Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeOct 10th 2006 zmieniony
     permalink
    Damazy ucieszyłeś mnie :) Taki długi post tylko do mnie, czuję się zaszczycona:)

    Miałam nie odpisywać, bo w ramach tych ścisłych reguł i regulaminów, których to niby przestrzegam poszłam spać dzisiaj o 5:30 i po półtorej godziny snu wróciłam do pracy i z lekka jestem padnięta

    Co do pierwszego – niespełnionych obietnic częściowo sam sobie odpowiedziałeś. Szczegółowych odpowiedzi można poszukać na forum, mnóstwo tego dziewczyny wypisują.

    Kolejna sprawa: „brzydko nazwałaś mnie "handlowcem"”, cóż gdybym była handlowcem to chyba bym się obraziła, bo chociaż osobiście nie wykonuję tej pracy (bo jej nie lubię i nie nadaję się do tego – za szczera jestem ;)) to jest to praca jak każda inna, mało tego bardzo potrzebna.

    Tak właściwie to Damazy nie masz zielonego pojęcia o mojej pracy. Zasady i reguły owszem mamy, przede wszystkim jest to umowa z klientem zawierająca coś takiego jak harmonogram. Ustalone w harmonogramie daty są święte. I nie ma tam zapisu „już za kilka dni” tylko konkretne daty, do których muszę się stosować i jedyne, co minie może usprawiedliwić to uderzenie statku kosmicznego i inne podobne klęski żywiołowe.
    Tak samo jak lista wymagań, które mają być zrealizowane przez system i nie ma takiej możliwości, że coś się „rozmyje.

    „a Twój klient ma tylko czuć, że jest ważny” – moi klienci nie tylko czują się ważni, oni są ważni.
    Owszem Ty masz dużo więcej „klientów” ode mnie, ale Ty odchodząc od komputera odcinasz nam wszelką możliwość kontaktu z Tobą. Ja w miniony weekend odebrałam coś koło 10 telefonów, w czym po jednym biegiem wracałam z zakupów do domu, żeby podpiąć się do serwera klienta i pomóc mu.

    W całej rozciągłości zgadzam się z Tobą w tej kwestii: „Ponadto nasza specyfika, hierarchia organizacyjna oraz przedmiot są różne.”

    Natomiast nie masz prawa pisać: „Ty myślisz jak sprzedać, ja myślę jak rozwijać”
    Ja też nie sprzedaje, ja też rozwijam. Nie jestem Ci w stanie tego udowodnić, no chyba że prześlę Ci namiary na użytkowników, którym życie ułatwiłam :).

    „Dużo mogę dyskutować na temat jakości oprogramowania jakie jest tworzone na potrzeby firm i jakie błędy w swojej materii popełniają z którymi Ty osobiście musisz się zmagać. Jak wielki personel pracuje nad wdrożeniami i jak ogromne pieniądze przepływają itd, itd.. Tylko po co?”
    Wybacz Damazy, ale gdybym ja uruchomiła system z taką ilością błędów jak Wy to zrobiliście to już dawno nie pracowałabym w tej branży (pracuję od 8 lat), a moja firma nie istniałaby na rynku (od 11 lat) i nie cieszyła się zaufaniem klientów.

    Na koniec: lubię Cię ;), co nie zmienia faktu, że zaczął mnie irytować brak konkretów i jasnych odpowiedzi na postulaty stawiane przez użytkowniczki – testerki i nie mam na myśli jakiś pojedynczych wypowiedzi, ale tematów pod którymi podpisuje się gro foremek.
    28 dni wersji beta także bardzo polubiłam. Jestem rozczarowana obecną wersją, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Jak nie to cóż po prostu nie zainwestuje w nią swoich pieniędzy.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    Damazy
    możliwość poprawiania swoich komentarzy pod wykresem i ukrywania (choć lepsze byłoby: skasuj)
    Kasowanie mogłoby zniszczyć ciągłość wątku. Ukrywanie jest poprawniejsze politycznie.


