Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 3rd 2015
     permalink
    Znajomi jak kupili mieszkanie obok nas, zrobili parapetówkę i mieli jeszcze wrócić do starego mieszkania i na spokojnie wykończyć, to po parapetówce zostali już na dobre - na gołych podłogach niemalże :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 3rd 2015
     permalink
    hehe, gratulacje dziewczyny :) U nas też nie wszystko będzie grać bo kasy za wiele już nie zostało ale i tak bardzo się cieszę:)))
    Pewnie pokoik Dominika poczeka na "lepsze czasy", na razie pewnie stanie tam łóżeczko i pudełka plastikowe z zabawkami i jego krzesełko ze stolikiem:) marzy mi się jeszcze szafa i kallax....no i nie wiadomo jeszcze czy stara ława z fotelami nie pojedzie znów z nami :sad:no ale trudno...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Dostałam wycenę plis - cały dom za 6100zł. po dużym rabacie :confused:
    To naprawdę tyle kosztuje?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Nie wiem jak duze i ile masz okien. Cena zalezy tez od materialu ktory wybralas - u mnie byly 3 czy 4 grupy cenowe z czego te 'podbijane' swiatloodbijalnym byly najdrozsze. Warto poszukac producenta lokalnie bo cena wtedy diametralnie sie rozni. Dla przykladu fura ktora robila nam moskitiery i rolety w calym domu przy pierwszym podejsciu plisy na okno tarasowe o szer w sumie 2,7m (3 czesciwoe) wycenila w 2012 na prawie 1800zl. Dwa lata pozniej kiedy mieli juz maszyny u siebie za lepsza wersje ze wzorem tloczonym zaplacilismy niecale 700zl. (Z czego pamietam ze kuchnia na male okno w 2012 kosztowala 300zl)
    Moze popytaj poszukaj innych??


    Ps. Moslitiery tez macie w planach?? Bo dla mnie to taki MUST HAVE przed wakacjamu
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Czy któraś z was malowała farbą tablicowa? Szukam opinii na temat firm, bo nie wiem na jakiego producenta się zdecydować.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    madzinka, też ostatnio szukałam i po opiniach netowych kupiłam Rust-Oleum, ale 2w1 czyli magnetyczną i tablicową. Malować będziemy w maju, więc wtedy będę mogła więcej powiedzieć.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Ma któraś z Was cegiełki białe na ścianach? Takie gipsowe. Zastanawiam się jak jest z ich utrzymaniem w czystości, a wiadomo jak jest z dziecmi... :P
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Libra1610: Ma któraś z Was cegiełki białe na ścianach? Takie gipsowe. Zastanawiam się jak jest z ich utrzymaniem w czystości, a wiadomo jak jest z dziecmi... :P

    To podpinam się pod pytanie, bo też planuję położyć na jednej ścianie w kuchni :wink: Ja chcę białe typu stara cegła. To chyba sie czymś impregnuje, prawda? żeby właśnie móc czyścić.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Nie wiem czy to chodzi ale ja mam takie płytki/kamień dekoracyjny w przedpokoju maxstone cegła antic. Dopiero co położone, my jeszcze tam nie mieszkamy, musiały być zaimpregnowane czym to piszę na opakowaniu ;) mąż kupował, inaczej normalnie na palcu zostawał proszek. Mam nadzieję, że nie będą się bardzo brudzić, też jestem ciekawa opinii kogoś kto już takie coś ma dłużej :) ale wygląda to obłędnie!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Caro_line - dokładnie takie chcę mieć :) i też chcę do przedpokoju, bo w kuchni obawiam się osadzania tłuszczu w nich. Jak tylko będziecie już trochę użytkować, albo pierwszy raz Ci je dzieciak ubrudzi i będziesz je czyscic daj znac jak sie wtedy sprawują.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    Ok dam znać, mam nadzieję, że nie będę bardzo żałować. Mąż powiedział, że zawsze można przemalować na bezpieczniejszy kolor, nawet jeśli tylko się znudzi, oby tylko z tego powodu
    :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy możecie polecić farbę do malowania drewna? Chcę odnowić meble sosnowe i przemalowac na biało.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    Akirka, uderz do Cerisecerise, ona ciagle cos maluje :P
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    Co do farb tablicowych to długo się przymierzałam i faktycznie ta rust-oleum jest najlepsza - znaczy opinie ma najlepsze. Ale w końcu położyłam tapetę magnetyczną - ponoć lepiej magnesy trzyma - i jestem bardzo zadowolona. Tzn. Kasia jest :)

