Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Ja też mam plastry z lidla, jedna mała druga duża
    - rewelacja!
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Elyanna - patelnię do naleśników mam z ikei :) Smażę na niej naleśniki, placuszki i inne takie, zupełnie bez tłuszczu i od dwóch albo trzech lat świetnie daje radę :) I cena też spoko. Mam też taką dużą z grubym dnem z ikei (do potraw chińskich, kasz z warzywami) i tefala zwykłą teflonową do mięsa. Obie bez zarzutu się sprawują.
    --
  1.  permalink
    Jeśli macie płyty indukcyjne to jakie? Muszę coś wybrać do końca tygodnia :)
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    mamba_czarna: Jeśli macie płyty indukcyjne to jakie?

    ja mam czarną :tongue:
    a na serio Gorenje
    TU masz wątek o sprzętach AGD :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeJul 28th 2015 zmieniony
     permalink
    my mamy indukcyjną firmy TEKA
    zwróć uwagę na intuicyjność obsługi pod kontem tego, że czasem trzeba szybko obniżyć temperaturę ;-) Na wakacjach mieliśmy płytę Bosch'a, dramat w kilku aktach.
    Żeby ustawić pole 3 musiałam trzy razy klikać przyciskiem, nie było opcji przeskoczenia z pierwszego na trzecie lub czwarte. Potem klikanie w przycisk temperatury. Jak coś chce wykipieć, to na tym Bosch'u nie zdążysz zareagować.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    My z polecenia znajomych zdecydowaliśmy się na taką indukcję , właśnie boscha, znajomi mają ten model i bardzo sobie chwalą, właśnie nie trzeba klikać kilka razy, żeby wybrać poziom. Wszystko zależy od modelu :).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Moi rodzice mają płytę Amica i też nie trzeba tyle klikać.
    --
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeJul 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Ano, minimum klikania to podstawa. Nadawałam jak telegrafista na okręcie podwodnym w czasie aktywnej wojny, a i tak nie miałam szans z tym modelem płyty:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Ja właśnie kupiłam brakujące patelnie. Ponieważ sprawdził mi się wok firmy ambition to kupiłam jeszcze mała i średnia patelnię. Wszystkie mają powłokę ceramiczną. Wydaje mi się ze z tej firmy patelnie są czasem w lidlu. Do naleśników kupiłam tańsza z Ikei, bo naleśniki zawsze lecę na 2-3 patelnie, bo nie lubię stać nad kuchnią.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was używa pralko-suszarki? Rozważam zakup, wolę jedno urządzenie niż dwa (nie chcę zawalać łazienki w nowym mieszkaniu). Myślałam o Elektroluxie lub Samsungu. Podpowiecie coś?
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    brombap,a nie masz możliwości postawienia suszarki w innym miejscu niż łazienka?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Ja jestem szczęśliwą posiadaczką pralki i suszarki (dwie oddzielne) i nigdy w życiu, za żadne pieniadze :cool: nie oddałabym tego szczęscia nikomu :wink: Ale faktycznie - oddzielnie - ponoć wydajniej, i lepiej działa - ale dla mnie najważniejsze jest w tym to, że jedno pranie się pierze, skończy - wrzucam do suszarki, a następne pranie mogę sobie włączyć od razu. Nie blokuję urządzenia.
    U mnie nie stoją w łazience ;-)
    Znam tylko jedna osobę, która z pralko-suszarki (jako jedno urządzenie) jest zadowolona, a tak, to każdy narzeka (że właśnie nie używa suszarki, bo pralka pierze i nie ma kiedy poprzednich prań wysuszyć itp, że gniecie ubrania - moja absolutnie nie gniecie, wręcz bym powiedziała, że "prasuje" bo ja odkąd ją posiadam nie prasuje w ogóle bawełnianych koszulek i innych ubrań Martynkowych, chyba, że te bardziej eleganckie).
    Natomiast nie znam żadnej osoby, która ma dwa odrębne urządzenia i by narzekała, albo nie używała suszarki. Także polecam - ale oddzielnie.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Bro mam i bardzo polecam! To mnie totalnie ratuje szczególnie w zimę gdzie porostu nie mam gdzie suszyć. Ja mam Candy. Modelu nie pamiętam. Mogę sprawdzić w niedziele i podać Ci .Jestem bardzo zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    No właśnie - Czerwinka to tak jedyna osoba, którą znam zadowolona ;-)))))) Wiedziałam, ze napiszesz ;-))
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Brakuje mi przczycisku Lubie To :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    DZiewczyny, a rzućcie proszę nazwami modeli suszarek (albo pralkosuszarek), bo się bardzo powoli też do tego przymierzam. U mnie w łazience nie ma miejsca na pralko-suszarkę, ale właśnie słyszałam też, że dwa urządzenia są lepsze od jednego.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    ja mam osobno i tez kocham to miłoscia absolutną :)
