Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Dziewczyny uspokójcie się...
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Saratka dzięki za info.
    Akurat w dzień kiedy w wyjątkowy sposób będziemy modlić się z dusze zmarłych[*][*]
    --
    •  
      CommentAuthorAnulka802
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    bede modlic sie w ten dzien takze za ich dusze .Postaram sie isc w Irl do kosiola i zapalic tez za nich swieczke.Dzieki Saratko za info
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Co do komantarzy stało się już się nie odstanie. Nie wiem czy można usunąć taki komentarz. Pewnie może to zrobic tylko osoba która go napisała. :confused:
    Obawiam się, że te osoby nawet nie przeczytają waszych uwag.
    Tamarę znałam spod wykresu Saratki. Straszna tragedia...
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Dziewczyny, tak jak olimpijka napisała... Na tym forum nie ma wątku, w którym nie doszłoby w końcu do przepychanek, w kółko podburzania się... Po co powielać posty typu "no właśnie, co za nieuszanowanie woli zmarłej" itp. Jedna o tym wspomniała- i okej, nie potrzeba pod tym tylu komentarzy "też tak myślę"- po to są te "ooo" na górze.
    Chociaż ten wątek pozostawcie jedynie na opcje informacyjne, składanie kondolencji, może wspomnienia odnośnie Tamary...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Goma: Obawiam się, że te osoby nawet nie przeczytają waszych uwag.

    Przeczytałam, przyjęłam i rzeczywiście... nie pomyślałam - mogłam napisać "Czuwajcie nad dzieciątkiem" - zamiast wymieniać imię Lenki. Mój bład.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Ja również napisałam w szoku, nie pomyślałam, użyłam dwóch imion... WIerzę, że jednak nie uczyni im to krzywdy
    --
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie rozumiem oburzenia uzytkowniczki RoxyEwa.
    Chodzilo mi o to, zeby ten profil ktory pozostal po Tamarze nie mogl byc tak ot po prostu dostepny dla kazdego pierwszego, kto postara sie poszukac, a trudno nie jest go odnalezc majac spod artykulu dane takie jak Tamara Lenka adopcja i 28dni.pl - teraz kazdy wscibski kto ich znal i to tam przeczytal moze wejsc pod jej profil i przeczytac ich historie dazenia do najpierw wlasnego dziecka a potem do adoptowanego, sa tam wspomniane ich pewne wyniki itd i prywatne zdjecie, to chyba nie powinno byc na widoku publicznym calego internetu, czy sie myle?
    Staje w obronie prywatnosci tej pary i jej rodziny! I podtrzymuje swoje zdanie. My, ktore jestesmy tu od X czasu na protalu bedziemy mogly dalej zagladac ale nie inni ''nowi'' uzytkownicy.Uwazam to sa sluszne i dojrzale.
    Koniec tematu.

    Edit : O juz widze ze chociaz wykres zostal zmieniony na widoczny TYLKO dla uzytkowniczek serwisu, a nie dla calego internetu jak bylo jeszcze przed godzina 18:00 oraz ze zdjecie zostalo zdjete.
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    ani Talinka ani Karko nie zrobiły tego specjalnie .... przestańcie obwiniać jedna drugą i niepotrzebnie dolewać oliwy do ognia. Ani czas ani miejsce.
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    SWIAT JEST OKRUTNY;
    odpoczywajcie w spokoju [ ' ];
    •  
      CommentAuthorangelika1986
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak siedze, i mysle od samego rana o malzenstwie ktore bardzo sie kochalo, i tak bylo szczesliwe ze swoja coreczka.
    caly dzien chodze i mysle. i zadaje sobie pytanie dlaczego?? sprawidliwe ? niesprawiedliwe?? jaki byl w tym sens??
    i nie moge sobie odpowiedziec na to pyatnie.
    Jedno wiem, bardzo bardzo mi zal tego wszystkiego. I wiem , ze nie jedna z nas mogla miec taka fatalna podroz....