    Co do białych cegiełek - mam takowe za kominkiem- od roku. Zaimpregnowane. Na razie nic się nie dzieje. Ale są w takim miejscu że ciężko ubrudzić. Też chciałam mieć w kuchni ale w końcu się nie zdecydowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    ja chcialam cegly dac na kominek ale jak wszyscy zaczeli tak w cegly isc to juz mi sie odwidzialo ;)

    chce kupic mala puszke farby tablicowej zeby zrobic "obraz" w kuchni, na szarej scianie biala lakierowana ramka a w srodku wlasnie czarna tablicowka zeby mozna bylo zapisac co sie skonczylo i kupic trzeba albo informacje dla domownikow
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: ja chcialam cegly dac na kominek ale jak wszyscy zaczeli tak w cegly isc to juz mi sie odwidzialo ;)



    No u mnie wszyscy znajomi w kamienie poszli ale nie w tą typu cegła, więc mi się jeszcze nie odwidziała:))))

    Ja ostatnio malowałam starą ramę do lustra i mimo, że nie mam jakiegoś doświadczenia to ta farba była ok moim zdaniem.
    Bialutka, nie śmierdziała, schła szybko, ładny połysk, zmywalna zanim wyschnie jakbyś coś przez przypadek pomalowała (jak ja plytki na balkonie), ekologiczna ;)
    Miałam kolor śnieżnobiały
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    MrsHyde - są takie farby w spray'u, może na małą powierzchnię będzie korzystniej taką kupić.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Ma ktoś rolety dzień i noc? jak się sprawują? chcę białe i boję się, że będą niepraktyczne.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    my mamy w pokojach dzieciakow kolorowe ale z tych jasniejszych i wg mnie bez szalu
    jak jest duze slonce to kiepsko zaciemniaja a w dzien jak dla mnie nie przepuszczaja wystarczajaca swiatla, zdecydowalismy sie na dzien-noc bo w calym domu nie mamy firanek i myslalam ze to bedzie dobry wybor; coz, nie powtorzylabym zakupu; duzo lepiej sprawdzaja sie plisy
    •  
      CommentAuthorkonrelka
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Ja mam,ale ciemne i są z grubszego materiału.Jestem zadowolona :-)
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Moi znajomi też od kilku lat idą w kamienie, ale te inne, a starej cegły jeszcze u nikogo na żywo nie widziałam :wink: Właśnie zamówiłam 8m2, taką bez fugi, bo chcę własnoręcznie ją położyć, zresztą zależało mi na cienkiej cegle, a te z fugą niestety są grubsze.
    Chcemy podwiesić w kuchni sufit, znaczy tylko taką półkę z oświetleniem dookoła kuchni, będziemy improwizować, bo nigdy nie robiliśmy takich rzeczy :tongue:, a czas nas goni bo gdzieś za tydzień/półtora przyjadą meble kuchenne, a jeszcze dużo do zrobienia.
    Mam pytanie, nad oknem kuchennym nie będę miała miejsca na karnisz, więc chyba będzie bez firanki. Chcę dać plisę (mam w pokoju i jestem bardzo zadowolona), ale zastanawiam się nad roletą rzymską, co jest praktyczniejsze? Tylko jak dobrze zrozumiałam, to i na roletę rzymską trzeba mieć miejsce nad nadprożem okiennym, a ja go nie mam. Mieszkam w bloku na parterze, więc muszę coś mieć w oknie by ludzie nie zaglądali.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Dzięki Hyde i konrelka za opinie :) chyba i tak się jednak skuszę, bo nie będę miała tam firanek (kuchnia i pokój D.) może nie będę bardzo narzekać.
    Plisy mi się kompletnie nie podobają, więc odpadają.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    My mieliśmy rolety dzień-noc w salonie w mieszkaniu i również nie powtórzyłabym zakupu z powodów, które podała Hyde.
    MrsHyde: Moslitiery tez macie w planach?? Bo dla mnie to taki MUST HAVE przed wakacjamu

