Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    No jest to duża rozbiezność, jak miałam takie duże rozbieżności to pobierałam trzeci raz... Z reguły ten trzeci był któremus z tych dwóch bliższy i wtedy miałam jakis obraz... Ale diabetolog kazała pobierac raz, bo niestety można sobie mętlik zrobić...

    Najważniejsze to utrzymywac dietę cukrzycowa, jeśli trzeba to brac insulinę, bo ona naprawdę nie szkodzi, ale lepiej dmuchac na zimne niż przegapić coś...

    A kłujesz palce po bokach? No i jak juz leżałam w 33 tyg ciąży w szpitalu, bo te cukry mi "skakały", to wyczytałam na jakiejs ulotce, żeby z kciuków nie pobierać, ale co to ma...???? Nie wiem.... Wolałam na wszelki wypadek pobierać z innych ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    witam Was słodkie mamusie.. i ja niechętnie dołączam do grona..wolałoby mnie tu nie być, ale każda z Was pewnie tak myśli.. jestem i trzeba zmierzyć się z problemem, choć u mnie dieta pomaga.. moje wyniki ze szpitala to na czczo 75, po1 h 168, po 2 h 139,9 ( i tego wyniku się czepnęli..) generalnie rano mam zawsze w granicach 75-78 czyli ok ale najgorzej mi wychodzi po 2 h po posiłku.. zależy co zjem.. z moich obserwacji wynika, że nie mogę zjeść nic słodkiego! to trudne, gdy w ciąży mam słodkie zachcianki ale dla mojej Księżniczki bez problemu jestem w stanie się poświęcić.. mierzę cukier 4 razy dziennie, na czczo i po głównych posiłkach.. chleb - tylko razowy i 2 kromki mogę zjeśc.. jak zjem więcej albo inny rodzaj to cukier skacze.. w nocy potrafię zjeśc ok 24 jak jestem głodna bo nie wytrzymuje z głodu i sobie zawsze coś wszamam.. no ale rano mam w normie, więc mogę sobie na to pozwolić.. pozdrawiam Was i życze wytrwałości :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorkasiulek34
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    ja wczoraj wieczorem o 22 zjadłam trochę jogurtu naturalnego, i w nocy się budziłam bo głodna byłam ;( ale tylko piłam wodę, a rano znów źle 119, dzwoniłam do poradni do kazali mi jutro przyjechać, a na śniadanie zjadłam dwie kromki chrupkiego pieczywa z jajkiem, i byłam głodna, mąż się wkurzył i zrobił mi kanapkę z normalnym białym chlebem i z jajkiem i zjadłam , zmierzyłam cukier po 1h i wyszło 121 więc wydaje mi się nawet ok,może powinnam białe pieczywo jeść skoro po ciemnym cukier miałam wyższy
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    A ja dzis znowu w szoku.
    Zjadłam lody z Lidla pomarañczowe -pyszne były. Cukier po nich po 1h -78 :shocked:
    Zmierzyłam po 2 h i cukier podobny.
    Przestaje cokolwiek z tego rozumieć,bo to przecież nie jest logiczne.
    nie wiem mój organizm już tego potrzebował czy jak.

    Chleb u mnie sprawdza się graham narazie i to bardzo no i jajka i kasza gryczana.
    A cukier mi najbardziej skakał po czyms panierowanym np.paluszki rybne lub schabowy.
    Teraz mięsko i ryby robię na parze i jest ok a nawet ponizej.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    może powinnam białe pieczywo jeść skoro po ciemnym cukier miałam wyższy


    No własnie ja też tak miałam...
    Tylko czy Ty musisz liczyc wymienniki? Bo ja musiałam...

    W każdym razie ja na sniadanie miałam jeść dwie kromki chleba z niskim IG i dużo czasu sie dostosowywałam, aż w końcu okazało się, że po białym mój cukier był "normalny"...

    Mało tego jeden dianetolog mimo wszystko kazał próbowac z ciemnym pieczywem, a inny skwitował, że skoro po białym cukier lepszy to jeść biały, choc w szoku był, że jest to możliwe... No, ale widzę, że nie tylko u mnie tak to działało...

    Co do cukru na czczo, to myślę, że będzie insulinka na noc. Ale przynajmniej spokojniejsza będziesz, o te cukry. Tylko wtedy na noc chyba krommkę chleba Ci zaleci, bo jednak insulina obniża cukier, a chodzi o to, żeby nie za nisko i węglowodan musiałby być...

