Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    Nie sugeruję, że kłamiesz, a jedynie sugeruję, że "bredzisz" - a dobre wino dało mi odwagę do napisania tego otwarcie ;). Nie masz eksperckiej wiedzy o działaniu tabletek antykoncepcyjnych na jajniki, kwestionujesz to, co zawarte jest w publikacjach naukowych - ja się tylko pytam NA JAKIEJ PODSTAWIE?

    Kłamstwo uznaję za celowe wprowadzanie ludzi w błąd. Tobie tylko i wyłącznie wytykam, że zatwardziale się uczepiłaś niewiedzy i odrzucasz prawdę naukową. Czasami można się przyznać do błędu lub niewiedzy - ja również nie wiedziałam, ale przeczytałam i teraz wiem. Ty uparcie (nie obrażaj się za to słowo, ale chyba ono najlepiej opisuje Twoją postawę) sądzisz, że owulowanie przy tabletkach nie występuje, sugerujesz osobom, które tego doświadczają niechlujstwo w braniu - to przecież nie jest tak.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    Hmmm...nazwałam siebie gdzieś specjalistą? PIsałam o SWOIM zdaniu i SWOICH odczuciach, niczego nikomu nie narzucam. Czytałam wiele na ten temat i wiem o czym mówisz jednak owulacja przy pigułkach (jak pewnie wiesz, jeśli jesteś taka oczytana w tym temacie) nie wystepuje w każdym przypadku. Moje odczucia fizyczne, na których odbiór jestem bardzo nastawiona z wielu względów, mówią mi to, co mówią i jest to potwierdzone robionymi mi badaniami. Jesli moze być procent kobiet, które zachodza w ciążę biorac pigułki, może być też procent kobiet, które nie mają owulacji biorąc pigułki. Jestem w tym gronie i twoje poalkoholowe odważne wnioski niczego tu nie zmienią.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    Jak grochem o ścianę - przykre - tylko tyle można powiedzieć. Mało błyskotliwe, ale cóż, ponoć ponad trzy czwarte społeczeństwa nie rozumie słowa pisanego. Jak można być tak upartym jak osioł?
    -- Irja
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    jak widać można :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Słonko ty też powtarzasz w kółko to samo a osłem cię nie nazywam. Obrażasz mnie mówiac takie słowa, jestem wykształconą osobą i nie obrzucam, tak jak ty, innych epitetami. Wypraszam sobie i oczekuję przeprosin! To ze mamy inne poglądy nie daje ci prawa do obrazania mnie! Zgłoszę to moderatorowi!
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Jakiemu moderatorowi?
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    tu nie ma moderatora
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Szkoda, że przez chwilę miałam niedostepny Internet bo napisałam posta, ktorego mi nie wysłało. Wlodeczek, myślę, ze powinnaś się troche opanowac. nie tędy droga. A juz argumentacja alkoholowa jest wogóle nie na miejscu. Dyskuja tak, ale kulturalna i bez obrazania.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMay 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Powodzenia.

    Zgłoś mu, że napisałam jedynie, że jesteś uparta jak osioł (widzisz różnicę w nazwaniu kogoś osłem a nazwaniem kimś upartym jak osioł?) i że masz dowody na to, że nie owulowałaś w trakcie brania pigułek - myślę, że jak to dobrze opiszesz, to masz szanse na publikację w wartościowym czasopiśmie medycznym - chyba nikt poza Tobą nie jest w stanie wyczuwać owulacji bądź mieć 100% pewność jej braku... Rotzer też prosi użytkowników o dane i obserwacje - jemu też możesz podesłać...

    Uważam, że to totalnie niesamowite... Niepotrzebny termometr, persona, ladycomp, karty obserwacji, nawet ultrasonograf - nic nie potrzebne do diagnostyki tego, czy wystąpiła owulacja czy nie... To mogłoby zainteresować naprawdę dużą liczbę osób! Używasz jakichś technik parapsychologicznych, czy bezkrwawych operacji rodem z Filipin?

