Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 8th 2011
     permalink
    Damazy: Mozemy to zamienić + dodać kto i gdzie dostał lajka. Ewentualnie wymyślić nazwę dla własnych "lajków".

    Ja proponuję "zgadzam się"/"nie zgadzam się"
    Myślę, że wtedy odjęcie punktu nie będzie miało takiego negatywnego wydźwięku.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 18th 2011
     permalink
    Tak się zastanawiam bo zgadzam się czasami, pasuje, czasami pasuje lubię, a czasami np. 'popieram' ....
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeApr 27th 2011
     permalink
    Mi także brakuje oznaczeń zgodnych z metodą, mam na myśli Rotzera. Jeśli nie można używać konkretnie skrótów jak w metodzie to chociaż więcej oznaczeń śluzu (a skróty jakieś inne) np. ml - mleczny, żt - żółtawy, rzadszy, może swym wyglądem przypominać S okresu bardziej płodnego, szk - szklisty. Szkoda też, że dla Rotzera nie ma ogólnego oznaczenia S - czyli dnia wystąpienia śluzu szyjkowego bez konieczności określania jego szczegółów. Jednak to jeszcze nie jest takie straszne (tylko co sięgnę do podręcznika to muszę doczytywać co to ich S oznacza :P trochę przykro, że przez brak oznaczeń tu zapomina się oryginalne oznaczenia z metody) najbardziej doskwiera mi brak oznaczenia śluzu typu żt co bardzo utrudnia mi interpretację cykli i dla kogoś patrzącego z boku na mój wykres interpretacja wydawałaby się nielogiczna. Dlatego jeśli chociaż dałoby się wprowadzić dodatkowo ten objaw pewnie sporo dziewczyn byłoby zadowolonych bo wiele razy słyszałam pytanie o taki właśnie śluz i jak go zapisać. Szczerze mówiąc to przez brak tego objawu rozważałam zrezygnowanie z portalu :P Bo jest to naprawdę uciążliwe, ale jednak społeczność jak się tu wytworzyła zatrzymała mnie co najmniej na kolejne 3 miesiące ;)
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeApr 27th 2011
     permalink
    Popieram wniosek Dotii, ja sobie po prostu dopasowuję obserwacje i tutejsze oznaczenia, ale faktycznie - skoro są metody do wyboru, to powinny i oznaczenia się odpowiednio zmieniać. Częściowo to chyba działa, np w angielskiej chyba są takie różowe prostokąciki...Więc technicznie jest to wykonalne, tak myślę. No i skoro namawiamy nowe użytkowniczki do uczenia się metody, to trzeba im to umożliwić.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 28th 2011
     permalink
    Dotia ma rację. Podział na metody jest niedoskonały, a powinien być poprawny.
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeApr 28th 2011
     permalink
    Oznaczenia zgodnie z metodą będą łatwiejsze szczególnie dla początkujących, które gubią się w określeniach jakości śluzu i przypisania ich do danej metody.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    Nieprawidłowe oznaczenia zniechęcają doświadczone i wprowadzają w błąd początkujące.
    --
    •  
      CommentAuthormks74
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    Mi osobiście brakuje określeń odnośnie ilości śluzu - mało, średni, dużo. Widać wtedy fajnie narastanie i zanikanie objawów. Trzeba pisać w notatkach.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    Kippleyowie zaznaczają ilość pomocniczo plusami.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Czy mogłaby wyświetlana jakaś informacja o usunięciu czyjegoś postu w miejscu właśnie tego usuniętego? Powstaje dezinformacja, bo ktoś się odnosi do czegoś, czego już nie ma i zaczynają się problemy :-)jak np. tutaj
    --
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeJun 21st 2011
     permalink
    DAMAZY, DZIEKI WIELKIE ZA WERSJE MOBILNA! :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Czy nie można by jakoś przemianować określenia "metoda własna"? Powoduje to mnóstwo niepewności, zwłaszcza wśród początkujących. Może coś w stylu "rozglądam się" albo "jeszcze szukam", "czytam podręczniki", "intuicja", bo ja wiem?
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeAug 21st 2011
     permalink
    Chciałam zapytać czy jest szansa na coś takiego jak "obserwowany wątek"- pojawianie się info, że ktoś coś dodał w dyskusji na forum, która nas interesuje? Myślę, że przyda się coś takiego:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 24th 2011
     permalink
    jest coś takiego, dany wątek zaznaczasz jako ulubiony i jak chcesz zobaczyć co w nim to klikasz w 'ulubione" na forum
    --
  1.  permalink
    Absolutnie konieczne:
    - oznaczenia zgodne z metodą
    - usunięcie metody "własnej" i zastąpienie jej jednym lub kilkoma odpowiedniejszymi sformułowaniami (te podane przez Fiufiu są bardzo trafne)
    - dodanie metody termicznej oraz modelu Creightona

