Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    3 miesiące
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Dziewczyny, zapytam tutaj... Ponawiam badania. troszkę na raty...
    Obecnie zrobiłam morfologię, ferrytynę, żelazo, anty tpo...

    Morfologia wyszła z lekka anemią, a reszta mnie dobiła...

    Żelazo - 27,9 µg/dl 37,0 145,0 L
    Ferrytyna - 4,0 ng/ml 13,00 150,00 L
    anty-TPO - 93,80 IU/ml 0,00 34,00 H

    Właczyłam oczywiście żelazo, gdy tylko otrzymałam wynik, ale powiedzcie mi czy ta ferrytyna odzwierciedla wynik żelaza???

    Koło 17 listopada tsh, ft3 i ft 4 dorobię...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    tu masz o ferrytynie. pokrywa się z wynikiem żelaza. samo a/tpo to mało, zapewne hashi.
    co do ferrytyny to pij pokrzywę, możesz dorzucić jak ja laktoferyne.
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Else, moje żelazo prawdopodobnie leci w dol co miesiąc przez endometrioze. Teraz biorę przed miesiączka I lepiej się czuje. Mam nadzieję, że jak usuniete zostaną ogniska to będzie dużo lepiej. Kup sobie sok z pokrzywy (w necie dużo taniej).
    Reszta wyglada na Hashi.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Gabcia, ja juz endometrioze mam "zreperowaną". W najgorszych czasach tej choroby nie miałam takich problemów z żelazem. Dwie laparoskopie, długie leczenie, potem ciąża... Wszystko wyglądało dobrze. Jestem pod opieka ginekologa, póki co no nie ma sie czego czepić. Fakt, że miewam bardzo obfite @, ale on juz powoli tez sugeruje abym hasi poszła wreszcie potwierdzic, a ja ciagle mam nie po drodze. No, ale muszę. Czuję się fatalnie...

    Jeszcze tylko musze poczekac az zrobie chociaż Tsh, ft3 i ft4.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 7th 2017 zmieniony
     permalink
    Else, te przeciwciala nie są jakieś kosmiczne. Żebys ewentualnie dostała euthyrox to musisz zrobić tsh i ft3 i ft4 bo to na ich podstawie dobiera się dawkę leku.

    Tymczasem ja po dwumiesiecznym epizodzie poprodowej nadczynności witam się znów z niedoczynnoscia. Jeszcze dwa tygodnie temu miałam TSH 0.06 a dziś zrobiłam znów powtórkę bo coś się zaczęłam inaczej czuć. Osłably mi mięśnie, ćwiczenia do tej pory wykonywane bez problemu stały się za trudne, od krótkiego spaceru bolały nogi. Minęły uderzenia gorąca. W dwa tygodnie przybralam 1.5 kilo, włosy lecą, wieczorem najchętniej bym spala choć dzieci w nocy nieźle śpią. No i moje TSH dziś wynosi 10 z groszami :/ Dobrze ze udało się wychwycić tak szybko te zmiane. Po pierwszej ciąży w miesiąc podskoczylo mi do prawie 100. Jutro pisze do mojej endo z pytaniem ile euthyroxu mam wziąć. Od kilku dni samowolnie sobie brałam po 50 bo byłam taka pewna niedoczynnosci no i miałam racje.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    No ja się na razie na eutyrox nie nastawiam. Na razie w głowie mi to żelazo siedzi. Noz tak mi źle (w sensie mocno to odczuwam), że chciałabym wyjść z własnej skóry i przeczekać obok.

    Ostatnio tsh w górnej granicy widełek. Fi3 i ft 4 w widełkach, ale procentowo do du.y...
    Mineło dobre pół roku. Zobaczymy co sie tam wydarzyło.

    A słuchajcie. Samo hasimoto przy dajmy na to dobrych hormonach to jak się leczy??? Bo tak tez może być, nie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Się nie leczy bo przeciwciał nie wyleczysz ;) Pozostaje kontrola hormonów i usg bo w każdej chwili może się coś pogorszyć. Taka to paskudna choroba.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2017 zmieniony
     permalink
    A co z objawami towarzyszącymi hasimoto? W sensie te moje obfite @, te anemie... To tylko jakos objawowo?