    Czy tak mialo byc?? czy nastapil tutaj jakis blad ??
    po prostu nie wiem, ale usiadlam i jest mi bardzo bardzo smutno.
    Aktualnie Tamara nie jest w gronie moich przyjaciolek, ale byla,
    wymienilysmy dosc sporo prywatncyh wiadomosci, teraz usiadlam i czytam co ona mi tak pisala.
    Ja pisalam o sobie, ona o sobie. Bardzo sie rozpisywala. Za co jej bardzo dziekowalam.
    Ja wiem, dziennie ginie mnostwo ludzi na drogach to z dziecmi, to bez dzieci, albo same dzieciatka.
    Ale oni byli wyjatkowi, i mieli ogromne szczescie, posiadajac Lenke, Pamietam jak "cale " 28 dni plakalo ze szczescie gdy na wykresie pojawil sie plusik !!!
    niesamowite.
    Nie wiem czym kierowal sie Bog, czy tak mialo byc, ale mozna tlumaczyc sobie od rana do wieczora. I co chwilke bedzie inna wersja :(
    Ciezko mi jakos.....
    I dziewczeta dajcie spokoj, i nie obrzucajcie sie czy ktos cos zrobil specjalnie, czy nie. Przeciez teraz nie ma najmniejszego sensu.
    Przykro mi ze musze pisac o nich w czasie przeszlym, dla mnie zawsze oni beda szczesciarzami !!
    pamietam ostatnio jak Tamara napisala cos bardzo smiesznego, i to wlasnie dzis co chwilke wspominalam i pojawial sie usmiech na buzi.
    Opiekujcie sie z gory Waszym szczesciem [*]
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    mnie co chwilę się przypomina jak Tamara pisała dialogi między nią a mężem (te, które były w gronie przyjaciółek Tami, będą wiedzieć o co chodzi). Te dialogi były takie pozytywne.
    W ogóle tak się dziś zastanawiałam, czy Tamara kiedykolwiek narzekała na życie. I stwierdziłam, że przez ten czas, co ją znałam wirtualnie, to ani razu nie narzekała. Narzekała na błahostki dnia codziennego. Ale kto z tego powodu nie marudzi?
    Tyle od niej optymizmu wypływało. Z każdego jej słowa było czuć ciepło, szczerość, optymizm.

    Wiem, że nie powinno się zazdrościć, ale ja jednak zazdroszczę tym, którzy zdążyli poznać Tami i jej męża.
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja nie rozumiem w ogóle tej dyskusji. Jesli ktos ma potrzebe wyrazic to co czuje w ten sposób ok. ale jeden komentarz i tyle, a nie robic z tego kolejny temat do komentowania.
    --
  1.  permalink
    Angeliko, ja nie wiem, czy to akurat Ręka Boska... Większość wypadków wynika z naszej lub jakiegoś innego człowieka decyzji. Nawet o kataklizmy nic nie mające wspólnego z ludzką ingerencją nie umiałabym obwinić Boga. Po prostu tak się czasami dzieje... Ksiądz Twardowski napisał, że w oczach ludzkich Boża sprawiedliwość jest niesprawiedliwością. Jeśli jednak Bóg miał z tym wypadkiem coś wspólnego, to w dalszej perspektywie musi z niego wyniknąć coś pozytywnego
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Kondolecje dla rodziny {*}
    --
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Będziemy dwie z 28.dni na tym pogrzebie- jeszcze Marzenka (dzindzer)- już ustaliłam, że po pogrzebie jakoś się umówię z kimś, kto będzie zajmował się Lenką- czyli chyba siostrą Tamary. Wtedy przekażę fundusze, które Damazy przyśle od Was dla niej.
    •  
      CommentAuthormalabu
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Życie jest takie okrutne i niesprawiedliwe czasami...dzieją się rzeczy, których my naszym rozumem nie potrafimy ogarnąć....
