Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJun 5th 2011
     permalink
    Ja byłam u lekarza tydzień po zrobieniu testu, też chciałam uniknąć stresu jakby nie byłonic widać. Test robiłam w 17dfl czyli u lekarza byłam w 24dfl i serduszko już biło.
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 5th 2011
     permalink
    sara32, a który to był tydzień ciąży? licząc od ostatniej miesiączki?
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJun 6th 2011
     permalink
    początek szóstego tygodnia.
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeJun 9th 2011
     permalink
    Mi lekarz z Kliniki kazał przyjść na pierwsze badanie tydzień po zobaczeniu dwóch kresek. To był 4t5d, było widać "tylko" jak dla mnie "aż" pęcherzyk ciążowy 6mm. Lekarz powiedział, że to dobry moment na pierwsze badanie, bo trzeba jak najszybciej wykluczyć ciążę pozamaciczną. Kazał czekać 2,5 tygodnia na rozwój sytuacji, aby dowiedzieć się czy zarodek się rozwija i czy bije serduszko. Jutro mój wielki dzień! dzisiaj mam 6t6d, mam nadzieję, że jutro zobaczę już swoje dzieciątko z bijącym, serduszkiem! stres przez te dni był niesamowity, do tej pory na samą myśl o jutrzejszej wizycie trzęsą mi się ręce, ale nie żałuję, że byłam na pierwszym USG tak wcześnie, bo widok pęcherzyka troszkę mnie uspokoił. Pytanie tylko czy w tym pecherzyku coś jest!!!
    --
  1.  permalink
    hej dziewczyny! ja tez sie zaczelam zastanawiac kiedy wybrac sie na wizyte do gina. dzis potwierdzilam drugim testem ciaze i chcialam pojsc w tym tygodniu ale chyba to rzeczywiscie za wczesnie.....! Poczekam chyba do przyszlego! pozdrawiam!!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    ja jak trafiłam do gin(z kawowymi wydzielinami) równo w 4tyg to ogólnie nic nie było widać pani doktor przypuszczała tylko takiego mega przecinka i dopiero w 5t6d był już pęcheżyk fasolek i serduszko ale dokładnie w miejscu przecinka:D:D więc się pani nie pomyliła:D
    --
  2.  permalink
    Zastanawiem sie od kiedy powinnam liczyc poczatek ciazy. Wiem,ze lekarze licza od ostatniej miesiaczki. Wiec wg tej zasady to 4 tc a wg mojego oka to 2 tc. To z ta wizyta wstrzymac sie do tego mniej wiecej 5 tc wg mojego czy ogolnego przelicznika! Pytanie moze banalne ale naprawde nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Na wizytę idż w 6-7tc od miesiączki. Wtedy już powinno być cokolwiek widać :wink:
    --
  3.  permalink
    Ok, to musze uzbroic sie w duuuuuzo cierpliwosci.......! :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    Talinka: Na wizytę idż w 6-7tc od miesiączki.

    Przy założeniu cyklu "standardowego" (25-35 dni). Przy długich cyklach jeszcze nie będzie nic widać. Jeśli się obserwujesz, to idź jakieś 4-6 tygodni po skoku.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    Zapomniałam to dodać. Oczywiście masz rację :wink:
    --
  4.  permalink
    Obserwuje sie od 3 miesiecy (temp., sluz, szyjka) a moje cykle maja ok 28 dni (tu mam dane z 1,5 roku do tylu) wiec bedzie mi latwiej obliczyc!
    --
    • CommentAuthorpatpatpat
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Witam!
    Jak wynika z daty ostatniej miesiączki jestem w 6tydz+5dz. Na usg byłam 3 dni temu, czyli 6tydz+2. Lekarz na postawie wielkości pęcherzyka stwierdził, że odpowiada on 6tydz+4dz. Niestety nie zlokalizował zarodka!!! Bardzo się martwię! Choć uważam, że usg zostało ciut za wcześnie wykonane. Dodam jeszcze, że brałam clostilbegyt (od 5 do 10 dnia cyklu), ale wydaje mi się, że owu nastąpiła z opóźnieniem. Tylko czemu pęcherzyk jest taki duży?
    Proszę o pomoc! Pozdrawiam!
  5.  permalink
    Ja byłam w podobnym terminie jak Ty na pierwszym USG. Także nie było widać zarodka. Następnie po dwóch tygodniach bodajże poszłam raz jeszcze i wtedy był już zarodek.
    --
  6.  permalink
    ja byłam w 8tc od daty OM i było widać bijące serduszko
  7.  permalink
    Patpatpat - nie stresuj się tym, u mnie też w 6 tyg nie było jeszcze widać - dopiero w 8 odetchnęłam z ulgą...
    • CommentAuthorpatpatpat
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    dziękuję za słowa otuchy:) Po prostu strasznie się tym przejęłam.. Tym bardziej, że pęcherzyk wyglądał na 6+4, a ginekolog mówił, że coś już powinno być widać. Ale jestem dobrej myśli! Dzięki i życzę wszystkim powodzenia!
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    u mnie w 5t3 dniu nie było widać NIC
    ani pęcherzyka nawet....

