Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorclaudia26
    • CommentTimeJan 28th 2011
     permalink
    dziękuje w sumie to ten cykl to będzie taka eksperymentalna sprawa bo nigdy tej metody nie stosowałam i mam słabe pojecie na ten temat ;):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 28th 2011
     permalink
    Poczytaj foruym, artykuły po lewej stronie strony. A najlepiej wybierz metodę i zakup podręcznik.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 28th 2011
     permalink
    Nic nie szkodzi, każdy na początku był zielony. Za to już pierwszy wykres początkującej może być prawidłowo zinterpretowany, jeśli obserwacje są poprawnie prowadzone.
    --
    • CommentAuthorOlka8525
    • CommentTimeJan 29th 2011
     permalink
    Cześć Dziewczynki :)
    Mam na imię Ola i oczywiście dołączam do was..hmm..od czego zacząć..w 2006 roku po cyklu starań zaszłam w upragniona ciąże..niestety okazała się obumarła..potem jakieś krwotoki, ale się unormowało..od tamtej pory nie zachodzę,badania niby w porządku..póki co to czekam na @.. może by tak w końcu nie przyszła..:)
    Pozdrawiam bardzo ciepło.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2011
     permalink
    Zacznij od wpisania zaległych obserwacji na wykres.
    --
    •  
      CommentAuthortatanka2
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    Claudio, temperaturę możesz zacząć mierzyć nawet w 5 czy 6 dniu cyklu jak się skończy @. Poczytaj sobie na blogu, tak jak pisała Talinka.
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorEvcik
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    witam serdecznie!
    to ja też się przedstawię:) Mam na imię Ewa i wraz z mężem staramy się o dzieciulka od miesiąca. I przez ten miesiąc to miałam już chyba wszystkie objawy ciąży;) A podstawowy chyba to brak @ Ale to chyba z emocji:) Zapraszam na mój wykresik. Jest strasznie pogmatwany. Może któraś z Was doradzi mi jak tam powyznaczać te wszystkie wzrosty i spadki temp., fazy itd.
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    witam nowe i te zasłużone już na forum. Weszłam na wykresik Evcik i natchęło mnie. Dużo piszecie o termometrach owulacyjnych , ja temperaturę mierzę termometrem rtęciowy , gdzieś wyczytałam że najlepiej nim mierzyć , proszę o wasze opinie . Czy te owulacyjny są lepsze ?
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeFeb 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Asia, wg mnie rtęciowy jest w porządku - owulacyjny - ja mam Geratherm - jest co prawda bezrtęciowy, ale ma inną ciecz w środku i zasadę działania taką jak zwykły termometr. Zaletą owulacyjnego jest poszerzona skala i łatwiejszy odczyt temperatury. Wcześniej, jak rtęciowe były dostępne w aptekach, to polska firma, chyba AS Polonia, też miała owulacyjne rtęciowe.
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Witam , wszystkie forumowiczki . Zaglądam tu od niedawna i powoli zaczynam się przed Wami otwierać . Staramy się z M. o maleństwo około 6 miesięcy , zatem jestem również starającą się . Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, które jak jak liczą ,że tym razem @ nas nie odwiedzi.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    witaj i powodzenia :)
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Witaj:))
    --
    •  
      CommentAuthorn3tka
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Witaj! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorRoxEwa
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Witam!
    Rowniez przylaczam sie do tego forum ;):bigsmile:
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Witam:)
    --
    •  
      CommentAuthorAvensis
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Witam :)

    Jestem Paulina, miło mi poznać Was dziewczyny ^^

    Trafiłam na stronkę dzisiaj, bo szukam czegoś co mogło by mi pomóc lub wyjaśnić dziwny problem..

    Pozdrawiam :]
    •  
      CommentAuthorEvcik
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    witaj witaj:)
    •  
      CommentAuthorwitasia
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Witam serdecznie :)
    byłam tu już jakąś chwilkę temu, 30 dni darmowego a teraz postanowiłam się przedstawić :)
    Znam już troszkę niektóre z dziewczyn - podglądałam ciążowe brzuszki - przecudne :)
    I tak tu trafiłam, też bym chciała taki, haha
    Moje pojawienie się w tym miejscu ma w podtekście - chce mieć dziecko :)
    Staramy się od czerwca 2010. Na początku na luzie, potem zaczęłam bardziej się obserwować, teraz drugi cykl z mierzeniem temperatury. Jestem umówiona na połowę marca z ginekologiem, mam się zjawić z dwoma cyklami opisanymi i na tej podstawie zaczniemy ostrzej działać.
    W tym roku, w lipcu będę miała 32 urodziny.
    -- "Jedną z najstarszych ludzkich potrzeb jest mieć kogoś, kto zastanawia się, gdzie jesteśmy kiedy nie wracamy wieczorem do domu." M.Mead.
    •  
      CommentAuthortatanka2
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Witaj Witasiu. JA również z tego rocznika co ty .:)) życzę powodzenia
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, to ja korzystając z tej sposobności również się przedstawię:)