    u mnie suszarka stoi na pralce po prostu :)
    i tak jak u Uli obie chodza naraz ;)
    moja suszarka ma już 5 lat, chodzi bez zarzutu niemal non stop ( elektrolux )
    - jakies pół roku temu tylko mąz mi łożyska w niej powymieniał bo już gwizdać zaczęła i tyle :) o i raz trzeba było ją rozebrać bo fiszbine połknęła ;)
    a i susze w niej wszystko jak leci ;) wolno czy nie ja i tak susze tylko na ew delikatnych programach :) nic się z ciuchami nie dzieje
    a najlepsze jest to, ze nie trzeba tego potem prasować :)) bo ja nienawidzę prasować ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Dziękuję za rady.
    Niestety, w grę wchodzi tylko łazienka. Mogłabym postawić jedno na drugim, i rozważałam to, ale nie wiem, czy optycznie nie zagraci mi to pomieszczenia.
    Myślałam o Elektroluksie lub Siemensie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    A jak wysuszy się pranie w takiej suszarce, to nie trzeba ich jeszcze lekko ppdsuszyć, one są suche na wiór, że tylko składasz i wkładasz do szafy ??, ja mam maleńką łazienkę i pralkę mam w kuchni, ładowaną od góry, myślimy już nad kupnem nowej pralki, z ciekawości pytam ile trwa taki program w szuszarko - pralce czyli pranie plus suszenie
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    U mnie tez stoją jedna na drugiej.
    Kacha - są różne programy suszenia - ale z doświadczenia wiem, że używa sie jeden, góra dwa ulubione (jak w pralce ;-))) - i ja susze takim programem "do szafy" wiec wyjmuje, składam i zapominam.
    Ja tez już od 5 lat używam (tfu, tfu) nic się nie działo, tylko filtr trzeba czasem przeczyścić i tyle.
    Ja mam Siemensa i pralkę i suszarkę (model czarny - fajnie wygląda ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Kachaw wiór ! Naprawdę ja prawie nie prasuje ;) wszysko wyjmuje z pralki składam w koteczkę i do szafek ! Majty i skarpety do miski i młody składa ;) zależy ile wrzucisz prania czasem jest to 2-3 h cały cykl czasem 6 ... ale np. ja robię tak nastawiam i idę do pracy włącza się powiedzmy 2 h potem jak przychodzę jest już koniec wyciągam i sajonara żadej suszarki w pokoju balkonie. W lato majty i skarpety obowiązkowo idą do suszarki komu chciało by sie wieszać ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Czerwninko a podasz swój model ?? i jeszcze czytałam, że są takie pralko-suszarki, że prać można np 7 kg a suszyć tylko 3 kg to trochę kiepsko,
    Ja teraz w lecie robię tak że jak wstaję o 4 do ubikacji to nastawiam pranie i jak wstaję rano tu już jest wypranę i idę woeszać na dwór i leci druga tura, ale zimą jest problem, bo muszę na strych latać i na tym strychu to pranie tak pachnie dziwnie, pomyslę o tym
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    migg ,wpadnij do mnie i oblukaj :)
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Kachaw podam w poniedziałek :) teraz nie pamiętam ... a w domu będę dopiero w poniedziałek. Moja ma 5 i 3 ale spokojnie daje te 5 suszyć ;)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Dzięki za nazwy (wybacz, Brombap, że tak się podpięłam przy okazji:wink:).
    A wiesz, Suszka, że właśnie mi to chodzi po głowie :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    ja bardzo zaluje ze nam wymiarem sie nie zmiescila suszarka :( niestety okazalo sie ze wneke zostawilismy za mala i nie da rady postawic suszarki na pralce bo musielismy kupic wezszego samsunga, no ale moze za jakis czas sie rozejrze czy przez te 3lata nic wezszego sie na rynku nie pojawiilo bo niestety zima suszarka straszy w korytarzu na gorze (bo tam schnie szybko bo jest podlogowka)
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Tylko daj znać wcześniej,żebym otoczenie ogarnęła :devil:
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    dziewczyny, a powiedzcie - znalazłam Samsunga takiego ok 54 cm głębokości (pralka) i suszarkę AEG o podobnej głębokości
    da się toto razem zmontować?
    wiadomo, pojadę popytać do sklepu, ale może coś mi zasugerujecie...
    bo zaczęłam jednak rozważać zrobienie takiego komina...
    tym bardziej, że zależy mi na pralce nie najgłębszej - to 54 cm byłoby super, no bo nas jest tylko 3...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Brom jakbys przy poszukiwaniach trafila na suszarke glebokosci 45cm to daj znac :)
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    brom da spokojnie :)
    ja mam pralke beko i na tym suszarke elektroluxa
    do pralki przykrecilam takie prowadnice z elektroluxa z wyciagana półką na której można sobie koszyk na pranie postawic
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    MrsHyde: jakbys przy poszukiwaniach trafila na suszarke glebokosci 45cm to daj znac :)

