Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 21st 2012
     permalink
    Dostinex właśnie ponoć ma nie wywoływać skutków ubocznych ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeOct 21st 2012
     permalink
    a Dostinex łyka się też codziennie?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 21st 2012
     permalink
    Nie, dostinex łyka się tak, jak lekarz zaleci :)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeOct 21st 2012
     permalink
    Ja zaczęłam od 1 tabletki na tydzień, dla pewnosci zawsze biore na noc, bo raz jak wzięłam w dzień to troche miałam zawroty głowy. I poza tym jednym razem nic nie zaobserwowałam.
    -- []
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 21st 2012
     permalink
    Olenka01, mam nadzieję, że i mnie nic nie będzie :).
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeOct 21st 2012
     permalink
    aha, bo z tego co wiem to jest on duużo droższy od bromergonu więc taka kuracja o wiele droższa.
    Pytam bo zrobiłam wyniki i mam prl 49.50 a po obciążeniu 300 więc zapewne lekarz przepisze mi bromergon.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Za 4 tabletki zapłaciłam 140 zł, ale to na 6 tygodni. Jest bardzo drogi, ale żadnych skutków ubocznych po nim nie ma, przynajmniej ja nie czuję.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.10.12 18:26</span>
    Hej, po zażyciu leku, ale na drugi dzień i dwa kolejne bolała mnie mocno głowa. Zastanawiam się, czy można te bóle łączyć z zażyciem leku...
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    cóż ja miałam straszne bóle i krwotoki z nosa zanim zaczęłam brać, to były jedne z objawów które zmósiły mnie do pojscia do lekarza. Zapisz te objawy pod wykresem ku pamięci, porownasz przy następnej dawce.

    Troszkę to drogo:( W takich momentach to sie cieszę ze na Wyspach kazdy lek na recepte ma jedna cene.
    -- []
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    Owszem, cena koszmarna... ale co zrobić? Przynajmniej branie nie jest uciążliwe. Ja po Bormergonie miałam takie zaparcia, że nigdy więcej go nie wezmę, a tylko to było skutkiem ubocznym. A objawy zapiszę, z ciekawości.
    •  
      CommentAuthorbrylanty
    • CommentTimeOct 30th 2012
     permalink
    Witajcie, ja biore Dostinex od tygodnia. Nie czuję się do końca ok, jestem senna, otępiała i jakaś nie do życia, nie wiem a może to jesień tak na mnie wpływa:wink:
    Jak tam u Was samopoczucie?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 30th 2012
     permalink
    Mnie znów po tym świństwie boli głowa... Co prawda ból tym razem zaczął się dopiero pod koniec drugiego dnia (1/2 tabletki wzięłam w niedzielę na noc), ale kolejna dawka go nie zniwelowała. Widać, tak ma być...
    Jestem senna, ale to z innego powodu (ogólnie źle śpię), bywam otępiała właśnie z niewyspania, więc nie zwalam tego na karby leku.
  1.  permalink
    heej

    ja tak dodam od siebie, jesli jest ktos jeszcze zainteresowany, ze u mnie glownym skutkiem ubocznym brania Dostinexu byla sennosc i lekkie otepienie(jak po avio marinie)Drugim skutkiem ubocznym w moim przypadku bylo zwiekszenie aktywnosci mojej tachykardii-na co pomogly duze dawki magnezu.Mialam podwyzszona prolaktyne podstawowa 40 z hakiem(nie pamietam dokladnie) przy normie do 25 w 2 dc, po obciazeniu w normie.Z ciekawosci po dwoch dawkach(jedna tabl./tydz.) zbadalam poziom prol. i spadl az do 2, wiec sie wystraszylam i zmniejszylam za zgoda lekarza do pol tabl. W tamtym cyklu po raz pierwszy od jakichs 5 lat czulam prace moich jajnikow i widzialam sporo dobrej jakosci sluzu.Nastepne cykle byly w kratke, jesli chodzi o moje odczucia, ale i tak nic z tego nie wyszlo.Teraz jestem w 30 cyklu staran i dalej okruszka brak(wykres prowadze gdzie indziej) :(
    Aha i dodam, ze moimi objawami podwyzszonej prol. byly: bardzo bolesne(nawet przy chodzeniu) piersi,wydluzajace sie, nieregularne jak na mnie cykle, potworne migreny dzien po dniu.Brom. wzielam tylko 1/4 tabl. i myslalam, ze beda mnie kroic zywcem na pogotowiu, owczesny gin zapisal mi go po mojej dlugiej gadaninie o problemach z zoladkiem :/
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    U mnie po Dostinexie zniknął zupełnie objaw bolesności piersi w 2 fazie cyklu (jak u Ciebie - marzycielko7). Zniknęły też migreny. Jest dobrze.