    Treść doklejona: 07.11.17 21:29
    Dziewczyny, a macie wiedze ile kosztuje wit D w Diagnostyce?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Ale Hashimoto raczej nie daje w objawach obfitych miesiaczek. Wręcz przeciwnie. U mnie zawsze skąpe jeśli hormony miałam w normie. Objawy daja glownie rozregulowane hormony a nie przeciwciala.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    No mój gin zwala to na tarczycę, bo jesli chodzi o ginekologiczne problemy, to mam porządek na ten dzień. Moje hormony do idealnych nie należały te pół roku temu. Teraz własnie nie wiem, bo przy tym żelazie, to nie wiadomo...

    ja skąpych nigdy nie miałam... Chciałabym ;)

    Może jeszcze bym musiała jakis hormon zbadac odnosnie tych @. Ale nie mam pomysłu jaki.

    Treść doklejona: 07.11.17 22:59
    Chociaz ja tu czytam objawy hasimoti, w necie... Może źródło nie takie idealne, ale co otwieram artykuł, to obfite miesiaczki... To może jednak to????
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Ja mam hashi i to już takie bardzo w kosmos wywalone i nigdy nie miałam obfitych miesiączek. Hormony w normie ale p/ciała tragos i tarczyca w strzępach :(
    .
    Pisałam kiedyś o tych moich bolących dłoniach. Obecnie jestem na etapie nieruszania prawym kciukiem. Tydzień temu miałam podany steryd do stawu, przestało boleć na całe 2 dni i wróciło z przytupem czyli z obrzękiem :( ANA 1 mam graniczne, lekarz na razie rozpisuje inne choroby tkanki łącznej. Czekam na anty ccp i ANA profil. Mam zleconą rehabilitację na obie dłonie oraz ortezę nadgarstka z kciukiem lewej dłoni :( Sypię się, jak nic.
    Na dodatek przez ciążę wypadłam z kolejki na PRP w tym roku i dopiero może się załapię w 2019 :( I mam poważnie myśleć o zoperowaniu tego kciuka. To właściwie jest zabieg ambulatoryjny uwolnienia ścięgien ale też się czeka. Jedyna pociecha to to, że jestem leworęczna. Nawet sobie nie zdawałam sprawy przy ilu czynnościach ten kciuk jest potrzebny :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    No co Ty... Nie wiedziałam, że to aż tak może...
    Mnie nogi strasznie bolą, ale to chyba może być od tego żelaza co go nie mam...
    Do lekarza dopiero na piątek się dostałam. Mam nadzieję, że pani doktor będzie łaskawa coś mi przepisać, ewentualnie dodatkowe badania skierować, bo ogłupieję.

    Od 3 dni biorę tardyferon w podwójnej dawce i ani ciut nie jest mi lepiej.

    Ciekawe czy tym razem tez usłysze, że jestem przemęczona bo mam niepełnosprawne dziecko. Pani doktor wszystko co mi dolega zrzuca na moje dziecko :P
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    u mnie również hashi nie ma wpływu na obfitość miesiączek. od kiedy pamiętam miałam obfite. do tego stopnia, że jak mi zelżały to zaczęłam się zastanawiać czy wszystko jest ok ;)
    stawy w dłoniach też mi siadają, ale nie aż tak. ale to ewidentnie jest powiązane z niedoborami, te z tarczycą i całą resztą.
    póki co największy problem stanowi dla mnie dieta. bp przy stłuszczonej wątrobie powinnam jeść to czego nie powinnam :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Ja mam hashimoto zdiagnozowane w Maju 2017 i od zawsze obfite miesiaczki. Przeciwciala mialam wysokie antyTPO 67,86 IU/ml, antyTG 1382 IU/ml. ANA1 dodatni, ANA2 slabo dodatni.
    Czy ktoras wie co oznaczaja ANA doklanie?

    Treść doklejona: 08.11.17 11:14
    Mi dietetyk powiedzial tyle, ze to ze mam choroby autoimmunologiczne (celiakia i autoimmunologiczne zapalenie tarczycy = hashimoto). Czy cos jeszcze znacza?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    ANA wychodzą też przy toczniu czy sjogrenie czy RZS. Ale jak się ma hashi to wszystko może wyjść. Mnie np. wyszła borelka, której nie mam ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    No własnie, a ja jeszcze tg nie robiłam sądząc, że jeśli tpo mam nieprawidłowe to tg nie muszę :). No, ale dobrze wiedzieć.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    a to nie jest tak, że ANA wychodzą przy stanach zapalnych/ autoimmunologiach?
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Else, kilka dni brania żelaza nie podniesie go na tyle żebyś czuła się dobrze. Mi dopiero pomaga po ok 2 tyg. Pij ten sok z pokrzywy, dużo daje. Hashi raczej nie wpływa na obfitość miesiączek, nic mi o tym nie wiadomo. Obfite miałam przy polipie ale to raczej nie Twój przypadek. Natomiast niskie żelazo może być od mocnych krwawien, albo jakieś problemy typu wrzody żołądka. Mnie bolą ręce i nogi przy niskim żelazie+ mega zmęczenie.

