Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Własnie tez bym chciała do pokoju Hani. Ładnie wygląda? Dobrego jest gatunku?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Jest gruba, co do jakości nie mam zastrzeżeń. Przykleiła się bez gruntowania (bo mi się nie chciało;) na najtańszy klej Amicol . Przyklejałam ją sama i nie było żadnego problemu - tzn. nic nie chciało się porwać czy rozciągać, a wysmarowałam ją dość konkretnie klejem, ze względu na ten brak zagruntowanej ściany.

    Wzór tej tapety też był prosty, bo są rysunkowe koty na białym tle, także nie mogę się wypowiedzieć co do jakości np. tapety ze zdjęciem jakiegoś widoku, ale myślę, że byłoby ok. Na pewno nie ma żadnych pikseli, druk jest ładny, gładki.
    --
  2.  permalink
    dziękuje bardzo :) U nas tez mają byc koty, tylko realistyczne zdjęcie
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Szczypta, my mamy fototapete z kotami- trzema, realistyczne zdjęcie. Dość dużą, bo na całą ścianę. Wklejalam kiedyś zdjęcie na pokoikach dziecięcych.
    Zamawialam na stronie fotoboard, bo mi polecono jako b . dobrą. Jestem zadowolona, brałam wersje droższą, laminowana. Tapeta była w trzech kawałkach.
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeSep 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny (najlepiej te doświadczone w mieszkaniu/budowie domu), proszę, wypowiedzcie się na temat wad i zalet tego projektu. Planujemy sformalizowanie własności działki - mamy do wyboru dwie. Obie w fajnej okolicy, jednak jedna bliżej moich rodziców (znaczne ułatwienie przy pomocy mojej mamy w opiece nad przyszłymi dziećmi - co będzie nieuniknione). Niestety ta, na której nam zależy jest odrobinę za wąska na wymarzony dom... Nasz wymarzony projekt Z196 chyba odpadnie, więc kosztem kilku rzeczy (jednego garażu, wielkości pokoi) znaleźliśmy projekt zastępczy C347. W desperacji już nawet myślimy o domu piętrowym - nie mylcie z domem z poddaszem użytkowym (podobno koszty utrzymania podobne do parterówki). Jednak wizualnie średnio nas dom piętrowy przekonuje i mam jakieś obawy przed posiadaniem schodów w domu i małych dzieci (mieliśmy pewien tragiczny wypadek wśród bliskich).

    http://projekty.muratordom.pl/projekt_plastyczny,3112,0%2C0.htm?c=53&wsk_1=&gd=&pz_1=&pz_0=&k_1=&k_0=&web_0=&lp=4&lp=5&web_1=&knd_0=&wo_0=&knd_1=&wsk_0=&p_0=110&p_1=150&a=&c=53&wk_1=&wk_0=&q=c347&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&v=1&sd=
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Ile masz dziemi? , ile pokoi potrzebujesz? jakie są Twoje wymagania względem domu?

    Tragedia w rodzinie nie powinna przekreślac tego co ty chcesz. Wielu ludzi ma dzieci i domy ze schodami... Znajoma ma 3 dzieci i schody i sobie radzi:)

    Na piętrze mam spokój i swoje miejsce gdzie nikt mi nie wchodzi. Na dole co rusz ktoś biega, wchodzi etc... osobiście Lubie spokój i moje poddasze....
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    ja jak jestem u teściów w parterówce to mnie coś trafia. Niby wydzielona część dzienna i nocna, ale tak się dźwięk z salonu niesie że uspać dzieci to katorga. Ja jesli kiedyś będę budować dom dla siebie to tylko z poddaszem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Libra dlatego napisałam, że uwielbiam swoje poddasze za ciszę i spokój jaki tam panuje :)
  3.  permalink
    W grę wchodzą tylko projekty z czterema sypialniami+pokój dzienny. Jeśli weźmiemy tą węższą działkę, to niestety na z196 zabraknie około metra szerokości.
    Cóż, co do piętra, to mam po prostu obawy. Poza tym zawsze marzyła mi się parterówka z bezpośrednim wyjściem do ogrodu z większości pokoi... Ja z kolei całe nastoletnie życie przemieszkałam na piętrze/poddaszu - tzn 1/4domu ma normalne piętro, 3/4 poddasze i jeśli już, to zdecyduję się na pełne piętro. Teraz to jest kwestia plusów i minusów tego konkretnego projektu, który zalinkowałam. Czy wydaje Wam się w miarę racjonalny, wygodny układ? Czy pokoje nie będą za małe, przy założeniu, że wszystkie sypialnie będą zajęte?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Moja sypialnia ma 27m2 plus 8m2 garderoby..., córki pokoje mają po 20m2 czyli 15m2 użytkowych i uważam te wielkości za idealne, a w szczególności pokoje córek.
  4.  permalink
    U nas nie ma mowy o takich rozmiarach. Może byłoby i super przestrzennie, ale nie będziemy aż tak szaleć :) Aktualnie mam pokój 16m2 i jest wystarczający. Zastanawiam się jakby to było w przypadku 11m2 (są dwie takie sypialnie w projekcie). Czy któraś z Was ma doświadczenie w takiej wielkości sypialni?
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Moja corka ma taki malutki pokoj (tzn ma taki pokoj 16metrow z wydzielona mala lazienka, wiec pokoj chyba bedzie z 10 a minilazienka i przedpokoj to reszta) i musze przyznac, ze moim zdaniem za maly. Miejsce jest tam tylko na lozko, biurko, komode i mini wneka z gratami. Jak sie rozlozy z zabawkami, to juz sie wejsc nie da.