    Przynajmniej mi tak zalecono, a jak już tu wybadałyśmy to co poradnia to inne zwyczaje...
    --
    • CommentAuthorkasiulek34
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    na szkoleniu w poradni nie kazali liczyć WW, tylko mówili żeby tak mniej więcej zwracać uwagę co jemy i w jakich ilościach, po kolacji miałam znów 125, ale staram się aż tak tym nie martwić nie jest to taki straszny wynik chyba.. a może dlatego że na podwieczorek zjadłam arbuza, ale w taki upał to najlepiej coś soczystego ;) pozdrawiam i miłej nocki, pochwalę się jutro co mi mądrego powiedzieli
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Ja wczoraj ostatnią kolację zjadłam o 21 zamiast o 22 i jest poprawa dzis cukier na czczom 84:bigsmile:
    • CommentAuthorkasiulek34
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    jak dlugo jesteś na diecie ela2225 ? od początku twój cukier tak dobrze wygląda? czy organizm musi się przezwyczaić do diety? ja marze o tym aby rano było choć poniżej 100 ;( byłam w poradni to tylko zła wróciłam, powiedziała że dieta jest nieodpowiednia, powiedziała ze mam jeść tylko wase, żadnego pieczywa, pomidorów nie, papryki nie, masła nie, marchewki nie, jabłka nie,nektrynki nie, malin nie, za to mogę ogórki i sałatę, ale ile można przesada normalnie, mogła mi dać tą insulinę na noc i z głowy by było a tak to znów będę się martwić , kompletnie nie wiem co zrobić na obiad , brak mi pomysłów,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Ooo, Kasiulek, to dziwne podejście diabetolog....
    Nie rozumiem dlaczego jabłek nie... Jabłka dla cukrzyka nie sa wcale "szkodliwe" (no chyba, że komus szkodzą:P).
    Tylko należy pamiętać, żeby to jabłko nie było za duże. Co do nektarynek to faktycznie trzeba uważać i chyba ćwiarteczkę, czy połóweczkę max na raz... Banana jedynie 1/3 na raz i to o ile nie podnosi cukru w "Twoim" przypadku...
    Ja dostałam wykaz tego co ciężarna z cukrzyca może jeść i otórz warzywa 500 gr koniecznie! W tym właśnie pomidor, papryka...
    Z marchewka trzeba uważać faktycznie (szczególnie z gotowaną. Surowa aż tak cukru nie podnosi). Nie pamiętam czy jadłam masło czy margarynę cholera....

    Chyba jednak wolałam przeliczac te wymienniki, bo łatwiej było dietę zaplanować. Jak komus cukry nie skacza to co innego, ale jak ktos nie może utrzymac ich w ryzach, to takie liczenie daje lepszy obraz...

    A na obiad mi najmniej "szkodziły" zupy. Z tym, że taką zupę też musiałam przeliczać na WW. Czyli: odpowiednia ilość ziemniaków, fasoli, marchewki...

    Wynik 125 faktycznie nie jest dużym przekroczeniem ;).
    --
    • CommentAuthorkasiulek34
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    jeśli chodzi o jabłko to było w surówce z marchewki, więc była to może ćwiartka, wczoraj zjadłam na obiad sałatkę z pomidora i sałaty plus udko z kurczaka i cukier był 105, więc nie wiem czemu się czepneła pomidora, chodziło mi o te cukry na czczo , to mówiła ze na cukier poranny wpływa kolacja nocna, na którą jadłam raz pieczywo chrupkie, raz nabiał, raz jajko, raz kanapkę z chlebem razowym, i ciągle tak samo wychodzi, a ona tylko kazała mi nie jeść pieczywa tylko wazę, i poczekać jeszcze tydzień jak nie spadnie to mam przyjechać i dadzą mi insulinę na noc, tylko że to nawet chyba nie była diabetolog tylko ginekolog bo jak byłam na szkoleniu tydzień temu to była ta sama i mnie badała ginekologicznie, więc nie wiem, a przedstawiła się tylko jako lekarz, i mówiła zupełnie co innego jak ten dietetyk na tym spotkaniu tydzień temu, pewnie jak pojadę za tydzień znów ktoś inny będzie i co innego wymyśli, aj tam zła jestem przecież jestem w ciąży i muszę jeść dla siebie i dziecka, a być tylko na wazie sałacie i ogórkach to przesada, a kto insulinę przepisuje diabetolog czy ginekolog też? tak się zastanawiam czy nie iść do swojego lekarza który prowadzi ciążę,
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeJul 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Mi cukrzyce wykryli w 10 tygodniu,obecnie 27 tydzień kończę.Biore insuline od poczatku praktycznie na noc i do sniadania.
    ja miałam zakaz z owoców tylko bananów i arbuza ,z warzyw nie miałam zakazów,surowe moge do woli,gotowane z ograniczeniami,zupy nie bardzo bo w nich sa rozgotowane warzywa,tak mówi mój lekarz,owoce najlepsze jagodowe czyli truskawki,maliny,jagody,borówki,porzeczki.
    I tylko prawdziwe masło zadnej margaryny.
    Pieczywo tylko ciemne
    Z poczatku jest ciezko
    Dostałam taką rozpiske co mogę a co nie.
    • CommentAuthorkasiulek34
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    właśnie może lepiej brać insulinę przynajmniej człowiek by się tak nie martwił, czyli masło śmietankowe czy ekstra można jeść, nam mówili że tylko flora albo rama, ale kazdy inaczej mówi, trzeba próbować na sobie wszystko

