Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    Aniujeszcze nie wiem, jaki nakłuwacz będę miała. Jutro wybieram się do apteki kuzyna mojego męża- mam nadzieję, że znajdzie coś odpowiedniego dla takiej panikary, jak ja :)))) Jeśli nie, zamówię a necie. Dzięki za wskazówki, są dla mnie naprawdę cenne :) i na pewno jeszcze nieraz zwrócę się o poradę :)))))
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    mnie bolało moze pare pierwszych nakłuc, potem sie człowiek przyzwyczaja :D
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 23rd 2011
     permalink
    Zakupiłam glukometr…wczoraj:) Oczywiście poczytałam instrukcję i odłożyłam, ze strachu. Dziś natomiast ODWAŻYŁAM SIĘ i zrobiłam sobie badanie cukru!! Wynik po dwóch godzinach po śniadaniu 79 ! :))
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeJan 24th 2011
     permalink
    bardzo dobry wynik :)tylko mi już przy 77 robi się niedobrze :( a ty dobrze się czujesz??
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Czuję się bardzo dobrze, wynik przez cały czas oscyluje między 80 a 90. Jem mniej a częściej, od czasu do czasu pozwalając sobie na coś słodkiego :):cool:
    Nie wiem,po co mi ten szpital :smile:
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeJan 24th 2011
     permalink
    czasem się przydaje,mi po wizycie w szpitalu na oddziale endo,kontrole w poradni wyznaczono na listopad 2011 :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 24th 2011
     permalink
    to strasznie długo :)
    ja będę na perinatologii, więc może jakieś jeszcze badania mi będą robić...albo, jak pokażę swoje zapiski wyników, to mnie puszczą do domu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeJan 26th 2011
     permalink
    Dokładnie, z tym kłuciem to kwestia przyzwyczajenia ;-) ja tam od razu uderzałam z '7' bo na słabszych ustawieniach nic z palca lecieć nie chciało ;-) No i oczywiście opuszka nie radzę ściskać, bo to może zaburzyć wynik. Ps. Znacznie łatwiej jest pilnować diety zwracając uwagę na indeks glikemiczny spożywanych produktów, bo przy przeliczaniu zamienników węglowodanowych zgłupieć można ;-)
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 3rd 2011
     permalink
    Hej dziewczyny;)
    Fajnie, że znalazłam taki wątek. Dziś miałam robioną glukozę po obciążeniu (50 g) i zdębiałam :shocked: gdy wynik wyszedł 155 mg/dl, mam do wtorku być na diecie a potem powtórzyć badanie po 75 g glukozy. Szczerze to jestem zaskoczona, ponieważ nie słodzę i praktycznie nie jadam słodyczy. Co prawda ostatnio pofolgowałam sobie z białym pieczywem, miodem (ze względu na przeziębienie) czy mandarynkami, ale nie wiem czy to może mieć na taki rozwój wydarzeń wpływ.
    Trzymam kciuki za wszystkie osoby borykające się z tym problemem.
    :wink:
    •  
      CommentAuthorvenika
    • CommentTimeFeb 4th 2011 zmieniony
     permalink
    oj dziewczyny... czytam sobie co tu piszecie i jestem przerażona... dobrze że w tej ciąży zmieniłam lekarza... ja w 6 miesiącu ciąży miałam cukier 149 i nic mi nie powiedział ze mogę mieć cukrzyce ciążową... przytyłam 35 kg i byłam jak bania... a wystarczyłoby wiedzieć i jakąś dietę zastosować... chyba teraz muszę się przypilnować od początku.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    czoko cukrzyca ciążowa wcale nie zalezy od ilości zjedzonych batoników :) tak mnie uświadomił lekarz i położna - to po prostu kwestia trzustki i insuliny. Ale oczywiście odpowiednią dietą można sobie wyregulować i to przeważnie wystarcza.
    Mnie w szpitalu powiedzieli, ze najprawdopodobniej potrzebna będzie insulina i skierowali mnie na dodatkowe konsultacje - tam okazało się, ze póki co nie trzeba, mam tylko pilnowac diety i mierzyć cukier. I oczywiście co 2-3 tygodnie do kontroli. Fakt, schudłam już 4 kg :cool: ale z tego powodu też włosów z głowy rwać nie będę :wink:
    veniko z tego, co wyczytałam w mądrych książeczkach ze szpitala, jeśli w pierwszej ciąży miało się problem z cukrem, w kolejnej powinno sie przebadać pod tym kątem jeszcze w pierwszym trymestrze (a nie standardowo ok. 28 tygodnia)
    Ja na początku też bylam przerażona, a teraz całkiem dobrze mi, bo nie przybieram i zdrowo się odżywiam, a na pewno dobrze wpłynie na moją Dzidzię.