    dopiero w 7t3d był pęcherzyk, zarodek i serduszko nawet :smile:



    także jak jest już pęcherzyk to lada dzień powinien w nim być i zarodek z bijącym sercem
    tak myślę...
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    u mnie też bardzo długo nie było widać zarodka... a dziś mam w domu prawie dwuletnią córę :) więc spokojnie kochana... czekaj cierpliwie i za kilka dni na pewno będą dobre wieści :)
  8.  permalink
    *patpatpat* nie stresuj się kochana,może faktycznie owulke miałas kilka dni później (ja np miałam późną ok 19dc) i wszystko się wyklaruje na następnym usg. Czasem,jeśli nie ma niepokojących objawów (krwawienie, ból brzucha czy podbrzusza) z usg lepiej jest poczekać do ok. 7 tygodnia. Też stresujące czekanie,ale wówczas już jest coś widać. Ja na usg w 6t3d widziałam pęcherzyk, a dokładnie tydzień później dzidziak ma 4 mm i bijące serduszko. Tylko ja lekrzom dokładnie przedstawiłam mój cykl,niemalże wskazując dzień owu i podkreślając że cykle mam 33-35dni.
    Glowa do góry,na następnej wizycie zobaczysz maleństwo i serduszko :))
    • CommentAuthorSkiti
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Hej, dzis mam wizyte u gina. Jestem we wczesnej ciazy, 4 tyg i 4 dni. Jak wyglada taka wizyta we wczesnej ciazy? Czy zaglada do srodka i jest w stanie cos okreslic? kiedy pierwsze usg mozna zrobic i cos zobaczyc? Akurat byl termin tak szybko wiec pojde ale nie jestem przekonana czy jest sens.. To jak jest?
    Z gory dzieki!
  9.  permalink
    Raczej lekarz nic nie zobaczy na usg, może tylko stwierdzić po zasinieniu pochwy że jesteś w ciąży. Lepiej poczekaj do 7 - 8 tygodnia wtedy już będzie biło serduszko.
    Poza tym i tak będziesz musiala pójść w tym terminie do niego.
    --
    • CommentAuthorpatpatpat
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Witam ponownie! Jestem po kolejnym USG (7hbd+1) i zobaczyłam właśnie moje 11mm szczęście! Dziękuję Wam za wsparcie i miłe słowa! Pozdrawiam:)))
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    to teraz żeby nie robić już bałaganu zapraszam do dyskusji na zaciążone
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    • CommentAuthorSkiti
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Hej, Jestem w 5 tyg i 1 dniu ciazy. Chcialabym isc na usg w miare szybko zeby wiedziec ze wszystko w porzadku. Kiedy moge sie wybrac i bedzie widac ciaze albo slychac serduszko?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 13th 2011 zmieniony
     permalink
    serduszko nie wcześniej niż 7-8 t.c
    co do tego, kiedy będzie widac - nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo zależy kiedy mialaś owulację...
    jeśli ok 14 dnia cyklu lub wcześniej to pewnie już coś zobaczysz
    jeśli później to niekoniecznie

