Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIfonka84
    • CommentTimeApr 30th 2009 zmieniony
     permalink
    Witam ! Jestem Iwona i mam 25 latek. Trafiłam tutaj przy przeglądaniu różnych stron o ciąży i planowaniu rodziny. Od sierpnia nie biorę już tabletek anty i czekamy z mężem na upragnione dwie kreseczki ale na razie ciągle tylko jedna :sad: a bardzo chcemy mieć dzidzię (chyba trochę za bardzo ). Po przejzeniu tej strony i po przeczytaniu paru Waszych wypowiedzi postanowiłam dołączyć do szacownego grona uzytkowniczek 28dni no i do grona samoobserwatorek :smile: Przyznam że nigdy wcześniej tego nie robiłam (tzn. samoobserwacji :wink: ) i nie wiem jak mi to pójdzie. Na razie jestem w trzecim dniu cyklu, mam nadzieję, że jak czegoś nie będę wiedziała to mogę na Was dziewczyny liczyć :peace: Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki :rainbow:
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Każda z nas kiedyś zaczynała przygodę z samoobserwacją...Powodzenia...I z pewnością możesz liczyć tutaj na pomoc...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    witam :)
    --
    •  
      CommentAuthorYoasiaBe
    • CommentTimeMay 1st 2009
     permalink
    Witam wszystkich! Od miesiąca użytkuję 28dni i bardzo mi się tu podoba. Walczę z za krótką fazą lutealną. Od dziś włączyłam castagnus i wiesiołek, a więc wszystko się może zdarzyć w tym cyklu :wink: A może miałyście podobny problem do mojego i udało się go rozwiązać?
    Pozdrawiam serdecznie!
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 1st 2009
     permalink
    witam Cię :)
    --
    •  
      CommentAuthorewcia187
    • CommentTimeMay 1st 2009
     permalink
    witam was kochane tu napewno znajdziecie to czego szukacie:peace:
    •  
      CommentAuthormnka85
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Witam dziewczyny- to tak naprawdę mój 1 miesiąc tutaj więc wypada się wreszcie przywitać ;) Mam prawie 24 lata, mój mąż również. W sierpniu minie rok od najlepszej imprezy w moim życiu heheh ;) czyli od naszego ślubu :) Postanowiliśmy starać się o dzieciątko tylko możemy mieć z tym mały problem, gdyż istnieje u mnie podejrzenie policystycznych jajników... ale mam nadzieję że mimo to się uda. Jeżeli macie troszkę czasu to zapraszam do obejrzenia mojego wykresu i jego interpretacji, bo mam z tym jeszcze spore kłopoty, chociaż wstyd się do tego przyznać w tym wieku ;) Pozdrawiam serdecznie :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    Wiele starszych od Ciebie nie wie nawet po co się robi wykres, to nie wstyd próbować :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    Wstyd to nie próbować. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    Chciałam to napisać, ale dziwnie mi się w zdaniu zlewało ;)
    --
    • CommentAuthorbarlink
    • CommentTimeMay 9th 2009
     permalink
    Witam,
    Nie mogę znaleźć wątku gdzie powinnam wkleić mój post więc piszę tutaj.

    Od 16 dc mam brać Duphaston na wywołanie mięsiączki.

    Ze względu na ślub 6 czerwca MUSZĘ ją dostać wcześniej i MUSI (po prostu MUSI MUSI MUSI) mi się ona skonczyc na ślub. Inaczej sobie nie wyobrażam.

    Na podstawie moich poprzednich cykli uważacie, ze 16 dc to bedzie odpowiedni termin na początek łykania Duphastonu? Tak zalecił lekarz ale wiem, że robią oni to raczej rutynowo (nie miałam żadnych badań wykonywanych).

    Czy jesli zacznę brać 16dc to po 10 dniach rzeczywiscie pojawi się @?

    Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej sprawie?
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeMay 10th 2009
     permalink
    witaj Barlink :) ja zarzywałam Dupka od 19-go dc 2x dziennie przez 7 dni i za 2 dni dostałam @ i tak było stale,czyli tak jak piszesz może byc ze do 10 dni dostaniesz @.
    --
    • CommentAuthorAsikkk_
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Jestem tu już około miesiąca, wobec czego chciałabym szepnąć słowko na powitanie ....witam wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona :wink:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Witaj Asikkk_! Czekamy na Twój opis!
    --
    •  
      CommentAuthorDerka
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Witajcie Szanowne Koleżanki!
    Postanowilam w się przywitać. Mam 25 lat, jestem szcześliwie zakochana i kochana ,zaręczona i szczęśliwa. Zaczełam myśleć, że jak już tak wiele się od życia dostało, to może czas pomyśleć o powiększeniu rodzinki....od 31 grudnia 2008 odstawiłam antykoncepcje homronalną ( a przeszłam prawie przez wszytsko: tabletki, plasterki, krążki). Po kilku latach ich stosowania zaczęłam źle się czuć. W miarę szybko ( aż się zdziwiłam pojawiły się regularne miesiączki ), postanowiłam zacząć się obserować, ponieważ w przeciągu 1,5 do 2 lat chiałabym zajść w ciąże.
    Mam kilka pytań do Was: jutro po raz pierwszy zmierze temperaturkę, i zacznę robić to systematycznie- chciałabym poznać rytm swojejgo organizmu.
    Mam mnóstwo obaw, niepewności : od takich jak: czy mierzyć waginalnie czy doustnie- waginalnie, z \Facetem obok w łóżku- to chyba krępujące..., po drugie, wiecie jak często latam ( to mój zawód) i boję się, co będzie jak zaczne latać dalej, gdzie są zmiany czasu..Czy mogę liczyć na Wasze wskazówki, jak najlepiej mierzyć temeperaturę?Tzn. wiem, że po przebudzeniu- i zawsze o tej samej porze...czy termometr lekarski rtęciowy może być?Czy mogę prosić o praktyczne wskazówki?
    Serdecznie dziękuje i pozdrawiam :):):)
    Ps. Super ten portal.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorewcia187
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    witam wszystkie nowe koleżanki:-) Derko moim zdaniem najbardziej wiarygodne pomiary sa waginalne zaraz po przebudzeniu o stałej porze, co do mierzenia obok partnera hmmm osobiści nie uważam zeby było to krępujące moja połowka na początku zanim się przyzwyczaiłam do codziennych pomiarów budził mnie rano i przypominał myśle że fajnie jak i nasi pratnerzy mają wtym swój udział w końcu starania o fasolke są wspólne więc fajnie jak i oni biorą udział w naszych obserwacjach.i myśle że i twoja połowa nie bedzie uważała tego za nic krępującego.co do zmian czasowych hmmm chyba musiałabyś starac sie mierzyc o tym samym czasie według naszej strefy czasowej czyli np będąc w anglii jeśli w polsce mierzysz zawsze o godz 7.00 to tam będzie 6.00 ale co do tego to nie jestem całkiem pewna tak mi sie poprostu wydaje:-)pozdrawiam i życze pomyślnych obserwacji i starań wszystkim staraczkom:-):peace:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 14th 2009 zmieniony
     permalink
    Najdokładniejszy jest pomiar rektalny, po nim waginalny, a na końcu oralny. Termometr musi mieć przede wszystkim dobrą powtarzalość. Na początek możesz wziąć ten, który masz, ale później może jednak warto zaopatrzyć się w bardziej dokładny, tym bardziej, że rtęciowe będą powoli wycofywane z aptek.

