Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    Wiem, że badania się robi przed powrotem do pracy, ale po co mi zdolność do złożenia wniosku o urlop, bo tego nie kumam:confused:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    Bąbelasek, bo będąc na urlopie jesteś pracownikiem a pracownik musi mieć ważne badania okresowe :) Trochę to czepianie się ale rozumiem, że Twoje HR są dokładne ;)
    .
    Elyanna, nie wiem jak u Ciebie są prowadzone kadry ale takie przepisy obowiązują pracownika. Jeśli pracodawca skieruje na badanie kontrolne to pracownik ma obowiązek takie badanie wykonać. Odmowa może być traktowana jak ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    obe: Jeśli pracodawca skieruje na badanie kontrolne to pracownik ma obowiązek takie badanie wykonać.


    nie no, jasne, tylko nigdy nie słyszałam, że trzeba te badania wykonywać.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    Elyanna, przepisy są w tej sprawie jasne. Inna sprawa czy ktoś się do nich stosuje ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    O matko, nie powiem, żebym była jakaś bardzo szczęśliwa z tego powodu, ale jak mus to mus :confused:
    Dzięki obe
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Mnie po powrocie z macierzyńskiego w pierwszej ciąży nikt nie kazał robić dodatkowych badań, a przed macierzyńskim 4 m-ce byłam na zwolnieniu.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    _mag_: Mnie po powrocie z macierzyńskiego w pierwszej ciąży nikt nie kazał robić dodatkowych badań

    A mnie kazano. Kadry mamy raczej douczone, bo administracja rządowa.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 15th 2014 zmieniony
     permalink
    _mag_, to jest niezgodne ze sztuką, ale wiem, że tak się często dzieje. Pracodawca nie miał prawa dopuścić Cię do pracy. Ponieważ nie dostałaś takiego skierowania to nie ponosisz za to działanie odpowiedzialności. To pracodawca łamie przepisy. Gdyby Ci się coś stało po powrocie do pracy (mam na myśli wypadek przy pracy) to PIP nałożyłby na pracodawcę karę za niedopełnienie obowiązków :)
    Wydanie skierowania na badanie kontrolne jest obowiązkiem pracodawcy a wykonanie badania jest obowiązkiem pracownika ale tylko pod warunkiem, że takie skierowanie otrzyma :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    _mag_: Mnie po powrocie z macierzyńskiego w pierwszej ciąży nikt nie kazał robić dodatkowych badań, a przed macierzyńskim 4 m-ce byłam na zwolnieniu.
    Mnie kazano zrobić to badanie zanim przyjdę pierwszego dnia do pracy (mimo iż badania miałam ważne nadal chyba jeszcze rok) i miałam bez tych badań się nie pokazywać. Ale moja kadrowa bardzo tego pilnuje, bo jeśli ja przyjdę do przacy mając nieważne badania i będzie jakaś kontrola (a te mamy często) to jej się oberwie.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 15th 2014 zmieniony
     permalink
    No a u nas byla calkiem inna praktyka. Badania kontrolne trzeba bylo robic przed 1 dniem dopyszczenia pracownika do pracy. Urlop wypoczynkowy nie jest dopuszczeniem do pracy rozumianym wprost. Bo urlop wypoczynkowy i tak sie nalezy i tak, a pracy jako takiej sie nie wykonuje (np. nie ciaga sie palet w biedronce) I nie zebysmy z czapki sobie ta praktyke braly, nawet na szkoelniu w PIP jasno nam o tym inspektor mowil. Zreszta mialysmy cala mase kontroli z PIP i nigdy nam tego nie zarzucili, a przyczepiali sie nawet do pierdol. A ciezarnych jak mrowkow. I zawsze przy kazdej kontroli trzaskaja te dokumenty.
    Ale pewnie w niektorych firamach sa inne praktyki. Pewnie w panstwowkach, jak i korporacjach inaczej sie dziala, a w malych firmach, gadzie kazde badanie to dla pracodawcy 50 zl, inaczej...
    Sama dostalam skierowanie na badania kontrolne po powrocie z urlopu wypoczynkowego.


    stanowisko Komisji Prawnej Głównego Inspektora Pracy w dniu 23 kwietnia 2009 r. KPGIP 2009/04/23:
    "Dopuszczalne jest udzielenie przez pracodawcę urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po zakończonej niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą pracownika, bez uprzedniego kierowania go na kontrolne badania lekarskie, określone w art. 229 § 2 k.p. w celu ustalenia jego zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku."

