Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeApr 11th 2007 zmieniony
     permalink
    Witaj Sylvii! Powodzenia w nauce własnego ciała i w staraniach! Jest nas tu dużo na 28dni, są też dziewczyny po tabletkach i wiele starających się, więc na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania i rozwiejesz wątpliwości. Pozdrawiam! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    witaj sylvi!! jest nas więcej tych po anty i powoli myślących :bigsmile:
    • CommentAuthorGosia7
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Cześć jestem tu nowa, mam na imię Gosia.Mam 2 dzieci,męża i rybkę.I raczej nie chcemy mieć juz więcej dzieci.Mam nadzieję,że znajdę tu pokrewne dusze, które zechcą mi ,w razie potrzeby, pomóc.Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Gosia7, fajnie, że tu trafiłaś. Znajdziesz tu osoby w podobnej sytuacji.
    Możesz powiedzieć o sobie, że zakończyłaś prokreację?
    --
    • CommentAuthorGosia7
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Trudno powiedzieć,jeżeli nam się "przytrafi" dzidzia to się nic nie stanie,ale raczej wolałabym nie.Już mi córka podrosła,nie musze w nocy wstawać.Jeżeli masz dzieci to zrozumiesz tą błogą świadomość, że prześpisz całą noc.:wink:
    • CommentAuthorGosia7
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    na początku mam pytanie czy samemu należy wyznaczać owulację na wykresie czy robi to program?Właśnie wprowadzam swój cykl i nie bardzo się w tym wszystkim "połapałam":neutral:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Gosia, w NPR nie wyznacza się dnia owulacji, lecz okres płodności. Przeczytaj ebooka o podstawach rozpoznawania płodności.
    Nie ma automatycznej analizy, wprowadzasz ją sama lub przy pomocy eksperta.
    --
    • CommentAuthorGosia7
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    miałam na myśli okres płodności:shamed: dzieki:smile:
    • CommentAuthormagduha
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Witam wszystkich,
    mam na imie Magda i mam 28 lat, przylaczam sie do grona starajacych sie. Minelo pol roku od poronienia pierwszej ciazy. Teraz czekam na 12 dc i wizyte u gin - wtedy zobaczymy. Pozdrawiam
    • CommentAuthorsiaba79
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    Cześć Dziewczyny :)
    jestem "NOWA" na tym forum a więc wypada się przedstawić :))
    Mam na Imię Basia, mam 28 lat, od dwóch lat bezskutecznie staramy się z mężem o dzieciątko, w tej chwili leczymy się w NOVUM, wszystko wskazuje na to że podejdziemy do inseminacji.
    Pozdrawiam cieplutko
    Basia
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    Jak sie ladnie forum rozrasta :bigsmile:
    Zycze szybkiego przeniesienia sie do 'przyszlych mamus' :peace:
    --
    • CommentAuthorsiaba79
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    Ahhhh... dziękuję ... dziękuję :)))))) też sobie tego życzę ;P
    pozdrawiam cieplutko :)
    • CommentAuthorinanonka
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    Tez jestem nowa.Mam 32lata i dwoje swietnych dzieci.Jestem zaskoczona,ze jest Was az tyle.Ja dopiero zaczynam przygladac sie npr,bo wlasnie dowiedzialam sie ,ze antykoncepcja jest niezgodna z nauka kosciola.Jestem katoliczka ale wczesniej o tym nie wiedzialam,bo nie jestem chyba w ogole nawiedzona( w zadnej materii).Niemniej jednak chce zrezygnowac z antykoncepcji ale czuje sie do tego zmuszona przez kosciol.I strasznie mnie od tego odrzuca jak od wszystkiego co mi sie narzuca.
    Jednak ciesze sie ale tez dziwie ze ktos decyduje sie na npr z powodow innych niz religijne.Mnie nigdy szczegolnie nie przeszkadzala prezerwatywa choc bez jest o niebo fajniej.Tablety bralam tylko miesiac,bo mam niechec do wszelkiej chemii,choc nie czulam objawow ubocznych.Nie wiem czy naucze sie tych wszystkich obserwacji i czy mi sie to spodoba.No i nie wiem co na to moj maz(jeszcze o niczym nie wie ,bo to przyszlo nagle).Pozdrawiam.
    :shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2007 zmieniony
     permalink
    Znajdziesz tu więcej osób w podobnej sytuacji, które po urodzeniu wszystkich dzieci przeszły na NPR. Jeśli masz jakieś pytania, uderz do ekspertów.
    Ja też nie wybrałam NPR z powodów religijnych. Czemu się dziwisz i patrzysz na to przez pryzmat jakiegoś dziwacznego zmuszania?
    --
    • CommentAuthorinanonka
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    Bo ja wlasnie z powodow religijnych,choc nie jestem nawiedzona katoliczka.Zupelna paranoja.Zanim tu weszlam bylam na kilku stronach koscielnych i dopiero tu poczulam ,ze to moze byc cos dla mnie.
    Widze,ze npr traktuje sie tu b rzeczowo i to mi sie podoba.mam nadzieje ,ze duzo sie tu dowiem.:cool:
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    ja nie jestem katoliczka, dla mnie po prostu fantastyczne jest poznawanie swojego ciala, wiec zycze Ci aby Tobie równiez sie spodobalo. powodzenia w obserwacjach!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    NPR bez normalnego traktowania i poprawnych obserwacji to nie NPR, lecz quasistarania, he he.
    Inanonka, naprawdę nikt nikogo do NPR nie zmusza. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    inanonka - myślę że jeżeli wewnętrznie nie zgadzasz się ze stanowiskiem KRK w sprawie antykoncepcji to nie powinnaś się zmuszać do npr-u. To musi być dobrowolne bo jeżeli zdarzy ci się (odpukać) zajść w ciążę to będziesz obwiniać o to właśnie kościół...to nie jest uczciwe...
    Może poczytaj na ten temat więcej...na stronkach mateusz.pl aktmalzenski.pl czy w pismach JPII tam te trudne tematy są poruszane dość obszernie
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    Zawsze warto poznać NPR od strony medycznej i poczytać podręczniki:
    http://www.tolle.pl/ksiazka/sztuka-naturalnego-planowania-rodziny
    http://www.tolle.pl/ksiazka/sztuka-planowania-rodziny
    Te są najlepsze i dostępne. Bardziej wszechstronny, wydany przez PWN, jest już chyba niedostępny.

