Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorikamek
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    ja tez pomoge...ile bede mogla i w stanie:(((((
    --
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Osobiscie uwazam, ze skladanie sie na wieniec to niepotrzebny wydatek.
    Przy morzu wydatkow ktore bedzie miala teraz rodzina Tamary i Jerrego w zwiazku z pogrzebem, ale takze z ewentualnym procesem o przejecie opieki nad ich malutka coreczka o wiele wiekszy sens mialoby wspomozenie jakies nawet symboliczne malej Lenki, jesli juz ktos chce pomoc.
    To dziecko nagle zostalo bez rodzicow i nie wiadomo w jakiej kondycji finansowej jest ''nowa'' przyszla rodzina.
    Mysle ze to o wiele bardziej rozsadny gest, pozyteczny niz kwiaty ktore i tak zwiedna pozostawiajac pustke i smutek.
    To chyba najwiekszenie zmartwienie rodzicow Lenki, jesli moga teraz to wszystko sledzic z gory.
    Chcecie pomoc - zrobcie to z glowa dziewczyny!
    Ktos zaoferowal ze ma meza adwokata - to ma sens, takie ruchy sa potrzebne.....
    P.S. Mam nadzieje ze zraz ktos na mnie nie naskoczy za ten glos rozsadku.
  1.  permalink
    W sumie racja.....Kazdy postapi jednak jak chce..
    Moge jedynie wspomoc ich rodzine finansowo jesli bylaby taka mozliwosc a gydbysmy zorbili to wszyscy to mialoby to wiekszy sens...Napisalam do siostry Tamary emaila i chyba narazie tyle moge zorbic....
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Konstancio każdy zrobi jak uważa.
    --
    •  
      CommentAuthormalgosiek1986
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Przede wszystkim trzeba zapytać rodziny czy oni sobie życzą pomocy (finansowej czy jakiejkolwiek innej). Pamiętajcie że to dla nich tragedia nie do ogarnięcia a my jesteśmy w sumie obcymi dla nich ludźmi.
    --
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Takie propozycje też dostałam! Więc myślę, że wieniec skromniejszy i tak można kupić- a resztę Lence. Wszystko zależy ile osób chce... Nie mogę tutaj cały czas zaglądać, bo mój mąż ma jutro imieniny i muszę piec ciasta. Więc w razie czego spokojnie czekajcie na konto...
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    A jeśli chodzi o składkę ile- to zły pomysł. Każdy da tyle ile chce i na ile go stać. Prezent Lence można dać niezależnie od wszystkiego... Myślę, że rodzina chyba nie będzie miała nic przeciw...
  2.  permalink
    Saratka bede sie z Toba kontaktowac przez wp.
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Będę zaglądać tu i obserwować czy coś będzie się działo w związku z tą składką. Myślę, że wieniec to bardzo fajny pomysł i gest solidarności. Jeśli jednak rodzina będzie potrzebowała wsparcia finansowego, to jak najbardziej uważam, że wtedy pieniądze należy im przekazać, a wieniec skromny... To musi być stres też dla małej Lenki, ona jest mała, ale takie dziecko też czuje i dużo rozumie.
    Oby jej się udało zaznać spokoju w kochającej rodzinie.
    Na forum jest nas tak dużo jakby tak każdy nawet najmniejszą kwotę przekazał mogłoby się uzbierać trochę tych pieniędzy.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Konstancia: Osobiscie uwazam, ze skladanie sie na wieniec to niepotrzebny wydatek.
    Przy morzu wydatkow ktore bedzie miala teraz rodzina Tamary i Jerrego w zwiazku z pogrzebem, ale takze z ewentualnym procesem o przejecie opieki nad ich malutka coreczka o wiele wiekszy sens mialoby wspomozenie jakies nawet symboliczne malej Lenki, jesli juz ktos chce pomoc.
    To dziecko nagle zostalo bez rodzicow i nie wiadomo w jakiej kondycji finansowej jest ''nowa'' przyszla rodzina.
    Mysle ze to o wiele bardziej rozsadny gest, pozyteczny niz kwiaty ktore i tak zwiedna pozostawiajac pustke i smutek.
    To chyba najwiekszenie zmartwienie rodzicow Lenki, jesli moga teraz to wszystko sledzic z gory.
    Chcecie pomoc - zrobcie to z glowa dziewczyny!
    Ktos zaoferowal ze ma meza adwokata - to ma sens, takie ruchy sa potrzebne.....
    P.S. Mam nadzieje ze zraz ktos na mnie nie naskoczy za ten glos rozsadku.

