Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Żabka, ja mam ten z 75g dopiero w piątek,to ci wtedy powiem. Ale zapytaj na "przyszłych mamusiach" - dużo dziewczyn miało od razu ten test z 75g, więc podadzą Ci normy.
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Dzięki Annalena :) Tak zrobię :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 29th 2011 zmieniony
     permalink
    zabkaa25- w tych normach jest jakiś błąd, wyniki w nich przedstawione nie różnią się niczym. Norma po obciążeniu 75 to do 120 :-) Niektóre źródła podają nawet 140 :-)
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    musiałabym w papierzyskach poszukac, ale wiem ze norma dla 50 g po godzinie jest do 140 :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Przy 50g o godzinie na pewno jest normado 140 - robiłam w zeszłym tygodniu. Ale to nic nie znaczy, bo w końcu po 75g jest pobranie po 2h.
    a w ogóle to chrzanią w tych labach, w każdym co innego - u mnie było, że na czczo norma to jest 60-99. a nie jak u CIebie 74-106. dziwne,nie?
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    ja przy obciążeniu 75g, po 2h miałam normę 140, w każdym laboratorium, w jakim robiłam
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    pelasia: ja przy obciążeniu 75g, po 2h miałam normę 140, w każdym laboratorium, w jakim robiłam

    oo, czyli by wychodziło,że norma taka sama jak dla 50g po 1h. az jestem ciekawa, jak u mnie w labie to oznaczą.
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    w moim lab norma na czczo jest do 115 :P
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    "Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, które określa standardy leczenia cukrzycy u kobiet w ciąży, prawidłowe wartości stężenia glukozy wynoszą (dla pomiarów wykonywanych samodzielnie glukometrem):
    - na czczo: 60-90 mg/dl,
    - przed posiłkiem: 60-105 mg/dl,
    - 1 godzinę po posiłku - poniżej 140 mg/dl,
    - 2 godziny po posiłku - poniżej 120 mg/dl,
    - w nocy (między godziną 2. a 4.) - powyżej 60 mg/dl."
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    o, dzięki, Iwrowe. Warto wiedzieć (chociaż baaardzo liczę,ż enie będę potrzebowała). W piątek już idę na badanie. od zeszłego wtorku trzymam sięzasad diety da słodkich mamuś i po prostu już mi się śnią po nocach naleśniki z dżemem od babci :(((
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    ja tez w piątek ide na powtórke...słodki ten piątek bedzie....brrrrrr :P
    trzymam diete (jako tako), mierze cukier po jedzonku i jak na razie nie jest źle....gorzej z rana na czczo mam za duzo :/
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    No dziwne to wszystko... Ja się do laba nie dodzwoniłam, nie wiem, czy nie mają remontu bo ostatnio coś mówili, że się szykuje. Więc nie wiem nic więcej, mam nadzieję, że mój gin będzie wiedział, co i jak ;) A jakbyście coś jeszcze się dowiedziały to :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Ja dzis po 19 bede miala wynik to Ci dam znaka. Chociaz kto to trafi za tymi normami z labu!;)
    Jeszcze mi zostalo 20min do drugiego pobrania. Rany, co za meka! Po pierwszych 30min mialam taki kryzys, ze bylam gotowa usnac na podlodze w przychodni:)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Dobra, odebrałam wynik:)
    Na czczo wyszło 77 (norma 60-99)
    po obcoiążeniu 75g po 2 h: 111 (norma 60-140)
    Straszliwie się cieszę:) już mi sie tak chciało słodkich owoców, że szok:) ale skoro już się przez te 11 dni powstrzymałam od słodyczy, to spróbuję już do nich nie wracać. ale owocki to co innego:)
    *Żabka* wygląda na to, że u mnie w labie takie same normy sa dla obciążenia 50g po 1h jak dla 75g po 2h.
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    super, ze krzywa Ci teraz dobrze wyszła :):)
    dopytaj gina, czy nie bedziesz musiała powtarzac w 32-24tc...gdzie kiedys (wiec lepiej sprawdzic) obiło mi sie o uszy, ze jak 50g wychodzi źle, a 75 dobrze, to trzeba jeszcze raz robic...ale ręki ani głowy nie dam sobie uciac...
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    gratki annalena :)
    Mój gin powiedział, że wynik mam dobry :) Jupi :swingin:
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    ANNALENA super, że jednak nie jesteś słodką mamuśką !!!
    fajnie :smile:

    szkoda, ze Ci gin od razu tej 75-tki nie zlecił bo już tydzień temu była by jasność a tak to jednak były nerwy lekkie
    ale może na dobre to wyjdzie skoro masz postanowienie słodkiego nie jeść hehe
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    ŻABKA Tobie też gratuluję :smile::smile::smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Żabka, super:)
    Teo, no najwazniejsze, ze mam to z glowy. Juz sie przygotowywalam na najgorsze.
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 12th 2011 zmieniony
     permalink
    ja odebraałam ostatnio wyniki krzywej (ponownej) 75g
    Glukoza na czczo - 99 mg/dl (75-115)
    *glukoza po 1h - 205 mg/dl*
    glukoza po 2h - 127 mg/dl (norma do 140)
    Gdybym nie zbadała poziomu glukozy po godz to bym pewnie nie wiedziałą, ze jednak cukrzyce ciązową mam, mimo, ze pozostałe wyniki są ok
    Tak wiec, jesli komus nie przeszkadza jeszcze jedno kłucie - to lepiej sobie dopłacic i zrobic krzywą 3-punktową...tak dla swiętego spokoju :) i dla bezpieczeństwa dziecka :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 12th 2011
     permalink
    Hm, ja szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam o tym, by po 75g robić badanie po godzinie - to oczywiste, że wynik jest wyższy.
    No ale skoro tak CI zalecono, to pewnie tak jest. Dzięki za info, dopytam gina w sobotę.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeSep 12th 2011
     permalink
    No a ja się dziwiłam, że po 75g macie kłucie tylko po 2 godzinach. Robiłam badanie i prywatnie i państwowo i tu i tu było kłucie 3 razy - na czczo, po godzinie i po dwóch.
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 12th 2011
     permalink
    mi tak zlecił diabetolog - bo po 50g krzywa mi wyszła źle....
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 12th 2011
     permalink
    ech, o zajebiście. jak się okaze, że jeszcze raz muszę był kłuta, będzie bosssko... :(
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Hej!
    Ja miałam robione wczoraj badanie. W moim laboratorium zakres jest 4.1-5.9
    na czczo miałam 4.3
    po 2 godzinach 7.

    Tak się zastanawiam, czy to normalne, że norma na czczo jest tak sama jak po obciążeniu ??
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Znalazłam wg who:
    prawidłowa glikemia na czczo to 60–99 mg/dl (3,4-5,5 mmol/l),
    w 2 godzinie testu doustnego obciążenia glukozą glikemia poniżej 140 mg/dl (7,8 mmol/l).

    ulżyło mi, mam nadzieję, że lekarz w pt też mnie uspokoi...
    wystarczy, że lab wpisze złe normy i czł się denerwuje...

    Pozdrawiam!
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Magdalena: Straszliwie się cieszę:) już mi sie tak chciało słodkich owoców, że szok:) ale skoro już się przez te 11 dni powstrzymałam od słodyczy, to spróbuję już do nich nie wracać. ale owocki to co innego:)

    Super, że wyniki OK:bigsmile:
    Radziłabym jednak ograniczać te słodkie owocki. Wynik z poprzedniego badania może świadczyć o predyspozycjach do nietolerancji glukozy. Ten nowy, dobry wynik to z pewnością na skutek odstawienia słodkiego i przestrzegania diety:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 13th 2011 zmieniony
     permalink
    MAgdalena - sie nie przejmuj na zapas - dalej ograniczaj słodkie i mączne potrwawy - i bedzie ok - tego zycze :):)
    dzis rozmawiałam z ginem i powiedział, ze nasze towarzystwa diabetologiczne nie umieją sie dogadac i dlatego są rózne wytyczne co do mierzenia cukru po godz...jedni robią 3 stopniową i wolą dmuchac na zimne a inni sa bardziej...(brak mi okreslenia)...tolerancyjni i kazą robic po 2 godz tylko....a jest grono lekarzy tzw spycholodzy, którzy najlepiej jakby ciezarna wogole takich badań nie robiła, bo a nóz-widelec wyjdzie cukrzyca i co z taką robic - no kłopot i tyle...brak słów...ale to nie miejsce i czas na takowe moje rozwazania
    sumasumarum - lepiej odzywiac sie z głową :):)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    agael77: Radziłabym jednak ograniczać te słodkie owocki. Wynik z poprzedniego badania może świadczyć o predyspozycjach do nietolerancji glukozy. Ten nowy, dobry wynik to z pewnością na skutek odstawienia słodkiego i przestrzegania diety

    tiaaa... wiem :/ jak dostałam dobry wynik to parę razy zgrzezyłam, przyznaję sie bez bizia. winogronka, ciacho i muffinek. ale już się wzięłam w ryzy i wrócilam do:
    iwrowe: sumasumarum - lepiej odzywiac sie z głową :):)


