Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Czesc Hanny. Jestesmy w tym samym wieku :bigsmile: ja w maju skoncze 29 lat i tez jestem w tym temacie zielona... Poczytaj info na stronie oraz watki na forum sa baaaaardzo przydatne. Ja tez sie dopiero ucze ale mam nadzieje ze jest tak zle z przyswajaniem informacji :bigsmile::tongue: Zycze powodzenia i szybkiego groadzenia wiedzy!!! :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Dzięki i bardzo mi miło:) Ja myślałam, że zaraz mi się dostanie za anty i, że 29 lat i nadal nie rozpoczęła starań o dzidzię. Wynika to z tego, że wcześniej nie chciałam, więc dla prawie 100% pewności wolałam stosować anty, a teraz widzę, że tak od razu łatwo to nie pójdzie:/ Cóż, a i mąż wyjeżdża na 4 długie miesiące...Może w tym czasie przynajmniej nauczę się troszkę swojego ciała i ureguluję wszystko.

    Pozdrawiam serdecznie:xxx
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Poczekaj poczekaj za anty jeszcze Cie dziewczyny opitola :tongue::wink: hihihi
    a co do staran o dzidzie to Tobie moze pojsc szybko, kto wie, kazda z nas jest inna :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorMigotka721
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Mój rocznik się odzywa... :)
    Witam i pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Migotko i my Cie pozdrawiamy ... :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorMigotka721
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Dzięki, u mnie ciężka noc, rano idę do szpitala, w piątek mam operację wycięcia torbieli krwotocznej :sad:, trzymajcie kciuki, żeby wszystko dobrze poszło... A jak już dojdę do siebie, to staranka pełną parą :bigsmile: wtedy Wasze kciuki również się przydadzą :wink:
    Ja z kolei trzymam kciuki za Was wszystkie razem i za każdą z osobna... :kissing:
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Migotko wszystko będzie dobrze :bigsmile: trzymaj się ciepło i wracaj szybko do nas
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Sądzisz, że tabletki dają 100% pewności? ;-)
    Hanny, jaki miałaś cykl przed rozpoczęciem brania? Taki sam jak teraz?
    Mierz PTC od jutra, nie marnuj bieżącego cyklu i konta na 28dni.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Dzień dobry wszystkim!
    Mam 27 lat, prawie ;) i właśnie notuję swój drugi cykl tutaj, a pierwszy pełny (zaczęłam w połowie poprzedniego). Jesteśmy po drugim spotkaniu w poradni rodzinnej i ćwiczyliśmy rozszyfrowywanie kart cykli według metody angielskiej, niezłe łamigłówki!
    Przygotowujemy się do ślubu i zaczynamy zbierać dane o moich cyklach.
    Fajnie, że jest to miejsce!
    Pozdrowienia,
    aravls
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Witam:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    dzień dobry:)

    Życzę Wam wszystkim wspaniałego dnia:) Migotko nie z takich rzeczy tu dziewczyny wychodziły:) Jesteśmy przecież silne babki:) Witam nowe koleżanki:) Amazonko nie twierdzę, że tabletki dają 100% pewności (dlatego właśnie napisałam prawie 100%). Jeszcze jak byłam dziewicą to mama mi mówiła, że "jeśli jest sex to niezależnie od zabezpieczenia może być dziecko, ale lepiej się zabezpieczaj, choć w razie czego damy radę:)". Byłam młodziutka i stwierdziłam, że to będzie najlepszy sposób...teraz wiem, że można inaczej, ale dalej będę twierdzić, że bardzo młode dziewczyny, dla których ciąża była by tragedią powinny obserwować i zabezpieczać się dodatkowo, bo nasze organizmy potrafią płatać figle. Miłego dnia:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Aj nie odpisałam Ci Amazonko. Zawsze miałam bardzo nieregularne cykle. Nigdy nie miałam cyklu 28 dniowego lub coś w pobliżu:( Zawsze miesiączka przychodziła jak jej się chciało:(, a co do temperaturki to obiecuję od następnego cyklu na 100% mierzyć. Na razie dużo czytam, uczę się no i termometr specjalny muszę zamówić. Nie marnuję konta (mam nadzieję;P), bo fajnie tu u Was:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Hanny, jakie figle masz na myśli?
    Miałam tak samo jako początkująca i wszystko poszło dobrze bez żadnych "zabezpieczeń".
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Hanny: Jeszcze jak byłam dziewicą to mama mi mówiła, że "jeśli jest sex to niezależnie od zabezpieczenia może być dziecko, ale lepiej się zabezpieczaj, choć w razie czego damy radę:)"