    proszę
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    tja, ta jedna widzialam
    patrzac na specyfikacje to ja zdecydowanie wole suszyc po staremu bo niby tu napisali ze klasa energetyczna C ale ja jak ja wczesniej ogladalam to bylo wszedzie cie D!!)
    na rachunki za prad bym nie zarobila :P
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJul 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny może głupie pytanie, ale jestem kompletnie zielona, taka suszarka potrzebuje do podłączenia tylko prądu, czy woda też jest potrzebna? Zaczynam myśleć na poważnie o zakupieniu suszarki, nie przeżyję kolejnego sezonu jesień-zima-wiosna z suszarką non stop w salonie :-/
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Tylko podłączenie do prądu- jeśli, oczywiście, jest kondensacyjna.
    Ja użuwam od prawie 5 lat i nie wyobrażam sobie bez niej swojego życia. Latem lubię powiesić pranie na tarasie, ale zimą/podczas deszczu to tylko suszarka.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Po waszych sugestiach zamarzylam o takim sprzęcie. A możecie powiedzieć czy taka suszarka mocno hałasuje? Bo zastanawiam sie nad umieszczeniem jej w schowku, a nie chce sąsiadom przeszkadzać :smile:

    Ulcia,podpowiedz prosze jaki model masz? ( pytam bo ja fanka Siemensa i Boscha )
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Gabcia:


    Suszarka SIEMENS WT 46S5B1EU
    Pralka SIEMENS WM14S7B1EU BLACK CZARNA
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Dziękuje Ulcia :*
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    A ja w tym tygodniu MUSZĘ kupić pralkę.

    Mieszkam w bloku i mam osobno łazienkę i wc. Starą pralkę 60-tkę ładowaną od frontu mam w łazience, ale że łazienka jest bardzo mała, to rozważałam przez pewien czas zakup pralki ładowanej od góry i wstawienie jej do wc (mam miejsce). Jednak się rozmyśliłam i chcę kupić ładowaną od frontu i wstawić jednak do łazienki. Trudno - miejsca będzie mniej (z resztą już się przyzwyczailiśmy), ale te ładowane od frontu są lepsze.

    Jakie marki polecacie?
    Myślałam o firmie Bosch, Samsung, LG, Hotpoin Ariston...
    Ma któraś wsad 7-8 kg? Przydaje się?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    my mamy Samsung EcoBubble, w rodzinie i wsrod znaojmych wszyscy ktorzy w nowe pralki inwestowali tez szli w Samsunga
    nasza ma wsad 6kg, jest wystarczajaca przy rodzinie 4osobowej, mamy sporo pralek tygodniowo (6-8) ale ja piore kolorami czyli np zolte oddzielnie niz niebieskie, reczniki osobna , scierki oddzielnie a i posciel tez jako osobna pralka (wchodzi spokojnie 2 komplety z czego jeden poszwa 160x200 a drugi 200x220 , 4 poduszki, 3-4poszewki na jaski, przescieradlo)
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    marion:
    Jakie marki polecacie?
    Myślałam o firmie Bosch, Samsung, LG, Hotpoin Ariston...
    Ma któraś wsad 7-8 kg? Przydaje się?


    Mogę polecić Ci Boscha. Pierwsza pralkę od nich kupili moi rodzice jakieś 13 lat temu, przez połowę swojego życia pralka ta chodziła praktycznie codziennie ze względu na chora babcie w domu. Tata wymienił kilka razy szczotki oraz chyba dwa razy pompę. Nie były to drogie części.