    Tak, dla mnie również :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    a propos moskitier - nam podpowiedzieli zeby moskitiere na drzwi tarasowe wybrac "dozbrojona", w standardzie daja na 1 magnes, od wielkiego dzwonu dadza 'lapana' gora dol czyli 2szt a ja sie upomnialam o 3 magnesy i powiem wam ze na zime nie musimy zdejmowac z okna tarasowego bo sie swietnie trzymaja, malo tego malutkie dziecko czy zwierzak nie otworzy okna ot tak sobie (w prawdzie na beaglu sprawdzane i dosc spokojnym, dopiero przy 'rzucie' dal rade); moja kolezanka sie nie posluchala i ma jednomagnesowy standard, n ocoz - nawet silniejszy wiatr jest w stanie moskitiera zamachac a jej psiak otwiera sobie przejscie nosem
    •  
      CommentAuthorkaja_k
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a ma któraś z was takie szklane panele montowane w kuchni ? Bo natknęłam się przy poszukiwaniu płytek na stronkę vetro no i zaczęłam się poważnie zastanawiać nad takim szklanym wykończeniem w kuchni. W sumie fajnie bo można sobie nadrukować co się chce na to szkło...ale pytanie jak się sprawdza w praktyce?
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Ja będę miała, ale dopiero gdy skończę kuchnię.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja miałam to zrobić, ale po
    1 to jest drogie - nie miałam na to kasy
    2 w sklepie spotkałam kobietę która żałowała ze to zrobila,a raczej ze nie pomyślała, że przy kuchni gazowej stopi się to trochę i nie ładnie wygląda.
    3 wymyśliłam coś innego za grosze. I każdy kto wchodzi mówi wow. Zdjęcia nie oddają aż tak bardzo uroku mojego dzieła.



    Usunietep
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    kaja_k: ma któraś z was takie szklane panele montowane w kuchni ?

    MyAngel: Ja będę miała, ale dopiero gdy skończę kuchnię.

    Ja również w maju planuję położyć. Ma sporo moich znajomych i każdy wychwala pod niebiosa :wink: Super wygląda, nie ma fug, łatwo się czyści etc.
    MrsHyde: a propos moskitier - nam podpowiedzieli zeby moskitiere na drzwi tarasowe wybrac "dozbrojona", w standardzie daja na 1 magnes, od wielkiego dzwonu dadza 'lapana' gora dol czyli 2szt a ja sie upomnialam o 3 magnesy i powiem wam ze na zime nie musimy zdejmowac z okna tarasowego bo sie swietnie trzymaja, malo tego malutkie dziecko czy zwierzak nie otworzy okna ot tak sobie (w prawdzie na beaglu sprawdzane i dosc spokojnym, dopiero przy 'rzucie' dal rade); moja kolezanka sie nie posluchala i ma jednomagnesowy standard, n ocoz - nawet silniejszy wiatr jest w stanie moskitiera zamachac a jej psiak otwiera sobie przejscie nosem

    Nic nie zrozumiałam :tooth: ale jak wejdę w temat to pewnie zakumam, o co chodzi z tymi magnesami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Ja mam płytę indukcyjną, bo gazu nie mamy, myślę, że nic się z nią nie stanie, jeśli jej nie stłuczemy :wink:
    A że droga, to fakt, ale jak już się zdecydowałam na kompletny remont kuchni, którą robiliśmy przed 5 laty, to wiem, że robię na dłuższy czas, więc niech będzie taka, jaka mi się wymarzyła.
    A powiedz co tam położyłaś?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    moskitiery na drzwiach tarasowych sie otwieraja, magnesy sa po to by lepiej sie trzymalo

    co do szkla to ja chcialam ale mi odradzil nasz wykonawca bo skoro duzo gotuje to bedze problem bo paruje i ciezko myc
    my mamy na scianie to samo co na blacie ale nie jestem juz zadowolona - ostatnio gotowalam rosol i nie wytarlam od razu zaciekow i teraz ni cholery nie moge tego doszorowac i wkurza mnie to niemilosiernie
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Ja mam tapetę położona od prawej do lewej poziomo. I plexy na cala ścianę. Pod szafkami taśma ledowa. Wygląda jak tafla szyby. Bez łączen
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    My mamy lacobel i jest mega!
    null
    null
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    My też zdecydowaliśmy się na szyby/szkło, głównie dlatego, że znajomi polecają. Jak będzie też dopiero zobaczymy.
    Asiula pięknie tam macie:)!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Dziękujemy, szafki na dole tez białe tylko ta wyspa czarna zastawia i nie widać :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Piękna kuchnia. No właśnie Asiula, nie mogłabyś jakiejś fotki cyknąć by wyspa nie zasłaniała? :bigsmile: Ja też mama zamówione białe szafki góra i dół, a do tego będzie grafitowy blat i biały lacobel ze storczykiem. Już nie mogę się doczekać.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Mogę mogę ale to jutro wieczorem :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Oki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    zlamalam raczke w baterii lazienkowej paffoni (nic dziwnego nie robilam, chcialam odkrecic wode i umyc rece)
    ciekawe czy mi to uznaja jako reklamacje czy stwierdza ze wina uzytkownika (niby baterie maja 5lat gwarancji ale nie weim na jakie czesci)
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Na prośbę Caro_line dorzucam zdjęcia salonu, łazienki itd :D
    MyAngel zapomniałam zupełnie o tej kuchni :P
    Dziś zrobię foto :D:P
    null
    null
    null
    null
    null
    W sypialni brakuje zasłon, ramek i dodatków póki co wykładzina, łóżko, szafa i komoda także nie ma się czym chwalic :P
    Wstawię jak już będzie całość :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    bardzo fajnie Asiula!! te ramki wam tez super wyszly
    a te meble w salonie robilas na zamowienie czy kupowalas gotowe?
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    _Asiula: Na prośbę Caro_line dorzucam zdjęcia salonu, łazienki itd :D


