Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlimetka103
    • CommentTimeMar 4th 2011
     permalink
    atomika dzięki za rady, ale ja to wszystko wiem:) w ramach wykresu nie mierze temp. pod pachą tylko waginalnie jak już wcześniej pisałam i wykres pięknie się 'namalował'. podałam przykład spod pachy żeby opisac na czym polega problem z termometrem, taraz mam (36.0) a to raczej nie jest normalna temperatura spoczynkowa. Zaraz zrobię jakiś eksperyment bo mnie wkurza ten termometr:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 6th 2011
     permalink
    Dlaczego to nie ma być normalna temperatura spoczynkowa? Inni też taką mają.
    --
    •  
      CommentAuthorlimetka103
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    a może byc? trochę niska mi się wydaje..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 13th 2011
     permalink
    Wygląda w sam raz. Mierz dalej zgodnie z zasadami metody, którą wybrałaś.
    --
    •  
      CommentAuthorTammy
    • CommentTimeMar 30th 2011
     permalink
    Wczoraj odwiedzilam chyba kazda ursynowska apteke w poszukiwaniu termometru microlife! Z marnym skutkiem niestety.... Zastanawiam się dlaczego tak trudno go znalezc. Tylko w jednej aptece pani zaproponowała, ze dla mnie zamowi, tak wiec dzisiaj odbieram :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    *Tammi* ja zamówiłam przez net microlife... 11zł zapłaciałam... ty wolisz tradycyjne zakupy? Bo mnie męczy łażenie po sklepach - i juz od sukienek po kosmetyki zamawiam netem
    --
    •  
      CommentAuthorTammy
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    A ja zakupiłam w aptece. Nie mam nic przeciwko kupowaniu przez internet, ale po pierwsze z natury jestem strasznie niecierpliwa, więc nie znoszę czekać, aż mi paczkę przyślą, a po drugie nie mogłam zrobić przelewu internetowego, bo skończyły mi się kody na karcie kodów :wink: Chodziło mi bradziej o to, że zaopatrzenie aptek w termometry owulacyjne niekoniecznie sprzyja promowaniu NPR. Koniec końców termometr mam, nabyłam w podobnej cenie (po doliczeniu kosztów przesyłki), jeszcze nie używałam, bo czekam na nowy cykl.... :smile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    Tammy, kto w ogóle promuje NPR? ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    *Tammy* acha... no ja dostałam na drugi dzień przesyłką pocztową, także te sklepy juz na maksa szybko działają... a apteki - nie wiem chodzę do dwóch bardzo dobrze zaopatrzonych wiec nie wiem jak w innych... a NPR chyba nie potrzebuje promocji... najgorsze jest to ze na naukach przedmałżeńskich jest to czasami tak prowadzone ze odstrasza wrecz, a dodatkowo dochodzą teksty dziewczyn typu - "Kalendarzyk" to szykuj sie na gromade bachorków - z domu to wyniosły, nawet moja mama tak zareagowała, póki jej nie pokazałam jak to fajnie działa wszystko :) Świat idzie do przodu i prelekcje na naukach przedmałżeńskich powinni być prowadzone przez młode dynamiczne kobiety czy pary na ten temat a nie zaniedbane jakieś dziwne... taka moja obserwacja i refleksja
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    NPR nie potrzebuje promocji, ponieważ każdy wie, o co chodzi? NPR jest przeznaczone też dla niewierzących.
    --
    •  
      CommentAuthorTammy
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    GaggataB, stawiam puchar lodów waniliowych (albo truskawkowych jak wolisz :wink:), że w tych dwóch świetnie zaopatrzonych aptekach nie dostaniesz termometru owulacyjnego.. :updown:

    Szczerze? Ani słowa o NPR nie usłyszałam na naukach.. Wszystko co wiem, może jeszcze nie zbyt wiele, ale wiem z tego forum, gdzie trafiłam zupełnie przypadkiem. Więc myślę, że odrobina 'promocji' wcale NPR by nie zaszkodziła . Swoją drogą w tamtym tygodniu zamówiłam podręcznik Rotzera przez internet i jeszcze nie dotarł :fingersear: ale to nie jest wątek o wyższości zakupów przez internet nad tradycyjnymi bądź na odwrót :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    Nie tylko zaopatrzenie aptek w odpowiednie termometry nie służy promocji NPR. Inne utrudnienia również łatwo znaleźć.
