Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Już sama nie wiem, czy sie wypowiadać, czy nie...
    Niezalogowana, czy Ty pomyślałaś, że bezprawnie postanowiłaś reprezentować grupę ludzi?
    Tak, jestem wierząca.
    Tak, uważam, że wiara i życie zgodne z Bożymi przykazaniami są ważne.
    Ale:
    Nie życzę sobie, żeby ktoś mnie, osobę wierzącą, kojarzył z niedojrzałą emocjonalnie osóbką, która innym wytyka, że "żrą tabletki", a sama nie umie skorzystać ze słownika języka polskiego, naprędce skleca posty nietrzymające się kupy i obraża innych.
    Ateiści, niepraktykujący, innowiercy mają swoją prawdę, należy się im szacunek i takie samo prawo do życia, a nie wytykanie, "że nic nie wiedzą".
    Jezus objawił się w pełni, nie w postaci drzewa (??!). Chodziło Ci zapewne o krzew gorejący, przez który przemawiał Bóg do Mojżesza. To tzw. teofania pośrednia. Żydzi wierzą, że na Boga nie można patrzeć, bo się umrze i w taki sposób Autor Natchniony w Księdze Rodzaju opisywał spotkanie Mojżesza z Bogiem. Nie ma to nic wspólnego z Twoim przykładem - takie porównanie obraża moje uczucia religijne, w dodatku nie mogę się powstrzymać od pytania: jak to jest z Twoją znajomością Słowa Bożego, co?
    Wielu ludzi popada w ekstazy, doznaje objawień, dostaje od Boga misję prorocką, ale takie przypadki rozpatruje Magisterium Kościoła pod względem prawowierności. Moja droga, często zdarzają się sytuacje, w których to Szatan chce zakpić z ludzi i dojść do nich "kuchennym wejściem", przedstawiając się jako Bóg, Matka Boża, czy jeszcze ktoś.
    Kościół stawia na racjonalność, a nie wywróżony przez Majów koniec świata. To Bóg zna godzinę paruzji. Jako wierząca powinnaś to wiedzieć.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    O patrz, a ja nie załapałam z tym końcem świata... Myślę, że im bliżej grudnia tym będzie gorzej. Już na forach internetowych roi się od delikwentów krzyczących, że koniec świata już blisko. Tak - sprzedam wszystko co mam i będę do grudnia hulać, a co ;)))
    --
  2.  permalink
    Niezalogowana mam gdzies kim ty jestes a to ze napisalas niezalogowana swiadczy tylko o Tobie i wspolczuje Twoim realnym znajomym jesli obmywasz im dupe wlasnie w taki sposb zeby sie nikt nie dowiedzial i nie skrytykowal heh. Ja w Boga nie wierze wiec mi to wisi,ale reklamowanie wlasnej religii i zaslanianie sie nia do obrony wlasnych argumentow jest slabe i nie rusza w ogole. Wyobraz sobie ,ze mi to ''zarcie'' tabletek pmoglo a to co Ty wypisujesz w bezczelny sposob wchodzi w moja prywatnosc i naklania rowniez w bezczelny sposob do zmiany moich decyzji...

    Twoj Bog nie pomoze mi w tym zebym urodzila zdrowe dziecko tylko bede musiala wlasnie ''zrec'' jak to ujelas tabletki. Za nim napiszesz swoja zlota mysl przemysl tysiac razy co i do kogo piszesz bo mozesz nieswiadomie komus zrobic wielka przykrosc...
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny jej tylko o to chodzi-żeby wywołać dyskusję ,narobić zamętu.Biedaczka musi mieć samoocenę bliską zera bo szerzy słowa pod którymi boi się podpisać.Nic tylko wspólczuć....
    --
  3.  permalink
    Aga19782: Dziewczyny jej tylko o to chodzi-żeby wywołać dyskusję ,narobić zamętu.Biedaczka musi mieć samoocenę bliską zera bo szerzy słowa pod którymi boi się podpisać.Nic tylko wspólczuć....


