Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Badz dobrej mysli kochana i daj znac. ja trzymam kciuki mocno za kazda z nas oby wkoncu sie udalo zajsc i donosic ciazr:-)
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    U mnie była podobna sytuacja. Żadnych objawów niepokojących, brzuch rósł, piersi bolały, miałam mdłości, a się okazało, że dzieciątko od 3 tygodni nie rozwija się i nie żyje.
    Mam nadzieję, że u Ciebie jednak wszystko dobrze.
    W takim przypadku po prostu usg powinno zostać zrobione przez innego lekarza na innym sprzęcie.
    Trzymaj się dzielnie!
    --
    • CommentAuthorgosc1234
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Niestety diagnoza w szpitalu potwierdzila watpliwosci.
    Dzidzia od 3 tygodni jest martwa. :cry:
    Jak narazie nie zgodzilam sie na lyzeczkowanie ale Dostalam tabletki na oczyszczenie i zobaczymy czy cos to da.
    Jest mi bardzo ciezko.
  2.  permalink
    Bardzo mi przykro:-( trzymaj sie i nie poddawaj w staraniach, nasze dzieci wroca do nas :) ja wierze w to.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    gosc1234: Jest mi bardzo ciezko.

    współczuję! trzymaj się a ja trzymam kciuki za to żeby organizm sam się oczyścił!
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    tulę mocno. Ze stratą najtrudniej się pogodzić. Czas uleczy Ciebie. Bądź silna!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    przykro mi... wiem co czujesz bo przechodziłam przez to samo.... wypłacz się porządnie, wykrzycz jak potrzebujesz... to pomaga
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorjoostis
    • CommentTimeNov 27th 2013
     permalink
    Cześć Dziewczyny,

    Czy mogłabym prosić o pomoc w interpretacji zdjecia usg? Wstawiłam je pod moim cyklem. Otóż martwi mnie, że zdjecie było robione w pierszym dniu 7 tygodnia ciąży liczac od OM (chyba, że źle liczę tygodnie) a zarodek ma długość 0,14 cm. Co prawda serduszko już bije (120/min), ale czy wielkość zarodka nie jest jednak za mała?? Nie chcę się niepotrzebnie denerwować bo lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku ale jednak trochę mnie to niepokoi...
    Dodam, że dobrze się czuję, nie mam żadnych plamień, bóli itp. Czasem coś lekko zakłuje i piersi bolą ale poza tym jest ok.
    Z góry dziękuję za pomoc :)
    Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie :)
    •  
      CommentAuthormartyna2018
    • CommentTimeJan 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Wczoraj miałam pierwsze USG według OM powinien być 7t1d, natomiast według USG zarówno zarodek jak i pęcherzyk 5t6d. Ostatnia miesiączka 03.12, owulacja 20.12 (około 18dc). Co to może oznaczać czy ciąża się źle rozwija? Czy któraś z was miała taką sytuację? Dodam że serduszko już bije. :cry:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja chyba miałam podobnie.
    Owulacja 19/20 dc. Wizyta u gina w 7t 3d - zarodek bez akcji serca. Kazał wrócić aż za 3 tygodnie. Nie wytrzymałam i poszłam do innego gina równo tydzień później (8t 3d) - serduszko już biło, ale oceniono wiek ciąży na młodszą o 7-10 dni względem 1 dnia @.
    Ale...
    Z czasem syn nadrobił zaległości i aktualnie (30 tc) wszystko jest OK.

    Nie martw się na zapas, bo nerwy to nic dobrego na tym etapie ciąży. Odczekaj z tydzień do kolejnej wizyty i będzie coś więcej wiadomo.
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Jak lekarz nieprecyzyjnie przystawi punkciki do pomiaru to też komputer policzy głupoty.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Wg mnie nie ma powodu do niepokoju u mnie na początku dzieciątko było tydzień mniejsze a później nadrobio. Najważniejsze, że serduszko bije :))) wszystko jest dobrze.:wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  3.  permalink
    Czyli nie musi być źle... Ta lekarka mnie przeraziła powiedziała że zarodek za mały i za dwa tygodnie może już nic nie zobaczyć:((( Zapisałam się za tydzień do innego lekarza, zobaczymy, to będzie ciężki tydzień. A według owulacji może się zgadzać wiek ciąży z USG?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Trzeba brać poprawkę na jakość sprzętu do USG i oko ludzkie. Przy tak wczesnej ciąży o błąd nie trudno.

