Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Pomóżcie mi zinterpretowac moje wyniki :
    na czczo glukoza 3.39 mmol/l
    po godz.i spożyciu 50g glukozy : 8.95mmol/l

    martwie się że to o wiele za dużo :(((( a mój gin na urlopie :neutral: zna się ktoś na tym??? plissss
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    zibi u mnie test tolerancji glukozy wypadł tak:

    na czczo ------- 96 (tu jakieś jednostki są wpisane w procentach )
    po godzinie --- 139( to samo mg % czy jakoś tak pisze )
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    ja miałam w tych samych miarach co lady i miałam 148 a norma była 140 po obciązeniu 50g glukozy
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    i czy mogło byc to podwyższenie spowodowane tym że na noc zjadłam pół kilo pierników w czekoladzie ??
    bo reszte wyników typu morfologia i mocz mam idealne ??

    szukam w necie i tylko taką wzmianke znalazłam na stronie LECZENIE CUKRZYCY CIĘŻARNYCH

    "Mamy cukrzycę, gdy pomiar poziomu cukru glukozy we krwi (tzw. glikemia) wyniesie:
    A. 2-krotnie w pomiarze rannym na czczo równa się lub jest wyższy, niż 126 mg%, czyli ≥ 7,0mmol/l;
    B. 2-krotnie o dowolnej porze doby niezależnie od posiłku jest równa lub jest wyższy niż 200 mg%, czyli ≥ 11,1mmol/l)
    C. Wyniesie w tzw. teście obciążenia 75,0 glukozy - w 120. min! ≥ 200 mg%, czyli ≥ 11,1 mmol/l);"

    ORAZ :

    "Zalecane jest, dla zdrowia dziecka aby poziomu glukozy we krwi - zarówno na czczo jak i po posiłkach był optymalny:
    glukoza na czczo i przed posiłkiem powinna być w zakresie: 70 -110 mg% (3,9 - 6,1 mmol/l)
    w 1 godzinę po posiłku - mniej niż 160 mg% (8,9 mmol/l)
    W 2 godziny po posiłku - niż 140 mg% (7,8 mmol/l)

    jak by to była prawda no to nie mam się o co martwic....chyba:(((
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    jak będzie trochę podwyższony cukier to i tak gin każe ci zrobić jeszcze raz teścik (z podwójną dawką glukozy :bigsmile:), czasem wynik podwyższony o niczym nie świadczy
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    kurcze dziewczyny dzięki :) bo już się naczytałam jakie są uboczne skutki cukrzycy dla dziecka i normalnie wyć mi się chciało:((((

    JEMMA a tobie kazał powtórzyc test??
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    mi nie ale mojej kumpeli, która miała 160 tak
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Tak się złożyło, że dziś też o tym czytałam. Wynikom ciąży u ciężarnych była poświęcona jedna praca doktorska na AM. Brzmiało groźnie, powikłań dużo. Autor zwraca uwagę na planowanie ciąż u ciężarnych, bo było wyraźnie widać, że ciąże nieplanowane, bez przygotowania zdrowotnego, wiązały się z większym ryzykiem dla dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    tylko że ja Amazonko nigdy nie miałam problemów z cukrem ??
    i wydawało mi się że kobiety z problemami cukrzycowymi powinny się do ciąży dużo wczesniej przygotowac ??
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Zgadza się, ale zagrożenie dotyczy też osób, u których w rodzinie występowała cukrzyca (rodzice, dziadkowie ciężarnej). Takie osoby były badane w tej pracy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Zibi no te pierniczki mogly ci niezle spierniczyc wynik. moj gin powiedzial ze ten test robi sie na slodkiego glodna tzn conajmniej 2 dni przed jego zrobieniem nie powinno sie jesc slodkosci :)
    na innym forum na ktorym pisze dziewczyny wklepaly ze norma na czczo w tych twoich przelicznikach jest 3,4-6,38 mmol/l a 7,8 mmol/l 1 h po 50g glukozy czyli troszke inaczej niz to co ty znalazlas. moze po obciazeniu glukoza jest ciut inaczej niz po posilku?? sama nie wiem. mam tylko 1 pomysl. nie jedz pare dni slodkiego i jeszcze raz lec zrobic tesciorka, uspokoisz sie no a gin nie bedzie dziamgal bo moge sie zalozyc ze nie ma ku temu powodu... tylko lapki precz od pierniczkow :wink:
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 17th 2007 zmieniony
     permalink
    co mnie podkusiło z tymi piernikami to nie wiem sama :shamed: ogólnie nie lubie słodyczy a tu nagle taki przypływ miłosci do pierników:cry:

    masz Aniu racje ,jesio raz powtórze teścior i wtedy już będe pewna :confused:, nikt u nas w rodzinie nigdy na cukrzyce nie chorował.....hm
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    Zibi no dla mnie to byloby najlepsze rozwiazanie. tylko pamietaj szafeczka z ciasteczkami na klodke :)
  1.  permalink
    Zibi ja tez ide na ten test bo mam podwyzszony cukier ale ja normalnie te słodycze moge zastapic wszystkim.ja jestem taka słodka dupka jak to mówi mama ale no bede musiała przez weekend troche przystopowac skoro ide w poniedziałek.Nic sie nie martw pewnie to od tych pierniczków co zjadłas
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    ciaseczko tzn.że normalnie naczczo też masz ten cukier wysoki?? ale napewno w weekend przystopuj ze słodkim ,przed badaniem :wink:
    napisz jakie miałas wyniki to porównamy :smile: ja w pon.ide na wizyte to zobacze co gin.powie :neutral:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
  2.  permalink
    zibi własnie ogladam wyniki tak wiec na czczo mam czegos tam 109
    po godzinie-147

    powiedział e zeby nie panikowac teraz ide w poniedziałek wiec zobaczymy co mi tam wyjdzie
    --
    • CommentAuthorozoga
    • CommentTimeJul 23rd 2007
     permalink
    U mnie stwierdzono nietolerancje cukru. Dostalam glukometr i mam sobie mierzyc poziom cukru 4 razy dziennie: na czczo i po glownych posilkach. Na czczo ma nie przekraczac 90, a 1 h po posilkach 140. W roznych miejscach na sieci mozna wyczyctac rozne rzeczy. Czy ktos mial podobne zalecenia ewentulanie od czego zaleza ustalane normy (patrz komnetarz Zibi, gdzie bylo 160 1h po posilkach i 140 - 2h po)
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 23rd 2007
     permalink
    ozoga :) u mnie prawdopodobnie również jest nietolarancja glukozy .....i też mierze ten cukier .....ale ciesze się że nie mam cukrzycy ciążowej :wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthorozoga
    • CommentTimeJul 24th 2007
     permalink
    Zibi, a powiedz prosze jakie podali Ci granice normy, ze masz sie trzymac? I jak Ci to idzie? Bo u mnie - wczroaj po zupce z zielonego groszku, grzankach i kurczaczku (gotowanym - o zgrozo!) skoczylo na 151.
    Ja tez tez sie ciesze, ze nie jest gorzej, ale zastanawiam sie od kiedy to wlasciwie mam. Na poczatku ciazy nie mialam testu z 50 mg. A Ty?
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 24th 2007
     permalink
    ja mam granice podane w mmol/l norma od 3.05 - 6.38

    ja też nie miałam robionego cukru z glukozą na początku tylko sam cukier i miałam wynik 3.12mmol/l .dopiero teraz miałam z 50mg , no a teraz musze zrobic z 75 mg i mam sobie sama bardzo pilnowac czasu bo pielęgniarki to różnie patrzą na zegarek :wink:

    natomiast na glukometrze po 1h po sniadaniu mam 5.4 mmol/l a po 2h mam 4.2 mmol/l ale ja nie musze jesc niczego extra ,tylko na tydz.przed badaniem mam całkiem zrezygnowac z cukrów ,nawet w owocach.

