Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 27th 2007
     permalink
    dzięki AniaM - to nam bardzo się przyda!

    A wogóle to jak tam wczorajszy nerwowy dzień????
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJan 27th 2007 zmieniony
     permalink
    AniuM dzięki teraz wiem wsio i jak tym bardziej, że nigdy nie byłam w szpitalu hihihi :wink: poza swoimi narodzinami :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2007
     permalink
    Iwa chyba niezle - na 5 i na 4 czyli w zupelnosci mnie to zadowala :) ojjj dzidzius bedzie mial niezle nabita glowe tych specjalistycznych nazw.. no ale moze przy tym i zakoduje sobie wymowe angielska nim sie urodzi :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 27th 2007
     permalink
    no Ja już wydruk zrobiłam .... będę miała to na uwadze :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 27th 2007
     permalink
    na śląsku jest jeszcze ważna karta magnetyczna .... tam zarejestrowane są wszystkie Nasze dane
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 27th 2007
     permalink
    co do telefonu i aparatu to zaznacz aby był pod obserwacją - kradzieże są wszędzie w szpitalach...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2007
     permalink
    Lady juz umiescilam te karte magnetyczna wespół z ksiazeczka RUM w punkcie 2

    a co do telefonow i aparatow to przeciez oczywiste ze trzeba takie rzeczy miec na oku i to nie tylko w szpitalach wiec tak oczywistych rzeczy nie pisalam :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 27th 2007
     permalink
    cieszę się Aniu - na śląsku lubią wydziwiać i utrudniać zycie :))

    http://www.zlo.jaw.pl/ekarta.html

    a tak to cos wygląda :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 28th 2007
     permalink
    Aniu myślę że jeszcze obok zaświadczenia ze szkoły rodzenia zaświadczenie od gina prowadzącego jeżeli ktoś na takową szkołę uczęszczać nie mógł.
    Przynajmniej ja takie musze mieć!
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 28th 2007
     permalink
    te zaświadczenia to coś chorego.

    dodam, że kiedy byłam na praktykach na położnictwie wymagałyśmy od mam aby miały dla dziecka osobny ręcznik (w spisie AniaM takiego nie zauważyłam) oraz mydło w płynie. w szpitalu nie uznaje się już mydła w kostce, bo to siedlisko bakterii.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 28th 2007 zmieniony
     permalink
    bladykot - u nas w szpitalu recznik dla malenstwa jest codziennie swiezy szpitalny, mydelko w plynie tez siostry przynosza szpitalne bo to one kapia dziecko.czyste ubranka dla dziecka tez u nas sa w przydziale szpitalnym i to juz tylko wola mamy czy zalozy dzidziusiowi swoje czy szpitalne. Dodam ze po porodzie dzieciaczki MUSZA byc w ciuszkach szpitalnych (moze sa sterylne??) poza tym tak jak pisalam mamusie u nas dostaja starter nawilzanych chusteczek i 3-4 pampersy na dobe.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 28th 2007
     permalink
    u nas dla dziecka wszystko trzeba mieć swoje, no może płyn do kąpieli dla dzieci jest szpitalny. mamy dostają tylko zestawy reklamowe. przypomninam sobie, że były też mokre chusteczki,1 paczka na sale 2,3 os.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 28th 2007
     permalink
    To wszystko zależy od szpitala, ja rodziłam w prywatnym ( ale koszty refundowała Kasa Chorych), i kazali mi tylko wziąć pieluchy jednorazowe, nic więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 28th 2007 zmieniony
     permalink
    Nasz szpital jest panstwowy ale jesli idzie o te porodowe sprawy to mamy swietne warunki, system room-in, sale 2osobowe, malo ktora 3osobowowa, za doplata 200zl porod ma sie w sali rodzinnej (kanapa tv radio wanna) i pozniej na caly pobyt w szpitalu dostaje sie sale 1osobowa i nie wazne czy wypisza po 3dobach czy po 2tygodniach cena zawsze ta sama 200zl. Zestawy reklamowe tez kobietki otrzymuja no i przede wszystkim moga liczyc na pomoc poloznych gdy maja problemy z karmieniem a nie jak w innych szpitalach od razu mieszanke dziecko dostaje... ja spedzilam w sztpialu 2tyg wiec przewinelo sie sporo i rodzacych i wsyzstkie zmiany pielegniarskie, oprocz jednej 'mendowatej' pielegniarki o nikim zlego slowa nie moge powiedziec, podobnie wsyzstkie znajome. Dodam ze dziewczyny jak sie akcja zaczyna przyjezdzaja z obocznych miast gdzie tez maja szpitale ale np w oddalonym o 85km szpitalu akademickim w Bialymstoku czy w Ostrolece (46km)- lewatywa i golenie przed porodem sa obowiazkowe, 8mam na sali, dzieci sa po porodzie zabierane i mamy otrzymuja dziecko jak sie rozplacze, no i warunki wizualne przysparzaja o gesia skorke...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2007
     permalink
    Magg - mowisz masz :smile: popraweczka juz naniesiona :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    na jednym z forów na którym bywam znalazlam ze w szpitalu w Krakowie w torbie mamy musza sie jeszcze znalezc:
    Jednorazowa maszynka do golenia
    Jednorazowy zestaw do lewatywy