    Martyna spokojnie. Serduszko bije i to najważniejsze. Czasami owulacja jest parę dni później, potem późniejsze zagnieżdżenie - i robi się tygodniowa czy większa obsuwa czasowa.
    Mnie pierwszy gin załamał jak i Ciebie, ale drugi dał nadzieję. Teraz klikam do Ciebie, a synek tłucze mi się w brzuchu :bigsmile:

    Bądź dobrej myśli!
  4.  permalink
    Najważniejsze że serce bije. Moja córka też o tydzień młodsza,serce biło 112 uderzen,czyli za mało. Już miałam czarne scenariusze przed oczami. W ciazach straconych też biło ale nie dochodziło do setki.

    Córka dwa tygodnie później ładnie nadrobila.
    -- [/url[/url]
  5.  permalink
    No u mnie tez owacja byla pozno i zarodek o 10 dni mniejszy niz powiniem wg OM. Jak bylam na pierwszej wizycie tez ledwo co bylo widac a to byl 7 tydzien... Mnie nawet w dniu spodziewanej miesiaczki test wyszedl negatywnie. Dopiero tydzien pozniej mialam w kreski :)
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    martyna2018: Ostatnia miesiączka 03.12, owulacja 20.12 (około 18dc)


    A owu miałaś stwierdzoną na USG?
    Pokazałabyś wykres?
    Bo być może po prostu ciąża jest młodsza niż wynika z obliczeń wg OM.
  6.  permalink
    W tym cyklu nie mierzyłam temp., miałam monitorowany cykl w 15 dc pęcherzyk miał 17 mm ginekolog (to nie ten sam od wczorajszego usg) mówi ,że owulacja miała miejsce 18-19 dc. Ja tego nie potrafię policzyć czy ciąża jest młodsza, może któraś z Was umie określić?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Brak pomiaru sprzyja wystąpieniu kłopotów.
    Nie miałaś więcej USG oprócz 15dc?
    --
  7.  permalink
    Miałam jeszcze w 20dc usg potwierdzające wystąpienie owulacji
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Martyna jeżeli go mówi, że owu mogła mieć miejsce 18-19dc, to Twoja ciąża z miejsca jest młodsza niż wynika z OM, czyli jak dobrze liczę wg owu byłby to 6t3d bądź 6t4d, do tego trzeba wziąć pod uwagę zagnieżdżenie, które ma miejsce między 6 a 12 dniem od zapłodnienia i już różnica gotowa. Pamiętaj, że termin z OM zakłada, że owu była 14dc, a jak wiadomo różnie to bywa.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    martyna2018: miałam monitorowany cykl w 15 dc pęcherzyk miał 17 mm ginekolog (to nie ten sam od wczorajszego usg) mówi ,że owulacja miała miejsce 18-19 dc.

    Moim zdaniem ginekolog mógł popełnić błąd i owulacja była później, i dlatego ciąża jest po prostu młodsza.
    Nie wiem, nie mam praktycznego doświadczenia, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze i to całe zamieszanie wynika tylko z ludzkich pomyłek w obliczeniach i założeniach.
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Ja miałam owu z I glutkiem ok. 18-19dc, i różnica wg USG była cały czas.
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Tez bym sie nie martwila na zapas....gdyby nie bilo serduszko jeszcze to i moze bylbybpowod do zmartwien....jest serduszko a to bardzo wazne.
    niekiedy bywa ze pomiary sa mniejsze....slabe zaznaczenia pecherzyka przez lekarke i blad gotowy
    bywa ze do zagniezdzenia pozniej doszlo i tez juz dziecko ma mniejsze parametry....a potem szybko nadrabia
    podejscie lekarki......z mowieniem ze moze nic nie byc czasem widac na kolejnej wizycie .....straszne.....moze zdolowac
    uszy do gory i spokojnie czekac do wizyty......stres teraz Tobie nie potrzebny
  8.  permalink
    Wszystko się wyjaśni za tydzień, tylko jak wytrzymać... Mam nadzieje, że jest tak jak piszecie. Dziękuję Wam bardzo za dobre słowa. Na pewno dam znać jak coś będę wiedziała