  2.  permalink
    Efiaa czytalam w brytyjskiej ulotce, ze Dostinex powinniem byc dawkowany stopniowo jak brom.Niestety mnie od razu kazano brac cala tabl. Z czasem skutki uboczne sie zmniejszyly.W czerwcu odstawilam Dostinex i do tej pory zadne objawy podwyzszonej prol. nie wrocily, wiec mam nadzieje, ze wszystko jest w porzadku.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Ja właśnie mam cały czas 1/2 raz na tydzień.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Marzycielko a jak długo brałaś Dostinex?
    --
  3.  permalink
    ally bralam go 7 miesiecy, bo nie mialam kasy,zeby wykupic nastepna recepte...
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    i teraz się utrzymuje na niskim poziomie? czy dawno nie badałaś?
    --
  4.  permalink
    nie badalam, bo nie mam jak, ale czuje sie swietnie zadne z objawow nie wrocily i teraz, gdy probuje schudnac chudne, nie tak jak wtedy, gdy prol. byla wysoka :) teraz mija 5 mies odkad odstawilam, a wg ulotki efekt utrzymuje sie do 6 mies.zobaczymy co bedzie przy nastepnym cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeNov 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny ja biorę bromergon ,ale właśnie myśle nad zmiana na dostinex tylko ta cena :angry:,ale w Czechach maja dużo leków taniej i dostinex tez , jestem w trakcie załatwiania . Po bromergonie nie odczuwam tych skutków ubocznych bardzo,ale jednak czuje sie gorzej narazie biorę mniejsza dawkę ,a mam brać 2 tabletki dziennie i jak wtedy będę sie czuła niewiem
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 16th 2012
     permalink
    Agap w Pl też czasem można kupić taniej, jak będą mieli w aptece z importu równoległego.
    --
  5.  permalink
    w Krakowie miedzy aptekami potrafi byc 50 zl roznicy za dostinex 8tabl. wiec trzeba szukac:)
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeNov 16th 2012
     permalink
    Cana dostinexu w Czechach to mniej wiecej ok 105,00 zł za 8 tabletek ,a w Polsce za 2 tabletki tyle sie płaci .
  6.  permalink
    bo w Polsce ogolnie jest drogo;) Dostinex w irl kosztuje tyle samo co w pl...
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 27th 2012
     permalink
    odkad zaczelam brać Dostinex zaczęłam też diete i ćwiczenia. Spadło mi troche xentymetrów no i waga. I od tego tez czasu zaczęły mi wypadać włosy - strasznie!!!! Podciągałam to pod tą utrate wagi itd. ale wczoraj dowiedzialam się ze to moze być jeden ze skutkow ubocznych. Jak jest u Was? Macie problemy z wlosami?
    -- []
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 27th 2012
     permalink
    Mnie wypadają, ale mam po prostu tłusty łupież, którego nie da się niczym wyleczyć. Tu upatruję problemów. A że po Dostinexie schudłam, to już inna sprawa (trochę za dużo spadło).
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 27th 2012
     permalink
    Co do schudniecia to nie wiem jak się do tego przyczynił dostinex bo sie staralam schudnac. Pierwsze 3 miesiace spadło jakies 6kg a potem sie zatrzymało i tak juz od 3 miesiecy waga ani drgnie. a włosy niestety garsciami, wcześniej tego nie mialam.:sad:
    -- []
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Polecam na włosy Merz Spezial, jest dobry, choć drogi. Poza tym zrób sobie koniecznie morfologię, bo może z krwią coś jest nie tak i stąd lecą włosy.