    O termometrach i pomiarach jest oddzielny wątek na forum.
    --
    •  
      CommentAuthorDerka
    • CommentTimeMay 15th 2009
     permalink
    Dziękuje bardzo. Zaopatrzylam sie w elektroniczny ( taki dla dzieci- z miekka koncowka i duzym wyswietlaczem). Do konca tego cyklu bede mierzyla w ustacch, zeby weszlo mi w nawyk mierzenie temp., a od nowego cyklu zaczne mierzyc waginalnie. Dziekuje za pomoc :) Pozdrawiam Was Dziewczynki!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 15th 2009
     permalink
    Nie wiem, czy termometr dla dzieci to jest najlepszy pomysł...
    --
    •  
      CommentAuthorDerka
    • CommentTimeMay 15th 2009
     permalink
    To jest zwykly termometr elektroniczny< tylko ze z elastyczna koncowka...czemu mialby sie nie nadawac?Prosze o opinie :) dziękuję ślicznie.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 16th 2009
     permalink
    Zajrzyj do linka podanego przez FiuFiu wyżej.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 16th 2009
     permalink
    Witajcie kobietki:)
    Podglądam Was już od dłuższego czasu, w końcu zdecydowałam się udzielać czynnie;) Niedawno urodziłam drugą córkę, miesiączki po porodzie jeszcze nie mialam. Waham się nad wyborem metody antykoncepcyjnej, bo do npr zaufania do końca nie mam. Liczę na to, że 28 dni pomoże mi podjąć właściwą dla mnie decyzję :)
    Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2009
     permalink
    Wiesz, jak się stosuje regułę szczytu?
    Znasz zasady LAM?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 16th 2009
     permalink
    Nie wiem i nie znam, ale mam nadzieję że się dowiem i poznam :) Witaj Amazonko:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2009
     permalink
    Po lewej stronie od wykresu masz artykuł o obserwacji poporodowej.
    Na początek wybierz metodę i zapoznaj się z zasadami rozpoznawania płodności po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 16th 2009
     permalink
    Aggnieszko, jakbyś miała pytania odnośnie obserwacji poporodowych to zapraszam na priv. Moje wykresy są udostępnione, ale bez możliwości komentowania.
    --
    •  
      CommentAuthor13eek
    • CommentTimeMay 19th 2009
     permalink
    Wiecie co,ale fajna zabawa z tymi suwaczkami, heheh dobrze, że mąż nie widzi,powiedziałby,że zdziecinniałam....;)

    tygrysica55 Kobieto idź do lekarza...... Jeśli "starasz się", a z drugiej strony unikasz lekarza...... to ja nic nie rozumiem... Takie objawy są tylko do opinii lekarza, a nie forum.
    pozdrawiam i trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthoraczkolwiek
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Właściwie nowa jestem :) Właśnie skończyłam swój pierwszy cykl (pierwszy obserwowany na 28dni, nie pierwszy w ogóle ;)). Staramy się o dzidziusia już jakiś czas, ale jestem dobrej myśli i po kilku wizytach u lekarzy zrobiliśmy kilka kroczków wstecz (a może właśnie w przód!) i zamiast łykać leki zaczęłam się obserwować, dokształcać, relaksować i takie tam.

    Witam i pozdrawiam
    Ewa
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Witaj Ewo, świetny plan: obserwacja plus relaks :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraczkolwiek
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Fiufiu... niestety wszelkie relaksowanie zawodzi w dniu miesiączki. Niby sobie tłumaczę, że to tak miało być, że wszystko w porządku, że przecież jeszcze jest czas, a dodatkowy miesiąc przygotowań tylko nam wyjdzie na dobre. A nawet teraz kiedy się nastawiłam na obserwacje i myślałam, że kolejny okres potraktuję jak początek nowego cyklu - z ciekawością. Tymczasem mimo, że jeszcze nie nadszedł, widzę, że temperatura spadła, zaczyna mnie pobolewać to co pobolewa zwykle, i łzy same się leją po twarzy. Trudno zignorować pojawiający się żal.

    Za parę dni minie i dobre myśli wrócą.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Powiem tak: ciesz się, że tylko miesiąc. Gdy my się staraliśmy, nie wiedzieliśmy, czy na następną owulację przyjdzie nam poczekać 3 tygodnie, czy może 6, a może jeszcze dłużej?