    Zgadza sie,ale to nie przeszkadza w ruszeniu od czasu do czasu mozgownica autora watku.
    --
  4.  permalink
    Cobraczku, niezależnie od wszystkiego sądzę, że każde dziecko, czy to poczęte w pełni naturalnie, z pomocą leków czy na szkiełku laboratoryjnym jest zawsze cudem, którego nie pojmiemy, a więc darem Bożym :wink: Ale to moje zdanie, mam nadzieję, że nie czujesz się tym urażona :smile:
    Trochę pokory by się przydało współczesnym ludziom, może dobrze, że powstał taki wątek... Mnie on skłonił do refleksji nad tym, o czym zapominamy: nie wszystko uda nam się zaplanować, wszystko zrobić... Jest jeszcze ten pierwiastek, którego wierzący nazwie Bogiem, a niewierzący - ślepym losem
  5.  permalink
    Fretka_Flynn: Cobraczku, niezależnie od wszystkiego sądzę, że każde dziecko, czy to poczęte w pełni naturalnie, z pomocą leków czy na szkiełku laboratoryjnym jest zawsze cudem, którego nie pojmiemy, a więc darem Bożym Ale to moje zdanie, mam nadzieję, że nie czujesz się tym urażona Trochę pokory by się przydało współczesnym ludziom, może dobrze, że powstał taki wątek... Mnie on skłonił do refleksji nad tym, o czym zapominamy: nie wszystko uda nam się zaplanować, wszystko zrobić... Jest jeszcze ten pierwiastek, którego wierzący nazwie Bogiem, a niewierzący - ślepym losem--


    Dobrze, ja sie od tej wiary odwrocilam z wlasnych prywtanych powodow i nie pozwole na to zeby ta wiara wplywala na podejmowane przezemnie decyzji i na to sie nie zgadzam. Nie uwazam ze moj los jest slepy dlatego ze nie wierze w Boga. To moje zycie i ja w nim jestem Bogiem i rowniez mam prawo do takiego toku rozumowania i niechce zeby ktos mnie przekonywal,ze jest inaczej bo tego poprostu nie chce i juz...
    --
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Niezalogowana: intensywne leczenie a branie leków ot tak to całkiem co innego

    Twoje znajome wypisują sobie lewe recepty, że tak łykają leki na potęgę? Nie bardzo wiem, jak zażywać leki, kiedy nie jest się w trakcie intensywnego leczenia. Jedyne, co można sobie wtedy łykać to witaminy i suplementy.
  6.  permalink
    Cobraczku, masz prawo myśleć, co Ci się podoba.
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    łóśćń: Sory ze to teraz napisze ALE ZACHOWUJESZ SIE JAK OPETANA , w ten sposób nic nie wskórasz, ja jestem wierząca ale normalna bo nikomu nic nie narzucam


    w pełni się z Tobą zgadzam- dokładnie z każdym słowem, które napisałaś
    aha i ja także jestem wierząca ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Spróbowałam przeczytać, spróbowałam wejść.

    Jak zawsze przejeżdżam stronę do samego dołu i gdy widzę jedną większą "reklamę", która poleca jakąś stronę z księdzem Natankiem, osobą która została ukarana karą suspensy i obecnie nie wolno mu sprawować obowiązków księdza- to ja odpadam. Ja rozumiem że bywają fanatycy-radykaliści, ale wydawało mi się że na tym forum są same inteligentne i świadome kobiety (oczywiście tutaj wspominam o forumowiczkach stałych, a nie z doskoku). Okazuje się że srogo się pomyliłam :/

    Jestem katoliczką więc bardzo ładnie niezalogowaną proszę- jako katoliczka, przynajmniej szanuj naukę i decyzje KK, i w Polsce i na świecie. Znaczy się- słuchaj i czytaj o tych osobach, których widzenia Kościół potwierdził. To samo z wydawaniem sądów o "żarciu leków". Niestety tu fanatyzm i hipokryzja mieszają się wzajemnie...
    --
  7.  permalink
    Fretka_Flynn: Cobraczku, masz prawo myśleć, co Ci się podoba.--


    Fretko czemu mam wrazenie,ze Ty jestes autorka watku...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Cobraczku, a z Ciebie wychodzi dawna RoxyEwa
    --
  8.  permalink
    _sushi_: Cobraczku, a z Ciebie wychodzi dawna RoxyEwa


    Poprostu zapytalam...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Odpowiedziałabym Ci, czemu masz takie wrażenie, ale nie spodobałaby Ci się moja odpowiedź
    --
  9.  permalink
    _sushi_: Odpowiedziałabym Ci, czemu masz takie wrażenie, ale nie spodobałaby Ci się moja odpowiedź