    --
    •  
      CommentAuthorRozkosznica
    • CommentTimeApr 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja po poszukiwaniu nowego termometru, po tym jak mi w podróży złamał się na pół, w całym moim mieście jak i po powrocie tutaj w irlandii to twierdzę, że NPR to jest dla wtajemniczonych i niemalże jak czarna magia nie dostępna dla wszystkich. Różnica jest taka że dostępność materiałów szkoleniowych, książek itd jest, świadomość większości młodych dziewczyn i kobiet żadna, dlatego naiązać pozwoliłam sobie do czarnej magii. Tyle samo kobiet stosuje NPR ile czarną magię.:shades: i to jest przerażające:crazy:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 8th 2011
     permalink
    Dlatego promocja jest niepotrzebna? ;-)
    --
    • CommentAuthorczarnaania
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    ja też stosuje NPR. Swój termometr Citizen kupiłam też przez internet. w hihawie jednego dnia kupiłam a drugiego dostałam.
  1.  permalink
    mi jak się mój zaprzepaścił,znaczy pękł podczas podróży to szukałam potem niemalże jak świętego gralla, bo nikt nic o takim "cudzie" nie słyszał w żadnej aptece. Poszłam po rozum do glowy i zamówiłam na ebayu.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 26th 2011
     permalink
    Czyli nadal polecacie Microlife ??? Kurcze ja ten swój też muszę zmienić (Accu Term), bo mam wrażenie, że kłamczuch z niego :) Czasem przy trzech, czy czterech pomiarach, które robię by go sprawdzić, zawsze mam różnice nawet o 0,3 stopnia ! Co akurat przy NPR ma naprawdę duże znaczenie. Przez niego spinam się zawsze, jak wiem, kiedy powinien być skok, czy aby na pewno go wykaże :/ Ech :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 27th 2011
     permalink
    Mierzysz zawsze tak samo?
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 27th 2011
     permalink
    Tak, już się tak nauczyłam, że zawsze trzymam termometr dokładnie w tym samym miejscu pod językiem.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 29th 2011
     permalink
    Zawsze możesz spróbować najpierw zmienić miejsce pomiaru.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 29th 2011
     permalink
    Myślałam nad tym, ale mam jakieś opory przed mierzeniem waginalnym :/ Pewnie może Wam się to wydać śmieszne, albo niepoważne, ale naprawdę mam jakąś wewnętrzną blokadę. Zobaczę, ale planuję kupno nowego termometru.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 29th 2011
     permalink
    Też mam jakies opory.
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    mam pytanie jaki termometr jest najlepszy i skąd mam wiedziec kiedy ma dni płodne a kiey nie prosze was o pomoc
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    Sabi info o termometrze bedzie na 11 poprzednich stronach :) najweicej zuytkowniczek chyba stosuje microlife mt16c2
    o plodnosci najlepiej poczytaj w bazie wiedzy lub na 28dniowym blogu (zakladka na gorze strony) a tak w skrocie - sluz, szyjka, temperatura i odpowiednio wybrana metoda i bedziesz wszystko wiedziala :)
  2.  permalink
    od pół roku staramy się, postanowiłam skorzystać z termometru ale nie jestem przekonana, mąż kupił mi termometr citizena ct915, opinie jakie tu przeczytałam są różne, odnośnie sposobu mierzenia gdzie w którym miejscu, na razie to tylko kilka dni, z tego co wiem, to jak skoczy znacząco temperatura i do tego pojawi się objaw gęsty śluz to raczej są to dni płodne, skupię się na temperaturze, w sumie to muszę się do tego przekonać,
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMay 5th 2011
     permalink
    Gosia, wczytaj się dokładniej w informacje nt. obserwacji - płodny śluz jest właśnie rzadszy! Gęsty nie przepuszcza plemników. To samo ze skokiem - ogólnie mówiąc po skoku zaczyna się okres bezpłodny. Czyli odwrotnie niż Ty piszesz.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Po lewej stronie są linki do świetnych artykułów na blogu 28dni, tam znajdziesz podstawy różnych metod rozpoznawania płodności. Jeśli się starasz, obserwuj przede wszystkim śluz i działajcie przy przejrzystym i rozciągliwym.

