Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    " Dopiero po osttanim dniu RELATYWNIE NAJLEPSZEGO śluzu można interpretować wzrost temperatury. Po dniu szczytu z Bj może pojawić się S gorszej jakości." Więc nie chodzi o to, że nie może być już sluzu o cechach płodnych. Może być. Tylko on musi być GORSZEJ JAKOŚCI niż ten ze szczytu

    Treść doklejona: 22.11.13 13:27
    to ważne. dopiero mi dzisiaj pani Renata otworzyła na to oczy... MOŻE BYĆ PO SZCZYCIE I SKOKU ŚLUZ rozciągliwy, ale jesli jest rozciągliwy i biały to on jest GORSZEJ JAKOŚCI od rozciągliwego przejrzystego więc może być po szczycie
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    KARKO: MOŻE BYĆ PO SZCZYCIE I SKOKU ŚLUZ rozciągliwy, ale jesli jest rozciągliwy i biały to on jest GORSZEJ JAKOŚCI od rozciągliwego przejrzystego więc może być po szczycie

    Też to od p. Renaty usłyszałam. Że taki śluz to tylko pozostałość najczęściej,a nie że hormony nadal produkują i że nie powinnam przesuwać szczytu. Pomyślałam sobie - e tam, nigdy za wiele ostrożności.
    Ale mocno się zdziwiłam, bo p. Renata mi uświadomiła, że przez to przesuwanie szczytu na dni, kiedy tylko 1 nitkę niezupełnie rozciągliwą zobaczyłam, powoduje, że potem, gdy wyznaczam dni niepłodności wzgl. wg Doringa FAŁSZYWIE uznaję, że mam ją dłuższą. Oooo, taki zonk, ale w sumie prawda.
    Chciał człowiek być gorliwy, przykładać się, a w rzeczywistości bat na siebie kręciłam, bo np. zamiast uznać, że pierwszą wyższą po szczycie jest 21 dc, uznawałam dopiero 23 dc. W konsekwencji wyznaczając względną, wychodziło, że właśnie o te dwa dni mam więcej, a w rzeczywistości było to przekłamane.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    ha, racja ;) zonk jak nic ;)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Jakoś do mnie nie przemawia ten śluz gorszej i lepszej jakości. Na ogół jestem w stanie rozpoznać jakieś pojedyncze nitki Bj w śluzie niepłodnym i wiem, że to już resztki. Ale w tamtym cyklu naprawdę na zewnątrz było sucho, w przedsionku pochwy też, a śluz "wygrzebałam" z ujścia szyjki - przebył drogę przez całą pochwę i też mogłabym powiedzieć, że ma gorszą jakość niż ten piękny, wypływający Bj sprzed kilku dni. Chyba każda kobieta musi podejść do tego indywidualnie, znamy swoje organizmy i w sporym procencie potrafimy rozpoznać, kiedy to są pozostałości a kiedy nawrót śluzu. Sama jeśli bym na 100% odkładała, to by mi się czerwona lampka zapaliła gdybym zaobserwowała jakiś nawrót śluzu płodnego, bo to jednak może oznaczać, że organizm się do owulacji szykuje. Sa przypadki, kiedy owulacja zostaje zatrzymana - tak musiało być u mnie - organizm się przygotowywał, ale do owulacji nie doszło, a potem wystarczył jeden dzień ze śluzem płodnym i najprawdopodobniej dopiero odbyła się owulacja.
    Jeśli chodzi o wyznaczenie względnej to faktycznie można ją niesłusznie przeciągnąć, ale jeśli ten cykl będzie tym z najwcześniejszą niższą z zaobserwowanych 12 cykli, jeśli mamy jakiś cykl z wcześniejszą wyższą to niczego to nie zmienia. U mnie np. 1-2 razy do roku zdarza się cykl z pierwszą wyższą 13 dnia i to nią muszę się kierować. Chyba, że po porodzie coś inaczej jest - nie jestem biegła. No i też na lutealną trzeba patrzeć - w moim przypadku jej długość utwierdza mnie w przekonaniu że lutealna była dobrze wyznaczona. Ale to w cyklach poporodowych nie wchodzi w grę.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: Jeśli chodzi o wyznaczenie względnej to faktycznie można ją niesłusznie przeciągnąć, ale jeśli ten cykl będzie tym z najwcześniejszą niższą z zaobserwowanych 12 cykli