    Warto zrobić:
    - rozróżnienie kategorii na intencje i sytuacje szczególne; sytuacje szczególne to ciąża, okres po porodzie, po odstawieniu pigułki, premenopauza, po poronieniu, ew. "jestem w trakcie leczenia" (co jest w ogóle bardzo dziwną kategorią...). Intencje to nie staram się (odkładam) lub staram się (szczęśliwy traf), ew. tylko się obserwuję i jeszcze nie zdecydowałam. To wiele ułatwi, bo okres po porodzie nie zawsze oznacza brak starań; po poronieniu można starać się lub odkładać, etc. etc. etc. Raczej usunęłabym kategorię "planuję adopcję", bo ona nie ma wiele wspólnego z rozpoznawaniem płodności. Taką informację, skoro jest istotna, można zawrzeć w innym miejscu.

    Kiedyś była propozycja oznaczania przez Eksperta wykresów zinterpretowanych poprawnie i niepoprawnie. Warto tę opcję rozważyć raz jeszcze. Nie chodzi o piętnowanie kogoś czy nagradzanie, ale o podanie wskazówek początkującym. Sama kiedyś byłam niedoświadczona i zerkałam na wykresy, które nie zawsze były zrobione poprawnie, przyswajając błędne informacje. Poza tym na 28dni jest plaga "dobrych rad", które totalnie rozmijają się z zasadami metod.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Róża ma rację.
    Damazy, zajmujesz się tym błędami?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    RóżaŻabczyńska: Kiedyś była propozycja oznaczania przez Eksperta wykresów zinterpretowanych poprawnie i niepoprawnie. Warto tę opcję rozważyć raz jeszcze. Nie chodzi o piętnowanie kogoś czy nagradzanie, ale o podanie wskazówek początkującym. Sama kiedyś byłam niedoświadczona i zerkałam na wykresy, które nie zawsze były zrobione poprawnie, przyswajając błędne informacje. Poza tym na 28dni jest plaga "dobrych rad", które totalnie rozmijają się z zasadami metod.


    to bardzo cenna uwaga wg mnie...
    też często [ucząc się analizy] trafiałam na źle zinterpretowane wykresy i powielałam te błędy....
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeAug 27th 2011
     permalink
    Damazy daloby sie wrzucanie zdjec ulepszyc? Przy pojedynczym wrzucaniu przy wiekszej ilosci fotek mozna jajo zniesc;) Moze da rade zrobic opcje wrzucanie kilku/kilkunastu na raz? Cos jak opcja albumow na FB.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    Wykresy, a dokładnie komentarze pod, to świetny materiał na pamiętnik. Często wracam pod wykres z pierwszej ciąży. Doszłyśmy z dziewczynami do wniosku, że przydałaby się funkcja/możliwość zapisu wszystkich swoich komentarzy na dysku, tak by moc je później wydrukować, schować na półkę i poczytać z dziećmi powiedzmy za 18 lat :)
    Próbowałam bawić się metodą zaznacz,kopiuj, wklej, ale za dużo czasu to pochłania, jest niewygodnie i nie praktyczne.
    Może dałoby się coś wykombinować?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 10th 2011 zmieniony
     permalink
    no dobra, poparcie użytkowniczek jest, brakuje tylko Damazego.
    Damazy hop! hop! ;)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    No i cisza........... :confused:
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Zgłosiłam prośbę moderatorowi może jakoś się ustosunkuje do niej :)
    Jestem jak najbardziej za
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeSep 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Wieczorem odpowiem na wszystkie pytania, wczoraj i dziś okrutny dzień. :jumping:
    Przepraszam za długi czas oczekiwania. :crazy:

    edit: 16.09.2011
    Ale tego naaaapisałyście. Nie idzie przez to przebrnąć.
    Tak na gorąco, czy zmiana własna na "tymczasowa", to dobry pomysł?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Moim zdaniem dobry.

