Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Nie wspomniałam o odkurzaczu, mi natomiast rysują gdy w odkurzaczu schowam szczotkę :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    no wlasnie, mi to samo, tylko nie wiedzialam jak to ujac. w tym trybie "dywanowym", a nie "kafelkowym". czyli ze wlos od szczotki jest krotki.
    w ten sposob tez sobie zarysowalam meble, wrr.
    za pare lat jak bede robic remont to wsjo jasne porobie, a wszystko wenge wy...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    tak jak pisalam, nawet drapanie Milki im nie straszne
    mielismy mala przygode z klejem montazowym i nawet jego udalo sie zerwac z paneli bez narobienia sladow; cos tam znac pod swiatlo jak halogenem przywswiecisz ale tak to pewnie bym musiala sie tej rysy naszukac
    a myslalam ze to pic na wode ajk facet kluczem rysowal po panelu w sklepie zeby mnie przekoanc ze warto :D
    jesli idize o upadki to tylko krzesla sie przewracaly, nic ciezzszego nie upuscilam raczej w salonie; juz kilku znajomym polecilam i wszyscy zadowoleni
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Ja też tak mówiłam, bo w domu wszystko wenge (modne parę lat temu). Teraz biel i szarości modne, dlatego kuchnię zmieniłam na białą i w pokoju te nieszczęsne panele chcę wymienić i też mówiłam, że będą jasne. Tylko podobają mi się ciemne, nie wenge, ale takie średnie.
    Te mi się podobają
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Dojrzałam do dostosowania przedpokoju do potrzeb dzieci :devil:
    Mam maleńki przedpokój / przedsionek - na jednej ścianie szafa z lustrami - druga ściana ... no właśnie - ta ściana jest obiektem zmiany :))
    rozmiar to: 112 cm - szerokość, a 27 cm (!!!) głębokość (szafki lub półki)...
    Chciałabym aby było tm miejsce (najlepiej zamknięte) na dzieciece buty, powyżej jakieś fajne wieszaczki na kurtki, plecaki a jeszcze wyżej np półeczka na czapki itp... wszystko w rozmiarach krasnalowych....
    Macie jakies inspiracje? Przykłady? Może jakiegoś stolarza co by to wykonał (wawa i okolice)?
    A może w jakims sklepie meblowym cosik takiego widzialyscie?

    Dom mam urzadzony w stylu kolonialnym, przedpokoj do tej pory też (szafka, obraz, stojak na parasole) i miło by było pozostać w tym stylu, bądź niewiele od niego odejść (chodzi mi o to aby nie były to meble np plastikowe :wink:)
    Help! Bo mnie te walajace sie na podłodze kurtki/czapki i buciki doprowadzaja do szału :cool:
    --
  1.  permalink
    Ja proszę o polecenie jakiś garnków. Tak w średniej cenie bo nie kupie takich za 3000-5000 :/ Nie umiem się zdecydować a nie chce by mi za rok raczki sie odkrecily a patelnia wypaczyła :( Do tej pory miałam jakieś zwykle ale już kompletnie zdekompletowane.
    Dziękuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Madziik my mamy chyba z 3 zestawy te najtańsze z ikei garnki z ikei i dają radę jak najbardziej - a jak się zniszczą to nie będzie przynajmniej szkoda ;) (sąsiad się śmiał bo jego żona kupiła jakiś tam zestaw za 1tys i ponoć po kilku miesiącach użytkowania na zewnątrz jakieś brzydkie ślady im się porobiły i reklamację składali a nasze z ikei za 40 zł wyglądały jak nowe :p) patelnię i jakiś większy garnek też mamy z Ikei (z serii 365) i też sprawdzają się ok :)
    --
  2.  permalink
    Takie komplety to ze 2 he he ;) Nas w tej chwili 4.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Madziik Tefal Classica polecam, mam od 6 lat i nic się z nimi nie dzieje :smile:
    A ja prawie skończyłam remont w kuchni, więc się pochwalę. Brakuje mikrofali do zabudowy, listwy ledowej podszafkowej, która doświetli szkło i blat i jakiejś zwiewnej firaneczki :smile:
    http://28dni.pl/pictures/2538558.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2538493.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2538478.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2538518.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2538538.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2538528.jpg
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    madziik1983: Ja proszę o polecenie jakiś garnków.


