Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    My z czasem dochodzimy do wniosku, że mamy za duże wymagania:) Lista dość długa...
    - parterówka
    - dach czterospadowy
    - dom jak najprostszy - na bazie kwadratu lub prostokąta, najlepiej bez udziwnień, jeśli już to niewielkie zmiany w bryle
    - cztery ustawne sypialnie
    - możliwość zabudowy szafy w każdej sypialni
    - dwie łazienki (nawet w mniejszej musi być miejsce na prysznic)
    - dodatkowe pomieszczenie - spiżarnia
    - możliwość zmiany okien na drzwi - wyjście z każdej sypialni do ogrodu
    - garaż (najlepiej dwustanowiskowy)
    - garaż najlepiej w bryle budynku (nie tak perfidnie "doklejony")
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny- myslcie tez koniecznie o pralni/suszarni. To naprawdę bardzo potrzebne pomieszczenie.


    Myśląc takimi kategoriami niezbędna jest kotłownia, pralnia, spiżarnia, 2 garderoby, 2 łazienki, 3 schowki itp. i ja nie zaprzeczę, że posiadanie takich pomieszczeń w domu jest bardzo wygodne ale w trakcie budowy to bardzooo podnosi koszt bo nagle ze 100m domu Ci się robi 150m a wykończenie trzepie kieszeń po konkrecie...
    Wg mnie jak się ma nieograniczony budżet ok- można podejść życzeniowo i robić w domu wszystko co dusza zapragnie, ale jak ten budżet jest ograniczony to niestety, trzeba określić priorytety...
    Każdy swoje ofkors.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 02.09.15 11:20</span>
    - możliwość zmiany okien na drzwi - wyjście z każdej sypialni do ogrodu


    To popłyniecie na drzwiach bo zewnętrzne muszą być dużo porządniejsze (przeciwwłamaniowe) a co za tym idzie duużo droższe!
    --
  2.  permalink
    Oczywiście Sliwson, tyle ze na etapie wyboru projektu trudno udawać,ze nie ma się suszarki z praniem , kosiarki, grabi, podkaszarki, taczki itp. I potem jest zonk

    Treść doklejona: 02.09.15 11:23
    sliwson: Myśląc takimi kategoriami niezbędna jest kotłownia

    A nie jest?
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Co do prania się zgadzam:) widok suszarki z gaciami mnie dobija na maksa
    W bloku wiadomo, pralni nie będę miała. Ale da się wpakować suszarkę elektryczną plus dwa balkony - i mam nadzieję, że jakoś pociągnę.
    Najwyżej wpakuję mężowi do gabinetu;)
    --
  3.  permalink
    Brom- no jezeli masz spory gabinet to pewnie :) Ja tylko mówię o cięciu powierzchni. Bo jak sie okroi pokoje i łazieneczka tez jest mini to po prostu NIE MA gdzie wysuszyć tego prania z 4 ludzi. Byłam w takim domu
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Będzie miał 16 m2 - ściany obstawione regałami z książkami, plus duże biurko.
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    A nie jest?


    No jest :tooth:
    Oj no wymieniałam tak po kolei to już poleciałam :wink:
    Ale bez pralni, spiżarni i garderoby się już żyć jakoś da. Ja wiem, że pewnie zaraz się pojawi argument, że po co sobie budować dom w którym się ma "jakoś dać zyć" ja nie mówię, żeby rezygnować ze wszystkiego i na starcie obcinać metraż, lecieć po standardzie i ciąć koszty. Mówię tylko że trzeba dostosować wymagania do możliwości.
    --
  4.  permalink
    Wg mnie dodatkowe pomieszczenia w domu takie must have to - pralnia i schowek. W pralni tez się trzyma deskę do prasowania, odkurzacz, mopa i miliard innych niezbednych rzeczy których jest ogrom, gdy sie mieszka w domu

    Treść doklejona: 02.09.15 11:29
    sliwson: Mówię tylko że trzeba dostosować wymagania do możliwości.