  7.  permalink
    hmmm w ulotce dostinexu nic nie ma a propos wypadania wlosow:confused: mnie wrecz przeciwnie przestaly wypadac jak szalone odkad zaczelam stosowac dostinex... na tlusty lupiez polecam selsun blue szampon,ktory uratowal mnie nie tylko przed utrata wlosow,ale calej glowy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 27th 2012
     permalink
    No właśnie na ulotkach nie ma, ale moja lekarz spr w "swojej" ksiązce i powiedziała że to jeden ze skutkow (mieszkam w UK). Efiaa dzięki musze ten Merz wyprobowac. A co do krwi to mam w normie, bo robiłam badania.

    Treść doklejona: 02.01.13 21:11
    Efiaa poprosiłam znajomą jak jechała na urlop i przywiozła mi Merz Sp. Nie chce zapeszać bo dopiero 3 tyg biore, ale efekty widac:bigsmile: Przede wszystkim przestały mi wypadać rzęsy i zaczeły rosnąc bo było już tak źle, włosy nadal wypadaja, ale jest o niebo lepiej. Oby tak dalej:bigsmile: wielkie dzieki!!!
    -- []
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Hej, ile mniej więcej czasu trzeba brać Dostinex/Bromergon (wszystko jedno co), aby wyregulować na stałe prolaktynę?
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Mój gin twierdzi, że 12 miesięcy, a i więcej będzie ok. Rok to takie minimum. W sumie Bromergon brałam 15 mcy.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Efiaa mój mi wspominał, że czasem i 2-3 lata... to pewnie zaś bardzo indywidualna sprawa organizmu... ale fakt , że minimalna kuracja to rok.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Tydzień temu miałam wizyte, endo powiedział że nastepna za rok, a recepte mam odnawiac i brac Dostinex nawet do 3 lat:(... Jakoś mi się to nie widzi... zaczełam w czercu zeszłego roku. Teraz juz się unormowała prolaktyna, aczkolwiek nie robił już skanu tylko z badania krwi. Myśle tylko, że bede brała po poł tabletki a nie całą tak jak do tej pory.
    -- []
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Olenka nie wiesz czy się unormowała , bo jesteś na lekach... prolaktyna po odstawieniu lubi sobie zrobić efekt jojo dlatego zalecają dłuższe kuracje.
    A dopiero odstawiając leki i po jakimś czasie badając ją kilka razy masz pewność czy się unormowała.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    To mnie nie pocieszyłyście... Ja biorę 4 miesiąc Dostinex, a mój wynik to 16 bez obciążenia na dziś.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Efiaa mój endo w ogóle twierdzi , że od obciążenia to się odchodzi , bo to sztuczne wyduszanie prolaktyny...
    dodam tylko, że chłop naprawde ma same aktualne sympozja za sobą...

    Powiem tak... brałam bromergon kilka miesięcy i miałam prl na dobrym poziomie... zaszłam w ciąże i kazano i od razu bromek odstawić (błąd!), poroniłam w 7tc po czym prolaktyna tak mi się rozszalała , ze 4-5 mies doprowadzałam ją do ładu co dopiero pozwoliło mi 7 miesięcy po poronieniu zajść w kolejną ciążę, teraz brałam bromek do 16tc.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Eveke dzięki za info. A co do odstawienia po pozytywnym tescie to lekarz powiedział 3 misiace temu, że raczej bede musiała brac an początku a na ostatniej wizycie powiedział, że jak zobacze 2 kreseczki to mam odstawić... Więc troszkę się zmieszałam... Ale po prostu jak wyjdzie mi pozytyw to zadzwonie do niego i postaram sie dowiedzieć, albo poroszę moja rodzinną żeby sie z nim skontaktowała. Na razie trzeba się wystarać o te 2 kreseczki:)
    -- []
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Olenka przy zachodzeniu w ciąże i problemach z prolaktyną ważne jest kontrolowanie progesteronu, bo to w tym sęk.