    Mój problem polega na tym że ja nigdy nie słodziłam , nie lubie słodyczy , napojów,ciast,czekolad itp.jedyne co lubie to lody ...mniam....i pewnie przez to moja trzustka odwykła od tego typu cukrów i tak regaguje tylko na glukoze natomiast na normalne jedzenie nie ....
    ozoga a w którym tyg.jesteś ??

    musisz też pic więcej wody nie gazowanej do 2-3 l dziennie w małych porcjach ( szklankach)
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthorozoga
    • CommentTimeJul 24th 2007
     permalink
    Ja jestem w 30 tygodniu. Wlasciwie to jutro konczymy 30 :)

    Mi kazali zastosowac diete i efekt jest taki, ze wcale nie jest mi prosto utrzymac sie na pozimoie 140 po glownym posilku. A wcale nie jem duzo. Przynajmniej tak mi sie wydaje, ale moze cos robie zle. Tylko co????
    Generalnie tez nie jadlam za duzo slodyczy,ale wczesniej troszke podjadlam ciast od czasu do czasu no i owoce. Zawsze wydawalo mi sie, ze to nic wielkiego - a okazuje sie, ze jednak. Najlepsze jest to, ze cukier skacze po zupelnie normalnym jedzeniu. Jakby sie wydawalo nieslodkim - ziemnoaki, makaron, chleb.

    A wiesz jak przelicza sie te mole na moje mg%? Bo jakos nie umiem porownac Twoich wynikow z moimi.
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 24th 2007
     permalink
    W M-jak mama napisali że norma na czczco to 90 mg% , po godz.glukozy 140 mg% , powyżej 180 mg% niestety cukrzyca ciążowa:(((
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2007
     permalink
    dziewcyzny tutaj znalazlam normy glukozy z tym przelicznikiem mogle na mg. moze sie przyda


    ZAKRES WARTOŚCI PRAWIDŁOWYCH
    Noworodki 2,8-4,4 mmol/l lub 50-115 mg/dl
    Dzieci 3,9-5,8 mmol/l lub 70-105 mg/dl
    Dorośli 3,9-6,4 mmol/l lub 70-115 mg/dl

    WARTOŚCI PODWYŻSZONE
    -bezwzględny lub względny niedobór insuliny spowodowany cukrzycą lub zniszczeniem układu insulinowego przez przewlekłe stany zapalne lub nowotwory
    -podawanie niektórych leków
    -stany zapalne lub nowotwory mózgu
    -wylew do mózgu
    -przewlekła i ostra mocznica -
    zatrucie tlenkiem węgla
    -wstrząs
    -zawał mięśnia sercowego
    -wysoka gorączka
    -oparzenia ( pierwsze 24 godziny )

    WARTOŚCI OBNIŻONE
    -niedostateczna podaż węglowodanów w pokarmach ( głodzenie, jadłowstręt )
    -zespół wadliwego wchłaniania glukozy z przewodu pokarmowego
    -nadmierna utrata glukozy z moczem
    -nadmierne zużycie glukozy przy wysiłku fizycznym lub przy niektórych stanach nowotworowych
    -uszkodzenie miąższu wątroby, niedobór hormonów tarczycy lub hormonu wzrostu
    -wrodzone defekty metaboliczne
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 25th 2007
     permalink
    Dzięki Ania za info:bigsmile: a nie masz tam jesio gdzies info jak wyglądają normy po glukozie ?? bo gdzie czytam to każdy co innego pisze :shocked:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthorHoga
    • CommentTimeJul 25th 2007
     permalink
    Dziewczyny bo to ze cukier nie spada nie jest spowodowane tym ze nie jecie słodkiego trzeba stosować zamienniki i ograniczyc węglowodany bo inaczej cukier nigdy wam nie spadnie a mało tego przyczyni sie do powstawania złogów cholesterolowych które skolei b eda powodowac zatory w zyłach. Albo zainwestujcie w broszurki dla diabetyków ewentualnie warto zawitac do dietetyczki która indywidualnie ustali wam dietę, poszperam w mich starych notatkach ze szkoły i napiszę wam co można a czego nie w diecie może to wam pomoże.
    --
    • CommentAuthorozoga
    • CommentTimeJul 26th 2007
     permalink
    (OGTT) Test diagnostyczny obciążenia glukozą

    Warunki wykonania testu z doustnym obciążeniem 75 g glukozy zalecane przez WHO są następujące: test powinien być wykonywany na czczo; co najmniej przez 3 dni przed wykonywaniem testu badana kobieta powinna mieć nieograniczoną dietę zawierającą minimum 150 g węglowodanów na dobę przy normalnej aktywności fizycznej; 75 g glukozy należy rozpuścić w 250-300 ml wody i wypić w ciągu 5 min. Poziomy cukru oznacza się przed wypiciem - na czczo; po 1 i 2 godzinach.Cukrzycę rozpoznajemy jeżeli przynajmniej jedna wartość glikemii przekracza podane normy : 105 mg% na czczo, po obciążeniu 75g po jednej godzinie 180 mg% i po 2 godzinach - 140 mg %.