    swoja droga to ciekawe ze szpital daje to w spisie skoro wiadomo ze sie od lewatywy odchodzi...
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    lewatywa brrrrrrrrr; tu, gdize rodzilam od dawna sie tego nie praktykuje, natomiast, nic nie mozna jesc ani pic (!) w trakcie pracy (praca nazywam mozolne rozwieranie sie szyjki, u mnie przy pierwszym porodzie trwalo to 12 godz), z synkiem juz na rekach bylam wycienczona; ale warto przeciez :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    U nas na porodowce trzeba miec butelke wody mineralnej, tylko to wolno pic no i zalecaja zeby jak sie juz cos dziac zaczyna to nic nie jesc, przy porodach ustalanych (typu jutro pani przyjdzie to sprobujemy urodzic) kaza zjesc lekki posilek na kilka godzin przed zjawieniem sie w szpitalu
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    a i tak mogą być "przykre" niespodzianki przy parciu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    Zuzka ja nigdy nie mialam lewatywy i nie mam na takowa ochoty, a co do niespodzianek to mysle ze nawet i przy lewatywie takowe moga sie zdarzyc... wole nie jesc nie pic i jakos sie psychicznie nastawic ;)

    a jesli idzie o golenie - w szpitalu w bailymsotku jak lezalam na patologii to polozna golila babki na sali (bylo nas 8sztukow lozko w lozko obok siebie) i co ciekawe ogolila jedna i podchodzi do drugiej z ta sama maszynka, dziwilo mnie ze ta laska nie zaprotestowala!!!
  1.  permalink
    A propos golenia... Tak w ogole to nie bardzo wiem, na co laski czekają przed porodem... Rozumiem, ze nie każdy się depiluje na codzień, ale kiedy zbliża się poród to chyba warto zrobić to samemu( albo poprosić męża) , a nie czekac na położną...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    a ztym goleniem to trzeba tak calkowicie wszystko do zera?
  2.  permalink
    Teoretycznie to nie trzeba :) Ale ja jestem za zerem :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2007 zmieniony
     permalink
    Ja tam i bez porodu za zerem jestem :wink: jak w dniu porodu juz sobie nie siegalam to mezul pomogl zreszta ja to lubie jak mi mezul pomaga hehehehe

    a propos golenia - ja szlam na normalny ale w obawie ze moga mnie na cesarke wziac to nawet brzuch mi mezyk wtedy tam nizej golnal... przezorny zawsze ubezpieczony...
  3.  permalink
    Ja na codzień tez nie znosze włosów łonowych. Ani ładne, ani miłe, ani podniecające, ani pożytku z nich zadnego.

    Ale na brzuchu to mi nie rosną ;)))
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    A moja kuzynka, jednak stwierdziła, że lepiej by zrobiła gdyby zgodziła się na lewatywę, bo z bólu i wysiłku wiecie co się stało! brrrrrrrrrr - to dopiero nieprzyjemne!
    Tak więc ja zastanawiam się, czy nie zrobię sobie w domku - o ile zdążę!:bigsmile::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    Agus rosnac nie rosna ale zawsze cos tam jest, kolezanka miesiac wczesniej mialka cesarke i jej brzuszek golili bo to rutynowo wiec wolalam sie sama potraktowac :wink: zreszta wlasciwie to nie byl brzuszek tylko tuz nad wzgorkiem lonowym, zawsze jakis maly kłaczek sie moze paletac :)