    Hashi z prawidłowym TSH to raczej tylko suplementy typu selen, cynk, kwas foliowy.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    O no własnie o to mi chodziło... Czy jakoś ten stan zapalny sie leczy (bo hasi to chyba zapalenie, nie?), bo generalnie jak ta tarczyca zapalona, to tez organizm dostaje popalić.

    No ja tam sie az tak nie znam, ale czytam se o objawach hasi i w objawach miedzy innymi obfite miesiaczki wymieniają. Czyli musze też to brac pod uwagę. Aaa i anemię w apkiecie hasi też tu wymieniają (co pewnie jest nastepstwem yuch krwaiwń czy kij wie czego).

    Gabcia, a ile tego żlelaza brałaś?

    Ja już mam pokupione te anty anemiczne preparaty. Pokrzywy, witaminy c... soki ... witaminy...

    No zdaję sobie sprawę, że przy tak skrajnej ferrytynie troszkę potrwa nim się odbuduje, ale, żeby chociaż ciut lepiej się poczuć...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 8th 2017 zmieniony
     permalink
    Else - autoimunnologiczne zapalenia tarczycy mozna wyciszyc odpowiednia dieta i ewentualna suplementacja. Najlepiej pod okiem dietetyka. Wyleczyc hashimoto sie nie da.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Wiem, wiem, że się nie da ;(.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Else rooibos podobno fajnie wplywa na poziom zelaza i pomaga we wchlanianiu jego.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Else: No zdaję sobie sprawę, że przy tak skrajnej ferrytynie troszkę potrwa nim się odbuduje, ale, żeby chociaż ciut lepiej się poczuć...

    niekoniecznie. jedna znajoma podniosła w miesiąc poziom pijąc pokrzywę i łykając laktoferynę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    No i własnie se kupię te laktoferynę. Ale tez najwczesniej w piatek niestety. Na razie ten tardyferon. Ale serio dupy nie urywa. A jeszcze już dwie osoby mi mówią, że przy takim skrajnym wycyckaniu sie z "magazynu", nie powinnam sie suplementowac żelazem, bo to niebezpieczne. Ja zwariuję.

    A jak na złośc jakis armagedon infekcyjny dotarł do mego miasta i nie dostałam sie do lekarza. Najwczesniej w piatek.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Monia, żelazo generalnie słabo się przyswaja. Moja siostra tylko szpitalne jest przywracania do równowagi. Nie ma co czytać tylko bierz żelazo (z tych na receptę) i czas pokaże.

    Dodam tylko, że herbate z pokrzywy mogłam pić litrami o tylko sikalam w kółko, a jakby z tym sokiem i laktoferyna jest lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    No mam ten tardyferon. On na receptę własnie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 12th 2017 zmieniony
     permalink
    Laski, zbieram się by zrobić w kierunku celiakii.
    samo IgA i p/ciała przeciw transglutaminazie wystarczą czy lepiej dorzucić do tego zestawu p/ciała przeciw deamidowanym peptydom gliadyny???
    -- [/url]
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Szukam dziewczyny dobrego endokrynologa w Wawie

    jestem po 3 poronieniach od kiedy urodziłam. Szukamy przyczyny z Gin. Obecnie wyniki tarczycowe wyglądają tak
    Tsh 1,128
    FT3 2,37( 1,71-3,71) 33%
    Ft4 0,94( 0,7-1,48) 30%

    Anty tpo 16,79 (0- 5,61)
    anty TG 24,56 ( 0-4,11)
    Wit B12 449 ( 189-883)
    Wit d 28
    Kw Foliowy 1,71 ( 4,6-18,7)
    Ferrytyna 11,11 (4,63-204)
    Homocysteina 6,78 (4,44-13,56)

    Czekam na selen i badanie MTHFR.
    Gin wydał wyrok że Hashimoto.Ja się łudzę że może celiakia albo nietoleracje wywołuja te przeciwciała, choć konwersja mega niska!!!
    USG tarczycy : tarczyca niejednorodna, w prawym płacie mikrotorbiel koloidowa, lewy płat dwie zmiany guzkowe jednorodne echogenicznie , objetośc 15,64 ml. ( gorna granica dla kobiet 18 ml), Te guzki i torbiele małe. Pan robiący usg stwierdził że chyba Hashimoto w bardzo początkowym stadium

