Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Moze " Zawsze bedziesz jedna z nas". Jedna z uzytkowniczek, jedna z forumowiczek. Zawsze bedziesz kobieta, żona, zawsze będziesz matka.
    Pomysł aga1976 tez mi się poda.
    To kwiaty nagrobach usychaja to symbolika przemijania, początku i końca, dlatego świeże jak najbardziej. Wieniec jest nie dla tych którzy w grobie, ale dla tych nad grobem. Takie wyrażenie siebie, swoich emocji, więc forma musi być przemyślana.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Mnie podoba się pomysł 28 żywych kwiatów, hasło zaproponowane przez wielgosz również.
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Świeć Panie nad ich duszami [*]. Najgłębsze kondolencje dla Najbliższych, poruszająca tragedia...
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Wiecie co... tak czytam i czytam... i... wydaje mi się, że to zupełnie bez sensu... jest nas tyle, że i tak nie dojdziemy do porozumienia, bo każda będzie miała swój pomysł, swoje zdanie, swoje "za" i "przeciw"... w najlepszym razie potworzą się grupki zwolenników i przeciwników różnych opcji... a konsensusu nie będzie... dlatego wydaje mi się, że jednak najlepsze co możemy zrobić (w kwestii kwiatów) to zdać się na wybór Saratki i nie komentować tego, jaki on będzie... Jaki by nie był, będzie dobry...
    Myślę, że nasza pamięć i nasz żal może wyrazić się inaczej... a to, jakie dziewczyny kwiaty w naszym wspólnym imieniu zaniosą na grób, to kwestia drugorzędna... ważne byśmy pamiętały...
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    anne76, właściwie masz rację.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    anne76: Wiecie co... tak czytam i czytam... i... wydaje mi się, że to zupełnie bez sensu... jest nas tyle, że i tak nie dojdziemy do porozumienia, bo każda będzie miała swój pomysł, swoje zdanie, swoje "za" i "przeciw"... w najlepszym razie potworzą się grupki zwolenników i przeciwników różnych opcji... a konsensusu nie będzie... dlatego wydaje mi się, że jednak najlepsze co możemy zrobić (w kwestii kwiatów) to zdać się na wybór Saratki i nie komentować tego, jaki on będzie... Jaki by nie był, będzie dobry...Myślę, że nasza pamięć i nasz żal może wyrazić się inaczej... a to, jakie dziewczyny kwiaty w naszym wspólnym imieniu zaniosą na grób, to kwestia drugorzędna... ważne byśmy pamiętały...

    Oj, przecież nie chodzi ani o konkurs ani o tworzenie grupek za i przeciw. Saratka prosiła o podawanie różnych pomysłów, więc dziewczyny podają.
    Mnie osobiście jest obojętne jak będzie wyglądał wieniec czy wiązanka. Chodzi o symbol. Może być nawet jeden kwiat. Ale zdaję się na pomysły dziewczyn i ostatecznie na Saratkę.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Chyba wszystkie mniej więcej się z powyższym zgadzamy. Na Saratce spoczywa i tak niemały ciężar i chyba żadna z nas nie będzie miec żadnych pretensji jeśli wyjdzie inaczej niż tu proponujemy, prawda?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Prawda. Jeszcze tego by brakowało, żeby Saratka się przejmowała, że jej wybór się komuś nie spodoba.
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    to oczywiste.
    Tylko pomysły możemy dać, by wszystko nie spadało na Saratkę. Ona i tak dużo teraz musi przejść i też potrzebuje sił na to wszystko.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Nooo... dlatego ja uważam pomysł Agi za doskonały w każdym calu. Jeśli nie uda się z różami niech to będzie 28 jakichkolwiek różowych kwiatów bez tekstu. A jeśłi różówych nie będzie to niech będzie 28 jakichkolwiek. Uczcijmy tę tragedię ciszą po prostu. Zresztą sympatia i żal nie potrzebują słow.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja mam pytanie odnosnie wplaty. Moj bank pobiera straaaaszna prowizje (ktora wolalabym dolozyc dla Lenki) od przlewu z konta na konto (mieszkam w USA i nie moge isc na poczte wyslac przelewu), czy byla by mozliwosc oplacenia karta tak jak za konto tylko zmienic kwote a zamiast loginu wpisac nick Tamary??