    Tzn dla takiego osmiolatka, ktory jeszcze nie lubi siedziec za bardzo w swoim pokoju, to jeszcze ok, ale jak bedzie wieksza i bedzie chciec miec gosci lub po prostu wiecej przebywac tam, to chyba zachoruje na klaustrofobie :P

    Jak sie nam zwolni pietro kiedys, to bedzie to pokoj dla gosci albo domowe biuro, zobaczymy. Moim zdaniem sypialnia, zwlaszcza jako pokoj dla dzieci, powinna byc jednak nieco wieksza.
    --
  5.  permalink
    sypialnia dla dorosłych jest wystarczająca , dla dzieci zdecydowanie za mała. Pamiętaj,ze trzeba wstawic biurko,fotel, szafę i inne przygwizdy. Najlepiej wez krede i narysuj sbie taki pokój na betonie. Dorysuj tam łózko, biurko itp i zobaczysz jaka to bedzie powierzchnia, bo być moze Wam wystarczy
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Cafe 10m2 na domku tom po co ci domek? Kup mieszkanie w bloku bo tam są takie pokoje...
    Nie trzeba szaleć ale tak jak napisała Szczypta. Sypialnia 16m2 ok i nie mniej ale pokój dzieci powinien być większyniż 10m2. Wy w sypialni spicie tylko, a pokój dzieci żyje ich życiem....
  6.  permalink
    Libra1610: Niby wydzielona część dzienna i nocna, ale tak się dźwięk z salonu niesie że uspać dzieci to katorga

    Libra, zależy od rozkładu pomieszczeń.
    my mamy parterówkę i dzieci hałasy z "części dziennej" nigdy nie budziły, nawet podczas imprez do późna. Tak samo jak siedzę np w jadalni, to muszę zostawiać otwarte drzwi na korytarz i sypialnię dzieci, bo inaczej nie usłyszę jak się budzą.
    --
  7.  permalink
    Mój molejny dom ( o ile bedzie ofc) bedzie domem parterowym
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Lady, czy Ty aby nie przeginasz? Po co Caffee domek wie ona sama. Może nie lubi hałasu w bloku. A może chce mieć ogródek. Każdy ma swój budżet, nie na każdej działce postawisz wielkie domiszcze.
    Caffee, ja jestem po umowie przedwstępnej - kupuję mieszkanie w bloku, 107m2, córka będzie miała 16 m2. Wydaje mi się, że to dobra powierzchnia na jej gospodarstwo i ewentualnie wizyty koleżanek. Teraz miała 8 m2 i było bardzo źle. Tzn dla samej 5-latki dobrze, ale nie w wypadku, gdy trzeba wstawić biurko itd.