    Wyrok Sądu Najwyższego z 20 marca 2008 r. (II PK 214/07):
    „urlop wypoczynkowy polega na czasowym niewykonywaniu pracy na dotychczasowym stanowisku i już tylko z tego powodu nie można przyjąć, że niezbędnym warunkiem rozpoczęcia urlopu jest przeprowadzenie kontrolnych badań lekarskich. Badania te są niezbędne przed dopuszczeniem do wykonywania pracy, natomiast nieprzeprowadzenie ich przed urlopem nie pozostaje w sprzeczności z istotą urlopu wypoczynkowego”.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Dziewczyny, dzwoniły do mnie z Kadr i powiedziały, że jak po wypoczynkowym od razu idę na wychowawczy to mogę zignorować to skierowanie, wyślą mnie przed powrotem do pracy :bigsmile:

    Ale teraz żeby nie było, że ja dostałam skierowanie i nie zrobiłam tych badań to taka informacja ustna mi wystarczy?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    babelasek, się nie martw :) W czasie urlopu wypoczynkowego i wychowawczego nie mogą Cię zwolnić ;) Zrobisz badania jak będziesz wracać do pracy. Ważne, żebyś w pierwszym dniu pacy miała ważne badania okresowe :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Ja też dostałam skierowanie przed wychowawczym i bez cienia zawahania je olałam... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Wiecie, z tymi badaniami to jest tak, ze trzeba robić. Ale ja, na tyle firm ile prowadziłam, ilu pracowników tam się przewinęło, to tylko kilku pracowników miało zrobione badania najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy. No i czasem się zdarzyło, że ktoś okresowe i kontrolne w czasie zrobił. Z tym to jest jakaś masakra. Pracownicy robili badania po kilku nawet kilkunastu dniach, a pracodawcom też średnio zależało na tym, bo przecież pracownika w pracy nie ma...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny do kogo się idzie jak chce się wziąć opiekę nad zdrowym dzieckiem? Mąż poszedł do lekarza a ten wystawił zwolnienie na chore dziecko...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Dii ale opiekę masz tylko 2 dni ... Lekarz nie wystawi Ci zwolnienia na zdrowe dziecko ....
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Czerwinka jest normalnie 60 dni. Już kiedyś o tym pisałam. To to samym co na chore dziecko tyle że na zdrowe przysługuje do lat 2 lub 4 a na chore 14. Wg KP. I na zdrowe bierze się, gdy żłobek zamykają albo na czas porodu, choroby lub pobytu w szpitalu osoby opiekującej się. Tylko kto to wystawia?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 17th 2014 zmieniony
     permalink
    A sorry zwracam honor...
    Według przepisów to lekarz wystawia ale w przypadku porodu. Na inne elementy się nie łapiecie przed porodem.
    Zgodnie z art. 32. ust. 1 powyższej ustawy, prawo do zasiłku przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad:
    1.zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8. w przypadku:
    -nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko,
    -porodu lub choroby małżonka stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród lub choroba uniemożliwia temu małżonkowi sprawowanie opieki,
    -pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej,
    2.chorym dzieckiem w wieku do lat 14,
    3.innym chorym członkiem rodziny (za członka rodziny uważa się małżonka, rodziców, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku ponad 14 lat - jeżeli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z ubezpieczonym w okresie sprawowania opieki).

    Zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres:
    - nie dłuższy niż 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8 i chorym dzieckiem do lat 14,
    albo
    - 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad dzieckiem w wieku ponad 14 lat lub innymi chorymi członkami rodziny (art. 33. ust. 1. ustawy).
    Łączny okres wypłaty zasiłku opiekuńczego z powodu opieki nad dziećmi i innymi członkami rodziny bez względu na przyczyny oraz liczbę osób wymagających opieki nie może przekroczyć 60 dni w roku kalendarzowym (art. 33. ust. 2. ustawy).

    Istotną kwestią jest to, że zasiłek opiekuńczy przysługuje tylko w sytuacji, w której nie było innych członków rodziny mogących zapewnić opiekę. Od tej zasady jest jeden wyjątek - w przypadku konieczności sprawowania opieki nad chorym dzieckiem w wieku do lat 2, zasiłek opiekuńczy przysługuje nawet wówczas, gdy są inni członkowie rodziny, mogący zapewnić opiekę (art. 34. ustawy).