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
  1.  permalink
    Jade z tym to chyba do Damazego musisz bezpośrednio napisać
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Czy może któraś z Was wie czy coś nowego o Lence wiadomo???
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Ja też jestem za żywymi kwiatami. Dołączam do pomysłu z różowymi, napis może być, a nie musi.
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    ja dokładnie tak samo jak myangel: zywe, różowe, bez napisu
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Ja również jestem za żywymi kwiatkami, różowe i z napisem "na zawsze z nami" lub bez napisu.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Odpoczywajcie w spokoju [*]
    --
    •  
      CommentAuthorLenunia
    • CommentTimeOct 28th 2011 zmieniony
     permalink
    dziewczyny zapalcie Tamarze i jej mężowi znicz wirtualny klikając tu niech wie że tu każdy o ich odwadze i poświęceniu wie :( http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=1310000
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Moje prywatne zdanie jest takie, że wiązanka powinna być bez przepychu, właściwie symboliczna (osobiście jestem zdecydowanie za żywymi, a róż chyba rzeczywiście oddaje nas najlepiej), aby nie kosztowała za dużo i jak największą kwotę można było przekazać dziecku.
  2.  permalink
    Również jestem za żywymi, skromnymi kwiatami w kolorze różowym... Z podpisem lub bez...
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Lenka dzisiaj będzie odebrana ze szpitala - ma sie dobrze i siostra Tamary będzie jej prawnym opiekunem.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Całe szczęście, że Lenka ma się dobrze... Mam nadzieję, że życie oszczędzi jej już takich tragedii :(
    Również proponuję żywe, różowe kwiaty. To doskonały pomysł!
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Saratko wspaniale! Dziękuję za informację.
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Saratko, siostra Tamary nie ma nic przeciwko zbiórce? Bo ludzie różnie do tego podchodzą. Mam nadzieję, że jej nie urazimy tą zbiórka.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Komentarz do artykułu [ten dot. adopcji] - został usunięty dziś przed południem.
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Kiedy już zamówię wieniec zrobię Wam zdjęcie, żeby pokazać... grób też... Po zakończeniu wszystkiego - czyli kilka dni po pogrzebie zrobimy szczegółowe rozliczenie z Damazym ile wpłynęło kasy, ile na wieniec, ile dla Lenki. Prawdopodobnie- niektóre przelewy będą przeksięgowane po niedzieli- bo są też wpłaty od dziewczyn z zagranicy, więc musimy dlatego poczekać na ostateczne rozliczenie i wtedy pieniążki zostaną przelane na konto Lence (jej opiekunce) bezpośrednio. bardzo dziękuję w imieniu Lenki, Tamary I Jarka...
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Saratko od tego jesteśmy...by się wspierać w dobrych a zwłaszcza w złych chwilach....
    Myślę że rodzina nie będzie miała nam za złe...w końcy to zrobiłyśmy z potrzeby serca.A gdyby coś takiego przytrafiło się którejś z nas Tamara była by pewnie jedną z pierwszych osób chcących nieść pomoc.Bo taka po prostu była-zawsze przyjazna ,chętna do rozmowy,radzenia w wielu sprawach....
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    też się troszkę boję reakcji rodziny.
    Ale przecież nie robimy tego z litości, złośliwości. Żadna z nas nie potrafi w inny sposób pomóc Lence. A robimy to dla niej i dla jej rodziców. Jej rodzicom nie możemy już pomóc - niestety :( I nawet nie możemy Tamarce podziękować za to, jaka była.