    A co do wielkich powierzchni w domu - to, co mnie zawsze przeraża, to koncepcja budowy przez 40 latków z dorastającymi dziećmi wielkiego, 200 metrowego domu. Za kilka lat zostaną w tym domu sami. Pomijając koszty utrzymania w kontekście wysokości naszych przyszłych emerytur, takie domy wydają mi się potem smutne. Moi rodzice mają ok 150 m2 i mnóstwo niekończącej się nigdy roboty. Bo ogród 1200 m2 raczej nie może być pozostawiony na żywioł. A w domu ciągle jest coś do zrobienia.
    --
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Oj dziewczyny:) Ja od dziecka miałam pokój 9m2 i to przez wiele lat z siostrą i jakoś wszystko się zmieściło, łącznie z nami;) Z odwiedzinami koleżanek też nie było żadnych problemów. Teraz kiedy przyjeżdżam do PL mieszkam tam z mężem i bez problemu dajemy radę, a co więcej jest bardzo przytulnie. Planujemy teraz budować dom i pokoje dla potencjalnych dzieci max 12 m2. Nie każdy ma nie wiadomo jakie wymagania;)
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Agnieszko, przy takich 8-9 m2 dużo zależy od kształtu pokoju- pokój Marty jest raczej wąski, kichowaty, przez to nieustawny.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    A_gnieszka, ode mnie milion Oooo.
    jestem tego samego zdania. ja miałam pokój 2x4 i towarzystwo oraz wszystko co mi było potrzebne się w nim mieściło.
    nie prawdą też jest, że nastolatek tylko w swoim pokoju siedzi, oraz, prędzej czy później z tego domu się wyniesie i wtedy trzeba ogrzać puste 16-20m2. słabe.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Chyba, że tak:) U nas było dawniej łóżko, Dwa biurka, Szafa na wieszaki, Szafa z półkami na ubrania, Komoda z szufladami, Żyrafka na ksiązki i małe łóżko. Teraz została komoda na książki, szafa na ubrania, małe biurko, szafa duża na zamówienie 180x 220 i duża rozkładana sofa.

    Dawniej ludzie mieszkali w 8 osób w jednej klitce i byli szczęśliwsi niż ludzie mający wiele teraz. Oczywiście nie zmierzam do tego, aby tak było i teraz, jeżeli ktoś ma warunki to jak najbardziej jestem za dużym pokojem, ale czasem mi się wydaje, że troszkę przesadzamy z tymi wygodami:)
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    brombap: koncepcja budowy przez 40 latków z dorastającymi dziećmi wielkiego, 200 metrowego domu
    My mielismy podobne przemyslenia. Dlatego jak wpadla nam oferta na nasz dom, ktory bez problemu mozna spowrotem podzielic na mieszkania, to od razu sie zdecydowalismy. Gdy dzieci dorosna bedziemy wieksza czesc domu wynajmowac.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Elfiko, no w drugą stronę też nie przesadzaj - nie widzę szczególnej różnicy w ogrzewaniu 10 a 16 metrów:). Dla mnie raczej znaczenie ma skala wielkości całych budowanych domów, które często mają aspiracje wielopokoleniowych, a zamieszkiwane są przez 2 osoby.
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Lady - bloki i wszelkie budynki wielorodzinne odpadają. Kupiłam w tym roku i jeszcze przed planowanym większym remontem sprzedałam, okazja sama przyszła i to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Kilka razy byłam w mieszkaniu dogadać się z ekipą/elektrykiem itd i już mi sąsiedzi działali na nerwy. Nie ma szans żebym się przestawiła. Poza tym miasto nie jest dla mnie. Ja muszę mieć mój widok na Skrzyczne. Chwilowo - miasto ok, na dłuższą metę - absolutnie. Męczę się strasznie psychicznie. Działka jest - tylko pytanie która. Znaleźliśmy dość fajny dom piętrowy, który byłby alternatywą dla wymarzonego Z196, ale z kolei wydaje nam się być trochę za duży, a większy dom to i więcej do ogrzania...
    http://z500.pl/projekt/248/Zx10,pietrowy-dom-w-stylu-willi-z-garazem-od-frontu-nad-ktorym-zaprojektowano-taras.html
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Polly, i to jest fajny pomysł - bo macie jakąś wizję:)
    My decydując się na zakup mogliśmy za taką samą kwotę kupić spory dom.
    A skończyło się na mieszkaniu - o powierzchni skrojonej na nasze potrzeby.

    Treść doklejona: 02.09.15 10:11
    A gdybym budowała dom - to Dom pod jarząbem byłby dla mnie akurat:)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    brombap:
    A co do wielkich powierzchni w domu - to, co mnie zawsze przeraża, to koncepcja budowy przez 40 latków z dorastającymi dziećmi wielkiego, 200 metrowego domu. Za kilka lat zostaną w tym domu sami. Pomijając koszty utrzymania w kontekście wysokości naszych przyszłych emerytur, takie domy wydają mi się potem smutne. Moi rodzice mają ok 150 m2 i mnóstwo niekończącej się nigdy roboty. Bo ogród 1200 m2 raczej nie może być pozostawiony na żywioł. A w domu ciągle jest coś do zrobienia.