    Jestem tego samego zdania. Ale jeśli ktoś woli przekazać parę groszy na wieniec - to też dobrze.
    Nie uważam za zasadne pytać opiekunów Lenki, czy życzą sobie pomocy finansowej. Uważam, że tę pomoc trzeba im przekazać, a jeśli sobie jej nie będą życzyli - to niech oddadzą wpłatę na cele charytatywne.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Dziewczyny napisałam do Damazego. Chcę, aby pieniążki wpływały na konto "firmy" 28.dni. On prześle mi sumę - ja mu odeślę fakturę za wieniec. To co zostanie potraktujemy prawnie jako darowiznę dla Lenki. Nie chcę brać na woje prywatne konto tylu wpłat...
  3.  permalink
    To djacie znać dane do przelewu i jaki tytuł wpisywać
    • CommentAuthorModerator
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    W związku z informacją jaką otrzymaliśmy od osoby o loginie saratka, organizowana jest zbiórka pieniędzy na wieniec pogrzebowy.
    Udostępniamy nasze konto bankowe dla wpłat bezpośrednich. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wieniec. Pozostałe środki przekażemy w formie darowizny dla Lenki. Organizacją i zakupem wieńca zajmie się saratka.
    O wysokości zbiórki i rozdysponowanych środkach poinformujemy w oddzielnym ogłoszeniu.
    Numer konta: 27 1060 0076 0000 3200 0125 8115
    Bank: Bank BPH S.A.
    Nazwa firmy: 28dni.pl sp. z o.o.
    Adres: ul. Łódzka 8/12
    Miasto: Częstochowa
    Kod pocztowy: 42-202
    Numer IBAN: PL27 1060 0076 0000 3200 0125 8115
    kod BIC Banku BPH SA: BPHKPLPK
    Tytuł przelewu: Tamara74
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    ok,dobrze może i tak być.Umówmy się może na jakąś treść przelewu by było wiadomo że pieniążki na ten cel są.
    Może Lenka???Co Wy na to??
    --
    •  
      CommentAuthorAgaGi
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Moderator podał już tytuł przelewu: Tamara74
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Już załatwione! Jeśli chcecie się dołożyć to proszę o szybkie wpłaty do Damazego, bo jutro już musiałabym wiedzieć jakie fundusze są i zamówić wieniec. Podejrzewam, ze pogrzeb w sobotę...
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    pisałam w tym samym czasie co moderator
    --
  4.  permalink
    Zrobione. Dziękuję
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Saratko, ja przelałam wcześniej do Ciebie - mogłabyś też przelać je na firmę?
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Ja też już się dołączyłam do składki.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Może faktycznie to ma jakiś sens, dziewczyny? Może faktycznie teraz mogą się lepiej opiekować swoją ukochaną Lenką? Mam nadzieję, że tak jest i że są spokojni i szczęśliwi. Ze "zrzutką" świetny pomysł. Bravo saratka i tak jak mówicie - skromniejszy łańcuch, a więcej dla "Młodej". Tami też by pewnie tak wolała;)
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    dołączyłam się do składki
    Mam nadzieję, że pieniążki dotrą do jutra.


    Bardzo mi ciężko, nie potrafię się skupić na niczym :(
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Czy musimy koniecznie robić z tego wątku "potwierdzenie przelewu"?
    Przepraszam... :confused:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Soncia: Bardzo mi ciężko, nie potrafię się skupić na niczym :(

    Ja też. Od rana siedzę osowiała :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAnulka802
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    ja rowniez dolaczylam do skladki .JA wciaz nei moge powstrzymac lez tym bardziej ze moja ZOsia jest w podobnym wieku jak Lenka .A te zdjecia normalnie potenguja smutek
  5.  permalink
    Talinka: Ja też. Od rana siedzę osowiała