    Podstawę wymiaru zasiłku dla pracowników stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy albo z faktycznego okresu zatrudnienia za pełne kalendarzowe miesiące, jeżeli niezdolność do pracy powstała przed upływem tego okresu, a zgodnie z art. 35. ust. 1. ustawy miesięczny zasiłek opiekuńczy wynosi 80 % tejże podstawy.
    Do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku przyjmuje się przychód stanowiący podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie chorobowe, po odliczeniu potrąconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia społeczne.

    Dokumentem wymaganym do wypłaty zasiłku opiekuńczego z powodu konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8. są m.in.:
    - oświadczenie ubezpieczonego - w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko,
    - decyzja właściwego inspektora sanitarnego zarządzającego izolację - w przypadku izolacji dziecka z powodu podejrzenia o nosicielstwo zarazków choroby zakaźnej,
    - zaświadczenie lekarskie wystawione na zwykłym blankiecie - w razie porodu, choroby lub pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    czerwinka: A sorry zwracam honor...

    Spoko :peace:
    czerwinka: Według przepisów to lekarz wystawia ale w przypadku porodu. Na inne elementy się nie łapiecie przed porodem.

    No i mi właśnie chodzi o opiekę nad dzieckiem zdrowym do lat 8 i na czas pobytu mojego w szpitalu :wink: Więc się zgadza :tongue:
    No ale jaki lekarz to wystawia? O to mi chodzi.
    czerwinka: - zaświadczenie lekarskie wystawione na zwykłym blankiecie - w razie porodu, choroby lub pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej.

    A kto te zaświadczenie wystawia? Który lekarz?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Doktorek w szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Aha. Czyli jak ja zacznę rodzić to od dnia porodu do dnia wyjścia ze szpitala lekarz w tym szpitalu wystawia zaświadczenie i to się zanosi do pracy i to wszystko?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Dii, w szpitaku zwolnienie lekarskie wystawia sie dopiero przy wypisie ze szpitala. Wiec najpierw maz musi w kadrach zlozyc takie oswiadczenie, ze zona przebywa w szpitalu, a pozniej, jak otrzymacie zwolnienie to zaniesie te zwolnienie. Czerwinka nawet opisala, ze "oswiadczenie ubezpieczonego".
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    A ok :) Na razie mąż jest i tak na opiece nad dzieckiem chorym (tak lekarka wpisała) choć Kacper zdrowy :wink: bo mąż ma specyficzną pracę i jak zacznę rodzić to może być gdzieś w rozjeździe 300 km od domu... A ja sama z Kacprem bym raczej nie podołała:confused: Ale jak już urodzę to własnie mąż by wziął opiekę na zdrowe dziecko.

    Oświadczenie ubezpieczonego, ale to na wypadek zamknięcia żłobka/przedszkola/szkoły chyba tylko...