    Moi teściowie budując dom postanowili nie szaleć i mają niecałe 120 m2. Wydaje się, że niewiele, a jednak na obecnym etapie już ich to powoli przerasta (oprócz domu jest oczywiście ogród do obróbki). My z mężem mamy strategię opracowaną - jeżeli kiedykolwiek zdobędziemy się na budowę czegoś własnego, to będzie to kompromis między mieszkaniem w bloku, a domem. I będzie miało maks. 100 m2. Ile lat zostaną z nami dzieci? Podejrzewam, że mniej niż nam się wydaje. I ostatnie, o czym marzę na starość, to pozostanie w wielkim pustym domu, o jego sprzątaniu nie wspominając (tak, nienawidzę sprzątać i nic na to nie poradzę).
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    My myślimy o parterówce, projekt już mamy. Ewentualnie kiedyś poddasze się zaadaptuje, jeśli będzie potrzeba. Na razie planujemy w ogóle góry nie ogrzewać.

    Dom pod jarzębem rozważaliśmy:) Jest piękny, nie odpowiadal nam jedynie tył (chcemy wcięcie na taras)
  8.  permalink
    Elfiko, a dlaczego słabe? Teraz Ty przeginasz w druga stronę. Nie każdy lubi siedzieć w klicie. Ja się tragicznie czuje w takich małych pomieszczeniach, jezeli Ty dobrze mnie nic do tego. Nie każdy tez ma problem z zapłaceniem rachunku a w wolnym pokoju może sobie zrobić siłownie, fitness, bilard, sale kinową albo co tam mu sie podoba
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    No i dochodzimy do wniosku, ze kazdemu podoba sie co innego :)

    Caffeee- to tobie ma pasowac, nie nam. Ale jak pytasz o opinie, to kazda z nas pisze o swoich doswiadczeniach.

    A co do lokalizacji - Ja po mieszkaniu na wiosce, gdzie wszedzie daleko i bez auta ani rusz, nie chcialabym fundowac moim dzieciom wiecznego dojazdu. Jesli chodzi o dzialki, to pamietaj, ze lokalizacja to jedyna rzecz ktorej nie bedziesz mogla tak szybko zmienic. Plan domu moze sie jeszcze zmienic 5 razy. Jak masz okazje gdzies domy wzorcowe odwiedzic, to mozesz sobie zobaczyc to na zywo. Wtedy masz lepszy podglad, jak to bedzie wygladac, niz na papierze.
    --
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Właśnie o tą kasę się rozchodzi:) Jeśli kogoś stać, to czemu nie;) Ja bym jednak nie chciała, żeby dzieci miały nie wiadomo jakie wygody, lub wyróżniali się ponad rówieśników. Mogło by im sie w tyłkach poprzewracać:)
  9.  permalink
    O i ja np wcale nie miałam swojego pokoju i zyję, tez tak mozna podejśc, nie?
    A teraz mój syn ma pokój o powierzchni 32,5 m i to jest dobry metraz na JEGO POTRZEBY
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    nieźle w takim pokoju to już można pograndzić:)
  10.  permalink
    My właśnie też bardzo chcieliśmy parterówkę, ale niestety szerokość działki nas nie puści... Z kolei o poddaszu użytkowym nie ma mowy, jeśli już to pełne pięto.
    Szczerze, to planujemy w domu pomieszkać dopóki nasze dzieci (których jeszcze nie ma, a których planujemy 2-3) się nie usamodzielnią całkowicie. Wtedy pewnie go sprzedamy (albo zostawimy dla któregoś dziecka) i przeniesiemy się do mniejszego domu, może w równie piękne miejsce w Polsce, ale w inny rejon.
  11.  permalink
    Agnieszko, ja nie sądze,zeby mój syn sie wyróżniał wśród rówieśników tym,ze ma duży pokój. No bez przegięć. Ok- przyłażą stadami bo jest przestrzeń i siedzą u nas. Nam to pasuje
    Nawiasem mówiąc jhest to największy pokój w naszym domu
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Agnieszko, to już chyba nie te czasy, by wielkość pokoju (ewentualnie jego posiadanie) budowała czyjś status w grupie. To raczej już kwestia większej/mniejszej wygody.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    a dlaczego przeginam, a może Wy z tymi Waszymi 20 metrami i więcej przeginacie?
    ja podobnie jak Hydro uważam, że dom powinien mieć max 100 metrów jak kompromis pomiędzy blokiem a domem, i taki też znalazłam. najpierw było z7 potem znaleźliśmy jeszcze lepszy dla nas dom w kostrzewach, gdzie żadna sypialnia nie ma więcej niż 12 metrów, a mimo to dom jest funkcjonalny. i nie widzę w tym nic złego.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    szczypta_chili- ja nie uogólniałam i pisałam o sobie, czego ja bym nie chciała :)
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    szczypta_chilli: A teraz mój syn ma pokój o powierzchni 32,5 m