    Używamy od lat garnków ikea 365+. Na razie nie do zdarcia.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    My tez je mamy i uwielbiamy, drugie ktorych uzywamy od 5lat to tefal inginio
    --
  3.  permalink
    A mozna do zmywarki? Bo jak ja juz cos znalazlam to pisze, ze nie do zmywarki:/
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Myangel , uwielbiam cegłę na ścianach :bigsmile:

    Przy okazji mam pytanie o jasne /kremowe kanapy.
    Ma któraś z Was ? Skórzane czy materiałowe , nieważne. Chodzi mi głownie o brudzenie . Mam małe dziecko i dużego psa który jest dość, hmmm...flejowaty :wink::tongue:
    Tak mi się marzy i nie wiem czy mam zapomnieć czy nie...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    madziik1983: A mozna do zmywarki?


    Moje na okrągło się w zmywarce kąpią, nawet nie pomyślałabym, żeby je ręcznie myć.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    mamakasi: Ma któraś z Was ?

    ja mam beżowego ektorpa :cool: flejowate dziecię i sierściucha :wink:
    pokrowiec prałam raz jak na razie. na siedzisku rozkładamy koc, na oparciach bocznych małżu położył kieszonki na pilota bo jest leniem :wink:
    generalnie idzie przeżyć :tongue:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    MyAngel, możesz napisać/zaszeptać ile płaciłaś za szybę na ścianie i jakie są jej wymiary? będę wdzięczna. Niedługo pewnie, będę prosić Was o radę odnośnie takiej szyby,bo nie wiem na co się zdecydować.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    MyAngel jaki masz ostatecznie blat? nie wiem czy komorka mi nie przeklamuje ale wyglada bardzo znajomo ;)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Basita: MyAngel, możesz napisać/zaszeptać ile płaciłaś za szybę na ścianie i jakie są jej wymiary?

    Basita za szkło daliśmy 1800zł (w tym montaż i wzór z Fotolii.pl) z tym, że mam 5 kawałków (2 małe 18cm na ościeżnicach okiennych, jeden obok okna ok 100cm, jeden za zlewem też ok 100cm i najdłuższy z wzorem 280cm, wys. 52cm). Ostatecznie dali nam upust 140zł, bo zamiast 4 tygodni czekaliśmy 8, bo 2 razy przyjeżdżali montować i okazywało się, że nadruk jest nie z tej strony.
    MrsHyde: MyAngel jaki masz ostatecznie blat?

    MrHyde blat to Black Oxide Kronospan :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    MyAngel, a w którym miejscu masz gniazdka? Bo nie widzę w tej szybie.

    Treść doklejona: 23.11.15 17:21
    A widzę jedno za czajnikiem. Czy ono było uwzględnione w cenie czy za każdy otwór dodatkowo kasują?
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Bari gniazdka mam 2 podwójne, za czajnikiem i za mikserem. Zapomniałam dodać, że to też już było w cenie. Jeśli pytasz o to czy za wszystko kasuje osobno to tak, u nas tak było. Dostali wszystkie dane i wycenią i wszystko razem.
    Jeszcze szyba z wzorem jest hartowana i szkło typu diamond, w przekroju jest bezbarwne, a nie niebieskie czy zielone,ponoć lepsze do jasnych wzorów.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Basita: MyAngel, możesz napisać/zaszeptać ile płaciłaś za szybę na ścianie i jakie są jej wymiary? będę wdzięczna. Niedługo pewnie, będę prosić Was o radę odnośnie takiej szyby,bo nie wiem na co się zdecydować.

    My kupiliśmy 3 szyby u szklarza (jedna hartowana, dwie nie) zapłaciłam 600 zł za wszystko. Mąż sam przykleił :) tylko ja nie mam fotografii tylko po prostu kolor, wyszło taniej ale mi się akurat fotografie itp. nie podobają.
    bari_87: MyAngel, a w którym miejscu masz gniazdka? Bo nie widzę w tej szybie.

