Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Dziękuje, Dziewczyny. To juz mam chyba komplet wstępnych informacji. Byłam dzis na objazdów e po interesującej mnie okolicy i... zdygalam. Mimo, ze znalazłam trzy świetne działki, bezpośrednio. Ale jakoś tak sie czułam, ze za daleko od znajomych wszystkich, ze taka inwestycja... no kurde strach mnie obleciał :)))
    Zobaczymy. Jak nas cos złapie za serce, to sie zdecydujemy. Ale chyba niz na sile...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    ]
    Magdalena: Balterio rządzi.
    Mam je w mieszkaniu i nawet ludzie stolarza w pierwszej chwili mysleli, ze to drewno.
    Plus są niezniszczalne.

    o tak, panele Balterio sa rewelacyjne!
    nie dosc ze wiele osob mysli ze to dechy to jeszcze nie straszne im drapanie psa (Milka miala faze zakopywania wszystkiego wszedzie i pazurami leciala na ostro) ani stojaca na nich kaluza

    Magdalena: czy dom stedniej wielkosci oarterowy z poddaszem o bryle 150m w tym garaz, da sie postawic za 300tys do stanu do wprowadzenia sie? Czy raczej do deweloperskiego?
    Magdalena: W sumie pewnie chcielibyśmy na sam dom (nie licząc działki) przeznaczyć do 500tys, tzn mowie o zbudowaniu i wykończeniu go do wprowadzenia sie.

    wszystko zalezy czy bedziecie cos robic sami, czy uda wam sie kupic taniej materialy (my sciagalismy z innej czesci kraju); jakie sa stawki za robocizne; jaki standard sobie wymyslicie oraz na czym postanowicie przyoszczedzic (na oknach czy ociepleniu to akurat nie mozna oszczedzac)
    ceny sie mocno zmieniaja ale jakby nie bylo to trzeba z 15-20% liczyc zapasu na nieprzewidziane wydatki
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Kurcze, powiem Wam, ze fajnie sobie wypbrazac dom. Ale juz decyzja o wyprowadzeniu sie z osiedla pelnego znajomych w zupelnue nowe miejsce to mnie przeraża... Czy dzieci nie beda pokrzywdzone, ze nagle beda mialy tak daleko do kolegow? Tzn Mery, bo Miko nic nue kuma ;)
    Czy ja sie nie bede czula samotna zdala od kolezanek?
    Jak sobie poradzilyscie z takimi myslami? A moze nie mialyscie obaw tego typu?
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    My się budujemy w tym samym miasteczku, 700m od obecnego miejsca zamieszkania, więc akurat mnie te dylematy nie dotyczą.
    Ale wracając do Twoich pytań - uważam, że warto przyjrzeć się ogólnemu przekrojowi populacji - plus jeśli jest trochę młodych rodzin, są parki, place zabaw, sklepy, to i nowe znajomości będą i dzieciaki się przystosują.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Albo namówić znajomych i budować obok siebie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Hej, czy ktoś ma namiar na DOBREGO hydraulika z Warszawy? Będę bardzo wdzięczna
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Magdalena: Jak sobie poradzilyscie z takimi myslami? A moze nie mialyscie obaw tego typu?

    Wyprowadziliśmy się i zbudowaliśmy dom w innym mieście, 200 km od poprzedniego miejsca zamieszkania, we Wrocławiu zostawiliśmy cale życie towarzyskie, przyjaciół. I tak, to zdecydowanie największy minus tej przeprowadzki. Dlatego zmiana OSIEDLA nie wydaje mi się problemem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Magdalena: Jak sobie poradzilyscie z takimi myslami? A moze nie mialyscie obaw tego typu?