    Wow, niezle. Tez mamy do gory pokoj o podobnym metrazu i sie zastanawialam, czy damy go jednej z corek (bo bedzie jednak "niesprawiedliwie", jak druga bedzie miec o polowe mniejszy) czy moze inne przeznaczenie. Jak u nas sie zwolni gora (ktora jest w tej chwili wynajmowana jeszcze) to bedziemy miec dodatkowe 3 pokoje, z czego jeden wlasnie taki duzy. Dzieci mamy dwojke i nie planujemy wiecej ;)
    --
  12.  permalink
    Polly - wiem, że lokalizacji nie zmienię, dlatego zależy mi na tej mniejszej działce i stąd pytanie o wielkość pokoi. A lokalizacja idealna - do przedszkola/szkoły podstawowej równo 1km (ja całe życie chodziłam pieszo), blisko przystanek autobusowy, sklep też niedaleko (choć trzeba podjechać autem). Do gimnazjum jeździ autobus szkolny, a do miasta (szkoła średnia) busem około 30-40minut. Kiedyś jeszcze się stało w korkach, ale od kiedy otworzyli S69 to ruch się rozluźnił. Ja teraz mam 15minut do Bielska autem, więc nie ma tragedii :) Generalnie lokalizacji na pewno nie zmienimy, poza tym zarówno mama jak i my zdajemy sobie sprawę, że nasze dzieci po szkole/przedszkolu będą na nas czekać u dziadków, albo pod opieką dziadków u nas w domu, więc 150m do rodziców też jest ułatwieniem :)
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Caffe, no to nie ma sie co zastanawiac.

    Co najwyzej dopilnujcie, jesli juz mniejszy metraz, to chociaz zeby w projekcie waszego domu bylo miejsce jeszcze na graty, jakas garderoba no i albo poddasze, albo piwnica czy nawet garaz, bo o tym sie zapomina, a potem te graty stoja w pokojach niepotrzebnie. Mowie tu o rzeczach mniej uzywanych. Moja corka w swoim malym pokoiku ma w komodzie tylko rzeczy na dany sezon. Reszta na strychu i wymieniamy, jak przychodzi na to czas. Podobnie z zabawkami, nie ma wszystkich jednoczesnie, tylko wymiana co jakis czas. Dzieki temu nawet jako taki porzadek jest,bo latwiej zapanowac nad mniejsza iloscia rzeczy. Co nie zmienia faktu, ze pokoj ma za maly :P
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Właśnie, Polly, w tym jest chyba sęk. Miejsce na przechowywanie... Co lepsze, wydaje mi się, że w domu tego miejsca potrzeba więcej niż w mieszkaniu - bo dom generuje dodatkowe aktywności;)
    --
  13.  permalink
    elfika: a dlaczego przeginam, a może Wy z tymi Waszymi 20 metrami i więcej przeginacie?
    ja podobnie jak Hydro uważam, że dom powinien mieć max 100 metrów jak kompromis pomiędzy blokiem a domem, i taki też znalazłam. najpierw było z7 potem znaleźliśmy jeszcze lepszy dla nas dom w kostrzewach, gdzie żadna sypialnia nie ma więcej niż 12 metrów, a mimo to dom jest funkcjonalny. i nie widzę w tym nic złego.

