Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorPsycholog
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Witam, jestem nowy. Szczerze przyznaje, że poszukiwałem różnych forów dla celów badawczych. Zauważyłem jednak, że
    to forum chyba jest najbliższe moim poglądom. Bardzo chciałbym kiedyś uskuteczniać NPR z moją wybranką:) (na razie
    niestety jej nie ma, ale ciągle wierzę:)
    Marcin
    • CommentAuthoraneciaa25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    A ja mam na imię Aneta, 25 lat z Mikołowa :) Z mężem staramy się od tego cyklu ( nigdy się nie zabezpieczaliśmy ), ale jakoś nie było mowy o dziecku. Dopiero niedawno zaczęliśmy ten temat :) Mam nadzieję, że uda się za pierwszym razem!! Pozdrówka dla was dziewczynki :***
    • CommentAuthorKasiek_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Witam Was wszystkie:)
    Jestem "nowa". Mam 24 lata, studiuję, za pół roku wychodzę za mąż. Do stosowania NPR natchnęła mnie pani z Poradni Życia Rodzinnego, do której chodziliśmy z moim przyszłym mężem w ramach kursów przedmałżeńskich. Wspólnie stwierdziliśmy, że stosowane do tej pory przez nas metody antykoncepcji są niewygodne, kłopotliwe i chcemy spróbować czegoś naturalnego. Póki co próbuję jakoś "ogarnąć temat" i na chwilę obecną mam wielki zapał, żeby "nauczyć się siebie".
    Pozdrawiam wszystkich:)
  1.  permalink
    Witam i ja :) Jestem nowa. Mam na imię Ania i mam 23 lata, studiuję na 4 roku ZEWiEP w zeszłym roku 13.08 wyszłam za mąż, Do mierzenia temp zdecydowałam się dzięki koleżankom z innego forum :) 2 lata temu poroniłam 1 ciążę samoistnie, drugą poroniła 13.01.2012 r. w 10 tygodniu. Obecnie zaczynamy się starać z mężem o maleństwo. Pozdrawiam wszystkich :) mam nadzieję, że zagrzeję tu długo miejsce :)
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Hejka :) Sprzed monitora wita Was Klara. Mam 29 lat i jestem z woj. lubelskiego. Niedawno zaczęliśmy z mężem starać się o bobasa, ale pojawiły się schody - po badaniu, na które poszłam po tym, jak długo nie miałam @, lekarz stwierdził zespół policystycznych jajników. Najpierw trzeba było wywołać @ i tak zaczęła się moja przygoda z luteiną. Chciałam się o niej jak najwięcej dowiedzieć i tak znalazłam to forum :) Pozdrawiam gorąco.
    •  
      CommentAuthoriwcia83
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Witam. Wczoraj byłam u mojego gina.Starania o dzidzie muszę niestety odłożyć na kilka miesięcy :cry: . Czeka mnie mały zabieg...
  2.  permalink
    Witam serdecznie . mam na imie Ewa i mam 32 lata , mam 12 letniego syna z pierwszego małżenstwa a od roku staramy się o dzidziusia , niestety ,kiedys wydawało mi sie ze to takie proste, że wiem kiedy mam okres płodny, ze mam jajeczkowanie a tu przykra niespodzianka....przeszłam sporo badań niby wszytskie w normie, moj M również -wyniki ma dobre....a dzidzia nie ma :( Miałam 3 cykle z clo,jajeczka rosna nawet dwa o odpowiedniej wielkosci , ale okres i tak przychodzi, został mi jeszcze jeden cykl, obecnie biorę bromergon po 3/4 tabletki na prolaktynę i czekam na cud...bo wiem że się zdarzają
    • CommentAuthornigella85
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Witam wszystkich :)
    Mam na Kasia, mam 27 lat. Od 5 lat jestem mężatką. Staramy się z mężem o dzidzię od 2 cykli, obawiam się jednak że będzie problem bo stwierdzono u mnie PCOS, ale się nie poddaję i zawitałam do Was. Ściskam ciepło i życzę wszystkim starającym się POWODZENIA!!! :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Witam!Zacznę od tego,że powinnam dostać okres 7 kwietnia,jest dzisiaj 12 i nadal go nie mam!Boli Mnie brzuch tak jak miałabym dostać okres poźniej przestaje i boli nadal ale tak jak byłby ciężki!Dodam,że strasznie mam obolałe sutki!No i co najważniejsze kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia!Jestem już z Nim 7 lat i praktycznie ciżgle kochalismy się bez zabezpieczenia i było wszystko wporządku!Kupiłam w Rosmanie test ciążowy-taki z niższej półki i wykazał brak ciaży)Czy mogę się spodziewać,że jestem w ciąży?Proszę o odpowiedzi
  4.  permalink
    To ja też się przywitam i od razu napiszę co mnie trapi... Mam 27 lat, mieszkam w Warszawie.
