Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    KlNGA: mamy Franke z tego "tectonite", ciemny, a zacieki i brud widać, też mnie to do szału doprowadza i myślę nad wymianą

    byc moze to faktycznie roznica miedzy tym waszym tectonite a moim fragranitem? nie bede robila zdjecia zlewu po wyjeciu naczyn ale ja, len patentowany, z pewnoscia bym narzekala gdyby brud bylo widac i trzeba byloby szorowac :P
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    W wynajmiwanym mieszkaniu mamy Franke, ciemny, wydaje mi się, że z tectonitu i ja go uwielbiam. Zero zacieków. Gorzej z częścią gdzie stoi suszarka na naczynia, bo zostają ślady, chyba kamień z wody. Mąż chce to potraktować pastą bhp, zobaczymy czy pomoże. W naszym mieszkaniu też chce taki. Miał być jasny, ale jak Was czytam to zaczynam się zastanawiać, czy to dobry pomysł...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Zebra82: Gorzej z częścią gdzie stoi suszarka na naczynia, bo zostają ślady, chyba kamień z wody. Mąż chce to potraktować pastą bhp, zobaczymy czy pomoże.

    cillit bang kup, dziala swietnie (sprawdzilam na malej komorze gdzie mi sie kamien zrobic kolo sitka)
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    MrsHyde mam :bigsmile: Używamy go w łazience i jakoś z łazienką go kojarzyłam, w kuchni tylko ten zielony :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma same pełne drzwi bez przeszkleń w korytarzu, w którym nie ma okien?
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeOct 10th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy rozpoczęcie budowy w połowie listopada (przymrozki), to dobry pomysł?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 10th 2015
     permalink
    Judyta na same lanie fundamentów tak... ale wtedy i beton powinien być z dodatkiem na mrozy no i to pytanie bardziej dla ekip budowlanych. U mnie 8 marca szła budowa. Było zimno, spadł śnieg.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej, Budowniczki z Warszawy, potrzebuje porady.
    Ni stad ni zowad zawładnęło nami pragnienie, zeby mieć dom.
    Ponieważ bardzo jestem przywiązana do zachodnich powiatów oraz do linki kolejowej, zeby był dojazd, to szukam czegos stosunkowo blisko stacji wkd lub Km w Brwinowie lub Milanowku. Czy któraś z Was tam sie wychowała albo ma rodzine i poleca jakies konkretne dzielnice tam?
    Dzis widziałam zachwycające miejsce w Polesiu w Milanowku, no ale nie na nasza kieszeń.

    Treść doklejona: 10.10.15 21:46
    I powiedzcie mi, bo aj dopiero zaczynam sie edukować. Czy w 1,5 roku da sie zbudować dom taki około 150 metrów? Bez wypasów, zwykły parterowy domek.
    Wiem, ze jesteście wyjadaczkamk i pewnie to jest mega lamerskie pytanie.
    Ale chodzi mi o to, zeby skończyć zanim Mery pójdzie do szkoły, zeby jej szkoły nie zmieniać potem.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2015
     permalink
    Magdalana da sie i szybciej ;)
    Szczypta w tym samym roku zaczela i skonczyla
    my zaczynalismy w polowie czerwca a rok pozniej w dlugi weekend majowy juz sie wprowadzalismy
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 10th 2015
     permalink
    Wooooooow magda a jeszcze w zeszlym tyg o tym rozmawialysmy i mowilas ze wam tam dobrze, a moze ozarow kolo sliwsona? Czemu milanowek?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 10th 2015
     permalink
    My też postawiliśmy dom w niecały rok ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 10th 2015
     permalink
    Gocha, bo złe na. Tu nie jest na razie, ale juz zaczyna byc ciasno. A jak trzeba bedzie potem dzieci rozdzielić do osobnych pokojów to bedzie lipa.
    Jesli mamy sie budować, to teraz.
    No i nie ukrywam, ze wizyta u Ciebie, potem u znajomych w Latchorzeiwe, w Brwinowie - po prostu poczułam to cos. Ze chciałabym mieć swój dom, wiecie o co kaman :)

