Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Spokojnie, ja bardzo często mam temp. poniżej 36 stopni. Mierzoną co prawda w dzień.

    A moje aż dwie ;) temp zmierzone rano "regulaminowo" miały 36,18 i 36,34 na microlifie. Może taka Twoja uroda.
    -- Irja
  1.  permalink
    dzieki dziewczyny :) kurczę wogóle ten cykl to tak taki pierwszy :) to kurcze może nie jest super ale dopiero się uczę. Napewno zawsze mierze o 6 rano bo tak mam pobudkę :) ( no w niedzielę było inaczej ) ale tak to się staram robic wszystko jak należy. :)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    No i gites, Aneczko. Daj sobie troche czasu na praktyke. Moj pierszy obserwowany cykl (a wlasciwie polcykl) tez nie byl arcydzielem sztuki NPR-owej :wink:
  2.  permalink
    Konwalijka :) wiesz chciałabym znaleść tu miejsce dla siebie ale jakoś nie moge :( sama już nie wiem gdzie moje miejsce czy dla starających się czy odkładających no ale wsumie sie nie staram także chyba dla odkładających :) a przynjamniej na razię :)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Zawsze mozesz wybrac "jeszcze nie zdecydowalam", a na forum kazde masz prawo wejsc i sie pomadrzyc! Ja tez na wyrost wysmetniam sie w "przyszlych mamusiach", a co?!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Jest też kategoria dla niewspółżyjących samoobserwatorek teoretyczek.
    --
  3.  permalink
    amazonka zaraz to poszukam :) może to coś dla mnie :)
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    No i czekam na przesyłke tego nowego termometru z gietka końcówką:tongue: W przyszłym cyklu go sprawdzę w pomiarach porównawczych z Microlife :cool:
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Czekamy na ocene jakosci! Przydalaby sie jakas konkurecja do Microlife'u :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Kupiłam taki z miękką końcówką dla Mai (Geratherm), bardzo wygodny przy pomiarze rektalnym (nie boję się, że skrzywdzę dziecko), mierzy w kilka sekund, ale nie wzięłabym go chyba do NPRu, bo jest baaardzo cichy. Różnica wskazania w stosunku do ML1622 ok. 0,1 stopnia przy pomiarze oralnym.
    --
  4.  permalink
    mam pytanie dotyczące godziny pomiaru temperatury.

    w jakich godzinach najlepiej ją mierzyć?

    przed 7 rano czy może wcześniej?
    tak aby wynik był jak najbardziej wiarygodny...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Najlepiej przed 7, byle o tej samej porze i bez wstawania. U mnie sprawdza się 5.30.
    --
  5.  permalink
    Amazonko więc może to był np 6.30 bez problemu?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Doskonały czas. Jeśli zachowasz godzinę i sposób pomiaru, to wszystko powinno być ok.
    --
  6.  permalink
    Amazonko dziękuję:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Ja zastałam dzisiaj awizo także pewnie i do mnie doszedł termometr. Akurat niedługo zacznę nowy cykl to sprawdzę.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Mam i ja :) 16C2. Już go lubię :)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Dziewczyny ja tez musze sie postarac o nowy termometr, ale jaki jest najlepszy?
    Wy prawie wszystkie macie Microlife. Czy on jest najlepszy? Czym sie tak rozni?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Tak, on jest najlepszy. Polecany przez instruktorów i sprawdzony do celów NPR.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    tak a najlepszy model to Microlite MT 1622 GT microlife MT 1622 GT
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    A ja myslalam ze najlepszy jest Microlife MT 16C2. Juz się pogubiłam.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Dzieki za pomoc :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Wilma, oba sa dobre.
  7.  permalink
    ja chyba zaufam rtęciowemu...
    jak myślicie?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Co kto lubi. Rtęciowy może się stłuc.