    Dzięki za info, Dziewczyny :)
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    znalazłam takie info w necie
    Glukoza pod lupą - wyniki

    1. Glukoza na czczo

    • 60-100 mg/dl> wynik prawidłowy> test z 50 g glukozy w 24.-28. tygodniu.

    • 100-125 mg/dl> wynik podejrzany> test z 75 g glukozy

    • Powyżej 125 mg/dl> cukrzyca

    2. Test obciążenia 50 g glukozy po godzinie spoczynku (24.-28. tydzień)

    • Do 140 mg/dl > wynik prawidłowy

    • 140- 200 mg/dl> wynik podejrzany> test z 75 g glukozy

    • Powyżej 200 mg/dl> cukrzyca

    3. Test obciążenia 75 g glukozy po 1 i po 2 godzinach spoczynku (tylko kobiety z nieprawidłowymi wynikami, na czczo)

    • Do 180 mg/dl po 1 godzinie i do 140 g/dl po 2 godzinach> wynik prawidłowy

    • Powyżej 180 mg/dl po 1 godzinie i powyżej 140 mg/dl po 2 godzinach > cukrzyca
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    ja tylko dodam do ostatniego punktu małe rozróżnienie:
    w tescie obciążenia 75g. na czczo po dwóch godzinach jeśli wynik poniżej 140 - ok. jeśli między 140 - 170 - tzw. stan przedcukrzycowy, pow. 170 cukrzyca.
    Tak znalazłam. Poza tym nie wiem jak u Was ale w większości lekarze już dają zlecenie na badanie tylko 75g. na czczo bo 50 trzeba baaaardzo często powtarzać.
    --
    • CommentAuthoresiulka81
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Ja pamiętam, jak na początku ciąży naczytałam się serwisu Cukrzyca - baza wiedzy. Jezuśku, jak ja się bałam! ;) Akurat u mnie nic takiego nie wystąpiło, ale widzę po Waszych postach, że i tak nie taki diabeł straszny :) Trzymajcie się Mamusie!
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 12th 2011
     permalink
    cześć dziewczyny ja w środę idę na test glukozy ale już mam stracha od kilku dni jest mi niedobrze i robię się senna w dzień nawet tak napadowo, nie śpię oczywiście ale tak mnie zamuli!! i boję się że tą cukrzyce będę miała!!mam jednak nadzieję że to po prostu ucisk małej powoduje te mdłości a to osłabienie to też wynik rosnącej dzidzi!!
    --
    • CommentAuthorKkarola84
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Witajcie

    Jestem w 22 tyg ciąży. Cukier po 75g glukozy po 2 godzinach wyszedł mi 270, ale w moczu cukru brak..... Jak to jest możliwe? Może któraś z Was miała podobnie?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    A masz w moczu ketony?
  1.  permalink
    No to się dołączam do słodkich mam. dziś odebrałam wyniki, w środę wizyta u lekarza. siedzę i szukam co mogę jeść do tego czasu ;)
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeDec 19th 2011
     permalink
    witam witam:) i ja sie tu dolaczam:) ja jutro mam powtorke testu na tolerancje glukozy 75g bo mialam tylko 50:(((( i wyszlo zle:(
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeDec 19th 2011
     permalink
    Mariamateria a jaki miałaś wynik? Mi niestety OGTT też wyszło podwyższone - 144 ng/ml (po 2 godzinach po 75g glukozy), na szczęście na necie znalazłam wskazówki, nauczyłam się kontrolować częstotliwość posiłków i ilość węglowodanów, teraz wszystko co je zawiera najpierw ważę zanim zjem, prowadzę zeszyt gdzie notuję co zjadłam. Z dnia na dzień jest coraz łatwiej. Na 28.12 jestem zapisana do Poradni Cukrzycowej więc dostanę jakieś wskazówki.
    --
  2.  permalink
    po 2 godzinach po 75g glukozy miałam 163. jutro wizyta u lekarza, ale dzisiaj zabawiałam się glukometrem w godzinę po posiłkach i wyniki jak malowane. miałam nie poprawiać tego badania, bo naprawdę źle się czułam po tej glukozie. jakoś tak zadziwiająco słabo. zobaczymy co powiedzą w poradni właśnie. także jestem w zawieszeniu.
    --
    • CommentAuthorAncia77
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Witam!
    I ja dołączę. Po obciążeniu 50 g glukozy miałam wynik 183!! Dzis byłam Poradni Diabetologicznej , w piatek mam miec powtórzone badanie z 75 g glukozy i sie okaże. Póki co mam byc na diecie wysoko węglowodanowej. Zobaczymy co mi piatek przyniesie:)
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    raczej nisko węglowodanowej ancia ;) pzdr
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Ancia mam nadzieję, że pomyliłaś się pisząc o diecie wysoko węglowodanowej :wink:
    Czy to jakiś dziwny test przed pobraniem piątkowym???
    --
    • CommentAuthorAncia77
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    JULITA1610: Ancia mam nadzieję, że pomyliłaś się pisząc o diecie wysoko węglowodanowej :wink:
    Czy to jakiś dziwny test przed pobraniem piątkowym???