    Ale co Ciebie obchodza moje przegięcia? Płacisz moje rachunki czy jak, ze twierdzisz ze to jest słabe?
    I kocham jak ktos twierdzi,ze JEGO DOM jest funkcjonalny, a dom widział na papierku.
    No sorry, ale po prostu jestes tak irytująca,ze szok
  14.  permalink
    Polly - jeśli uda nam się ogarnąć jakąś sensowną parterówkę z czterema sypialniami, to będzie poddasze nieużytkowe (zazwyczaj wejście na takie poddasze jest z takiej jakby drabiny - schodów rozkładanych). Myślę, że tam miejsca będzie dość. Na pewno będę pilnować miejsca "na graty" :) dziękuję za sugestię.
  15.  permalink
    dziewczyny, ja naprawdę bardzo polecam rysowanie sobie "domu na piasku" bo wtedy można mieć konkretne wyobrażenie o wielkości itp
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    brombap: Co lepsze, wydaje mi się, że w domu tego miejsca potrzeba więcej niż w mieszkaniu - bo dom generuje dodatkowe aktywności;)
    Zdecydowanie sie z tym zgadzam!!
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Szczypto - albo trzeba kupić na rynku wtórnym bądź oglądając dom pokazowy - gdzie się dokładnie można przymierzyć do tego, co się będzie miało.
    --
  16.  permalink
    Szczypta, ja właśnie rozciągnęłam sobie sznurki na podłodze odnoście pokoi (na szczęście mam prawie 50m podłogi do "wykorzystania" i faktycznie, "Plastyczny" z muratora odpada całkowicie. Za to Z196 nie mogę przeboleć, bo sypianie wydają się ok (po naszych prowizorycznych przeróbkach). No nic, szukamy domu z czterema sypialniami, z czego jedna może mieć te 13-14m, a reszta ponad 15.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Gdy szukałam mieszkania ważna była dla mnie przestrzeń dzienna - w moim będzie razem z aneksem kuchennym ok 45 m2. Bo zależy mi na dużym stole, odrębnym stole do szybkiego jedzenia przy kuchni, i miejscu na wypoczynek:)
    --
  17.  permalink
    Brom- no jasne :) Tyle,że domów pokazowych jest niewiele, wiec i możliwości ograniczone. Kazda z nas bedzie miała inne potrzeby i inne oczekiwania względem swojego domu czy mieszkania.
    Dla mnie np tez była ważna moja sypialnia oddalona od innych pokoi i zamknieta kuchnia. Wierzę,że milion innych osób bedzie np wolało otwartą i że będzie miało swoje argumenty, całkiem sensowne. Tyle,ze tu nie rozmawiamy o gustach jako takich. Mnie nic do tego co się komuś podoba, wyrazam tylko zdanie odnosnie błedów- typu kominek w przedpokoju czy ścianka kolankowa o wysokosci 50 cm. Chociaz w sumie....Jezeli ktoś lubi ;)

    Treść doklejona: 02.09.15 11:08
    Apropos funkcjonalności i tego "Doświadczenia"
    Nie bardzo sobie wyobrażam kotłownię w spiżarni

    Treść doklejona: 02.09.15 11:10
    Dziewczyny- myslcie tez koniecznie o pralni/suszarni. To naprawdę bardzo potrzebne pomieszczenie. Ja czasem widze projekty z pokojami po 10/12 metrów i mini łazienkami, w których absolutnie nie zmieszczą się suszarki.
    Gdzie wtedy suszyć pranie? Kiedy i mini salon ma 20 metrów? No niby mozna tez tak ale czy to fajnie siedziec w towarzystwie mokrych gaci i skarpet?
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ale Wy tu odnośnie wielkości nie dojdziecie do porozumienia. Właśnie dlatego na rynku jest srylion projektów :wink:
    Bo jednemu wystarczy 100m2 domu z pokojami po 10-15m a dla drugiego 20m2 sypialni to absolutny priorytet.
    Pewne jest to, że można być cholernie szczęśliwym w 40m mieszkanku i być bardzo nieszczęśliwym w pięknym wielkim domu!
    To nie to jest najważniejsze ile metrów ma dom...
    Trzeba realnie określić swoje potrzeby i przede wszystkim swój budżet! Bo może się okazać, ze jedno z drugim nie idzie w parze a wg mnie lepiej jednak odrobinę obniżyć wymagania i spokojnie zmieścić się w budżecie np rezygnując z kolosalnej sypialni, jakiejś spiżarni czy czegoś bez czego (umówmy się) da się żyć, niż wybudować duży dom i mieć potem nie wykończoną górną łazienkę przez 5 lat bo nie starczyło kasy :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.