    Treść doklejona: 31.07.13 10:00
    dziewczyny powiedzcie jakich glukometrów używacie? albo używałyście ? ja mam xido, dziś po sniadaniu ( waza sałata i jajko) 152 za sekundę 109! paranoja
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeJul 31st 2013
     permalink
    Ja mam Contour TS i jest całkiem ok.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 31st 2013
     permalink
    Już kilka razy czytałam, że te xido bywają "wadliwe". Choć podobno wystarczy je czymś przeczyścić, a to coś do czyszczenia w aptece chyba się kupuje. Bys musiała podejść i podpytać.

    A Ty masz swój glukometr czy wypożyczony?
    Może warto nowy kupić lub poszukać aptek gdzie są akcje, w których wydaja glukometry za darmo. Ja taki posiadam... Model: Accu-chek active... Choc powiem, że z nim to też różnie jeśli chodzi o dokładność...
    Z poradni, wypożyczony miałam accu-chek go i ten był lepszy...
    --
    • CommentAuthorkasiulek34
    • CommentTimeJul 31st 2013
     permalink
    dostałam dziś w aptece contour ts i po obiedzie zrobiłam próbę, mierzyłam z tej samej kropli krwi na dwóch, i na xido wyszło 117 a na contour 88! popróbuje tak jeszcze pare dni i zobaczymy jakie różnice bedą
    • CommentAuthorantena29
    • CommentTimeJul 31st 2013
     permalink
    witajcie, jestem tutaj nowa i mam cukrzycę ciążową. Od 27 tygodnia jestem pod opieką poradni diabetologicznej, obecnie kończę 31 tydzień ciąży. Mierzę cukier 4 razy dziennie glukometrem i raz w tygodniu w nocy. Problem mam trochę nietypowy. Otóż cukry mam niskie i to nawet bardzo. Rano stosuję się do zasady że nie jem nabiału oraz w ogóle nie jem jasnego pieczywa. Poza tym jem regularnie 6 posiłków dziennie. Po obiedzie składającym się np. ziemniaki, kotlet, surówka, zupa mierzę po godzinie cukier i mam np. 90. Czasami nawet do 90 nie dojdzie. Zaczęłam podjadać przed obiadem żeby ten cukier był ciut wyższy (ginekolog powiedział żebym postarała się troszkę zwiększyć ten cukier np. przy obiadach bo dzidzia szczuplutka na brzuszku). Zjadam więc dodatkowo np. bułke słodką przed obiadem i czasami ledwo dojdzie do 100. To piaty tydzień, kiedy robię pomiary, normę przekroczyłam raz ( na śniadanie zjadłam i nabiał i jasne pieczywo). Obecnie jem i batona czasem i chipsy i pączka i tosty i frytki a cukier w największych porywach dochodzi do 110. Może napiszecie że powinnam się cieszyć bo mam super cukier, ale dziwią mnie mocno te wyniki cukru, bo skoro z glukozy wyszła cukrzyca (w 25 tygodniu) to powinien być problem. Może coś z tym glukometrem jest nie tak? Dodam że od czasu kiedy mam cukrzycę przytyłam około 80 dag i już sama nie wiem co o tym myśleć.:confused: Czy któraś z Was miała podobny problem?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 31st 2013
     permalink
    Może faktycznie spróbuj inny glukometr????
    Ale ja znam dziewczynę, która miała cukier w normie pomimo, że po glukozie ewidentnie zdiagnozowano cukrzycę ciężarnych...