    Mam już trzyletnią córeczkę, która nie była planowanym dzieckiem. Jestem również po jednym poronieniu w 12 tc i od pół roku staramy się z mężem znów o drugie dziecko. Lekarze póki co rozkładają ręce, bo przecież urodziłam już jedno zdrowe dziecko, więc trzeba poczekać i dać organizmowi szansę, ale ja mam wrażenie, że co miesiąc dochodzi do wczesnego poronienia. Wydłużył mi się cykl, miesiączka poprzedzona jest plameniami. Ostatnio to nawet mam pewność, że doszło do zapłodnienia, bo na teście miałam drugą bladą kreskę, zrobiłam bHCG (wskazywało na ciążę, ale stężenie było niskie), dwa dni po badaniu zaczęłam krwawić... Tak więc postanowiłam zabrać się za obserwację i tak tu trafiłam:) Temperaturę mierzyłam na razie dwa razy no i... sama nie wiem bo jest jakaś taka wysoka... 37 i 6, (dla pewności zmierzyłam też pod pachą - tu 36,6) a to dopiero 10 dc... Może taka u mnie norma, zobaczymy co będzie dalej... ale może to jakieś hormonalne zaburzenia??? Jak ktoś ma wiedzę co to może być, to będę wdzięczna za informację:)

    Trzymam kciuki za wszystkie czekające na dzieci!
    •  
      CommentAuthoriwcia83
    • CommentTimeApr 14th 2012 zmieniony
     permalink
    justyna90917: [/quote][quote=justyna90917]
    Powtórz test...

    Treść doklejona: 14.04.12 22:29
    [quote=Agrzadkowska][/quote] Najlepiej przenieś sie na staraczki.Tam dziewczyny wiecej Ci doradza:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    obawiam się jednak że będzie problem bo stwierdzono u mnie PCOS


    Witam Bełchatowiankę :wink:
    Moja przyjaciółka z PCOS zaszła w ciążę więc głowa do góry i myśl pozytywnie!
    --
    • CommentAuthornigella85
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Dziękuję za ciepłe słowa i dodanie otuchy :smile:
    --
    • CommentAuthornigella85
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Ja z POW:smile: nawet się nie spodziewałam że kogoś z Bełchatowa tu spotkam:smile:
    Jakoś tak raźniej mi się zrobiło :bigsmile:
    Dziękuję za wsparcie i mam nadzieję że tym razem się uda :smile:
    --
  5.  permalink
    Witam!! Chciałam się przywitac :)
    Brałam długi czas hormony.
    W tej chwili kończe swój pierwszy wykres i mam trochę wątpliwości :0
    Nie mniej jednak cieszy mnie to, że zaczęłam uzywac tej metody :)
    Jak narazie nie planujemy dzidziusia, ale za 2 miesiące bierzemy ślub i mamy nadzieję, że to nam pomoże przy jego poczęciu :)

    Pozdrawiam
    Karolina z Gdyni
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Wklepałaś swój pierwszy wykres?
