Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Jesli ktoś jest posiadaniu to równiez byłabym zainteresowana :):)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Wiadomo, podręcznik to najlepsze źródło wiedzy przydatne przez lata.
    --
  1.  permalink
    Amazonka - Wyczytałam, że są rzeczy opisane których nie ma na blogu ani innych stronach
    a z oszczędności wolałabym mieć PDF :smile::wink:
    •  
      CommentAuthorJilly
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Zdajesz sobie sprawę, że łamiesz prawa autorskie takim PDF'em ?
    Książka kosztuje ok 25zł więc majątek to nie jest, a działasz przynajmniej zgodnie z prawem
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć Jilly
    zakapowałam :) nie pomyślałam o tym
    kupując ebooka nie nabywam książki, tylko licencję do korzystania z treści. Na zasadzie dozwolonego użytku osobistego mogę się nią dzielić i powielać osobom, z którymi łączy mnie jakiś osobisty stosunek
    Dzięki za podpowiedź :wink: nie będę w związku z tym już szukać pdf od kogoś
    A co do ceny i kosztów - zostawię bez komentarza - każdy ma inne poczucie "majątku" i jest to każdego indywidualna sprawa :bigsmile:
    Pozdrawiam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Polecam ten doskonały zestaw.
    --
  2.  permalink
    luczynka

    dziękuję za podpowiedź :wink:
    rzeczywiście wygląda na fajny zestaw, wolałabym jednak ( jeżeli już się zdecyduję :wink: - do przemyślenia ) zakupić nie przez
    zakupy on- line ( dochodzą niestety koszty przesyłki )
    w takim razie moje pytanie : gdzie zakupuje się książki tego typu ?
    Jestem z Poznania ( przyszła mi myśl o Księgarni Św. Wojciecha,ale weszłam na stronkę internetowa i w ofercie nie widzę )
    Pozdrawiam
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Mam bardzo wazne dla mnie pytanie - zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Ogolnie powiedziane jest ze wyznaczone dni bezwzglednej nieplodnosci met Rotzera to 100 % ale fakt ze do owulacji moze dojsc 3 dni przed i po szczycie sluzu oraz 3 dni przed i po skoku temp. To jesli do owulacji dojdzie 3 dni po skoku czyli 4 dnia wyzszych temperatur + 24 h zdolnosci kom jajowej do zaplodnienia to jest sie plodnym do 5 dnia wyzszych temperatur ! Jak to w koncu jest????? :(
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Nalvin: 3 dni przed i po skoku temp.

    Ale że gdzie to jest napisane?
    --
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    nie mam zadnego linku z badaniem naukowym :( chyba ze ma ktos jakies artykuły mowiace ze jest inaczej ???

    Treść doklejona: 06.11.13 16:26
    tu znalazłam na naszym forum http://forum.28dni.pl/discussion/151/
    punkt 12 !!!

    wiec nie rozumiem gdzie tu te 100% :(
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Proponuję zajrzeć do podręcznika, a nie opierać się na forach internetowych.
    Bez złośliwości to piszę, naprawdę, polecam. Wtedy wszystko będzie jasne, dlaczego jest 100%.
    --
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Nie posiadam podrecznika jeszcze niestety dlatego myslalam, ze ktos mi to w skrocie wyjasni. Jesli znasz odpowiedz napisz prosze jak to z tym jest. Bylabym bardzo wdzieczna :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    A nabędziesz podręcznik, jeśli Ci odpowiem, czy się tym zadowolisz, a w razie wątpliwości znów będziesz pytać na forum o to, co jest w podręczniku wyjaśnione?
    Okres niepłodności bezwzględnej (pewnej na 100%) zaczyna się, gdy łącznie spełnione są następujące warunki:
    - trzy pomiary temperatury są wyższe niż sześć poprzedzających i
    - wszystkie trzy są po szczycie śluzu i
    - trzeci pomiar jest co najmniej o 0,2 st C wyższy niż najwyższy z sześciu poprzedzających niższych pomiarów.
    Wyjątki od tego:
    - trzeci pomiar nie spełnia warunku +0,2 st C, ale czwarty jest wyższy od najwyższy z sześciu poprzedzających
    lub
    - między trzema wyższymi temperaturami jedna (i tylko jedna) spada poniżej poziomu temperatur podstawowych
    Wyższe temperatury liczy się PO szczycie śluzu. Jeśli temperatura rośnie przed szczytem, mówimy o przedwczesnym skoku.
    Tako rzecze Rotzer.
    Polecam nabyć podręcznik i nie zadawać więcej pytań o podstawy. Bo to głupio.
    --
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Luczynko... wszystko o czym mi napisałas wiem... Moje pytanie brzmialo dlaczego mowa o 100% skuteczności skoro do owulacji moze dojsc do 3 dnia po skoku temperatury + 24godzinna zdolnosc na zapłodnienie komórki jajowej - jedno z drugim mi sie nie zgadza i zastanawiam sie czy Rotzer to jakos tłumaczył...