    Ja miałam obawy. Wybudowaliśmy się 10km za miastem na totalnym zadupiu. Fakt, że pięknie, las, konie, piękne widoki, ale z dala od miasta, od znajomych etc. Nie odnaleźliśmy się tam i po 3latach mieszkania w domu, sprzedalismy go, i wróciliśmy do miasta, właśnie jesteśmy na etapie wykańczania mieszkania ;)
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    marylove, dzięki za odpowiedz w temacie drzwi. Niestety mój hol nie ma za bardzo dostępu światła, a u Ciebie jest "dojście", więc będę chyba musiała dać w pokojach drzwi z lekkim przeszkleniem, ewentualnie do łazienek dam pełne i nie wiem co z wiatrołapem, jak będzie lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Wredi, a skąd jesteś?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Ladybird nie załapałam się buuu ale skoro lask piszą, że super dom to ok :)
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Nikt nie poleci hydraulika...?:cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    azja napisz co się stało być moze mój maż pomoże
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Anula wypożycza męża na godziny ;-)
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Smuga :) hahahaha a co ja na to poradze ,że mam męża złotą rączkę jak się chłop zna to pomaga ludziom . Azja zadzwoń może i wam pomoze Sławek 504-371-631
    --
  1.  permalink
    Sławek- złote rączki :) To brzmi interesująco :crazy:
    zapiszę sobie telefon i zadzwonię jak będę w potrzebie :tooth:
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Środa: Wredi, a skąd jesteś?
    świętokrzyskie
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Dzięki, już mam 3 namiary! Forum niezawodne:)
    Chodzi o grzejniki, ktore nie grzeją juz od dawna, niestety to te w pokojach dziecięcych, dogrzewamy elektrycznym. Odpowietrzanie nie pomaga, zakręcalismy wszystkie pozostałe i odkrecalismy te felerne na maksa - tez nie pomogło. Nie wiadomo czy je wywalić. Bo to dziwne, ze nie grzeją wlasnie dwa obok siebie - czy to nie problem gdzies głębiej...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Dominika - jak hydraulik sie Wam sprawdzi, to daj znac, bo my w podobnym temacie mamy co rok problem i chyba trzeba porządnie wziąć się za sprawe :/
    --
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    My tez sie zaczynamy budowac:-) , i juz sie tego tez troche boje,
    bo przenosimy sie 40km od dotychczasowego zycia, z miasta, na zadupie, praktycNie,
    :-( .... nie wiem jak sobie z tym piradze, tu zostawiam wszystko a przenosimy sie w cudna ikolice, las, spikoj ale zdala id ludzi, od gwaru codziennego
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    My też przeprowadziliśmy się z osiedla z blokami na lekkie zadupie ;), chociaż dobrze skomunikowane. I okazało się, że Gosia super się odnalazła, bo na działkach obok wybudowali się nasi rówieśnicy z małymi dziećmi. Znalazła sobie super koleżankę w domu obok :-).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a co uważacie na kupienie domu od kogoś, tzn stan deweloperski? Bo znalazłam taka ofertę, w świetnej lokalizacji, co prawda działka nieduża, bo 800m. Ale sam dom idealnie pod nas, taki wlasnie bym sama zaprojektowała.
    Jeszcze go nie oglądałam na żywo, bo sie ciagle waham.
    Bo kurczę wiecie, co sie mowi, ze dla siebie sie buduje lepiej niz dla kogoś. A ten dom jest wykańczany z myślą o sprzedaży.
    I niby dachówka ceramiczna, wydaje sie, ze wszystko porządnie robione, ale sie obawiam.
    Myslalyscie moze na taki temat? Myślicie, ze to duze ryzyko? na czym, czego nie widac, mozna przyoszczędzić, co mogłoby sie okazać po kupnie duża wadą?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    Magda, pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi na sprzedaż, trzeci dla siebie- tak gwoli ścisłości :devil:
    a tak na poważnie, to czemu nie skoro wydaje Ci się idealny? zobaczyć zawsze można, to nic nie kosztuje :wink:
    co do materiałów to zawsze możesz poprosić o faktury do wglądu. możesz wziąć ze sobą jakiegoś speca coby określił czy ok czy nie technicznie.

