Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorfobi3
    • CommentTimeMay 11th 2010
     permalink
    hey. mam na imię Ela, jestem mamą dwuletniego chłopczyka. na stronie zarejestrowałam się już pare miesięcy temu, ale teraz biorę się do roboty... to znaczy bierzemy się razem z mężem - planujemy teraz córcię. od tego cyklu postanowiłam przyłożyć sie do pomiarów i obserwacji - za pomoc i rady, analizy bardzo z góry dziękuję bo jeszcze się wdrażam i uczę. pozdrawiam
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 16th 2010
     permalink
    Witam wszystkich:):)to jest już mój trzeci cykl z 28dni :bigsmile: mam 21 lat i od pażdziernika zeszłego roku jestm szczęśliwą mężatka:) staramy sie o maluszka juz 6miesięcy:(( nie poddajemy sie i staramy sie dalej mamy nadzieje że już wkrótce sie nam uda ujrzec dwie kreseczki :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Witajcie! To moj piąty cykl od odstawienia tabletek. Cykle od tej pory - 22, 22, 23, 25 i 23 dni. Temperaturę mierzę dopiero od kilku dni i obserwacji do tej pory raczej nie zapisywałam (poza współżyciem i czasem trwania cyklu), ale teraz ponieważ straciłam cierpliwość zabieram się za dokładne zapiski. Staramy się o pierwsze (i jedyne) dziecko. Lekko pewnie nie będzie, bo my niepierwszej młodości ;) Pozdrawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 17th 2010
     permalink
    Eeee tam, Tequi...ja pierwsze dziecko urodziłam mając 34, z drugim jestem w ciąży teraz mając 35 a planuję jeszcze kiedyś trzecie;)))
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  2.  permalink
    Mnie sie to juz nie uda, Milena. 34 stuka mi w czerwcu, a ciazy ani widu ani slychu :)
    --
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMay 22nd 2010
     permalink
    Witam mam 28 lat. Od lutego staram się o rodzeństwo dla swojego synka. Cieszę się że tutaj trafiłam, choc z uwagi na system pracy nie będę mogła skorzystac ze wszystkich obserwacji. Mam jednak nadzieję że szybko uda mi się zajśc w ciążę. Z pierwsze dziecko staraliśmy się prawie rok czasu, jednakże nie robiliśmy w tym kierunku nic, nie miałam wówczas nawet pojęcie jak się oblicza dni płodne, nie zwracałam uwagi na cykle, lekarz zalecił badania mężowi ale ten się tak do tego zabierał, że straciłam wówczas już nadzieję na bycie matką i w tamtym właśnie momęcie gdy wszystko było mi już obojętne zaszłam wciążę. Tym razem jednak mam zamiar troszkę dopomóc szczęściu i liczę, że 28dni troszkę mi w tym pomoże.
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 22nd 2010
     permalink
    Jeśli pracujesz na zmiany, to możesz rozpoznać płodność i niepłodność prawidłowo.
    Na szczęście dni płodnych się nie oblicza, na pewno 28dni do tego nie służy.
    --
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMay 23rd 2010
     permalink
    Mam nadzieję, że dzięki 28dni nauczę się rozpoznawania dni płodnych i niepłodnych. A pracuję na zmiany również nocami więc mierzenie temperatury odpada.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 24th 2010
     permalink
    Nie odpada. Poszukaj odpowiednich informacji w swoim podręczniku.
    --
    •  
      CommentAuthorNovi
    • CommentTimeMay 24th 2010
     permalink
    Mam przyjaciółkę, która pracuje na zmian i mierzy temperaturę w ciągu dnia ale zawsze o tej samej godzinie a jej wykresy są bardzo czytelne :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeMay 25th 2010
     permalink
    witajcie dziewczyny:) rozgoście się na forum:)
    •  
      CommentAuthordrappa
    • CommentTimeMay 26th 2010
     permalink
    Witam,
    w 28dni.pl jestem już właściwie od miesiąca, ale do tej pory się nie ujawniałam :)
    Mam 34 lata, od pół roku staramy się z mężem o dziecko. Jak na razie bezskutecznie. Dlatego postanowiłam odkurzyć informacje zdobyte na naukach przedmałżeńskich i zacząć mierzyć temperaturę itd.