    Nie pytalam o zasady wyznaczania dni nieplodnych - a to wlasnie mi napisalas wyzej piszac, ze nie znam podstaw....
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Ale skąd pomysł, że ta informacja (owu do trzech dni po skoku) jest prawdziwa?
    Być może autor miał na myśli sytuację, gdy występuje przedwczesny skok, czyli wzrost temperatury niepoprzedzony szczytem śluzu. Wówczas może rzeczywiście do trzech dni po takim skoku może wystąpić owulacja.
    Kluczem jest zrozumienie, że obserwacja temperatury ma być w powiązaniu z obserwacją śluzu.
    Jest szczyt - są po nim wyższe temperatury.
    Nie ma szczytu - nie liczymy wyższych.
    Nie ma wyższych - obserwujemy śluz dalej i czekamy, co nam przyszłość przyniesie.
    --
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Być moze mial na mysli taka sytuacje a być moze nie dlatego włąsnie zapytałam czy ktos cos na ten temat wie a wlasciwie czy Rotzer to wyjasnil - mozliwe ze jest tak jak piszesz ale chcialabym miec pewnosc jak to wyglada a nie tylko gdybac i sie domyslać.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Nic nie rozwieje Twoich wątpliwości lepiej niż podręcznik. Podręcznik podchodzi do metody całościowo, tłumaczy co i jak, opisuje sytuacje wyjątkowe na przestrzeni życie kobiety. Dopóki się z nim nie zapoznasz, właśnie takie byle co przeczytane gdzieś w necie będzie siać w Tobie wątpliwości.
    --
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Jesli ty przeczytałas podrecznik a nie znasz odpowiedzi na moje pytanie to nie wiem czy jesli ja go przeczytam to rozwieje to moje watpliwosci ;P ...ale mam nadzieje ze tak ;P
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Odpowiedź na to pytanie to z gatunku "wytłumaczyć, że się nie jest wielbłądem".
    --
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    "wytłumaczyć, że się nie jest wielbłądem" - to chyba oznacza tłumaczenie czegos co jest oczywiste.. czyli nijak sie ma do tego tematu.... w tym o co pytam cos wyklucza coś albo jest na to inna teoria - nie kazdy przyjmuje wszystko na ślepo, niektorzy lubia znac teze i badania ktore do tego doprowadziły czyli w moim pytaniu chcialabym poprostu wiedziec czym Rotzer to poparł.
    Prościej mowiac - są osoby, ktore tylko zjadają ciasta a są osoby, ktore lubia wiedziec jak sie je robi i ewentualnie samemu je czasem zrobic.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Rotzer swoją metodę oparł na wieloletnich rzetelnych badaniach naukowych.
    Na analizie tysięcy obserwowanych cykli przez kobiety w różnym wieku w różnych życiowych sytuacjach.
    --
  3.  permalink
    na stronce „INER” znalazłam : "Owulacja najczęściej ma miejsce w dniu ostatniej niższej temperatury lub w pierwszym dniu wyższej"
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    "By uzyskać 100% pewności zakończenia okresu płodności i rozpoczęcia okresu niepłodności bezwzględnej, wszystkie temperatury uznane za wyższe przed końcem okresu płodności (zaznaczone strzałkami i wzięte w kółka) muszą być dobrze zmierzone. Pomiędzy odpowiednio oznaczonymi wyższymi temperaturami mogą znajdować się maksymalnie dwie pojedyncze temperatury (pojedyncze czyli nie mogą być dwie po kolei), które spadły na linię podstawową albo poniżej, nie zostały zmierzone lub były zaburzone. Takich temperatur w żadnym wypadku nie uznajemy za wyższe. Przy dwóch pojedynczych spadkach mamy zygzakowy wzrost temperatury w kształcie litery „W”(jako wyższe przyjmuje się tylko wierzchołki wystające ponad linię podstawową). Okres niepłodności bezwzględnej rozpoczyna się wieczorem trzeciego lub czwartego dnia wyższej temperatury po szczycie (3 lub 4 temperatury wzięte w kółka), nawet jeśli byłby to szósty dzień od pierwszej wyższej po szczycie. R: W swojej 18-letniej karierze nauczyciela metody Rötzera spotkałam osobiście tylko jedną panią, która miała wzrost temperatury w kształcie litery ”W”. Było to parę lat temu na kursie nauczycielskim metody Rötzera w Pile. Kurs trwał 30 godzin, egzamin pisemny 5, a na egzamin ustny zdawany 3 miesiące po pisemnym, panie miały przynieść własne karty obserwacji, a panowie karty żony, córki lub sąsiadki, którą nauczyli metody Rötzera. Wśród przeszło 70 egzaminowanych przeze mnie osób, była jedna pani, która przyniosła 3 własne wykresy ze wzrostem temperatury w kształcie litery ”W”. Był to wyraźnie jej specyficzny styl wzrostu temperatury."
  4.  permalink
    Nalvin czyżby książka przeczytana ?? :bigsmile:
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    nie :) to jest z portalu "szansa spotkania" do tego co napisala luczynka "- między trzema wyższymi temperaturami jedna (i tylko jedna) spada poniżej poziomu temperatur podstawowych"
    kazdy mowi co innego... ;P zaczynam miec watpliwosci przez to... ;p
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Rotzer w podręczniku (Sztuka Planowania Rodziny, Vocatio, 2005) na str 42 pisze:
    "między trzema wyższymi temperaturami po dniu szczytu jedna temperatura (tylko jedna!) może spaść na linię podstawową albo poniżej niej"
    Być może coś się zmieniło od czasu wydania podręcznika.
    --
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeNov 8th 2013 zmieniony
     permalink
    luczynka
    u mnie równo co drugi mc jedna tempka spada poniżej linii i przeważnie jest to druga tempka a trzecia ( która należy do wyższych ) nie spełnia warunku 0,2 więc czekam do 4 :)
    "między trzema wyższymi temperaturami po dniu szczytu jedna temperatura (tylko jedna!) może spaść na linię podstawową albo poniżej niej" jest napisane co w przypadku jeśli spadnie więcej niż jedna ??
    Pozdrawiam
    :wink:

