Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Znając mojego wrażliwca - szczypior może być nietknięty do końca świata ;)

    Ewentualnie hodowla pleśni na pieczywie (pamiętacie z lekcji biologii?). Opcja trochę hardcore'owa, ale efekty szybkie :tooth: A to coś żyje :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Marion - padłam :)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    W Zielonej Górze tyle płacę. Wiem, że tanio i coś mi się zdaje, że drugiej takiej nie znajdę.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Melodie: W Zielonej Górze tyle płacę.

    Ooo, witaj krajanko :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Nie mieszkam już tam, ale bywam. Lubię Zieloną, fajna jest. :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Melodie: Nie mieszkam już tam, ale bywam. Lubię Zieloną, fajna jest. :)

    Ja przyszywana. A czy lubię? Na razie toleruję :wink:
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    A długo tam mieszkasz już?
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Ulcia, u nas ta fasola z imieniem z empiku od dwóch tygodni nawet nie wykiełkowała, więc nie wiem czy to taka szybka akcja...
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    My mamy zasadzone wszelkie nasiona zebrane w jesieni: noski jesionowe, kasztana, zoledzia, nasiona dmuchawca. To ostatnie wzeszlo najszybciej, ale teraz ciezko by bylo chyba namierzyc jeszcze :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Ulcia, u nas ta fasola z imieniem z empiku od dwóch tygodni nawet nie wykiełkowała, więc nie wiem czy to taka szybka akcja...


    Ja z dzieciakami w przedszkolu tak solidnie podlałam, że powstało błotko ;)... Wtedy rozwój fasoli ruszył ;)... Dopóki uważałam, aby nie zgniła, to jak wrzuciłam, tak nic się nie działo :P... Oczywiście potem już odczekałam by ziemia przeschła, bo jednak faktycznie zgnić może...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    A ja polecę dodatkowo pestki z pomarańczy/mandarynki/cytryny. Ładne drzewka można wyhodować :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny. :)
    Wrzucę dzisiaj do ziemi fasolę (Jaś) i cebulę - zobaczymy czy ruszy.

    Treść doklejona: 08.12.15 17:28
    I dzięki za opinię o tej fasolce z Empiku, bo właśnie chciałam po nią jechać, ale sobie daruje :) w takim razie.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    ja to bym tą fasolkę na gazie hodowała :) Robiłam tak zawsze w przedszkolu i fajnie można obserwować kiełkowanie i wszystkie etapy wzrostu :) Dzieci były zachwycone :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    jeszcze pietruszka dosc szybko zielone pusci
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    A może jest tu jakis informatyk?
    Chcialam sie zalogowac do banku online a tu taki kwiatek mi wyskoczyl:
    sfgg
    Ja juz nie mogę z tymi zabezpieczeniami, ciagle jakies aktualizacje, certyfikaty, kto do tego ma glowę
    :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    A miałaś w pasku na początku "https" ? Kurcze, jak tak napisałaś o tych zabezpieczeniach, certyfikatach itp to się zaczęłam obawiać czy tylko w "moim" banku tego nie mają? Nie obawiają się włamań? Chyba zbyt beztrosko podchodzą:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Azja zgłoś do banku najlepiej
    Frances na bank w Twoim banku też mają takie zabezpieczenia ;) te wszystkie certyfikaty etc to zazwyczaj działają w tle aplikacji - tzn nie są wyświetlane jeśli połączenie odbywa się prawidłowo
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Ulcia, ładnie też kiełkuje pestka awokado. Hoduje się toto w wodzie i ma spektakularny wygląd :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    obe: Hoduje się toto w wodzie i ma spektakularny wygląd :)

    Jak to w wodzie? Tak normalnie wrzucasz do szklanki z wodą i już?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Ja pestkę awokado wrzuciłam do ziemi i normalnie wyrosło. Próbowałam w wodzie, metoda na wykalaczki, ale nic z tego nie wyszło.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Jahe bo warunek zeby na wykalaczkach wykielkowalo jest taki ze to musi byc w miare swieze avocado (nie moze byc bardzo zdrewniale i nie mozna uszkodzic pestki nozem); nam wypuscilo kielki ale potem je wywalilam bo mi smierdziec zaczelo mimo ze zmienialam wode, tyle ze ja nie robilam na wykalaczkach a w takiej zwezajacej sie szklance trzymalam, tak z polowe zamoczonego, aha zaczelo dopiero po kilku tyg pekac wiec tu trzeba byc cierpliwym