    Damazy: Ale tego naaaapisałyście.

    Zrobił forum dla KOBIET i narzeka :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 17th 2011
     permalink
    Yes, yes, yes.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Nadaje się.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Okej, to zrobimy tymczasowa, ale wpierw przetoczę się przez całość tego wątku. Wpierw rozszerzymy formularz i przypiszemy poszczególne elementy do metod.
    Dziś szef kuchni serwuje możliwość blokowania poszczególnych loginów względem:
    - dodawania komentarzy do wykresów i kart ciąży,
    - wiadomości prywatnych, nowy folder spam i opcje spam loginy.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Damazy: Dziś szef kuchni serwuje możliwość blokowania poszczególnych loginów względem:
    - dodawania komentarzy do wykresów i kart ciąży,
    - wiadomości prywatnych, nowy folder spam i opcje spam loginy.


    ale to za jakieś konkretne przewinienia tak? :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Troszeczeke spamu wpadło. Jeśli nie macie narzędzi do radzenia sobie z szczególnymi sytuacjami, ja mam więcej roboty :tooth:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Damazy: Dziś szef kuchni serwuje możliwość blokowania poszczególnych loginów względem:- dodawania komentarzy do wykresów i kart ciąży,- wiadomości prywatnych, nowy folder spam i opcje spam loginy.

    Od kiedy będzie dostępna taka opcja?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Spam przez PW?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Amazonka: Spam przez PW?

    Nie spotkałaś się z tym? Kilkakrotnie dostawałam wiadomości np. żebym głosowała na zdjęcia dzeci, których mam w ogóle nie znam - nawet z forum.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Nie spotkałam się.
    Na PW - nie.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    ja też nie
    _
    nadal cierpliwie czekam na odp na moje pytanie
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Jako nowy nabytek, analizujący forum świeżym okiem, mogę podpowiedzieć pewne rozwiązanie.

    Najbardziej brakuje mi takiej sprawy jak specjalne wątki z możliwością tworzenia ankiet albo podpinania ankiet pod istniejące tematy.
    Można byłoby np założyć temat "Za którym razem stosowania clo udało Ci się zajść w ciążę" i do tego kilka wariantów A,B,C,... - akurat mnie to dotyczy i jestem ciekawa skutków brania tego leku. No bo niby każda z nas za coś chwili sobie NPR a np taki Clostibegyt jest bardzo inwazyjnym lekiem mającym mało wspólnego z naturalnym podejściem do własnego ciała.
    Forum istnieje już długi czas i starsze bywalczynie niechętnie powtarzają nowicjuszkom "utarte prawdy" (wcale się nie dziwię - nie każdy musi być pedagogiem), więc taka ankieta mogłaby być bardzo pomocna. Zapoznanie się ze wszystkimi treściami forum graniczy z cudem. Wyszukiwanie wszystkich biorących clo i pytanie na priv też jest czasochłonne. A tak, można byłoby sobie spojrzeć a szybciocha i ocenić czy chce się zagłębiać w temat.

    Ot i tyle mojego panoszenia się :bigsmile:
    Dziękuję za przeczytanie :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Wyszukiwanie na szybciocha spraw wspólnych - możesz skorzystać z wyszukiwarki wykresów i w ten sposób znaleźć odpowiednie osoby.
    Oprócz tego jest Baza wiedzy, a tam ABC eksperta, Blog i Pomoc - wszystko dla początkujących.
    Ankiety mogą być, o ile Damazy może włączyć taką opcję.
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Tak Amazonko ale szperając nie dowiem się u ilu % clo poskutkowało i za którym razem a o to głównie chodziło w moim pomyśle.