    I JESZCZE ZASŁYSZANE - "CUKRZYCY TO NAJZDROWSI LUDZIE" - STWIERDZAM, ZE COŚ W TYM JEST :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Do czoko25: cukier mógł wyjść taki wysoki właśnie ze względu na białe pieczywo czy miód. Przed badaniem trzeba być na czczo (ale to wiadomo) i najlepiej około 12 godzin przed nie jeść węglowodanów czyli nie tylko słodyczy/owoców ale też chleba, makaronu, kaszy itp.
    Do agael77 : "CUKRZYCY TO NAJZDROWSI LUDZIE" - tak, pod warunkiem, że chce im się o siebie dbać inaczej czeka ich otyłość, stopa cukrzycowa i inne choróbska
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    adżi oczywiście, ze miałam na myśli tych cukrzyków, którzy dbają o siebie, pozostali to po prostu głupcy, a takimi nie zawracałabym tu nikomu głowy :smile:
    --
    Przed badaniem rzeczywiście trzeba zadbać o dietę, ja się nawtykałam jakichs dobrych rzeczy, cukier wyszedł wysoki... ale później, też podskakiwał i nadal próbuje podskoczyć - byc może po prostu jestem obciążona tym cholerstwem i muszę stosowac dietkę
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Zajrzyj do książki "Żywienie w cukrzycy" Tatonia, dobra książka to też "Łatwa dieta IG" Helen Foster i jeszcze jedna ale teraz nie pamiętam, jak sobie przypomnę to napiszę :smile:
    Aha jeżeli liczysz kalorie, węglowodany i WW (wymienniki węglowodanowe) to w "Nowoczesnej dietetycznej książce kucharskiej" Zofii Wieczorek- Chełmińskiej są podane te wartości
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Dzięki :smile:
    W WW jestem już otrzaskana, choć na początku byłam przerażona liczeniem :) Ciąglr noszę ze sobą tabele z wartościami i jak czegos nie wiem, łapię za ściągę :)
    Rodzina i znajomi patrzą na mnie ze współczuciem, jak dobieram sobie produkty:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Hej.
    Odebrałam wyniki, wyszły następująco:
    na czczo - 66,44 mg/dl (75-115)
    po 1 h - 161,68 mg/dl (75-115)
    po 2 h - 159,81 mg/dl (75-115)
    Lekarka powiedziała, że to cukrzyca ciążowa, jestem od tygodnia na diecie, dziś nabyłam glukometr i mierzę cukier 2 h po każdym posiłku, maksymalnie wyniósł 91 mg/dl. We wtorek mam wizytę, lekarz ma zadecydować czy mnie położyć do szpitala na obserwację.
    Mam nadzieję, że będzie dobrze a naszej dzidzi to nie zaszkodzi.
    Miłego wieczoru Wam życzę.
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Ciaze rozpoczelam z nadwagą i tak jak sie spodziewalam dopadla mnie cukrzyca ciązowa wykryta w 7 mc. Dieta nie pomogła, spacery po kolacji również, trzeba bylo zaczac brac insuline. Zawsze balam sie zastrzyków, a co dopiero robic je sobie samej! jednak wszystko do przezycia, czegoz sie nie zrobi dla wlasnego dziecka. Robilam zastrzyki przed kolacja i 2 godz. pozniej. Wszystkie posilki o tej samej porze kazdego dnia i zero cukru. Od 7 do 9 miesiaca schudlam 6 kg, a dziecko roslo i rozwija sie dobrze choc bylo trosze wieksze jak na swoj wiek plodowy. 2 dni po porodzie poziom glukozy wrocil do swojego dawnego dobrego stanu.