    Nagłe odstawienie leków może spowodować znaczny skok prl , która upośledzi produkcję progesteronu- niezbędnego dla ciąży.

    To bardzo indywidualne sprawy i tu ważny jest dobry lekarz , który zna Twoją historię i Twoje problemy, na forum mozemy to troszkę za bardzo uogólniać.
    Pierwszym razem kazano mi po prostu odstawić... wyszło jak wyszło, lekarza zmieniłam i on się odpowiednio mną zajął, wiedział dokładnie co i jak.
    Tak jak pisałam bromergon kazał brać i dopiero w trakcie ciąży decydowaliśmy kiedy odstawiamy...

    Dlatego ja zawsze życzę Wam przede wszystkim dobrego lekarza...
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Eveke, dzięki za radę :).
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Wielkie dzieki za porady.
    -- []
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    mnie właśnie dopadł taki efekt jojo o którym piszecie w walce z prolaktyną. Odstawiłam dostinex po 5 miesiącach brania - niestety nie na długo - po 3 miesiącach prolaktyna zaczęła rosnąć bardzo szybko 100-200 / miesiąc ( przy normie 102 – 49 mlU/l ). W przyszłym cyklu mam się zgłosić na monitoring by sprawdzić czy prl blokuje owulacje - bo choć mam ładne cykle, 27 dniowe, 2 fazowe z wyraźnym skokiem to endo twierdzi że to nie znaczy że owulacja się odbywa.
    :confused: eh z tą prolaktyną to niekończąca się historia
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny , ale w ogóle co to za lekarze? W przypadku starań o dziecko leki bierzemy nieprzerwanie do zajścia w ciążę... (a później lekarz decyduje czy w ciąży również).
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    No cóz w moim przypadku to lekarz w anglii. Ktory poświeca 5 min na pacjęta... a rodzinna jako że nie specjalistka to sie nie wtraca tylko radzi słuchac doktora specjalisty...ehhh, wszedzie są lekarze i lekarze...
    -- []
    • CommentAuthorpysia9108
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    witam , mam pytanie .
    Zaczełam strasznie tyć, miesiączki mam wyregulowane do tego jestem z senna. Spie o 12 godzin dziennie. Mój apetyt jest tak sam, zawsze duzo jadłam , w sumie od dziecka. ale byłam szczupła. do momentu kiedy zaczełam brac tab. anty. przytyłam 12 kilo. Kiedy jes odstawiłam kolejne 15 kg. Lekarka kazała mi zbadac prolaktyne, wiec z wynikami poszłam do endykrynogloa . Ten mi zapisał DOSTINEX . Czy uda mi sie po tej kuracj schudnąc? oczywiscie zaczełam mała diete , odstawiłam pieczywo ziemniaki makaronyi napoje gaz. Czy któraś z was schudła?
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Witam wszyskie Przyszłe i Obecne Mamy:)
    jestem tu nowa i po krótce postaram się opisać naszą historię.
    z mężem od ponad dwóch lat staramy się o Fasolkę. znając polskie realia już na samym początku starań poszłam do lekarza i troszkę skłamałam mówiąc, że staram się o dziecko od roku-bezskutecznie. lekarza to nie wzruszyło, zrobiono mi 3 monitoringi cyklu i "kazano" przyjść za jakiś czas. faktycznie odpuściłam, bo owulacja była mimo długich cyklów (nawet do 40dni). i minął rok. poszłam do lekarza z polecenia. miał być super. faktycznie skierował mnie na badania hormonalne do szpitala już na pierwszej wizycie. chyba tylko po to, by wywrzeć na mnie pozytywne wrażenie. prolaktyna 57,30 a po obciążeniu 338,30... lekarza to nie zainteresowało i podjął leczenie clostilbegytem na wywołanie owulacji. i tak minęło kolejnych 8 cykli. czułam, że muszę odpocząć, bo z każdą @ czułam się coraz gorzej psychicznie. odpoczęłam 5 zanim poszłam do innego lekarza. już trzeciego. pierwsza wizyta i widziałam zrozumienie w oczach pani doktor. wywiad, cytologia, spojrzenie na dotychczasowe badania i zalecenie badania tsh i prl na czczo i po obciążeniu. no i tsh 5,4 (norma do 4,3) prl na czczo 37,96 i po obciążeniu 449,5. kolejne zalecenie endokrynolog.
