Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    Ja lubię codzienną dyscyplinę dnia, więc mi to nie przeszkadza, że trzeba wstać na konkretną godzinę. A i tak budzimy się obie bez budzika o 6-7 rano, więc na 8 do przedszkola wybrać się nie problem, choć oczywiście teraz te buty, szaliki, kurtki... trochę tego jest, a i brzuch już ogromny i ciężki (dziś sąsiadka załamywała ręce, że jeszcze jeżdżę z takim autem, ja jej na to "Pani Jadziu! toż termin dopiero za tydzień :P).

    Siedzieć w domu z małą lubię, ale mam wyrzuty sumienia, że za mało różnorodny rozwojowo jest wtedy jej czas. A energia rozpiera. W przedszkolu ma rytmikę, angielski, zabawy integracyjne z dziećmi... no wiecie same, a w domu? na dwór już nie bardzo mogę z nią wychodzić, bo ślisko wszędzie, a po kilku krokach już nie mogę tchu złapać, no i mieszkamy na 4 piętrze bez windy :P W domu nie chcę jej puszczać bajek, więc gry, puzzle, klocki, rysowanie, farby, książeczki... ale ileż można.

    Macie rację, że choć sama nie choruje to wirusy przenosi, więc chyba ją potrzymam jednak od poniedziałku. Aczkolwiek jak będę po porodzie leżała w szpitalu to ona i tak pójdzie do przedszkola przez tych kilka dni, bo nie ma kto z nią zostać, mąż urlop dostanie dopiero jak wyjdę. Więc nie wiem czy ma to jakiś większy sens.
    --
  1.  permalink
    To ja ze wzgledu na 4-te pietro bym w domu zostawila bo by mi sie wychodzic nie chcialo ha ha. No i tez uwazam, ze w przedszkolu mu weselej a w domu sie strasznie nudzi. I widze Elyanna ze bedzie u nas taka sama roznica mieszy dzieccmi prawie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    Ja tez najszczesliwsza bylam na feriach swiatecznych w tym roku:bigsmile: moj pieciolatek wstawal, szedl sie ubrac i szedl bawic sie lego, z glodu nie padl przez godzine:wink: a ja w tym czasie spalam:smoking: co wiecej czasem jeszcze mi Oliwerka ubral:boogie: wiec sie zwlekalam z lozka kolo 9-10 i szlismy na sniadanie (Oliwer to jeszcze nad ranem cyca ciagnie wiec tez glodny nie chodzil). A szkola.... budzic siebie, dobudzic dzieci, gonic na sniadanie, tlumaczyc ze teraz sie nie bawimy bo sie spieszymy, ubrac dwoch,zwiesc do szkoly, tlumaczyc Mlodszemu ze nie moze zostac w szkole bo za maly. Oby do ferii wielkanocnych
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    to zdolniacha! Krysia Wojtka chyba jeszcze nie ubierała. Rozbierać mu się pomaga.
    Ale muszę ją pochwalić i nagrodzić, bo kiedy ja zaległam nietomna z tą moją pseudogrypą, pięknie się bratem zajmowała, a ja mogłam w miarę spokojnie dogorywać...
    --
  2.  permalink
    No jakby mi dzieci spaly do 8-9.... ale skoro i tak wstaja przed 7 to ja na spokojnie zdarza nawet kawe wypic zanim go odstawie na 9 ha ha
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    Na 9 to wiesz hihihi. My musimy byc na 8 :P hehe... Ale tak czy siak, ja tam lubie mieć wszystkich w kupie hihihih

    Nie mówię, że raz na kilka dni bym syna nie "sprzedała"... A co... Tez jestem wygodna :P... Tez czasami mam go po dziurki w nosie (szczególnie jak ma regresy) :P... Ale jak wpadamy w rutynę to w pewnym momencie mam ochotę odsapnąć o tego... I tak mamy rutyny, z racji autyzmu...