    Pamietajcie, zeby w ciazy nie jesc za dwoje, ze zdrowe i rozsadnie jedzenie to zdrowie dla nas a przedewszystkim dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 11th 2011 zmieniony
     permalink
    agael a czy Ty się przypadkiem nie głodzisz? 1800 kcal w ciąży? to musisz być bardzo drobniutką osobą, że tylko tyle Ci wyszło do dostarczenia organizmowi? Zwłaszcza, że zapotrzebowanie kaloryczne dla kobiet w ciąży się zwiększa... Jeśli faktycznie wyliczyli Ci te WW indywidualnie to ok, ale głodowanie i chudnięcie nie jest pożądanym zjawiskiem w ciąży...
    Dla każdego pacjenta chorującego na cukrzycę, w tym ciężarnych z cukrzycą, istotniejsze znaczenie ma znajomość indeksu glikemicznego, czyli listy produktów uszeregowanych według stopnia ich wpływu na wzrost stężenia glukozy we krwi oraz czas, w jakim on następuje… Zdecydowanie łatwiej jest układać jadłospis sugerując się indeksem glikemicznym produktów spożywczych - po to, by organizm stopniowo otrzymywał cukier, a nie został nim od razu zbombardowany - to podstawa przy cukrzycy insulino-NIE-zależnej.
    Natomiast WW mają być pomocne cukrzykom przy obliczaniu dawki insuliny, jaką należy sobie wstrzyknąć (jeśli jest się na diecie insulinozależnej).
    ---
    Mi swojego czasu, kiedy jeszcze nie byłam obeznana z tematem, określi "na oko", że moje zapotrzebowanie energetyczne powinno się zamykać w 21 WW dziennie: posiłki główne 4 do 5 WW, a pozostałe ok. 2 WW - wg jakichś OGÓLNIE przyjętych norm. Czyli potraktowali mnie rutynowo. Zupełnie nie wzięto przy tym pod uwagę tego, że jestem osobą bardzo wysoką, ważącą adekwatnie do swojego wzrostu więcej aniżeli średniej postury kobieta, dla której wyliczono te normy, więc i moje zapotrzebowanie energetyczne jest znacznie większe... Efekt był taki, że zaczęłam niezdrowo chudnąć. Wreszcie oprzytomniałam i porzuciłam te idiotyczne wyliczanki wg zaleconej dziennej ilości WW, za to zaczęłam się skupiać na IG. Pilnując IG, cukier miałam idealny i przynajmniej nie chodziłam wiecznie głodnaaa. No i nie musiałam chodzić z kalkulatorem ;-) Co innego gdyby WW wyliczyli mi biorąc pod uwagę cechy indywidualne, ale tak się nie stało...
    Analogicznie - gdybym w powyższej sytuacji skupiała się wyłącznie na tych określonych z góry WW i zaleceniu, że np. przekąska powinna mieć od 1 do 2 WW, to między jednym a drugim posiłkiem mogłabym przykładowo zjeść (wg otrzymanych tabel) zaledwie połowę jabłka! no masakra! :) bo jak napisali 100 gram jabłka zawiera 1 WW… a całe jabłko waży przecież jakieś 250-300 gram…! to o jakiś 1 WW za dużo ;) więc zamiast opierać się na tych durnych tablicach wymienników węglowodanowych, mogłam sobie od razu w łeb strzelić ;))) dziękuję! ;-) nie mówiąc już o tym, że nawet po całym jabłku cukier tak nie skacze (niski IG), więc nie ma co się spinać wymiennikami ;-)
    Oczywiście nie sugeruję, że Ciebie też potraktowali rutynowo. Ale przy odpowiednio wyliczonym zapotrzebowaniu energetycznym, nie powinnaś tracić kilogramów - no chyba, że waga wyjściowa była już duża i teraz - na zdrowej, pełnowartościowej diecie - gubisz nagromadzony wcześniej nadmiar...?
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 12th 2011
     permalink
    witam słodkie kobietki,
    ja mam dość tego choróbska :( od paru dni mam takie cukry,że aż mnie to dobija..wystarczy ciut-ciut słodkiego,a 180 prawie po kolacji i z tabsem ;-/ boję się iść do lekarza,żeby insuliny nie zastosował :sad:
    pozdrawiam i powodzenia w walce z tym co mamy..
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Anna, jeśli faktycznie chcesz walczyć ze swoją cukrzycą to pierwsze co, powinnaś się w trybie natychmiastowym zgłosić do lekarza!
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jeśli macie już doświadczenie w walce z tą chorobą pomóżcie proszę.
    Ja jeszcze jestem zielona a mam kilka pytań.
    Czy te wyniki jakie podałam powyżej wskazują na cukrzycę czy brak tolerancji cukru?