    w ziemi tez wykielkuje ale z tego co pamietam to dopiero wtedy jak bedzie mialo baaaardzo mokro (takie blotko wrecz) i mu sie warunki szklarniane stworzy, ja przykrywalam doniczke torebka i stala na slonecznym oknie; niestety wiele nie naroslo bo juz w miare przyzwoite bylo jak poleglo - zreszta jak wszystkei rosliny u nas w domu bo zapominalismy podlewac
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Fajnie jeszcze kłącze imbiru potrafi zakiełkować w ziemi. Wyrasta spora roślina, a przy odrobinie cierpliwości można się świeżych kłączy doczekać :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Hydzia, ja wlasnie zrezygnowałam z awokado w wodzie, bo mnie wkurzało to wymienianie wody itd.
    A w ziemi nic nie przykrywalam i błotka nie stworzyłam :) wykiełkowały wszystkie 4 pestki :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Ale Wy macie fajne pomysły na "uprawy" :))
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    My robiliśmy na wykałaczkach i nic nie trzeba było zmieniać, bo był dostęp powietrza. Przy zwężającej się szklance po prostu ono zaczęło gnić. Pękło po dwóch dniach a po półtora tygodnia wypuściło korzonek :) Teraz ma już chyba ze 4 liście :)
    I było nacięte nożem, na bank.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2015 zmieniony
     permalink
    A ktoś tu kiedyś jeszcze polecał uprawę sałaty w puszce :) No a my co roku uprawiamy kiełki w kiełkownicy, też jest z tego sporo radości, a przy okazji coś zdrowego na tę porę roku.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Rany dziewczyny, ale mnie zainspirowałyście :D Spróbuję z cytryną, awokado i imbirem :) Mi ostatnio wypuściła szczypior cebula, trzymana w drucianym koszyku :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Moje dzieci kiedyś w pełnej konspiracji powciskały do każdej doniczki w domu po ziarenku z pewnego drzewa rosnącego blisko naszego domu i jaka radość była po paru tygodniach, jak one wykiełkowały ;) Bo oczywiście zdążyły o tym zapomnieć. Hania zdecydowała, że trzeba te sadzonki podarować dziadkowi, który jest pasjonatem ogrodu i teraz jedna rośnie już całkiem spora w donicy u moich rodziców.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Mi ostatnio wykiełkowała palma daktylowa (ma już koło 50 cm) - wsadziłam po prostu pestkę z suszonego daktyla do donicy z innym kwiatem :bigsmile: Moja mama ma takie palmy daktylowe z pestki już kilkunastoletnie.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Ulcia, ładnie też kiełkuje pestka awokado.


    No popatrz. Moja mama do ziemi wrzuciła. Nie powiem... Juz pestka została spisana na straty, bo długo, długo... bardzo długo nic się nie działo... I nagle mama zauwazyła, że "kiełkuje"...

    Może te pestki jakoś "sezonowo" wypuszczają????
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Dziewczyny a czy jeśli na ulotce leku nie ma ani słowa na temat tego czy dzieci moga/nie mogą to znaczy, że mogą?
    Chodzi mi o tabletki emskie.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Teo jest na nich informacja "Osoby dorosłe i dzieci od 6 roku życia: ssać powoli 1 pastylkę 3-5 razy dziennie."
    Ktora wskazuje ze dla dzieci od 6r.z
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    No właśnie nic takiego nie ma. Oraz one nie są do ssania tylko do rozpuszczenia w wodzie/mleku.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    A co to w ogóle jest te tabletki emskie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Takie musujące, na ból gardła, kaszel.itp.
    Działają również wykrztuśnie.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Faktycznie jak musujące to nie ma (na tych do ssania zapewne ten wiek podany od 6rz bardziej ze względu bezpieczeństwa niz jesli chodzi o skład)
    wg mnie jak nie podane to można
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Sprawdziłam i nasz awokad (to chłopak jest) ma już 8 liści. Jak nie zapomnę to Wam jutro wstawię fotkę. W pracy hodujemy, jako alternatywne źródło dochodu ;)))
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    Tworzyliśmy dziś z Synkiem domek piernikowy - jest, jaki jest, ale własny :wink: Jeszcze tylko muszę go ubrać dookoła, ale na razie nie mam materiałów.
    Nie chcecie wiedzieć jak wygląda kuchnia.... :tooth:

    --
  1.  permalink
    Livia cudo :) Skąd wzięłaś formę na dach? Nigdy czegoś takiego nie robiłam, stąd moje pytanie..
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Dostałam od Mamy takie coś:
    oo

    Ale nie mam pojęcia gdzie kupiła. Części domku są gotowe, ale sklejac i dekorowac trzeba własnymi materiałami i we własnym zakresie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    Piękny! My dzisiaj też ten sam robimy :))) i choinki z szyszek!
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    Ale miałam zonka z lukrem - nie doczytalam na opakowaniu, ze "icing sugar & egg white" i dalam całe jajo... No i kogel mogel wyszedł, a nie lukier :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    my tez dzisiaj pierniczylismy tyle ze bardzziej tradycyjnie bo pierniczki i zwykly piernik
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    To i ja się pochwalę, chociaż dach domku to już moja robota, bo chłopcy odmówili współpracy :D Za to mamy szyszkowy las, a raczej jego początek dopiero. Boże, nie wiedziałam, że takie duperelki i roboty "ręczne" mogą sprawiać tyle przyjemności :)))

    2

    Treść doklejona: 12.12.15 21:32
    Swoją drogą dopiero zauważyłam, że drzwi są do góry nogami :)))) coś mi nie pasowało :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    _Fragile_: Swoją drogą dopiero zauważyłam, że drzwi są do góry nogami :)))) coś mi nie pasowało


    padłam :rolling::rolling::rolling::tooth::tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    U nas dzisiaj było pieczenie pierniczków. Z nadzieniem i zwykłych na choinke. Została jeszcze prawie połowa ciasta i jutro będziemy kończyć :))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    _Fragile_: Swoją drogą dopiero zauważyłam, że drzwi są do góry nogami :))))

    schodki dorysuj / dorob :D
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    Frag, ja nawet nie zauważyłam:tooth: u nas też dzisiaj było pieczenie pierniczków, ale prawie wszystkie zezarlismy:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 13th 2015
     permalink
    Dajcie przepis na pierniczki na choinkę!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Pepper, ja robię te. Tylko nie zapomnij zrobić dziurki, ja zapomniałam :DDD

    sardynka85: padłam --


    Ja też jak się zorientowałam :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.