    Asia, dobrze, że pokazałaś, bo masz czym się chwalić i co pokazać. Piękne mieszkanie! naprawdę Twoje naprzeciwko mojego to jakieś salony! :bigsmile:
    Mieliście projektanta czy sami kombinowaliście? wyszło super!
    Fajne takie duże pomieszczenia:) pamiętacie jak odwiedliście mnie od kupna 34 m2? każdej jednej z osobna dziękuje ! teraz mamy 48 m2(trzy pokoje) i przydałoby się jeszcze z 10m2 minimum :) ale tak to jesst...zawsze będzie mało :devil: choć w domu teściów (300m2) za nic nie chciałabym mieszkać :)
    I powiedz proszę jak podłoga? ja mam ciut jaśniejszą i już zaczynam klnąć...nie jest tak praktyczna jak jasna niestety....co prawda ładniej wygląda (moim zdaniem) ale widać dużo więcej na niej. Mąż chciał jeszcze ciemniejszą niż mamy...i dobrze, że się nie zgodziłam.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    To serduszko z ramek jest cudne :bigsmile:
    -- [url
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    A no gdzie projektanta! Dziewczyny :D
    Sama wymyślałam, homebook to była moja strona startowa na kompie i podpatrywałam pomysły...
    Ale i tak teraz byliśmy u sąsiadów - oni to dopiero mają :D:D
    Uhhh juz wiem co wymyślę jak będziemy się budowac :P
    Meble w salonie w sensie komoda, witryna stolik i stół to Wójcik kolekcja Linate. Meble kuchenne to na zamówienie, ale wujek zamówił materiały a tata z mężem składali i takim cudem jak firma nam wyceniła meble z łazienki, kuchnia, szafa na przedpokoju i w sypialni na 35000 my zapłaciliśmy za materiały 15000 :D
    Serduszka z ramek też wizja podpatrzona na homebook'u ale dziewczyny.....ile z tym roboty :D Never ever :D Sami mierzyliśmy i wierciliśmy, koszmar :P
    Widziałam, że na necie można kupić takie szablony ale to na mniejsze serca :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Asiula no ale zobacz ile satysfakcji macie teraz ze wszystko sami 'tymi rencamy'
    swietnie nam wyszlo, naprawde
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Dziękuję :)
    No jasne satysfakcja jest, chociaż mamy takiego jednego znajomego "budowlańca", który tylko wszedł i zobaczył, a tu lekko ucieka blat, bo ściana krzywa.. Co najmniej jakbyśmy sami ściany w bloku stawiali... No ale już mąż ma zakaz zapraszania tego kolegi i po problemie :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2015 zmieniony
     permalink
    kiedys pewna moja kolezanka jak po raz kolejny stwierdzila ze dostaje klaustrofobii w naszym wymarzonym mieszkaniu to tez przestala byc do nas zapraszana ;)
    dodam tylko ze nasze mieszkanie mialo 44m2 czyli cos jak jej rodzinne, a mieszkala u gacha na ok 80m2
    toksycznym ludziom mowimy nie, u nas jak ktos tam z rodziny teraz w domu juz skomentowal doszlifowanie scian to zapytalam czy ma ochote sie wykazac i poprawic :D
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Kolega Łukasza ostatnio stwierdził, że mamy płytki w łazience jak połowa toalet publicznych w Hiszpanii (jeździ tirem):P
    Nie było mnie przy tym, bo pewnie odpowiedziałabym...,,że w końcu Hiszpańskie, nie?":P:crazy:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Dziewczyny Drogie,

    a czy któraś może polecić sprawdzonego stolarza/firmę od szaf z i okolic Warszawy? Mamy do zrobienia dwie łazienki, dwie szafy i komodę, a wyceny, które dostajemy są coraz wyższe...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Asiu la śliczne mieszkanko.
    Nie przeszkadzają mi komentarze i spływają po mnie jak woda po kaczce, nie wplywa to tez na wyeliminowywanie znajomych. Gdyby jednak ktos cos powiedzial/skryykowal to z pewnością spotka się z odpowiedzią, że strzelać z tego nie będę wiec proste czy równe nie musi być.

    Mam jednak kilka miejsc nadających się do poprawy bo jak na złość są w najbardziej widocznych punktach...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.