    Treść doklejona: 08.11.13 19:56
    Nalvin ja po prostu myślę, że trzeba kupic podręcznik i samemu przeczytać i się dowiedzieć - bo ja mimo, że bazuje na stronie INER ( Instytut Naturalnego Planowania Rodziny wg metody Rotzera ) wyczytałam że : "Wyższe temperatury mogą być poprzedzielane maksymalnie dwoma pojedynczymi brakami pomiarów lub spadkami temperatury na linię podstawową albo poniżej. Takie pomiary nie należą do wyższych."
    wg podręcznika Luczynki : "między trzema wyższymi temperaturami po dniu szczytu jedna temperatura (tylko jedna!) może spaść na linię podstawową albo poniżej niej"
    widzę teraz, że jednak trzeba go przeczytać
    :wink:
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Napisalam wyzej na ten temat :
    By uzyskać 100% pewności zakończenia okresu płodności i rozpoczęcia okresu niepłodności bezwzględnej, wszystkie temperatury uznane za wyższe przed końcem okresu płodności (zaznaczone strzałkami i wzięte w kółka) muszą być dobrze zmierzone. Pomiędzy odpowiednio oznaczonymi wyższymi temperaturami mogą znajdować się maksymalnie dwie pojedyncze temperatury (pojedyncze czyli nie mogą być dwie po kolei), które spadły na linię podstawową albo poniżej, nie zostały zmierzone lub były zaburzone. Takich temperatur w żadnym wypadku nie uznajemy za wyższe. Przy dwóch pojedynczych spadkach mamy zygzakowy wzrost temperatury w kształcie litery „W”(jako wyższe przyjmuje się tylko wierzchołki wystające ponad linię podstawową). Okres niepłodności bezwzględnej rozpoczyna się wieczorem trzeciego lub czwartego dnia wyższej temperatury po szczycie (3 lub 4 temperatury wzięte w kółka), nawet jeśli byłby to szósty dzień od pierwszej wyższej po szczycie. R: W swojej 18-letniej karierze nauczyciela metody Rötzera spotkałam osobiście tylko jedną panią, która miała wzrost temperatury w kształcie litery ”W”. Było to parę lat temu na kursie nauczycielskim metody Rötzera w Pile. Kurs trwał 30 godzin, egzamin pisemny 5, a na egzamin ustny zdawany 3 miesiące po pisemnym, panie miały przynieść własne karty obserwacji, a panowie karty żony, córki lub sąsiadki, którą nauczyli metody Rötzera. Wśród przeszło 70 egzaminowanych przeze mnie osób, była jedna pani, która przyniosła 3 własne wykresy ze wzrostem temperatury w kształcie litery ”W”. Był to wyraźnie jej specyficzny styl wzrostu temperatury."

