Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Nie wiem gdzie zapytać, więc tutaj to zrobię. Wróciłam od ginekologa i on mnie zbadał i mówi, że macica o niskiej ruchomości i że to niedobrze.

    Co to może oznaczać???

    Niestety USG dopiero 26 stycznia, bo sprzęt się zepsuł ;(.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Else, prawdopodobnie to, że przy endometriozie może być dużo zrostów w otrzewnej, które unieruchamiają macicę. Przy ewentualnej ciąży to pewnie może być kłopot.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a robiła któraś z Was kursy z ESKK?
    Siedzę w tym domu i może bym coś właśnie sobie zrobiła z kursów.U nas na wyspie nie ma nic. Chodziłam na ang, nic się nie nauczyłam, ot taki to kurs był. Tyle że mam papierek:/
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    ja robilam kiedys. jak masz samozaparcie to ok. uczysz sie calych zwrotow.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Moj M pracuje w szkole jezykowej - oni maja kursy online. Moja Siostra, ktora angielski zna tyle o ile, robi kurs od nich i jest bardzo zadowolona. Sa dostepne w UK. Jest kilka firm z tego co wiem. Moze cos takiego Basita?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Aaa... No kto wie... Własnie byłam ciekawa czy to ta endometrioza mogła pójść dalej, bo nigdy z ruchomością kłopotu nie było... No, ale to nieobliczalna choroba. Oby tylko jakies torbiele nie wyszły na USG... Wtedy pewnie bez kolejnej laparo się nie obejdzie ;(

    A czy w ruchomości, mogą utrudniać mięśniaki? Bo jeszcze to podejrzewam...
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Madziauk, a możesz dać jakieś namiary na szkołę w której Twój mąż pracuje?
    Ja siedząc w domu z dziećmi, zapominam język :/ przeraża mnie to.

    Oprócz kursu językowego,myślałam o jakiejś księgowości,moje niespełnione marzenie. Gdyby nie emigracja,kształciłabym się w tym kierunku...
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 10th 2016
     permalink
    Basita: Madziauk, a możesz dać jakieś namiary na szkołę w której Twój mąż pracuje?

    Link tutaj.


    Basita: Ja siedząc w domu z dziećmi, zapominam język :/ przeraża mnie to.

    Serio? Ja juz ponad 3 lata jestem w domu. Ale jezyk obcy uzywam codziennie, na placu zabaw, farmie, w przedszkolu, na play grupach, w muzeum itd. Czytam tez po angielsku ksiazki (swoje i dla dziecka na bierzaco czytam po angielsku i tlumacze na polski, bo Karolek lubi po polsku sluchac) i kilka razy w tygodniu nawet TV wieczorem moge obejrzec. I mimo wszystko jezyka nie zapominam. Bo w sumie caly czas uzywam, tylko w domu miedzy soba po polsku rozmawiamy. No i ja do Karolka tylko i wylacznie po polsku mowie.

    Moze lepiej gdzies wyjsc, do ludzi? Bo taki kurs to zamykasz sie w sumie w 4 scianach.
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeNov 10th 2016
     permalink
    Ja tez polecam ogladanie seriali po angielsku. Kazdy ma jakies ulubione i mozna je na bierzaco online ogladac. Jesli na poczatku nie rozumie sie duzo to warto wlaczyc napisy ale angielskie. Ja rowniez czesto sluchalam sobie ulubionych piiosenek i czytalam ich tekst....
    Sposobow jest wiele, wazne sa checi.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 10th 2016
     permalink
    madziauk dzięki, ale pokazuje mi się tylko mapa google, bez żadnego oznaczonego punktu.
    Mój angielski nie była,że tak powiem wysokich lotów (niestety) i nie mam zdolności językowych.Wiadomo,że dogadam się, w pracy w miarę ok, ale brakuje mi czasme słówek, nie zawsze wszystko zrozumiem, i to mnie blokuje przed rozmowami z innymi:/
    A najlepiej rozmawia mi się z kimś, kto wcześniej uczył się języka,tak jak ja.
    .
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 11th 2016
     permalink
    Basita - to sa kursy i stacjonarne i online.
    Rozumiem sytuacje z jezykiem. Nie wiem gdzie mieszkasz i jak jest u Was. Ale w Londynie naprawde nikt nie przejmuje sie tym jak rozmawiasz. Idac na play groupy spotykalam rozne mamy. Jedne swietnie mowili po angielsku, inne gorzej (np. byla japonka, ktora mowila pojedynczymi wyrazami). Ale wszystkie mamy byly sympatyczne i nie bylo tak, ze brytyjki miedzy soba rozmawialy tylko. Byly bardzo otwarte. I mysle, ze tak najlatwej sie nauczyc i przemoc - zaczac mowic po angielsku. Nawet jak myslimy, ze nie jest to idealnie. To praktyka czyni mistrza.