    Blanko, a teraz już serio: zrozum, to nie jest kwestia innych poglądów. Jeżeli wpadłoby tu dziewczę, które twierdziłoby, że NPR ma zero skuteczności w odkładaniu (a są takie) lub że nadaje się tylko dla osób o regularnych cyklach - na pewno niejedna osoba zwróciłaby jej uwagę. W nauce nie ma miejsca na poglądy, owszem, jest miejsce na dane i na ich interpretacje, natomiast poglądy to można mieć polityczne bądź na życie. Wyobraź sobie, że pacjent przychodzi do lekarza, lekarz stwierdza, że pacjent ma za wysoki cukier, a pacjent mu wkleszcza, że według jego poglądów ma cukier dobry. No przecież to jest głęboko absurdalne.

    W Twoim przypadku oczywiście znacznie bardziej prawdopodobne jest, że nie owulowałaś w trakcie brania tabletek, jednak nie dlatego, że Ci się tak wydaje, ale dlatego, że tylko mała część owuluje. Natomiast nie masz żadnych szans na to, żeby wykazać, że owulacja nie wystąpiła. Nam wszystkim, a zwłaszcza odkładającym, gdyż ich sytuacja jest trudniejsza, chodzi o to, żeby nauka się rozwijała - bo w ten sposób ułatwia się nam sprawę ze stosowaniem konkretnych metod i zachowaniem zdrowia. Osoby, które wprowadzają innych w błąd te zmiany hamują i utrudniają, co więcej, to, co piszesz tu na forum, Twoje "wydawanie się", bo tak naprawdę to jest największy problem, nie powodują wzrostu świadomości ludzi na temat stosowania tabletek. Może nie masz takiej misji, ale forum i portal raczej mają.

    Z resztą nie rozumiem idei Twojego "upierania się" - jeżeli masz z tym problem etyczno-moralny, to trudno już i trzeba się z tym jakoś pogodzić, po ptokach. Jeżeli nie masz - to tym lepiej dla Ciebie, szczerze mówiąc ja też bym nie miała. Jeżeli przeszkadza Ci jakakolwiek skaza na pigułkach - to bardzo trudno, jest ich znacznie więcej i znacznie poważniejszych.