    (GCT) Test przesiewowy obciążenia glukozą

    Polega na doustnym podaniu 50 g glukozy rozpuszczonej w 250 ml wody i wypiciu w ciągu 5 min. Test może być wykonany o każdej porze dnia zarówno u kobiet bedących na czczo jak i po posiłku. Wynik testu po jednej godzinie od podania glukozy mniejszy od 140 mg% oznacza wartość prawidłową. Przy wartościach między 140 a 180 mg% należy wykonać test diagnostyczny obciążenia OGTT. Stężenie glukozy po GCT większe od 180 mg % oznacza rozpoznanie cukrzycy ciężarnych.

    Postawienie rozpoznania

    Na podstawie wyników testów :
    - GCT > 180 mg% w pierwszej godzinie po doustnym obciążeniu 50 g glukozy.
    - OGTT gdy przynajmniej jedna wartość glikemii przekracza podane normy : 105 mg% na czczo; 180 mg% po 1 godzinie; 140 mg% po 2-giej godzinie od obciążenia glukoza.
    • CommentAuthorozoga
    • CommentTimeJul 26th 2007 zmieniony
     permalink
    AniuM! Dziekuje za te przeliczniki. Przynajmniej mozna porownac jedne wartosci z drugimi.

    W ramach uzupelnienia wydaje mi sie, ze normy podane przez Ciebie, dotycza stanu na czczo.

    W przypadku stwierdzenia cukrzycy ciezarnch lub nietolerancji glukozy interesujacy jest poziom cukru 1h po glownym posilku. W moim przypadku lekarka zalecila utrzymywanie poziomu cukru ponizej górnej granicy wartości:
    Poziom cukru we krwi na czczo < 90 mg%
    Poziom cukru we krwi 1 h po posiłku < 140 mg%

    Natomiast na Internecie znalazam nastepujaca informacje:
    Poziomu cukru w górnej granicy prawidłowych wartości, które występują u osób zdrowych:
    Norma
    Poziom cukru we krwi na czczo < 110 mg%
    Poziom cukru we krwi 2 h po posiłku < 140 mg%
    Poziom cukru we krwi przed snem < 120 mg%
    Hemoglobina A1c < 6%

    Jak widac roznia sie te informacje znaczaco. Czy sitnieja inne normy dla kobiet w ciazy??