    Wiedza ułatwi Ci podjęcie decyzji.
    --
    • CommentAuthorMagdaK
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Witajcie dziewczyny. Jestem tu nowa. Mam na imie Magda, mam 27 lat i córeczkę ( 2 lata i 9 miesiecy), ktora wlasnie poszla do przedszkola. Starania o kolejna dzidzię rozpoczelismy 5 miesiecy temu, choc z przerwa w marcu z powodu choroby calej rodzinki. Bardzo mi się spodobało 28dni, bo wczesniej przerobilam juz Fertility i inne programy do obserwacji cyklu, ale ten najbardziej przypadl mi do gustu i jest najbardziej praktyczny (i moge prowadzic w nim bardzo dokladne obserwacje) i co najważniejsze po polsku. pozdrawiam
  1.  permalink
    Hej Dziewczyny jestem nowa.>>Mam na imnie Julita i mam 22 lata jestem metatka juz prawie 2 lata narazie bez potomstwa mam nadzieje ze to sie wkrotce zmieni .mamy sie starac z moim m pod koniec wakacji wiec juz bym chciala sie przygotowac.SERDECZNIE WAS POZDRAWIAM :wink:
    • CommentAuthorelik
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    witam wszystkich! mam na imię Ela jestem 17 lat w małżeństwie , mamy 5 dzieci od 16 lat do 9 miesięcy. Wszystkie nasze dzieci były planowane i jestem ogromną zwolenniczką naturalnej metody planowania rodziny. pozdrawiam
    :wink:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Ela- gratuluję rodzinki - taka liczba dzieci to już rzadkość a i ludzie traktują rodziny wielodzietne jak patologię :confused:
    sama mam 3 rodzeństwa :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    elik, fajnie, że tu trafiłaś. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    czesc Elik!!! alez Ci zazdroszcze!! zawsze marzylam o piatce dzieciaków, choc podobno takie marzenia sie zmieniaja po pierwszym porodzie... :)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    witaj Elu:) potrzeba nam doswiadczonych urzytkowniczek NPR:)
    tez mam wrazenie, ze jest tak jak pisze Lily, a dodatkowo na malzenstwa stosujace NPR i majace taka gromadke dzieci dziwnie sie patrzy... i podaje sie ich jako przyklad nieskutecznosci NPR...
    pozdrawiam! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Rooda, Billings uważał, że jego duża rodzina jest dowodem skuteczności metod naturalnych. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    ale jak ktos jest zle nastawiony i co wazniejsze niedoinformowany, to kazdy powod do krytyki jest dobry!
    pamietam jak moja kolezanka ze studiow opowiadala o swoich naukach przedmalzenskich i o tym, ze o metodach naturalnych opowiadalo im malzenstwo majace 6 dzieci i twierdzace, ze wszystkie byly zaplanowane... oczywiscie nikt z uczestnikow tego kursu nie wierzyl w taki stan rzeczy, komentarze typu: zaplanowane? akurat!! a co teraz maja powiedziec...
    takie nastawienie niestety jest dosc powszechne...
    --
  2.  permalink
    czesc jestem nowa i bardzo potrzebuje przepisu na sałatke z capary warstwowa nie moge jej znalezc plis.:wink:a jesli mogo cos powiedzic o naturalnym zapobieganiu to na mnie zadna z tych motod pt kalendarzyk, badanie temp,czy twardosc macicy,moga isc do lamusa poniewarz 2 razy zaszlam w ciaze w okresie w ktorym bylam bez plodna niby bezplodna.ale tez mam kumpele ktora caly czas na kalendarzyku polega ma 3 dziecii jest ok. ja zamierzam poprzestac na mojej dwojce i w miare bezpieczny seks to prezerwatywa.:peace:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    twardość macicy???:shocked: storczyk co to za metoda?
    kalendarzyk to nie jest metoda NPR
    wogóle napisz coś o tej bezpłodności w czasie której pojawiła się ciąża proszę
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    storczyk7201, czy to ma być prowokacja? Podaj nam więcej informacji, nie musisz zaczynać od sałatki ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Storczyk, przynajmniej kilkaset użytkowniczek NPR już dawno w tym 28dniowym lamusie siedzi i skutecznie odkłada poczęcie lub zachodzi w zaplanowane ciąże. :-)