    :shocked:

    Moja mama odstraszała mnie od hormonów - skutecznie zresztą. Może jednak Twoja nie miała ich na myśli...
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Ja kiedys bralam przez kilka miesiecy tablety i sie zle po nich czulam wiec wywalilam w cholere i powiedzialam nidgy wiecej... :bigsmile: Jeszcze nie chcialam dzidziusia wiec sie uwazalo, ale jak widac nic sie nie stalo...
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Jade: Jeszcze nie chcialam dzidziusia wiec sie uwazalo, ale jak widac nic sie nie stalo...

    my stosowaliśmy prezerwatywy zanim dowiedziałam się o NPR
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    My z mezem nie :smile: stosowalismy przerywany :shamed:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    My później też, ale dopiero wtedy kiedy już nie bałam się ciąży :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Po prezerwatywach, ale przed staraniami?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Tak. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Mi chyba było najwygodniej te hormony i ponoć pewniej niż gumka...A co do figli organizmu Amazonko to chodziło mi o to, że czytałam u Was na forum, że jednaj kobietce śluz płodny się pojawił wcześniej http://forum.28dni.pl/discussion/1091/plodny-luz/#Item_46 co prawda już później nie śledziłam tego wątku, ale i tak jak dla mnie na maxa stresujące:/
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Hanny: najwygodniej te hormony i ponoć pewniej niż gumka