    Wiesz,jakos mnie nie obchodzi Twoje zdanie.
    --
  10.  permalink
    Cobraczku, ja jestem forumniczką i zawsze się podpisuję pod tym, co napiszę :cool:
    Mnie uraziła Twoja buńczuczność, bo czy taka Twoja wola czy nie, nie jesteś w stanie kontrolować swojego życia i robić tego, co chcesz (bez odniesienia do wiary). Twoje słowa wydały mi się kpiną z refleksji o pokorze i musiałam się do tego odnieść. Ale nie ripostowałam, bo to Twoje życie, przeżyj je tak, jak chcesz - co napisałam. Tymczasem odwdzęczasz mi się kolejną mało dyplomatyczną odzywką :confused:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Fretka_Flynn: Tymczasem odwdzęczasz mi się kolejną mało dyplomatyczną odzywką :confused:


    Cała Roxy...
    --
  11.  permalink
    Fretka_Flynn: Cobraczku, ja jestem forumniczką i zawsze się podpisuję pod tym, co napiszę Mnie uraziła Twoja buńczuczność, bo czy taka Twoja wola czy nie, nie jesteś w stanie kontrolować swojego życia i robić tego, co chcesz (bez odniesienia do wiary). Twoje słowa wydały mi się kpiną z refleksji o pokorze i musiałam się do tego odnieść. Ale nie ripostowałam, bo to Twoje życie, przeżyj je tak, jak chcesz - co napisałam. Tymczasem odwdzęczasz mi się kolejną mało dyplomatyczną odzywką


    Oczywiscie, ze jest cos w co wierze, ale to nie jest wiara w Boga i w cale nie musze w niego wierzyc zeby kontrolowac swoje zycie...Szanuje kazda religie,ale nie lubie kiedy narzuca sie swoje poglady tak jak to robila autorka watku.
    Przepraszam,ze wzielam Cie za autorke,zrobilam to bezpodstawnie.
    --
  12.  permalink
    Nie ma sprawy :smile: Mylić się jest rzeczą ludzką (tzn. że mnie pomyliłaś).
    Chociaż, gdybym chciała robić sztuczny tłok, to bym sobie przyklasnęła, a nie poprawiała swoje błędy. Szkoda, że rzeczywista autorka na to nie wpadła - miałaby choć jedną użytkowniczkę po swojej stronie: siebie samą :devil:
  13.  permalink
    Fretka_Flynn: Nie ma sprawy Mylić się jest rzeczą ludzką (tzn. że mnie pomyliłaś). Chociaż, gdybym chciała robić sztuczny tłok, to bym sobie przyklasnęła, a nie poprawiała swoje błędy. Szkoda, że rzeczywista autorka na to nie wpadła - miałaby choć jedną użytkowniczkę po swojej stronie: siebie samą --



    I tak juz bylo hehe:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Niestety - po odstawieniu płodność może się pojawić nawet w pierwszym cyklu. Krwawienie z odstawienia, po nim może - chociaż nie musi - wystąpić normalna, typowa owulacja. Owulacja w czasie np. 12 dni od krwawienia, nie jest dziwna, co daje np. 17 stycznia. Dlatego jest możliwość ciąży.

    BTW - tabletki stosuje się nawet w leczeniu niepłodności, wyciszając hormony, a w cyklu po odstawieniu są duże szanse poczęcia. Również w in vitro tak się często robi.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    zgodzę się z Anią. Tylko podczas 7 dni przerwy, czyli w twoim przypadku w czasie krwawienia z ostawienia jesteś jeszcze "chroniona" przez tabletki. Potem szansa na owulację jest duża, więc ciąża też jest możliwa.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    przeczytałam 1szy post :shocked: no apokalipsa...
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Jeszcze jeden minus pierwszego komentarza i powinien zniknąć.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Już po nim :-P
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Co za niepowetowana strata!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Chciałam zminusować pierwszy, a zminusowałam Sushi... WTF?!
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Zgodnie z zasadami forum, po otrzymaniu 15 minusów post wylatuje.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Aaa, to mi się Sushi zminusowała :( Ajm sory :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    yyy a gdzie pierwszy post? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    no ja też się nie załapałam:confused: ale mniej więcej chyba łapię o co biega:wink:
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    The_fragile: Aaa, to mi się Sushi zminusowała :( Ajm sory :(