    W dniu pogrzebu zapalę w domu znicz o 11:30. Chociaż w ten sposób będę mogła się jakoś się "połączyć" z rodziną Tamary i jej męża, a nawet z nimi.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja nie widzę żadnego problemu i nie wydaje mi się, żeby był sens wymyślania, co rodzina sobie może pomyśleć.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Wg mnie też nie ma sensu się nad tym "roztkliwiać";) Zrobiłyśmy to w dobrej wierze. Pieniążków przy dziecku nigdy za dużo. Nawet jeśli sobie coś pomyślą (ale nie sądzę) to co z tego? To pomyślą i tyle;) W żaden inny sposób nie możemy pomóc Lence jak ten. A poza tym nie jest to żadna akcja charytatywna tylko wynikła stąd, że większość z nas nie może się zjawić na pogrzebie Tami. Saratka zaproponowała, że kupi wieniec (i chwała jej za to), a przy okazji wyszło, że pieniążków może być trochę więcej i nie ma sensu kupować wieńca za "sto milionów", wiec resztę niech ma Lenka...nawet na nową zabawkę;)
    P.S. Popieram różowe, żywe 28 róż i nic więcej:)
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Ja też jestem za różowymi 28-oma różami...bez napisów-są takie pospolite...
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    aaa! i żywymi
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Ustaliliśmy z Damazym, że darowiznę na rzecz Lenki i na wieniec pogrzebowy zbieramy tylko do 3 listopada- żeby, szybko zamknąć i przekazać. Po 3 listopada prosimy już nie wysyłać.
    •  
      CommentAuthorAnulka802
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    cze wam tez znikl wykres Tamary ?
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Nota prawna: Akcja nie jest zbiórka publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 marca 1933 r. Ustawa o zbiórkach publicznych (Dz.U. Nr 22, poz. 162), kierowana jest głównie, lecz nie tylko, do grona użytkowników portalu 28dni.pl, zaś środki zbierane są w postaci darowizn.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    poproś saratko Damazego by zastrzegł że zbiórka trwa tylko do 3 listopada, bo nie wiadomo czy wszystkie zainteresowane czytają forum.
    no i przelew z zagranicy czy poczty może iść kilka dni ROBOCZYCH.
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Vicky - już jest informacja pod otwartym wykresem (w notatce prywatnej)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    I znów ktoś "życzliwy" skomentował artykuł na weekend.fm. Ręce opadają.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Jasny gwint!!! Może da się zgłosić do redakcji, żeby usunęła dwa ostatnie wpisy?
    HD - jeśli "pochodzisz" stąd i to czytasz - "gratuluję".
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Tak, wypowiada się o adopcji a nawet nie wie skąd oni pochodzili...typowe:angry:
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Dziewczynki wieniec zamówiony- będzie z 28 różowych żywych róż. Odbieram go 2 listopada rano. Teraz znikam na parę dni- muszę w końcu ogarnąć dom- no i bo będę wyjeżdżała w rodzinne strony do taty i bliskich na groby. (obiecuję jechać ostrożnie!) Pojawię się tutaj po wszystkim, aby zdać wam szczegółowa relację...
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Dziękuję Saratko. Szczęśliwej podróży!
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Dziewczyny, nie wkurzajcie się tylko od razu piszcie do redakcji, tam naprawdę pracują ludzie [jest tam zakładka "kontakt" i w niej adres mailowy redakcji].
    Poprzedni komentarz dot. adopcji zgłosiłam wieczorem a dnia następnego przed południem już go nie było.

    Przekopiujcie całość komentarza - nie tylko treść- ale i datę z godziną, będzie im łatwiej znaleźć.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Tak też zrobiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    kwestia czasu i jeszcze ich nazwisko się tam pojawi :/ masakra :/ zero intymności dla rodziny.
  3.  permalink
    ... teraz to już trzeba będzie zgłosić komentarze wielu osób, bo niektórzy internauci stanęli w obronie Tami i Jerrego i się wywiązała dyskusja na ten temat. Walka z wiatrakami :sad:
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Zgłosiłam wszystkie, które są w tej chwili widoczne. Oby zdążyli usunąć zanim ludzie dopiszą kolejne.
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    mam nadzieję, że rodzina nie zdąży zobaczyć tych wszystkich komentarzy
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    No niestety. Już są kolejne komentarze i to jeden znów od HD mówiący wprost o adopcji. Przykro bardzo.
    Wątpię już czy uda się to zatrzymać, chyba że redakcja zablokuje dodawanie komentarzy wszystkim internautom.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Pod takim artykułem w ogóle nie widzę powodu, dla którego jest możliwość jego komentowania :/ Może udałoby się poprosić o ucięcie dyskusji właścicieli tej strony?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.