Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMamrotka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    No nie wiem...jakoś nie lubię "z butami" w cudze wykresy z pytaniem "a czemu to nie mierzysz tempki?"
    Obowiązku nie ma - co nie???
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    No to czego oczekujesz? Że Damazy zrobi to za Ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Amazonka: No to czego oczekujesz? Że Damazy zrobi to za Ciebie?


    Cóż są tacy, co szanują decyzje innych i nie wkraczają bezpardonowo pod czyjś wykres próbując uczynić go książkowym...
    Każdy swój wykres prowadzi wg własnego uznania, a jak ma wątpliwości to pyta i szuka możliwości ich rozwiania...
    Wpadanie do kogoś znienacka tylko po to,żeby publicznie postawić go do pionu jest zwyczjnie niegrzeczne.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    No to w czym problem?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Jaheira:
    Cóż są tacy, co szanują decyzje innych i nie wkraczają bezpardonowo pod czyjś wykres próbując uczynić go książkowym...
    Każdy swój wykres prowadzi wg własnego uznania, a jak ma wątpliwości to pyta i szuka możliwości ich rozwiania...
    Wpadanie do kogoś znienacka tylko po to,żeby publicznie postawić go do pionu jest zwyczjnie niegrzeczne.




    KASIA
    ale przeczytaj stronę wcześniej :smile:
    Mamrotka wyraziła oburzenie, że wchodzi w wykresy a tam nie ma temperatur...

    i wg mnie Amazonka dobrze prawi - jeśli Mamrotka ma z tym problem to niech się do autorek wykresów zwraca a nie do Damazego bo co on winny, że dziewczyny nie mierzą i nie wpisują :cool:

    i też nie rozumiem w czym problem - nie ma temp to opuszczam wykres skoro nic się z niego nie dowiem...
    nie pytam autorki czemu nie mierzy bo tak jak mówisz może to być niegrzeczne..
    ale też nie robię zamieszania na forum bo to prywatna sprawa posiadaczek wykresów co i jak sobie tam wpisują :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    TEORKA: i też nie rozumiem w czym problem - nie ma temp to opuszczam wykres skoro nic się z niego nie dowiem...
    nie pytam autorki czemu nie mierzy bo tak jak mówisz może to być niegrzeczne..


    No i ja dokładnie to chciałam napisać...:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMamrotka
    • CommentTimeNov 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonka: No to czego oczekujesz? Że Damazy zrobi to za Ciebie?


    Tak, właśnie (czytanie ze zrozumieniem się kłania).
    Po to napisalam pierwszy swoj post w tym dziale aby "rzucić pomysł" ze można takie wykresy bez tempek jakiś z automatu wylaczac w wyszukiwarce wykresów.
    (bo jak mniemam wyszukiwarka wykresów ma nam ulatwiac ogladanie innych wykresów, a nie siedzenie i odsiewanie...o kolejny bez temperatur, i kolejny i kolejny...)

    Jakoś nie jestem skłonna włazić z butami w wykresy innych dziewczyn i ni z gruchy, ni z pietruchy wysyłać im PW z pytaniem "a dlaczego w wykresie xx nie masz temperatur?"

    Jest to prywatna sprawa danej osoby i tyle. Tak uważam.
    Uważam także, że takie wykresy powinny być wyłaczone z wyszukiwania wg. metody, bo nic "nie wnoszą" do danej metody i nijak nie można sobie np. podkerzeć jak wygląda u innych dziewczyn skok tempki, czy jak kształtuje sie tempki w takiej to a śmakiej czesci cyklu itp itd.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Już lata temu był pomysł, aby wprowadzić oznaczenie prawidłowo zinterpretowanych wykresów, po to, aby początkujące mogły się uczyć. W praktyce można oprzeć się na ekspertkach, których było prawie 10, ale doświadczone mogą stosować postępowanie skrócone, które nie jest zalecane dla początkujących, więc nie wszystkie wykresy ekspertek się nadają.
    Są też sprawy losowe, gdy nie udało się zmierzyć. Mimo to wykres zazwyczaj nadaje się do interpretacji.
    Najpierw oznaczenia na wykresie powinny być zgodne z metodą, a dopiero potem można żądać od Damazego automatycznej oceny, czy zaznaczenie przez użytkowniczkę danej metody jest rzeczywiście zgodne z wykresem.
    --
    •  
      CommentAuthorbe_atka
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    nie wiem czy o tym ktoś wspominał wcześniej, ale przydałoby się, by karty ciąży dodane do obserwowanych "przewijały się" razem z wykresami, teraz karty są pomijane … wiecie co mam na myśli mówiąc żeby się przewijały, prawda?
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    Dobry pomysł, teraz trzeba w karty wchodzić oddzielnie. Było by to dużym ułatwieniem.
    •  
      CommentAuthordorothea
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    Jestem jak najbardziej za - to bardzo dobry pomysł.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    Damazy, mam taką prośbę/pytanie? Zdziwiłam się, ze w metodzie WŁASNEJ w analizie wykresu nie ma mozliwości zaznaczenia przedwczesnych skoków temperatury (jak u Roetzera). Czy można by było dodac ten element? (w zakładce Staystyka, tak jak w Roetzerze).
  1.  permalink
    Włączyłam nową wersję nowego wykresu. Mam na razie jedno zastrzeżenie. W starej druga pionowa kreska nie stawiała się na granicy między dwoma kolejnymi dc tylko troszkę przed i wyglądało to logicznie, bo III faza zaczyna się wieczorem. A teraz w analizie ten 3 czy 4 dzień wyższej temp. zapisany jest jako początek niepłodności poowulacyjnej, a na wykresie jest cały w "żółtej strefie". Mała rzecz, a ucieszyłoby mnie.
    •  
      CommentAuthorm0niczka6
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    A ja napiszę kilka pomysłów ode mnie. Jeśli już były to przepraszam. Dopiero się tu niedawno zalogowałam i zaczynam moją przygodę z wykresami online, ale kilka rzeczy mi brakuje:

    1. Wprowadzanie danych hurtowo. Mam kilka poprzednich wykresów na kartkach papieru/w aplikacji na telefonie i fajnie by było jakbym mogła cały cykl wprowadzić za jednym zamachem. Na przykład:
    a) utwórz nowy cykl
    b) dodaj wiele danych
    c) dostaję formularz z dniami jeden pod drugim i z podstawowymi polami: temp, objawy, śluz, szyjka, notatka
    d) wprowadzam i zapisuję
    e) viola wprowadzone za jednym zamachem

    2. Na wykresie brakuje mi aby symptomy, które zaznaczę checkboxem pojawiały mi się pod szyjką i śluzem w formie boxików zamiast w popupie, który w mojej przeglądarce nie zawsze chce się pojawić (a na telefonie to już w ogóle nie mam szans by je zobaczyć). :/ Czyli wchodzę na wykres i od razu widzę jakie mam dodatkowe symptomy na przykład w drugiej połowie cyklu a w popupie to tylko notatka.

    3. Porównywanie wykresów z wykresami innych użytkowniczek lub nawet swoimi własnymi. Na przykład czy temp ma podobny skok, czy dodatkowe symptomy są podobne lub czy śluz abo szyjka tak samo się zachowują. Myślę, że byłoby to pomocne również w interpretacji wykresu.

    4. Jak dodam kolejny dzień do cyklu to żebym mogła go też usunąć bo teraz aż wstyd się przyznać, ale nie mam pojęcia jak usunąć taki dodany ekstra dzień.

    To tyle ode mnie. I dziękuje przy okazji za bardzo fajny serwis jakim jest 28dni :)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 11th 2013 zmieniony
     permalink
    m0niczka6: 4. Jak dodam kolejny dzień do cyklu to żebym mogła go też usunąć bo teraz aż wstyd się przyznać, ale nie mam pojęcia jak usunąć taki dodany ekstra dzień.

    Robisz "Edytuj cykl" (lewy górny róg strony) i zmieniasz / skracasz przewidywaną długość cyklu o 1 dzień, zapisujesz i basta :cool:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorm0niczka6
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Mónikha: Robisz "Edytuj cykl" (lewy górny róg strony) i zmieniasz / skracasz przewidywaną długość cyklu o 1 dzień, zapisujesz i basta

    Woooooah! To takie proste a ja siedzę i zastanawiam się co też zrobię jak dzisiaj dostanę jednak okres koło południa :devil: Dziękuję! (aż wstyd mi, że sama na to nie wpadłam :shamed: )
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Czasem rzeczy najprostsze zdają się nie do przeskoczenia. Jesteś dopiero kilka dni, więc luz :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    A ja nie mogę dodać kolejnego dnia cyklu poporodowego, bo przekroczę długość 365 dni. Mam zakładać nowy wykres, skoro nie skończył mi się obecny? Próbowałam przedłużyć w ten sam sposób, jak się usuwa (w edycji cyklu) i nic... Wygląda na to, że cykl ma prawo mieć długość tylko 365 dni...
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    atomcia: długość tylko 365 dni...

    No niestety tak jest.
    Musisz założyć nowe cykl i zatytułować sobie np. Cd. poporodowego :bigsmile: Innego wyjścia nie ma.
    -- Mama M & N & W
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.