    Podaje jeszcze raz LINK, tam sa kursy online i za 1GBP na poczatek mozesz sobie wyprobowac. Jezeli taka forma najbardziej Ci pasuje. Ja bym jak online to szukala jakis angielskich stron, bo jednak jest to ich ojczysty jezyk. I pewnie inaczej taki kurs wyglada niz ESKK ;)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 13th 2016
     permalink
    madziauk, dzięki.
    Na razie popracuje na profesorze Henrym, bo mam w kompie.
    Głównie chodzi mi o poprawę tego co już umiem, w pracy (2 wieczory w tyg, ale zawsze coś) dostałam możliwość bardziej odpowiedzialnego zajęcia, więcej kontaktu z ludźmi i chciałabym się czuć bardziej pewnie pod czas rozmowy.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 13th 2016
     permalink
    Basita - spoko. Nie ma sprawy. Powodzenia :)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 20th 2016
     permalink
    Czy sa tu jakies dziewczyny z Gorzowa i okolic? Moja tesciowa lezy w szpitalu i jest po operacji na noge. Chcielibysmy, zeby obejrzal ja jakis fizjoterapeuta, rehabilitant jeszcze tam, na miejscu. Macie kogos godnego polecenia?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 20th 2016
     permalink
    Cest, ja jestem z Gorzowa. Mam znajomego ortopede, jesli to cos pomoze.
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 20th 2016
     permalink
    W sumie to nie wiem :tongue: ona miala ma biodro operacje, cale zycie miala jedna noge krotsza, wiec ma problemy z plecami, kregoslupem, biodrem, noga. Chcielibysmy jakies cwiczenia dla niej, masaze, nie wiem sama, nie za wiele sie znam. Myslisz, ze ortopeda by cos pomogl?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 20th 2016
     permalink
    Nie no masaze, cwiczenia to zdecydownie fizjoterapeuta. Moja znajoma chodzi teraz do jakiegos na masaze. Moge jej.zapytac o namiary, jesli chcesz, ale nie bede polecac, bo nie mam z nim doczynienia:wink:
    Moze jeszcze katki zapytaj. Ona tez z Gorzowa, a jej mama.w sluzbie zdrowia chyba pracuje to moze cos wiecej pomoze.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Kuchennie przypominam - jak któraś ma chętkę to pora zacząć robić ciasto świąteczne ;))) Moje się właśnie piecze :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja dzisiaj wyrobiłam ciasto na piernik staropolski, upiekę i przełożę kilka dni przed świętami.
    A w piątek z Mają zrobimy pierniczki miodowe :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Ja robię szybkie pierniczki z Moich Wypieków, bo nie mam już ich gdzie chować - miejsce zajmuje ciasto świąteczne :(
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    To jest to ciasto z bakaliami? U mnie święta będą mega miodowe, bo piekę ten piernik staropolski, pierniczki bo Majka bardzo chce i miodownik z budyniek i kajmakiem. No i do tego jeszcze sernik.
    Juz się nie mogę doczekać na te pyszności:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    O mniam ten miodownik, podejrzałam co to :D Tak, to to ciacho z bakaliami i 0,5 litra sherry ;))) U nas pierniczki, biscotti piernikowe, ciasto cynamonowe, piernik na piwie no i oczywiście ten "pijak" ;)) I basta ;)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Fragile, a wrzucałaś gdzieś przepisy?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Frag daj przepis!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Wątek mi umknął - wszystko z Moich WYpieków :) Piernik nazywa się Piernik na Guinessie, szybkie pierniczki, angielskie ciasto świąteczne i tort cynamonowy (chociaż tortem nie jest) :) Nie mam jak zalinkować, bo z koma piszę
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 2nd 2016
     permalink
    MrsHyde, masz jakieś bardziej aktualne informacje na temat podstaw programowych dla nowej reformy? Takie bardziej życiowe, a nie to, czym się w mediach przerzucają?
    Bo odwrotu już raczej nie będzie, zastanawiam się co mnie czeka za rok. Bo ponoć reforma szkół wymusza też zmianę programu przedszkolnego. Krysia za rok będzie w zerówce.
    Przeraża mnie robienie tego na "już".
    Czeka nas dużo pracy jako rodziców, bo obawiam się, ze szkoła przygotowana na te rewolucje nie będzie właściwie...
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, prosze o pomoc.
    Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej, poniżej przesyłam Wam ankietę do wypełnienia, prosze o wypełnienie i rozsyłanie gdzie się da- będę dozgonnie wdzięczna.