    edit. kuknęłam na wykres i miałaś później więc ja bym się wstrzymała



    ja miałam owulację ok 17- 19 d.c [czyli podobnie do Ciebie], poszłam w 5t3d i macica była pusta
    i co przeszłam to moje więc radzę jednak poczekać jeszcze 2 tygodnie i dopiero wtedy iść
    a jeśli się nic nie dzieje to tym bardziej :wink:
    --
    • CommentAuthorKropleka27
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    dziecwzyny, tak naprawdę wszytsko zalezy od sprzętu, jakim dysponuje gin. im większe doswiadczenie lekarza i lepszy sprzęt, to tym wcześniej można zobaczyć maluszka .
  10.  permalink
    Sprzęt sprzętem, ale rozwój płodu to juz co innego. U mnie na świetnym sprzęcie w 6 tygodniem nic nie było widać oprócz pęcherzyka. Stres za to jest okrutny. Ja tam trzymam się z uporem maniaka zdania, że przed 7 tygodniem nie warto - chyba że coś się niepokojącego dzieje.
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Kropleka27: dziecwzyny, tak naprawdę wszytsko zalezy od sprzętu, jakim dysponuje gin. im większe doswiadczenie lekarza i lepszy sprzęt, to tym wcześniej można zobaczyć maluszka .


    Na dobrym sprzęcie u mnie był 2mm dzidziuś z bijącym sercem w 5t2d ciąży. (owulacja ok 11-14dc)
    --
  11.  permalink
    No ok, ale owulacja u Ciebie była akurat wcześnie. A jak masz ok. 20tego dnia, albo nie wiesz dokładnie kiedy była, to po co się narażać na stres idąc w 5 tyg?
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    HarleyQuinn: No ok, ale owulacja u Ciebie była akurat wcześnie. A jak masz ok. 20tego dnia, albo nie wiesz dokładnie kiedy była, to po co się narażać na stres idąc w 5 tyg?


    Masz 100% rację, lepiej poczekać niż późniejfixować. napisałam o swoim przypadku,żeby pokazać jak różnie może na USG wyjść.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Ja miałam owulację ok 20 dnia cyklu i na świetnym sprzęcie była pusta macica w 5t3d

    więc to NIE OD SPRZĘTU zależy tylko od tego KIEDY DOSZŁO DO ZAPŁODNIENIA I ZAGNIEŻDŻENIA
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Od faktycznego wieku ciąży, którego nie liczy się od 1dc.
    --
    • CommentAuthorSkiti
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, w piatek mam 1 USG. Od ostatniej @ to bedzie 7 tydzien i 3 dzien ale jak spojrzycie na moj wykres to widac ze owulka byla pozniej i do zaplodnienia moglo dojsc ok 24 sierpnia. Jakie sa wasze doswiadczenia, czy bedzie widac Malenstwo na USG? Serduszko powinno bic, prawda? Tak sie stresuje..
    Z gory dzieki za odp.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    wg mnie może być widać i Maleństwo i serduszko..
    owulacja wcale tak jakoś późno nie była...
    ja miałam skok dokładnie tak jak Ty i też byłam w 7t3d i serduszko biło także myślę, że u Ciebie też jest duża szansa na nie :smile:
    --
  12.  permalink
    W niedziele 13'tego listopada zrobiłam test ciążowy wyszły 2 kreski (dla pewności zrobiłam 2testy). Miesiączki oczywiście nie mam. Datą zapłodnienia będzie raczej 27 pażdziernika więc teraz w czwartek będzie 3tydz.
    Chciałabym się zapytać czy jak pojdę na dniach do ginekologa by potwierdzić ciąże, będzie coś widać? Czy ginekolog potwierdzi, ciąże i będzie wiedzieć czy jest wszystko w porządku?
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    6-7 tydzięń - licząc od początku cyklu (ostatniej miesiączki). Wtedy powinno już być widać bijące serduszko.
    --
    •  
      CommentAuthormonist
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Cześć Dziewczyny,

    Mam pytanie, czy są jakieś normy dot.wielkości pęcherzyków? Jestem w 5tyg ciąży, dziś miałam USG i widać maleńki 4mm pęcherzyk.
    W poprzedniej ciąży(którą straciłam w 11tyg.) miał już 9,6mm. Zrobiłam betę-jutro wynik.
    Co o tym myślicie? Czy któraś z Was miała takie maleństwo i szczęśliwie donosiła?
    Szukałam już w necie ale nic konkretnego nie znalazłam, chodzi mi tylko o Wasze doświadczenia.