    Najwygodniej może i tak, ale ja bym się bała późniejszych problemów... m.in. z niepłodnością. Problem mam i bez antyków... a jaki mógłby być po?! :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Hanny, myślisz, że u mnie dobry śluz nigdy nie pojawił się wcześniej niż np. w 20 wcześniejszych cyklach? I co z tego?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Po prostu nie chciałam przeżywać takich stresów, ot! :)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    właśnie , co do anty. Jak zaczełam brac spytałam czy problemu z zajściem w ciążę i otrzymałam odpowiedź że nie wręcz nawet jest prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej. Tylko chyba w tej odpowiedzi zabrakło ostrzeżenie że przy dłuższym czasie zażywania te problemy mogą byc - jak pisała Talinka niepłodnośc . Doczytałam to całkiem niedawno , wcześniej " nie wnikałam" , dlatego warto się zastanowic
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    czy nie będzie problemu - uciekła mi częśc drugiego zdania :p
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, aby anty były przyczyną bezpłodności. Mam wiele koleżanek, które brały anty znacznie dłużej niż ja i nie miały żadnych problemów z zajściem w ciążę po ich odstawieniu. Dużo więcej chemii przyjmujemy w pożywieniu (GMO) i w powietrzu. Chwilowo to rozumiem, że hormony głupieją, ale jeśli taki stan utrzymuje się dłużej to myślę, że wystąpił by nawet bez brania anty. Są także dziewczyny, które mają problemy z zajściem w ciążę a nigdy nawet nie "powąchały" anty, więc nie w tym przyczyna. A gdyby anty faktycznie przyczyniały się do bezpłodności to myślę, że już dawno ostrzegano by. Nie mam tu nawet na myśli koncerny farmaceutyczne czy lekarzy, ale przecież nad lekami przepisywanymi na receptę stale prowadzi się kontrolę i badania. Może nie są świetne dla organizmu, ale uważam, że dla bardzo młodej kobietki większa tragedią może być niechciana ciąża, a nie każdy jest tak zdyscyplinowany by badać śluz, mierzyć temp i szyjkę badać. Teraz nie wrócę do anty (chyba), bo już ze mnie duża dziewczynka, ale wcześniej...uważam, że wszystko zależy od konkretnej osoby.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Hanny, nie do końca się z Tobą zgodzę. Po pierwsze antyki mogą doprowadzić do niepłodności a nie bezpłodności, a to zasadnicza różnica. Po drugie koncerny farmaceutyczne sprzedają to, na czym najlepiej zarabiają, a nie to, co najzdrowsze. Lekarze w większości przepisują takie leki, które zalecił sprzedawać przedstawiciel... bo mają z tego korzyści. Przed anty ciągle ostrzegają. Bardzo młoda kobieta może jeszcze mieć nie unormowane hormony i wprowadzenie anty może tylko utrwalić brak równowagi.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Ja dostałam tabletki jak zaczeły się moje problemy z tarczycą. Wtedy bardzo schudłam i przestałam miesiączkować i ginekolog przepisała mi microgynon, okres wrocił, a na moje pytanie o późniejszą ciąże powiedziała, że po odstawieniu będzie boom hormonów i bardzo łatwo zajdę, wtedy jako głupiutka zielona nastolatka wierzyłam dziś już wiem, że tak nie jest. Później robilam usg jajników i wyszło, że mam liczne drobne torbiele i anty mam brać dalej i niczym się nie przejmować. Sama od siebie zrobilam hormony FSH, LH, PRG, E2, PRL, TEST wyniki były dosyć nieciekawe. Jakiś czas później koleżanka poleciła mi jej ginekologa, który widząc te wyniki kazał natychmiast odstawić tabsy (opakowanie do końca) i kazał powtórzyć badania za ok 3 cykle, żeby sprawdzić czy przysadka pracuje (tabletki ja wyręczają także po pewnym czasie się wyłącza). Potrzebowałam pół roku żeby wróciły do odpowiedniej fazy cyklu, a usg wychodzi czyściutki. Oczywiście każdy organizm jest inny i może inaczej reagować. Przez cały czas pani doktor nie zaleciła żadnych badań, przychodząc do niej recepta już na mnie czekała w rejestracji.
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    każdy sam podejmuje decyzję i jest ona ok jak zdaje sobie sprawę z konsekwencji . U mnie też miał by bum i czekam , może sie doczekam : )
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Nie mówię, że są jakieś super zdrowe, bo jak się bierze każde leki trzeba się liczyć, że będą jakieś skutki uboczne (już teraz to nawet nie wiadomo czy coś jeść można bez obaw), ale myślę, że dla bardzo młodej dziewczyny większą tragedią może być niechciana ciąża. Tak jak powiedziała asiagan każdy sam podejmuje decyzję i jest ona ok jak zdaje sobie sprawę z konsekwencji . Dla mnie np niechciana ciąża była by wcześniej tragedią, a głęboko wierzę i wszystkie "współczynniki"na to wskazują, że jednak najmniej jest nie chcianych ciąż przy anty (nie mówię, że się nie zdarzają! ale jednak). Wydaje mi się, że generalnie kobiety mają teraz większe problemy z zajściem w ciążę (zanieczyszczone środowisko, żywność modyfikowana genetycznie, siedzący tryb życia - to też nie jest bez wpływu), a przecież tylko mały procent z tych kobiet brało kiedyś tabsy. Nie mówię absolutnie, że są zdrowe i nie mają wpływu na organizm (to były by brednie!), ale nie ma też co tragizować i zganiać wszystko na tabletki:)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Hanny masz rację. Według mnie powinien lekarz przy przepisywaniu dokładnie powiedzieć o wszystkich możliwych skutkach i zlecić potrzebne badania i wtedy będzie każda kobieta zdawala sobie sprawę z konsekwencji, a wtej chwili przepisują na wszystko to samo bo mają kontrakty z firmami farmaceutycznymi i tak im wygodniej.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Hanny: Są także dziewczyny, które mają problemy z zajściem w ciążę a nigdy nawet nie "powąchały" anty, więc nie w tym przyczyna.

    Ja rzeczywiście anty niegdy "nie powąchałam" - dlatego napisałam, że bałabym się co by było, gdybym ich używała... w ogóle nie mogłabym zajść?!
    martitap: Bardzo młoda kobieta może jeszcze mieć nie unormowane hormony i wprowadzenie anty może tylko utrwalić brak równowagi.