    Nic się nie stało:peace:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Tak, naprawdę po odstawieniu płodność powinna się pojawić od razu. Tak przynajmniej obiecują producenci i tak te środki mają działać = być odwracalne.
    Jeśli po 7 dniach nie rozpoczyna się nowego opakowania, to prawdopodobieństwo zajścia w ciąże zbliża się do normalnego, zdrowego od razu.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Przeraża mnie to... Najpierw Rydzyk, teraz Natanek... Ludzie chyba mózgów nie używają...
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Ale o co chodzi? :shocked:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    ehhh nie pytaj...
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Tak ogółem: wyjazd z "jedyną i słuszną wiarą w Boga" popieraną argumentami w postaci filmów z kazań ks. Natanka plus dodatkowo zaprzeczanie jakoby środki wspomagające zajście w ciążę były słusznym wyborem,gdyż wszystko jest w rękach Boga i nie powinnyśmy korzystać z tabletek. Wszystko to napisane przez "jedną z nas" "stałą użytkowniczkę", która nie miała odwagi podpisać się swoim nickiem i pisała jako niezalogowana. Resztę można podpatrzeć w pozostałych komentarzach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 20th 2012 zmieniony
     permalink
    No, resztę przeczytałam. Szkoda, że nie ma pierwszego posta, bo bym miała ciekawą lekturę :devil:.

    Ksiądz Natanek, to ten od czerwonych paznokci i diabła na każdym kroku?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    Owszem, ponadto od żelu jawiącego się we włosach :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    Oj dziewczyny chyba dałyście się podpuścić :wink:

    Nie załapałam się na pierwszy post ale obstawiam, że chodziło autorowi(autorce) a zrobienie dymu.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Dziewczyny nie wchodzilam na tamta strone, ale czy nie bylo tam jakis reklam, linkow sponsorowanych? Moze ktos sobie tak pozycjonuje swoja strone? Bo jesli google zauwazy tzw. ruch na stronie, czyli wiecej wejsc, to sam wchodzi i skanuje tresc i podbija miejsce w wyszukiwarce. Wiec moze o to chodzilo...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    biedronko napisałam do moderatora w naszej sprawie, niestety "śmietanka towarzyska" zawsze chce rządzić, zawsze musi byc jak one chcą...
    szczerze, sa lepsze fora niż to na 28dni gdzie zwarta ekipa niemal skutecznie każdego przegania... ja tu jestem głównie ze względu na wykresy za które w dodatku płace... ale założyc jeden temat na forum , gdzie naprawde jest grupa chętnych , to jest normalnie grzech...
    --
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Dziewczyny ja też wracam wściekła na tamte forumowiczki. :devil:

    Przyjmiecie mnie z powrotem? :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    A mnie się odechciało dosłownie przebywania na tym forum, nawet zasranego jednego wątku nie można mieć przez te krzykaczki...
    --
  14.  permalink
    Zalóz taki wątek, jakiego nie ma na forum
    I nie obrażaj użytkowniczek.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    eveke: nawet zasranego jednego wątku nie można mieć


    tak Ci na watku zalezalo a teraz nazywasz go ZASRANYM? coz za konsekwencja, pogratulowac
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Kogo obraziłam i gdzie?

    A teraz przyjdzie tu i zaśmiećcie kilkanaście stron, a co tam ....
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    eveke to będzie brutalne co napiszę, ale dopiero co na Przyszłych Mamusiach pisałaś,że TEGO Ci nie przyszyją igłą i nitką po tym jak dziewczyny chcąc Ci pomóc napisały co powinnaś zrobić, kiedy z ciążą działo się nie tak... Nawet nazwałaś swoje dziecko zlepkiem komórek...
    Beztrosko olałaś inne dziewczyny(w tym mnie), które pisały Ci,że poronienie jest wielkim bólem...

    Teraz piszesz o bólu,że Ci ciężko? Nie Ty jedna na tym portalu przez to przeszłaś. Po to jest wątek "kojący" jak go nazwałyście,żeby poradzić sobie z emocjami, przeżyć swoją żałobę. Tylko wtedy jakiekolwiek starania mają sens.
    Na wątku dla staraczek zdaje się też spotykają się dziewczyny z różnymi "przypadłościami"
    Ba! Nawet sama przyklaskiwałaś, kiedy tworzone były dwa inne dla starających się-oba zresztą ledwo zipią...
    Widać jedynym celem jest niestety ciągle posiadanie "najswojszego" wątku, do którego innym wara!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.