    Nazywam się Natalia jestem mamą słodkiej 2latki :)
    Kiedyś posiadałam konto na 28dni pod nickiem Natalia_
    Za mną już 2cykle trzeci w trakcie i mam nadzieję, że ostatni :)

    Miło mi Was poznać

    Pozdrawiam i miłego dnia
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    cześć : ) jestem tu niecały miesiąc , pozdrawiam:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorAlizze
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Witam Was Wszystkie!!
    Jastem tu pierwszy raz. Trafiłam do was po tym jak zaczęłam szukać informacji na temat clo. Własnie zaczynam "z nim" pierwszy cykl i bardzo sie tego obawiam. Naczytałam sie o różnych jego skutkach i mam jakiś wewnętrzny lęk :-(
    Jedyne co mnie motywuje to jest to, że pomoże mi zajść w ciążę!
    U mnie wyglada to tak: zawsze miałam problemy z miesiączkami, albo była co 42dni albo jej nie było po 3 miesiące. Mam stwierdzone PCO a po ostatniej wizycie i usg cylke bezowulacyjne i właśnie na tej wizycie doktor przepisała mi clo. Ponadto od pół roku biorę duphaston i bromergon. Za 3 dni wchodze z clo i będę czekała na rezultat.
    Pozdrawiam serdecznie.
    napiszcie cos pocieszajacego
  1.  permalink
    witam rowniez was wszystkie. jestem tu nowa. zaczynamy z mezem starania o drugie dzieciatko ;) ciesze sie ze jestescie takie doswiadczone w tematach. mam nadzieje ze w razie pytan pomozecie :) buziaki
    •  
      CommentAuthorsona
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    witajcie;)

    jestem tu nowa...

    Karolina lat 26 mam Meza Bartka o dziecko stramy sie od wrzesnia 2010 roku jak narazie bez rezultatow;(
  2.  permalink
    Witam!
    28dni przeglądam od około 2 lat nigdy jednak nie miałam czasu i motywacji aby sie tu zalogować. Npr interesuję się od 3 lat, gdy zaczęliśmy starać się o dziecko.
    Buziaki!
    •  
      CommentAuthorsylv
    • CommentTimeFeb 16th 2011
     permalink
    Cześć :)

    Jetem nowa, ale podczytuję 28dni od dawna.
    Staramy się bezskutecznie od 6 m-cy, właśnie założyłam pierwszy wykres, napapierze prowadzę obserwację od 18.01.
    Z powodu skoków prolaktyny biorę bromergon i duphaston, mam nadzieję, że to pomoże...