    Ja byłam dziwny przypadek, bo ja miałam i hiper i hipoglikemię. Także moje cukry wahały się mniej więcej od 40 do 186, a nawet wyżej. Po ciąży było nawet 400...
    --
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeJul 31st 2013
     permalink
    antena29 dieta cukrzycowa wyjdzie Ci tylko na zdrowie obyś się nie głodziła i jak cukry w normie to podjadaj ;)
    --
  1.  permalink
    u jak widać zmiana glukometru dużo dała, rano na czczo contour ts mi pokazał 77 a xido 97, po śniadaniu na które zjadłam pieczywo pełnoziarniste z wędliną, warzywami masłem, na xido 150 a na contour 103, także różnice są ogromne, a ja przez cały tydzień się martwiłam co się dzieje ze mam taki cukier, chodziłam głodna, zła i płakać mi się chciało, a w tej poradni zamiast zapytać o glukometr zabroniła mi większość rzeczy jeść, mam nadzieje ze teraz bedzie już miare ok ;)
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    No i fajnie.
    Ja też mam Contour TS dostałam w szpitalu i chwalę go sobie.
  2.  permalink
    kiedy termin porodu masz ela2225?
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    dziewczyny powiedzcie jakich glukometrów używacie?


    ja mam one touch glukometr za darmo z apteki a za paski płaciłam 30% ceny, bo na receptę ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    Ja mam termin na 25 pażdziernika
  3.  permalink
    ja dostałam na karowej w warszawie optium xido i cukry były wysokie mimo że dieta była bardzo ścisła, od wczoraj używam contour ts i xido dla porównania i wyniki różnią się w granicach 20 -40 więc dużo,
    • CommentAuthorantena29
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    hej, ja mam też one touch select. Dziś bylam u diabetologa i powiedział że wyniki są super, więc chyba podjadanie zostanie nadal:)
    • CommentAuthorLora1977
    • CommentTimeAug 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Witam :) dzisiaj dowiedziałam się ze mam cukrzyce, chyba niewielka bo przy krzywej po 2 godz wyszło 7,93. Dostałam skierowanie do Poradni chorób metabolicznych i tam przez tel mnie jakoś tak... nastraszono. Kazali mi wejść nim przyjdę 13-08 na slodkiemamy.edu.pl
    ja niestety nigdy nie lubiłam diet z liczeniem kalorii i ważeniem, wiec to mnie przeraziło aż wreszcie wymyśliłam sobie, ze jak bede sprawdzac cukier, to bede wiedziec, czy nie robie strasznych gaf jakichs i bede je eliminować. Przyjmę podstawowe zasady - pieczywo ciemne, więcej błonnika, bez smażenia, mnie tlusto, itd i ogranicze cukry proste, no i wlasnie te posilki 6-7 mniejszych (tylko czy mi starczy czasu na spanie ??? he he jak bede miala tylko sie "posilowac") no i może będzie dobrze???
    a czy moge pic jakies soki z kartonow? jesli tak to kiedy w jakich godz i jakie??
    a! - jestem w ciąży bliźniaczej ;)
    --
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeAug 3rd 2013
     permalink
    Oj soki z kartonów lepiej chyba odpuscić to sam cukier i koncentrat a nie sok.
    Ja nie pije ewntualnie takie jednodniowe ale bardzo rzadko.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 3rd 2013
     permalink
    Ja piłam soki jabłkowe hortexu, tam cukru nie ma i nie miałam potem kłopotu z cukrem... Tyle, że zasada jest taka, że takiego soczku to mozna pół szklanki wypić np. do posiłku, w zamian za coś... Ja piłam pół szklanki soku zmieszanego z woda gazowana bo miałam zachcianki na gazowane napoje ;).
    --
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeAug 3rd 2013
     permalink
    Chyba z Fortuny też są bez cukru .Ciekawe moze trzeba spróbować .Jakas odmiana od wody z cytryną.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 3rd 2013
     permalink
    Ja zamiast soku wolę wodę z lodem i cytrynką :) Pycha!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 3rd 2013
     permalink
    Ja zamiast soku wolę wodę z lodem i cytrynką :) Pycha!


