Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Ladybird a ten pojemnik to fajna sprawa, moja sis uzywa wszystkich akcesoriow z aventu wlacznie ze sterylizatorem. Pojemniki to moja sasiadka na allegro zamawiala bo u nas w sklepie ponad 30zl a na allegro chyba po cos ok 22zl byly.

    a jesli idzie o avent to ja polecam KUBEK NIEKAPEK i USTNIKI z aventu. my mielismy i kubek niekapek i ustniki ktore montowalismy na butelce avent. U nas Gabrysia smoczka nie chciala i nie potrafila z niego pic ale z tego ustnika soczki super pila odkad skonczyla pol roczku :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    co do podgrzewania w mikrofalówce jestem temu przeciwna... mikrofale zabijają witaminki!

    ten pojemnik chcę zamówić ale na allegro już taki tani nie jest bo z przesyłką wychodzi 25 + 8
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007 zmieniony
     permalink
    a tak ogólnie to zapraszam na STRONKę JULKI , która jest w trakcie tworzenia :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007 zmieniony
     permalink
    Lady tu masz allegrowy link , zobacz taniej bo niecale 23zl :)

    http://www.allegro.pl/item230517746_nowy_pojemnik_na_mleko_w_proszku_avent_od_ss_.html

    i od razu sprzedawca ma ustniki niekapki i szczoteczke do mycia butelek z aventu :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Ania Ty siedzisz dość mocno na allegro. POwiedz mi czy jeśli jest czas jak w przypadku tego pojemnika 10 dni do aukcji to wcześniej nie można go kupić ?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007 zmieniony
     permalink
    ANia co do diet - którą z nich używałaś bo przelotem jak spoglądałam tam są różne w tych zestawach co mi przysłałaś . Muszę sobie to podrukować i na spokojnie przestudiować!

    Znikam teraz spać - Julka śpi już od godziny a mi zostało do 1.30 niewiele snu :) o ile nie do 1

    Zmieniłam dzisiaj Julce mleko z NAN HA1 - hypoalergiczne na NAN1 zwykłe!

    Powiedzcie mi jeszcze jedno jakie mleko jest dobre? Czy pozostać przy NAN czy też powolutku wdrożyć inne może jakieś lepsze?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007 zmieniony
     permalink
    Lady jesli jest w jakiejkolwiek aukcji opcja KUP TERAZ to licytujesz i rzecz jest twoja. przelewasz kase a ten ktos wysyla ci ja od razu po zaksiegowaniu pieniedzy. nie ma czegos takiego jak czekanie. jedynie w auckjach z licytacja czeka sie do konca. w tej aukcji robisz tylko klik i juz jestes posiadaczka pojemnika avent :)
    no i pamietaj zeby po zakonczonej transakcji komentarze wystawiac bo stajesz sie bardziej wiarygodna allegrowiczka i jak kiedys zechcesz cos sprzedac to moze ci sie to przydac


    ps. Lady czy ja siedze dosc mocno to trudno powiedziec. po prostu szukam okazji zeby nie przeplacac w sklepi no i sama sie wyzbywam zbednych nam rzeczy, moim zdaniem warto :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Ania Ja jakoś nie mam cierpliwości i zbyt wielkiego zaufania do takich zakupów!

    są rzeczy, które będę niebawem zamawiała :))
    Chciałabym też powystawiać ale qrde nie wiem jak to wszystko poustawiać aby było dobrze... a nie mam pod ręką nikogo kogo mogłabym się poradzić :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007 zmieniony
     permalink
    ja siedze na necie bo czekam zeby o 23 nakarmic Krzysia. to jego stala pora. zasypia po 20tej pozniej karmionko przez sen ok 23 i spi ladnie do 2 :)

    co do diet to zasady sa takie same, jak sie wczytasz to zobaczysz. w kazdym tym dokumencie jest po prostu co innego, w 1 zasady co z czym i dlaczego, w drugim tabele w a kolejnym posegregowane grupy produktow a w jeszcze nastepnym gotowe przepisy