    Jak już pisałam wyżej, ML 16C2 jest następcą 1622.
    --
    • CommentAuthorKakrotek
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    używałam zwykłego termometru elektrycznego do jednego miejsca po przecinku mierzyłam oralnie i zazwyczaj tempka dobrze wychodziła był skok, poziom wyższych i poziom niskich. Zrobiłam test: używałam tego leelktrycznego oralnie i kupiłam MT 1622 ale mierzyłam waginalnie i co??? wszystko było dobrze ( różnica ok 0,2) ale zwykły oralnie pokazał mi już wzrost a na MT1622 waginalnie wzrostu jeszcze nie było dopiero pokazał go dzień później. Zostałam przy MT1622 waginalnie wydaje mi się pewniejszy a nawet mi wygodniej bo usta mnie bolały :) mierze o 6 rano a potem dalej sobie śpię :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Kakrotek, trafiłaś na porządny termometr elektroniczny i zmiany hormonalne w Twoim organizmie są na tyle znaczące, że powodują "porządny" wzrost temperatury. Niestety, nie u każdej tak jest, niekiedy wzrost się "skrada" i termometr niedokładny go nie wykryje. Co do różnicy w dniach to nie możesz porównywać pomiaru oralnego z waginalnym, waginalny, jak sama zauważyłaś, jest pewniejszy.
    --
    • CommentAuthormascotte7
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    a ja może trochę nie w temat...ale nie wiem jak ocenić położenie szyjki macicy, czy jest nisko czy wyżej, czy otwarta czy zamknięta...nie rozumiem tego...:cry:pomoże mi ktoś...? proszę...:sad:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    mascotte, informacje o szyjce czekają na Ciebie: Obserwacja szyjki macicy
    --
    • CommentAuthormascotte7
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    dziękuję, zwykle jak się czegoś szuka, to to usilnie się przed nami chowa, chociaż najcześciej jest na wyciągnięciu ręki..:smile: hehe :bigsmile: zobaczymy, czy sobie poradzę, bo o
    • CommentAuthormascotte7
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    zobaczymy, czy sobie poradzę, bo ogólne inf to mniej więcej wiem, gorzej z praktycznym wykorzystaniem wiedzy...:bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Wiedza to klucz do sukcesu w NPR, więc będzie coraz lepiej.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Korespondowalam kiedyś z przedstawicieloem Microlife i napisał, że modele MT 16C2 i MT 1622 nie różnią się technicznie, ale to tego pierwszego dodaje się nieco szerszy opis pomiaru podstawowej Temperatury Ciała no i opakowanie nawiązuje do planowania bobo... MT 1622 GT jest najnowszym modelem i dla odmiany posiada złotą końcówkę pomiarową, dzięki czemu mogą z niego kożystać osoby uczulone na nikiel, a jednocześnie ten metal nie koroduje, więc z biegiem czasu nie będzie zakłucać pomiarów :wink:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Aaaaa, czyli głównym bonusem jest złoto :) Może sobie go kupie jako zastepczy :)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    nie no aż tak strasznie lepszy to on nie jest...:wink: chyba że jesteś uczuleniowcem, albo masz go w domu:neutral:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Aha, czyli po prostu to jest termometr biżuteryjny ;) A jakiś z kryształkami Svarowskiego jest? Albo z diamencikami? :wink:
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorzig40
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Hej - za waszą poradą kupiłam sobie Microlife MT 1622 i jestem zadowolona. Termometrów z giętką końcówka jakoś nie polecam; kupiłam dla naszej starszej córeczki do mierzenia w pupie i b. szybko zaczęła ta końcówka chrobotać przy wyginaniu, a potem całkiem się popsuła, jakby jakieś styki wysiadły.Może to oczywiscie zależy od jakości konkretnej firmy. pozdrawiam.
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    też sie z tego "złotka" śmiałam, bo wydawało mi sie ze to jakaś fanaberia, ale jak sprawdziłam co i jak to się okazalo nawet, że to złoto jest uzasadnione... czego to się człowiek na staraść dowiaduje:wink:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Mnie MT1622 oczarował tym złotkiem na koncówce Bo ja mam bardzo silne uczulenie na nikielk właśnie. Ach - cudnie. Wreszcie ktoś pomyślał o biednych alergikach :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    JUż dostałam ten termometr z giętką końcówką-Domotherm. Jak zakończę krwawienie , to rozpocznę nim wspólnie z Microlife pomiary. Jest lekki i piszę, by zbytnio nie wyginać tej końcówki!
    • CommentAuthorpimka
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ja mam tylko taki termometr do pomiaru temperatury w uchu:neutral: czy moge w ten sposob mierzyc temperature czy musze sie zaopatrzyc w rteciowy lub elektroniczny?dajcie znac bo jestem dopiero poczatkujaca i sie nie znam:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    Pimko, ucho sie raczej nie nadaje bo PTC to temperatura sluzowki. Masz wybor miedzy ustami, pochwa a odbytem. Termometr moze byc i rteciowy i elektroniczny (duzo krotszy czas pomiaru). Wazne zeby byl dokladny.
    Ja mam elektroniczny i jesli zdecydujesz sie na taki to powinien miec 2 miejsca po przecinku. Wiem tez, ze rteciowy moze byc 'zwykly' i owulacyjny, ale poniewaz sama takiego nie uzywam to w tym wzgledzie niewiele Ci pomoge.
    •  
      CommentAuthoraneczka115a
    • CommentTimeFeb 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny dlaczego mój termometr nie zapamiętuje wyniku mierzonej tem. tylko jest literka L????