    Po zakupie własnego mieszkania, z mężem też wybraliśmy Boscha właśnie z większym 8kg wsadem. Obecnie jest to nawet nieco za dużo, ale planujemy dzieci, więc później ta wielkość będzie ok. Po pierwszych 6 miesiącach użytkowania zepsuła się pompa, ale zrobiono to bardzo szybko i sprawnie w ramach gwarancji, jest to dość powszechna usterka i charakteryzuje się ona po prostu nieco głośniejsza praca pralki (wiruje tak jakby ktoś obok wiercił wiertarką).
    Trafiliśmy też na fajną promocję, w której producent zwracał 200 zł za zakup wybranych modeli.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    My z kolei Hotpoint Ariston użytkujemy intensywnie trzeci rok i do tej pory brak jakichkolwiek usterek, fajne programy, cicha praca. Wsad 7kg. przy 3-osobowej rodzinie czasami za mało :wink:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Dziewczęta, obecnie pralki i zmywarki to nie to co kiedyś. Juz nawet bosch i siemens stosuje te same rozwiązania co pozostali. Pompy siadają na potegę. Radzę kupować do tych sprzętów przedłużona gwarancje, teraz wydacie na to grosze a inaczej za naprawę równo po gwarancji zapłacicie 500-700 zł.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Ha! 3 wpisy i 3 różne marki :bigsmile:
    Ja mam aktualnie staruszkę Candy - 5 kg wsadu i max 800 obrotów. Brak automatyki wagowej.

    Gabcia_I: obecnie pralki i zmywarki to nie to co kiedyś. Juz nawet bosch i siemens stosuje te same rozwiązania co pozostali.

    To prawda - teraz wszystko na jedno kopyto, z tych samych podzespołów. I spora cześć AGD robiona w Chinach, Turcji itp. No i mocno zaniżona żywotność. Miesiąc temu spalił mi się mikser Zelmer z 1989 r. Jaki sprzęt kupiony teraz tyle wytrzyma? Żaden!

    Wracając do pralki - czyli w zasadzie co nie kupię, to i tak bez różnicy, bo sprzęt tylko nazwą marki się różni. W kuchni mam 2-letni sprzęt Boscha (piekarnik, płyta kuchenna, zmywarka - na razie tfu tfu problemów nie było.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    u nas pralka niezle w tylek dostaje i 3,5 roku bez najmniejszej awarii
    jest krotki bodajze 20min cykl gdy np chcesz tylko cos odswiezyc
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Jutro idę kupić.
    Nie mam pojęcia, co wezmę - przeglądam w necie oferty Media Expert, Media Markt, Neonet, Neo24, OleOle, RTV Euro AGD itd. i wszędzie jest to samo, z tymi samymi parametrami w zbliżonych cenach, tylko imidż inny.
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    marion: Ja mam aktualnie staruszkę Candy - 5 kg wsadu i max 800 obrotów. Brak automatyki wagowej.


    Odnośnie funkcji ważenia prania i dobierania wody. Mój tato zgłębiał temat jak kupował nową pralkę. Tak naprawdę to pic na wodę fotomontaż i wcale tak do końca nie jest, że pralka waży i dobiera ilość wody. Ta funkcja dostępna jest w prawdziwej wersji tylko w urządzeniach profesjonalnych m.in. w Miele. Ale to naprawdę drogie sprzęty (8-10 tys. pln).


    Z innej beczki: czy macie jakieś polecane garnki do kuchni indukcyjnej?. Przymierzam się do zakupu i chciałabym coś ładnego i w miarę rozsądnej cenie. Interesują mnie garnki na sztuki, nie komplety. Sprawdziłam Berghoffa, ale modele, które mi się podobają nie powinny być myte w zmywarce (zalecenie producenta). Ktoś coś????
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    polecam garnki TEFAL; uzywamy od wielu lat i jak dla mnie rewelacja, nic sie nie przypala a nawet jak przywrze jakis ryz to chwile namaczasz i schodzi bez szorowania, mozna byc w zmywarce, w srodku maja podzialke ile masz plynu; podobny zestaw uzywa mooja kuzynka tez sobie chwali; kupilam inny garnek na indukcje ale niestety w tym latwo przywiera wszystko :/

    naszego modelu juz nie ma ale patrzac wizualnie to wyglada mi ze mamy starszy model tego wzoru
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    My też mamy tefala, starszy model podobny z Hyde linku. Moje się chyba nazywały tefal classica. Bardzo dobre, polecam.
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    My dostaliśmy Tefala Inginio (nie chce mi się sprawdzać poprawnej pisowni-wybaczcie) - 2 patelnie i 2 garnki z odczepianą rączką. Bardzo je lubię, ale już widzę, że po 4 latach patelnie są lekko zużyte i trzeba będzie wkrótce wymienić.

    Te z linku postaram się obejrzeć gdzieś na żywo.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    mielismy patelnie ingenio, bardzo je lubilam; a zdarly sie faktycznie po kilku ladnych latach;
    w sumie dosc drogie byly wiec juz kolejnych nie kupilam na patelniach z lidla poprzestalam ale gdybym miala kase na zbyciu to na bank bym do nich wrocila (koszt ok 300zl za dwie sztuki)

    Treść doklejona: 06.08.15 21:01
    My Angel wydaje mi sie ze moje to tez classic ale chyba jeszcze w starszej wersji, nasze gary maja ponad 5lat
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.