Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Gosia8510: To co powiecie na 26 stopni u moich teściów i znajomych?:-)

    Oj, znam to... moja teściowa zmarzluch, jak tam jestesmy na weekend zimą to sobota wieczór 25 stopni w pokoju, ja siedze czerwona, duszno mi, a ona do teścia żeby w kominku napalił bo jej zimno w swetrze pod kocem...
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    A potem narzekają na wysokie rachunki :-D
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    o tak :D a potem jak mowimy ze tez chcemy kiedys budowac dom, to nas strasza że sie nie wypłacimy za rachunki :P A teraz w bloku przez ostatni rok odkręcałam kaloryfery tylko na początku grudnia, jak suszyłam owoce na dekoracje świąteczne, bo nam zawsze ciepło :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    dziewczyny a skoro juz o rachunkach mowa, duzo placicie za prad?
    przy takim standardowym uzywaniu typu czesto pralka (u mnie 6-8x w tygodniu) codziennie zmywarka, dosc czesto piekarnik, duzo gotuje (plyta indukcyjna), komputery, tv, piec 24/7 wlaczony bo wode grzeje itp my placimy ok 250zl miesiecznie. Pytam bo rozmawialam z kolezanka i ona mowi ze nie przekraczaja 100zl przy domu o powierzchni podobnej tez rodzina 2+2. Wiem ze lodowke i pralke maja z poprzedniego mieszkania wiec nie jakiejs najnowszej generacji ale za to nie maja czajnika elektrycznego i kuchnie gazowa a nie jak my indukcje. a moze to po prostu kwestia kosztow przesylu?? (w bloku gdzie mielismy 1/3 powierzchni i kuchnie gazowa placilismy ok 150-170zl)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    indukcja to tansza nawet jest. ja w bloku place za energie jakies 80 zl/miesiac, w tym oplaty za energie nieruchomosci wspolnej i garazu, bo w domu zuzywam jakies 60 zl/miesiac.
    gotuje codziennie, czajnika uzywam, 2 komputery, pralka chodzi czasem 4 razy dziennie, a czasem co drugi dzien, roznie. zmywarka czasem codziennie, czasem co drugi dzien.
    zarowki mam wszedzie energooszczedne, odlaczam ladowarki i inne jak nie uzywam, listwy tez wylaczam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Libra ale to wszystko zalezy od typu mieszkania jak i domu
    ja w bloku mialam koszty porownywalne z tymi w bloku bo mielismy 200zl zaliczki miesiecznie na poczet ogrzewania pobierane; tyle ze ja mialam mieszkanie szczytowe na 1 pietrze gdzie pode mna i nade mna mieszkania byly niedogrzewane. Albo moja mama 4 pietro i mieszkanie szczytowe i mimo ze przykrecala grzejniki to musiala 500zl doplacic a w domu miala 21 stopni :/

    a teraz mam w domu cieplutko a za opal (ekogroszek) na caly rok place ok 2,5tys - pisze na caly rok bo latem piec wlaczony jest w trybie letnim i dogrzewa wode ktora tez mamy 24 na dobe goraca, tu zadnych oszczednosci nie czynie.

    no ale jak u tesciow czy znajomych za gaz przyszlo placic 700-800 zl to szybko rezygnowali zwlaszcza ze temp ok 18stopni wlasnie. fakt domy nie budowane nowa technologia i ocieplone standardowo dosc bez zwracania uwagi na parametry styro czy welny
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Nasz dom mial horrendalne rachunki za gaz i horrendalne zuzycie (70 tysiecy kwh gdzie norma bylaby max. 50 tys przy domu tej wielkosci) - az do czasu, gdy w koncu zrobilismy regulowanie pieca. Juz teraz, a to dopiero pol roku po regulacji mamy 17% mniejsze zuzycie gazu. Po dociepleniu stropu mysle ze te rachunki nie beda juz przyprawiac nikogo o zawal.