    --
    •  
      CommentAuthorParamedic
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Hej :) Wpadłam się przywitać :)
    Jestem 28-letnią mieszkanką Poznania :) Z zawodu jestem ratownikiem medycznym.
    Na npr zdecydowałam się, ponieważ zależy mi na zabezpieczeniu, które nie ma skutków ubocznych.
    Mam nadzieję, że w razie wątpliwości będę mogła liczyć na waszą pomoc :)

    Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    NPR pozwala uniknąć wszelkich "zabezpieczeń" i planować rodzinę bez nich.
    --
    •  
      CommentAuthormiss_cathy
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Witam wszystkie mamy i przyszłe mamy.
    Kasia, 29 lat, starająca się o dziecko od pół roku... ( nieregularne)!
  6.  permalink
    Witajcie :)
    Mam 23 lata i za trochę ponad 3 miesiące wychodzę za mąż.. po wizycie w poradni rodzinnej postanowiłam głębiej zainteresować się tematem NPR... przez 4,5 roku brałam anty, ale postanowiłam je odstawić i zacząć się obserwować... czekam na początek nowego cyklu i będę zaczynała... ma nadzieję, że sobie poradzę...
    Pozdrawiam:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Wcześniej miałaś jakieś informacje o NPR? Przed kontaktem z poradnią?
    --
  7.  permalink
    miło, że jest reakcja na mój wpis:)
    gdzieś tylko słyszałam o tym, ale generalnie nie zagłębiałam się w tej wiedzy.... dopiero jak w poradni dostaliśmy z moim narzeczonym książeczkę wyd.INER ntt to się zainteresowałam, przeczytałam i postanowiłam poszukać info w internecie... no i niechcący trafiłam tutaj :)
    dodam jeszcze, że prowadząca w poradni jest mega rewelacyjną osobą i chyba dzięki niej zrozumiałam, że warto :) mam obawy, że nie będę potrafiła dobrze siebie odczytywać, ale liczę na wsparcie :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Masz nadal kontakt z panią z poradni? Podręcznik jest dla Ciebie niewystarczający?
    --
  8.  permalink
    kontakt z panią z poradni w sumie był tylko taki jaki jest wymagany do zaliczenia poradni i przyzwolenia na ślub :) ten "podręcznik" to zaledwie ok 30 stron, ale bardzo dobrze wszystko opisane, więc mam nadzieję, że będzie to wystarczające (informacji w internecie szukałam bardziej z ciekawości ludzkiej opinii niż z konieczności szukania dodatkowej wiedzy)... niedługo zaczynam obserwacje, więc zobaczymy jak się to przełoży na rzeczywistość.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Masz już swój termometr do rozpoznawania płodności? Jeśli masz, to możesz zacząć od jutra. Dziś wieczorem zapisz dzisiejszy śluz i odczucie.
    --
  9.  permalink
    jeszcze nie mam, ponieważ zamawiałam przez internet... czekam na przesyłkę...od pon powinien zacząć mi się cykl więc poczekam i zacznę od początku... pewnie będzie mało wiarygodny, bo dopiero co odstawiłam anty, ale zobaczymy ... a termometr to microlife 16CT czy jakoś tak..

    Treść doklejona: 20.04.12 15:43
    trochę pomyliłam tą nazwę...:) zamówiłam taki: Termometr Owulacyjny MT 16C2 Microlife MT16C2 NPR
  10.  permalink
    to bardzo dobry termometr ;) sama go używam ;)
  11.  permalink
    ciesze sie w takim razie :)
    dziś właśnie przyszła mi przesyłaka..:) mam 2 szt. termometru..dzis muszę go rozpracować, a od jutra pomiary pewnie zacznę :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Czemu sądzisz, że mało wiarygodny? Jeśli od początku zaczniesz mierzyć zgodnie z zasadami, to nie ma co szukać dziury w całym. Poprawnie można zinterpretować 1. cykl początkującej.