    co do mleka w centrum zdrowia dziecka najbardziej polecaja NUTRAMIGEN tyle ze on jest dosc drogi i do kupienia w aptekach i w prawdzie jest to mleko dla dzieci z nietolerancja bialka krowiego ale ponoc dzieci op nim nie maja problemow z kupkami. w stanach najpopularniejszy jest ENFAMIL ktory wszedl jakis czas temu na rynek polski, moja siostrzyca i jej wszystkie kolezanki w US uzywaja tego mleczka a i 2 kolezanki dzieciaczkow wczesnowiosennych ode mnie z miasta tez go kupuja (puszka kosztuje cos ok 25zl ale nie znam jej wagi). o NAN slyszalam i czytalam wiele dobrego wiec mysle ze jesli Julka nie bedzie miala po nim prioblemow ze skora czy kupkami to spokojnie mozesz uzywac
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Lady a zaufanie cooooz... sprawdzic trzeba dobrze sprzedawce i wiedziec czego sie chce :) ja np czesc rzeczy ogladam sobie w sklepie (np tak robie z bielizna, upatruje sobie biustonosz mierze w sklepie ale zamawiam online i nie tylko ja bo np moja sasiadka triumph nowy kupuje na allegro po 30 a nawet 40zl taniej niz w sklepie) nacielam sie w sumie raz ze babka nie wyslala mi towaru i dostala nega ale jakas kosmicznie duza kasa to nie byla wiec mozna odzalowac. po prostu rzadziej bede ufala ludziom z czerwonymi gwiazdkami :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    jestem zla na pogode... splatala nam mega figla :devil: Krzysiowe ubranko jest ciut przy lekkie na chrzest i bede musiala kombinowac dodatkowo z jakims sweterkiem wrrrrr
    no i jeszcze moja kombinacja ubraniowa tez nie wypali i lece dzisiaj poszukac jakiejsc kiecki z zakladanym dekoltem bo w ten co mam albo w cycach sie nie mieszcze albo jak juz wleze to w razie czego nie dam rady nakarmic.. tylko gdzie ja kupie keicke przy moich magicznych 114cm w cycu??? chyba od rozmiaru 48 szukac zaczne tylko gorzej z reszta... nie chce wygladac jak w worku!!!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Aventa zaczęłam używać 6 lat temu przy Kubie - zaczęłam od 1 butelki którą Bobas dostał w prezencie i mi podpasowała więc kupiłam kolejną, potem następną rzecz i kolejną :) i tak się zaczęło. Teraz posiadam Aventowski zapasik akcesorii - laktator, pojemniczki, butelki zwykłe - małe, średnie, duże i na woreczki, woreczki do nich, sterylizator mikrofalowy, wkładki wielorazowe. Jedno na co zaczynam narzekać to wkładki - w nocy mi przeciekają - a właściwie nie w nocy ale jak Mała je.
    Wychodzę z założenia że nie trzeba wydawać kasy na coś co nie jest niezbędne i można to zastąpić w inny sposób - dotyczy to między innymi podgrzewacza. Jeśli mogę zagrzać mleczko w kubeczku z wodą to będę tak robić, a jak nie ma czasu na te 5 minut to jest 20sek w mikroweli. Czy mikrowela zabija witaminki - pewnie tak ale jak raz na jakiś czas mała dostanie mniejszą ilość witaminek nie stanie się jej nic.
    Biedroneczko ja jestem przeciwnikiem mieszania mlek (np Bebiko z Nan) zarówno i Kuba i Gabi bardzo źle znosili te zmiany - od zatwardzeń po rozwolnienia. Nan jest produkowane przez Nestle a że potem bede uzywala kaszek nestle i mlek "junior" to po wykorzystaniu tej paczki Bebilonu co mam przechodze na stałe na Nana - jak dla mnie najbardziej sprawdziło się przy maluszkach.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Aniu z pewnością coś znajdziesz....

    Ja to spodnie mam na chrzest brakuje mi góry jeszcze tzn jakiejś bluzki i żakietu... w cyckach nic z tego co mam w szafie mi się nie mieści wrrr więc wykorzystać to będzie bieda!