    My mamy gniazdka chowane w blatach o takie;) też mąż robił :)


    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    MyAngel, dzięki za odpowiedz:) bardzo ładnie to wygląda. Tak subtelnie. Szczerze,to myślałam,że jednak drożej Wam wyszło. Nie mam żadnego porównania, bo nie dowiadywałam się jeszcze.Dopiero za 2 tyg. będziemy w Pl i coś zaczniemy myśleć.

    Caro fajne te gniazdka w blacie. Szkoda,że my nie pomyśleliśmy.

    Tak szczerze, to ta nasza kuchnia, jest słabo przemyślana:( Robiliśmy wszystko na szybko,bo mieliśmy mieć gości z wyspy na urodzinach Kacpra,i tak właśnie wyszło. Nie jestem do końca zadowolona :neutral:
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Rewelacja z tymi chowanymi gniazdkami !
    Nie wiedziałam ,że takie cuda istnieja :shamed:
    Tylko pytanie czy w granitowych blatach też się da takie coś zrobić :confused:


    elfika: generalnie idzie przeżyć


    Dzięki, ale to trochę mało. Coś czuję, że pod tym stwierdzeniem może kryć się pułapka:tongue::wink: Jestem straszną maniaczką porządku. W skórę pewnie przynajmniej kłaki się nie wbijają ...
    Tylko Elfika ma jasne kanapy i dzieci/psy ???
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    mamakasi: Dzięki, ale to trochę mało. Coś czuję, że pod tym stwierdzeniem może kryć się pułapka Jestem straszną maniaczką porządku. W skórę pewnie przynajmniej kłaki się nie wbijają ...

    jeżeli masz pierdolca na punkcie czystości to sobie odpuść jasne kolory, albo odpuść pierdolca :wink:
    mój pies jest długowłosy, więc jedyne co może się wbijać to piasek... jedynie co to odkurzam kanapę codziennie [mam odkurzacz z końcówką do tapicerki]i regularnie wymieniam koc. gdybym się tak porządkiem przejmowała to musiałabym wszystkich wystawić za drzwi bo wszyscy troje generują taki burdel, że ręce opadają :tongue::wink:
    -- [/url]
  4.  permalink
    Caro_line - ale te chowana gniazdka sa extra, jak bede robic kuchnie to sobie takie zrobie :)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    elfika: gdybym się tak porządkiem przejmowała to musiałabym wszystkich wystawić za drzwi


    To wybieram tą opcję :tongue::wink::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Dziewczyny mamy mały problem z ogrzewaniem.
    Na dole grzejemy kominkiem i gdy temp przykładowo podniesie się do 22 stopni to ogrzewanie nie zaskoczy.

    Na dole mamy ciepełko a na górze domu Syberię ... Macie jakieś sprawdzone sposoby ? Czujnik temp na piętrze ?
    --
  5.  permalink
    maxiulka: Czujnik temp na piętrze ?
    no moze przeniesiesc z dolu na gore taki czujnik?? My mamy piec gazowy i mam czujnik bezprzewodowy.
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeNov 25th 2015 zmieniony
     permalink
    maxiulka: Dziewczyny mamy mały problem z ogrzewaniem.
    Na dole grzejemy kominkiem i gdy temp przykładowo podniesie się do 22 stopni to ogrzewanie nie zaskoczy.

    Na dole mamy ciepełko a na górze domu Syberię ... Macie jakieś sprawdzone sposoby ? Czujnik temp na piętrze ?


    Jeśli macie obecnie czujnik w pokoju, gdzie grzejecie kominkiem, to może lepiej ten czujnik przenieść na górę, lub jeśli jest możliwość zrobić dwa oddzielne czujniki.