    Wierzę, że obserwacja Wam pomoże, przynajmniej w ustaleniu przyczyn długiego oczekiwania.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    czekanie nie jest łatwe... z czasem zostanie ono wynagrodzone! :)
    --
    •  
      CommentAuthorBeti_1609
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    Witam wszystkie kobitki
    Jestem tu od ponad miesiąca. Bardzo wciągnął mnie ten portal, cieszę się ze mogę z Wami wymienić się moimi spostrzeżeniami. Kiedy 13 lat temu zaszłam w ciążę było to dla mnie zaskoczeniem. Teraz od października próbujemy i nic nie wychodzi, ale mamy nadzieję bo widzę że nie jestem sama z tym problemem.
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    witam Cię :)
    --
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    Witam Cię Beti :bigsmile:
    • CommentAuthoraratis
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    Witam wszystkich :) Na razie jestem trochę zdezorientowana technicznie co do forum itd. ale chętnie dołącze do grona starających się (aktualnie mam oczywiscie wszystkie możliwe objawy ;) ).
    •  
      CommentAuthorIfonka84
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    Witaj aratis :bigsmile:
  1.  permalink
    No to ja się powitam, bo się jeszcze nie witałam ;)
    WITAM!!
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 7th 2009
     permalink
    Czołem.
    --
    •  
      CommentAuthorbety32
    • CommentTimeJun 8th 2009
     permalink
    Cześć dziewczyny! Mam niezłego pietra, bo tak naprawdę niewiele wiem o sobie:shamed:, ale jestem dobrej myśli. Mam nadzieję że się tego wszystkiego nauczę. Mam jeszcze drpbne problemy techniczne, ale co tam - warto próbować! Nigdy nie jest za późno na naukę:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 8th 2009
     permalink
    Będzie dobrze! :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraczkolwiek
    • CommentTimeJun 9th 2009 zmieniony
     permalink
    bety32 ja też zaczęłam niedawno i z podobnym odczuciem :)
    Ale nie żałuję, szybko się odnalazłam i jakoś powoli się poznaje.
    •  
      CommentAuthorbety32
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    aczkolwiek - niedawno tzn kiedy? Wdrożyłaś się już w tabele, wykresy, opisy - bo ja jeszcze sie gubię. Szczerze mówiąc nie do końca wiem, co powinnam gdzie wpisać :shamed:, ale metodą prób i błędów pewnie się uda:wink:
    •  
      CommentAuthorbety32
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Kurczę, dziewczyny - załamka:sad:, patrzę na te wasze wykresy, jakieś literki i oznaczenia na tych wykresach i nie rozumiem nic z tego, ni w ząb:cry: jak długo trzeba się tego wszystkiego uczyć? I od czego najlepiej zacząć?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Bety, nie ma się czym załamywać, każda z nas kiedyś zaczynała. Wybrałaś jakąś konkretną metodę już?
    •  
      CommentAuthorbety32
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    hydrazine - gdzie mogę poczytać o tych metodach? jeszcze się uczę jak się technicznie poruszać po 28 dni?
    •  
      CommentAuthoraczkolwiek
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Dwa miesiące temu :)
    Zaczęłam od tego: Okienko eksperta ABC.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Jeżeli chodzi o podręczniki, to na pewno jest dostępna w internecie "Sztuka planowania rodziny" Rötzera. To był pierwszy, jaki wpadł mi w ręce. Myślę, że na początek jest dobry, bo jest dość konkretnie napisany, bez zbędnego lania wody.
    • CommentAuthoraratis
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    Witaj bety32,
    czyżbyśmy byly równolatkami? ;) Ja też "swieżynka" jeśli chodzi o wykresy itd. :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    Aratis, ucz się dobrze swojej metody. Przed Tobą okres poporodowy.
    --