    Iwa - u nas nie ma lewatywy w szpitalu i z kim nie gadalam ze znajocyh zadna nie miala. zreszta po rozmowie z 2 poloznymi stwierdzilam ze takie niespodzianki sa rzadkie i wiekszosc rodzacych nawet o tym nie wie bo one wszystko zgrabnie zalatwiaja wiec nie bede sie stresowala :confused:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    Apropo golenia, zastanawiam się czy krem do depilacji nie zaszkodzi dziecku, bo tak normalne używałam go do depilacji bikini zwłaszcza tam "głęboko" bo owłosienie niestety rozsiewa mi się po całości! Hahahah!:wink::wink::wink:
    Takie gęste i duże owłosienie jest niehigieniczne więc lubię się go pozbyć całkowicie!
    Może wy coś wiecie szkodliwości kremów!
    Dodat, że "tam" ciężko byłoby ogolić się maszynką, ale jak będę musiała to spróbuję!:wink::wink:
    --
  4.  permalink
    Iwa myslę,ze bobasowi nie zaszkodzi. Ale nawet jeżeli bedziesz uzywała tego samego kremu co przed ciazą, to zrób koniecznie próbę uczuleniową.
    Skóra lubi nas zaskakiwac w tym czasie :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    Iwa - ja polecam MACH3 typowy meski, podciagnelam raz mezulowi maszynke sztuk 1 i rewelacja, zadne babskie giletty wilkinsony czy inne tak nie poredza jak ten, no i najlepiej po posiedzeniu w wannie za to sie zabrac to wtedy rach ciach... ja juz doszlam do takiej wprawy ze na dotyk sie gole. a jesli idzie o depilatory w kremie to nie mam pojecha bo ja mam po nich wszystkich megasne uczulenia... wczesniej uzywalam wosku lub elektrycznego ale na okres ciazy zrezygnowalam... moj maz sie smial ze nalezy mi sie order usmiechu i medal za odwage bo zjezdzanie gleboko elektrycznym to jest wyzwanie nie lada a mi to rybka bylo :bigsmile:
  5.  permalink
    Ania ma rację - najlepsze są męskie maszynki, te babskie to lipa.
    Bardzo, bardzo polecam jednorazówki Wilkinson Xtreme 3.
    Naprawdę rewelacja!
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    dziewczyny, ale czy jak tak głęboko ogolę się maszynką to czy odrastające włoski nie będą mnie mocno kuły??? :wink:
    --
  6.  permalink
    jeżeli bedziesz goliła regularnie- to nie.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    ja po porodzie zaczełam " zapuszczać " ale odrastające włoski swędziały mnie jak nie wiem co, cały czas chodziłam i się drapałam, aż urosły i się same "ułożyły"
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    IWUŚ Ja chodzę wygolona i nic nie kłuje :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 30th 2007 zmieniony
     permalink
    co do maszynek to Ja używam Gillette a i mój mąż zauważył, że są bardzo dobre bo swego czasu golił się nimi:) Obecnie kupił sobie prawie takie same ale męskie a te damskie mówi, że bardzo wytrzymałe są ..... do golenia oczywiście używam męskiego albo żelu albo pianki z nivea :))
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    dzięki dziewczyny za informację! mam nadzieję , że nie będzie kuło bo dostanę szału!:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    jesli będziesz goliła regularnie to nie, ale w przeciwnym razie swędzi niemiłosiernie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    ja do golenia uzywam meskiego zelu ROSSMANA idealnie sie pieni, ma extra konsystencje no i zapach mi nie przeszkadza... mezul tez kiedys sprobowal i rpzerzucil sie z gilettowego na ten. a co do swedzenia - pierwsze 2-3 razy na bank bedzie mega swedzialo, moze byc tak ze nawet gatki ci beda przeszkadzaly ale jak to przetrzymasz to przy kolejnym zero podraznien czy swedzen bedzie... szczegolnie jesli sie zdecydujesz golic po odsiedzeniu jakeigos czasu w wannie. teraz sie zapuscilam i tylko raz w tyg strzelam sobie lysinke bo siedzenie w wannie tylko raz w tyg a tak to prysznic...
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    osobiście dla mnie to jakieś to dziwne , takie całkiem gołe...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    zuza od czasu do czasu jest ciekawie dla Naszych meżów :)) a tak to można kombinowac z formą golenia :)) albo busz albo paseczek hahahha albo glaca :)):crazy::jumping:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    mojemu koledze na studiach to najlepiej się podobało na "dwa palce" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 30th 2007 zmieniony
     permalink
    to pewnie on te palce przykładał ahhahahaha i z pianką :))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    :rolling:
    --
  7.  permalink
    Zuza- naprawdę tak jest fajniej i chyba higieniczniej... A poza tym to sama powiedz- co jest fajnego we włosach łonowych??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    jak się sam zapienił :)) dobra zmieniamy temat bo to nie wchodzi w wyprawkę hahahhahahha no chyba że w odprawkę do szpitala
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    powiem szczerze mnie śmieszy taka całkiem goła cipka, ale to oczywiscie rzecz gustu
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    aga czasami wypadają a potem Nasi panowi wyzywają bo w zębach je mają :tooth:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    zuza Ja to czuję się młodziej taka goła i wesoła hahahha
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2007
     permalink
    Zuzka ja tam wole gladka byc ale czasami cosik odrosnie i wtedy kombinuje z fryzurka tylko to na chwile bo po tyg by juz dlugie bylo... a ze mojemu mezowi sie podoba i czasami lubi pomoc przy takim goleniu to czemu nie :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.