    Z tym sie zgadzam w całej rozciąglosci.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Oczywiście Sliwson, tyle ze na etapie wyboru projektu trudno udawać,ze nie ma się suszarki z praniem , kosiarki, grabi, podkaszarki, taczki itp. I potem jest zonk


    Wiesz, umówmy się, że na grabie, kosiarki i taczki można sobie postawić komórkę w ogrodzie i kosztuje to o wieeele mniej niż wykończenie dodatkowych 10m2 domu. Ja się nie chcę wykłócać.
    Ja po prostu przed chwila sama stałam przed takimi dylematami. Sama musiałam zderzyć moje wymagania i oczekiwania z ograniczeniami finansowymi i wiem że czasem wymaga to pewnych kompromisów i tyle...
    --
  5.  permalink
    No ja akurat taką komórkę w ogrodzie mam :) Tyle,ze nie wszytko da się trzymac w niej zimą.
    Ja u siebie mieszkam juz kilka lat i widze blędy, których nie popełniłabym budując drugi raz. Wiem teraz ze zdecydowanie więcej miałabym pomieszczen gospodarczych, nawet kosztem innej powierzchni
  6.  permalink
    sliwson - na szczęście nie popłyniemy, bo dużo zaoszczędzimy na robociźnie - mam wujka, który zajmuje się wykańczaniem wnętrz (domy też budował, ale już mu się nie chce podejmować takich robót, bo ma wyrobioną markę i nieźle wychodzi na wykończeniach) i kuzyna, który zajmuje się ociepleniami+tynkiem. Do tego sąsiad elektryk i sąsiad hydraulik. Dlatego musimy wybudować dom na zasadzie mury+dach z pomocą zewnętrznych firm, a reszta już pójdzie lżej (w sensie dużo taniej niż po cenach rynkowych). Poza tym, jeśli idzie o sprawy "kosmetyczne" ja już też dwa razy podłogi kładłam (panele), malowałam ściany - w nowo wykańczanym domu, więc doświadczenie mam w wykańczaniu i takie rzeczy zrobię sama, koszt ułożenia kostki brukowej też nam odpada, bo jakiś rok temu dość sprawnie poszło mi ułożenie naszego dojazdu do garażu i miejsca na grilla (choć czasu i energii sporo pochłonęło). Wiele razy różne rzeczy robiłam, więc we własnym domu można to wykorzystać, a pieniądze przeznaczyć na porządne, dobrze izolowane i dobrze zabezpieczone okna tarasowe.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Wg mnie dodatkowe pomieszczenia w domu takie must have to - pralnia i schowek. W pralni tez się trzyma deskę do prasowania, odkurzacz, mopa i miliard innych niezbednych rzeczy których jest ogrom, gdy sie mieszka w domu


    Na pewno coś musi być i trzeba o tym myśleć bo albo się ma pralnie albo ciut większą łazienkę, żeby zabudować pralkę. Albo się ma spiżarnie albo taką kuchnie, żeby się dało zmieścić wszystko co potrzebne, albo się ma oddzielną jadalnię albo takiej wielkości salon, żeby spokojnie wszedł stół, albo ma się schowek albo inną wbudowana szafę, żeby się nie okazało, że nawet nie ma gdzie wsadzić odkurzacza i deski do prasowania itp itd...
    Ale można tak to zorganizować i zaplanować, żeby wszystko się zmieściło i było dobrze :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    szczypta_chilli: I kocham jak ktos twierdzi,ze JEGO DOM jest funkcjonalny, a dom widział na papierku.

    dokładnie.
    dopóki nie zamieszka się i nie umebluje domu - to można sobie teoretyzować.
    My np mamy sporą jadalnię. Na papierku- taaaaaaka wielka się wydawała, wszyscy doradzali, żeby wydzielić z niej dodatkowy pokój.
    Tiaaa, jasne... wstawiliśmy stół, komodę i nieduży kredens i miejsca za dużo wcale nie ma, jest akurat- na tyle, że da się swobodnie poruszać.
    --
  8.  permalink
    sliwson - jaki Ty projekt wybrałaś? Kiedy planujecie ruszać z budową?
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Jak wszystko dobrze pójdzie to budowa rusza za miesiąc.
    projekt ten:

    http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jablonkach/m50f51b2f1b0eb
    --
  9.  permalink
    Ładny :) Fajny układ pomieszczeń. Patrząc na aranżację skosy nie są "tragiczne". U mnie na poddaszu mają chyba 50cm i jest kiepsko.
    Powodzenia, trzymam kciuki żeby wszystko ruszyło w terminie :)
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Sliwson bardzooo mi się podoba projekt :) Ten Zx10 Caffe też mój gust ale własnie już trochę duży.. My myśląc kiedyś o budowie też jednak do tych 140m2 byśmy się chcieli zmieścić :D Dziewczyny zawsze można sobie postawić dużą chałupę, a potem sprzedać i postawić mała :P
    Moi rodzice budując też wychodzili do 150m2 max, a skonczylo się na tym, że tyle ma sam parter, a jest jeszcze poddasze użytkowe. Mój pokój od dawna stoi pusty, tele co na weekend wpadniem, brat zaraz też pewnie wyjdzie z domu i rodzice sami twierdzą, że sprzedadzą i wybudują coś ok. 80m2 żeby bylo komfortowo...
    -- [/url]
  10.  permalink
    My właśnie tak Asiula planujemy :) jak dzieci wyjdą w świat (choć pierwsze muszą na niego przyjść), to sprzedać i wybudować coś około 100m, lub mniej. My tak właśnie do 150m. Piętrowe ciężko znaleźć w tak fajnym układzie jak zx10, parterowe to już graniczy z cudem żeby miały cztery sypialnie... Pozostaje nam indywidualny projekt, tylko chcieliśmy się wstępnie na coś zdecydować przed sfinalizowaniem formalności dotyczących własności działki... Cóż, trzeba "na ślepo" ogarnąć działkę, patrząc na jej plusy dotyczące lokalizacji.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    _Asiula: Dziewczyny zawsze można sobie postawić dużą chałupę, a potem sprzedać


    W cale nie jest tak łatwo sprzedać duży dom niestety. człowiek który będzie budować nasz dom od początku bardzo hamował nasze zapędy, mówiąc, że domu nigdy nie buduje się na zaś. Ma być taki, żeby było wszystko co chcemy ale nic na zapas albo na wszelki wypadek. Podobno dużo łatwiej jest sprzedać mały niż duży dom.
    No i mały dom można zawsze jakoś tam rozbudować np
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Sliwson też tak uważam.
    Bo jak potem ktoś ma budżet na odkupienie dużego domu, to woli sobie postawić swój- nowy, dostosowany do swoich zamierzeń.
    --
  11.  permalink
    Sliwson - gdybym miała budować dom na teraz, to pewnie bym szukała sypialni+pokoju dziennego. Bez sensu dla mnie jeśli do 30 chcę mieć 2dzieci (po 30 jeszcze jedno jak się nam uda). Budowę zaczniemy w przeciągu dwóch lat (najpierw ogrodzenie działki, utwardzenie drogi dojazdowej, z jednej strony płotu już posadzimy drzewka itd.) a wprowadzimy się może po trzech latach od rozpoczęcia budowy.
    Ja z kolei, po błędach znajomych w budowie wiem, że należy dom budować według docelowego modelu rodziny, a nie robić później dobudówki, które niszczą bryłę budynku. Ostatecznie, jeśli będziemy mieć tylko dwójkę dzieci (co jest bardzo realne) w jednym pokoju urządzimy mini-siłownię. Koleżanka narzeka, bo ma trójkę dzieci chłopak-dziewczynka-chłopak, a w domu trzy sypialnie, bo dwójka dzieci w małym odstępie czasu miała mieszkać razem. Najstarszy - 10lat musi mieć ciszę do nauki itd, więc nie będzie z najmłodszym - 4latkiem. Z kolei 6-letnia dziewczynka ma bajkowy pokój i 4-letni brat nawet tam nie wejdzie. W efekcie koleżanka przerobiła ich sypialnię na pokój dla najmłodszego, a garaż na sypialnię dla nich i zostali bez garażu, bo już im się nijak nie wpasuje w bryłę i nie zmieści "doklejony" do budynku. Mogą wybudować wolnostojący, ale boi się dodatkowych opłat.
  12.  permalink
    Witam. Można się dołączyć do dyskusji?
    Jesteśmy na etapie budowy. Tzn mamy juz stan surowy zamknięty od roku.
    Całe obecne lato z braku kosztów jest poświęcane ogrodowi koło domu by nie wyglądał jak po wojnie (budowie).
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Jaki macie projekt?????
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    BOROMBA zanim napiszesz to co napisałaś cyt: "Lady, czy Ty aby nie przeginasz? Po co Caffee domek wie ona sama. Może nie lubi hałasu w bloku. A może chce mieć ogródek. Każdy ma swój budżet, nie na każdej działce postawisz wielkie domiszcze.
    Caffee, ja jestem po umowie przedwstępnej - kupuję mieszkanie w bloku, 107m2, córka będzie miała 16 m2. Wydaje mi się, że to dobra powierzchnia na jej gospodarstwo i ewentualnie wizyty koleżanek. Teraz miała 8 m2 i było bardzo źle. Tzn dla samej 5-latki dobrze, ale nie w wypadku, gdy trzeba wstawić biurko itd...."