    Będę bardzo wdzięczna za pomoc w interpretacji moich wykresów i wszelkie przydatne info o doświadczonych forumowiczek.
    Pozdrawiam!
  3.  permalink
    Chciałam się przywitać, jestem nowa choć relatywnie stara baba ze mnie raczkuję w NPR, do tej pory szłam na łatwiznę i słuchałam głupio lekarzy, łykają co kazali, zrobiłam sobie prawie roczną przerwę po wszystkich lekach i zaczynam obserwować. Dziękuję Wam, że tworzycie takie miejsce :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Żaden z lekarzy nie polecił Ci NPR?
    --
    • CommentAuthorMyszunia81
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Witajcie mam na imię Marta, mam 30 lat ( skończę w kwietniu ).Podejrzewam, że jestem w ciąży i szukam wsparcia, napisałam o tym na forum i czekam na odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    Mam na imię Karolina, 28 lat i od 5 miesięcy jestem mężatką. Staramy się o dzidzię od dnia ślubu :bigsmile: Z NPR dopiero zaczynam przygodę. Na razie mniej wiem a więcej nie wiem :shamed: Pierwszy kontakt z metodami npr mieliśmy na spotkaniu w poradni rodzinnej na naukach przedmałżeńskich. Przyznam szczerze, że podeszłam wtedy do tematu bardzo sceptycznie. Lecz po 5 miesiącach starań o maleństwo (wielu płonnych nadziei i jeszcze więcej bolesnych rozczarowań) postanowiłam zabrać się do sprawy z innej perspektywy. Postanowiłam najpierw przygotować siebie, a dokładniej swój organizm na przyjęcie maleństwa czyli uwić cieplutkie, bezpieczne i w miarę możliwości jak najlepsze gniazdko. Zaczęłam brać witaminy dla kobiet planujących ciążę. Zaczęłam ćwiczyć regularnie i rozsądniej odżywiać. Ale przede wszystkim i co najważniejsze postanowiłam wreszcie poznać lepiej swój organizm. Bieżący czyli pierwszy obserwowany cykl określiłam jako "próbny". Zamówiłam porządny termometr (poczytałam trochę na forum jakie najczęściej polecacie) i czekam na przesyłkę. Na razie sprawdzam temp normalnym, rtęciowym pod pachą. Wiem :bigsmile: zaraz pewnie się oburzycie, że miejsce badania wybrałam źle ale już się tłumaczę :bigsmile: Termometr jest do użytku całej rodziny, zwykły, rtęciowy więc odczytanie ze skali dokładnej temp przysparza trochę kłopotu. Po drugie jestem w pierwszych dniach cyklu i nie potrafię się przemóc by sprawdzać temp waginalnie czy analnie :shamed: Wiem, że z tym będzie u mnie największy problem :cry: Mimo wszystko nie chciałam tracić czasu i powoli wdrążać się w temat. Następnym cykl będę już traktować poważnie :bigsmile: Będę wdzięczna za każdą pomoc i komentarze. Najwięcej można nauczyć się od doświadczonych koleżanek :bigsmile: Dzięki temu nauka będzie dużo przyjemniejsza :bigsmile:
    Pozdrawiam serdecznie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    mierzac temperature pod pacha to tak jakbys jej nie mierzyla bo najzwyczajniej w swiecie jest niemiarodajna. PTC (podstawowa temperatura ciala) musi byc mierzona oralnie/waginalnie/analnie ze wzgledu na "stykanie" sie z blona sluzowa. poza tym w czasie @ nie musisz mierzyc temp, wystarczy od 6dc
    zapraszam do lektury ABC gdzie znajdziesz wszystkie istotne informacje dot. rozpoczecia informacji
    powodzenia z obserwacjami, w razie pytan sluzymy pomoca
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    AniaM dzięki serdeczne.
    Siedzę i czytam, a od przyszłego cyklu zaczynam obserwację na poważnie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    W ABC eksperta jest spis podręczników. Im szybciej się zaopatrzysz w podręcznik swojej metody, tym lepiej i tym mniej błędów popełnisz w przyszłości.
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie mi proszę jaka książka jest najbardziej przystępna dla metody Rotzera? Znalazłam dwie "ja i mój cykl" i "sztuka planowania rodziny"
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2011 zmieniony
     permalink
    "Sztuka planowania rodziny" to podręcznik metody dla początkujących, zielonych i pełnych obaw. Pozwala uporządkować wiedzę i rozwiać wątpliwości. Opisuje wszystkie sytuacje szczególne, jakie mogą Cię spotkać przed menopauzą, zatem książka jest inwestycją na wiele lat.
    "Ja i mój cykl" to bezcenny opis dodatkowych korzyści zdrowotnych płynących z samoobserwacji dla znających metodę.
    Na pewno potrzebujesz tę pierwszą. Ta druga będzie cennym uzupełnieniem wiedzy na dalszym etapie nauki. Najlepiej mieć obie, aby mieć pełny obraz.
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Amazonka dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. Dziś poszukam jeszcze u siebie w księgarni,a jak nie znajdę to zamówię inter bo wczoraj juz znalazłam na dwóch stronkach ale jak zwykle trzeba czekać min 5dni. A tak ze zwykłej księgarni to by było na już :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Może będzie w Empiku w dziale "Psychologia"?
