Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Ja używałam takie zabezpieczenia z ikea. Potrzebowaliśmy ich przez jakiś czas jak córka miała wzmożoną ochotę majstrowania przy nich. Sprawdziły się.
    Nazywa się to Patrull Zaślepka do gniazda.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Właśnie nie chodzi o zaślepki, bo takie posiadam. Chodzi o coś takiego żeby dziecko nie wyjęło wtyczki np od lampki i nie urządziło sobie zabawy :-)
    Takie żeby nic nie włożyło jest wszędzie sporo ale innych nie widziałam
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    a wyjmie? moje dziecko nigdy przenigdy zadnej wtyczki nie wyjelo, nie wyjmie do tej pory. ba, nawet kabla nie ruszy.
    ja tylko zaslepialam, zeby nie wpadl na pomysl wepchania palca do "noska swinek".
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    Mój jak tylko dorwie jakis kabelek to zaraz musi się pobawić. Uwielbia sznureczki wszelakie a kabel to prawie jak sznureczek ;) Dziecku w tym wieku nie wytlumaczysz, ze nie wolno. Tzn. można tłumaczyć i mówić, robię to, ale nie zawsze uslucha. U nas w domu kable są schowane w listwach przypodlogowych. Wszelkie rzeczy gdzie kabla nie można schowac stoją tak żeby dziecko sie tam nie dostało.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    Ewasmerf: a wyjmie? moje dziecko nigdy przenigdy zadnej wtyczki nie wyjelo, nie wyjmie do tej pory. ba, nawet kabla nie ruszy.

    Do tej pory nie wyciągał, ale też nie bardzo miał okazje. Teraz pod łóżkiem z antresolą wypadnie gniazdko z podłączoną lampką i nie wie co dziecku wpadnie do głowy, dlatego szukam czegoś w razie W :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    kabel to jak sznureczek, ok, ale myslicie ze tak latwo wyciagnac wtyczke z gniazdka?
    sa takie listwy z zaslepkami od razu - jak wsadzasz wtyczke to sie dziurki przesuwaja i otwieraja, a jak wyciagasz wtyczke to dziurki sie automatycznie zamykaja. moze cos takiego?
    nawet jak wyjmie wtyczke z gniazdka to od razu jest zaslepiona

    Treść doklejona: 25.01.16 10:45
    o takie cos
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    Ewasmerf: Ewasmerf