    Ok. czyli wypełnia wniosek u pracodawcy i po wypisaniu ze szpitala zanosi zwolnienie stamtąd. No tak, bo w sumie nie wiadomo ile się spędzi w szpitalu czasu...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Tylko jeszcze trzeba pamiętać że to 60 dni to jest łącznie na cały rok na dziecko/dzieci chore i zdrowie. Nie wiem tylko co w przypadku gdy np. zaczniesz rodzić a mąż dalej będzie na zwolnieniu na "chorego" Kacpra wtedy nie da rady aby mąż pociągnął potem opiekę na zdrowe dziecko tak na logikę .Jak ma zwolnienie że jest chory to raptem nie może być zdrowy ... wiesz o co mi chodzi ?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Wiem rozumiem :tongue: To dopiero pierwsze zwolnienie na dziecko w tym roku więc spoko, no ale mam nadzieję, że potem nie będzie to potrzebne mimo wszystko...
    No właśnie zależy kiedy zacznę rodzić, bo mąż ma zwolnienie do 25.07 więc może nie będzie potrzeby brania tego ze szpitala, ale pytam na wszelki wypadek:wink:
    A dajmy na to: wychodzę ze szpitala, mój bin wystawia mężowi L4 opiekę nad żoną po porodzie (już to jest dogadane) 2 tyg. i czy po tych 2 tyg. może wziąć te 2 dni okolicznościowego co mu przysługuje czy jest na to jakiś ścisły termin?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Dii, okolicznościowy z okazji urodzenia dziecka może sobie wziąć kiedy chce. To jest wolne na załatwienie spraw związanych z urodzeniem się dziecka. Jedni biorą na rejestrację, drudzy na odebranie dziecka ze szpitala a jeszcze inni, żeby sobie kupić wózek albo napić się z kolegami ;) Z tym, że bez przesady z tym "kiedy chce" ;) No do komunii się nie załapie ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    O to mi chodziło:bigsmile: Ok, dzięki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Zakłada się że w ciągu dwóch tygodni od zaistniałego faktu. Potem może być to trudne do dowodzenia czemu ten urlop się wybiera.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Bo się należy. Po porodzie opieka nad dzieckiem, po wyjściu że szpitala opieka nad żoną 2 tyg. i potem 2 dni okolicznościowego:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    czerwinka, a dlaczego ja mam się tłumaczyć z terminu urlopu okolicznościowego? Może chcę sobie zrobić fotki jak się już dzieciak ogarnie ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Dlatego że urlop okolicznościowy jest na okoliczność jakiegoś zdarzenia. Nie ma w KP określonych ram czasowych ale w komentarzu do KP i w wyrokach SN jest wskazane ze musi to być termin zbieżny głównie pracodawcy kierują się bliskim terminem tego zdarzenia w większości przyjmuje się dwa tygodnie. Są pracodawcy którzy ściśle przestrzegają zasada że np. na okoliczność ślubu to np. dwa dni przed nim albo pon / wtorek po nim . Jak byś wytłumaczyła urlop okolicznościowy np. na ślub w rok po ślubie pracodawcy ?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    czerwinka: Jak byś wytłumaczyła urlop okolicznościowy np. na ślub w rok po ślubie pracodawcy ?

    Na okoliczność ślubu 2 dni na spłodzenie dziecka:wink: a że 1 rocznica ślubu to taka ładna okoliczność... :bigsmile: i związana ze ślubem:tongue: Hehe
    Nie no śmieję się. Najlepiej żeby może mąż zapytał w pracy jak to jest u niego i ile ma czasu żeby potem nie było ze nie dadzą:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Urlop okolicznościowy jest uregulowany w rozporządzeniu a nie w KP. Pracodawca nie może odmówić pracownikowi udzielenia takiego urlopu jak i nie może wyznaczyć terminu w którym pracownik może z niego skorzystać :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny troche jestem do tyłu ale cóż córka skonczyła juz 7 miesięcy a ja jeszcze nie złożyłam wniosku o becikowe
    powiedzcie mi urodziłam dziecko 17 grudnia 2013 czyli podstawą u mnie jest rok 2012 tak?? bo już moj mózg nie ogarnia tych dat
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Koalko, sprawdzalam ostatnio i rok 2012, policzylismy dokladnie z mezem i jednak nam nie
    przysluguje ( niewiele przekraczamy prog), bo w 2012 maz dostal odprawe z pracy, niesprawiedliwe to, bo teraz juz nie ma dochowu
    ale liczy sie ten 2912 wlasnie.:(
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Dziewczyny, cży to mozliwe, zeby skladki odprowadzane przez pracodawce do zusu wynosily z reguly ok. 400 zl a ostatnia ok. 1300? Poszłam na zwolnienie i chcialam sie zorientowac, jak za mnie placa, bo chyba zus oblicza swiadczenie na podstawie skladek i tak to dziwnie wyglada. Ja jestem zielona, nie wiem z czego taka rozbieznosc wynika...
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny które składają na wychowawczy - może pomożecie?
    Chodzi mi o informacje ze skarbowki o dochodach za rok poprzedzający 2013 -czyli jak bylam na 100% l4. Czyli jak przekraczam dochod na osobe to nie dostane platnego wychowawczego?
    Czy pomimo ze 2013 przekraczam ale dochod utrace jak skończę w październiku macierzyński to wtedy dostane platny wych?
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    A do becikowego ustalamy dochód, biorąc pod uwagę już to urodzone dziecko? Coś kojarzę, że tak, ale nie znalazłam odpowiedzi.

    edit - już znalazłam. Tu rozpiska.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Bonim...oooo nie wiedzialam ze istnieje platny wychowawczy, chyba jakis zasiłek gdy naprawde niski dochod jest.