    mi kasowanie jest potrzebne bo:
    czasem czyis komentarz mi sie nie podoba i co ztego z inne go nie widza, jesli JA nie mam ochote go widziec?
    czasem zrobie z trzech komentarzy jeden, i dwa pozostale puste chcialabym usunac..albo uznam jakis za niepotrzebny..taka polityczna poprawnosc..mi nie jest potrzebna, nie wiem jak innym:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    mi przydalyby sie dwa objawy podstawowe dosc Roetzera:
    odczucie ogolne: "Cos splywa(tzw. wnikliwa obserwacja)" oraz "nic nie czuje" (to nie to samo co "sucho")


    co do kolorkow objawow dodatkowych na wykresie, dziewczyny mysle jakby mozna to zrobic, ale wg mnie jesli mam 3kolory i raz np. niebieski oznacza bol piersi, raz stres a raz chorobe?? to jak wy chcecie to zapamietac????????
    w kalendarzu mozna np. numerki objawow zrobic(obok objawow beda).
    obok wykresu legenda TYLKO z AKTUALNYMI numerkami..
    ??? macie jakies laski pomysly na rozwieniecie konstruktywne tematu? ikonki sie pomiejszaja.. poza tym ktos je musi wymyslic:) mozna skroty 2-3literowe jeszcze. i jak sie najedzie to sie pokazuje co ten skrot oznacza? (tak jak z objawami sluzu syzjki itp.)?
    cos pomysle jutro dzis mi sie mozg lasuje..
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    A po co pamiętać? Analizuję jeden wykres na podstawie aktualnych symptomów. Zawsze na koniec wykresu możesz zrobić ogólną notatkę dla siebie co jaki kolor oznaczał - dla starego cyklu. I po co zapamiętywać? Dziewczyny, pisałam o LEGENDZIE, czyli po co pamiętać?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    pisalas o legendzie?
    o to ja juz na oczy nie widze. to moze czas spac?:)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    Cytuję:
    Obojętnie jaki objaw nr 1 = zielony, obojętnie jaki objaw nr 2 = żółty i tak dalej W tym wypadku legenda tworzyłaby się "sama", automatycznie po wybraniu max 5 obawów, które będziemy oznaczać (w tym puste pole na wpisanie własnego objawu, który chcemy wybrać - i wpisany przez nas objaw, z ograniczoną ilością znaków - wrzucany byłby do legendy z pozostałymi objawami).
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    Damazy 6 godzin temu zmieniony
    Obserwowane
    Coś jest nie tak z notatkach w obserwowanych wykresach, chcę dodać notatkę u jednej przyjaciółki, a "dodaj notatkę" pojawia mi się u innej
    Czy ta sytuacja się powtarza?

    TAK, w 3 obserwowanych wykresach

    Dziewczyny, czy wy też tak macie?
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 10th 2006 zmieniony
     permalink
    Damazy,
    Udostępniłam wykres dla wszystkich użytkowniczek internetu. Wylogowuję się, klikam w link prowadzący do mojego wykresu "z zewnątrz", otwiera się mój wykres - chcę się znów zalogować - i widać coś takiego jak >>TUTAJ<<. Widać wyraźnie, że okienko logowania chowa się pod wykresem.

    Firefox/1.5.0.7
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    ngL czy ja cię mogę prosić na mój wykres? chwilkę potrzebuję bo mam wątpliwości, chodzi o skok
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 10th 2006 zmieniony
     permalink
    lecę ale napisz o co dokłądniej chodzi - o jaki skok? Skoku u Ciebie jeszcze nie ma.
    Masz wiadomość
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 10th 2006 zmieniony
     permalink
    Damazy widzę, że w ogólnym podsumowaniu "planów na przyszłość" zawarte jest sporo moich postulatów :wink: Bardzo mnie to cieszy.
    No i przy okazji jednego z nich (co do kasowania wykresów przyjaciółek), chyba muszę opisać problem dokładniej bo chyba się nie zrozumieliśmy. Zaraz podrzucę też screena.