    Przeszukałam tematy na forum i mimo to nie za bardzo wiem, gdzie mogę zapytać o jedną sprawę.

    To mój pierwszy obserwowany cykl. Mimo to chyba nie miałabym problemu z jego interpretacją gdyby nie temperatura w 19 dniu cyklu. Nie była niczym zakłócona. Mimo, że następnego dnia temperatura wzrosła i utrzymywała się na tym poziomie przez kolejnych 11 dni nie mogę wyznaczyć linii pokrywającej. Czy w takim razie - po tym wykresie - można stwierdzić, że owulacja była? Czy te temperatury wskazują na to, że nie pękł pęcherzyk? Czytałam, że stopniowy wzrost na to wskazuje, ale nigdzie nie znalazłam przykładu jak bardzo stopniowy może być.

    No i 11 dni fazy lutealnej to chyba za mało...

    Z góry dziękuję za odpowiedź :)
    •  
      CommentAuthorIwonex27
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    Siemanko wszystkim! Jestem tutaj nowa , mam 29 lat.Od sierpnia zeszłego roku kombinujemy z moim żeby się rozmnożyć ale coś nie wychodzi.Jak do tej pory korzystałam z takiego programiku ściągniętego gdzieś z netu, wpisywałam niektóre dane ale bez mierzenia codziennie tempy.Stwierdziłam,że biorę się za to konkretnie znalazłam tę stronkę i codziennie twardo mierzenie i dziwie sie ,że mi tak to ładnie wychodzi bo jestem dosyć roztrzepana.Nie myślałam, że mogę mieć takie skoki temperatur i mam nadzieję , że nie zmyli mnie ten zwykły termometr.Jak na razie czekam na lepsze dni i bardziej pozytywne bo psycha mi coś siada ostatnio i jestem nerwus.Pozdrawiam wszystkie starające się i te zabąblowane(jak wam zazdroszczę nawet tych wymiotów he he :))
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    witam i powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    Iwonex, nie ma się co dziwić, metoda nie jest wymagająca.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonex27
    • CommentTimeMay 28th 2010 zmieniony
     permalink
    Wymagająca czy nie , zdarzało się i zapomnieć o rzeczy...:wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    Nic nie szkodzi. Najwyżej okres płodności się przedłuży, obniżenia skuteczności nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Cześć Dziewczyny:) Niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z NPR i 28dni, dlatego chciałam się przywitać :hugging: i poprosić o podpowiedź jaką metodę wybrać kiedy się dopiero zaczyna. Z góry dziękuję i pozdrawiam wiosennie!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Dla początkujących skuteczne i łatwe do nauczenia są wszystkie metody objawowo-termiczne, które są do wyboru w formularzu pod wykresem.
    Wybierz tę, do której masz podręcznik i dostęp do instruktora.
    --
  3.  permalink
    Cześć, jestem tu nowa i zamierzam się uczyć radzenia sobie z cyklami, które raz mają 44, raz 30, a raz 36 dni.
    No, to powodzenia:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 1st 2010
     permalink
    Bywają takie, co mają 27, 35, 40, 45, 50 dni, więc dasz sobie radę.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    Witaj Rozmarynko :smile:
    Rozpoznawanie płodności to nie wyliczanka, więc z każdym cyklem można sobie dać radę :bigsmile:
    Może udostępnisz swoje cykle, to dziewczyny będą Ci mogły pomóc w razie wątpliwości
    --
  4.  permalink
    Witajcie :)
    AnO. Cykle wariują mi w tym roku, mimo regularnego trybu życia. A do niedawna wszystko było dobrze....
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 3rd 2010
     permalink
    Może przyczyna jest inna niż tryb życia?
    Aby stosować metody rozpoznawania płodności, nie trzeba mieć jakiegoś wyjątkowego trybu życia.
    --
  5.  permalink
    Witajcie, ja po dłuższym okresie wróciłam na 28 dni aby powoli przygotować się do zaiścia w ciąże. Będą wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie bo obecny cykl jest wyjątkowo "dziwny"
  6.  permalink
    atomcia: Dziękuję Ci za dobre chęci, ale te opcje zaawansowane migają mi przez pół sekundy, coś jest nie tak. Potem ich nie widać, Podobnie dzieje mi sie ze statystykami, będę wołać o pomoc do Damazego - Heeelp!!! Juz napisałam do ekspertów.