    Do Julki mam upatrzone ciuszki ale cenowo na razie mnie powstrzymują... sukieneczka śliczniutka no i nie wiem jak rozmiarowo mała mi urośnie do 23 września!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    A co do chrztu ... nasza przyszła chrzestna powiedziała że kupi ubranko dla Weronisi ... aż jestem ciekawa co Magdusia wymyśli ale z 2 str chciałabym by to było coś delikatnego i skromnego a nie mini suknia ślubna... muszę jej to powiedzieć :) Ja mam jakąś garsoneczkę ale nie wiem jak to będzie bo chrzcimy się na sam koniec września i naprawdę boję sie pogody :( Jeden problem to u mnie buty - nie wiem jakie kupić jakie założyć - w adidasach sie nie da a w innych niewygodnie mi. Ehh trzebabedzie poszukać jakichś
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    Ja kupilam Krzysiowi komplecik na 74cm i cale szczescie bo jest akurat :) spodnie moglyby byc z centymetr krotsze ale wtedy kamizelka moglaby sie nie dopiac :)

    Lady a co ja mam powiedziec z biustem?? przed ciaza 101 a teraz 114??? tylko elastyczne rzeczy na mnie pasuja
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    a Ja sukieneczkę będę chyba Julci kupowała :)) mój M chce aby ona wyglądała ślicznie i to co widzieliśmy to nam się bardzo podobało! Teraz tylko kwestia finansowa i będzie OK...
    Na razie to starsza córa wymaga inwestycji przed szkołą! Książki jak na razie w niepełnym komplecie to wydatek 250, dzisiaj idziemy po resztę. Zeszyty i potrzebne rzeczy równe 100 złotych liczę, że jeszcze jakieś 100 wydam co da łącznie kwotę 450 - nie wspominam już o mundurku i o stroju do ćwiczeń wrrr gdyż chodzić będzie do sportowej szkoły!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    Aniu Ja jednak kocham swoje B hi hi hi a teraz na razie jeszcze C. Wszystkie bluzki jakie mam są dopasowane i teraz żadna z nich nie pasuje :)) w biuście oczywiście :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    Lady no ja tam lubie swoje C przedciazowe ale teraz przeciwko tym tez nic nie mam a zwlaszcza maz :D w bluzki mocno powycinane sie mieszcze bo sporo z dodatkiem spandexu mialam ale zadna nie jest wystarczajaco kosciolowa. no ale znalazlam kiecke w ktorej bylam u znajomych na weselu i ktora po prostu mocniej mi sie na cycu opiela ale fajnie wyglada. od biedy anwet dam rade nakarmic :) po prostu na czas zasiadu w domku pzygotuje sobie drugie wdzianko :D

    a co do wydatkow szkolnych to wierze ze sa spore... my na ksiazki Gabrysi do pieciolatkow wplacilismy 50zl, na wyprawke na poczatku roku bedzie jesli sie nie myle 90zl plus pozniej komitet. ale co tu duzo mowic wczoraj na kapcie adidaski i gumaczki wydalam ponad 100 :devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    im starsze dziecko i klasa wyższa tym wydatki się zwiększają! Na razie wydaję z Julki becikowego i cieszę się, że jest z czego :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    ehh no ja książki dla Ani (część używanych) już mam, dla Kuby książki już zapłacone w przedszkolu. Zostaje mi wyprawka przedszkolna dla Gabi i Kuby (kapcie piżamka przybory kosmetyczne). Jeszcze muszę Ani kupić zeszyty i przybory szkolne, ale jakoś mi się nie chce latać teraz po sklepach... no i wyprawka dla mnie bo od 15.09 zaczyna się i mój semstr :devil: Kase z becikowego częściowo wydałam na Małą i dzieci a reszta zostaje na moją szkołę i chrzciny ... ehhh i tak mało jakoś tej kaski :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    And a ty na jakim kierunku jestes i ile to trwa? ja musze w koncu wydrukowac prace i dac do oprawienia zeby jeszcze po niedzieli wyslac
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    Ja sobie teraz robię uzupełniające 2 letnie - informatczne - administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi, a jak to skkończe to może pójdę też na 2 letnie ale grafike komputerową– organizację reklamy... chyba że mi zbrzydnie informatyka i komputery i przestanie przynosić jakieś dochody - to wtedy się przekfalifikuje :D
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    ale Wam tych szkół zazdroszczę hmmm Ja to może na drugi rok wybiorę się też na jakieś uzupełniające :))
    To sama uciecha śmigać na zajęcia :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Julka dzisiaj od prawie 3 w nocy dała mi popalić niespaniem :(( jestem KO
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    dziewczyny podrzuccie mysl co moze byc na koreczkach - szaszlyczkach jeszcze? mam szynke oliwke ser i pieczarki marynowane.. moze dorzucic papryke?? co wy dajecie??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Lady ja poszlam spac grubo po 23 i od 5 rano na nogach jestem.. najpierw wielki kleksior i ufajdolil sie Krzys po pachy a pozniej to juz szkoda mi czasu na zasypianie bylo i za robote na chrzciny sie wzielam. mam tez za soba zakupy i przytachanie do domu ponad 13kg... ooooj ciezko bylo ciezko
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Aniu papryczka dobry pomysł bo nadaje fajniusi smak ale może być co drugi szaszłyczek :)) może i też być cebulka dymka :)