    Pi razy oko okres płodny to sześć dni przed i trzy po skoku.
    --
  3.  permalink
    Wracajac do termometrów to faktycznie jest problem z ich kupnem w aptece, bynajmniej u mnie.
    Mam zwykłego Microlife'a z jednym miejscem,ale nie ufam mu , po 30 sekundach pokakuje 36.0 w porywach do 36.2....
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Próbowałaś w 1 aptece?
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Ja pytałam w kilkunastu aptekach w moim mieście, niestety nie mieli Microlife z dwoma miejscami po przecinku (o owulacyjnym cieczowym nawet nie słyszeli), a mieszkam w mieście wojewódzkim :-/ W końcu zamówiłam przez internet.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    To najlepsze rozwiązanie.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Właśnie przeglądałam allegro w poszukiwaniu termometru do NPRu dla koleżanki i widziałam wprowadzającą w błąd aukcję, reklamującą MT1931 jako owulacyjny, nie dajcie się nabrać, za mała dokładność.

    Nadal można niedrogo kupić MT16C2 (cena na dziś 13,90 zł).
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Fiufiu zamówiłam ten termometr zobacze kiedy bede miec dostawe
    --
  4.  permalink
    A czy ktoras z was uzywa Cyclotestu??? Bo wydaje sie fajny, ale nie znam nikgo kto go uzywa, a chciałabym poznać opinie uzytkowniczki.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 18th 2011 zmieniony
     permalink
    O Cycloteście było tutaj.
    --
  5.  permalink
    No nie jest prosto, u mnie w mieście w 4 aptekach panie patrzyły na mnie jakbym pytała o Yeti - podobno istnieje ;P Więc zamówiłam microlife'a na allegro bez problemu :)
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    ja tez na allegro zamówiłam dzieki fiufiu
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Ja też zakupiłam dziś Microlife model MT16C2 tylko w aptece internetowej, cena 13,90 :) Od nowego cyklu zacznę nim mierzyć temperaturę.
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    ja zamówiłam na allegro ale też 13,90 a dziś w aptece kupiłam za 15 zł MEDEX T-102 nie wiem czy dobrze zrobiłam
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Będzie zapasowy, możesz też dla sportu porównawczo mierzyć obydwoma :smile:.
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    fiufiu dzieki:bigsmile::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 27th 2011
     permalink
    OD JUTRA TJ 28/05/2011 ZACZYNAM MIERZYĆ MICROLIFE MT16C2
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    Od nowego cyklu? Nie zmieniaj termometru w czasie cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    Amazonka i nawet nie mam zamiary to mam 2 miejsca po przecinku nowy cykl mi sie zaczął 22 maja ale od 27 zaczełąm mierzyc
    --
    • CommentAuthoraqada
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    Przebrnęłam... i mimo poleceń microlife zdecyduje się na ów GERATHERM BASAL Microlife zakupiłam jakieś 2 lata temu i porażka! Zmieniłam na zwykły rtęciowy i było ok. Potem ciąża, a teraz znowu powrót. Miałam kupić bioself, ale dałam sobie spokój. Zaryzukuję tego Basal. Dziękuję za pomoc :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    Czemu nie odpowiada Ci Microlife?
    --
    • CommentAuthoraqada
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    Nie lubię elektronicznych. Kompletna porażka przy mierzeniu. Dużo nerwów mnie kosztowało używanie go. Nie ufałam wynikom. Mierzyłam po 3 rayz i za każdym razem co innego. To nie dla mnie. Nie umiem tego używać.
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    Agada, ja mam Geratherm Basal i jestem zadowolona :) mimo, że mierzę w najmniej stabilnym miejscu, pod językiem, to wykresy są ok, więc polecam. Tylko uważaj, bo w aptekach mają za prawie 100 zł, a ja kupiłam (mąż osobiście, wiec bez kosztów przesyłki) w INERze za 40 zeta.
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    ja z micro jestem zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 31st 2011
     permalink
    aqada: Mierzyłam po 3 rayz i za każdym razem co innego.
    no cóż taka "zaleta" elektronicznych termometrów że pomiędzy pomiarami musi być przerwa by się "wyzerował"
    Używam microlifa już kilka lat i fakt był moment że mierzył jak chciał - po wymianie baterii zaczął mierzyć dobrze
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.