    "W miarę bezpieczny" - czuć w Twoim głosie obawę...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    a to ciekawe :shocked:
    twardosc macicy?? bezplodnosc??
    ja tez bym chciala sie czegos wiecej dowiedziec...
    --
    • CommentAuthorinanonka
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Dziekuje za slowa wsparcia i namiary na ciekawe ksiazki.Poczytam,zobacze.
    Zazdroszcze Wam entuzjazmu w obserwowaniu siebie.Bede tu na pewno wpadac od czasu do czasu.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    hej hej :swingin::swingin::swingin:

    witam nowe osóbki na 28 dni:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

    Zapraszam Was na czat www.polchat.pl do pokoju 28dni codziennie sobie plotkujemy o roznych tematach nie tylko npr - najczesciej jestesmy okolo godz. 13-14 :jumping::jumping:

    jest super pozdrawiam:clap::clap::clap:

    :swingin::swingin::swingin:
    --
    • CommentAuthoracciowa
    • CommentTimeApr 22nd 2007
     permalink
    czesc amazonka


    :bigsmile:
    • CommentAuthoracciowa
    • CommentTimeApr 22nd 2007
     permalink
    mam pytanko powiedz mi co wiesz na temat czopkow distreptaza
    • CommentAuthoracciowa
    • CommentTimeApr 23rd 2007
     permalink
    czesc wszystkim:bigsmile:
    prosze napiscie czy cos wiecie na temat czopkow distreptaza
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 23rd 2007
     permalink
    polecam google.pl :smile: przy odrobinie checi mozna tam wszystko znalezc :wink:
    --
    • CommentAuthorJulus
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    Witam wszystkie panie :wink:
    Jestem nowa wiec króciutko sie przedstawię. Nazywam się Julia , mam 25 lat, jestem z Warszawy. Moim marzeniem od niedawna (choć zawsze chciałam) jest zajść w ciąże i urodzić śliczne i zdrowe dzieciątko. Myślę że w miarę uplywu czasu będziemy się lepiej poznawały.