    Ale własnie wróciłam z zakupów... Gdzie nie wlazłam tam ludzie opowiadali o katarach, kaszlach i gorączkach... Czyli na dobre chyba się rozszalało w moim mieście ;( Oby szybko się wyniosło :P
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    O ja też lubię jak jesteśmy z dziećmi w domu. Ten poranny spokój.... a tak to mimo że staram się być spokojna, to zawsze z tyłu głowy jest stres. Bo jeden ucieka, drugi ucieka , łapać, prosic- zostaw zabawkę, chodź tu. Ja nie chce, nie nie nie. Jeden krzyczy drugi ryczy. A tu zaraz śniadanie w przedszkolu. Raz nawet zdarzyło się, że już zrezygnowałam z wychodzenia z domu do przedszkola i zostaliśmy w domu, bo sił mi zabrakło. I był spokoj. Spokój, luz zero stresu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    To jeszcze pol biedy jak tylko ubrac i zawiesc, ja jeszcze karmic musze bo u nas w szkolach/ przedszkolach nie ma wyzywienia, dopieri lunch ( wlasny) po 1,5- 2 godzinach
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    To najbardziej lubie w przedszkolu - wyżywienie. Mam wtedy z głowy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    To najbardziej lubie w przedszkolu - wyżywienie. Mam wtedy z głowy.


    i to moze mój błąd. bo ja i tak robię w domu i mała to wie, więc niezbyt chętnie je w przedszkolu jeśli dają coś, co niespecjalnie lubi. Jak ją odbieram to czasem wprost mówi "nie jadłam, było niedobre, zjem w domku" :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    Dziewczyny, czy w trakcie ferii normalnie funkcjonuja przedszkola panstwowe? U nas dzis poczatek.ferii. moi akurat nie poszli, bo maja gardla czerwone, ale teraz tak patrze przez okno i dzieci przedszkolne pod domem na podworku, a nie w przedszkolu...no i nie wiem, czy zamkkniete te przedszkole czy co?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    U nas w ferie państwowe działały normalnie. Tylko we wakacje są dyżury i trzeba podpisywać umowy z konkretnymi placówkami na miesiąc-dwa.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    Juz sprawdzilam:bigsmile:dzieki! Faktycznie czynne. Jak tylko gardlo im podlecze to smaruja:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    Czynne ale grupy łączone :) Moja dzis w nie swojej grupie i nie ze swoja panią :) Dobrze, ze parę dzieci z jej grupy przyszło :)
    --
  3.  permalink
    U nas normalne grupy, wiekszosc dzieci chodzila.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    U nas większość dzieci nie chodziła, były tylko zapisy i grupy łączone.
    Wydaje mi się, że w ferie nie ma w przedszkolu zajęć dydaktycznych, jedynie opiekuńcze.
    Ja spędziłam upojne 14 dni z moją 4-latką :devil:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  4.  permalink
    madzinka83: Wydaje mi się, że w ferie nie ma w przedszkolu zajęć dydaktycznych
    - moj syn mial normalnie wwr
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    Dawidka przedszkole w ferie zwykle zamkniete lub czynne do 12,30.
    --
  5.  permalink
    Ja tu gadu gadu jaki moj zdrowy a tu jelitowke przyniosl :/
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    Ja tu gadu gadu jaki moj zdrowy a tu jelitowke przyniosl :/


    samo życie... lepiej się nie odzywać, bo los jeszcze zauważy, że jest za dobrze :P

    przedszkole w ferie zwykle zamkniete lub czynne do 12,30.