    Nie 12, ale wszystkich dotychczasowych.
    Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Ale chyba nawet na kartach INERowskich jest miejsce na wpisanie najwcześniejszej wyższej EVER, a nie takiej spośród ostatnich 12 cykli.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    Masz racje, sprawdzałam wczoraj na szybko i mi się pomieszało 12 z co najmniej 12.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    KARKO - jak sytuacja u Ciebie?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    Czekam na @... wczoraj bhcg w dwóch badaniach w dwóch laboratoriach poniżej 1... Dziś mam 11dfl. Czekam
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    A u gina byłaś, bo pisałaś, że jak przez 5 dni po tabletce krwawienie nie wystąpi, to potrzebna będzie pilna konsultacja.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    nie nie byłam, skontaktowałam się i powiedział, bym zrobiła betę
    --
  1.  permalink
    Karko, widzę że masz drugi dzień cyklu? Okres sam przyszedł? W którym dniu fl? Odczuwasz jakieś skutki tabletki po?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 1st 2013
     permalink
    Okres dostałam po 12 dniach fl. Nie udczuwałam żadnych skutków...
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeDec 1st 2013
     permalink
    a karmiłaś piersią przez pierwsze 24godziny po tabletce? bo mojej koleżance gin nie pozwolił a ciekawa jestem czy rzeczywiście nie wolno
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 2nd 2013
     permalink
    nie karmilam.ulotka mowi o 6godz.ja nie karmilam prawie 36
    --
    • CommentAuthormarmare
    • CommentTimeFeb 10th 2014 zmieniony
     permalink
    powiecie czy metoda ta sprawdza sie w praktyce
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 10th 2014
     permalink
    Tak- masz setki, jak nie tysiące wykresów udostępnionych...
    --
  2.  permalink
    marmare - sprawdza się - jeżeli stosujesz się ściśle do metody :wink:
  3.  permalink
    Czy alkohol może podwyższyc ptc? Jeżeli tak to ile???
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 21st 2014
     permalink
    Może podwyższyć, ale o ile to raczej osobnicza sprawa.
    --
  4.  permalink
    Luczynka dziękuję za odpowiedź; )
    •  
      CommentAuthorizzie1983
    • CommentTimeFeb 22nd 2015
     permalink
    Cześć dziewczyny.

    W końcu minęły 3 dni od rejestracji, więc mogę pisać :) Też zaczęłam stosować metodę objawowo-termiczną Rotzera. Zaczęłam obserwacje 12 dc dlatego, że najpierw czekałam na książkę Rotzera (którą przeczytałam już 2 razy), a potem na termometr owulacyjny, ale akurat trafiłam na początek okresu płodności. Jestem z siebie dumna, bo udało mi się odczuć "w", a jak o tym czytałam to byłam pewna, że nigdy nie będę w stanie tego wyłapać. A potem zaobserwowałam też "S". Temperaturę mierzę oralnie, dopiero od 3 dni, ale akurat zaczęłam w dobrym okresie, bo przed okresem płodności.

    Mam do Was pytanie - badacie szyjkę macicy?

    A tak w ogóle to strasznie mnie boli dziś podbrzusze i nerki. Podejrzewam owulację...
  5.  permalink
    Hej :) mam pytanie dotyczące temperatur. Zwykle temperatura po fazie lutealnej spadała mi w dniu okresu. Wczoraj dostałam lekkiego krwawienia (okres nieco wcześniej?), jednak temperatura wciąż była wysoka. Dzisiaj zaczął mnie mocno boleć brzuch i mam normalne krwawienie. Czy mimo wszystko mogę być w ciąży? Przed owulacją zawsze zabezpieczamy się prezerwatywami i nigdy nic się z nimi nie działo, jednak ten brak spadku temperatury mnie martwi. Czy temperatura u kobiety zawsze spada w tym samym dniu, czy może raz w dniu okresu, a czasem dzień przed, czy dzień po?

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!!
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    A dziś jaka była? Tez wysoka?
    -- []
  6.  permalink
    Tak, normalnie w drugiej fazie mam ok. 36,6-36,8 i dzisiaj miałam 36,7
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Czasami może być wyższa dzień czy dwa. Poczekaj do jutra, jak nadal bedzie wysoka to zrob test. O ile oczywiście jest to typowe krwawienie a nie plamienie. Miałaś kiedyś jakiś monitoring cyklu robiony? Masz potwierdzone owulacje? Bo nie zawsze wzrost temperatury oznacza odbyta owulacje.
    -- []
    • CommentAuthormadeline555
    • CommentTimeMar 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Na razie nie miałam monitoringu cyklu robionego, ale pewnie kiedyś będę musiała nad tym pomyśleć. Staram się mierzyć temepraturę, ale nie zawsze tutaj zapisuje. Krwawię dość jasną krwią, choć teraz popołudniu jest tego nieco mniej niż rano plus znów wraca silny ból podbrzusza, jaki często mam przy okresach. Dodatkowo na ostatniej wizycie ginekolog powiedział mi, że podejrzewa na podstawie objawów endometriozę, nie wiem, czy ma to jakiś wpływ.

    Aa, jeszcze pewnie mogę dodać, że od skoku temperatury do wczoraj miałam bardzo wrażliwe sutki i wczoraj wróciło do normy. Jak zawsze też w drugiej fazie cyklu miałam pełniejsze piersi, i teraz znów są "miękksze i lżejsze"
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeApr 3rd 2020
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie, a że chodzi o odczucie, które opisuje Rotzer to zadam w tym wątku. Otóż jak odróżnić czy opisywany przed niego "wodospad" jest faktycznie "wodospadem"? Miałam tak, że czułam, że coś "poleciało" i faktycznie w dotyku na zewnątrz było mokro, i na bieliźnie też było widać, ale jak poznać czy to taki śluz czy nie? O ile dobrze pamiętam jest to objaw wysokiej płodności...?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.