    Mam tak samo....Jakos tak ciagle mysle o tym wypadku i o Lence.Wystarczy jednak chwile zeby zmienilo sie zycie wielu ludzi:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    To nie jest potwierdzenie przelewu.Dziewczyny po prostu piszą że wpłacają pieniądze to Saratka będzie wiedziała że się jakaś suma uzbiera i można zamawiać wiązankę.
    Komentarz wydaje się byc nie na miejscu.To miejsce jest poświęcone Tamarze i wszystkiego co jej dotyczy.Każdy pisze z potrzeby serca.Nie każdy rozumie....
    ---------------------
    moje myśli też od rana krążą wokłó tej tragedii....nie mogę aż pojąć że tak długo walczyli o szczęście by stracić je w jednej chwili....
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Mnie nie na miejscu wydaje się tu rozmowa o "pieniążkach". Takie informacje jeśli już ktoś koniecznie musi może przekazac SAratce na priv,ale i to nie wydaje mi się konieczne. Ale róbcie jak chcecie to nie czas, ani miejsce na kłótnie. Myślę, że wcześniejsza wiadomośc od Moderadora powinna zakończyć temat organizacyjny.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Przykro mi,że w wątku poświęconym Tamarze muszę o tym pisać...
    Smutne wg mnie jest to,że pod artykułem w necie dot tego wypadku pojawiają się komentarze użytkowniczek stąd, komentarze, w których piszecie o tym,że Lenka była adoptowana...
    Nie wiem czy ta tragedia i emocje z nią związane usprawiedliwiają ujawnianie całemu światu tej informacji... Wg mnie narusza to w istotny stopniu prywatność Tamary i jej rodziny... To oni powinni zdecydować,czy chcą się takimi informacjami dzielić...
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    I nie zapominajcie się w swoim celebrowaniu żałoby. Dajcie NAJBLIŻSZYM Tamary przeżyć ten smutny czas w spokoju.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    wciaz nie moge uwierzyc w to co sie stalo
    pol nocy nie spalam
    dolaczylam sie do skladki
    modle sie za Ich dusze i za Ich bliskich o sile
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    dziewczyny z tego co wiem to pogrzeb Tarary i jej meza odbedzie sie 2 listopada w Koszalinie.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Kaonashi: I nie zapominajcie się w swoim celebrowaniu żałoby. Dajcie NAJBLIŻSZYM Tamary przeżyć ten smutny czas w spokoju.

    Ten wątek rozpoczyna się informacją od siostry Tamary. Wydaje mi się, że jeśli dziewczyny czują żal, smutek i jednoczą się w bólu z wszystkimi, kogo ta tragedia dotknęła, to nie należy ich uciszać. To prawda, że tragedia spotkała Tamarę, jej męża i ich rodzinę, ale pośrednio dotknęła także użytkowniczki 28dni. Nie na miejscu byłoby niepokojenie rodziny, ale pisanie o swoich uczuciach tu, na forum, nikomu krzywdy nie zrobi.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie to miałam na myśli Jaca_randa. Tylko właśnie imienne kondolencje itp pod artykułem i to na co uwagę zwróciła Jaheira.
    Tu jest odpowiednie miejsce do uczczenia pamięci Tamary i jej męża przez forumowiczki 28dni.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Kaonashi: Nie to miałam na myśli Jaca_randa. Tylko właśnie imienne kondolencje itp pod artykułem i to na co uwagę zwróciła Jaheira.Tu jest odpowiednie miejsce do uczczenia pamięci Tamary i jej męża przez forumowiczki 28dni.
    OK, źle CIę zrozumiałam. Masz rację.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Wszystkie osoby ktore sie tam wpisaly i podpisaly np cos w stylu ''kolezanka z 28dni'' czy tez nazwaly imiennie dziecko tej pary i wspomnialy cos o adpocji - czy Wam sie nie wydaje ze odebraliscie prawo tej rodzinie do anonimowosci?Jak tak mozna? Chyba nie bez powodu w artykule nie ma imion czy nawet inicjalow zmarlych a takze dziecka ktore przezylo.
    No i ktos ciekawski z okolicy w ktorej to sie stalo, czy z otoczenia Ti J wejdzie teraz na 28 dni zeby czytac jej wpisy na forum, ktore jest publiczne a takze wpisy pod jej kontem - badz co badz jest ich historia starania sie o dziecko i pozniej adopcji, odebraliscie im prawo nawet do tej malej prywatnosci.....
    Wstyd i hanba.....
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Konstancia: Wszystkie osoby ktore sie tam wpisaly i podpisaly np cos w stylu ''kolezanka z 28dni'' czy tez nazwaly imiennie dziecko tej pary i wspomnialy cos o adpocji - czy Wam sie nie wydaje ze odebraliscie prawo tej rodzinie do anonimowosci?Jak tak mozna? Chyba nie bez powodu w artykule nie ma imion czy nawet inicjalow zmarlych a takze dziecka ktore przezylo.
    No i ktos ciekawski z okolicy w ktorej to sie stalo, czy z otoczenia Ti J wejdzie teraz na 28 dni zeby czytac jej wpisy na forum, ktore jest publiczne a takze wpisy pod jej kontem - badz co badz jest ich historia starania sie o dziecko i pozniej adopcji, odebraliscie im prawo nawet do tej malej prywatnosci.....
    Wstyd i hanba.....