    Możecie też pokombinować najpierw z grzejnikami: na dole je przykręcić, palić w kominku nieco delikatniej, zaś grzejniki na górze rozkręcić na maksa. Może wtedy temperatura na dole będzie wolniej rosła, co pozwoli nagrzać się pomieszczeniom na górze.
    Ewentualnie dodatkowo możecie też podnieść temperaturę na programatorze np do 24 i skręcić moc grzania na dole, a rozkręcić na górze.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, tak oglądam sobie projekty domów i sie zastanawiam nad kwestia garaż w bryle czy osobno. Jakie jest Wasze zdanie i jak sie to u Was sprawdza?
    Wiem, ze to teraz bardzo modne. Tak bardzo, ze jak widze projekt bez garażu to aż mi sie dziwny wydaje :)
    Ale jednak - poza oczywistymi plusami - sa tez minusy, bo bryła domu robi sie przez to duża, nie do końca podobają mi sie tez te projekty, gdzie garaż od frontu zajmuje większosc powierzchni. Wiecie, mam takie wrażenie, ze dominują traz projekty, ktore mówią: nie wchodź tutaj! Domy zamiast zapraszać, zaczęły wyglądać jak bunkry.
    No ale. Wiadomo, ze to kwestia architekta. Tym niemniej jestem ciekawa, czy któreś z Was budowały z oddzielnym garażem i jak to sie sprawdza.
    Mnie to o tyle kusi, ze:
    1. Chciałabym w domu rożne pomieszczenia dodatkowe i trudno to jakoś sensownie zmieścić z garażem, nie robiąc z domu rezydencji Caringtonow ;)
    2. Osobny garaż to tez przestrzeń życiowa dla małża, zeby sobie tam miał jakis składzik i takie tam.
    Z góry thx za opinie.
  6.  permalink
    Magda, osobny garaż to też większe podatki, popatrz w gminie ile by Was to wyniosło, w naszej za oddzielny garaż wychodzi więcej niż za dom.

    Magdalena: 2. Osobny garaż to tez przestrzeń życiowa dla małża, zeby sobie tam miał jakis składzik i takie tam.

    my mamy garaż w bryle, a mój mąż ma tam swoje graty, część "warsztatu", czy osobny czy w bryle wychodzi przecież podobnie "powierzchniowo".
    No i garaż w bryle ma zaletę szczególnie zimą, że może sobie tam przejść bez ubierania się, więc jest mu wygodniej.
    --
  7.  permalink
    Magda, pamiętaj że osobny garaż generuje dodatkowe koszty jeśli chodzi o opłaty w gminie dot. nieruchomości (coroczny podatek). Wszystko zależy od tego jak dana gmina to liczy, bo zdarza się nawet tak, że za garaż płacisz tyle samo co za dom...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.11.15 22:42</span>
    Widzę ceri, że pisalysmy w tym samym czasie :wink:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 25th 2015 zmieniony
     permalink
    No widzicie, nawet nie miałam pojecia o tych podatkach. Ten argument absolutnie mnie przekonuje :)
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    U nas bardzo się cieszymy z pokoju, który mamy NAD garażem. Jest duży, ustawny, idealny na gościnny, bo na półpiętrze.
    Nasz projekt: http://www.archeton.pl/projekt-domu-kajaluxgrota_1181_opisogolny
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    My mamy w bryle, ze względu na koszty - podatki i dwa sama budowa. Ale... ostatnio tak rozmawialiśmy, że chyba nie potrzebujemy garażu, że wystarczyłoby duże pomieszczenie gospodarcze i fajna wiata na samochód. Widzieliśmy takie nowoczesne domy i bardzo mi się podobają.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny, ja z kolejnym pytaniem do fachowców :wink:
    Gdyż zakochałam sie w działce, ktora jest w drugiej linii zabudowy. Na poczatku ją odrzuciłam ze względu na odśnieżanie wjazdu w zimie, ale w sumie jak to obejrzałam na żywo, to moj teść ma tyle samo do odśnieżania od bramy do garażu, wiec bez przesady.
    No ale zatem chciałabym Was zapytac jakie minusy drugiej linii zabudowy są, o jakich ja, laik w temacie, nie wiem.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Magdalena pierwsze co mi się nasuwa to jak kwestia własności drogi dojazdowej?