    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Trudno jest powiedzieć, czy wielkość zarodka jest ok nie wiedząc, kiedy wystąpiła owulacja. Wystarczy, że owulacja była później i zarodek może być ciut mniejszy.
    Czy lekarz zobaczył już serduszko?
    Jeśli tak, zupełnie bym się nie martwiła.
    --
    •  
      CommentAuthormonist
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Nie było widać serduszka, powiedział mi, że na tym etapie diagnostyka jest za wczesna i że mam zrobić następne usg za 2tyg.
    Opis jest taki: na usg tv stwierdzono: w jamie macicy pecherzyk ciazowy 4mm jak na trzy tyg.po zapłodnieniu, w jajniku prawym cialko zolte ciazowe, jajnik lewy b/zmian, zatoka douglasa wolna. Tyle....
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    w 5 tygodniu ciąży serduszka jeszcze nie będzie...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Myślę, że ginekolog by Ci powiedział, gdyby go coś niepokoiło...? Nie martw się na zapas Kochana :) Poczekaj do kolejnej wizyty :) Oszczędzaj się i wypoczywaj :)
    --
    • CommentAuthoratamala
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Ja w 4tyg i 5 dni miałam pęchęrzyk 5mm więc myślę,że spokojnie wszystko w porządku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    katka_81: w 5 tygodniu ciąży serduszka jeszcze nie będzie...


    No tak:)
    Dopiero doczytałam, że mowa o 4mm pęcherzyku a nie 4mm zarodku:)
    Faktycznie na serduszko za wcześnie!
    Pewnie za 2 tyg zobaczysz już maleńkiego człowieczka z bijącym serduszkiem:)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja mialam owulke okolo 18,19 tc w 5 tyg i 2 dni ciazy pecherzyk mial 5 mm ( to byl 18 dfl) . POzniej w 7 tyg 3 dni wg USG sam dzidzius mial 12 mm.
    Nie martw sie na zapas. Pozdrawiam
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormonist
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Wiecie co dziewczyny, popłakałam się od Waszych komentarzy:)!!! Ale beksa ze mnie... Ten strach po utracie tamtego niewiniątka jest okropny.
    Jesteście po prostu wspaniałe!! Takie wsparcie daje ogromnie dużo wiary! Rzeczywiście lekarz nic nie mówił że to za mały lub za duży pęcherzyk, tylko że za wcześnie na diagnostykę:-) Powiedział Pani pewnie sama podjęła decyzję o tym USG.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Na tym etapie ciaza bardzo szybko sie rozwija, wiec nie martw sie bo pecherzyk a potem maluch szybko nadrobi :)) U mnie na drugim USG maluch byl mlodszy od OM o 6 dni (ale nie martwilo mnie to za bardzo bo tak jak mowilam mialam pozniej owulacje). Teraz na trzecim USG jest mlodszy tylko o 2 dni niz z OM, a z czego to tez wynika? ze USG to tylko sprzet :) bedzie dobrze.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  13.  permalink
    Dokladnie troszke za wczesnie poszlas i teraz niepotrzebny stres. Mnie gin umowila na USG dopiero w 7 tygodniu. Pozdrawiam i trzymaj sie cieplutko i bez stresowo zeby nie zaszkodzic tym cudownym 4 milimetrom :*
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    w jamie macicy pecherzyk ciazowy 4mm jak na trzy tyg.po zapłodnieniu,


    A ty jesteś w 5 tyg.- czyli mniej więcej 3 po zapłodnieniu, nie? Czyli wszystko się zgadza. Gratulacje i dużo spokoju życzę.
    --
    •  
      CommentAuthormonist
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Postaram się opanować i się nie zamartwiać:-) Dziewczyny czekajcie na mnie z brzuszkami:-) Jak zobaczę tętno to też wklejam suwaczek i będziemy razem przechodzić przez najbliższe m-ce:-) Jesteście bardzo pomocne, w ogóle to nie wiem po co ci lekarze;) :P Trzymam za Wasze brzuszki i za przyszłe brzuszki, które już się nie mogą doczekać lokatora/ów;):bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.