    Dziękuję,
    Magda

    ANKIETA
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    Środa zrobione :)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    Ja tez zrobiłam :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    I ja :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny kojarzycie kogos z forum kto jest z woj lubuskiego?konkretnie chodzi mi.o okolice miejscowosci czarnow.?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    Gosza, chyba Katka i Frances są z lubuskiego?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    karolciat: MrsHyde, masz jakieś bardziej aktualne informacje na temat podstaw programowych dla nowej reformy? Takie bardziej życiowe, a nie to, czym się w mediach przerzucają?

    Jeśli mogę... nie wiem, jak język angielski, natomiast oto, co zrobili z językiem polskim: lista lektur rodem z prl-u, brak możliwości wyboru tekstów przez nauczyciela i uczniów, chaos totalny (pojęcia teoretycznoliterackie bez powiązania z wymienionymi tekstami), błędy merytoryczne, masa gramatyki opisowej na poziomie niemal akademickim (po co to komu - skoro nawet autorzy tej podstawy nie odróżniają wykrzyknika od wykrzyknienia), wybór poetów iście przypadkowy - np. Liebert czy Hemar obowiązkowo w podstawówce, i oczywiście piewca Kaczyńskiego - Rymkiewicz. Te zmiany są chore! Mamy na chwilę obecną naprawdę sensowną podstawę programową, dającą dużą swobodę w doborze tekstów (także współczesnych), nie przeładowaną zbędną wiedzą, bardziej praktyczną (chociaż wiadomo - wiele zależy od nauczyciela, jak do tego podejdzie). Jestem zrozpaczona, bo to co się dzieje cofa naszą edukację o jakieś 50 lat. To nawet nie jest powrót do lat 80-tych, jest dużo gorzej - ucięte godziny z przedmiotów przyrodniczych i ścisłych! Praktycznie nie ma przedmiotów artystycznych.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Zrobione.
    Większość aspektów "reformy" edukacji mnie przeraża, ale pozytywy w nowych podstawach programowych też znalazłam, choć od teorii do praktyki bardzo daleka droga.
    Opiszę w wolnej chwili, co mam na mysli.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Dziewczyny, ponawiam prośbę, brakuje mi 40 respondentów, to tylko chwilka, a zrobicie mi dobrze :wink:


    Dziękuję,
    Magda

    ANKIETA
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Środa, podrzuciłam ankietę koleżankom. Co najmniej 2 wypełniły...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Dziewczyny a ma któraś z Was Sony Xperia z5?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Ja mam Z3
    I jestem zadowolona
    --
  1.  permalink
    Ja mam jeszcze z1 (już kilka lat) i jestem zadowolona. Powoli przymierzam się do XZ. Ogólnie polecam Sony (mam porównanie do HTC i Samsunga)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Mój mąż ma Z3 i jest masakryczny. Już drugi raz oddaje go do serwisu bo np. Sam mu dzwoni do kogoś
    --
  2.  permalink
    Ja mojego sonego raz dziennie myję pod bieżącą wodą z kranu, kilka razy mi spadł i nic, jeden jedyny raz się zawiesił, a non stop jest połączony z bluetooth w samochodzie i często korzystam z samochodowych klawiszy, ale nie zdarzyło mi się zadzwonić do kogoś samoczynnie. W sumie słyszałam że z1 trwalsza w porównaniu do z3 (z3 koleżance się wykrzywiła w samochodzie na słońcu po 2-3 h), ale podobno z4 i wyżej już odzyskały poziom.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Mi mąż chwilę temu tego z5 kupił i szlag mnie jasny trafia bo np za ch....nie wiem jak się koryguje efekt czerwonych oczu :angry: w każdym innym telefonie wiem a tu nie da rady
    Tzn znajduje opcje, ale mi się jakieś zielone pokazują na ekranie celowniki, daje zastosuj a oczy non stop czerwone.
    Włączyłam też opcje żeby już w momencie robienia fotki sam korygowal ale dupa.
    Pomijam już kwestie że się ciulowo tutaj dzwonki wycisza i potem wraca do głośnych, no telefon dramat.