    Prad w naszym mieszkaniu to w przeliczeniu okolo 160 zl miesiecznie (1700 kwh), do tego dochodzi prad w domu (pompa od pieca, oswietlenie zewn. i klatki), ktory dzielimy z sasiadami okolo 120 zl, na nas przypada ze wzgledu na metraz mniej wiecej 50 zl. Ale my tez indukcje mamy, wszystkie sprzety nowsze i energooszczedne, telewizor prawie caly czas wylaczony.

    Liczby te znam bardzo dokladnie bo niedawno zmienialam operatorow i troche sie naszukalam, zeby placic mniej.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    0,09 placicie za kWh? takie niskie stawki sa?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Ja płacę 290 zł za dwa miesiące (bez pieca do ogrzewania wody) czyli wychodzi około 140 zł za miesiąc (mieszkanie 37 m2) .
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf, to roczne zuzycie podalam. Za 1 kwh placimy dokladnie 26,34 centa (w przeliczeniu 1,1 zlotego). Z tego co sie orientuje to aktualnie najlepsza cena na rynku. (tak dla pewnosci dodam, bo nie wiem czy wiesz, ze mieszkam w Niemczech).

    Fajny link na temat cen znalazlam (bo mnie zainteresowalo, ile placi sie w PL):
    http://zaklad.energetyczny.w.interia.pl/

    My chyba placimy za te wszystkie wiatraki :devil::devil:
    --
  1.  permalink
    Hyde, my mamy własciwie identycznie jak Ty, tylko płytę mamy elektryczną, a nie indukcyjną. W zimie wychodzi nam z prognoz ok 215pln, a w lecie ok 180pln. W zimie wychodzi nam więcej, bo możemy dodatkowo włączyć grzejniki i tak robię jak np suszę pranie w pralni. Wiosną/latem suszę na dworze, więc odpada.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    YPolly, dziekiza wyjasnienie, nie wiedzialam;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    My jesteśmy rodziną 2+1, mieszkamy na 40m, pralka chodzi codziennie, czajnik elektryczny, kuchenka elektryczna, stara lodówka i 2 laptopy dzien i noc wlaczone i płacimy niecałe 60 zł/mc
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Libra no to taniocha. moja mama mieszka sama i placi wiecej :/
    wychodzi ze w mojej miescinie stawki takie wysokie sa
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    A może to od dostawcy zależy? ja mam Taurona
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    u nas jest tylko PGE takze monopolista to i ceny moze narzucic
    sprawdzilam wlasnie na blankiecie ze przez 6 miesiecy (od polowy lutego do polowy sierpnia) zuzylismy 2031kWh i w tych rubryczkach wyglada na to ze oplata za energie czynna jest prawie taka sama jak oplata sieciowa zmienna cokolwiek by to nie znaczylo
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    U mnie prąd średnio 150 zlotych na mieszkaniu 53 m2 przy 5 oso owej rodzinie. Pracują 3 42 calowe telewizory, żarówki częściowo energooszczędne. Dwie kobiety systematycznie używają prostownic i suszarki, ładowarki ciągle w prądzie, światła pozapalane, lodówka starej daty. Poza tym gaz miesięcznie około 170....

    Treść doklejona: 27.08.14 23:09
    Niestety wody idzie dużo u nas bo ok 22 m3 miesięcznie ehhh
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    o kurde no to faktycznie kosmiczne zuzycie wody macie. u nas mowia znajomi ze te nasze 11to juz duzo
    22m3 to nam latem idzie ale z podlewaniem rabatek i trawy

    Lady ale z tymi ladowarkami to mi przypomnialas. w nocy w prawdzie ale pod pradem jest z regulu 4-5telefonow, ktorys tablet no i non stop kolor podpiety jest laptop. mowia niby ze pojedyncza ladowarka to duzo pradu nie ciagnie ale jak je zliczyc to pewnie samo to daje niezly bilans strat
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Hyde bo mało kto myśli aby odpiąć ładowarkę. .. Kurcze a u Was co tyle telefonów? :bigsmile:

    Treść doklejona: 28.08.14 08:40
    Co do wody to 4 kobiety w domu codziennie się kapią i choć pralka nie idzie codziennie to i tak dużo wody nam schodzi. Myjemy naczynia pod bieżącą wodą a do tego piec nawala i zanim zacznie lecieć ciepła woda to troszkę to trwa.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Lady w dzien ladowarki zawsze odpiete ale na noc juz gorzej bo niestety smartfony przy 'gadanym' to sporo baterii zra (telefonow tyle bo i ja i maz mamy tel.sluzbowe plus mlodej bo Krzychu rzadko laduje)

    Ladybird76: Myjemy naczynia pod bieżącą wodą

    i mysle ze tu jest przyslowiowy pies pogrzebany; nasi znaojmi mowia ze odkad nabyli zmywarke to rachunki za wode im bardzo spadly szczegolnie ze zuzycie cieplej mieli duze bo ich niby goraca to dla mnie letnia (np u mojej mamy lejesz do wanny sama ciepla wode zeby sie wykapac taka kijowa temperature spoldzielnia funduje)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde My do tego mamy piecyk gazowy ....


    Chwale się skończonym kominkiem. Mąż musi jeszcze go pomalować no i dodać trzeba karteczki ozdobne.... W końcu mogłam ogarnąć podłogi z brudu, kartonów :)



    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Nie chciałaś narożnego? Więcej ciepła oddaje.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Ladny kominek Lady, jakis znajomy taki :))
    Nie balas sie ze on tak blisko tafli szyby? Mam nadzieje ze to wplywu w mrozy nie bedzie mialo

    Lilka narozne sa piekne. Marzylam o takim ale te ceny :( no i w sumie przy mojej wielkosci salonu (27m2) to nasza popierdola 10kw starcza w zupelnosci. Jak rozpalimy to mozna sie do gaci rozbierac ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Hyde nie jest aż tak blisko. Na narożny kasy nie było. .. Basia ma 15kW i dość mocno grzeje. Wczoraj palenie zaliczone a dzisiaj powtórka. Nie wiemy jeszcze jak go wykończyć. ..

    Treść doklejona: 29.08.14 08:32
    Wydaje mi się, że pozostanie biały a z czasem dam tylko dodatkowo wokół obecnej czarnej ramki obudowę ze szkła... musze jeszcze wymysłem jakieś kratki a małe nie są więc będą widoczne dość mocno.

    Czy srebro będzie pasowało?
    A może grafitowe powinny być?

    Treść doklejona: 29.08.14 08:39
    Mam do Was pytanie dotyczące uchwytow kuchennych.
    Nie chce ich zbyt wielu a nie wiem jak sprawują się itp on blumowskie. .. może macie i możecie cos podpowiedzieć?
    Chce je zastosować na zabudowie wysokiej i na górnych szafkach a na dole pozostawić jedynie uchwyty....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Ja pomysl na wykonczenie kominka mam od zawsze tylko wiecznie nie ma na to kasy :(
    My kratki mamy biale. Kominek docelowo mial byc bialy (bedzie kiedys) ze stalowa rama a wyszlo ze zostal pomalowanysrebrna farba "szczotkowana"

    Co do uchwytow to ja mam klasyczne wszedzie chociaz podobaja mi sie super gladkie szafki na dotyk. Zawiady typu aventos mamy tylko w jednej rogowej szafce
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Nasz narożniak o 1000 droższy, a od ceny w sklepie i tak tańszy bo zdun miał zniżki.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    a gorne szafki otwierane do gory czy na boki?
    ja mam wszedzie takie odbojniki i jestem bardzo zadowolan - to w szafkach otwieranych na boki na dole. w szufladach mam mechanizm samodomykajacy sie - polecam.
    i na gorze w szafkach otwoeranych do gory trzeba z boku takie silowniki zamontowac.