    Treść doklejona: 10.10.15 22:53
    Patrzyłam tez na Ozarow, bo tam koleje jeżdżą, ale nic sensownego nie znalazłam. Popatrzę jeszcze.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeOct 10th 2015
     permalink
    Magda my jeszcze w tym roku (mam nadzieję ale to zależy trochę od zimy) ruszamy z budową domu w Kręczkach (pod Ożarowem).
    Dom będzie jednorodzinny, parter+ poddasze, prosta konstrukcja, dwuspadowy dach, 120m2 pow mieszkanej (netto 155m2). Plan jest taki, że w lipcu 2016 będzie w stanie developerskim a najpóźniej na święta się wprowadzamy :)
    --
  1.  permalink
    Zachodnie powiaty są super :) Milanówek piękny, ale drogi potwornie. Nie bierzesz pod uwagę Grodziska? Fajny, przyjazny dla mieszkańców. Jakbym miała budować jeszcze raz dom to właśnie tam.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Dla mnie Grodzisk, Milanówek to już jednak o te 10km za daleko od Warszawy. My będziemy mieć wszystko w mieście. Chłopcy nawet zostają w przedszkolu/szkole na Ochocie więc ta odległość grała dla nas bardzo ważną rolę.
    Ale na pewno im dalej od Warszawy tym ziemia/domy są tańsze więc wszystko zależy od priorytetów.
    --
  2.  permalink
    Chyba niekoniecznie. Myślę,ze Milanówek na bank jest droższy od Ożarowa. Grodzisk pewnie też :) Plusem tych miast jest to,że mają niezłą komunikację- PKP i WKD. I ładne są :) Ale wiadomo- jezeli komuś zalezy,żeby było jak najblizej stolicy to warto szukać innych okazji.
    My próbowaliśmy coś kupić w Piastowie, ale w tamtym czasie gdy się budowaliśmy ceny działek były masakryczne, zupełnie nie na naszą kieszeń.
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Magdalena dom da sie wybudowac i to w krotszym czasie. My zaczelismy 26 lipca a juz 22 grudnia mieszkalismy. Wszystko zalezy od funduszy.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Lady27 w 5 miesięcy dom?

    Treść doklejona: 11.10.15 17:27
    Magdalena mój dom budował się 1, 5 roku. Miałam czas na szukanie materiałów, analizę kosztów dlatego budowa wyszła nam niecałe 20 tys wiecej niż zamierzalismy:( ... wydatki niekontrolowane i nie planowane rzeczy wyszły :(
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak w 5 mcy od wykopania fundamentow.dodam ze mamy dom z cegly.W grudniu jak sie wprowadzalismy nie mielismy tylko szafy w garderobie,w salonie zabudowy,podlogi na" strychu" i zyrandoli.a klatka schodowa z parteru na pierwsze pietro tez byla niewykonczona ale w pelni uzytkowa
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Szczypta, a ja z Piastowa chce wlasnie uciec. Nic tu nie ma. Tesco i Biedra. 2 parki po 100metrow dlugosc to żenada. Spacery tylko wzdluz ulic i glosno. Zero dbania o mieszkancow. Brak mc w pdkolach i szkolach, a wlasnie buduja dwa osiedla po kilkaset mieszkan.
    Do tego wskaznik zanieczyszczenia powietrza 2 razy wyzszy niz w Warszawie, na poziomie Krakowa!
    Ja po 5 latach mam dosc tej noclegowni. Gdyby nie super sasiedzi i swietny dojazd, zalowalabym.
    .
    Sliwsonku no co Ty gadasz :) Przeciez wlasnie Milanowek, Brwinow maja rewelacyjny dojazd! Dwie linie kolejki po dwoch stronach miasta, wjazd na obwodnice oraz Warszawska czyli ptzedluzenie Jerozolimskich. Nie sadze, zebys szybciej dojechala Polczynska. Nie chodzi o licytacje, tylko to sa te same odleglosci, bo Ożarow jest dokladnie nad Trojmiastem. Mape to ja mam teraz w glowie, tyle ją stidiowalam ;)
    Atomiast ożarowskie dzialki sa w tej samej cenie co brwinowskie.
    Dla mnie istotne bylo, by to byla miejscowosc z wlasna infrastrukturą, fajną podstawówką, zeby bylo proste jedno polaczenie kolejowe z Waw i czeste pociagi, zeby dalo sie dojsc z buta na stacje, zeby nie musialy do liceum byc wożone przez starych ;)
    Nie mam odwagi na miejscowosc bez dobrego polaczebia, choc wiem, ze bywają piekne.
    .
    Grodzisk juz jednak jest za daleko o te 10km. Choc wiem, ze jest super zadbany i swietnie dba o mieszkancow.
  3.  permalink
    a widzisz- ja lubię tę starą czesc Piastowa :) Pewnie z sentymentu
    Miejsc w przedszkolach brakuje chyba wszędzie, ale teraz gdy przyjmowane są wszytskie 4 latki a w przyszłosci 3 latki to mały problem.
    Dla mnie najmniej ciekawy jest Brwinów.