    Treść doklejona: 22.01.16 18:05
    a jeszcze dodam, że raz robiłam bhcg wynik w 33 dc był 88,78 a na teście ciążowym drugą wyraźną kreske zobaczyłam dopiero około 38-39dc. Nie wiem czy to ważne ale może coś wam przybliży :)
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeJan 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    To ja napisze tak......w ostatniej ciazy u mnie tak bylo
    nie wiem kiedy mialam owu bo ciaza z zaskoczenia
    serduchowalismy tylko raz -12 dc
    bylam u gina 38 dc.....byl tylko pecherzyk....bez sladu cialka zoltego....bylo podejrzenie pustego jaja bo wg gina wiedzac kiedy serduchowalismy to powinno hyc widoczne cialko juz....chodzilam struta i beczaca dwa tyg czekajac na zle wiesc
    50 dc bylo to wazne usg.....zobaczylam piekne serduszko....gin stwierdzil ze doszlo pozniej do zagniezdzenia i dlatego nie bylo wtedy widac......zarodeczek na etapie 50 dc(8 tydz) byl wg usg 6 tydz i 5 dni
    .....
    i ten zarodeczek jest 15 mc biegajaca panienka
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Martyna mysle ze mozesz byc spokojna, u mnie bylo podobnie, wszyscy chlopcy poczeci po 20 dniu cyklu w 28dniowych regularnych cyklach, cien cienia na tescie mialam zawsze po 37dniu, zarodek zawsze byl mniejsz niz powinno to wynikac z om.
    --
  9.  permalink
    dziękuję Wam bardzo dałyście mi nadzieje, dam znać za tydzień :)
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 23rd 2016
     permalink
    U mnie syn był o 2 tyg mniejszy. Owulację miałam przed końcem cyklu. Gorzej jakbyś miała pęcherzyk bez zarodka i miała czekać aż się pojawi. Tak jak ja miałam. A zarodka ani widu. ...
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJan 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Martyna, ja też OM miałam 3.12, owulacja podobnie jak u Ciebie (na podstawie testów owu + tempki) poszłam na pierwsze badanie w 41dc - 19fl, według OM to był 6tc - według mnie 5dzień 4tygodnia. Gin powiedziała, że na podstawie moich obserwacji może być wcześniej, widoczny był pęcherzyk, ale bardzo mały i bez zarodka. Lekarka kazała się nie przejmować, odpoczywać i przyjść za tydzień, wspomniała że sytuacja może się jeszcze różnie potoczyć, ale żeby być dobrej myśli i że to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Zleciła trzykrotnie zrobić betę, żeby zobaczyć jak rośnie. Dobrze, że zdecydowałam się ją robić, bo to mnie bardzo uspokoiło, generalnie było ciężko...
    Tydzień później kontrolna wizyta - według mnie 5dzień 5tygodnia (48dc, 26fl) widoczny pęcherzyk, ciałko żółte też, zarodek 0,35cm! Odetchnęłam z ulgą ;) Serduszka jeszcze nie było, gin oceniła, że według wymiarów to 6tc. Teraz czekamy na kolejną wizytę - 2.02 żeby posłuchać serduszka.
    Myślę, że jeśli już jest serduszko, to wszystko będzie w porządku :) Ciąża zapewne jest młodsza, standardowo przyjmuje się, że owulacja ma miejsce 14dni po @ u Ciebie miała miejsce raczej bliżej 21dni niż 14, także nie ma się czym przejmować. Wiem, że ten tydzień będzie dla Ciebie niezwykle trudny, ale musisz go jakoś przetrwać, stres może tylko zaszkodzić! Trzymam kciuki by wszystko było dobrze ;)
    A powiedz jak duży był pęcherzyk czy też zarodek według ostatniego badania? Dla własnego spokoju możesz wykonać badanie betaHCG z krwi, powtórzyć je przynajmniej dwukrotnie, najlepiej co dwa dni. Jego poziom powinien wzrastać około 66% co 48h. Pierwszy wynik który robiłaś, na ten moment nic nie mówi, bo nie ma go z czy porównać, a poza tym był bardzo wcześnie.
    Trzymamy kciuki!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    Bonim, jeśli owulacja była przed końcem cyklu, to kiedy była?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    Okres miałam 5.01 a pozytywny test 14.02
    1 serce około 31.01 lub początek lutego.
    Jedno serduszko bo nie było mnie w Europie tylko byłam na maleńkiej wyspie w okolicach Kuby. Owulacja bardzo się przesunęła. Raz ze z zimy nagle zrobiło się upalne lato. A dwa to strefy czasowe i Bóg wie co jeszcze.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    Przesunęła się, ale nie na koniec cyklu. To hipotetyczny koniec cyklu się przesunął.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    Skoro owulka byla ok14 dni później niż zawsze (a to duzo) to ja to tak stwierdziłam. A nie ze koniec cyklu się przesunął. Koniec cyklu się przesunął bo owulacja go przesunęła. Nigdy tak nie miałam tylko przez ten wyjazd. Zwał jak zwał. Syn zawsze był o 2 tyg za mały. Nikt mi nie brał wtedy pod uwagę późnej owulki
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    No i właśnie dlatego obliczenia są o kant d... potłuc. A obserwacja się przydaje.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.