    Natomiast teraz dwa offtopy:
    1) Proszę o nienazywanie mnie "Słonkiem" ani żadnym innym zdrobnieniem.
    2) Argumentacji alkoholowej uczepiła się Blanka i to jest żałosne w jakiś sposób. Napisałam żartem, że wino mi wyłączyło hamulce - prawda jest taka, że sprawa ta jest wałkowana po raz kolejny i niestety moim zdaniem źle wpływa na świadomość użytkowniczek forum. Nie wiem jak inni, ale ja nie mam problemów z alkoholem i uważam, że dobre wino to bardzo ważna rzecz w moim życiu; reasumując nie widzę nic nagannego w dwóch kieliszkach wypitych wieczorem ;) natomiast nazywanie tego "poalkoholowymi wnioskami" uważam za obraźliwe w jakiś sposób i za czepianie się słówek, kiedy się nie ma argumentów
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Nie mam nic przeciwko dobremu winu, ale takie jedno nieprzemyslane zdanie moze "rozwalic" każdą argumentację. Nie dziw się, ze akurat za te słówka ktoś cię lapie. W żaden sposób nie miałam zamiaru cię urazić, jeśli tak to odebrałas to przepraszam.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Absolutnie nie - rzeczywiście napisałam to w jakimś sensie bezmyślnie - po prostu staram się oceniać ludzi swoją miarą i czasem źle na tym wychodzę
    -- Irja
    • CommentAuthorgoskaa82
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    hej dziewczyny :) cos ucichlo tutaj :)
    no wiec wrzuce cos bo bylam u lekarza ostatnio i pokazalam mu swoje pierwsze wykresiki. u mnie nie poszlo latwo po odstawieniu tabsow jak u kolezanki IWY ale juz sie nie bede powtarzac. jest tak ze od pazdziernika dopiero w marcu dostalam @ no a po kolejnych 65 dniach przerwy nastepna@. od ostawienia tabletek mija juz 10 miesiecy i ciagle brak jakiegos regularnego cyklu. lekarz powiedzial ze widzi ze owulacja jest takze teoretycznie nie powinno byc problemow z ciaza ale cykl moze byc sobie taki rozregulowany na co nie mozna bardzo poradzic no chyba ze tabletki antykoncepcyjne jakies tam jednoskladnikowe. ja jednak nie chce do nich wracac. mam jeszcze skierowanie na jakies badania i usg musze zrobic. troche mnie tym zdolowal ze moge miec po prostu takie cykle nierowne i wtedy to troche lipa z npr bo kiedy wychacze te dni plodne przed owulacja jak zadnej systemaycznosci w cyklach nie ma:cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2008 zmieniony
     permalink
    Ale w czym pomogą te jednoskładnikowe? Co wyregulują?
    Zrób badania, wtedy zobaczysz, co dalej.
    Wiele kobiet z nieregularnymi cyklami stosuje NPR i skutecznie odkłada.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    oprócz tego z czasem się wszystko reguluje. Po odstawieniu pigułek dopiero teraz(7 cykl) zaczynam mieć klarowny objaw sluzu. Warto było czekać aż natura wróci na swoje tory. myślę, ze nie masz co wracać do pigułek. nie wiem dlaczego lekarze przepisuja pigułki na "uregulowanie" cyklu, przeciez przy pigułkach to nie jest zaden cykl i zadna miesiączka. To się mija z celem i jeszcze bardziej oddala w czasie zajście w ciążę.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    NPR stosuje się też po to, aby oddalić zajście w ciążę, nie zaburzając zdrowia, dlatego anty są tym mniej potrzebne.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Kurcze - to ja faktycznie jakiś wyjątek jestem, albo miałam to szczęście, że mi tak strasznie nie zaszkodziły, a właściwie pomogły i po odstawieniu i regularne cykle były i owulacja i w ciążę szybko zaszłam...!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    To prawda.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    troche mnie tym zdolowal ze moge miec po prostu takie cykle nierowne i wtedy to troche lipa z npr bo kiedy wychacze te dni plodne przed owulacja jak zadnej systemaycznosci w cyklach nie ma


    Moim zdaniem to własnie dzięki NPR będziesz miała możliwość "wyhaczyć" dobry moment na poczęcie. Z pigułkami z pewnością miałabyś cykle regularne ale płodności to byś raczej nie uświadczyła. Każdy śluz dobrej jakość może być zapowiedzią owulacji. Co dla odkładających z nieregularnymi cyklami jest "zmorą" dla starajacych się może być pomocne.
    Mnie nie trzeba było dużo czasu, innym więcej, ale wiele przykładów tutaj pokazuje, że jednak samoobserwacja pomaga po odstawieniu piguł.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorgoskaa82
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    a ja jestem wlasnie z tych odkladajacych :confused:
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    A to z twojej wypowiedzi nie wynikało. Badania zrobić nie zaszkodzi.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorEffendi
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    hej,
    wlasnie dokonalam analizy mojego drugiego potabletkowego wykresu i mam pytanie do dziewczyn potabletkowych o wasze doswiadczenia ze skokiem temperatury, bo u mnie jakby nastapil ale na pewno nie na 0,2 stopnia tylko max 0,5...z brakiem sluzu do analizy juz sie pogodzilam, ale ten skok troche mnie zmartwil, moze owulacji nie bylo...?
    •  
      CommentAuthorEffendi
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    pomylka mialo byc 0,05 stopnia;)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Bylam u Ciebie Effendi i jak dla mnie ten wykres jest jednofazowy (pomijajac fakt, ze zle oznaczylas dni przedskokowe), czyli bezowulacyjny :confused:
    Chyba niestety nie nalezysz do szczesciar, ktorym bezbledna plodnosc wraca w pierwszym cyklu po odstawieniu anty.
    •  
      CommentAuthorEffendi
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    mam problem z kolejnoscia dzialan-najpierw ustalic skok potem wzgledem niego szesc dni podstawowych czy najpierw ustalenie linii podstawowej a potem skok:confused:?