    Treść doklejona: 14.10.15 11:21
    co do rozmiaru działki to jak ze wszystkim, co kto lubi. mi akurat takie metraże odpowiadają.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    Elfika, dobry pomysl z tymi fakturami, dzieki!
    Wlasnie tez myslalam o tym, by zaplacic zaufanemu majstrowi, aby sprawdził hacjendę i powiedzial, co myśli.
    Tak sobie kminie, ze jak dom jest w pierwszej linii zabudowy, przy ulicy pelnej domow blisko centrum miejscowosci, bo to odpadaja obawy o grunt etc. To juz duzo.
    No nic, trzymajcie kciuki, moze mnie chwyci za serce.
  2.  permalink
    A kto ten dom zbudował? Developer czy osoba prywatna?
    Bo jezeli developer to jakos nie wyobrazam sobie rzetelnego sprawdzenia faktur :)
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    Ja o tym saamym pomyslalam.. co za problem nadlozyc fakture z innego miejsca
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    zatem nie wychodźmy w ogóle z domu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    Developerka to masowka.. co innego jakbys znalazla kogos takiego z renoma i stazem kilkunastoletnim.
    A zakladajac ze developer to mozna by zapytac czy ma jalas budowe w toku i czy mozna zobaczyc. Spojrzec co klada w podlogi tzn posadzki ,rury,izolacje itp

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.10.15 15:10</span>
    A nie ma w Pl czegos takiego jak inspekcja budowlana ktora odbiera po kazdym etapie dom ?
  3.  permalink
    W pl jest kierownik budowy. jak masz rozsadnego to się do tego przyłozy, wiekszośc wpisuje w dziennik i bierze kasę
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    Aaaa.. takze na dwoje babka wrozyla.zaden pewniak
  4.  permalink
    W przypadku developera wg mnie warto sprawdzic poprzednie realizacje i zapukac do domów gdzie mieszkaja ludzie min od 2 lat. Zapytać o usterki,, awarie, odpowiedzialnośc gwarancyjną, kontakt z developerem itp.
    Mozna dom przypicować, połozyc dachówkę, drewno na elewację itp a na podmokłym terenie wlac w fundament B10 :)
    Sprawdzanie faktur to mrzonka, nie wierz w coś takiego Magda.
    To mozna mniej więcej sprawdzić jezeli ktoś budował dom dla siebie i zjakiegos powodu musi go sprzedać, ale i w takim przypadku nalezy zachować ostrożnosc.
  5.  permalink
    elfika: zatem nie wychodźmy w ogóle z domu.

    Nikt nic takiego nie powiedział. Po prostu to co doradziłaś jest mało wiarygodne
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    a czasem nie mylicie stanu deweloperskiego z deweloperem?
    dla mnie kupienie kupienie od kogoś w stanie deweloperskim nie oznacza dewelopera.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    Szczypta ugzglednila w swoim poscie tez zakup od kogos ;)
    Ja sie zapedzilam:shamed:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    Mi tez sie wydaje ze Magda miala na myśli osobę prywatna . A stan domu developerski.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    więc mój pomysł nie do końca jest nie realny. do tego jest jednym z wielu.
    nie sądziłam, że trzeba takie rzeczy tłumaczyć....
    -- [/url]
  6.  permalink
    Elfiko, ale przeciez cały czas mówimy o tym,ze mogła go budowac osoba prywatna:shocked:
    Widziałas moje pierwsze pytanie?:shocked:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 14th 2015
     permalink
    Dzieki za Wasze rady. Budowala osoba prywatna.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 15th 2015
     permalink
    Magdalena, my kupiliśmy dom w stanie deweloperskim od faceta, który ma firmę budowlaną i ogólnie zajmuje się budową na zamówienie, ale raz na jakiś czas stawia też taki dom według własnego pomysłu i po prostu sprzedaje. Wszystko zaczęło się rok temu, mieszkamy pół roku i póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Podpisaliśmy umowę jak się tu jeszcze działo, mieliśmy więc możliwość pewnych zmian, np. przesunęłam sobie ścianę w kuchni :wink: Ogólnie współpraca bez zarzutu, pan Marek cały czas powtarzał, że ze wszystkim się dogadamy, bo jemu zależy, żebyśmy byli zadowoleni i go polecali. No i ogólnie facet ma dobre opinie.
    Tak więc u nas się takie rozwiązanie sprawdziło.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 15th 2015
     permalink
    Kinga a jakie rejony?
    Super, ze Wam sie tak udalo.
    .
    U nas chujówka. Dom super, ALE.
    Zamiast garazu z projektu jest pokoj. Fajnie. Tylko na dzialce nie ma juz mca na garaz tak, by to jakos wygladalo i nie zaslanialo okna.
    Po drugie, sasiedni dom nalezacy tez do tego goscia jest w granicy. Miedzy domami jest 3metry, domy niby nie w jednej linii ale i tak z tylnych okien tamtego domu mozna zobaczyc co w tym nowym jest podane na stol.
    No nie do przyjecia.
    Wk***am sie maksymalnie, bo ofc tego na fotach nie bylo widac!
    Dzieci wymarzły, stracony czas.
    A szkoda, bo lokalizacja idealna, zaciszna piekna uliczka przy centrum.
    Fuck. :/
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 15th 2015
     permalink
    Magdalena: Kinga a jakie rejony?