    Tak bardzo mi przykro:(
    Niech odpoczywają w pokoju i cieszą się jak ich córeczka dorasta
    [*]
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Fretka_Flynn: Większość wypadków wynika z naszej lub jakiegoś innego człowieka decyzji. Nawet o kataklizmy nic nie mające wspólnego z ludzką ingerencją nie umiałabym obwinić Boga. Po prostu tak się czasami dzieje...
    Zgadzam się w 1000% To nie Bóg zsyła na ludzi ból i cierpienie...
    -- [/url][/url][/url]
  2.  permalink
    Bóg zesłał na ludzi i potop. Jeśli czegoś nie rozumiemy nie oznacza to brak sensu! A wiara polega na tym, by godzić sie też z Jego decyzją...
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    No to dajcie propozycje- co ma być
    na wstążce. Jedna dziewczyna- już teraz nie pamiętam która miała życzenie, aby było BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ no i jakiś podpis. Zaproponujcie jaki?
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Może przyjaciółki z "28"... nikt nie musi wiedzieć co oznacza ta liczba?
  3.  permalink
    Podobno gdzieś tam jest lepsze miejsce niż Ziemia (podobno)...Jeśli to prawda, wzrasta prawdopodobieństwo,że dzieli nas czas, nie odległość i tak to wole sobie tlumaczyć....Kiedyś uslyszalam,że ''... Pamięć odbiera kłamcom Bóg za karę zabiera ludzi i twarze by nas nauczyć,że śmierć chodzi z życiem w parze...''Nie wiem do tej pory jak to interpertować,ale to może lepiej...
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Mi się podoba Saratko.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Szczerze mówiąc ja bym nie dała nic co można powiązac z tym portalem (zwłaszcza po komentarzach spod artykułu), ewentualnie kolor. Przecież nie chodzi o to, zeby było na pokaz prawda?
    SZukam w głowie pomysłu, ale nic mi nie przychodzi niestety.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    względnie "Twoje 28 przyjaciółek" wtedy zyskuje dodatkowe znaczenie, a i my i Tamara przecież będzie wiedziec... Nie wiem... no
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    albo "28 000 przyjaciółek"?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Ja uważam,że to naprawdę nie ma znaczenia co będzie na wstążce...Może być tradycyjne- Ostatnie pożegnanie.Najważniejsze jest to,że będziemy tam z nimi... No chyba,że zależy nam,żeby za wszelką cenę się tam zaznaczyć...
    --
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    No tych przyjaciółek jest więcej...
    A na pogrzebie będą tylko znajomi, bliscy... a oni wiedzą, ze ona była na 28.dni.pl Więc nie to chyba nie ma znaczenia jakaś tajemnica...
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Saratko, nie wiesz kto będzie. Ja bym sobie nie zyczyła takiej odsłony, nawet w ostatniej drodze. To nie onet przecież.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Tami będzie z góry wiedziała od kogo to.

    więc może po prostu "Przyjaciółki"?
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Nooo... Może wyraź nas serio tym naszym znienawidzonym różem ;), różowe róże, różowa wstęga? Bez zbędnych informacji.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjutkak
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    o myślę,że to dobry pomysł !!
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    nie mogę zaznaczyć "Ooooo" (nie wiem czemu, bo wcześniej mogłam), więc podpisuję się pod RÓŻEM Kaonashi. To może być dobry pomysł
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    no to jest myśl... czekam na Wasze głosy. Wieniec będę zamawiała chyba w sobotę... więc możecie jeszcze składać propozycje...
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    A jeśli chodzi o tekst to może nie takie sztampowe i smutne "będziemy pamiętac" tylko "na zawsze z nami" albo "na zawsze między nami" czy coś w tym stylu?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAnulka802
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    ja jestem za napisem "na zawsze z nami" lub "pozostaniesz z nami "
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Tez mysle,ze rozowy wieniec a podpis wystarczy BEDZIEMY PAMIETAC - PRZYJACIOLKI, jak dla mnie nie musza byc to roze-moga byc gerbery czy mieszane kwiaty-lilje czy storczyki w rozu w wiencach tez slicznie wygladaja. Mozna dac kwiaty sztuczne-te co teraz robia wygladaja bardzo porzadnie i jak zywe no i mozna je pozniej w wazonie postawic lub stroik zrobic-takie bardzie trwale i praktyczne sa.