    No właśnie... to zależy kto ma jakie zachcianki w ciąży ;).
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 3rd 2013
     permalink
    Monia, to nie było moją zachcianką, a poleceniem ginki, aby od początku ciąży odstawić słodkie napoje, soki itp.
    Więc jak to mówią "z braku laku (...)" :wink:
    I o dziwo, bo wypijam dużo słodkich napoi, co się zapewne przełożyło na moją wagę przed ciążą (:shamed:), woda z lodem i cytrynką, bardzo mi posmakowała i świetnie zaspokaja pragnienie.
    --
    • CommentAuthorLora1977
    • CommentTimeAug 3rd 2013
     permalink
    czyli ogolnei zasada taka, ze owoc tylko przy posilku?
    czy na drugie sniadanie maliny zmiksowane z kefirem i otrebami owsianymi to ok?
    ogolnie neistety nie wyrabiam z porami posilkow :( juz powinnam jesc obiad a tu poki co jego pierwsze danie w garze, a pozniej mam wyjsc i dopiero 2 sie zajme popoludniu :( no i pewnie nei dostarecze w ten sposob odp ilosci kalori na czas:(
    --
  4.  permalink
    Witam Panie bardzo serdecznie, chciałabym zaprosić Panie do wypełnienia ankiety dotyczącej oceny sposobu żywienia kobiet ciężarnych z cukrzycą ciążową, która stanowi najważniejszy element pisanej przeze mnie pracy magisterskiej. Wypełnienie ankiety zajmie najwyżej 10 minut.
    Byłabym również bardzo wdzięczna jeżeli znalazłyby Panie czas na spisanie dziennego typowego jadłospisu i przesłanie go na adres e-mail cukrzyca.ciazowa@gmail.com W informacji zwrotnej uzyskałby Panie ocenę takiego jadłospisu pod względem wartości odżywczej.

    http://www.ankietka.pl/ankieta/97569/ocena-sposobu-zywienia-kobiet-z-cukrzyca-ciezarnych.html - link do ankiety
    Dziękuję bardzo za pomoc.
    •  
      CommentAuthorkoka
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Przyjmuję insulinę nocną o ok 21:30 (aktualnie 5j.) i do śniadania insulinę dzienną (24j) i między 10 a 11:30 mam taki spadek cukru we krwi , że aż mi słabo. Robią mi się jakieś czarne plamki przed oczami, a wskaźnik pokazuje 49-59mg/dl. Oczywiście zaraz zjadam coś słodkiego i piję sok owocowy na podniesienie cukru.
    Czy to od tej insuliny nocnej tak mi się dzieje, że akurat po ok. 12 h od podania jest maksymalne działanie??
    Do lekarza idę dopiero za kilka dni.
    Największy cukier mam właśnie rano, czyli na czczo i po I śniadaniu. Dziś miałam 91 na czczo i 123 po śniadaniu.
    • CommentAuthorela2225
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Koka masz tak jak ja.Tylko ja naodwrót na noc insuliny 21 j. a rano tylko 6 i cukier na czczo pozostaje wciáæ wysoki 89-99.
    Spadków nie mam .
    •  
      CommentAuthorkoka
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Ela, powiem więcej, nawet termin porodu mamy taki sam czyli 25 październik :-)
  5.  permalink
    Witam Panie bardzo serdecznie, chciałabym zaprosić Panie do wypełnienia ankiety dotyczącej oceny sposobu żywienia kobiet ciężarnych z cukrzycą ciążową, która stanowi najważniejszy element pisanej przeze mnie pracy magisterskiej. Wypełnienie ankiety zajmie najwyżej 10 minut.
    Byłabym również bardzo wdzięczna jeżeli znalazłyby Panie czas na spisanie dziennego typowego jadłospisu i przesłanie go na adres e-mail cukrzyca.ciazowa@gmail.com W informacji zwrotnej uzyskałby Panie ocenę takiego jadłospisu pod względem wartości odżywczej.

