Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    TEORKA: wspólnemu mieszkaniu ja mówię stanowcze i głośne NIE !

    ja mowie NIE nawet mieszkaniu na tej samej ulicy...
    --
  1.  permalink
    a mialam wyjscie... ? oczywiscie, ze sprzatnelam. ona jest gorzej niz sanepid.. potrafi sie przyczepic doslownie wszystkiego, nawet umytej podlogi, ze jest nie umyta...
  2.  permalink
    mieszkanie jest meza ale ze wzgledu na sytuacje nic na to jak narazie nie mozemy poradzic... prawie zawsze jak sie z nia kloce to kaze mi wyp....ać z domu...:cry:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    prawie zawsze jak sie z nia kloce to kaze mi wyp....ać z domu...

    :shocked:
    Ja bym sobie tak nie dała.. To nie teściowa tylko jakiś tyran :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Katrina_89: a mialam wyjscie... ? oczywiscie, ze sprzatnelam. ona jest gorzej niz sanepid.. potrafi sie przyczepic doslownie wszystkiego, nawet umytej podlogi, ze jest nie umyta...

    a slyszalas o powiedzeniu: "wolnoc tomku w swoim domku?"
    (mieszkanie twojego meza to chyba takze twoje?)
    --
  3.  permalink
    nie tylko mnie sie czepia ale mojego meza rowniez ... :/ i tak mieszkanie jest nasze , wspolne ale przepisane przez nia na mojego meza.. od nie dawna zaczelismy z mezem odkladac na wlasny dom.. ale zanim bedzie to ja sie wykoncze przy niej..
  4.  permalink
    a teraz wlasnie szoruje kredens w kuchni .. na gorze mebli, bo sie wczoraj przyczepila ze tam jest kurz ale ja tam nie dosiegam :( ani na krzesle :( probuje mopem ale nie idzie, masakra jak ona wroci :/
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    To ja powiem tak... W pierwszym roku małżeństwa miałam wątpliwości czy bezpieczne jest zostawienie mnie i teścia sam na sam i kto bardziej ucierpi... Kryzys był chyba po 3 latach i skończyło się wielką draką. Ja słowo teść dziesieć i pyskówka na całego, chciał wyjść ja zagrodziłam mu drogę zdaniem że teraz wysłucha mnie. Powiedziałam wszystko co miałam do powiedzenia i zaczęliśmy się tolerować co nie znaczy kochać
    Teściową mam wspaniałą - druga mama po prostu a on choleryk i despota któremu nic nie pasuje a najbardziej ja.
    Obecnie umiem się z nim dogadać i wspaniale nam sie pracuje np przy robieniu umywalki czy ławeczki wysłuchał mnie i potrafił przyznać rację. Jak trzeba opierdoli ale jak mi coś nie pasuję mówię mu o tym i jest ok
    A początki były naprawdę koszmarne do tego stopnia ze był w stanie rozwalić nasz związek - kto wie czy gdyby nie wnuk a nasz syn udało by mu się
    --
  5.  permalink
    co jej powiedziec jak przyjdzie i spyta czy umylam kredens ( bo napewno spyta) ?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Katrina_89: co jej powiedziec jak przyjdzie i spyta czy umylam kredens ( bo napewno spyta) ?