    dla mnie to jakieś nieporozumienie... w przedszkolach ferie? a z jakiej racji, to nie szkoła. Skąd urlopu tyle brać, żeby siedzieć z dziećmi? Rozumiem, że potrzebują czasu z rodzicami, wakacje, ale te ferie to trochę przesada moim zdaniem... Ja sobie tego nie wyobrażam: oboje pracujemy, na 6-stą dzieci będziemy odstawiać do żłobka/przedszkola i z wywieszonym jęzorem pędzić, żeby po 16:30 odbierać, więc ta 12:30 by mnie nie ratowała wcale.
    --
  6.  permalink
    Spokojnie, nie wszedzie tak jest. Mowie, ze u nas normalnie przedszkole, zajecia, wwr, ostatnio kino i muzeum.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    99% pracuje normalnie.... No moze grupy sa laczone. To u Dawidka to ja nie wiem o co chodzi. ... Zawsze am problem.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    Od września planuje posłać starszaka do przedszkola. Przedszkole państwowe, blisko miejsca naszego zamieszkania. I teraz moje pytania, jak zwiększyć szansę dostania się do tego przedszkola?

    Czy adres zameldowania rodziców ma jakieś znaczenie? Oboje z mężem jesteśmy zameldowani w innych miejscach (to samo miasto).
    Czy to, że będę w czasie rekrutacji przebywała na urlopie macierzyńskim ma jakieś znaczenie?