    Jak mi ktoś nie pomoże z tymi czerwonymi oczami to w kosmos dziada wyrzuce. Telefon znaczy :angry:
    Może Wy wiecie?
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Dzwonek wyciszysz bocznym przyciskiem góra-dół od głośności ( w czasie rozmowy tym samym regulujesz poziom głos w słuchawce)
    --
  3.  permalink
    Myślę że w kwestii dzwonków i innych tego typu rzeczy to zależy od przyzwyczajenia.
    Natomiast czerwone oczy... Mi nigdy w życiu na zdjęciu w sony nie wyszły, wiec nie pomogę, ale jeśli coś znajdę w ustawieniach to dam znać.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Tez mi nie wyszły nigdy w Sony czerwone oczy ( teraz z3, czekam na Z5). Jest funkcja w ustawieniach lampy ale jakoś nigdy nie używałam.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Funkcja w ustawieniach lampy jest owszem, znalazłam, włączyłam, zrobiłam zdj Ninie i czerwone oczy jak szczur.
    Hug to samo.

    Caffe no ale tym bocznym przyciskiem da się ustawić tylko dzwonek albo wibracje.
    A ja chcę cichy, ale bez wibracji.
    I tego juz sie bocznym nie da.
    Da się gdzieś tam wyszukałam, że nie przeszkadzać ale to już jest kurde wchodzenia, szukania, srania.
    Strasznie mnie to wnerwia mimo, że pierdoła.....

    Treść doklejona: 06.12.16 22:47
    o zobaczcie do jakiego etapu doszlam:






    i ni cholery czerwone oczy nie znikaja
    ani jak daje zastosuj, ani tą fajeczke
    i probowalam juz na kilkunastu zdjeciach bo wszedzie takie szczurze latarnie :sad:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    Teo, boczny przycisk jak zejdziesz do końca ma dwie funkcje. Pierwsza podświetlona na czerwono/ pomarańczowo jest z wibracja. Jak naciśniesz jeszcze raz to zrobi sie szare i pojawi sie komunikat tylko alarmy/ nie przeszkadzać i ten poziom jest mu bez wibracji.

    Dodatkowo do tej funkcji możesz wejść ustawiając sie na ekranie głównym, przesuwając palcem po okranie z góry do dołu lub naciskając tego ludzika w prawym górnym rogu- rozwinie sie wtedy szybki dostęp do ustawień typu wifi, Bluetooth itp. Tam w prawym dolnym rogu masz pewnie ikonkę minusika. Wejdź w to i ustaw sobie czy chce mieć całkowita ciszę (takze w określonym czasie), czy cisza dla połączeń ale juz nie dla alarmów i jakaś jeszcze trzecia opcja. Tutaj tez możesz sobie definiować i włączać tryb cichy bez wibracji.

    Treść doklejona: 07.12.16 10:01
    Tak przynajmniej jest w Sony z3 i kilku innych modelach tej marki wiec pewnie w Twoim, to sprawdzę dopiero po nowym roku:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    Gabcia jesteś wielka!!!!
    Faktycznie dwukrotne naciśnięcie bocznego klawisza wprowadza telefon w stan zupełnej ciszy!!!
    Dzięki Ci kobieto!!! :smile:

    Jeszcze mi ktoś podpowie jak te oczy czerwone zlikwidować i może telefonu nie wystrzele w kosmos :tooth:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    Spoko, jeszcze go polubisz.
    Odnośnie zdjeć to juz mam problem bo aparat moze byc inny w ustawieniach. Powiedz mi czy na stałe masz włączona funkcje wykrywania twarzy lub uśmiechu? Spróbuj to wyłączyć i tylko z palca ustawiać w funkcjach lampy efekt czerwonych oczu. Czy jeszcze masz włączone inne funkcje - HDR, WB (takie suwaczka na ekranie) stawione najlepiej na auto itp? chyba na poczatku użytkowania Sony z1 pierwsze zdjęcia miałam z takimi ślepiami ale potem tak bawiłam sie funkcjami, ze nie wiem kiedy to zniknęło.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 10th 2016 zmieniony
     permalink
    W sumie, to nie wiem, gdzie to wkleić, chciałam na porody, ale uważam, że chyba lepiej tu...:
    Stanowisko Fundacji Rodzić po Ludzku w sprawie zmian dotyczących Standardów opieki okołoporodowej

    Nie wiem, jak Wy, ale mnie coraz bardziej obecna partia rządzących przyprawia o wściekłość, odrazę i chęć teleportacji gdziekolwiek, byle dalej stąd.
    Hipkoryzja wręcz pali żywym ogniem po tyłku. 500, a nawet 4000+, ale kobieta jak zwykle na samym końcu łańcucha jako wpierw inkubator, a potem dostarczyciel dziecka na świat.
    Aż mi się odechciało jakichkolwiek planów reprodukcyjnych :confused::devil::angry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.