    fakt, moj wykres modelowy nie jest i mam dwa pomysly na zinterpretowanie go (co rzutuje na ilosc dni niepolodnosc poowulacyjnej)
    opcja1. skok zaczyna sie dnia 17, linia podstawowa z dnia 15
    opcja2. skok zaczyna sie dnia 15, j.w z dnia 6
    strasznie sie pogubilam w tej analizie....
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    zajrzałam do twojego wykresu i jesli miałabym wyrazić swoje zdanie to skok zaliczyłabym od 15dc(14jest zaburzony) wg mnie objaw sluzu choc zaburzony i ubogi ze wzgledu na pigułki jest jednak dość klarowny: od 15dc jest zauwazalna zmiana jakości sluzu. Szyjka też pokazuje, ze skok był 15dc.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Ja bym również uważała, że 15 dc, ale dla "świętego spokoju zadeklarowanej odkładającej" jeszcze kilka dni bym poczekała czy nic się nie zmienia. Może jestem za mało ostrożna, jesteś pewna, że 8 i 9 nie były zakłócone temp?
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorjaponka
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Czy ktoś by mógł zajrzeć do mnie i powiedzieć jak to jest z tym skokiem temperatury? Miałam wyższą od 6 poprzednich, potem spadła, teraz znowu wzrost ale już widoczny (oby się utrzymał), a śluz chyba robi co chce przez ostatnie 2 dni :(
    -- [*] 10.05.2017, 15 tc (synek)
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    uff
    mam wrazenie, ze chyba mi organizm wraca do normy, przynajmniej to mi wynika z analizy. Ale ponieważ nie jestem pewna bardzo prosze o zerknięcie, czy dobrze to wszystko powstawiałam :)
    --
    • CommentAuthorgoskaa82
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Czyżby owe optymistyczne 3-5% kobiet, którym tabletki szkodzą, zgromadziły się tłumnie na 28dni?
    Ciekawe, czy autorka artykułu zdaje sobie sprawę z działania regulującego cykl po odstawieniu.
    Teksty o NPR rodem z ideologicznej Federy, niegodne lekarza. :-(