    Wiesz co, pewnie takiej grubej wtyczki to by nie wyjął, ale to cholera taka malutka i nie trzyma się zbyt stabilnie (lampka z ikei) ale ta listwa to dobry pomysł :) zwłaszcza że jej na pewno nie wyjmie z gniazdka a samą listwę mogę schować gdzieś indziej :) Dzięki :))))
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 25th 2016 zmieniony
     permalink
    moja Mirka kiedyś miała fazę na wyciąganie kabli z wtyczek. Żaden kabelek nie uchronił się przed nią, wszystko wyciągała bez większego problemu. Ale moje to uparte i silne bardzo .
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJan 25th 2016
     permalink
    Gutek te cienkie wtyczki tez wyciaga namietnie, tych z uziemieniem nie da rady.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Wiem, ze to zabrzmi jak reklama, ale jestem tak zauroczona nowym nabytkiem, ze musialam to wam pokazac. Leon w nocy się bardzo odkopuje. O ile w cieplejszych miesiacach to nie jest problem, to zimą bywa, ze bardzo przemarza, mamy 2-godzinną przerwę grzewczą w nocy, staramy się by w mieszkaniu bylo nieco chlodniej nocą. Szukalam mu cieplych piżam, otulalam szlafrokiem, zakladalam skarpety na noc, wielokrotnie wstawalam w nocy zeby go okryć (byl nieraz lodowaty, a jakos nie ma odruchu, żeby się okryć i momentalnie łapie katar). No i w koncu zamowiłam duży "śpiworek przedszkolaka", ktory w lozku 140x70 wyglada jak posciel, dzisiaj przyszedl. No cudo na żywo, zdjęcia tego nie oddają. Firma LelaBlanc
    jkl
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    azja, pytanko - poszewke ze spiworka sie sciaga?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Azja, podoba mi się... Nie mniej mój zbojkotował śpiwór... ;(...
    Mało tego ubieram go cieplej. Wciągam mu koszulkę, nawet bluzeczkę w spodnie, a ten zawsze ma gołe plecy :P.... Ale kurcze, może taki śpiwór by mu nie przeszkadzał...
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Ewasmerf nie sciaga się, pierze się z wsadem, ciekawe jak się zachowa w praniu...
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeJan 27th 2016 zmieniony
     permalink
    mam ten sam problem, a gdzie kupilas?
    edit, juz znalazlam i zamowilam ;)
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    A jak to wygląda z dzieckiem w środku? Bo mój też z tych odkopujacych...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Frances - dzięki za pomysł :wink: Poszukam czegoś :smile:
    Azja - mój też się rozkopuje i w nocy woła, żeby go nakryć :wink: chyba też się zaopatrzę :smile: Super wygląda!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Moj tez rozkopany spi. Ale u nas temperatura w nocy okolo 21st, wiec nie marznie (nie grzejemy, ale mamy cieple mieszkanie i okno w nocy zamkniete).
    Mielismy kiedys spiwory z GroBag, jak byl mniejszy, ale oddalam nieuzywane. Nie chcial w nich sie nawet polozyc.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Moja Nina też śpi rozkopana ale idę o zakład że i z tego śpiwora by wylazla koza :tongue:
    Śpi mocno jak kamień. Nie jest w stanie jej obudzić nawet udarowa wiertarka przez sąsiada użyta.
    Ale wystarczy że ją delikatnie nakryje czymkolwiek, najbardziej delikatnie jak się tylko da. Od razu jęk przez sen i kopanie nogami w celu się odkrycia :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Moi maja identycznie Teo. Ja sie zawsze zastanawiam.jak to jest mozliwe? Serio. Przykrywasz delikatnie, najcienszym kocykiem, a wyczuje glizda;) mlodszy to nawet potrafi oczy otworzyc:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Co nie? :wink:
    To chyba dzieci pingwiny tak mają.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Ale cos z tymi pingwinami jest na rzeczy. Moj Kuba zobaczyl dzis slonce i rzecze "dobrze, ze nie ma.os, bo jak sa osy to zawsze zgrzany jestem, ugotowany", nie ze.osy zadla czy cos. On po prostu.skumal, ze osy sa jak jest cieplo no i najwyrazniej za cieplem nie przepada;) pingwin;)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Dziewczyny rozglądam się za łóżkiem dla 2 latki, najlepiej z barierka ochronną. Tylko nie wiem za jakim rozmiarem mam patrzeć 140x70? Czy większe? Na jak długo starczy te 140 x 70?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeJan 28th 2016 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    salinois, wszystko zalezy od tego czy chcecie lezec czasem razem z nia i na ile ma starczyc takie lozeczko.
    moje dziecko w wieku 5 lat ma wzrost ok 120 cm. i teraz wyobraz sobie ze ma lozko 140. od gory 10 cm, od dolu 10 cm. kiszka, co nie?
    wg mnie 140 sa dla dzieci do 2-3 lat, takie co to w lozeczku leza. w koncu sa takie lozeczka 120/60 i 140/70.
    A lozko to juz lepiej wieksze.
    mysmy kupili od razu docelowe 200x90. Jak M czasem "usypia" Pitera to lezy bez problemu, nie jak jakis przykurcz.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Tez jestem zdania, ze od razu wiwksze/normalne kupic. Kacper ma tapczanik z lozeczka I jest masakra, kiedy ja lub maz musimy isc w nocy do niego. Ja wstaje polamana a maz na podlodze lezy.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Dokładnie, tak jak dziewczyny piszą. Lepiej od razu większe.
    Oraz materac dokupić porządny.
    Bo na tym co zwykle jest dołączony to osoba ważąca więcej niż 15 kg raczej się nie wyspi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Polecam takie łóżko
    http://allegro.pl/timoore-simple-pomaranczowe-lozko-rozsuwane-rosn-i5821056163.html
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Aga, tylko ze lozko rosnie a materac nie rosnie;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Ewa mam podobne łóżko.
    Materac wymieniałam dopiero raz (minęło trzy lata).
    Łatwiej chyba wymienić materac niż kupić nowe łóżko.
    Jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    nie zgadzam sie. samo lozko to tanizna. do tego dochodzi stelaz. no i dobry materac, ktory robi najwiekszy koszt.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Ewasmerf ale materac też powinno się co kilka lat wymieniać ;)