    To jest aktualne - w podreczniku jest tak jak pisze luczynka ale podrecznik nie jest zaktualizowany, na miedzynarodowych kongresach przedstawiane sa nowe informacje (ta zostala przekazana pare lat temu) - takie "w" zwiazane jest z pulsacyjnym wydzielaniem hormonu.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Nalvin: To jest aktualne - w podreczniku jest tak jak pisze luczynka ale podrecznik nie jest zaktualizowany

    Przychylam się. INER (bo cytat ten pochodzi z Newslettera INERu, który pisze małżeństwo Zdulskich, Renata i Piotr bodajże) jest Instytutem tej metody i ma pełne prawo, by wydawać swoje publikacje - one muszą być zgodne z nauką / metodą. Trzymałabym się tej wiedzy.Newsletter jest co roku aktualizowany. Warto się zapisać do niego i czytać.
    -- Mama M & N & W
  5.  permalink
    Mónikha
    to ja poproszę o linka do newslettera ponieważ weszłam na stronkę http://iner.pl/ i tam mimo przejrzenia strony wzdłuż i wszerz nie widziałam opcji zapisania się do newslettera :wink:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Kiedyś było przekierowanie, nie wiem, jak teraz, bo dawno nie wchodziłam. W ostateczności na pewno jest jakiś kontakt do nich - zapytaj, jak otrzymać Newsletter i już :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
  6.  permalink
    Dziekuje
    Namiary na stronke dostalam juz :) i czytam
    a - i napisalam z pytaniem o newsletter :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    Witajcie. Proszę, wypowiedzcie się nt. tego cyklu


    wyglądał książkowo, ale ten spadek w ostatnich dniach, ten śluz o cechach płodnego no i dzisiaj skok (choć zakłócona bo mierzona o 7.40)... Czy to W OGÓLE możliwe, by jednak owulacji nie było w okolicach szczytu śluzu i skoku i tego plamienia (pierwszy raz takie miałam) i czy oby nie ma wystapić owulacja teraz? W takiej opcji martwiłoby mnie to ostatnie niebieskie serce... Zgłupiałam...
    --
  7.  permalink
    a może ten cykl był cyklem bezmiesiączkowym ?
    i nowy zaczął się 29dc ?
    "Wyjątkowo, ale jednak się zdarza, że po końcu poprzedniego cyklu, gdy wyższa temperatura związana z działaniem progesteronu spada, nie występuje miesiączka. Następny, rozpoczynający się wtedy cykl jest cyklem bezmiesiączkowym. W takiej sytuacji za umowny początek nowego cyklu należy przyjąć pierwszy dzień niższej temperatury. Pierwszego dnia takiego spadku nie wiemy jednak czy jest to objaw tylko chwilowej słabości ciałka żółtego i temperatura jeszcze wzrośnie, czy ciało żółte już kończy swoją działalność i temperatura będzie nadal utrzymywać się na niskim poziomie. Jeżeli od 3 dni temperatura znajduje się poniżej linii podstawowej, a miesiączka się nie pojawiła, należy wstecznie przyjąć, że od pierwszego dnia spadku zaczął się nowy, bezmiesiączkowy cykl."
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 18th 2013 zmieniony
     permalink
    KARKO: czy oby nie ma wystapić owulacja teraz?