    No u mnie do chrztu jeszcze troszkę czasu pozostało ale mam już całe menu co będzie na stole podane :))

    Chrzciny u mnie o 17 więc w domku wylądujemy grypą 23 osób pewnie około 19.30 więc od razu poleci kolacja gorąca :) potem ciasto i kawusia no i na koniec zimna płyta...
    U mnie wsio będzie robiła kucharka. Kobieta jest thebeściara :)) potrafi tak ugotować, że palce lizać a mi już jęzor na to jej menu wisi :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    frankfuterki pokrojone w krążki czy też paróweczki koktajlowe świetnie się nadają :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Zastanawiam się czy iść pod prysznic czy nie... mała śpi ale jak się obudzi to mogę jej nie słyszeć wrrr.... strasznie nie lubię jak ona płacze a dzisiaj w nocy nie chciałam jej brać na ręce to się napłakała a raczej nakrzyczała w łóżeczku. W końcu włozyłam głowę do łózeczka i przytuliłam się nie niej szeptając do uszka i jakoś udało mi się złagodzić ten krzyk.... w końcu zasnęła!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2007 zmieniony
     permalink
    Lady ja to z zarelkiem jestem niedogodzona i najbardziej lubie kuchnie mame i cioteczki ktora mieszka na stale w USA. Smialam sie do mamy ze ona robi za catering :) menu tez obmyslone bylo dawno tyle ze uleglo zmodyfikowaniu bo wstepnie mial byc chrzest w poludnie ale na caly wrzesien terminy byly zajete takze jest o 18 i licze ze na 19 bedziemy juz w domku. czemu wam tak dlugo zejdzie???

    a co do cebulki to nie bede dawala bo ja cebuli nie jadam i goscie tez nie. mieska chyba tez juz nie bede wrzucala skoro jest szyneczka... szkoda ze nie udalo mi sie kupic pomidorkow koktajlowych bo byloby super zwieczenie calosci :(

    U nas dzisiaj jest z nami 13osob + maluch roczny a jutro kolejne 6. niestety nasze mozliwosci lokalowe sa kiepskie i dzisiaj bedzie z pewnoscia usadzanie ciekawie wygladalo ;)
    policzylam ze na jedzonko z tortem poszlo nam 450zl plus 150zl oplaty w kosciele. ubrania dla malego nie licze. w sumie nie jest zle :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Co ty miałaś za opłaty w kościele takie duże?
    U mnie wyszły one 50 złotych.
    Ubranka jeszcze nie mam ale liczę, że 150 będzie mi dane poświęcić!
    Co do jedzenia to nie wiem ile mnie wyjdzie!
    Kucharka bierze 250 a jej pomocy ile dam też nie wiem z pewnością nie więcej niż 100 więc na jedzenie pozostaje mi 700 i mam nadzieję, że to wystarczy!

    Moje menu będzie taki ( nie Ja tworzę więc mogę się pochwalić )

    gorąca kolacja:
    sznycelki i z indyka, pierś nadziewana, roladki faszerwoane, trójkąciki schabowe, ziemniaczki i zestaw surówek

    kawa, ciasto, napoje, herbata

    zimna płyta:
    ozorki w galarecie, wieprzowina faszerowana w galarecie, galantyna z kaczki francuskiej, polędwiczki ze schabu nadziewane, pieczeń rzymska kolorowa, pieczywo, masło, pieczarki marynowane, kura nadziewana

    Przyznam, że nawet nie wiem jak połowa tego smakuje.... z pewnością w wydaniu tej kucharki będzie pyszne i mam nadzieję, że goście się najedzą :))
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    jeju a tu znowu o żarełku :bigsmile: normalnie chyba jesien idzie :)))
    ale macie super już chrzcicie, tyłki macie wygojone , dzieciaki przy sobie ......:wink:....a ja jesio muszę uzbroic się w cierpliwośc :tooth:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    zibi doczekasz się i Ty bo przecież Tobie tak mało zostało czasu :))
    Tyłek mój jeszcze się goi ale już lepiej niż było jednak M nie pozwalam się ruszyć jeszcze...
    Lekarz mnie tak poszył, że szkoda gadać - cholerny rzeźnik! Będę się rok zabliźniała a i tak będę czuła szewek :((