    My mamy dla Miśka 160/80 i dla niego ok, dla mnie też bo ja mam 161 więc dam radę ale jak P. się z nim kładzie to już średnio...chociaż u nas póki co pasuje jak ulał bo stoi na ścianie gdzie dłuższe by nie weszło :)
    Gajce chyba jednak kupię 180
    --
    •  
      CommentAuthoranairda1986
    • CommentTimeJan 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja mam zakupione łóżeczko 140/70. Niestety mam małe Mieszkanie,a za dwa i pół roku będziemy musieli kupić dzieciom piętrowe łóżko wiec dużego nam się nie opłacało kupić.

    No i my nie sypiamy razem. Filip po myciu idzie do siebie,buziak i spanko. Tulimy się rano.


    Ps; świetny ten spiworek. U nas tez przerwa grzewcza w bloku. Od.dwóch dni mały się przesikuje i zamiast wstawac kolo 10 juz od 8 jest na nogach.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    O widzę, temat łóżeczek na czasie. Karol od listopada nie chce spac na swoim. Zasypia na sofie rozkładanej i jak go przeniesiemy to i tak wraca po chwili. Nawet jak jest padnięty to sie przebudza i przychodzi. Mówi, ze chce spac na sofie i nie lubi łóżeczka. A na takiej sofie to chyba zdrowo nie jest? Łóżeczko nam tylko miejsce w pokoju zajmuje.
    Czy moze któreś z Waszych dzieci śpi na sofie? Czy jest to ok dla kręgosłupa? Karol ma w łóżeczku materac wygodny, sprężynowy. A sofa to sofa.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    A słuchajcie... jak wywalacie materac to gdzie? Wywozicie na wysypisko???? mam taki olbrzym i się zastanawiam....
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf, bzdura z tym, ze lozko 140 jest za male dla dziecka 120 cm, spokoooooojnie mogloby w nim jeszcze pospac. Do 2-3 lat? Bzdura totalna. Lozka dla doroslych mają zwykle 2 m długości i co, jest jakis problem dla osób o wzroscie 180 cm? Oczywiscie mozna kupic na wyrost, ale jak ktos ma od poczatku lozko 140, to nie ma absolutnie zadnego pospiechu by wymieniac gdy dziecko ma 3 lata

    Treść doklejona: 28.01.16 11:00
    Else: A słuchajcie... jak wywalacie materac to gdzie? Wywozicie na wysypisko???? mam taki olbrzym i się zastanawiam

    Sprawdz kiedy zabierają smieci wielkogabarytowe w harmonogramie wywozu.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Sprawdz kiedy zabierają smieci wielkogabarytowe w harmonogramie wywozu.