    Jak wygląda kwestia diety eliminacyjnej dziecka w przedszkolu państwowym z własną kuchnią?
    Synek nie je żadnego nabiału (jest uczulony, choć nie mam na to żadnych papierów) i bardzo chciałabym, żeby nie dostawał też cukru....
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    Skapula, punkty sa za miejsce zamieszkania dziecka i to musisz udowodnic przrdstawiajac np akt wlasnosci. Wasze zameldowanie jest bez znaczenia.
    Odnosnie urlopu macierzynskiego-ab zwiekszyc szanse przedstawiasz po prostu zaswiadczenie z zakladu pracy, ze jestes tam zatrudniona...no chyba, ze Ci dopisza ze jestes na urlopie, to kiszka troche.
    Co do diety eliminacyjnej. U nas sa wyznaczone przedszkola, ale trzeba zadbac o specjalne zaswiadczenia. Generalnie w przedszkolu panstwowym mozesz poprosic aby panie mu cos tam nie podawaly, ale to juz bardziej ich wola. Chyba, ze masz papiery na ta alergie.
    --
  7.  permalink
    Mojej kolezance jak byla na macierzynskim nie przyjeli cory do przedszkola.
    Else: Synek nie je żadnego nabiału (jest uczulony, choć nie mam na to żadnych papierów)
    - ja zglosilam ze ma skaze, panie zanotowaly i staraly sie nie dawac, aczkolwiek zdarzylo sie, ze dostal nalesnika..
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    Skapula, musisz się dowiedzieć jakie są kryteria rekrutacji w Twoim mieście. U nas miejsce zamieszkania miało znaczenie dopiero w grupach pięciolatków, u młodszych - żadnego. Najlepiej przejść się do przedszkola i podpytać, warto "wydeptać" sobie ścieżkę, pokazać, że Ci zależy, zawsze przy odwołaniu (jeśli się nie dostanie) możesz napisać chociażby o tym, że przedszkole jest blisko. A odwołania pisać warto - my dzięki temu się dostaliśmy, bo w pierwszej turze nie :(
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    U nas miejsce zamieszkania ani zameldowania nie miało znaczenia żadnego. Na macierzyńskim moim Hania dostała się do publicznego przedszkola, miałam papier od pracodawcy że jestem zatrudniona.
    Samorządy ustalają kryteria rekrutacji, powinnaś znaleźć na stronie :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    A nie bylo.u Was "rejonow"? U nas rozne ulice (zamieszkania) sa przypisane jakby konkretnym przedszkolom i za to jest bodajze 5 punktow,.albo 10 nie pamietam. Ale sie zdziwilam:shocked:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    Nie było. My aplikowaliśmy tylko do przedszkól położonych daleko od nas - chcieliśmy, żeby Hania miała blisko do moich rodziców, bo i tak w dzień moja mama zajmuje się Zosią. Poza tym wiedzieliśmy, że będziemy się przeprowadzać. I nikt nie pytał gdzie mieszkamy (tylko ogólnie czy w Gdańsku to miało znaczenie), mieliśmy punkty tylko za oboje rodziców pracujących.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    A czy to nie jest tak, że od nowego roku szkolnego samorządy mają obowiązek zapewnić przedszkole dla wszystkich 3 latków?
    U nas nie trzeba było zaświadczeń o zamieszkania tylko informacja na formularzu, że mieszkamy do 2 km od przedszkola. Zaświadczenie z pracy tylko, że jestesmy pracujący.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    Madzinka, nie wiem czy muszą ale tu gdzie mieszkam robiłam rozeznanie i koleżanki też i wszędzie mówią, że może jedna grupa w tym roku powstanie dla 3latków...jest bardzo mało miejsc...dramat...U mnie w mieście ma zabraknąć nawet 800 miejsc jak podają gazety...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    Dziękuję za wszystkie informację.
    Jeszcze pytanie, jeśli przez pierwsze miesiące chciałabym oddawać dziecko tylko na 4 godziny, to informować ich od razu o tym, czy raczej taka informacja od razu nas zdyskwalifikuje w rekrutacji?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 5th 2017
     permalink
    Skalpula z tego co się dowiedziałam od razu trzeba pisać max czyli 10 godzin...potem możesz to zmienić jak już się dostaniesz ale dla samej rekrutacji deklaruj od razu max...
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    Mamy przedszkolaków, jak tam u Was w przedszkolach sytuacja? W sensie, faktycznie teraz taki pogrom grypowy, czy tylko tak trąbią w mediach?
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    Dziewczyny, ale gdzie Wy chcecie pisać o tych godzinach? W formularzu nie ma miejsca na takie rzeczy. Rekrutacja rekrutacją, a potem całą resztę dogadujecie jak już się dziecko dostanie i zacznie chodzić. U nas nie było problemu z krótszym czasem, wręcz do tego zachęcali, chociaż przez pierwszy miesiąc, żeby była łatwiejsza adaptacja.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    Frag są kryteria ustawowe i kryteria organu prowadzącego rekrutację. Jeśli dzieci mają tyle samo punktów a są jeszcze wolne miejsc to dostaje się dodatkowe punkty za takie rzeczy jak: zdeklarowana liczba godzin, dziecko obojga rodziców pracujących zawodowo, dziecko którego rodzeństwo chodzi do tego przedszkola, dziecko zamieszkałe w pobliżu przedszkola, dziecko, którego przynajmniej jedno z rodziców pracuje w pobliżu przedszkola, dziecko rodziców zamieszkujących w Gminie i rozliczających w niej podatek- to są te kryteria organu prowadzącego :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    Pewnie wszystko zależy od miasta.
    Jedno jest pewne- od najblizszego roku szkolnego wszystkie dzieci, od trzylatków począwszy, muszą mieć przez samorząd zapewnione miejsca w przesszkolach. I nie ma ze boli- ustawa to wymusza, a ich głowa jak to zrobić.
    W Poznaniu planują iść trybem Wrocławskim, czyli brakujące miejsca (bo placówek tak szybko nie rozbudują) wykupić w placówkach prywatnych- czyli rodzic płaciłby podobnie jak w państwowym a resztę finansowało by miasto/gmina. Sa też propozycje przekształcania prywatnych w państwowe. Tyle słyszałam w radio.
    U nas np. w zeszłym roku miejsce dla 4 latków (taki był wymóg) zrobili, przenosząc jedną zerówke do podstawówki i robiąc tam oddział przedszkolny. W tym roku takie numery nie przejdą, bo po zmianie ustawy w szkołach już będzie za ciasno.
    Ale tak czy inaczej nie mogą odmówić miejsca żadnemu trzylatkowi, o starszakach nie wspomnieć.