    Dziś byłam na wizycie i lekarz uznał to za pierwszy niepokojący sygnał ale stwierdził brak tolerancji na cukier, w zeszłym tygodniu inny ginekolog potwierdził cukrzycę.
    I jeszcze coś, jeden dr zalecił mi pomiar 2h po posiłku a drugi 1h ;(( Jak Wy mierzycie?
    Mam skierowanie do diabetologa ale do tego czasu nim się dostanę i z nim porozmawiam nie wiem co robić.
    anna_drozdowska moim skromnym zdaniem powinnaś mimo wszystko udać się do lekarza.
    Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    emmsik daleko mi do drobniutkiej osoby :tongue: skonsultowałam z ginekologiem i diabetologiem swój spadek wagi - oboje twierdzą, że jest OK i że gubię swoje niepotrzebne kilogramy, które, niestety, przybyły mi podczas leczenia hormonalnego przed ciążą. Nie głodzę się - jem mało, ale często, nie zdążę zgłodnieć :)
    czoko ja na początku mierzyłam po 1h i 2 h, ale jak trafiłam do diabetologa dla ciężarnych, ta kazała mi 1,5h po każdym głównym posiłku i na czczo.
    --
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 17th 2011
     permalink
    Bardzo dziękuje za odpowiedź agael ;o) Wczoraj kontaktowałam się tez z koleżanką która jest w drugiej ciąży i drugi raz ma cukrzycę ciążową, chociaż teraz cukry są stabilniejsze. Ona akurat miała nakaz mierzenia od diabetologa co 1 h po głównym i na czczo. Ja najpierw mierzyłam po 2 bo tak mi kazano, potem lekarz kazał po 1 a wczoraj jak dzwoniłam do poradni diabetologicznej kazali po 2 ;(( Wkurza mnie to wszystko bo nie wiem sama co narobić i chyba najwłaściwiej było by po 1,5.
    A powiedz mi jeszcze proszę ile ten cukier po posiłku nie powinien przekraczać?
    120 czy 140?
    Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 17th 2011
     permalink
    Wg mojej diabetolog ze szpitala (i wg różnych tabelek, które znalazłam) po posiłku cukier nie powinien przekraczać 120 - normy dla ciężarówek są chyba zaniżone, ponieważ moja mama ma inne widełki :)
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 17th 2011 zmieniony
     permalink
    agael, a no chyba że tak, bo ja z początku chodziłam głodnaaa i złaaaa ;-)))
    czoko, ja też mierzyłam na czczo i po 1h/po głównych posiłkach, ale często sprawdzałam sobie jeszcze po 2h, bo cukier niestety nieźle mi skakał. I miałam normę do 140! Ale potem się dowiedziałam, że norma została zaniżona do 130... O 120 nie słyszałam. Faktycznie zgłupieć można...
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 17th 2011 zmieniony
     permalink
    aaa 120 to może właśnie dlatego, że pomiar jest robiony po 1,5h a nie po 1h!? Z upływem czasu cukier spada, więc i norma jest niższa ;-)
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 17th 2011
     permalink
    agael a skąd jesteś i gdzie chodzisz do diabetologa/dietetyka? bo z tego co piszesz, masz chyba kompetentną opiekę - o którą niestety ciężko...
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Dzięki dziewczyny.
    Jak mierzyłam cukier po 2 h to nie przekraczał nawet 100 mg/dl, po 1 h jest znacznie wyższy ale nie przekracza z reguły 120, z reguły, bo mam okropny problem z pierwszym śniadaniem, po nim właśnie skacze nawet do 170;(( Jem na nie 3 maleńkie kromki chleba pełnoziarnistego, albo razowego, sałatę, ogórek czy pomidor, oraz po kawałeczku szynki z indyka czy kurczaka, to zbyt dużo? Kanapki są naprawdę maleńkie. Popijam to herbatą z cytryną.
    Poradźcie coś proszę. Co Wy jecie?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    emmsik jestem z Poznania i chodzę do poradni przy szpitalu na Polnej - i tak jak nie znoszę tego szpitala i bronię się przed nim rękoma i nogami, tak diabetologa mają naprawdę dobrego - zresztą, tam trafiają kobitki z całego województwa chyba, bo w kolejce był cały wachlarz miast.