    Nie ma możliwości, by owu wystąpiła teraz.
    Czym byłaby ta zwyżka temp. i szczyt śluzu (15-19 dc)? Miałaś typową fazę lutealną, więc prawie 100% prawdopodobieństwo owu (ten 1 % to LUF).
    No chyba, że nie jesteś pewna tych temperatur począwszy od 19 dc? Coś je mogło zakłócić?
    Jak doświadczona użytkowniczka powinnaś zaufać swoim obserwacjom i analizie:)
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    Mónikha, dzięki za głos. Niestety jest prawdopodobne że teraz będzie owulacja i ostatnie wspołżycie mogłoby dac owoc... Zgodnie z interpretacjami ekspertów, zaczełam nowy cykl od 29 dnia, więc 3 dnia wyszło to niebieskie serce, a dzis... mam skok temperatury... to by było mało prawdopodobne, ale niestety nie nie mozliwe
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 18th 2013 zmieniony
     permalink
    KARKO: Zgodnie z interpretacjami ekspertów, zaczełam nowy cykl od 29 dnia, więc 3 dnia wyszło to niebieskie serce, a dzis... mam skok temperatury... to by było mało prawdopodobne, ale niestety nie nie mozliwe

    A że w tym znaczeniu, że nowa owu!?
    No tak. Myślałam, że pytasz, czy teraz nie jest owu z cyklu, który widzimy w całości.
    Skok 5 dc? :shocked: Taką krótką miałabyś niepłodność względną? Eeee, mało realne.
    -- Mama M & N & W
  8.  permalink
    Karko, a jest opcja że temperatura zmierzona w 28dc (wg przedstawionego wyżej cyklu) jest czymś zaburzona? Bo jeśli tak, to może nowy cykl rozpoczął się już 27dc wyżej przedstawionego? W końu ta temperatura jest poniżej linii podstawowej. Wtedy "nazbierałabyś" 6 niższych. Oj Twój przykład motywuje mnie do mierzenia po 3-4 wyższej, mimo, że zaprzestałam tego kilka cykli temu (mam ponad 30 zaobserwowanych cykli).
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    no i cóż... zdarzyło się w moim życiu parę bardzo mało prawdopodobnych wydarzeń, niemal niemożliwych itp... No i widocznie takie mnie bardzo lubią, bo choć to nie do wiary, to dziś znowu wyższa tempka, wygląda na to że wczoraj zanikł śluz płodny, więc mam chyba drugi dzień skoku... w związku z tym na 4 dni przed skokiem było serduszko bez zabezpieczenia :/ No i stres... jeśli tak się utrzyma, to około 1.12 będę musiała testować... jesteśmy w szoku

    Treść doklejona: 19.11.13 09:29
    tak sobie te "prawie niemożliwe" wygląda...
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Karko, a tak z ciekawości, który to cykl po porodzie (ten, po którym nie wystąpiło krwawienie)?

    Kurcze, a niby lutealna taka pewna w niepłodności. Już sobie powiedziałam, że wracam do mierzenia przez cały cykl i w razie podejrzanego spadku nie ryzykuję współżycia bez zabezpieczenia, choć wiadomo, nie ma co popadać w paranoję, takie sytuacje są niezwykle rzadkie (mam nadzieję!)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    ech, to drugi po porodzie...
    Ciągle konsultuję ze specjalistami NPR, utrzymują, że powinnam właśnie oznaczyc poprzedni jako bezmiesiączkowy i zacząć nowy. No tylko w tym nowym, okazało się ze owulka była na samym początku! Wczoraj poszłam do ginekologa swojego. Na usg wyszło grube endometrium – tak jakby chciało się złuszczyć. Ale jest i ślad po prawdopodobnie pekniętym pęcherzyku czyli odbytej owulacji w ciągu osttanich dni :/ Niestety… Wczoraj godz. 15.00 wzięłam Escapelle (wiem, ze niby do 72 godzin po, ale niektóre źródła podaję 120 godzin, które minęły wieczorem), gin te powiedział, że zawsze może to zmniejszyć ryzyko ciąży… Mam w ciągu maks. 5 dni zacząć krwawić, jeśli nie, szybko do gina. Mam nadzieję, że jednak wszystko ułoży się pomyślnie, bez ciąży, skutków ubocznych itd. Więcej takiego stresu sobie nie zafunduję… Wracam do myślenia o antykoncepcji. Mój gin sugeruje najbardziej wkładkę, tę niehormonalną – z miedzią. Znowu temat do myślenia. O ile oczywiście na 9 miesięcy temat się nie odłoży… Czekam na krwawienie, narazie czuję się dobrze,
    __
    Gdybym wiedziała że jest takie coś jak bezmiesiączkowy, że po 2 niższych, jeśli nie ma @, trzeba uznać za potencjalnie płodny… No i ta owulacja wcale po tym bezmiesiączkowym nie musiała być tak szybko – częściej podobno jest normalnie… a tu się tak pechowo poskładało… Biorę wiesiołek – normalnie go biorę, ale w połowie dawki, teraz biorę w normalnen – wiem, ze w drugiej fazie cyklu może mikroskurcze wywoływać i utrudniać tez zagnieżdżenie. Nie wiadomo rzecz jasna, czy w ogóle komórka jest zapłodniona, w sumie tylko 30% szans podobno na to jest, ale kto wie… CIĘŻKO naprawdę…
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Współczuję stresów, naprawdę.
    KARKO: Mam w ciągu maks. 5 dni zacząć krwawić, jeśli nie, szybko do gina