    Ja to chyba nigdy nie zrzucę tych plusiaków wagowych jak tak będę czytała o jedzeniu bo aż mnie ssie :))
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Ladyma prawo Cię tyłek długo bolec Julka była duża , mnie jak nacieli przy córce a ważyła 3600 to przez miesiąc siadałam bokiem i miałam wrażenie że mi prawy półdupek z lewą nogą zszyli :bigsmile:a co do wagi to moja siostrzenica przetestowała diete kopenhadzką schudła 8 kg w miesiąc .....ja też pewnie będe musiała pózniej o czyms pomyslec :wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    jesli idzie o diete kopenhaska to ja na niej raz schudlam 11kg a pozniej po 2 latach 8 :) zdrowe to to nie jest ale tez jak skoncze karmic ja zarzuce. dzialam niezawodnie

    Lady oplaty w kosciele to 75zl za akta, 50zł za intencje (bedzie Msza za zdrowko dla Krzysia) plus licze ze 20zl damy jak beda zbierali "po ofierze"

    a jesli idzie o jadlospis to moje menu w porownaniu z Lady jest cienkie ale tez napisze
    na poczatek pojda koreczki (ja na to mowie jezyk bo wbijam je w kapuste)
    zupa serowo pieczarkowa z mini kulkami drobiowymi
    zrazy zawijane z frytkami + surowka (kapusta pekinska ogorek pomidory w sosie vinegrette)
    skrzydelka i udka z kurczaka nadziwane pieczarkami
    salatka mexykanska, krolewska i tradycyjna warzywna
    wedlinka w tym schab w galarecie
    sledziki (mama wlasnie oznajmila ze na 2 sposoby)
    a na slodko z ciast kajmak, przekladany biszkopt tradycyjny z makowym z serkami homoniewiadomo oraz torcik :)
    mialy byc jeszcze lody ale dzieciaki i sis swiezo po anginie wiec zrezygnowalam
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Ania w z Twojego menu ta zupa serowo pieczarkowa mmm lubię ser i pieczareczki i to świetnie brzmi aż mam pypcia :))

    Zibi no na szczęście siadać mogę już normalnie :)) ale za to hemoroid jak się odzywa to mam wrażenie, że mi ktoś granat do tyłka wsadził :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Różnica naszych stołów jest taka, ze Ja nie robię tej imprezy a Ty sama z mamą wsio !
    Z pewnością gdybym robiła sama to też przy pomocy mamy, która wiele lat była kucharką!

    Wystarczą mi coroczne urodzinowe więc tę jedyną mogę sobie podarować i nie muszę w kuchni siedzieć :))

    Mam nadzieję, że nie będzie to deszczowy dzień bo ogólnie robimy wszystko u teściowej na domku. W ładną pogodę można byłoby wyjść na taras lub do ogrodu a tak to kiszka w domu!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    a jeśli idzie o słodkości to z utęsknieniem czekam na ciasto wyrobu znajomych mmm niebo w gębie albo tort - sama nie wiem co zamówić ....
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    STRONKA JULKI - ZAPRASZAM :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    No ja za kucharzenie nic nie place tylko produkty :) jedynie tort zamawiamy bo z tym duzo roboty a reszte ciach robi mamuska, jej sa najpyszniejsze jak dla mnie :)
    Moja mama jest kucharka i ciastkarka z zamilowania a ja mam to chyba po niej tylko ostatnio cos nie mam czasu i okazji zeby skrzydla rozwinac :wink:
    jak dzwonilam po lokalach to ceny za jakis taki zestaw do sensu wahaly sie od 55 do 80zl. najbardziej mi pasowal taki za 65 zl wiec wyszloby same 850 za jedzonko i jeszcze do tego dokupic ciasta by bylo trzeba. w wersji "samorob" wychodzi o polowe taniej no i znajac moja mame to jeszcze kilka dni bedziemy dojadali hihihi.