    Pomysl 5 razy i drugie tyle poczytaj. To nie wątek na kłótnie i głupie uwagi w Twoim stylu.
    Piszesz, że 16m2 to idealna pow. dla Twojej 5 latki, a Ja skrytykowałam 10m2 dla dziecka ot co... wiec o co ci chodzi? Po co dziecku na domku 10m2 pokoik? wyraziłam swoje zdanie bo mam do tego prawo i powód. Mam na domku pomieszczenia większe i mniejsze, i nie wyobrazam sobie aby corki mialy pokoiki po 10m2. Nie wyobrazam sobie innych wielkosci, a odnosze to do wieku 21 i 8 lat.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Caffe_latte no jasne, że jeśli planujecie moeć dzieci to budujecie dom z myślą o tym. Chodzi mi tylko o realne mierzenie sił na zamiary i nie porywanie się na dom powyżej możliwości finansowych opisałam to z resztą wyżej więc już nie będę nudzić ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy znacie sposób na skrzypiące klamki? U nas są dopiero od maja, a już zaczęły skrzypieć i ciężko chodzą. Szlag mnie trafia, bo sprzedawca je polecał a tu takie coś.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Lady, dotychczas raczej nie wytykano mi "stylu" moich wypowiedzi.
    Zwróciłam Ci uwagę, gdyż moim zdaniem wypowiadanie się w lekceważącym stylu o zamierzeniach innej osoby jest mało eleganckie.
    A niestety czytając ten wątek zauważyłam, że masz tendencję do stawiania na piedestale wybranych przez siebie rozwiązań.

    Zapytałaś w niezbyt miłej formie po co Caffe domek - nie zauważając, że powodów "po co" może być milion, a akurat wielkość pokoi nie dla każdego jest najważniejsza.

    I dodam tylko, że był czas, kiedy to 16 m2, które będzie miała Marta, było przewidziane dla dwójki dzieci, jako wspólny pokój. A i tak zamierzałam kupić to mieszkanie.

    Treść doklejona: 02.09.15 19:51
    I jeszcze jedna kwestia - dzisiejsza dyskusja dość dobitnie pokazała, że Twoje przeświadczenie, że w bloku są małe klitki - raczej mija się z prawdą. Tak jak są małe mieszkania, tak budowane są również małe domy.
    --
  13.  permalink
    Ladybird76: drugie tyle poczytaj.

    o, Lady, celna uwaga! :thumbup:
    Bo nikt o nicku
    Ladybird76: BOROMBA
    w dyskusji nie brał udziału, co zapewne sama stwierdzisz, jak pomyślisz i drugie tyle przeczytasz :wink:

    I sorry, ale już muszę tym razem- Lady, popracuj proszę nad swoim tonem wypowiedzi, bo często to co piszesz jest mocno średnie w odbiorze.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Bomba jasne stawiam, masz rację bo jakże inaczej... po prostu mam swoje zdanie i w d.... mam co sobie ktoś pomyśli.... swoje juz przerabiałam i moje doświadczenia to moje wnioski i tylko i wyłącznie z praktyki posiadania jednego domu od roku i do niedawna 2 mieszkań o metrazach takich, a nie innych. Jeśli ktoś chce pokój nawet 2m2 to proszę sobie budować. Moje dzieci tam nie będą mieszkały wiec nie moja sprawa ale z drugiej strony jak ktoś pyta o zdanie, a potem stwierdza, że nie 16 a 10 to mówię to co myślę czyli po co wogole dom budować.... Warto pomyśleć o dzieciach i o przestrzeni dla nich.

    Kiedy Ja budowała dom i pisałam, że np. moja kuchnia będzie miała 8m2 a spiżarnia 2 to tez słyszałam, że to bez sensu etc... wiele takich uwag dziwnych na czytałam sie i jakoś oburzenia nie było. Poza tym nie mam zdolności, talentu czy jak to nazwiecie tak jak Wy do wyrazania w formie pisemnej tego co w danej chwili myślę. Jakby była możliwość wypowiedzi słownej niewątpliwie brzmiała by ona inaczej. Poza tym nie ma sprawy nie będę się udzielała więcej :)
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Nieśmiało zauważam, do BOMBY mi daleko.