    Dokładnie!!!
    asiagan: każdy sam podejmuje decyzję i jest ona ok jak zdaje sobie sprawę z konsekwencji

    Problem w tym, że nie każdy zna potencjalnie skutki uboczne.
    basia_87: Według mnie powinien lekarz przy przepisywaniu dokładnie powiedzieć o wszystkich możliwych skutkach i zlecić potrzebne badania

    Tak byłoby w świecie IDEALNYM. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    asiagan: każdy sam podejmuje decyzję i jest ona ok jak zdaje sobie sprawę z konsekwencji .

    mogę się z tym zgodzić pod warunkiem, że kobieta podejmująca decyzję zna wszystkie czynniki za i przeciw. W rzeczywistości jest tak, że zna jeden główny - zabezpieczenie przed ciążą. W takim razie podejmuje decyzję sama czy robi to za nią lekarz a ona przy tym przystaje? Wiele młodych dziewczyn nie wie nawet, o co powinna zapytać w sytuacji, kiedy gin wydaje receptę, więc jak ma sobie zdawać sprawę z konsekwencji? Zazwyczaj taka młoda dziewczyna jest szczęśliwa, że się zabezpiecza, że lekarz wypisał receptę bez zbędnych pytań a nie myśli o przyszłości.
    --
    •  
      CommentAuthorBKarola
    • CommentTimeFeb 26th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja tak z innej beczki :wink: Chciałam się pochwalić, że wreszcie książeczka przyszła i siedzę nad nią pilnie studiując co i jak. Zaczynam powolutku ogarniać, a przynajmniej zaczynają mi się otwierać oczy na rzeczy na które wcześniej nie zwracałam uwagi. Nigdy nie jest za późno na naukę :bigsmile:

    A co dyskusji powyżej to uważam,że
    martitap: Zazwyczaj taka młoda dziewczyna jest szczęśliwa, że się zabezpiecza, że lekarz wypisał receptę bez zbędnych pytań a nie myśli o przyszłości
    ma całkowitą rację. Młoda dziewczyna raczej nie myśli o przyszłości. Liczy się dla niej tu i teraz. Liczy się efekt na teraz (na obecną chwilę) , a konsekwencji nie bierze się wogóle pod uwagę. Przyszłość to strasznie daleko. A poza tym istnieje jeszcze takie dziwne przeświadczenie "innym to się zdarza, ale mnie to nie dotyczy", "mnie nic nie grozi". Wydaje mi się, że na tym to polega.
    --
  1.  permalink
    qrczę, ale tu sie dzieje na tym forum :)) ogarnięcie tematów trudniejsze niż ogarnięcie tematu nauki. :))
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Wszystko rozumiem i nie wypisuje tu pieśni pochwalnych dla anty. Dalej jednak będę twierdzić, że większą krzywdę można wyrządzić sobie i niechcianemu dziecku (bo od nastolatki wiedziałam, że przenigdy nie usunęła bym ciąży!) niż okresowe branie tabletek anty. A co do niewiedzy młodych dziewczyn...no cóż...wydaje mi się, że je ten temat interesuje i to nawet bardzo. I w dobie internetu nie ma wymówek "bo ja nie wiedziałam", są publikacje, książki. Pewnie, że trzeba umieć oddzielić poważne opinie od wyczytanych gdzieś tam na forum;), ale dostęp jest i myślę, że gdy chodzi o nasz własny organizm to chyba każdy wykazuje choć odrobinę zainteresowania. Pewnie, że idealnie byłoby gdyby byli "idealni lekarze", ale ludzie to tylko ludzie. Trzeba patrzeć na siebie i dbać o siebie. Także dostęp do wiedzy jest, wystarczą chęci. Nikt niczego nie musi nam dawać na tacy:)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Hanny masz 100% rację. dużo zależy od sytuacji w jakiej kobieta się znajduje i w jakim momencie życia jest. Skoro decyduje się na daną metodę zabezpieczania to powinna poznać wszelkie za i przeciw. A wymówkę bo nie wiedziałam raczej powinno się zastąpić bo mi się nie chciało. Ale wiele młodych dziewczyn myśli nie chce TERAZ dziecka, a jak będę chciała to wtedy będę się martwić...liczy się tu i teraz. Nawet dołączona ulotka do tabsów jest bardzo obszerna i podaje skutki uboczne, ale czy nie jest tak że wiele myśli że ich to napewno nie będzie dotyczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    Dlatego też mam nadzieję że dziewczyny z 28dni które zażywają 'wgłębią" sie w temat - co nie znaczy że je chcę odciągac od anty - niech tylko poczytają , bo ja nie wpadłam na ten pomysł przez 13 lat zażywania tabletek. Nie sądzę też że zmienimy świat , pamiętam jak poszłam po tabletki w głowie miałam tylko "zabezpieczyc się " bo znalazłam pracę i to był mój priorytet.
    --
  2.  permalink
    ja jadłam, bo kolejni lekarze mówili, że to najlepsze wyjście, bo miesiączka nieregularna, bo coś tam... najpierw byłam młoda i głupia, potem się przyzwyczaiłam i było to wygodne, a potem na szczęście mój mądry organizm się zbuntował i odrzucił tablety. dostałam takiego stanu jakbym miała depresję - wracałam z pracy i nie miałam siły zjeść obiadu tak byłam zmęczona. odstawiłam i po mniej więcej 3 miesiącach wszystko w głowie wróciło do normy. reszta ciała wracała dłużej... teraz zaniepokoiło mnie własnie to plamienie przed miesiączką i zaczęłam szukać odpowiedzi, co zrobić, żeby się lepiej poznać i tak tu trafiłam. qrcze zastanawiam się dlaczego przez tyle lat żaden lekarz nie zapytał mnie o cokolwiek więcej niż data ostatniej miesiączki. a ja tak naprawdę do końca nie wiem kiedy ona się zaczyna. który dzień nie jest już plamieniem a jest krwawieniem. szaleństwo. czemu nie uczą nas takich rzeczy w szkole, naprawdę...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 26th 2011
     permalink
    mariamateria ja też miałam podobnie dostałam tabsy bo przestałam miesiączkować, później poznałam męża (obecnie) i było wygodnie, później organizm się zbuntował i już nie było tak fajnie... dziś już jestem mądrzejsza
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    asiagan: bo ja nie wpadłam na ten pomysł przez 13 lat zażywania tabletek. Nie sądzę też że zmienimy świat , pamiętam jak poszłam po tabletki w głowie miałam tylko "zabezpieczyc się " bo znalazłam pracę i to był mój priorytet.