    Treść doklejona: 29.08.14 12:53
    ja osobiscie musialam miec te mechanizmy bo trzaskanie szafek dobija mnie strasznie. a z tymi mechanizmami to wszystko cichutko sie zamyka i domyka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    ja mam odbojniki ale troche inaczej wygladaja niz te co pokazala Lady, szafki nie trzaskaja a jak sie ja pusci to powoli sie domyka, gorne szafki oprocz jednej mam otwierane do gory
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Aventosów niechce, nie lubię. ... u mamy szafki górne z podcięcie mi do otwierania. U mnie cała zabudowa gdzie lodówka i piekarnik w tiponach a dolne z uchwytami... ogólnie i tak w sumie do końca nie wiem czy one tam będą. ..

    Hyde Dlaczego nie zrobiłaś na dotyk czyli tzw tip on-ów? Jeśli ci się podobały. .. koszt wcale nie taki wielki. Mnie drażni milion uchwytow ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Lady a ja uwielbiam mojego aventosa bo mam szafke podwojnie otwierana i podjezdza do gory ze nie trzeba kombinowac (zwlazcza ze to na rogu nad zlewem)
    a jesli idzie o dotykowe to coz, ja cielam koszty, dla mnie 1,5tys drozej w porownaniu z uchwytami to bylo stanowczo za duzy.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Hyde Ja różnicy nie widzę żadnej czy to uchwyt czy tipon blooma. Droższe są podcięcia.... ale 1,5 tys hmmm co to za koszty?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    No wlasnie tyle wiecej kosztowalaby opcja tiptop
    Za uchwyty czy 'stopery' nie placilismy oddzielnie bo to bylo w cenie startowej za meble. Wszystkie inne opcje byly platne. Poza tym wszelkie domyki przy 11szufladach i podobnej liczbie szafek generuja spore kpszty
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Hyde no to Ja mogę wybierać bez dodatkowych kosztów do poniesienia...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Wszystko moze zalezy od ceny wysciowej. My mielismy dosc niska jak na lokalne warunki wiec nie wybrzydzalam
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Szuflady macie bloomowskie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Tak szuflady mamy Bluma
    Przekonalam sie ze do nich nie pasuja wklady ikei takze trzeba troche wiecej za organizery do srodka zaplacic
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    No to u mnie szuflad boom nie będzie ale jego zamiennik czyli swell. Wygląda tak samo, działa tak samo...

    Od wczoraj zaczęto u mnie montaż drzwi i do czwartku to potrwa.... Obecnie latam po domku bez ograniczeń ale jak mi po wstawiają drzwi to będzie bieda... Będę miała same przeszkody na drodze :) z drugiej zaś strony nie będę musiała barykady wa kartonach pomieszczeń aby koty nie powchodziły :)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    U nas elewacja się kończy. :swingin:
    Cieszę się jak głupia... bo była przerwa...
    roczna!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Manga wstawiają zdjęcie. ... u mnie pod koniec wrzesnia

    Treść doklejona: 31.08.14 12:00
    My dzisiaj do robiliśmy się 4 regałów do spiżarki po 36 jeden w ikea
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Jak się skończy to wrzucę na chwilę, pewnie w przyszłym tygodniu. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    ja do spizarki chyba jednak metalowe kupie, ciagle sie przymierzam i zawxze na co innego kasa potrzebna
    moze jak beda polki to w koncu zaczne przetwory robic :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde wole mieć takie już teraz niż zadnych.