    nie, nie pomyliłam się :) wyraźnie wysoko węglowodanowej :) pytałam lekarki dwa razy bo też myslałam że źle zrozumiałam:0 Wytłumaczyła mi, że taki jest sens własnie sprawdzenie zachowań organizmu na wysokie stężenie cukru we krwi- wiem, że to brzmi absurdalnie. Wyniki odebrałam w poniedziałek i od poniedziałku byłam na diecie nisko węglowodanowej i dlatego dzis mi nie zrobili obciążenia glukozą pomimo tego, że byłam na czczo:D
    Nie próbuje zrozumiec tego wszystkiego tylko grzecznie dostosowuję sie do zaleceń lekarza:D Prosiła mnie, żebym sobie do jutra do 20.00 nie żałowała węglowodanów, hihihihihi
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    a ja sie jednak stad wypisuje:)) po 75g wynik: na czczo 81:) po godzinie 153:) po 2godz 111:)) pani diabetolog powiedziala ze nie ma cukrzycy:)
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    iwrowe: . Test obciążenia 75 g glukozy po 1 i po 2 godzinach spoczynku (tylko kobiety z nieprawidłowymi wynikami, na czczo)

    • Do 180 mg/dl po 1 godzinie i do 140 g/dl po 2 godzinach> wynik prawidłowy


    czyli wedlug tego wyniki tez sa ok:)
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Ancia no właściwie ma to sens :) Mam nadzieję, że po 75 będziesz miała piękne wyniki i też się stąd wypiszesz. Najedz się za mnie owoców bo ja tęsknie za porządną porcją winogron i kilogramem mandarynek na raz ,:wink:
    --
    • CommentAuthorAncia77
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    JULITA1610: bo ja tęsknie za porządną porcją winogron i kilogramem mandarynek na raz ,:wink:


    No właśnie tez bym za tym tęskniła najbardziej, bez słodyczy jestem w stanie się obejść ale nie wyobrażam sobie życia beż objadania się owocami....... Znalazłam sobie dobre strony tej choroby( w moim przypadku) i jak jutro sie potwierdzi to bede sie trzymac pozytywów i jakos przetrwam, poza tym robie to przede wsystkim dla Maluszka a ja to juz inna sprawa- co mnie nie zabije to mnie wzmocni :bigsmile:
    • CommentAuthorAncia77
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Hej! jestem po obciążeniu i cukrzycy nie ma!!!:bigsmile: Wynik po 2 h- 96:) Pozdrawiam Was gorąco.
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeDec 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Mi dali w diecie jakoś zaskakująco dużo możliwości na owoce ;) ale to nie to samo co kilo pomarańczy na raz, bo akurat dobre sie trafili ;)
    ale pomysły jedzeniowe jakoś mi się nie chcą rodzić. Co jadacie dziewczyny?
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    bo owoce możesz jeść tylko tak jak mówisz nie kilo na raz! ja metodą prób i błędów sprawdziłam bardzo dużo posiłków i np. po lodach i po szarlotce cukier mi nie skakał więc mogłam jeść a po pierogach masakra!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.