    Koniecznie szukam dobrego endo który rozumie wpływ diety na chorobę a nie tylko tabletki.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Ewer ja Ci mogę polecić książkę dr Amy Mayers 'Możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne '. Jest tam mnóstwo informacji, na pewno się przyda.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Wolisz celiakię od Hshi?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    masz bardzo niski poziom d3, kwas foliowy i b12 więc bankowo b6 też nisko - sta może wynikać kiepska konwersja. konieczna będzie suplementacja b kompleksem i kwasem foliowym.
    skoro podejrzewasz mthfr wybierz kompleks metylowany i kwas foliowy w formie folianu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Dyskutowalysmy ostatnio o obfitości miesiaczek przy Hashi no i ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że Hashimoto nijak nie wpływa na obfitość a jedynie wysokie tsh bardzo skraca gazeta lutealna i wydłuża folikularna. Już parę razy miałam naprawdę wysokiej tsh i zawsze tak jest.
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Sorry kw foliowy 20,71
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    ewer: Sorry kw foliowy 20,71

    no to też słabo.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Isia... ja moze bardzo wysokiego tsh nie mialam. Kolo 5 przy normie do 5. I coz. Z okresow 31 dniowych (wtedy tsh 2-2,6) skurczyly mi sie do 24-26. Kilka razy zdarzyl sue cykl 19- 22 dniowy. Nie wiem jak fl obecnie wyglada. Nie robie obserwacji. Niedlugo badam trójce. Zobaczymy czy cos sie zmienilo.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Else: Kolo 5 przy normie do 5.

    to nie jest norma!!!
    w Twoim wieku norma to do 1,5 - 2.
    i proszę Cię zbadaj całość. razem z przeciwciałami i usg. zobacz czy badamysie.pl obejmuje swoją ofertę dostępne Ciebie placówki to zawsze parę zł taniej będziesz mieć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    No to my wiemy Elfika... Ale interniści ni chu chu... Wg nich jestem w "widełkach" i tyle. Bo ja mam świadomość, że to endokrynologicznie słaby wynik.

    Z przeciwciał Na świeżo tylko atpo mam zbadane. Resztę jak pieniądze wpłyną.

    Ale za to chyba ferrytyna mi się podnosi, bo odczuwam poprawę.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Ale wiecie- lekarze.... Z moich wiosennych wyników wychodzi, ze ta konwersja czy jak to tam, też słaba, choć wszystko w widełkach. I wg mojej rodzinnej jest ok. Chciałam pójść prywatnie do endokrynologa i zapytałam znajomą (z tego forum) do kogo chodzi, i powiedziałam w czym rzecz. A ta mi odpowiedziała, ze jej endokrynolog zleca tylko tsh i ft4 i jak jest ok to niczego więcej nie szuka... A podobno specjalista....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    A co jesli tylko ft 4 jest podwyższone? Moj syn tak ma. Endo dopiero w marcu...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Karola, mój też zleca tsh i ft4 ale kontrolnie po komplecie z przeciwciałami. a ja mu np potrafię sama z siebie zapodać komplet albo oba wolne z tsh. i tak płacę za wizytę i badania i tak więc parę złotych w te czy we wte nie robi mi różnicy
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Czyli że co? Że jak już bym przypuszczalnie osczekała swoje do endokrynologa na nfz to się okaże, że mi zleci mniej badań niż już sama płaciłam? Albo pójdę prywatnie na wizytę za 200 i kolejne 200 będę musiała i tak na badania wywalić?
    A potem się dowiem, że widełki są ok, więc zdrowa jestem?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    i tak, i nie.
    nie mam doświadczenia z endo nfz, aczkolwiek moja matka nie dostała skierowania na pakiet. nie wiem czy wynika to z tego, że ma jakiegoś guzka na nadnerczu i nie było potrzeby więcej?
    natomiast oboje endo, u których byłam na dzień dobry chcieli pakiet z trabem włącznie i usg. bo na tej podstawie była oceniana cała reszta. potem kontrolnie [jedno i drugie] zlecało tylko tsh i ft4 [takie są obecnie zalecenia towarzystwa]. aczkolwiek trafiłam i na gagatka na zastępstwie, który zlecał tylko tsh. na szczęście w sierpniu jak już mój był zrobiłam tsh i ft4 i pokazał się mega rozjazd, na podstawie którego kazał zrobić całość.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 17th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja miewałam sytuacje kiedy tsh było mocno poza norma ale FT3 i FT4 w normie. Na odwrót nigdy. Ale też wydaje mi się, że kiedy tsh jest w normie, tej wąskiej normie, a organizm dostanie jeszcze euthyrox to można wylądować w nadczynności. Tak mi się wydaje.
    Tymczasem ja przez powrót niedoczynności przybrała polotem kilo w dwa tygodnie. Od 10 dni biorę znów euthyrox i zrzuciłam juz 1.2 kg z tego co wówczas nabyłam. Diety nie zmieniłam, ćwicze mniej bo przez iedoczynność mniej sił. A waga spada sama.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    _Isia_: kiedy tsh było mocno poza norma ale FT3 i FT4 w normie.