    Frag, a co do tych godzin- u mnie w mieście była w arkuszu rekrutacyjnym planowana ilość godzin, jaką dziecko będzie spędzać w placówce. Dzieci poniżej 8 zadeklarowanych nie miały szans. Oczywiście przy podpisywaniu umowy mozna było tę liczbę godzin zmienić.
    Ale to było pred zmianami w ustawie, więc trzeba się było bić o miejsca.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    No to znowu zależy od miasta - ja deklarowanej liczby godzin nigdzie nie musiałam wpisywać...
    --
  8.  permalink
    zabkaa25: Mamy przedszkolaków, jak tam u Was w przedszkolach sytuacja? W sensie, faktycznie teraz taki pogrom grypowy, czy tylko tak trąbią w mediach?
    - zaprowadzilam syna po tygodniu nieobecnosci - w grupie byl on i 3 dziewczynki.. wiec chyba nie klamia he he
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    A kiedy zaczyna sie rekrutacja do przedszkoli? Bo co jakis czas zerkam na strone i zero informacji nadal. We wszystkich miastach tak samo?
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    U nas też nie było żadnej deklarowanej ilości godzin. Dopiero po dostaniu się i dostarczeniu dokumentów, przy podpisywaniu umowy decydowaliśmy za ile godzin będziemy dopłacać. U nas jest za każdą godzinę poza 8-13 po 1 zł dopłaty, nie wiem czy to też się różni w zależności od miast.

    A u Hani w grupie tylko 2 osoby dziś nieobecne, więc chyba nie wszędzie jest tak źle :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    U nas od początku marca. A dla kontynuujacych w drugiej połowie lutego.
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    madziik1983: Mojej kolezance jak byla na macierzynskim nie przyjeli cory do przedszkola

    No ale jak macierzyński się kończy w połowie roku szkolnego to co wtedy? Przecież nie ma rekrutacji w połowie roku..

    U nas 28.02 ma być komunikat o terminach rekrutacji i regulaminach.
    --
  9.  permalink
    Pandora1: No ale jak macierzyński się kończy w połowie roku szkolnego to co wtedy? Przecież nie ma rekrutacji w połowie roku.
    - no chyba to nikogo nie obeszlo... to dziala w dwie strony, bo jak moj poszedl do przedszkola to ja juz bylam na ciazowym ale nikt nie sugerowal ze mam go wypisac skoro siedze w domu ;) Zreszta u nas ciezko sie dostac wogole do przedszkola, wiec to mialo duzy wplyw.. a zreszta tego chyba nikt nie sprawdza, mysmy mieli pity przyniesc tylko a nie zasiadczenie o zatrudnieniu..
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    PITy?? toż to istna inwigilacja....
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    taaa, pity żeby potwierdzić wpływanie podatku w danej gminie. Ale to niezgodne z prawem, był wyrok w tej sprawie i jeśli ktoś tego nadal wymagał to to pod odpowiedzialność podlega.
    Różne cuda były. Teraz już nie mogą nie przyjąć- problemem tylko moze okazać się placowka, do której ziecko bedzie skierowane. Bo najpierw wg rejonizacji, potem "znajomości" a reszta jak się trafi...
    --
  10.  permalink
    U nas chyba ogolnie wystarczylo dac te potwierdzenie zlozenia pitu, juz dokladnie nie pamietam.. najwazniejsze ze sie dostal :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    Tak, nie chodzi by pokazywac rozliczenie tylko np pierwsza strone gdzie sa dane nasze i ze urzad skarbowy w tym miescie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    U nas sa ferie i choroby - w państwowym przedszkolu na 350 dzieci było 10 i zamknęli. W naszym na 120 dzieci jest ok. 20. Na szczęście nikt nie ma głupich pomysłów z zamykaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 6th 2017
     permalink
    na 350 dzieci było 10


    serio? :shocked: toż to pogrom!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.