    wsadź jej mopa w tyłek i powiedz , żeby sama umyła :devil:
    --
  6.  permalink
    nie tak szczerze pytam co Wy byscie zrobily? :/
  7.  permalink
    A i przypomnialo mi sie z tym mopem co mowila ze podlogi sie wyciera szmata na kolanach a nie mopem, ze mop jest dla .. jak ona to powiedziala? dla leni czy jakos tak
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Ja bym się kazała wypchać a jak jej to przeszkadza niech zrobi sama i to mówię szczerze ale ja wyszczekana jestem
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    no szczerze napisałam...
    jak ona faktycznie taka jest, jak piszesz to ja bym nie wytrzymała
    a że mam niewyparzony ryj to tego...
    --
  8.  permalink
    jak jej tak powiem to sie pieklo rozpeta i znowu cos wysypie nam do pokoju :/ wiem ze bedzie awantura z tego powodu.. na bank, smaze jej nalesniki, ale wiem ze to nie zalagodzi tego ze nie umylam bo nie dosiegalam :/
  9.  permalink
    a jeszcze dzisiaj chcemy z mezem sie postarac o dzidziusia ... jak bedzie awantura to nie wiem czy wytrzymam i nie pojade do siebie ... :( bo pewnie znowu bedzie mi kazala sie wynosic lekko mowiac :(
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    wiem !
    powiedz, że umyjesz jak Ci SZCZUDŁA załatwi :devil::wink:
    --
  10.  permalink
    ta predzej drabine przyniesie ze strychu... :/
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Katrina mam zasadnicze pytanie czy wy już jesteście prawnie właścicielami mieszkania czy jest ono wpisane w testament ? Bo jeśli jesteście właścicielami to po tekście że mam się wynosić powiedziałabym jej że to mieszkanie jest nasze i jak coś jej nie pasuje to niech ona się wynosi na pewno nie gotowałabym jej jedzenia
  11.  permalink
    jest wpisane w testament. :/
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    a ja zadam jeszcze jedno zasadnicze pytanie: jak do tej sytuacji ustosunkowuje sie twoj maz?
    --
  12.  permalink
    tez sie z nia kloci, broni mnie... ale ona jest masakryczna...chcemy sobie sami ogladnac film to potrafi sie wepchac miedzy nami do lozka i ogladac z nami a raczej napieprzac geba przez caly film.. :/
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    To się wyprowadźcie lepiej zacisnąć pasa i wynajmować baaa nawet spać na materacu ale mieć spokój przecież takie życie to nie życie
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Katrina_89: chcemy sobie sami ogladnac film to potrafi sie wepchac miedzy nami do lozka i ogladac z nami a raczej napieprzac geba przez caly film.. :/



    nie mogę !!!! :devil:

    sorki ale właśnie wyobraziłam sobie jak leżysz Ty , mąż a między Wami teściowa :cool::cool::cool::cool::cool::cool:

    toż to jakiś koszmar !
    ona jest jakaś psychiczna czy aby ?
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    TEORKA: ona jest jakaś psychiczna czy aby ?

    bez obrazy, ale mi sie w ogole ta sytuacja chora wydaje, jak mozna do czegos takiego dopuscic?
    --
  13.  permalink
    napewno jest psychiczna.. :p ale wkoncu to jego matka... on jej nienawidzi.. moja mama w porownaniu do niej jest Aniolem.. kochanym :*
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    aguncia:
    bez obrazy, ale mi sie w ogole ta sytuacja chora wydaje, jak mozna do czegos takiego dopuscic?


    Jak dla mnie wygląda to lekko na wymyśloną na poczekaniu sytuację... Bo o ile mogę zrozumieć brak reakcji przy akcji cukier czy kredens to przy akcji włażenie do łóżka już nie bardzo wierzę w autentyczność tej historii...
    Sorry Katina ale albo nie macie jaj albo zwyczajnie nie dojrzeliście do małżeństwa...
    --
  14.  permalink
    kiedys sie wiele razy zastanawialam czy nie zakonczyc zwiazku z moim mezem(przez nia), wtedy jeszcze nie byl moim mezem... ale ja go kocham i nie potrafilam
  15.  permalink
    pom prostu mam taka zasade zeby sie nie odzywac bo bedzie gorzej... :/ to nie jest niestety wymyslone ale bardzo bym chciala zeby bylo.. :(
  16.  permalink
    dlaczego uwazasz ze nie dojrzelismy do malzenstwa? wiesz nie wyobrazasz sobie ile awantur i jej furii bylo i ile tych klotni z nia... o byle co... ja nie potrafie kogos wyrzucic z mieszkania ... :/tak jestem wychowana
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Katrina ale jeśli nie potraficie się od niej odciąć, jeśli nie potraficie powiedzieć jej że ma nie wchodzić w wasze życie to chyba rzeczywiście jesteście za młodzi zbyt niedojrzali na ślub i rodzinę :( niestety smutne ale prawdziwe nie wyobrażam sobie by moja teściowa siadła z nami w łóżku, by mówiła mi co i jak posprzatać ( na szczęście moi teściowie to cudowni ludzie) ale gdyby byli tacy jak Twoja teściowa to po prostu powiedziałabym jej co myślę
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Katrina_89: dlaczego uwazasz ze nie dojrzelismy do malzenstwa? wiesz nie wyobrazasz sobie ile awantur i jej furii bylo i ile tych klotni z nia... o byle co... ja nie potrafie kogos wyrzucic z mieszkania ... :/tak jestem wychowana