    --
  12.  permalink
    bardziej miałam na myśli to, że może być zaburzony (rozregulowany,za długi,za krótki) ze względu na brane anty... słowo "wiarygodny" może nie było najbardziej trafne...
    pewnie każda początkująca ma wątpliwości jak to będzie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Eee, to wiadomo, ale przecież wiedziałaś, co robisz, oczekując takie a nie innej recepty?
    Wiarygodny powinien być, jeśli będziesz postępować zgodnie z zasadami dla Twojej sytuacji szczególnej. Tak samo jak inne odkładające samoobserwatorki bez anty.
    --
  13.  permalink
    zawsze świadomie podejmuję wszystkie decyzje..:) zarówno te dobre (NPR) jak i złe (anty)... ale myślę że teraz już będą tylko te dobre :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    :-) Jesteś na dobrej drodze, a czas bycia początkującą zleci szybko. Pamiętasz, jakie miałaś cykle przed rozpoczęciem brania?
    --
  14.  permalink
    kurcze dawno to było.. ;/ były chyba w miarę regularne, jakoś między 28 a 33 dni chyba.... ale dokładnie to nie pamiętam...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    OK, to masz jakiś punkt odniesienia. Zobaczymy, jak teraz będzie. Teraz poznasz cykle precyzyjnie.
    --
  15.  permalink
    na to liczę właśnie :) i oczywiście na pomoc przy interpretacjach :) ale już widzę że można liczyć na Was:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    W swoim podręczniku masz opisany sposób postępowania po odstawieniu hormonów?
    --
  16.  permalink
    jest opisane, że w pierwszym cyklu po odstawieniu należy uznać I fazę za całkowicie płodną, a okres niepłodności wyznaczyć na podstawie wyższych temperatur (4 wyższa temperatura oznacza początek niepłodności od wieczora tego dnia) oraz na podstawie szczytu śluzu (4 dzień po szczycie - od wieczora jako niepłodny czas).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    OK, to wszystko się zgadza.
    --
  17.  permalink
    witam was wszystkich
    --
    • CommentAuthorUUU83
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Witam wszystkich, w szczególności staraczki;)
    Sama staram się od prawie roku i na razie bez efektu;(
    Bardzo spodobała mi się ta stronka więc dołączyłam;)
    Dużo tu przydatnej wiedzy i można zebrać do kupy swoje cykle (na kartce nie tak łatwo).
    No i wsparcie dziewczyn... ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Łatwo możesz wklepać swoje archiwalne obserwacje, aby byly razem.
    --
    • CommentAuthorUUU83
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    ooo, jak??
    gdzie trzeba wejść??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Na swój wykres, używając przycisku "Dodaj więcej, usuń dane" przechodzi się od razu z dnia na dzień.
    --
    •  
      CommentAuthorredusia1
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Witam
    Jestem nówką w serwisie :)
    Tabletki odstawiłam w lutym, odczekałam 3 cykle, 25 kwietnia zaczęłam pierwszy staraniowy i 1 z temp i na 28 dni.
    Jestem jeszcze zielona w tym wszystkim, więc każda opinia na wagę złota.