    Komentarz:
    Tekst sponsorowany + walka z NPR

    Leczenie raka piersi

    Primum non nocere
    --
    • CommentAuthorgoskaa82
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    wlanie wywiadu udzielal lekarz a ostatnia wypowiedz brzmi jakby ta moze dziennikarka odpowiedziala. czytajac tak sobie pomyslalam ze jestem chyba z tego nieszczesnego grona 5%. hmmm bzdury jakies chyba
    :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Ano lekarz sławny z odmowy zabicia Julii Tysiąc i blisko współpracujący z firmami farmaceutycznymi.
    Na dużej konferencji z endokrynologii gin. miał wykład jako ekspert od anty jednej z firm. Przy okazji piastuje ważne stanowisko w PTG.
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeJun 7th 2008
     permalink
    dla rozregulowanych!! BĘDZIE LEPIEJ! trzeba być dobrej myśli. U mnie się poprawiło z cyklu na cykl coraz lepiej. Moja gin poleciła mi wspierać organizm jakimś zestawem mikroelementów. Ja wybrałam NATURE - MIN. trzeba w tym czasie sporo magnezu. U mnie się poprawiło po jakimś czasie, ale swoje się musiałam omartwić. Na początku cykle były kiepskie, ale to mija.
    --
    • CommentAuthorgoskaa82
    • CommentTimeJun 7th 2008
     permalink
    dzieki za pocieszenie :smile: mi niedlugo minie rok od zerwania z tabsami a moje cykle hmmm....pozostawiaja wiele do zyczenia. no i mam nadzieje ze juz ten cykl bedzie "normalniejszy":wink:
    •  
      CommentAuthorjaponka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Poproszę o zajrzenie do wykresu rozregulowanej popigułkowej młodej mężatki :) Zastanawiamy się ze świeżym małżonkiem ;) czy wreeeszcie mam dni niepłodne...
    -- [*] 10.05.2017, 15 tc (synek)
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeJun 25th 2008
     permalink
    odstawilam plasterki, wczesniej bralam pigulki, ogolnie prawie 7 lat...
    Zaczelam drugi cykl, pierwszy 27 dni, ciekawe co bedzie teraz, mam nadzieje, ze nie bedziemy musieli czekac dlugo na dwie kreseczki:):):wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragafon24
    • CommentTimeJul 3rd 2008
     permalink
    wiam, i ja dziś zaczęłam 2 cykl po tabsach -poprzedni trwał 29 zapraszam w pomocy interpretacji moich wykresików i z góry dziekuje za pomoc:smile:
    •  
      CommentAuthort-w-c
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    Kolezanki obserwatorki, czy to mozliwe, aby pierwsza, normalna @ po tabletkach (nie mam na mysli tej z odstawienia, tylko ta po pierwszym cyklu) trwala tak krotko? Mialam dwa dni zwyklego lekkiego krwawienia, a na trzeci dzien tylko plamienie. Cos malo... Przed era tabletek moje @ trwaly ponad 7 dni. Poza tym @ nie zaczela sie od plamienia, a od krwawienia.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    Jeżeli endometrium było cienkie i nie urosło, to krwawienie nie trwało długo, bo było mało do złuszczenia. Po tabletkach czasem jest tak, ze musi minąć jakiś czas, zeby endometrium dorastało do odpowiedniej grubości. Sztuczne hormony zaburzaja wzrost endometrium.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    To ważny mechanizm do walki z zarodkami.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    U mnie też tak było. Niestety (dla wygody oczywiście) wszystko wróciło do normy, a nawet poważnie ją przebiło :/

    Teraz już minimum 8 dni od 3 cykli... Przydałaby się ciąża, a pewnie prędzej czy później i tak skończę na zabiegu :(
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeJul 20th 2008
     permalink
    t-w-c: Mialam dwa dni zwyklego lekkiego krwawienia, a na trzeci dzien tylko plamienie.


    U mnie juz w 2 cyklu bylo lepiej, tak wiec cierpliwsci
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 28th 2008
     permalink
    Ulotka Depo Provery
    Czy ta ulotka jest prawdziwa? Wg niej zastrzyk przenika do mleka matki.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    Mam pytanie. Kilka dziewczat na 28 dni bierze tabsy, a temperature i tak mierzy. O co w tym wszystkim chodzi? Pogubilam sie...:confused: Czy chodzi o to, ze mierza dla towarzystwa czy moze sprawdzaja czy owu aby na pewno nie ma?
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    chyba mierzą dla towarzystwa, albo z niewiedzy...bywa i tak...pewna kobieta w mojej rodzinie myślała, że biorąc pigułki ma normalną miesiaczkę i owulację, a nie krwawienie z odstawienia. ale się zdziwiła gdy ją oświeciłam...
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Specjalistki od anty, biorące, podobno świadome własnej niepłodności, obliczają sobie dni płodne, więc czemu tu się dziwić?
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJul 31st 2008
     permalink
    dla towarzystwa :D i z ciekawości jak to jest z ta temp :D
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 31st 2008
     permalink
    Ciekawe, czy zakłócona PTC umożliwia zauważenie niezahamowanej owulacji.
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJul 31st 2008
     permalink
    udostępniłam swój wykres z anty, własciwie to tylko temperatura bo sluzu nie ma przy anty więc nie ma co obserwować, a w obserwacji szyjki nigdy nie byłam dobra
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 31st 2008
     permalink
    Nie ma nawet śluzu gorszej jakości?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.