    o to właśnie mi chodziło... problem nie leży w tym, że nie ma dostępu do informacji, a w tym, że jest to wygodna forma zabezpieczenia.

    PS myślę, że to nie miejsce na tego typu dyskusje:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    basia_87, Microgynon usuwa prawdziwy okres, a nie go wywołuje.
    Anty hormonalna jest akurat najbardziej szkodliwa u nastolatek z powodu niedojrzałego cyklu. Pierwsze zachorowania na zakrzepicę i zgony związane z anty hormonalną pojawiły się już w 1960 r., odkąd te środki wprowadzono na rynek. Nawet dzisiejsze hiperniskodawkowe, superbezpieczne Yasmin mają swoje ofiary.
    Połowa dzieci poczętych podczas stosowania anty jest usuwana.
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Prawda tylko oficjalnie nikt tego nie potwierdzi
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Właśnie też ciągle mam problem z tym, że w szkole uczą nas udowy kości jakiś tam zwierząt, których już dawno nie ma, a nikt nie zainteresuje nas np NPR i ciążą co i jak (jak się zachowywać, planować itp), ale to już nasz polski system edukacji nauczą całki i macierze a PITa rozliczyć to już nie łaska:)
    --
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Witam. Jestem nowa, próbuję się tu odnaleźć. Naturalne metody tak naprawdę własnie poznaję. Mam nadzieję sporo się nauczyć.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Witamy:)
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Witaj Motylico napewno sie sporo nauczysz :D
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 28th 2011
     permalink
    Witamy:) To jest świetne miejsce i baaaaaaaaardzo absorbujące na początku;P wczoraj jak zobaczyłam zdjęcia szyjki macicy na tym forum to mi się serduszkowania odechciało:/ bo bałam się, że ją skrzywdzę:/ ale jeszcze miesiąc temu nie wiedziałam, że mam w sobie takiego "obcego":)
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 28th 2011
     permalink
    HAHAHAH Hanny z tym obcym to dobre... :bigsmile: Podoba mi sie to porownanie :tongue::wink:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."