    Wygląda to tak jak na screenie czyli mam w liście cykli napisane "Użytkowniczka skasowała ten cykl, wykres należy do.......", wchodzę w profil tej Użytkowniczki, (bo nie mam bezpośredniego linku do wykresu jak w przypadku innych użytkowniczek), otwieram jej udostępniony wykres i próbuję go na nowo dodać do obserwowanych.
    Nie udaje mi się to, dlaczego?
    Tak jest w przypadku wykresów Inez i Ladybird.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 10th 2006
     permalink
    no pięknie z moim też problem ? DAMAZY ściągnij ten problem z mojego wykresu :)
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    PaulaC Usuń skasowany wykres (pozostałe po nim pole) z obserwowanych. Wtedy bez problemu dodasz raz jeszcze.
    Sytuacja ta spowodowana jest skasowaniem cyklu i założeniem nowego w to samo miejsce (o tej samej dacie startu).
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Damazy zrobiłam tak jak napisałeś. Niestety nadal jest to samo :confused:
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Spróbowałam i przez zielony plusik i przez "Dodaj do obserwowanych" pod wykresem.
    Spróbowałam odświeżając po każdym kroku i nadal widnieją napisy "Użytkowniczka skasowała ten cykl..." tylko, że tym razem mam je u góry listy jako najwcześniej dodane.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    PaulaC jest problem. Szukam rozwiązania :)
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Dziękuję, że zwróciłeś na to uwagę :-))
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Po aktualizacji nie powinno być już problemu. Gdybyś jednak zauważyła, daj znać :)
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Jak zauważę na pewno dowiesz się o tym pierwszy.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Powiedzcie mi. Czy pionowe kreski (dwie czerwone i jedna niebieska oraz żółte pole) mają być również widoczne w dolnej części wykresu?
  1.  permalink
    Damazy mam taki sam problem z wykresem Inez co Paula.A co do tych kresek moga byc widoczne nizej tez .WEtedy latwiej bedzie obserwowac sluz i szyjke w tych dniach.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Tak Damazy niech będą widoczne. Ja się tylko jeszcze przypomnę z wykresem. Kiedy będą normalne kratki?:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Tak, mogą być widoczne, nie zaszkodzą.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Jej Damazy a kiedy będzie aktualizacja?:confused:
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Jak najbardziej niech linie będą widoczne też poniżej wykresu.
    Jeszcze proponuję jakąś linię oddzielającą objawy śluzu od objawów szyjki.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Damazy, ja mam prośbę, żeby koniec okresu płodności był zaznaczany pionową linią, ale nie na końcu kratki, ale w połowie, albo lekko z praej strony. Wszyscy wiemy, że niepłodność zaczyna się wieczorem i tak to powinno być zaznaczone. Obecnie się już sama pogubiłam, bo nie wiadomo, czy dzień za pionową kreska(oznaczającą koniec płodności) jest cały niepłodny, czy tylko wieczór...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Kwiatuszek, obecnie jest dobrze. Oznaczenie w połowie kratki i wykres będzie zamazany.
    Uznaj, że niepłodność zaczyna się wieczorem dnia przed kreską i już.
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Amazonko, moim zdaniem to wprowadza nieporozumienia... początkujące dziewczyny mogą mieć problrmy, no bo jesli dzień niepłodny to znaczy, że "już można":wink:(w przypadku odkładających). A w połowie kratki jest już oznaczenie dnia owulacji i nikt się nie skarży, że wykres nieczytelny:confused: Moim zdaniem w tym przypadku bardzo ważna jest precyzja!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Początkujące mają problem również z mierzeniem temperatury i tworzeniem wykresu... nie mówiąc już o interpretacji.
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Amazonko, ale zaznaczanie niepłodności w taki sposób jak jest dotychczas jest błędem! Nawet na kartach zaznacza się ukośną linią ostatni dzień płodności - aby podkreślić, że wieczór jest niepłodny!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Oczywiście. Ale nasze wirtualne wykresy różnią się od rzeczywistych kart. Damazy wprowadził takie a nie inne oznaczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 11th 2006 zmieniony
     permalink
    Ja też uważam podobnie do Kwiatuszka.
    Dni niepłodne zaczynają się zawsze wieczorem. 3go bądź 4go dnia. Czyli jak ktoś zaznaczy 1 dzień (skok), 2 i 3 jako płodne (na żółto) to nie wiadomo, czy ma na myśli 2 dni płodne i 1 dzień a wieczorem tego ostatniego dnia płodności - już zaczyna baraszkować - czy oznacza (tak jak ja) trzy dni w pełni płodne a baraszkuje czwartego dnia wieczorem.
    To JEST ważne. Bo wprowadza niedopowiedzenia. Ekspert w większości przypadkó będzie musiał pisać dla samego pisania "zaznaczyłaś tak, że nie wiem - co masz na myśli, więc ostrzegam, że trzecia tempka jeszcze nie osiągnęła pułapu 0,2 więc okres niepłodny nie kończy Ci się wraz z trzecim dniem ale wieczorem dnia czwartego"