    czoko moja mama mi mówiła, że jak zje śniadanie za późno, to też ma wyższy cukier - nie potrafię stwierdzić, dlaczego, może organizm sam się jakoś broni przed spadkiem?? Ja po każdym posiłku staram się nie siedzieć - gdy się ruszam (spacer, porządki, wyjście na zakupy), cukier mam w porządku, nawet jak się najem :) ostatnio zjadłam frytki i potem łaziłam po IKEA, cukier miałam 93! :))))
    Sprawdź koniecznie skład tego chleba - przekonałam się że większość razowców ma w sobie przede wszystkim mąkę pszenną, do tego często ziarna, które również mogą podnieść cukier. Często też sa karmelizowane i stąd mają ciemną barwę.
    --
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    agael wiesz czasami powtarzam taki posiłek np na kolację i wtedy cukier jest super, śniadanie codziennie jem o 7, ale nie wiem czy dobrze robię z ostatnim posiłkiem bo ten jest o 17, a może powinnam jeszcze później coś zjeść, możliwe że przez taką przerwę rano trzustka nie wyrabia z przetworzeniem tego i jest taki cukier? Po każdym posiłku się ruszam, jestem na L4 więc są porządki, jakieś domowe obowiązki a po obiedzie nawet spacer. Problem jest tylko z tym cholernym śniadaniem bo tak trzymam normę.
    Byłabym Ci ogromni wdzięczna gdybyś mi napisała co np zjadasz pomiędzy głównymi posiłkami?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    moja koleżanka odchudzała się pod okiem dietetyczki nauczyła się tam, że jedną z najważniejszych zasad jest by jeść śniadanie max 1 godz. po obudzeniu się.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    chyba warto by było jeszcze dorzucić sobie jakiś posiłek po tej 17, czoko, mnie uczulali bardziej na to, żeby nie wydłużać przerw między posiłkami niż, żeby cukier nie był za wysoki (z tym akurat gładko się mieściłam w normach). w cukrzycy ciążowej nie chodzi o niskie wyniki tylko, a raczej o utrzymywanie w miarę stabilnego poziomu cukru, o to żeby nie spadał, bo wtedy wytwarzają się ciała ketonowe (mam nadzieję że nie przekręciłam), co jest zdecydowanie przeciwwskazane. ja dostałam b. szczegółową rozpiskę diety- miałam w niej 7 posiłków (z tym że niektóre to były tylko 1,5 WW) co 2,5 godziny, z ostatnim, małym, tuż przed snem, właśnie po to, żeby w nocy nie spadał zbytnio poziom cukru.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Właśnie - ja też mam zalecenie, żeby jeść 6-7 małych posiłków i KONIECZNIE ok. 21:00 zjeść np. kromkę chleba (nie owoce).
    Między posiłkami jem najczęściej kefir z płatkami zbożowymi, chleb chrupki albo jakieś owoce z mała ilością cukru - najlepszy chyba jest grejpfrut.
    Mam dni, że że każdym posiłku (niezależnie od ilości) mam cukier w porządku, a są dni, że nawet przy niewielkich ilościach skacze mi w okolice 120. Byłam własnie na konsultacjach i pani diabetolog i powiedziała, że takie niewielkie sporadyczne skoki to nic strasznego :smile:
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    czoko,moim skromnym zdaniem wysoki cukier rano świadczy o niedocukrzeniu w nocy(!!), dlatego,że nie jesz nic po 17 poprzedniego dnia..a tak to jest dziko,że jak nie jesz to potem masz wysoki..mi dietetyczka mówiła,że śniadanie maks.2 godz.po obudzeniu..ageal ma rację z tym,żeby jeść o 21..to jest szczególnie ważne gdybyś miała insulinę..
    pozdrawiam..
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Anna, a czy niedocukrzenia nie wykazałoby przypadkiem badanie cukru na czczo? Bo ja np. na czczo miałam idealny, nie za niski, a po śniadaniu masakra! Przy zachowaniu wszelkich antyskokowych zasad odżywiania się i postępowania, cukier po śniadaniu był nie do opanowania (?) :-| Pomogła dopiero insulina.
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    współczuje tej insuliny..:( mnie w ciąży też to czeka..ale jak już będę to się będę martwic ;) no wiesz,głowy nie dam za swoje zdanie. moge nie miec racji,ale tak mi sie wydaje..ze jak jest za mały,to potem wystarczy mało co i jest za dużo..a co lekarz na to??pozdrawiam..