    MT 1622 a to mój ter.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    musisz dłużej przyttrzymać przycisk włączania bez puszczania go, ąz pojawi się ostatnia tempka
    jak za krótko przytrzymasz to poprzednio zapamiętany pomiasr się kasuje a literka L wskazuje, iż można mierzyć (termometr jest gotowy :bigsmile:)
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    Dodam jeszcze, ze L (low) znaczy, ze pomiar zaczynasz ponizej skali termometru (ktora zaczyna sie bodaj od 32 stopni), w pokoju jest gdzies 20 wiec termometr pokazuje L (bo nizej niz to 32 nie moze). Takze zamiast sprawdzac poprzedni pomiar zapuszczasz nowy. Tak jak mowi Tuli_pani, trzymaj guzik dluzej, az sie pokaze poprzedni pomiar i literka M (memory).
  8.  permalink
    dzieki :)
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    Kupiłam sobie wreszcie Microl;ife, ale mam z nim proble,. za cholerę nie słyszę, jak pipa na koniec pomiaru. Jak już w końcu sprawdzam to C nie mryga, więc chyba dobrze odczytuję?
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    Jak C nie mryga to znaczy, ze sie pomiar skonczyl i masz odczyt na ekraniku. A jesli bedziesz sprawadzac jeszcze pozniej kiedy termometr sie automatycznie wylaczy to ostatni pomiar jest zachowany w pamieci, do ktorej dostep masz poprzez dluzsze przytrzymanie guzika (trzymaj dotad az sie pokaze wynik i literka M-memory, jak za wczesnie puscisz to stracisz pomiar).
    •  
      CommentAuthorkassik83
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    przebrnęłam przez cały wątek i kupię MT 1622 lub MT 16C2 -w zależności który uda mi się dostać.
    dziękuję wszystkim za opinie, które pomogły mi w wyborze :)
    •  
      CommentAuthorAjkac
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Właśnie wczoraj jak juz kładłam wieczorem termometr przy łóżku ...wymksnął mi sie z rąk i zbił ... :(( A najgorsze jest to ze już od jakiegoś czasu chodziła za mną myśl żeby kupić zakiś na zapas ... ale oczywsiście nie zrobiłam tego ...i mam teraz za swoje :(( Przeczytałam wątek i teraz kupie elektroniczny .... Najgorsze jest to że na dniach miała być skok :((
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.