    Pozdrawiam
    Juluś
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    Helo, helo! Milo cie poznac :bigsmile:
    A wykresikujesz?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    Witaj Juluś, fajnie, że nas znalazłaś! Powtórzę pytanie Skarbie: czy masz już wykres na 28dni?

    Pozdrawiam,

    Fiufiu
    --
    • CommentAuthorbabolek
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    No to ja tez sie przedstawie ...

    WITAM WSZYSTKICH starych i nowych ... podgladam was od kilku dni chyba i strasznie sie wciagnelam w ta mala spolecznosc dzieki czemu dowiedzialam sie wielu bardzo istotnych dla mnie rzeczy. Jesli chodzi o NPR to nie wyobrazam sobie stosowania innej metody w moim/naszym zyciu i ciesze sie ze mam sie od kogo uczyc. Obecnie jestem w 9 miesiacu ciazy .. . 3.05 mamy termin ... przed ciaza staralam czynic jako takie obserwacje ale marnie mi szlo ... poza tym nie mielismy motywacji ... nie staralismy sie o dzidziusia z termometrem w reku ale dopuszczalismy taka mozliwosc ... jak widac :D :bigsmile:

    wiec Witam
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    hej babolek - wiec udalo sie super!!!! dawaj fote brzusia do galerii

    ale jak widze w ciaze zaszlas jescze przed fascynacja npr?
    --
    • CommentAuthorbabolek
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    tzn tak jak pisalam probowalam sie obserwowac przed slubem jeszcze i cos tam o NPR wiedzialam ale mialam ani wsparcia fachowego, ani czasu na poglebienie wiedzy, ani motywacji ... a teraz niestety musimy troszke odsunac kolejne poczecie to sie doksztalcam ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    Babolek, świetnie! Znajdziesz tu osoby w podobnej sytuacji, w jakiej dopiero będziesz, tj. obserwujące się po porodzie. Zawsze dobrze jest dzielić się osobistym doświadczeniem.
    Trudno Ci było znaleźć potrzebne informacje, instruktora czy raczej ich nie szukałaś?
    --
    • CommentAuthorbabolek
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    Przeprowadzalam sie w tym okresie trzy razy wiec ... mysle ze mozna uznac ze nie szukalam ;) kozystalam troche z kursu przedmalzenskiego ale na podstawie notatek narzeczonego :D bo sama nie musialam chodzic :cool: no i net ... a w rezultacie to troche zaluje dzisiaj ze sie nie przykladalam ... smiac mi sie chce jak patrze na moje zapiski ... tempka mierzona co drugi dzien, zero info o sluzie i takie tam
    • CommentAuthorjust
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    witam :) jestem tu nowa :) mam 22 lata, chcialabym dowiedziec sie troche o npr. na razie podchodze sceptycznie do npr jako metody nie zajscia w ciaze. zobaczymy :) chcialabym zaczac obserwacje ale szczerze mowiac nie mam pojecia od czego zaczac.:shamed:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Just, najlepiej zacznij od początku, tj. zarejestruj się, pobierz ebooka o podstawach rozpoznawania płodności i zacznij się obserwować. Reszta przyjdzie sama - w poznawaniu wybranej metody pomogą Ci eksperci.
    Podręczniki do metod znajdziesz tu: http://wiki.28dni.pl/wiki:abc_podrecznikow

    Cała chmara użytkowniczek skutecznie odkłada poczęcie dzięki NPR. Wg najnowszych badań to metoda tak samo skuteczna jak pigułka, ale bez działań ubocznych.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    Jedyne dzialanie uboczne ze nie "przytulasz sie " kiedy masz ochote:)
    --