    Właśnie o to chodzi - jeden buduje dom dla mega pokoi, drugi - i takie często są realia w dużym mieście - bo nie stać go na metraż w bloku w centrum taki, jaki oferuje dom pod miastem. I tyle.

    A na obrażanie się za zwrócenie uwagi chyba w naszym wieku już kapkę późno;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    To tak jak się pisze na tablecie :) brombap....


    Nie obrażam się ale jak ktoś buduje dom to warto stworzyć w nim przestrzeń dla dzieci i tak jam napisała Szczypta i szkoda, że tak późno w odniesieniu do mnie, warto rysować domy na piasku etc.... te koncepcje będę polecał wielu osobom.
    Mój dom ustawiałam z miarą na działce a i tak wiem, że gdybym mogła go przestawić o 5 m w inną stronę to bym to zrobiła. Gdybym tez wcześniej pomyślała o piasku, a Szczypta to napisała to bym nawet delikatnie usypała go na działce aby widzieć ile zajmie miejsca...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 02.09.15 20:46</span>
    Bromba mój tablet nie dopuszcza Twojego nicka :) :bigsmile:
  14.  permalink
    Już rozumiem sliwson o co Ci chodzi :) dlatego zauważyłam wcześniej, że do powierzchni sypialni Ladybird, (czy też szczypty) na pewno nie dobrnę. Ale też dzięki szczypcie i wytyczeniu pokoju będę myślała o sypialni z przeznaczeniem dla dzieci około 15m, a ewentualnie dla nas mniejszej. Na 99,9% zdecydujemy się na projekt indywidualny (możliwie jak najbardziej podobny do z196).
    W każdym razie dziewczyny dziękuję za opinię.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Cafe.... moja pow. sypialni jest stanowczo za duża ale wynika to z faktu układu naszego domu szytego na Naszą miarę. Całkowicie miała 35m2 wiec zrobiliśmy w niej garderobę i tym samym mamy 25m2. 16 czy 20 byłoby w zupełności tez ok. Pokoje córek jak napisałam mają 20m2 po podłogach co daje 15m2 użytkowej i są idealne. Salon bym jedynie chciała mieć większy. Obecnie mam 27m2 i za np 35 bym się nie pogniewala:)
    Mam jeszcze jedno pomieszczenie na poddaszu, którego wogole nie używamy i stoi puste wiec oddam potrzebującym :)

    Mój dom tez tak jak u Szczypty jest dwulokalowy. Mieszka z nami moja mama. Może kiedyś my z mężem my przejdziemy na te 35m2 kawalerkę albo zrobimy sobie tam sypialnie lub garaż albo jeden wielki salon :) czas pokaże :)
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Caffe_latte: W każdym razie dziewczyny dziękuję za opinię.


    Wiesz co ja jak planowałam wielkości pokojów to właśnie robiłam coś w rodzaju rysowania na piasku. Tzn chodziłam i mierzyłam ściany, zaznaczałam i wiedziałam jaka to jest realna powierzchnia. Moi chłopcy mieszczą się teraz obaj w pokoju który ma 8m2. Nie powiem, że jest idealnie bo oczywiście mają piętrowe łózko i jeszcze żaden nie potrzebuje biurka ale widząc jak moje dzieci w takim pokoju funkcjonują jestem w stanie spokojnie powiedzieć, że jeśli w domu każdy z nich będzie miał ok 15m2 pokoju to im to spokojnie wystarczy.
    Zwróć też uwagę na salon bo my na początku oglądaliśmy projekty domów w których salon + jadalnia miały np 23-25m2 i tu jak sobie to zaznaczyliśmy na ścianach w salonie u mojej teściowej w domu to się okazało, że na salon z jadalnią to bardzo mało. Tzn jak do takiego salonu wstawisz stół z krzesłami, kanapę i stolik to się okazuje, że nie ma jak przejść...
    Jasne- dużo zależy od ustawności danego pomieszczenia ale warto jest zobaczyć takiej wielkości salon, już umeblowany, żeby mieć wyobrażenie. Bo niestety ale te mebelki narysowane w projekcie często nie oddają w pełni wielkości mebla bo np narysowany jest narożnik a zmieści się tam tylko 2os kanapa obok narysowany jest stół ale jak tam faktycznie wstawisz stół to już nie ma miejsca na odsuniecie krzesła...:confused:
    Nam bardzo zależało, żeby salon z jadalnia miał 30m2.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Chwalę się ponownie :cool: prawie skończyłam :bigsmile:
    taras
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Ponawiam pytanie:

    akirka: Dziewczyny, czy znacie sposób na skrzypiące klamki? U nas są dopiero od maja, a już zaczęły skrzypieć i ciężko chodzą. Szlag mnie trafia, bo sprzedawca je polecał a tu takie coś.
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    akirka: Dziewczyny, czy znacie sposób na skrzypiące klamki? U nas są dopiero od maja, a już zaczęły skrzypieć i ciężko chodzą. Szlag mnie trafia, bo sprzedawca je polecał a tu takie coś.