    znalazłam endo, który zbadał mnie zalecił euthyrox 75 i badanie hormonów po miesiącu zażywania tabletek.
    zrobiłam badania i właśnie dziś je odebrałam. THS 1,6 PRL 15,02 po obciążeniu nadal wysoka:( 453,72 anty-TPO 0,14 czekam na wyniki anty-TG.
    nie brałam nic na prloaktynę, bo obaj lekarze stwierdzili, że zobaczymy może eythryox sobie poradził i faktycznie dał radę. martwi mnie wynik po obciążeniu. czy on jest bardzo ważny? czy tak wysoki wynik długo się zbija?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Hej Raszel, prolaktyna ma to do siebie, że nie leczona często wzrasta. Na pewno trzeba trochę pobrać leki, a najlepiej do samego plusa na teście. Ja zażywam Dostinex. Jest drogi, ale mało uciążliwy (w zasadzie skutki uboczne minimalne na początku, potem wcale), ponieważ bierze się najczęściej 1/2 tabletki na tydzień. Najlepiej poradzić się dobrego lekarza.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    raszel odchodzi się od badania prl z obciążeniem
    a jak Twoje cykle po zbiciu TSH , bo masz teraz super wynik i prl też piękna...
    teraz zwróć uwagę na cykle czy są krótsze i kiedy wystepuje owulka
    --
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Efiaa, eveke
    dziękuje za odpowiedź:)
    no właśnie szperając dziś w internecie natknęłam się kilkakrotnie, że odchodzi się od badania z obciążeniem. tylko dlaczego ona mi je zleciła? może mimo wszystko jest ono ważne?
    cykle właśnie się nie zmieniły, ostatnie to 31, 31, 35. euthyrox biorę od końca listopada i endo mówił, że mogę zajść nawet w 1 cyklu brania, jeśli lek wpłynie również na obniżenie prl. ginekolog natomiast kazała się wstrzymać ze staraniami dopóki wyniki nie spadną, bo tsh i prl powyżej normy mogą powodować poronienie. wizyte u endo mam pod koniec przyszłego tygodnia, natoamist u ginekologa dopiero pod koniec miesiąca i wtedy pod koniec cyklu. nie wiem czy mogę starać się w tym cyklu czy jeszcze odpuścić?
    no i takie pytanie do Was czy robiłyście sobie jeszcze jakieś badania krwi? np. przeciwciała różyczki, toksoplazmoza? mimo długich starań nie robiłam tych badań. no i grupę krwi muszę też zrobić, bo w zasadzie nie znam:|
    eveke gratuluję pięknej stópki:) bo widzę, że rosną małe stópki:D znasz już płeć? mam nadzieję, że wkrótce w końcu dołącze do zafasolkowanych :-)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    raszel ja miałam problemy z prl i to ona głównie blokowała mi zajście w ciążę.. moje cykle też były około 40 dniowe...
    (tsh miałam trochę podwyższone)
    po zbiciu prl udało mi sie zajść natychmiast od razu w 1 cyklu natomiast poroniłam w 7tc (podejrzewam , że zawiniła głownie niedomoga progesteronu , bo był mega niski- i na to zwróć uwage przy problemach z prl)
    Po poronieniu i niebraniu leków znowu mi się wszystko rozszalało, chwilę mi zajęlo uregulowanie i znowu udało mi się zajść, tym razem od początku wszystko pod kontrolą, brałam progesteron, bromergon do 16tc i wszystko jest ok

    Dziękuję, tak jak w suwaczku czekamy na córeczkę Ninę :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.