    --
    • CommentAuthorKanka
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    cześć Dziewczyny,

    mam do was pytanie odnośnie ustabilizowania cukrzycy. Ja obcnie jestem w 29 tygodniu i lekarz na ostatniej wizycie dał mi 3 tygodnie na ustabilizowanie wyniku przez 3 tygodnie, czyli sprawdzać 3 razy dziennie 1 h po posiłku i ma być mniej niż 140. czasami jest dobrze ale ostatnio coś raz dziennie przekracza:) a wizyta już w pon i podejrzewam, że wcale nie ustabilizowałam?? co wy o tym myslicie? przekraczam do jakiś 150, góra 160, raz dziennie, nie znam przyczyny, caly czas walczę ale czy myslicie, że czeka mnie szpital albo insulina???

    Czekam na wasze info. Dziękuję
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Hej, Kanka :)
    Trudno cokolwiek powiedzieć - widzę, ze wszędzie sa inne normy i inne godziny pomiarów. Wg moich materiałów cukier nie powinien przekraczać 120mg/dl. Konsultowałas z diabetologiem czy tylko z ginekologiem? I jaki masz HbA1c? Bo moja diabetolog najpierw to sprawdziła i również na tym opierała się przy decyzji, czy potrzebna będzie insulina- ten wynik na szczęście miałam dobry i przy kilku skokach cukru nie muszę póki co przyjmować insuliny. Co jesz? I czy po posiłkach ruszasz się? Pozdr. :))
    --
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny ;))
    Idąc w ślad za Waszymi radami dorzuciłam jeszcze jeden posiłek po 17. Od soboty pięknie trzymam się norm. Dzięki wielkie;)))))
    Wczoraj tez byłam u diabetologa i tak jak pisze agael normę mam do 120 mg/dl, tyle, że mam mierzyć 1 h po posiłku.
    Doktorka obejrzała zeszyt z zapisami i powiedziała, że nie widzi podstaw ku temu byśmy się częściej spotykały (no chyba, że coś by się działo) Wg niej moje pomiary są bardzo dobre. A wyniki nie wskazują jeszcze na cukrzycę tylko stan przedcukrzycowy (nietolerancję węglowodanów)
    Kazała zachować zdrowy rozsądek, jeść dużo zup warzywnych. A jeśli będę miała zachciankę na loda to mam sobie nie odmawiać (oczywiście w granicach rozsądku). Odkąd jem 6-7 posiłków dziennie, chodzę najedzona jak bąk ;))
    Kanka najlepiej byłoby te wyniki skonsultować z diabetologiem.
    No właśnie może jesz zbyt duże posiłki? Albo źle je łączysz?
    Ruch po jedzonku tez wskazany.
    • CommentAuthorKanka
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Dzięki za odpowiedź:)
    Byłam rownież u Diabetologa ale mało jestem zadowolona bo mam wrażenie, że potraktowala mnie tak przedmiotowa i dała dietę z netu i tyle a jakbym sama poszukała to też bym ją znalazla:) Dostałam namiary do jeszcze jednego Diabetologa to się wybiorę w razie co. Też mi się ostatnio wydawało, że moze ma na to wpływ ruch, bo czasami jak zjem coś małego w pracy a siedzę to skacze mi trochę ale już od poniedziałku ide na L4 wiec bedę miała szanse na jakiś większy ruch niż w pracy. Czy wy też uważacie, ze praca w cukrzycy to nie za dobry pomysł i moze byc przyczyna skoków?

    i jeszcze mi się wydaje, ze może robię jednak za długie przerwy pomiędzy posiłkami, powinnam z tego co tu każdy pisze robić nie dłuższe niż 2,5?

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Kanka to faktycznie niewiele Ci poradziła ta diabetolog ;/
    Przerwy nie powinny być dłuższe niż 2,5-3 h. Ja na początku myślałam, że jak zjem mniej to będzie ok. To głupie myślenie, masz jeść częściej, ale mniejsze porcje, no i trzymać się diety, chociaż to sprawa indywidualna. Ja uważam iż najlepszym wyjściem jest testowanie na sobie samej. jadłam już gołąbki i mięso gotowane w sosie - cukier wcale nie podskoczył.
    Gdy np połączę ser biały ze szklanką mleka to i owszem jest wysoki.