    Jeśli nie traktujecie Wy swojego małżeństwa jak świętości i pozwalacie osobom trzecim na takie zachowania i ingerencje, to sorry, ale podtrzymuję zdanie o Waszej niedojrzałości...
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    o ile ta historia nie jest wyssana z palca ;)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    jem: o ile ta historia nie jest wyssana z palca ;)


    no dokładnie pisałam o tym wyżej bo jak dla mnie to totalna dziecinada...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Dziewczyny Katrina ma 22 lata ( tyle co mój siostrzeniec- i jakoś nie wydaje mi się on dojrzały do małżeństwa)
  17.  permalink
    Jaheira: Jak dla mnie wygląda to lekko na wymyśloną na poczekaniu sytuację... Bo o ile mogę zrozumieć brak reakcji przy akcji cukier czy kredens to przy akcji włażenie do łóżka już nie bardzo wierzę w autentyczność tej historii...Sorry Katina ale albo nie macie jaj albo zwyczajnie nie dojrzeliście do małżeństwa...--


    Przepraszam za ironie w mojej wypowiedzi,ale wyobrazilam sobie moja tesciowa miedzy mna a mezem w lozku ogladajac film:shocked::bigsmile:Nie moge powstrzymac sie od smiechu:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Malenska: Dziewczyny Katrina ma 22 lata ( tyle co mój siostrzeniec- i jakoś nie wydaje mi się on dojrzały do małżeństwa)

    Uważasz, że to się przekłada na całą populację 22-latków w Polsce?
    Jeśli Katrina opowiada prawdę, to i wieku 30 lat będzie się pozwalała tak traktować teściowej, skoro woli siedzieć cicho i dawać sobie łazić po głowie.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Jasne, że nie można tego przekładać na całą populację 22 latków, ale sumując sposoby wypowiedzi Katriny, to jak pozwala się traktować, mało tego jak nadskakuje teściowej i wykonuje wszystko co ona jej każe to wg mnie nie powinna jeszcze brać ślubu bo nie jest na to gotowa, ale masz rację, jesli to co pisze to prawda to pewnie i za 10 lat będzie dawała sobą tak samo pomiatać
    •  
      CommentAuthoruni
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Katrina_89, moze jednak zastanow sie czy nie lepiej byloby sie 'postawic'.. jak ja sobie pomysle o tych wszystkich ludziach, ktorych spotkalam w swoim zyciu, ktorzy ogon podkulali pod siebie przy pierwszej lepszej konfrontacji, to nawet troche rozumiem Twoja tesciowa. Przepraszam, ale mnie strasznie denerwują osoby bez kregoslupa, ze im mozna za przeproszeniem nasrac na glowe, a oni nic. Zero reakcji, glowa w dol i heja dalej tak samo. Przydalby Ci sie jakis kurs asertywnosci i dziewczyno walcz o swoje! Jestes Ty, jest maz.. ze wy razem do tej pory jej nie usadziscie to jestem w szoku
    :shocked:
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Moja siostra ma 24 lata i zupełnie nie jest dojrzała do małżeństwa... Więc to chyba zależy od różnych czynników - nie tylko od wieku.

    Też nie wyobrażam sobie sytuacji, że teściowa włazi mi na głowę. Wiem, że są osoby, które wolą przemilczeć... ale są jakieś kurcze granice.