    Treść doklejona: 11.10.15 20:48
    A patrzysz na działki Komorów, Nowa Wieś, Otrębusy, Kanie? Te na trasie WKD? To fajne miejscowości
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Przecież są dwie linie kolei :)
    Jedna na Grodzisk a druga na Błonie więc połączenie z koleją jest i tu i tu.
    Nam np zupełnie nie zależało na tym, żeby w tym mieście coś było bo z góry zakładamy, że prace/szkołę/przyjaciół mamy w Warszawie. Tam chcemy mieć spokój i ciszę i po prostu do tej Warszawy nie daleko :)

    Odnośnie cen to się kłócić nie będę bo tu trzeba by było zrobić dokładny reaserch. Widziałam oferty sporo tańszych działek ale nie na żywo a wiadomo działka- działce, dom- domowi nie równy więc tu nie mogę być 100% obiektywna.
    --
  4.  permalink
    Magdzie pewnie chodziło o to,że Milanówek czy Grodzisk mają 2 linie- PKP i WKD
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Wlasnie Nowa Wieś i Kanie nie patrzyłam. Muszę luknąć.
    .
    Kurczę, no zeby nie wyszło, ja do zwiastował na pewno sentyment bede miała. Mam tu super znajomych, a wiadomo, ze to ludzie robią całą robotę ;)

    Treść doklejona: 11.10.15 21:16
    Madziu, to widzisz, masz inaczej z tą szkoła. Ja mam wolny zawód, wiec jednak szkole dla dzieci chce mieć blisko, dlatego szukam miasteczka z infrastrukturą.
  5.  permalink
    Ja tez jestem zwolenniczką szkół w miejscu zamieszkania. Jezeli pracuje się 8 godzin to zostawianie dziecka na swietlicy np w godz 7-17 to porażka....Wiadmo- jak mus to mus, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Yyyyyy sliwsonie jakto przyjaciol masz w warszawie????? Mnie sie wydawalo ze zarowno ty jak i twoi synowie to najlepszych przyjaciol macie w lipkowie??? Tylko rudego brakuje ;p
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    No! I dlatego też Ożarów a nie Grodzisk bo to jednak zdecydowanie bliżej do Was :)
    Szczypta a co to zmienia?
    Jeśli pracuje 8 godz w Warszawie to zanim dojade do miejsca zamieszkania to dzieci i tak siedzą na świetlicy... Ja pracuję 8-15.30. Codziennie o 15.40 jestem po chłopców. Gdybym miała po pracy dojechać do Ożarowa, odbierałabym ich godzinę później.
    --
  6.  permalink
    Sliwson, no dla mnie zmienia. Ze szkoły dziecko moze wrócić samo do domu, świetlica zazwyczaj jest do 3 klasy.
    Poza tym jak człowiek jest chory/ma urlop/ wolny dzien w pracy to tak czy siak musi grzać z dzieckiem do szkoły iles tam kilometrów.
    Ale to mój punkt widzenia ofc- kazdy robi jak mu wygodnie