    Szybko, bo ...?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    no pewnie jest prawdopodobieństwo ciąży, może być też jakas komplikacja. Tak powiedział, że trzeba bedzie wtedy sprawdzić
    --
  9.  permalink
    komplikacja w związku z zażyciem Escapelle ?
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Miałam kiedyś podobną sytuację. Ekspertka zadała podstawowe pytanie: skoro 4 dnia wyższej został zaobserwowany śluz płodny to dlaczego szczyt nie został anulowany? Niepłodność rozpoczyna się 3/4 dnia wyższej wieczorem, ale pod warunkiem, że w tym czasie nie wystąpią żadne objawy płodności. Wyznaczamy wyższe po szczycie śluzu. Rotzer pisze też o tym, że rozpoczęciu niepłodności można już lekceważyć jakiś sporadycznie występujący śluz płodny, ale w tym przypadku (jak i w moim), ten 4 dzień wyższej mógł być decydujący.
    •  
      CommentAuthorJilly
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Może coś pomieszałam, ale z tego co czytałam to w cyklach poporodowych i tych bezmiesiączkowych to w nich nie wolno wyznaczać niepłodności względnej
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    alfaromeo, tylko że śluz o cechach płodnych może pojawiać sie przed miesiączką... jest to uzasadnione hormonami...Jilly, względnej nie miałam zamiaru wyznaczac i stosowac... Najpierw uważałam że to współzycie jest pod koniec poprzedniego cyklu... Gdybym wiedziała że zaczął sie nastepny, że w ogóle jest coś takiego jak cykl zakończony bez miesiączki, nie ryzykowałabym. Żałuję, liczę że nam się "upiecze"... Jestem teraz pod stałą codzienna opieka eksperta metody, wezmę udział w kursie rozwiniętym metody. Mam nadzieję, że błąd nigdy sie nie powtórzy
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2013 zmieniony
     permalink
    KARKO: tylko że śluz o cechach płodnych może pojawiać sie przed miesiączką...



    Owszem przed miesiączką może, ale po czwartej wyższej, w okresie już niepłodności bezwzględnej.

    Zobacz co Rotzer pisze:

    Wieczorem czwartego dnia po szczycie śluzu można przyjąć niepłodność jeżeli tego dnia nie ma jakichkolwiek objawów płodności.

    A u Ciebie sie pojawił w dniu czwartym śluz rozciągliwy, więc powinnaś wtedy go wziąć pod uwagę i szczyt śluzu przesunąć.
    A jakbyś go przesunęła to sama zobacz co się dzieje.
    Nie ma skoku, nie ma wyższych i nie ma mowy o niepłodności.


    I ja wiem czy to nowy wykres powinien być ?
    W cyklu z krwawieniem śródcyklicznym chyba się dalej na tej samej karcie nanosi obserwacje bo nowy cykl zaczyna się zawsze wraz z miesiączką a u Ciebie jej nie było raczej......
    --
  10.  permalink
    Alfa, Teo - macie rację. Pytanie tylko czy przypadkiem 3cia wyższa nie spełnia warunku +0,2st od linii podstawowej? Średnio widzę dokładnie wartości na tym wykresie. A jeśli spełnia ten warunek i w tym dniu Karko nie zaobserwowała żadnego śluzu, to chyba można było przyjąć że niepłodność zaczyna się 3ciego dnia wyższej wieczorem.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Jak dla mnie, to wcale w tym 19dc mogło nie być skoku. Można wykluczyć, że te dwie wyższe to zakłócone? Gdyby okazało się, że mogą być zakłócone, to wygląda to całkiem poprawnie, niestety ze skokiem tym późniejszym...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.