    cale szczescie ciut sie ocieplilo i moze nie bede musiala Krzynia odziewac w sweterek. wezme kocyk jednak bo w kosciele moze byc chlodniej zwlaszcza ze to dosc pozno bedzie.. u nas slonko na przemian z deszczem ale na termometrze 20stopni.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007 zmieniony
     permalink
    Aniu Ja postawiłam na wygodnictwo :)) Nie znoszę w takie imprezy stać w kuchni i zapierdzielać kiedy mogę poświęcić ten czas dla gości, którzy przyszli na ten uroczysty dzionek :)) a jak wiadomo chrzest jest tylko raz...
    Urodziny to coś innego więc tutaj mogę pałaszować w garach sama :))

    Moja mama chociaż lata pracowała w kuchni i jej jedzenie również mi wybitnie smakuje to nie ukrywam co kuchara wyuczona i do tego z zamiłowania to kuchara :)) Pani, która będzie mi wszystko przygotowywała to kobieta na wagę złota :)) uwielbiam jej kuchnię :)) nigdy jak do tej pory nie zawiodła a i menu zawsze mi inne podawała na imprezy - mało kiedy się powtarzało :))
    Mamę moją chociaż kocha gotować etc. nie będę goniła do pomocy w kuchni dla mnie to bardzo ważny gość :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007 zmieniony
     permalink
    NIEDAWNO AGA NAPISAłA MI TAK:

    aga1976 Aug 24th 2007
    lady - moze i projektor to fajna rzecz, ale te karuzelki mają strasznie blade kolory i bałabym się,ze maluch nie zainteresuje się nimi...

    (MOWA O KARUZELI Z FIRMY FISHER PRICE )

    Czytając książkę JęZYK NIEMOWLąT natrafiłam na taki fragment:

    cytat ze strony 146

    Ogólnie biorąc, do łóżeczka noworodka można włożyć najwyżej jedną lub dwie zabawki. Zmieniamy zabawkę, gdy niemowlę przestaje się jej przyglądać.
    Zalecam ostrożność, jeżeli chodzi o kolory; intensywne barwy działają pobudzająco, natomiast pastelowe uspokajają. Możemy wybierać kolory zabawek, które wywołują pożądane efekty, i dostosować je do pory dnia.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007 zmieniony
     permalink
    Właśnie studiuję dietę:

    UWAGA !

    Lunch i obiad można zmieniać nawzajem, jeśli będzie to miało miejsce tego samego dnia. Dieta zmierza do zmiany przemiany materii, co prowadzi do tego, że po 13 dniu możesz jeść normalnie bez obaw tycia przez pierwsze dwa lata. Jeżeli dietę przeprowadzisz rygorystycznie, zgubisz nadmiar tłuszczu (7-20 kg). Kurację przeprowadza się 13 dni i ani jeden dzień więcej ani mniej.

    Jeżeli podczas kuracji wypijesz lampkę wina, piwo, zjesz słodycze albo żujesz gumę do zucia, jesz dodatkowe jedzenie, to przerywasz kurację od razu i w związku z tym ginie efekt. Jeżeli kurację przerwiesz przed upływem 6 dni, możesz ją powtórzyć od nowa po 3 miesiącach. Jeżeli kurację przeprowadziło się punkt po punkcie we wszystkim, nie można jej absolutnie powtórzyć szybciej niż po roku. Zaleca się jednak, aby kurację powtórzyć po 2 latach (jeśli to potrzebne). Ze względu na długość kuracji jest ją trudno zaplanować, należy się upewnić czy w tym czasie nie jesteśmy zaproszeni do znajomych na urodziny czy inne przyjęcie.

    Jeśli jesteś głodny – wypij szklankę wody. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie!!!

    DZIEŃ 1, 8

    Śniadanie:1 kubek kawy, 1 kostka cukru
    Lunch:2 jajka na twardo, gotowany szpinak , 1 pomidor
    Obiad:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną

    DZIEŃ 2, 9

    Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
    Lunch:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną
    Obiad:1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

    DZIEŃ 3, 10

    Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka
    Lunch:gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor
    Obiad:1 plaster szynki, 2gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną

    DZIEŃ 4, 11

    Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru,
    Lunch:tarta marchewka, jajko na twardo, twarożek naturalny
    Obiad:sałatka owocowa,2-3 szklanki jogurtu naturalnego

    DZIEŃ 5, 12

    Śniadanie:duża tarta marchew z cytryną
    Lunch:duża chuda ryba
    Obiad:1 befsztyk, sałata i brokuły