    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 26th 2007
     permalink
    no własnie też jestem ciekawa ???....hm...ja musze powtórzyc test z 75g glukozy w przyszłym tyg.
    czy wypicie kawy po wypiciu glukozy (50g) mogło też wpłynąc na wynik ?? bo jak wypiłam tą 50 tke to strasznie się nudziłam i na tą godz.wpadłam do koleżanki i wypiłam kawe ( czarną bez cukru) ???
    a teraz mam za swoje będe czekac 2 godz.:devil:.....
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthorozoga
    • CommentTimeJul 26th 2007
     permalink
    Zibi! Nie wiem jak jest z kawa, ale w moim przypadku zabronili mi cokolwiek robic w czasie tego testu( mialam od razu 75g glukozy i dwie godziny czekania). W kazdym razie powiedzieli, ze mam nic nie pic, nic nie jesc, nawet chodzic za bardzo nie wolno (jedynie do toalety), bo ponoc to zakloca wyniki. No i mialam byc koniecznie na czczo, a dzien wczesniej kazali mi jesc duzo pokarmow zawierajacych weglowodany (pieczywo, zemniaki, makaron, ryz). Zapytaj sie lepiej jak bedziesz to pila, bo grunt zeby wyniki byly wiarygodne.
    Suma sumarum nie bylo tak zle z tymi 2 h. Z ksiazka w reku jakos wysiedzialam. Trzymam kciuki za przyszly tydzien. Powodzenia i oby wszystko bylo ok!
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czy gdzieś jest taki temat, jeśli nie, zapraszam do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami mamusie,którym przydarzyła się ta "słodka przypadłość". Ja o swojej dowiedziałam się kilka dni temu :)
    --
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    Witaj ja też przechodziłam tą słodką przypadłość. Dowiedziałam się o niej gdy byłam w 7/8 miesiącu ciąży (wtedy stwierdziłam, ze mam za mało ruchu). Musiałam sobie mierzyć glukozę w domu i stosować dietę. O dziwo po miesiącu stosowania diety i zwiększeniu ruchu cukie ropadł i nawet po zjedzeniu słodyczy nie miałąm przekroczonej normy:) W szpitalu za to miałam lepsze jedzenie niż kobiety bez cukrzycy;) Po porodzie trzeba było zrobić kolejne badanka i wszystko wyszło dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    Dzięki za info.
    Rozumiemm, ze musiałaś sobie mierzyć codziennie cukier? Szczerze mówiąc tego boję się najbardziej - z dietą dam sobie radę, przynajmniej nie przytyję za bardzo w tych ostatnich miesiącach :bigsmile: choć to całe przeliczanie wymienników węglowodanów troszkę mnie przeraża. Lekarka wyliczyla, ze powinnam dostarczać 1800kcal dziennie- chyba umrę z głodu :D
    Za tydzień idę do szpitala- mam nadzieję, że nie przetrzymają mnie tam długo :)
    Czego się nie robi dla Dzidzi :)
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    ja mialam cukrzyce i klucie jest po kilku razach prawie niezauwazalne...dieta i ruch i wsio było ok :)
    i dzieki diecie ustalonej z dietetyczką przytylam tylko niecale 10 kg....których juz dawno nie ma :D
    --
    •  
      CommentAuthorfika78
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    witajcie,
    2 dni temu okazało się, że mam cukrzycę ciążową. Jestem w 29tc. Wyniki sprawdzałam w necie i napotkałam na takie, wg których moje były w normie. Ale na wizycie lekarz powiedział mi, że cukrzyca zaczyna się od 140 mg a ja miałam 141 mg i musimy to niestety traktować jako cukrzycę. Na dniach mają ponoć wejść nowe normy, które zwiększają jednostki do 150 mg ale na dzień dzisiejszy jestem cukrzykiem. Nie muszę Wam mówić jak się załamałam!! Cała się trzęsłam choć wiem, że w moim przypadku to jest naprawdę minimalne zagrożenie dla mnie, dla dziecka i raczej wraz z ciążą cukrzyca powinna się skończyć.
    Pan doktor przepisał mi paski do glukometru i kazał kupić glukometr i mierzyć poziom cukru 2x dziennie. Rano po wstaniu na czczo i 2h po głównym posiłku. Poza tym dostałam dietę, której mam się trzymać i zapisywać wszystko w zeszycie – co zjadłam i jakie były wyniki pomiarów. Kurczę, naprawdę jestem tym podłamana…:((( Nienawidzę liczenia jedzenia ani ograniczania sobie czegokolwiek. Odżywiam się raczej zdrowo. Nie jem tłustych rzeczy, za to mnóstwo owoców i warzyw. Gotujemy na parze i pieczemy w piekarniku mięsa i ryby, a jeszcze muszę wszystko warzyć i przeliczać na jednostki chlebowe. I do tego muszę pilnować godzin posiłków!!! Masakra!