    Nie masz przypadkiem zablokowanych pop-upów (wyskakujacych okienek)? Ustawienia prywatnosci w przegladarce.
    --
  7.  permalink
    Witajcie Dziewczyny! Od 6 miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia, jak narazie bezskutecznie. Mam nadzieję, że metody NPR pomogą mi zajść w upragnioną ciążę. pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 15th 2010
     permalink
    Potem pomogą odłożyć następne poczęcie, jeśli będziesz tego chciała.
    --
    •  
      CommentAuthorMigus
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    Witam:bigsmile:. Ciesze sie ze znalazlam ta stronke, bedzie mi razniej w moich zmaganiach. Mam 33 lata, jednego 9 letniego synka o ktorego staralismy sie 18 miesiecy i od pazdziernika zeszlego roku staramy sie kolejnego potomka. Obecnie jestesmy po poronieniu niestety (kwiecien) i zaczynamy od poczatku. Trzymajcie za nas kciuki, bo powoli tracimy nadzieje. Pozdrawiam.:smile:
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJun 17th 2010
     permalink
    tequila, już wszystko działa :) ekspert szybko pomógł
    •  
      CommentAuthorto_Nieja
    • CommentTimeJun 18th 2010 zmieniony
     permalink
    Jestem tu od pewnego czasu i czytam sobie, ale jakoś nie było okazji się przedstawić, więc:
    podobnie jak przedmówczyni mam 33 lata i jednego synka :)
    Teraz staramy się o drugiego synka i mam cichą nadzieję, że za parę dni test wypadnie pozytywnie.
    Dziekuję za uwagę.
    •  
      CommentAuthor_Dotti_
    • CommentTimeJun 22nd 2010
     permalink
    Witam wszystkich. To mój pierwszy raz na tej stronce. Muszę przyznać, że na dzien dobry - Rewelacja :) :clap: Szkoda, że wcześniej o niej nie wiedziałam. Bym się całego zeszłego miesiąca nie męczyła z jakąś kartką i długopisem.



    •  
      CommentAuthor_Dotti_
    • CommentTimeJun 22nd 2010
     permalink
    Cześć wszystkim. Mam 28 lat i jestem świerzo po ślubie :rainbow: Do prowadzenia wykresów (czy kalendarzyka) przekonała mnie babeczka z poradni rodzinnej. Dzieci jeszcze z mężem nie planujemy, ale jestem ciekawa jak to moje ciałko działa... może, gdy się już zdecydujemy, to będzie nam łatwiej "wskoczyć" w termin ;)
    Pozdrawiam wszystkie i te młode i te doświadczone mężatki :peace:


    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 22nd 2010
     permalink
    _Dotti_: Do prowadzenia wykresów (czy kalendarzyka)


    Kalendarzyk to pradawny mit - nie praktykowany tutaj :-) aczkolwiek witam :)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 23rd 2010
     permalink
    _Dotti_: Do prowadzenia wykresów (czy kalendarzyka)

    Faux pas.
    --
    •  
      CommentAuthor_Dotti_
    • CommentTimeJun 23rd 2010
     permalink
    November Rain -

    nie faux pas, a raczej brak doświadczenia czy w ogóle pojęcia na ten temat ;P
    Proszę o wyrozumiałość :wink:



    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 23rd 2010
     permalink
    Tak więc ucz się pilnie i doświadczaj :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Dotti_
    • CommentTimeJun 23rd 2010
     permalink
    hehe ;)
  8.  permalink
    Hej dziewuszki. jestem tutaj nowa. w sumie obserwuje juz Was troszke i przygladam sie. Milo bedzie mi Was poznac blizej:)po 1.5 miesiaca bycia tutaj, zaczynam ustawiac swoj profil ale mam problemy z suwaczkami ktore bardzo bym chciala aby sie znalazly:)
  9.  permalink
    cześć, tu jestem nowa, a z NPR od pół roku i bardzo jestem zadowolona.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 21st 2010
     permalink
    witajcie dziewczyny, rozgoście się
    • CommentAuthorCroolewna
    • CommentTimeJul 25th 2010
     permalink
    Cześć, ja też chciałam się przywitać. Mam 27 lat i od 4 miesięcy straszne parcie na bycie mamusią. Nie spodziewałam się, że tak bardzo mnie to najdzie i to tak nagle. Wcześniej w ogóle o tym nie myślałam aż pewnego dnia obudziłam się z taaaką ogromną chęcią...:) Pierwszy cykl nic nie mierzyłam i liczyłam z mężem na szczęśliwy traf niestety nic z tego. Potem zaczęłam sumiennie mierzyć tempkę. Co prawda ładne mam wykresiki ale chyba trochę krótką FL no i plamienia przed @. Byłam z tym u gina ale to kompletnie zignorował i kazał mi wrzucić na luz. Faktem jest, że w każdym cyklu zauważam u siebie wszytkie symptomy ciąży a potem okazuje się że nic z tego. Nie wiem jak przestać myśleć cały czas o tym zaciążeniu... Wiem, że ten portal ma na mnie zły wpływ ale nic na to nie poradzę, że się od niego uzalezniłam...:)
    •  
      CommentAuthorpeggyBe
    • CommentTimeJul 26th 2010
     permalink
    witam:smile: jestem nowa, mam 23 lata i obecnie jestem w trzecim cyklu starań. pierwsze nieudane próby bardzo mnie przygnębiły, zawsze sądziłam, że w ciążę zachodzi się ot tak, bez problemu. wiem, że trzy cykle starań to niewiele, ale już chodzą mi po głowie urojenia niepłodności, badania hormonów itp. powoli rozumiem jednak, że to o co staramy się, czego nie dostajemy od razu, zaczynamy lepiej rozumieć, mamy czas by się do tego przygotować. 28dni daje nadzieję- tylu starającym się prędzej czy później udaje się osiągnąć stan błogosławiony, może i mi będzie dane zobaczyć i usłyszeć serduszko mojego maleństwa. pozdrawiam i zapraszam do moich wykresów, w npr stawiam pierwsze kroki i z radością przyjmę wszelkie komentarze:wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 26th 2010
     permalink
    Z pewnością :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonraf
    • CommentTimeJul 26th 2010 zmieniony
     permalink
    Witam wszystkich. Mam 34 lata i od 3 lat staramy sie z mezem o dzidziusia, jak na razie bezowocnie. W ciagu ostatnich 2 lat szereg badan (wszystkie wyniki dobre), mnostwo lekow ( m.in CLO, luteina, duphaston...) i nadal nic. Ale ciagle mamy nadzieje -))
    pozdrawiam
  10.  permalink
    Witam, tak sie przygladam swojemu obecnemu cyklowi i nie bardzo do mnie przemawia. http://28dni.pl/cycles/143549
    --
    •  
      CommentAuthormks74
    • CommentTimeAug 4th 2010
     permalink
    Właśnie opłaciłam abonament :swingin: więc niniejszym korzystam z możliwości komentowania i się witam !
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 4th 2010
     permalink
    witamy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordortol
    • CommentTimeAug 16th 2010
     permalink
    Witam:)
    Wstawiałam swój pierwszy wykres na 28 dni. Obserwuje sie juz ponad rok, pierwszy raz zdarzyla mi sie taka sytuacja jak w tym cyklu – w 24dc pojawil sie sluz typu plodnego – bardzo rozciagliwy,do 10cm przezroczysty.
    Prosze pomozcie w interpretacji! w szczegolnosci czy dobrze wyznaczylam poczatek III fazy – wzielam pod uwage obserwacje sluzu i wzrost temperatury.
    Dziekuje. Dorota
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 17th 2010
     permalink
    Witam,
    również opłaciłam abonament więc zostanę tutaj na dłużej :)
    Mam 28lat i jestem w 2 cyklu od odstawienia pigułek i starania się o dzidzię
    mam stwierdzone PCO
    uczę się npr - póki co jestem odrobinę zielona w tym niczym szczypiorek na wiosnę :)wszelkie sugestie mile widziane :)
    cieszę się że tutaj trafiłam :)
    --