    No własnie tego u nas nie ma... Było do czasu nowych przetargów... Teraz firmy poszły po kosztach i zabieraja tylko odpady zwykłe i segregowane...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    owszem, tylko ze lozka dla doroslych, ktore maja 2 metry nie maja zazwyczaj barierek od strony stop.
    a dzieciece maja.
    jak ktos chce to moze i dziecko polozyc w 60x120, mnie nic do tego.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Dziwne... Jestes pewna? Moze zadzwon do gminy co się robi w takiej sytuacji...?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Else, ja ci radze zebys wystawila na olx, gumtree ze oddasz za darmo. zaraz sie ktos rzuci i sobie sam odbierze. mowie ci.
    ja sie tak pozbylam lozka. wystawilam za 100 zl, i wyobraz sobie ze zniknelo w trymiga. nie dosc ze nie musialam utylizowac to jesczze zarobilam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    No ja mam mało miejsca w sypialni a jak Łucja podrośnie to też będziemy kupować piętrowe łóżko. Zastanawiam się do ilu lat wystarczy takie 140 x 70 w praktyce.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    A myślałyście o czymś takim :)
    Znajoma ma i sobie chwali. Ona śpi na dole a Jaś na górze. Łóżko jest 180x90
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Dii mi coś takie by bardzo pasowało. Ale za duże jak do Miry pokoju. I nie podoba mi się wizualnie :/ ale pomysł dobry.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Ja mam ciasno w pokoju dzieci. Krysi kupiliśmy najtańszą opcję z ikei, za 150 zł bodajże + materac. Wymiary 70x160. Z barierką, która aktualnie jest zdemontowana.
    Oboje z mężem mamy niewiele ponad 160 i oboje bez problemu kładziemy się kolo Krysi, o ile zachodzi taka potrzeba. Mnie się czasem zdarzy przenieść do niej spać, jeśli ona ląduje w naszym łóżku :)
    Niedługo prawdopodobnie kupimy antresolę i Krysia pójdzie na gorę, a łóżeczko pod spód zostanie dla Wojtka. Chyba, ze też kupimy piętrowe. Ale wtedy prawie na pewno będzie to 90x180, bo 200 to już dla tego pokoju za dużo.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Olenka79:
    A jak to wygląda z dzieckiem w środku

    Tak to wyglada z Leonem, niestety nad ranem się wygrzebał z tego spiwora, ale może jak mu zasunę cały suwak to dzisiaj się uda...?
    No i jak - straszna ciasnota! Dziecko juz dawno 3 lata skonczone i matka mu żałuje na wieksze lozko, biedny nie ma jak się rozprostować :wink:
    adf
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Azja - Leon nie wierci sie w nocy? Pytam sie, bo Karol wędruje po całej sofie, ba! Nawet z niej spada ( jest dość niska) i śpi z nogami na poduchach, które sa po bokach. W łóżeczku jak spał to często uderzał sie w ścianę bądź barierki. A Twój synuś tak grzecznie leży :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Karoolka są różne, to jest przykład. A wiesz, jak ja zrobię? Mam łóżko Kacpra, w którym śpi od skończenia 12 m-ca - zwykłe bez barierek 140x70 i teraz planuję wyjąć szufladę spod spodu, bo jest nam niepotrzebna, a tam wsunę taki wysoki (na ok 20 cm) materac i na nim będzie Magda spała niedługo. Efekt jest taki sam jak w tym linkowanym tylko bez dodatkowych kosztów jak narazie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Fajny ten śpiwór :)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Azja, słodko śpi :) A powiedz jeszcze, czy ten śpiworek można rozpiąć od dołu? Bo mój gałgan może być przykryty cały, ale stopy musi mieć odkryte...:shocked: jak Tatuś. .. :wink: i to jego rozkopywanie bierze się z próby uwolnienia nóżek.
    --
  1.  permalink
    No moj jeszcze nawet 1 m wzrostu nie osiagnal wiec dalby rade w tym 140/70 ale kupilimy wieksze bo sie z nim kladlam do spania i bym nie dala rady w tym w mniejszym :)
    --
  2.  permalink
    Śpiwór świetny. Na allegro znalazłam za 140 zł bodajże.
    Innej firmy,ale konstrukcja ta sama.

    Po wypłacie nabede.
    -- [/url[/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.