    a taka sytuacja jest ok - a jeszcze lepiej jak procentowo dobrze się konwersja rozkłada. wtedy nie powinno się brać leków.

    _Isia_: organizm dostanie jeszcze euthyrox to można wylądować w nadczynności.

    należy zacząć od tego, że syntetyczne hormony niszczą tarczycę.

    na mnie niestety ani nadczynność ani euthyrox nie działają odchudzająco. tylko i wyłącznie dieta IO.

    tym czasem czekam na wyniki na celiakię iz tego co już do mnie spłynęło celiakii brak. IgA 224 przy normie 70-400, p/ciała przeciw deamidowanym peptydom gliadyny wynik ujemny

    Treść doklejona: 17.11.17 20:29
    p/ciała przeciw transglutaminazie też ujemne :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 18th 2017
     permalink
    Elfiko u mnie podobnie tylko na diecie io mi kg spadały... Muszę się zebrać i do niej wrócić... Mówię to jedząc czekoladowe ciasto zrobione na orzechach nerkowca ale z dużą dawką cukru... :tooth::swingin:
    A ja czy miałam Tsh 4 czy 1 czułam się tak samo i czy brałam letrox 25 czy nawet 100 w ciąży to też czułam się tak samo, no ale niby nie leczy się wyniku a objawy...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 19th 2017 zmieniony
     permalink
    Mało precyzyjnie się wyrazilam ;) Ja juz po pierwszej ciąży zmieniłam nawyki żywieniowe i jem (albo staram się jesc) zgodnie z zasadami diety cukrzycowej. Oczywiście nie jem jak cukrzyk. Zdarza się i słodycz i kotlet ale ogólnie jak pieczywo to ciemne, jak kasza to gruba. Jak makaron to pełne ziarno. Do kazdego posiłku warzywo. Nie smaże tylko duszę i piekę. Itd. Nie wiem jak by było z wagą w ciąży i po ciąży gdybym tak sobie jadła jak kiedyś. Na razie udało mi się wrócić do wagi sprzed miesiąca, kiedy jeszcze nie miałam niedoczynnosci tylko nadczynność poporodowa. Wiec teraz jestem w punkcie wyjścia sprzed tego miesiąca ale do wagi sprzed ciąży brak jeszcze z 1.5-2 kg. Ćwiczyć ciężko bo jednak niedoczynność osłabia mi mięśnie. Powoli jednak wracam do ćwiczeń tylko na razie spokojniej.

    Treść doklejona: 19.11.17 10:01
    Ja nie jestem w stanie funkcjonować bez euthyroxu. Jeśli tsh zaczyna mi wędrować w kierunku niedoczynnosci to bez zwiekszenia dawki leku mi się nie zatrzyma... Przykladem aktualna sytuacja kiedy z powodu nadczynności jestem bez euthyroxu, potem zapalenie tarczycy mija a ja w dwa tygodnie osiągamy tsh 10. Po poprzedniej ciąży w miesiąc osiągnęłam tsh bliskie 100. Dla mnie życia bez euthyroxu nie ma.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 19th 2017
     permalink
    Iśka a ty masz wysokie miano przeciwciał? Ja mam malutkie, do tego tarczyca ostatnio bez żadnych nacieków, czekam na wizytę u lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 19th 2017
     permalink
    to moja tarczyca chyba stabilniejsza jest. tak mi się przynajmniej wydaje. wahania tsh i dawek mam niewielkie [aczkolwiek dla mnie odczuwalne np przy tsh 2 z kawałkiem już ledwo żyję]. w ciąży 88, po ciąży 44-56-50. tylko w sierpniu mały zonk bo objawy niedoczynnościowe a wyniki nadczynnościowe :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeNov 20th 2017 zmieniony
     permalink
    .
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.