    Edytowano:
    W treść wkradła się niewielka ilość poważnych błędó. Zamiast "płodne" - pisałam "niepłodne", co wprowadziło niezłe zamieszanie. Poprawiłam.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Użytkowniczka skasowała ten cykl. Wykres należy do ladybird76 User_offline F
    Użytkowniczka skasowała ten cykl. Wykres należy do Inez User_offline F

    Informacja kłamliwa w wykresach obserwowanych.
    W obu przypadkach wykres istnieje. Skasowałam i dodałam ponownie. Efekt ten sam.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    tez tak mam :(
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Damazy
    komentarze pod wykresem.ten blad o ktory nie wiedziales jaka przyczyna..
    mam napisane ze sa napisane wczoraj. dzis jest sroda. napisane byly we wtorek(chyba) ALE WE WTOREK TYDZIEN TEMU:)
    a to co ngl napisala mi w sobotelub niedziele 24/25.09 jest okreslone jako "tydzien temu"
    patrz moj cykl biezacy
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Damazy
    brakuje mi udostepniana dla poj.osob wykresu. nie dla wszystkich przyjaciolek, ale np. tylko ekspertowi albo zaufanej przyjaciolce jakis cykl z powodow roznych..:cool:
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Damazy ja już nie będę pisać i prosić po raz nie wiem który o NORMALNE DATY I GODZINY:sad:
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeOct 11th 2006 zmieniony
     permalink
    Ja w ,,datach" komentarzy mam napisane, że kilka komentarzy 1 było tydzień temu, a to guzik prawda, bo były w pierwszy dzień cyklu i potem kilka dni później :fierce: czyli dawno temu.

    I zgadzam się z babyphat co normalnego datowania :thumbup:
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    mała_mi niedługo będzie popraweczka :)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Damazy sliczny wykresik... tylko teraz sie chowaja dluzsze notatki jakby pod dolna skale wykresu.. zobacz u mnie na biezacym cyklu np. 11 i 14dc :sad:
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Dałyście za dużo pustych znaków. Wcześniej wykres był większy. :bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Jestem pod wrażeniem: daty na wykresie śliczne :)
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeOct 11th 2006 zmieniony
     permalink
    No, ale tym odwróceniem kolejności komentarzy to mi troszkę zamieszałeś ;).
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 11th 2006
     permalink
    Jeszcze z tymi komentarzami to troszke pomieszamy :) Mamy czas :)
    •  
      CommentAuthorRosa
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    no brawo za wykers teraz ladnie sie prezentuja temp. :) daty na wykersie tez sa super <brawo>
    damazy jestes wielki :) jestem podwrazeniem
    haha ;) damazy sniles mi sie :) ciekawe jak wygladasz hmmm moze udostepnisz nam swoja foteczke ??
  2.  permalink
    Damazy super wykresik od razu lepiej to wyglada :bigsmile::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.