    •  
      CommentAuthorkamoszka
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Witam :)

    Mam na imię Kamila. Z mężem staramy się o dzidziusia. Jest to mój 3 cykl starań a 2 cykl z mierzeniem temperatury. Myślałam, że zajście w ciążę będzie łatwiejsze hehe że to hop siup i już ale niestety rzeczywistość pokazała, że jest inaczej ;) pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorStefka_84
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Witajcie wszystkie staraczki i mamusie :smile:
    jestem tu świeżynką, trafiłam w zasadzie przez przypadek - szukając tematu. Poczytałam sobie Wasze wpisy i postanowiłam się zapisać. W zasadzie to szukałam fajnego forum no i znalazłam :bigsmile: miło tu u Was. Z miłą chęcią będę się dzieliła z Wami moimi przeżyciami. Na początek może coś o sobie: mam na imię Kasia i mam 28 lat. Stefka mówi na mnie mój Mąż :wink: staramy się o dzidzię dopiero drugi cykl ale tak strasznie jej pragniemy, że czasami brakuje nam cierpliwości. Aktualnie jesteśmy już po kolejnych staraniach i oczekujemy na termin @ mamy nadzieję, że nie nadejdzie :tongue: ale to dopiero za 11 dni - cała wieczność :sad: podoba mi się, że się tu tak fajnie wspieracie, a ja właśnie tego potrzebuję, bo z racji braku tak upragnionego dzidziusia mam czasami słabsze dni, zwłaszcza jak nadchodzi @ a test pokazuje jedną kreseczkę. Mam nadzieję, że znajdę tutaj bratnie dusze :bigsmile: pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthormartusiabb
    • CommentTimeMay 16th 2012
     permalink
    Witam :)
    Mam na imię Marta, mam 25 lat.Od 2 miesięcy staramy się o dzidziusia.To mój pierwszy cykl z mierzeniem temperatury. Jestem zielona w tym wszystkim:P Trafiłam tu zupełnie przypadkowo.Stronka jest naprawdę super.Bardzo się cieszę,że do Was dołączam.Ponad rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Po odstawieniu miałam zaburzenia hormonalne- bardzo nieregularne cykle, straszny trądzik itd....ale od pół roku wszystko jest unormowane :)cykle mam teraz regularne- 33-34 dni. Mam nadzieję,że szybko nam się uda :)Czekam na @, która ma przyjść w weekend. Mam nadzieję,że tym razem mnie nie odwiedzi.:POd wczoraj boli mnie podbrzusze, jakoś tak dziwnie.Zawsze bolało mnie 1 dzien przed @ lub w dzien @. Ale nie nakręcam się:P
    Mam nadzieje, że będziemy się razem wspierać i będzie bardzo miło :):) Pozdrawiam
    :smile:
    -- "Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę."
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Witajcie. Konto mam założone jakiś czas temu, ale do tej pory podczytywałam nie pisząc. Chyba czas to zmienić. W skrócie, tabletki anty brałam od 19 roku życia żeby uspokoić moje cykle (bardzo nieregularne) a następnie jako ochrona anty. Od pięciu lat jestem czysta. Od 3 lat mężatka, starania z przerwą od prawie 3 lat, we wrześniu skończę 33 lata, obserwacje prowadziłam pół roku przed pierwszą ciążą zmęczona gdybaniem i leczeniem w ślepo kilku lekarzy z róznymi diagnozami jak torbiele, PCOS, niedomoga lutealna itd. Zaskoczyłam ale niestety ciąża zakończyła się w 10 tygodniu, powód - tak się zdarza. Nie dawało mi to spokoju i drążyłam temat. Dopiero pod koniec zeszłego roku trafiłam na lekarza który zlecił kilka badań a następnie pokierował do kliniki w Poznaniu na Polnej. Na dzień dzisiejszy mam rozwalone cykle (27-64 dni) i zdiagnozowana lekką niedoczynność tarczycy i Euthyrox50 i 25 naprzemiennie. Czekam na @ i pobyt w szpitalu. Długa droga przedemną ale wiem że mogę zapanować nad własnym organizmem i im dłużej będę się wsłuchiwac tym więcej się o sobie dowiem. Nie ma tu moich wykresików bo na chwilę obecna nie mam wykupionego abonamentu. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    Hej, witam wszystkich!
    Mam nadzieję, że nie pogniewacie się, że dołączę do wątku.
    Staramy się z partnerem 8 cykl o dziecko. Mam PCOS, ale walczymy!:)
    Postanowiłam zacząć samoobserwcje, lepiej znać swój organizmm.
    Pozdrawiam!;)
    -- [/url]