    Treść doklejona: 11.10.15 21:50
    Aha- zeby było jasne- nie mieszkam w zadnej z wymienionych miejscowości ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Lady pokaz jakieś zdjęcia domu.... z cegły rozbiórkowe budowaliscie? Jaki duży?
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Cegla nowa http://www.vandersandengroup.pl/bricks/pl/cegla-plytki/mosa
    Dom 310 m2. Parter ,pietro i poddasze z pokojem ogromnym i toaleta. Ogolem mamy 3 lazienki i 2 toalety.
    Zdjecia te co mam wrzuce pod wykresem u siebie bo ja glupia nie umiem ich tu kopiowac..moze dlatego ze wylacznie z komorki tu wchodze
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma same pełne drzwi bez przeszkleń w korytarzu, w którym nie ma okien?

    Ja tak mam. Ale nie wiem czy o taki korytarz jak mój Ci chodzi, bo w sumie sporo światła wpada z klatki schodowej, kuchni no i salonu. Ale w części bez okien drzwi mam bez przeszkleń. ZAraz pokażę Ci to na zdjęciu.

    Zdjęcie fatalne:wink: ale chyba widać co i jak:


    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.10.15 23:09</span>
    Marylove chyba w Anglii mieszkasz bo poznaje styl drzwi :wink:

    hehe no akurat w samym środeczku Polski :wink: a drzwi robił polski stolarz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Hihi a wygladaja tak "Angielsko"
  7.  permalink
    Ladybird27- tempo rzeczywiście niesamowite! I jaki dom ogromny!:)
    Masz nieudostępnione komentarze,wiec zdjęć nie zobaczymy
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Aha to juz udostepniam ;)
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Jakie ładne płyteczki naścienne w kuchni, marylove!
    U nas w tym tygodniu reszta płytek (przedpokój i kuchnia) i zaczynają kłaść podłogi!!!! Skończy się klimat budowlany i chyba w końcu poczujemy, że przeprowadzka to nie taka odległa przyszłość.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Ekspertki moje, a powiedzcie mi teraz tak. Znalazłam działkę, wszystko fajnie, sucha, uzbrojona, nawet ma co z sieci miejskiej. Wokół inne dmy jednorodzinne, ale mam info, ze trzeba wystąpić o warunki zabudowy. Rozumiem, ze to w takiej sytuacji jest formalność, tak?
    Bo skoro wokół domy, no to chyba na tej działce nie ma przeznaczenia na szkole czy Tesco ;) ma 1,5tys m, tak typowo pod domek.
    Czy to występowanie o warunki jest upierdliwe jakoś?
    .
    I sie przy okazji dowiedziałam, ze Milanowek ma takie zasady, ze na działce w tym obszarze zabudowa nie moze przekroczyć 15%, czyli moge postawić dom zajmujący 150m powierzchni, czyli parterowy z użytkowym poddaszem by wychodził, w tym garaż.
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    ladybird27 jakkolwiek nie mój styl to muszę powiedzieć że piękne domiszcze! cegła :heart: ja zakochana w vandersandenie, mam trochę wewnątrz :smile:
    Smuga dzięki, też je kocham, to Peronda :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Dzieki :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Mery a na podlodze masz deskę?
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Magdalena: Mery a na podlodze masz deskę?