    http://www.ankietka.pl/ankieta/97569/ocena-sposobu-zywienia-kobiet-z-cukrzyca-ciezarnych.html - link do ankiety
    Dziękuję bardzo za pomoc
    •  
      CommentAuthorLuba
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Cześć wszystkim.
    W zeszłym tygodniu odebrałam wyniki z testu z glukozą 75g.
    Wynik na czczo: 98
    Wynik po 2h: 165.
    Dzwoniłam do mojego gina. Powiedział, że to bardzo źle, żebym odstawiła całkowicie cukier. Jutro mam wizytę i da mi skierowanie do poradni diabetologicznej.
    Zaczęłam czytać o tym więcej dopiero na weekend bo mam teraz wielkie boom w pracy więc wracam do domu o 19-20 i po przeczytaniu 2 stron zasypiam.
    Nie wiem już co mogę jeść a czego nie...
    Pije tylko wode i mleko.
    Dotychczas do połowy dnia moje menu składało się głównie z owoców.
    W ziązku z tym moje pytanie.
    Jakie owoce są dla nas dopuszczalne??
    Pijecie jakieś soki?
    Z góry dzięki za wszelką pomoc.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeSep 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanko, bo czytam na necie ale nie wiem nic dalej...Nie jestem jeszcze mamuśką, dopiero staram się ale za namową cieżarnej przyjaciółki która dostała cukrzycy ciążowej zmierzyłam sobie cukier glukometrem i tu mnie zdziwienie wzięło bo na czczo miałam 90 a po 2h od posiłku 60 i tu mi glukometr pokazał że za niski, czy to jest normalne i ok czy może być coś nie tak? Kiedyś miałam w górnej granicy normy i kazano mis prawdzać co jakiś czas i zawsze tak było do dziś...Przepraszam że piszę tu ale nie wiem gdzie i nie mam się kogo spytać, nikt nie wie a do internisty nie wiem czy jest sens lecieć bo może to jest normalne.
    --
    • CommentAuthoragif
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny ja też niestety jestem słodką mamą mam pytanie jak wasi prowadzący lekarze zapatrują się na poród naturalny czy traktują cukrzyce jako wskazanie do cC
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Rodziłam naturalnie :bigsmile: Nie było żadnych wskazań do cc z powodu cukrzycy. Lekarz ani słowem nie wspomniał o cc- łożysko było wydolne, dziecko nie za duże...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    ja tez rodziłam sn.... ;)
    --
    • CommentAuthoragif
    • CommentTimeOct 6th 2013
     permalink
    a ile przytyłyście na diecie cukrzycowej ja jestem w 28 tyg i przybrałam tylko 3 kg:sad:
    • CommentAuthorpanda22
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny jestem tu nowa.Otoz mam cukrzycę i chciala bym zapytac jaka jest najnizsza norma?rano na czczo mialam wynik zaledwie 41 a po sniadaniu 138 po 1h
    • CommentAuthoragif
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    Hej

    Norma na czczo rano 60-90

    natomiast 1 h po jedzeniu 60-120

    bardzo często jest tak ,że po spadku tak dużym jak miałaś jest po posiłku taki wzrost

    sprawdzasz ketony w moczu ?
  6.  permalink
    Też jestem nowa na forum i jestem pierwszy raz w takiej sytuacji. Dla mnie dieta cukrzycowa jest trudna do utrzymania, a t duże skoki cukru ka u pnady22 też mnie bardzo martwią :( Ciężko mi, bo mam duży apetyt, muszę się pilnować, z drugiej strony wiem, że powinnam przytyć dla dzidziusia :(
    • CommentAuthoragif
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    musisz sobie znaleźć zapychacze ja np robię leczo cukinia pomidory z puszki papryka i przysmażona lekko cebula na znikomej ilości oleju i to np nie podnosi wcale cukru do tego można kromeczkę chleba tego co jesz i też będzie ok

    polecam też gołąbki dla cukrzyków
    1 ugotowany aldente kalafior
    0,5 udźca z indyka przyprawiony jak na gołąbki cebulka przysmażona czosnek sól pieprz
    1 woreczek ryżu parboiled aldente

    to wszystko mieszasz i do naczynia żaroodpornego na ok 40 min ja daje na spód i na górę liście kapusty fajny zapach daje mniam mniam


    + sos pomidorowy podbity jogurtem też po tym nic nie jest nawet jak się najesz do bólu
    • CommentAuthorpanda22
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    Hej dajcie mi proszę jakis przepis na zupę ,wczoraj zrobilam jarzynowa i po niej cukier 135! rano tez po 3kromkach razowego chleba z sekiem i ogorkiem 138.Niewiem juz co jesc cukier mi b.skacze..bede bardzo wdzieczna za rady.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    Panda, szkopuł w tym ile do tej zupy dodałaś marchwi, ziemniaków, ryżu.... pietruszki.... Bo te warzywa (plus ryz i makaron) trzeba jeść z umiarem. Podnoszą one cukier...

    Zamiast trzech kromek jedz dwie... Mi diabetolog powyżej dwóch nie pozwalał jeść...

    Spróbuj tez zamiast sera jeść chleb z wędlina, bo niektórym nabiał też podnosi cukry...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.