    I Ty masz się tłumaczyć dlaczego nie wytarłaś kredensu? Bo miałaś taki kaprys. Niech sama wytrze jak ma taką potrzebę. Co Ty jesteś jej służącą czy co? Bez przegięcia...
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Ej, nie czepiajcie się wieku. To nie ma znaczenia.
    Ale tak serio: Lepiej znaleźć mały pokoik do wynajęcia u obcych niż tolerować takie zachowania. A jak teściowa w furii zmieni testament na niekorzyść męża, to też nie rozpaczać. Macie całe życie na dorobienie się własnego mieszkania, nie musicie na niej wisieć i już.
  18.  permalink
    Ja mam 21 lat i uwazam ze wiek nie ma tu nic do rzeczy juz nie przesadzajmy.To ze ktos nie potrafi bronic swoich racji i postawic sie to nie znaczy ze mozna wszystkich wrzucac do jednego wora. My z mezem na poczatku ostrzeglismy tesciow bo oni mieli takie sklonnosci do wtracania sie wczyjesc zycie,ze nie zyczymy sobie tego a jesli kiedy kolwiek sproboja to bez slowa sie wynosimy.Niestety akurat nie mielismy innego wyjscia jak zamieszkac na poczatku u tesciow oczywiscie uwzamy to za najwiekszy blad jaki moglismy popelnic,ale coz...Trzeba z tym jakos chwilowo zyc.Nie musimy sie lubic,ale musimy sie tolerowac i tu nie ma dyskusji.Teraz tesciowa jest we Wloszech a tesc jezdzi ciezarowkami wiec wiecej go nie ma jak jest i nikt nikomu nie wchodzi w droge.Oczywiscie przez dwa lata byly takie konflikty,ze nawet patrzec mi sie na tesciow nie chcialo i jak maz byl w pracy mieszkalam u taty z cora,ale teraz z perspektywy czasu wiem,ze nie ma co zaczepiac g**na bo zacznie smierdziec i jesli cos mnie denerwuje to zejde i to powiem na spokojnie bez krzyku i zlosci a to jak oni odbiora to juz nie moj problem.Oni nigdy nie potrafili mi powiedziec czesgos wprost wiec skarzyli sie do meza lub tesc mi pisal jakies chamskie smsy,wiec to szybko ukrucilam i powiedzialam,ze jesli nie stac ich powiedziec mi czegos prosto w twarz to juz by sie nie znizali to poziomu obgadywania lub pisania esow bo sa juz w takim wieku ze poprostu niewypada sie bawic w takie rzeczy.Ostatnio przypadkiem uslyszalam od dalszej rodizny meza ze tesc bardzo mnie chwali za to ze jestem bezprosrednia i potarfie powiedziec cos wprost i za to mnie sznauje.Trzeba sie czasem postawic i pokazac ze nie jest sie cielakiem ustawianym przez wszystkich bo jesli to zauwaza nie dadza zyc.I problemy sie skonczyly,zadnych klotni a na glupie komentarze obracam w zart i spokoj.
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    RoxyEwa: Mój teść też jeździ tirami w Transporcie Krajowym i mało co jest w domu .. Tylko weekedny jest w domu ..

    Ja porozmawiałam z mężem co mnie wkur**a i obiecał, że to zmieni .. Aż mi ulżyło !! :) 3 godziny rozmawialśmy wczoraj w nocy. Teść niech sobie żyje, ale nasze relacje będą oparte na szacunku i tyle.
    -- , , ,
  19.  permalink
    Ashanti_88: RoxyEwa: Mój teść też jeździ tirami w Transporcie Krajowym i mało co jest w domu .. Tylko weekedny jest w domu ..Ja porozmawiałam z mężem co mnie wkur**a i obiecał, że to zmieni .. Aż mi ulżyło !! :) 3 godziny rozmawialśmy wczoraj w nocy. Teść niech sobie żyje, ale nasze relacje będą oparte na szacunku i tyle.--


    A to znam ten typ charakteru moj tesc jak sobie wypije siedzi i wszystkim placze jak go nikt nie kocha.Wtedy wszyscy uciekaja gdzie moga bo potem konczy sie tym ze na wszystkich najezdza i zaczyna sie mlyn.Juz sie nauczylismy co robic i kazdy go unika jak jest podpity .
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    RoxyEwa: Mój teść jest twardy. Nie daje po sbie poznać czy coś go boli i w ogóle ..
    -- , , ,
  20.  permalink
    Ashanti_88: RoxyEwa: Mój teść jest twardy. Nie daje po sbie poznać czy coś go boli i w ogóle ..


    Sluchaj nie wiem jak to jest w waszym przypadku,ale nie mieszkacie ze soba a tak jak pisalas tesc jezdzi i tylko na weekendy zjezdza wiec nie rozumiem Twojego problemu...
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    przecież wiek nie ma najmniejszego znaczenia do tego czy się jest gotowym na ślub czy nie i dojrzałym do niego ...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    A ja myślę, że wiek ma spore znaczenie - bo zwykle wraz z upływem lat stajemy się bardziej dojrzali. Osoby dojrzałe w młodym wieku zdarzają sie niezwykle rzadko.
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    niezwykle rzadko ale się zdarzają :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Dużo częściej zdarzają się tacy, którym się wydaje, że są już bardzo dojrzali :-P
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.