    WIENIEC
  4.  permalink
    Nie wiem co Wy na to ale pod wykresem który jest teraz otwarty u Tamary ktoś napisał "Bo kochać Cię było łatwo, zapomnieć niemożliwe" - oryginalne i... prawdziwe?...
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Niby to nie jest ważne, ale ja bym obstawała za żywymi kwiatami. A róża często bywa symbolem kobiety, ale nie upieram się. Wszystko zależy od środków do dyspozycji.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Ja jestem jednak za sztucznymi... Niech dłużej poleżą... Żywe o tej porze roku będą za 2-3 dni do wyrzucenia...
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Wg mnie nie o to chodzi żeby poleżały. Tamara była PRAWDZIWA! I na takie kwiaty zasługuje moim zdaniem.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Ja też jestem za żywymi.
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    też jestem za żywymi kwiatami. Liczy się pamięć, gest, forma pożegnania, a nie to, ile kwiaty poleżą
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Ja się nie będę upierać ani przy sztucznych, ani przy prawdziwych. Jednak bardziej chyba skłaniam się jednak ku tym pierwszym. Dlaczego? Bo wydaje mi się, że po kilku dniach grób przysypany hałdą zwiędniętych kwiatów wygląda zwyczajnie brzydko. A w takich chwilach rodzina nie ma głowy do sprzątania... No nie wiem...
    Natomiast bardzo podoba mi się pomysł z różowym wieńcem (choć nie lubię tego koloru, to mam wrażenie, że to taki "znak firmowy" 28dni)... Co do podpisu napisałabym po prostu "przyjaciółki" (nie ważne skąd, nie ważne ile...)
    Myślę, że najważniejsza jest pamięć...
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie trzeba mi tłumaczyć wyższości kwiatów żywych nad sztucznymi... Jednak jeśli coś ma za 2 dni wylądować w koszu to chyba lepszym upamiętnieniem Tamary byłoby przekazanie wszystkich pieniędzy Lence-taki nasz 28-dniowy wieniec...
    Generalnie prawda jest taka,że jedno i drugie będzie miało swoich zwolenników i przeciwników.
    Wybór pozostawiam saratce... Miło,że nas pyta o zdanie, ale uważam,że to symbolika bo liczy się to czy za rok/dwa/pięć tyle samo osób będzie Tamarę wspominać czy zwyczajnie zapomni bo emocje nie będą już te same...
    --
    •  
      CommentAuthorsaratka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    piszcie, piszcie- zbieram wszystkie opinie, ale ostatecznie pewnie i tak sama będę musiała zadecydować... teraz idę spać bo jestem okropnie padnięta... a jutro o 6:00 pobudka... Dobranoc... Dziękuję, że chcecie uczcić pamięć Tamary...
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Anne76 - te nasze sztuczne brzydale i tak utoną w morzu prawdziwych zwiędniętych kwiatow. Więdnięcie to też symbol. Przypominam i chyba wszystkie się tu zgodzimy, ze nie robimy tego na pokaz i żeby było łądnie, tylko coś chcemy tym gestem przekazac tak?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  5.  permalink
    A moze po prostu 28 róż? Bez zbędnych wstążek, napisów, ozdóbek?
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Ja uważam że i jedne i drugie kwiaty są dobre...właściwie teraz trudno odróżnić które są prawdziwe a które nie.Różowe byłyby dobre.I napis Będziemy pamiętać-przyjaciółki.Takie są moje zdanie.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Ale to nie chodzi o to czy ktoś odróżni czy nie... przecież. JA w całej rozciągłości popieram Agę. 28 różowych róż i więcej nie trzeba.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.