    Np. teraz można byłoby założyć ankietę pt:

    "Czy chcesz aby na 28dni pojawiły się ankiety"
    A. "Tak"
    B. "Nie"

    I wszystko byłoby jasne, bez gadania.
    Ale jakby ktoś chciał to jednak skomentować (np. "Bzdura. Jestem tu długo i jakoś sobie radziłem, więc nie widzę sensu") to oczywiście może to sobie dalej wpisywać w komentarzach pod ankietą. Ale głosuje na "nie" i od razu widać czy jest w większości czy w mniejszości :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Esteban, ale po co zaraz ankiety? przeczytaj CAŁY interesujacy Cie watek i będziesz wszystko wiedziala. Skonstruowanie poprawnej ankiety to wiecej niz 3odpowiedzi, ile uzytkowniczek tyle wlasciwych odpoweidzi bedzie
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Tak czułam...
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    esteban: Tak Amazonko ale szperając nie dowiem się u ilu % clo poskutkowało i za którym razem a o to głównie chodziło w moim pomyśle.

    I tak się tego nie dowiesz, bo wynik nie będzie wiarygodny, póki wszyscy jej nie wypełnią. A to musiałoby byc chyba obowiązkowe. Ja wszelkie ankiety zamykam od ręki.
    A jak jakiś temat Cię interesuje to warto przerobic chocby cały wątek. Z suchych procentów mniej się wyciągnie dla siebie.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Wydaje mi się, że opcja ankiety przy pytaniach dotyczących zdrowia, nawet tego prokreacyjnego, mija się z jakimkolwiek celem. Co z tego, że dowiesz się, że (załóżmy) 30 forumek zaszło w drugim cyklu po clo? Wiele z nich pewnie stosowało inne leczenie, przed, w trakcie... Ilość zmiennych jest tak ogromna, że w żaden sposób nie zbudujesz sensownej ankiety, nie mówiąc już o uzyskaniu na jej podstawie wartościowej informacji.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 24th 2011 zmieniony
     permalink
    a ja uważam,że pomysł dobry, o ile komuś chciałoby się opracować i prawidłowo zbudować takową ankietę. Wg mnie temat trudny, ale do przyjęcia.

    P.S.
    nadal cierpliwie czekam na odp na moje pytanie
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMamrotka
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    Napiszę coś co od dawna doprowadza mnie do szału - wyszukiwarka wykresów.
    Możemy wyszukać sobie cykle ze względu na metode, kategorię itp... I co z tego????
    Wyszukuję sobie wykresy.... zaglądam...a tam większośc bez temperatury....
    No bez żartów.

    Ja rozumiem, że się komuś mierzyć nie chce, robi sobie luzy itp itd - ale jak ja sobie mam pooglądać wykresy (lubię) skoro w wielu nie ma temperatury?
    Może dodajmy jeszcze jakąś kategorię - wykresy bez temperatury, żeby osoby ktore chca pooglądać przykladowe wykresy od razu odznaczyły sobie tego typu cykle, żeby nawet tam nie zaglądać, bo nic sobie z tych wykresów nie zobaczą?
    Albo żeby te bez temperatur wyszukiwarka pomijała...nie wiem...uważam, że coś trzeba zrobić żeby tego typu wykresy odsiać, bo są tak sobie a muzom a nie są pomocne w niczym.
    Mnie nie interesuje, że kogoś pikał jajnik w 14 dniu cyklu i miał biegunkę w 18...interesuje mnie temperatura, śluz, szyjka.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    Wykresy bez temperatury są wg metody Billingsa - spróbuj to wyjaśnić.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Przy wyszukiwaniu jest taka rubryka "wypełnionych dni", która podaje ich ilośc. Żeby dzień był wypełniony nie wystarczy notatka więc po tym możesz odsiewac to co Cię nie interesuje.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMamrotka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Amazonka: Wykresy bez temperatury są wg metody Billingsa - spróbuj to wyjaśnić.


    wczoraj wyszukiwalam wykresy wg. metody angielskiej .
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Próbowałaś to wyjaśniać?
    --
    •  
      CommentAuthorMamrotka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Amazonka: Próbowałaś to wyjaśniać?


    Z kim???
    Mam pisac do autorki wykresu dlaczego nie prowadzi obserwacji temperatur w metodzie angielskiej? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    A do kogo innego?
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    :crazy:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.