    Spróbuj sprayu Wd-40, jest niemal na wszystko i może pomóc. U nas zamek w drzwiach tym potraktowaliśmy żeby lżej było obracać klucze. Spróbuj kilka razy, jeśli za pierwszym się nie uda.
  15.  permalink
    dziewczyny, musze kupić bardzo jasną szarą farbę (najchętniej gotowca). Nie moze wpadac w żadne niebieskawe, rózowe czy bezowe odcienie. Szara szarośc ma byc ;)
    Czy któras malowała light grey Beckersa? A moze macie cos do polecenia w takim kolorze?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    prosze
    szarosci
    :)

    Treść doklejona: 09.09.15 13:34
    kurza stopa. znowu male :confused:
    czy ktos wie jak to zmienic???

    Treść doklejona: 09.09.15 13:38
    udostepnilam cykl, a tam fota.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 9th 2015 zmieniony
     permalink
    http://28dni.pl/pictures/2511078.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    dzieki Czerwinko! :)
    -- [/url]
  16.  permalink
    dziękuje Elfiko, widziałam to zdjęcie
    Pytam jednak o malunek w naturze i doswiadczenia foremek :)
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    szczypta malowaliśmy kilka dni temu - light grey - jest ok
    a przerobiliśmy już wiele odcieni szarości ;-)
    --
  17.  permalink
    Dziękuje maxiulko :)
    na duzych powierzchniach nie jest zbyt ciemny? Musze pomalowac pokój który ma okno od północy wiec dlatego musze sie upewnic 1000 razy :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Aga my mamy pomalowany salon light grey beckersa, jest w miare jasny; moja psiapsiola ma nim pomalowany pokoj na ciemnym parterze i tez jest ok nie tylko u mnie przy duzym oknie. No a przede wszystkim jak dla mnie IDEALNIE sie zmywa - ponad 3lata temu malowane i nie ma najmniejszej koniecznosci ponownego malowania
    wszelkie zabite komary czy okominkowe sadzowe dotkniecia zmywaja sie za jednym zamachem
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Witam
    My jestesmy na etapie zglaszania budowy, mamy projekt RUBIN3 jako praktycznie jedyny spelnia nasze wymagania, czyli duza czesc dzienna i w muare duze pokoje dla dzieci, zalezy nam zeby pomimo 1,5 roky roznicy mieli oddzielne pokoiki, jedynie nasza sypualnie troszke przerobimy aby garderoba byla wieksza a tak wiekszych zmian nie bedziemy robic... dom jest troszke wiekszy niz planowalam bo chcialam taku do 150m2 ale uznalusmy ze te 37m2 wiecej nie zaszkodzi :-)
  18.  permalink
    o dzieki Hydzia :)
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    cześć dziewczyny wpadam do Was z prośbą o pomoc, muszę kupić kołdrę na zimę, możecie mi coś polecić, bo ja już zgłupiałam od tych wszystkich wariantów w jakich można je kupić
    chcę kupić kołdrę z opcją prania, tylko nie wiem z jakim pokryciem, jakim wypełnieniem, możecie mi coś polecić
    do tej pory miałam wełnianą ale pranie tylko chemiczne, dlatego teraz chcę z opcją prania w pralce:)
    .
    szczypta chili
    ja mam pomalowany salon light grey Beckersa, jak dla mnie super kolor, taki elegancki i nie za ciemny, ładnie też wygląda vanilla cream też beckersa no ale to już nie szarość i jest bardzo jaśniutka, ale u mnie małym pokoju od zachodu sprawdziła się idealnie
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    My mamy kołdrę puchową z Jyska. 5 lat i jest nadal ok. Prałam ją parę razy i nic się nie dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    akirka myślałam że puchowych nie można prać, tak naprawdę taka bardzo by mi pasowała bo wydaje się najbardziej naturalna, tylko właśnie myślałam że nie można ich prać...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.