    Jak Wy sobie z tym radzicie?Dodam, że ćwiczę prawie całą ciążę zestaw ćw. dla ciężarnych.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    fika, z tymi dolegliwościami ciążowymi (z cukrzycą też) to jest tak, że i tak nas dopadną. Więc jeśli masz cukrzycę, to możesz się spodziewać, że za 10 czy 20 lat powróci :(
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    miałam cukrzycę ciążową w pierwszej ciąży, też na podstawie minimalnie przekroczonego wyniku,
    wiem, że to jaką dietę rozpisują, zależy właśnie od tego, jak bardzo jest przekroczona norma, ale ja na przykład w ogóle nie chodziłam głodna na tej diecie, wręcz męczyło mnie, że muszę jeść co 2,5 godziny. W ogóle dziwi mnie takie traktowanie ciężarnych z cukrzycą jak mało rozgarniętych- wizyty u pani diabetolog np. sprowadzały się do tego, że, mimo wzorcowych wyników, ochrzaniała mnie za to, że miałam przerwę między posiłkami 3 a nie przepisowe 2,5 godziny.
    Co do "powracania" cukrzycy po ciąży, lekarka powiedziała mi, że wygląda to mniej więcej tak: u 1/3 kobiet cukrzyca wystąpi jakiś czas po ciąży, u 1/3 wróci w kolejnej ciąży, a 1/3 da o sobie zapomnieć. Także nie ma co tak czarno patrzeć w przyszłość ;-) A trzymać się zdrowych nawyków, bo od nich też trochę zależy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    Mnie pani doktor potraktowala jak debila już na szkoleniu :bigsmile: Zakładała, że nie wiem, ile to 400:4 :)
    Fika, mnie też to wszystko przeraziło, ale cóż- trzeba potraktować to jak jakąś przygodę, bo inaczej zwariujemy.
    Biorąc pod uwagę, ze dodatkowo właśnie jestem w trakcie przeprowadzki, to (mimo iż nie przemęczam się absolutnie) spadło mi 1,5 kg!
    --
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    fika78: cukrzyca zaczyna się od 140 mg a ja miałam 141 mg i musimy to niestety traktować jako cukrzycę.
    ja też tak miałam i też się zalamalam ale teraz traktuję to jako nauczkę;) To nie było łatwe - najpierw wieść, że się ma tą cukrzycę a potem kontrolowanie siebie i odmawianie sobie ... ja i tak nie jadałąm słodkości i piłam tylko wodę. Musiałam zrezygnować z białego pieczywa (największy winowajca) i o dziwo z owoców - chyba dozwolone jest tylko jabłko. Poza tym nie można jeść gotowanej marchewki bo gotowana zawiera dużo cukru. Przyzwyczaic się można i nawte powiem szczerze, ze polubiłam tą dietę. Był czas ze zaczęłam chudnąć w ciąży. Dzięki temu przytyłam tylko 16 kg (a zanosiło się na wiecej).
    Ja byłąm w poradni w W-wie na Karowej i tam wyjaśnili nam nie traktując nas jak jakieś zacofane. Był bardzo ciekawy wykłąd na temat żywienia co i dlaczego... Można było wypożyczyć ze szpitala (za darmo) glukometr. Więc byłam tam tylko raz a glukometr zwrócił mój mąz 2 tyg po porodzie:)
    agael77: Rozumiemm, ze musiałaś sobie mierzyć codziennie cukier?
    tal musiałam niestety mierzyć kilka razy dziennie cukier dokłądnie to 4 razy dziennie - naczczo i godzinę po 3-ch głównych posiłkach. JA strasznie się bałam igieł - wręcz miałam fobię na ich punkcie i trzęsły mi się recę gdy musiałam się dziobać.. łzy w oczach zęby zaciśnięte cała spocona i w końcu rezygnowałam. Oj nie było ot łatwe ale po jakimś czasie wypracowałam sobie dobry sposób i było bez problemu:) Grunt to dobrze rozmasować paluszki przed ukłuciem.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    white_lady mozesz zdradzić, jaki to sposób sobie wypracowalaś? Czy wystarczyło rozmasowanie paluszków?
    Jak mnie ktos dziabie,nie ma większego problemu (choć był, bo mdlałam po każdym ukłuciu), ale sama to nie wiem, jak to zrobię...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    .
    nie słyszałyście o nakłuwaczach? kłucie się nimi jest bezbolesne.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    bladykot dzięki za info, nie słyszałam o tym, bo nie miałam do czynienia z cukrzycą i problem mnie nie dotyczył :)