    DZIEŃ 6, 13

    Śniadanie:kubek czarnej kawy, kostka cukru
    Lunch:kurczak, sałata z olejem i cytryną
    Obiad:2 jajka na twardo, duża marchewka

    DZIEŃ 7

    Śniadanie:kubek herbaty bez cukru
    Lunch:kawałek chudego grilowanego mięsa
    Obiad:NIC


    A GDZIE KOLACJA???
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2007 zmieniony
     permalink
    a my sie znowu karmimy... nie iwem ktory to juz raz dzisiaj ale Mlodemu udziela sie mamine przejecie i tez jakis niedogodzony jest... no i co najgorsze jada czesto a malo... oby w kosciele nie bylo wersji karmienie na zakrystii :)

    Lady jesli idzie o karuzelke to z doswiadczneia znajomych wiem ze fisher sie nie przyjmowal. kolezanka wieckupila inna polska ale taka mocno kolorowa i dziecko bylo zachwycone a fisher sprzedala na allegro :) ja teraz patrzac po Krzysiu to widze ze kolorowe gruchaweczki i zabaweczki bo bardziej pociagaja. dostal od znajomych grzechotki i przytulanki takie pastelowe i te zupelnie olewa.

    a co do dietki - ona ma tylk o3 posilki :) ja rozlozylam sobie to tak ze sniadanie jadlam ok 9, lunch ok 14 a obiad przed 18 :) przez pierwsze 2-3 dni odrobine czuc glod ale pozniej w sobote juz nie jestes w stanie zjesc tego co dieta przewiduje. bo wiesz jak tam napisane ze salata to mozesz zjesc jej i glowke :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    aha i tak 2 j 9 dnia to nie sa 2 czy 3 szklanki tylko 2/3 (dwie trzecie) szklanki :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Ania dobrze, że lunch można na porę obiadową a obiad na kolację przenieść :)
    Zastanawiam się tylko czy da się w tym wytrwać te 13 dni bez pokus :))
    Powiedz mi Aniu czy kurczak albo ryba są jakieś proporcje no i czy to ma być gotowane czy smażone ?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    CO do Julki to zauwazyłam, ze ona obserwuje w sypialni miejsce gdzie są halogeny oraz szafa zabudowana o czarnych obrzeżach.... Na razie karuzeli jej nie kupuję - jeszcze poczekam... Zamówiłam za to pojemniczek na sypkie mleko - ten z 3 przegródkami!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    a tutaj link do DIET
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Lady tyle ze ta dietka dzienna wartosc ma ok 550-600kcal i pozniej po niej NIE WOLNO zaczac jesc normalnie tylko stopniowo zwiekszac wartosc kcal po jakies 150. ja wlasnie po tej dietce zastosowalam nielaczenie i w sumie zgubilam 27kg po leczneiu hormonalnym na ktore to nie dzialaly zadne plaze poludnia czy montignac

    mozna te 13dni jak dla mnie wytrzymac bez problemu, troche samozaparcia i do dziela :)
    nic nie moze byc smazone, wsyztsko gotowane.
    befsztyk wolowy ok 15-20dag, szynki ok 10dag, ryby 1 filet taki sredni najlepiej dorsz lub pstrag pieczony w folii lub gotowany, nie wolno uzywac soli ale mozna pieprz i ziola, zamiast szpinaku mozna jesc brokuly lub kalafiuta.
    jak dnia 6 jest kurczak to ja sobie robilam udko z przedluzaczem i ledwo zjadalam :) aha wolowine mozna zamiennie stosowac z piersia z kurczaka ale wtedy ponoc jest slabsze dzialanie
  1.  permalink
    lady - ja juz czytałam kilkukrotnie "Jezyk niemowląt" i czesc z metod z powodzeniem stosuję.
    Tylko ,ze ja zupełnie inaczej rozumiem przytoczone przez Ciebie zdanie - wg mnie Tracy ma na mysli to,zeby nie zarzucac dziecka wieloma zabawkami bo nadmiar bodźców wzrokowych może byc szkodliwy. Jednak ta jedna lub dwie zabawki o których pisze maja byc własnie kolorowe - a nie pastelowe, alby pobudzac malucha do aktywnosci w ciągu dnia. Wieczorem lub przed dzienną drzemką wymieniamy zabawkę na tą, która ma mało intensywne kolory.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.