    Dokładnie to miałam na myśli pisząc o zapomnieniu się we własnym celebrowaniu żałoby. Wstyd mi za niektóre z Was.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Proponowalabym ''zamkniecie'' tego wykresu Tamary na dostepny dla osob zarejestrowanych DO wczoraj na 28 dni, poprosmy Damazego zeby przymknal ten wykres. Tak dla prywatnosci tych ludzi!
    •  
      CommentAuthorikamgm
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Dokładnie! Zastanówcie się ludzie nad sobą! Jak tak można?! Nie mieści się to mi w głowie! Radzę lepiej tym osobą jak najszybciej pousuwać te komentarze... chociaż i tak już pewnie jest za późno. Nie wiem gdzie Wy macie zdrowy rozsądek i ten szacunek dla osób których już nie ma wśród nas.
  6.  permalink
    Dopiero zauwazylam ze tam w ogole sa jakies komentarze:shocked:I po jaka cholere?! to nie wiem chyba zeby sie spierac czyja to byla wina:angry: Przemilcze to ...

    :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Konstancia: 'zamkniecie'' tego wykresu

    ale którego wykresu? bo jest jeden przeznaczony na kondolencje?
    •  
      CommentAuthorsstokrotkaa
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Jak najbardziej zgadzam sie z Konstancia uszanujmy ich pieknie przezyte zycie, tym bardziej ze śp.Tamara napisala kiedys na swoim profilu: " Jednakże teraz muszę już dbać o prywatność naszego Skarba, dlatego zamykam wykres.Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie. " Potraktujmy te slowa takze jakby tyczyly sie tego wykresu przeznaczonego na kondolencje, powinien byc dostepny tylko dla uzytkowniczek forum, natomiast to co ktores z Was napisaly pod artykulem...brak szacunku
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Niestety wszędzie znajdą się żadni sensacji:sad: W kwesti przypomnienia tematu tego wątku: "Życie choć piękne, tak kruche jest..."
    --
  7.  permalink
    Też uważam, że należy się im, zachowanie ich prywatności, przez nas.
    Śledzę wątek od momentu, kiedy dziś rano dowiedziałam się o tragedii, nie umiałam nic tu napisać, bo wszystko, co nasuwały mi myśli, wydawło mi się zbyt banalne.
    Nie znałam dość dobrze Tamary, ale kilka razy wymieniłyśmy sie myślami, mam wiele jej komentarzy pod momi wykresami... Jest mi bardzo bardzo smutno.
    A zdjęcie, które pojawiło sie pod jej wykresem wywołało moje łzy.
    [*] [*] [*]
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    no to takie "fajne", by napisać pod artykułem i podkreślić "ja ją/jego znałam/znałem" :/ żenada :/
    kompletny brak szacunku do Rodziny Tamary i jej męża.
  8.  permalink
    Konstancia Wez juz troche wyluzuj i przestan ludziom insynuowac odnosnie tego jak powinni sie zachowywac i co powinni robic w takiej sytuacji! bo to denerwuje.
    Wszystkie jak tu jestesmy chcemy dobrze wspominac Tamare!I przypominam,ze wykres zostal udpstepniony dla nas wszystkich zebysmy mogly zlozyc kondolencje i pozegnac sie.
    Moze zamiast przywolywac ludzi do porzadku niech kazdy skupi sie na wlasnych odczuciach!Chyba nie bedziemy sie tu nawzajem umoralniac?!
    Az wstyd to jest wlasnie poprawianie sie jednej z druga i az glupio pisac mi w ogole o tym tutaj,mam nadzieje,ze na tym zakonczymy i skupimy sie nad tym po co? i dla kogo? jestesmy na tym watku.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Właśnie ktoś jednak Roxy powinien tu kilka osób umoralnić i przywołac do porządku.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    fajnie. nawet w takim wątku jest miejsce na przepychanki. gratuluję.
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    dla zainteresowanych:
    Pogrzeb Tamary i jej męża 2 listopada o 11:30 w Koszalinie.
  9.  permalink
    Kaonashi: Właśnie ktoś jednak Roxy powinien tu kilka osób umoralnić i przywołac do porządku.


    Przepraszam,ze w ogole sie odezwalam.
    Wiecie pojde do kosciola,pomodle sie za tragicznie zmarlych,zapale znicz i nie bede patrzec na to co tu sie dzieje bo przykro mi sie robi jak to widze.

    Tak na marginesie chcialam tylko zaznaczyc,ze w komentarzach pod tymi tragicznymi zdjeciami sa niki osob,ktore je napisaly i wsytarczylo porpostu napisac do nich prywatne wiadomosci a nie robic tu takie akcje.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.