    Nieee, panele balterio.
    --
  8.  permalink
    Ladybird27- obejrzałam :) Ogromny dom, jestem pod wrażeniem,ze tak szybko Wam się udało go wybudować. Chyba jesteście mistrzami w tym względzie ;)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    marylove: Nieee, panele balterio.

    Haha, Balterio rządzi.
    Mam je w mieszkaniu i nawet ludzie stolarza w pierwszej chwili mysleli, ze to drewno.
    Plus są niezniszczalne.
    .
    Dziewczyny, a czy dom stedniej wielkosci oarterowy z poddaszem o bryle 150m w tym garaz, da sie postawic za 300tys do stanu do wprowadzenia sie? Czy raczej do deweloperskiego? Chodzi mi o normalny dom bez luksusow. Czyli dobra jakosc, ale bez palisandru w elewacji albo wypasu jak u Lady :wink: bo wiem, ze sa do
    Y, ktorych i za bańke nie postawisz ;)
    Pytam Was, bo stawialyscie i wiecie lepiej niz tzw eksperci w mediach.
    A probuje oszacowac ile poza kasą w dzialke trzea wpakowac.
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Mistrzami moze nie ..ale to jest to, czym sie oboje z mezem zajmujemy profesjonalnie,ze tak powiem..choc mimo ze tak jest bez zmian w trakcie i odejscia od kosztorysu sie nie obylo:wink:

    Madzia mysle ze da sie postawic jak zaplanujesz wszystko ,material pozasezonem i dobrze dopilnujesz budowy.
    Ale zawsze trzeba miec granice bledu taka jak pisala Lady76.
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Moim zdaniem może być ciężko do stanu do wprowadzenia się. Ale ciężko porównać, bo chociażby ceny robocizny są różne zależnie od regionu. Dobrze byłoby spotkać się z budowlańcami i oszacować koszty. A projekt już macie?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Dopiero kupujemy działkę, a ja próbuje zmierzyć siły na zamiary, stad tyle podstawowych pytań zadaje.
    W sumie pewnie chcielibyśmy na sam dom (nie licząc działki) przeznaczyć do 500tys, tzn mowie o zbudowaniu i wykończeniu go do wprowadzenia sie. Nie mowie o ogrodzie i bajerach ;)
    Poszukam projektu i sie zorientuje. Mam namiar na zaufanego i dobrego majstra, wiec sie ze nim wtedy spotkam i pogadam, tak jak radzicie.
  9.  permalink
    Wg mnie 500tys to spora kwota i spokojnie sie da.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Lady ekstra macie hacjendę!!!
    Nie chciała bym takiej dużej ale robi wrażenie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Thx ale ze duzy to sie tylko wydaje albo sie przyzwyczailam chociaz sprzatajac to sie czuje...bo jest stosunkowo malo pomieszczen na metraz. No nic. Tyle o mnie :) wrzuce tylko foty jak zaloza zyrandol w tym tyg bo ciesze sie z niego jak dziecko z zabawki :)
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeOct 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena:
    Dziewczyny, a czy dom stedniej wielkosci oarterowy z poddaszem o bryle 150m w tym garaz, da sie postawic za 300tys do stanu do wprowadzenia sie?


    Znasz nasz projekt więc wiesz, że jest nawet mniejszy. Nam wykonawca wycenil stan developerski na 360tys biorąc pod uwagę jakieś tam nasze preferencje i zmiany typu- ogrzewanie podłogowe w całym domu co trochę podnosi koszty.
    Polecam Ci przejrzenie projektów domów na stronie archon.pl bo tak podają kosztorysy budowy i już kilka osób mi mówiło, że są dosc wiarygodne.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Dziewczyny, a czy dom stedniej wielkosci oarterowy z poddaszem o bryle 150m w tym garaz, da sie postawic za 300tys do stanu do wprowadzenia sie


    u nas 110 m, do wprowadzenia się wydaliśmy ok 450 tys (nie licząc do tego kostki, ogrodzenia, trawnika etc no i działki of kors ;) )
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.