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    :bigsmile: właśnie do empiku się wybieram po pracy. Sprawdziłam na ich stronie i niby jest,ale już tak parę razy miałam,że w systemie mieli ale jak przychodziło co do czego to okazywało się przeważnie,że nigdy nie mieli nawet jednego egzemplarza danej książki-nawet w esklepie. A mają zamieszczoną tą książkę w dziale poradniki,rodzina. Mam nadzieję,że choć jeden egzemplarz czeka właśnie na mnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    No i Empik jednak dotrzymał tradycji. Nie mieli książki, nawet nigdy jej nie mieli. Na szczęście zamówią ją dla mnie. Muszę czekać aż do piątku ale dzięki temu zaoszczędzę na kurierze :wink: A do tego czasu czytam wszystko co mi się trafi na temat npr
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Oby książka dotarła.
    Bądź wybredna. Korzystaj tylko ze stron organizacji nauczających metod. Inaczej łatwo można być wprowadzonym w błąd.
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Staram się :bigsmile: ale wszystko to jakieś takie chaotyczne :confused: Mam nadzieję,że książka jest bardziej przystępna. Muszę się uzbroić w cierpliwość. I to dużo cierpliwości bo obawiam się,że na początku nie będzie łatwo zrozumieć co i jak. Ale jak to się mówi praktyka czyni mistrzem :bigsmile: Właśnie przed chwilą dostałam informacje,że dotarł kurier z moim termometrem :tooth: Super bo dziś powinnam już przestać krwawić. Podpowiedzcie czy moge jeszcze zacząć sprawdzanie tempki pomimo,że to już 6 dzień cyklu? Wszystkie cykle jak do tej pory mam regularne 28 dni (najkrótszy 27 dni)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Zacznij mierzyć od razu, gdy dostaniesz termometr. Jutro będzie ok.
    Książka jest w sam raz dla początkujących. Przyda Ci się też w czasie odkładania.
    Chaotyczne - może na początku. Najlepiej zacząć od podręcznika. Opis metody jest tam pełny w odróżnieniu od powierzchownych przeglądów metod anty.
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    dzięki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Dziewczyny bardzo was przepraszam za moje pytanie bo na pewno było takich pytań już tysiące, ale ja już zgłupiałam totalnie. Zamówiłam termometr Microlife MT 16C2. Reklamowali go jako termometr owulacyjny. Do badania na pewno się nadaje bo mierzy tempke do drugiej cyferki po przecinku. Tylko, że na opakowaniu są podane metody pomiaru- Oralnie-60 sekund, Analnie-60 sekund i pod pachą-60 sekund. A waginalnie? O tym nie ma słowa. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Karola, ja mierzę tym termometrem. Obecnie w ustach, wczesniej długo waginalnie. Zawsze mierzyłam do "piknięcia". Ważne by zawsze tak samo długo trzymac termometr. I nie zmieniać miejsca w trakcie cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    KARKO dzięki za szybką odpowiedz :*
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    nie ma za co, powodzenia:)
    --
    •  
      CommentAuthorflomar
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny. Choć za oknem mróz, ale na szczęście świeci słońce, a to zawsze nieco podnosi na duchu i nastraja optymistycznie, zatem tym słonecznym akcentem chciałam się Wam przedstawić. Mam na imię Marta i jestem prawie 4 lata po ślubie. O maleństwo staramy się 3 miesiąc, więc chyba nie ma co jeszcze panikować. Chociaż zawsze ma się nadzieję, że nie będzie się miało problemów z zajściem w ciążę i że nas to akurat nie dotyczy. Dość jednak czarnowidztwa. Poza staraniem się o malca mam problemy z prolaktyną i od prawie roku jestem na Bromergonie. Obserwacje prowadzę jakoś też od roku, ale pomiary temperatury dopiero 2 cykl.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Wcześniej stosowałaś metodę Billingsa w celu odkładania?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny:) Ja tez jestem zupełnie nowa. Mimo, że mam już prawie 29 lat, dopiero zaczynam swoją przygodę z cyklami i samoobserwacją. Wcześniej twierdziłam, że najlepszą metodą antykoncepcji są tabletki:( Teraz twierdzę, że być może najpewniejszą, ale zdecydowanie nie najlepszą. Z końcem roku odstawiłam tabletki i moje cykle są jakie są. Żadnego porządku! Miesiączka przychodzi kiedy jej się chce:( czyli rzadko. Zaczęłam na razie zapisywać cykle. Jeszcze nie chcę dzidzi. Może tak na wakacje się postaramy. Od następnego cyklu będę mierzyć temperaturkę i starać się ogarnąć ten śluz. Co do szyjki macicy...to aż strach się przyznać, ale nigdy się nie interesowałam gdzie ona dokładnie jest:( Czemu takich rzeczy nie uczą w szkole? Tylko jakieś całki itp. W każdym razie miło mi Was poznać:))) i życzę wielu zapłodnionych brzuszków...szczególnie tym, które mają z tym kłopoty:)
    --