    Potrzebuje porady, niedlugo nadchodzi czas zadeklarowania sie co do wychowawczego, chcialam go wziac do konca roku ( 3 msc)
    ale jestem w ciązy, sam początek i teraz mam dylemat, jesli wszystko bedzie dobrze, to jeszcze na urlopie wypoczynkowym, ktorym chcę zakonczyć macierzyński wezmę L4, (w poprzedniej ciązy odmawiałam lekarzowi wypisania, teraz już dam spokój i przyjmę ;)).

    W pracy już uzgodniłam wszystko z zespołem, koordynatorką, jeszcze muszę dogadać się z kadrami, ale do tych pań nie mam zaufania.
    Wiec wychodzi na to ze w tej chwili nie bede deklarowac wychowawczego po urlopie, poczekam na rozwoj wydarzen.
    Czy jakby cos poszlo nie tak- z miesiecznym wyprzedzeniem moge ubiegac sie jednak o wychowawczy?
    Czy napisać juz a potem anulować?
    Jak bedzie zręczniej?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    No właśnie o ten zasilek mi chodzi
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Dorit, ja składałam wniosek każdorazowo (dwa razy przedłużałam wychowawczy, teraz już na maksa) z miesięcznym wyprzedzeniem. A przerwać możesz w każdej chwili i od razu iść na L4. Moja koleżanka w drugiej ciąży tak właśnie robiła.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Dorit a nie lepiej od razu po rodzicielskim iść na l4?
    Ja tak zrobiłam - czyli poszłam na zwolnienie od ok 8tc a urlop wypoczynkowy wolę wykorzystać po urodzeniu drugiego dziecka (tzn. Po macierzyńskim)
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Wam przedłużała sobie urlop macierzyński z uwagi na rehabilitację dziecka?
    Koleżanka z pracy powiedziała mi,że jej córka miała wydłużony urlop o 3 miesiące ze względu na to,że dziecko było rehabilitowane. Jestem zaskoczona, bo my ani od rehabilitanta ani lekarza nie słyszeliśmy, że jest taka możliwość, a chętnie bym skorzystała tym bardziej,że kilka dni temu zrezygnowała mi niania i zostałam z niczym. Nie wiem tylko czy nie jest za poźno bo macierzyński skończył mi się 18.06. od poniedziałku wróciłam do jednej pracy,a do drugiej wracam od września. czy w takiej sytuacji mogę starać się o te dodatkowe 3 miesiące?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    dzięki Wam za odpowiedz
    żeby wziąć l 4 po macierzynskim to musialabym z niego wrócić?
    na jeden dzień.tak czytalam
    Sardynko tak zrobiłas?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Dorit - po cichu gratuluję:)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Dorit, ja tak zrobiłam, tj w pierwszym dniu po macierzyńskim zanioslam L4 i po sprawie. Nikt do tej pory mnie nie kontrolował czy coś.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Po cichu dziękuję akirko :)
    dagus- dzieki za odpowiedz.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Dorit: na jeden dzień.tak czytalam Sardynko tak zrobiłas?


    Nie trzeba wrócić...ja miałam rodzicielski do 18.02, a zwolnienie wystawione od 17.02 i nie było problemu...tzn. ZUS jak się dopatrzył, że zwolnienie zaczyna się przed końcem urlopu to prosił o wysłanie jakiegoś oświadczenia? (tzn. chodziło o to, żeby nie płacili mi za te dwa? dni podwójnie) od pracodawców (mam dwóch), ale ogólnie nikt trudności nie robił...kontroli nie miałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 6th 2014
     permalink
    A czy ma któraś z Was pojęcie jak jest na macierzyńskim z innymi zleceniami/wolontariatem/stażem?

    Żeby nie nie "zasiedzieć" i po kilku latach (planujemy kolejne dziecko) nie usłyszeć na rozmowach kwalifikacyjnych słów, że przez te lata nic nie robiłam, chcialabym cos popróbować zdalnie (edycja tekstu dla wydawnictw lub cos takiego). Już mi nawet nie chodzi o to, zeby na tym dodatkowo zarabiać jakąś wiekszą kase, ale żeby po prostu coś robić...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 6th 2014
     permalink
    Podłączam się pod pytanie bo chciałam na zlecenie pracę podjąć na macierzyńskim rocznym i nie wiem czy mogę i czy muszę informować o tym pracodawcę :/
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.