    4 regaly poskręcane i choć proste w wykonaniu to cieszą bo są :) i pewnie zmiany na inne nie będzie. Czeka mnie jeszcze ich pomalowanie bejca - pewnie szara :)
  2.  permalink
    Ladybird76: Od wczoraj zaczęto u mnie montaż drzwi

    U nas tak samo się drzwi montują :bigsmile: Część już jest (na górze), na dole będą troszkę później. No i zewnętrzne nam wczoraj zamontowali. Dzisiaj kupiliśmy też tapetę do sypialni oraz kamień do salonu. Przez weekend była u nas mega promocja w Castoramie (nie wiem czy tylko u nas czy w innych miastach też robią w tym czasie?). Ale mąż pokupował jak głupi dużo różnych rzeczy o wiele taniej. Np. kominek elektryczny taki duży był przeceniony z 800 ileś zł na 250zł. Kamień ozdobny z 80zł za metr kupiliśmy za 15zł za metr.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Patik to ładne promocje. U nas tez ceny poszły w dół ale na mojego pecha nic nie potrzebowałam. ...

    Drzwi u mnie od soboty podobno do czwartku.... 12 sztuk.... w kotłowni jedne juz mam a z resz ty oscieznice schna
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Manga a jaka będzie ta elewacja? my chyba z tym tematem poczekamy dłuuużej niz mysleliśmy.
    Dziewczyny czy któraś z Was planuje ceglane ściany w środku tzn płytki z cegły? u nas będzie taka za kozą, i chciałam się z Wami podzielić moim odkryciem, absolutnie fantastyczne płytki z cegły robi firma vandersanden.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Moim marzeniem jest jedna ściana z cegły na schodach ale finansowo to kosztuje nie mało. .... ..

    Treść doklejona: 01.09.14 19:28
    W temacie nieplanowanych wydatków to mnie taki trafił i są nim klamki.... 1000 złotych nie moje.... :(
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Mary elewacja już jest od roku, w zasadzie teraz dokańczamy szczególiki - tj. cokoły i elementy drewniane.
    Mamy białą, szary cokół i dechę w dwóch miejscach. ;)

    My mamy płytki ceglane w środku. :wink: Ale mamy takie cięte ze starej cegły po rozbiórce. Wg mnie ma swój urok, bo jest nierówna, nie taka z taśmy produkcyjnej, na czym mi baaardzo zależało.
    Z vadersandena mamy kominy na dachu wykończone i planujemy ogrodzenie. Zakochałam się w tej cegle...
    A jaką planujecie do środka? Jaki kolor?
    --
  3.  permalink
    Ja właśnie kupiłam do salonu niby nie cegłę, ale taki kamień który trochę cegłę przypomina, tylko jakby pociętą w paski. No i nierówny jest. Nie wiem nawet jakiej firmy, bo kupowaliśmy to w takim tempie... jutro pojadę na budowę i będę się zastanawiać z mężem gdzie to dać (mamy do dyspozycji jedną ścianę w salonie i AŻ 7m2 tego kamienia) - tyle tego kamienia zostało jak kupowaliśmy, ale mamy nadzieję, że starczy na położenie tak jak chcemy :bigsmile:
    I robi mi się ładnie sypialnia - każda ściana inna :tongue: jedna w ciemnym fiolecie, inna szara, a jeszcze inna z tapetą w fioletowo-srebrne kwiaty :bigsmile: nie wiem jak to wyjdzie, ale mam nadzieję, że nie będzie źle. Do tego widziałam fajną lampę i kinkiet z fioletowymi kwiatuszkami.... tylko się zastanawiam czy nie za dużo tych fioletowych kwiatków wtedy będzie. Ale podobało mi się to
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Lady dlaczego tak duzo? ile placicie za drzwi ze za klamki doplata? u nas mielismy kilka wzorow do wyboru (drzwi polskone) a doplata byla jedynie za podciecie

    mangaa: Mary elewacja już jest od roku, w zasadzie teraz dokańczamy szczególiki - tj. cokoły i elementy drewniane.
    Mamy białą, szary cokół i dechę w dwóch miejscach. ;)

    zdjecia!!!!!!!!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Hydzia drzwi z oscieznicą 690 z dre
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.