    Szczecin
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 15th 2015
     permalink
    Marylove, proszę - poka poka na chwilę jeszcze raz te swoje drzwi, co?

    Szukam natchnienia do nowej chałupy :)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Kinga, a z ciekawosci- jaka czesc Szczecina?
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 15th 2015
     permalink
    to w kwestii inspiracji polecam drzwi wewnętrzne Asilo :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 15th 2015
     permalink
    Magdalena: Fuck. :/


    buuu
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeOct 16th 2015
     permalink
    Magda niestety im fajniejsza lokalizacja tym te domy stoją gęściej... :(
    My jakiś czas temu oglądaliśmy taką inwestycje Chabrowy Zakątek w ożarowie (segmenty) i np skrajny segment, dom 170m2 za ok 700tys za developerski podtawili na 150m2 działki... Ogród wyglądał jak klatka dla psa w schronisku... :-/ z każdej strony granica innego ogródka, z balkonu możesz spokojnie zajrzeć do 3 innych domów :-/
    Odnośnie kupiwania gotowego domu- my z takim pomysłem zaczęliśmy szukanie ale szukaliśmy prawie rok. Obejrzeliśmy dziesiąt domów o ostatecznie postanowiliśmy budować bo zawsze coś było nie tak... :-(
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 16th 2015
     permalink
    Jaheira: aka czesc Szczecina?

    obecnie Pomorzany
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 16th 2015
     permalink
    Sliwson, Madzia, no ale tutaj to koleś nie pomyślał, bo jakby zamiast stawiać parterową hawirę 200m postawił dom z poddaszem, o mniejszej bryle, to wcale by nie orzeszkadzalo, ze sąsiad w granicy. Spokojnie mozna byłoby ten dom wsunąć głębiej.
    .
    sliwson: ostatecznie postanowiliśmy budować

    Ale nie budujecie sami, tylko tez deweloper stawia, prawda? Czy on stawia tylko na swoich działkach czy mozna mu zlecić gdziekolwiek?
    Bo w tym jest cały szkopuł. Gdyby ,oj maż rwał sie do budowy, latania za tym wszystkim, pilnowania majstrów etc to byśmy budowali, bo znalazłam kilka ładnych działek w Brwinowie.
    No ale P po pracy wraca o 17. najwczesniej. Nie ma mowy o metodzie gospodarskiej, o pilnowaniu budowy dzień w dzień, bo go w ogóle w domu nie bedzie. I bedzie padał na pysk.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 16th 2015
     permalink
    Magdalena: Spokojnie mozna byłoby ten dom wsunąć głębiej.

    zcasami nie da rady wsunac glebiej bo warunki zabudowy na to nie pozwola
    u nas np chcielismy zeby z przodu bylo tylko 6m a z tylu 10 wolnego ale niestety warunki zabudowy na to nie pozwolily i tak mamy sporo z przodu i cale g... z tylu

    Magdalena my budowalismy sami tyle ze mielismy dobrego i w miare zaufanego wykonawce ktory robil sam wszystkie zamowienia po uzgodnieniu ze mna materialow czy cen
    wlasciwie to poza tym ze maz znalazl budowlanca to cala reszte ogarnialam sama (wlacznie z tym ze przychodzilam i z poziomica na budowie latalam)
    kierownik budowy tez moze troche bardziej przypilnowac za odpowiednia oplata, u nas byl tylko na kluczowych elementach ale znajomi (placac 3x tyle co my) mieli kierbuda na budowie co 3dni
  7.  permalink
    Magdalena sama szukam domu w ciekawej cenie w tych samych okolicach. Na codzień zajmuje się administrowaniem wspólnotami, więc jakbyś potrzebowała jakiegoś namiaru, podpowiedzi etc. to wal jak w dym :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.