    No i jeśli droga Twoja nawet to kwestia pociągnięcia mediów z drogi (na pewno drożej wyjdzie niż w pierwszej linii)
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Cholera, jestem jak dziecko we mgle w kwestii mebli pod umywalkę. Mamy kupioną umywalkę i teraz chcemy kupić jakiś mebel, w który ją można wpuścić. To możliwe w ogóle??? Bo w ofercie widzę albo same zestawy umywalka z szafką, albo takie do nablatowych. Czyli muszę wołać jakiegoś pana Miecia i robić na wymiar??? Help.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Smuga wpuszczane to chyba w wiekszosci robi sie na wymiar, my mamy umywalke nablatowa a tez szafke na wymiar robilismy bo na konkretnych wymiarach szafki wiszacej nam zalezalo

    Magdalena dziewczyny napisaly wszystko odnosnie wolnostojacego garazu. U nas za ponad 120metrowy dom jest mniejszy podatek niz u ciotka przez plot placi za garaz niespelna 15m2. Nasz garaz jest w bryle, wydluza dom a nie go poszerza; no i u nas pelni funkcje garazowo-skladzikowa bo oprocz auta i standardowych klamotow to trzymamy tam tez ekogroszek na zime
    co do drogi to warto sprawdzic jak dlugi kawalek odsniezania wam przypadnie i jak daleko trzeba dorpowadzac przylacze bo to niestety potrafi szarpnac po kieszeni baaardzo
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Droga jest częścią działki. Na planie wyglada na długą, ale na żywo to po prostu taki dłuższy wjazd. Myślałabym wtedy o takim projekcie domu, ze dokładnie na końcu tego wjazdu jest brama garażowa (w bryle).
    http://28dni.pl/pictures/2540863.jpg
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2015 zmieniony
     permalink
    chodzi o dzialke nr 49?
    dojazd 40m to jak dla mnie baaaaardzo duzo odsniezania no i od razu na wprost niekoniecznie uda sie zrobic wjazd - policz ze od granicy trzeba sie po 4m odsunac wiec jak nic z 50m wyjdzie

    znajomi maja droge 25m do spolki z sasiadami i kupili traktorek bo lopatami nie szlo (zwlaszcza ze musisz pod uwage wziac zawiewanie) - w sensie trzeba sie mocno 'nalopatowac' zeby szerokosc drogi odsniezyc; zwlaszcza ze jak docierali do konca to juz poczatek zasypywalo i trzeba bylo na nowo odsniezac (kolega rano o 5 wychodzil odsniezac po nocy i stal sie wielkim fanem nagrania Wymarzony dom w Bieszczadach)
    u nas mamy 10m od bramy do garazu i rok temu bylo ok spoko, nawet przyjemnie ale dwa lata temu jak snieg padal non stop i niekoniecznie plugi jezdzily to trzeba bylo i nasz podjazd i kawalek ulicy (a jak plug przejechal to cala bryle tego co nam zasypal na podjezdzei) i taka podwojna szufla dzialalismy
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Kurczę... No tego sie wlasnie obawiam, ze ten wjazd to bedzie słabo:/// a tak bardzo mi sie w srodku ta działka podoba... Jest piękna, ze starymi drzewami w granicy, z ogrodem od południa.
    Ech, ale moj Mąż-Głos-Rozsądku pewnie tez bedzie miał obiekcje.
    Z drugiej strony ma tak świetna lokalizacje, ze byc moze bedziemy musieli szukac jakiegos kompromisu. Ale czy on moze miec 50 do odśnieżenia to ja nie wiem ;)
    Druga w tak samo odpowiadającej nam lokalizacji i ładna w srodku mamy w rozmiarach 18,6x37. I o ile taka nieduża jest dla mnie ok, to jednak za wąska, trzeba bedzie kombinować bardzo.
    Dzięki za Wasze rady. Jutro dam znac po oglądaniu co i jak.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Magdalena: I o ile taka nieduża jest dla mnie ok, to jednak za wąska, trzeba bedzie kombinować bardzo.

    nie grzesz :P nasza dzialka 12.6 na niespelna 37 i dom na miare, dosc zgrabny nam wyszedl :fingersear:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 27th 2015 zmieniony
     permalink
    50m to na prawdę dużo (chociaż u nas działki mają w standardzie po 60m długości i sporo osób ma porobione garaże na końcach (bo działki dość wąskie - 20m) i jakoś radę dają ;) jest też kilka domów właśnie na dzielonych działkach z długim podjazdem i chyba też specjalnie nie narzekają, chociaż pewnie dopiero jak przyjdzie prawdziwa zima to się przekonam jsk to na prawdę wygląda (rok temu było bardzo mało śniegu)