    Ucz się na sobie samej, ale nie dopuszczaj do tego byś była głodna, to chyba jeszcze gorsze.
    __
    Co do L4 ja akurat na nim jestem od świąt Bożonarodzeniowych,
    pracuje jako księgowa i bite 8h siedzę przed komputerem. W pracy ruch miałam jak szłam do toalety lub po coś do picia czy do jedzenia. Diabetolog sama mnie wczoraj spytała czy nie potrzebuje zwolnienia bo taka praca nie jest wskazana.
    W domu jest znacznie lepiej, po śniadaniu porządki i jakieś obowiązki domowe, po obiedzie spacer, ruszam się więc znacznie więcej.
    Powodzenia Ci życzę. Będzie dobrze!
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Położna, która prowadziła szkolenie, powiedziała, że musimy uważać na mleko i sprawdzić, jak na nie reagujemy, bo bardzo często podnosi dość znacznie cukier. I jeśli tak jest - zastąpić produktami mlecznymi - płatki jem teraz z kefirem i lepiej to toleruję niż z mlekiem. Być może dlatego czoko miałaś wysoki cukier po serze białym ze szklanka mleka. Bałam się frytek natomiast, a gdy po nich przespacerowałam się, miałam wynik książkowy. Masz rację - najlepszym wyjściem jest testowanie na sobie :)))
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Kanka, często też sytuacje stresowe powodują skoki cukru. U mnie zawsze się to pokrywało. Stres - skok ;-)
    anna, ja już jestem po rozwiązaniu :-) ale opiekę 'cukrzycową' miałam do bani. Dokładnie jak to opisała kanka, przedmiotowe rutynowe traktowanie (nie wiem dlaczego, jak czytałam co napisała kanka, odniosłam wrażenie, że chodziłyśmy do tej samej poradni diabetologicznej;-)). Na temat porannych skoków cukru nic mi nie powiedzieli, przepisali insulinę i cześć :-) Ale chyba nie było innego wyjścia, bo, jak już wspomniałam, pilnowałam wszystkiego a mimo to nadal było źle. Ale teoria z niedocukrzeniem mi się podoba, tylko jak to sprawdzić? Dwa razy w miesiącu robiłam badanie cukru w nocy (24 i ok. 3) i miałam już lekko zawyżony...
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    agael, HbA1c? Co to takiego? Ty chyba naprawdę jesteś w rękach profesjonalistów, ja w całej historii swojej cukrzycy nie spotkałam się nawet z tym pojęciem ;-)
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    aniu na ten wynik rzucali się wszyscy lekarze, którzy mnie badali - ginekolog i dwóch diabetologów, więc chyba jednak jakieś znaczenie ma...fakt, jest wartością pomocniczą, ale dla kobiet w ciąży ( u których normy są zaniżone) ważne jest wszystko :)
    --
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    ja też mam zalecone to badanie przez diabetologa.
    Ciekawe co pokaże?;/
    Póki co od kilku dni maksymalnie osiągam wynik 103 mg/dl. Właśnie zjadłam na podwieczorek kasze mannę - z ciekawości zmierzę cukier po godzinie, chociaż to nie główny posiłek, ale ciekawość mnie zżera jak na nią reaguje.
    agael nawet nie wiesz jak za mną chodzą frytki ;)))))))))))))))
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    czoko zjedz :smile: np. takie upieczone w piekarniku, a potem wybierz sie na spacerek :smile:
    Max 103 to całkiem dobry wynik :bigsmile:
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    czoko,ale mi narobiłaś smaka na te frytki ;) już włączam piekarnik :)) ja znów zaczęłam jeść jak "bóg przykazał" i cukier jest w miarę oki..ale normalnie w sobotę to mnie zatkało- 235 na noc,i bez tabsa,bo zapomniałam..no i teraz wiadomo jak śpię na stojąco to wiadomo od czego
    agael- sprawdziłam wszystkie swoje wypisy i nie znalazłam takiego badania..chyba będę się musiała przejść prywatnie do lekarza,póki jeszcze nie ma tak dużo pracy u mnie..oj z tą służbą zdrowia..trzeba być zdrowym,żeby nie chorować ;)
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeFeb 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    aniu, a jeśli mogę spytać, jak u Ciebie doszło do zdiagnozowania cukrzycy? miałaś jakieś objawy, czy to tak przypadkiem?
    Ps. a ja przez Was zgłodniałaaaam! ;-)))
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.