    Chyba uratowałaś mi życie - zwłaszcza to psychiczne :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    często są w kompletach z glukometrami. do kupienia w aptekach lub sklepach medycznych.
    --
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    No sposobem było rozmasowanie paluszków, naciśnięcie opuszki zobu stron tak, ze zrobiłs ię czerwony w jednym miejscu i wtedy igłą delikatnie wkłuć się to naprawde nic a nic nei czuć:D a krewka sie sączy:) znalazłam takei miejsca na swoich opuszkach, które po takim zabiegu w ogóle nie bolą:)
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    cześć,
    ja mam gorzej,bo niestety ale mam cukrzycę i jeszcze nie jestem w ciąży ;-/- (powikłania pcos).. nakłuwacze są w każdym komplecie z glukometrem..proponuję,żeby nie ściskać opuszka,ale przyłożyć lancet do opuszka,i "strzelić"..
    pozdrawiam wszystkie słodkie kobietki..trzymajcie się kochane mamuśki,mam nadzieję,że i ja kiedyś będę w waszym gronie ciężarnych... :) smutno mi,że nie ma 2 kresek ;(
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    Aniu ale czy te nakłuwacze to takie, co nie bolą? Bo my tu poruszyłyśmy sprawę strachu przed nakłuwaniem. Szukam sposobu, aby nie czuć tego świństwa :)
    A Ty się nie smuć, bo ja też miam PCOS (pozwoliłam sobie zajrzeć do Ciebie) i do tego niedoczynność tarczycy, a w końcu się udało :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    te nakłuwacze maja kilka stopni nakłucia, im mniejszy tym mniej boli.
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJan 21st 2011 zmieniony
     permalink
    dieta u cukrzyka w ciązy wcale nie jest taka zła....pozwala sie najesc a co wazne przez te pare miesięcy mozna sie nauczyc zdrowego odzywiania...co do powracania cukrzycy po ciązy....to jest tak, ze jest to "prawdopodobieństwo" pojawienia sie jej znowu w późniejszym wieku, ale to wszystko zalezy od nas, od sposobu zycia, ilosci ruchu, jedzenia słodyczy itp itd...ryzyko wystąpienia cukrzycy jest wieksze u ciezarnych cukrzycowych ale mozna je zminimalizowac poprzez zdrowy sposób zycia.
    Z doswiadczenia wiem, ze wiele osób nawet nie wie ze ma początki cukrzycy, a ze to podstępna choroba ti i czasem długo sie rozwija, nawet 10-20 lat...i potem jak to sie mózwi "na starosc" dopada, niby nie wiadomo skąd (??)...
    tak na marginesie, jakbym miała wynik 139 a cukrzyca jest od 140 to szczerze mówiąc wolałabym byc pod kontrolą diabetologa i byc na diecie, niz potem moje dziecko miałoby miec cukrzyce...
    na forach czasem ludzie piszą czarne scenariusze i demonizują strasznie, nie ma sie co na zapas zamartwiac tylko robic wszystkko, zeby cukier w ryzach utrzymywac :) na zdrowie wyjdzie to zarówno dziecko jak i mamusiom :)
    p.s. ja byłam na diecie i przytyłam "tylko" niecałe 10 kg....a apetyt miałam i gdyby nie dieta to bym wazyła chyba 30 kg wiecej :P to tak na pocieszenie, na diecie nie chodzi sie głodnym!!! (bo to tez jest niebezpieczne dla dziecka) - pojawiają sie wówczas w moczu toksyczne ciała ketonowe...
    więcej o cukrzycy cięzarnych w linku
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJan 21st 2011 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    Też mi się wydaje, że ta cukrzyca nie jest taka zła. Na początku byłam przerażona - teraz przygotowuję się psychicznie do kłucia i do kilku dni w szpitalu :) A dieta spowodowała, że już zrzuciłam prawie 2 kg - i bardzo dobrze, bo zauważyłam te niepotrzebne (druga broda, fałdki etc..):bigsmile:
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    agaael77- kłucie nie boli,ustawiasz na 1 lub ew.2 i nie czujesz..a jaki nakłuwacz będziesz miała??ten co bledykot podała jest najlepszy..ja mam trochę gorszy,i dlatego męża kluję 2 ;)) a siebie 1 i zawsze krewka jest..ja mam z firmy microdot..a ten pewnie glucosense jest..no ja niestety kiepsko z wagą się zatrzymała zamiast spadać..jestem zła na siebie,ale to przez ten stres min..
    pozdrowionka..agael77- jak masz pyt.pisz-odpisze z przyjemnością,...i dzięki za słowa otuchy..to mi bardzo dużo daje..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.