    Wjazdu na wprost zrobić na pewno nie dasz rady bo właśnie i tak musisz oddzielić się min 3 m od płotu


    Co do działki o szerokości 18,6 to na piętrowy dom z garażem w bryle spokojnie starczy...przy parterówce jednak byłoby już ciężko (nasza na 20 jest wręcz na styk - bez garażu )
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena, 50m to niby dużo, ale czy my w Polsce mamy takie śniegi, żeby trzeba było aż odśnieżać wjazd? No przynajmniej u mnie ani razu od co najmniej dwóch lat się nie zdarzyło, żeby trzeba było odśnieżać wjazd do garażu:) Jak śnieg napada, to jest go tak mało, że bez problemu samochód przejedzie.
    A męża, jak coś, można przekonać zakupem quada z funkcją odśnieżania ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Akirka, jshaha, trafilas w sedno :wink:
    Ja zreszta sie zastanawiam czy to tez nie od regionu zalezy. Wjazd 50m w gorach, gdzie czesto jest śnieg, to jednak nie to co u nas. W zeszlym roku nie bylo jak na sanki wyjsc.
    .
    Mr Hyde dobra, przekonalas mnie. ;)
    .
    No cóż, w tych gesto zabudowanych gminach niestety trzeba isc na kompromisy. Jak blisko wszedzie, to druga linia lub wąsko. Bo znalazlam ladny grunt 29x29m, ale juz troche dalej. Do pkp 1,4km do szkoly 1,8km.
    Ale moze ja nie znam realiow i to jest spoko?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Akirka ja mieszkam w woj podlaskim i mieszkamy 3,5roku i mamy za soba akcje ze sniegu ze nie bylo gdzie go skladowac a na nasza ulice nie dojezdzaly ani taksowki ani wlasnym autem nie szlo wyjezdzac a mieszkamy na obrzezach miasta na wcale nie malym osiedlu (a skarpe sniegu rozrzucalismy po kostce w weekend majowy zeby sie rozpuszczal)

    Magdalena zapytaj szczypty czy cerki jak w wazsych okolicach jest ze sniegiem; ja patrzac na moje strony wiem ze bez traktorka czy innego spychaza bym sie na dluga droge dojazdowa w zyciu nie porwala

    Treść doklejona: 27.11.15 17:59
    Magdalena: Do pkp 1km, do szkoly 1,8km.

    mamy szkole podstawowa na osiedlu i tez tyle trzeba przejsc (chyba ze idziesz polem to pol km mniej)
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Magdalena, w kwestii domu sie nie wypowiem, ale wlasnie zdecydowalismy sie na mieszkanie w Misteczku Wilanow i do szkoly i przedszkolak bedziemy miec prawdopodobnie 1,5km, na szczescie sa obok siebie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 28th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a skąd wziąć wycenę podciągnięcia mediów? Gaz, prąd i kanalizacja.
    Bo w dzialce z wjazdem bedzie do pociagniecia prwnie z 60metrow licząc dokladnie38m wjazdu plus czesc dzialki. Pasowaloby znegocjowac te cene, gdybysmy sie zastanawiali nad zakupem.
    Gaz wyczytalam, ze 1500zl/15m a potem kazdy dodatkowy to 65zl/m.
    Ale jak jest z pradem i kanalizacją to nie wiem.
  8.  permalink
    Nie wiem jak jest wszędzie, ale u mnie wodę i ścieki załatwia się w gminie. Tzn jeśli dobrze pamiętam, to oni mają swoich wykonawców i udzielają informacji.
    U mnie co prawda wszystko wstrzymane jeśli chodzi o budowę (byłam na etapie załatwiania papierków) ale ja mam działkę jako 3 od drogi (przy drodze moi rodzice, później sąsiad - też jakaś rodzina "siódma woda po kisielu") a później my. Z tym, że media się podciąga od najbliższego sąsiada.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.