Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeMar 27th 2011
     permalink
    Amazonko według przepisu Hydrazine :) przepis z 4 marca
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    Skoro temat strączkowych jest ciągle na topie, to dorzucam jeszcze sprawdzony przepis na falafel. Rewelacja.
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    A kto ma sprawdzony przepis na zupę z soczewicy?
    •  
      CommentAuthorIwona1977
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    Josaris, nie wiem jakiego typu zupy oczekujesz :-) ale ja robię mniej więcej tak. Warzywa (marchew, pietruszka, seler, mały kawałeczek pora) kroję drobno (plasterki, półplasterki, kostka - jak kto lubi) gotuję z odrobiną tłuszczu (oliwa, olej, ew. masło) tak jak na jarzynową. Jak warzywa są już podgotowane - prawie miękkie - zarzucam lane ciasto (można dodać makaron sklepowy). Osobno gotuję soczewicę zieloną lub czerwoną (zieloną moczę wcześniej ale nie jest to konieczne), po ugotowaniu dodaję do jarzynowej "bazy", lekko podbijam wodą z mąką by zagęścić. Przyprawy to oczywiście sól, pieprz (daję ziołowy) oraz zioła prowansalskie - to mój zestaw, można dodać inne ulubione. Czasami dodaję też drobno posiekany/zmiażdżony czosnek.
    Można gotować na wywarze mięsnym jak ktoś lubi, dodać kostkę bulionową (nie używam) lub inne przyprawy. Zamiast lanego ciasta - zwykły makaron ze sklepu. Można też zmniejszyć ilość warzyw kosztem soczewicy ale ja wolę pełnowartościowe zupy, zwłaszcza jeśli moja 3-letnia córka je z nami. To jest moja autorska wersja, zachęcam do eksperymentów, każdy woli inny tym zup (można np, zmiksować ugotowane warzywa - do takiego kremu dodać ugotowaną zieloną soczewicę).
    Moja siostra przywiozła z Irlandii przepis na zupę z czerwonej soczewicy z dynią i marchewką ale niestety nie pamiętam proporcji...
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    Iwona1977 , dzięki :). Chodzi za mną zupa z soczewicy, którą jadałam po sąsiedzku na wydziale mat.-fiz. Na pewno dodawali tez do niej przecier pomidorowy.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    w restauracjach GREEN WAY jadłam pyszną soczewicową:) Ossstrrrą taką:)
    --
    •  
      CommentAuthorIwona1977
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    Wpisałam w google zupę z soczewicy i znalazłam kilka przepisów z przecierem lub pomidorami z puszki. Chyba sama wypróbuję bo lubię wszelkie pomidorowe dania ;-)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    Przypomniała mi się zupa z soczewicy, jaką gotowałam często na studiach. Na maśle podsmażałam cebulę, marchewkę i paprykę, wszystko pokrojone w kostkę. Potem wrzucałam zieloną soczewicę, pomidory z puszki, dolewałam wody, dodawałam ząbek czosnku. Po ugotowaniu doprawiałam solą, pieprzem, cząbrem i majerankiem. Czasami wrzucałam też kukurydzę z puszki i ryż. Niezłe było, nie powiem.
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeMar 29th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziś na jednym z moich ulubionych blogów znalazłam ten przepis na zupę z soczewicy. Kuszący ;)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 1st 2011 zmieniony
     permalink
    SZARLOTKA Dzisiaj zrobiłam - wyszła wspaniała! Pałaszuję na gorąco kawłek, reszta na później i jutro. Bo do niedzieli nie doczeka - nie ma szans;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 1st 2011
     permalink
    Znalazłam dziś ciekawą stronę dla miłośników szpinaku: Kraina Szpinaku :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeApr 4th 2011
     permalink
    A ja mam wielką ochotę wypróbować ten przepis na szpinak. Wydaje mi się, że z mozarellą będzie stanowił pyszny duet :-)
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 4th 2011
     permalink
    Może macie sprawdzony przepis na prosty mazurek wielkanocny?
    --
    •  
      CommentAuthorurszulka2010
    • CommentTimeApr 8th 2011 zmieniony
     permalink
    NA MAZUREK MAM ALE TO PODAM INNYM RAZEM, BO TERAZ TAK NA MINUTKE TYLKO WPADŁAM, ABY PODAC PRZEPIS NA MURZYNKA :

    2 szk mąki
    1 1/2 szk cukru
    250 g margaryny lub masła
    cukier waniliowy
    1/2 szk wody
    4 łyzki kakao
    4 jajka
    2 łyżeczki proszku dopieczenia
    olejek migdałowy
    rodzynki, orzechy
    w rondelku zagotować masło (margarynę) z wodą, cukrem i kakao
    Odlać z tego 1/2 szk. na polewę
    Do przestudzonej masy dodać mąkę z proszkiem do pieczenia i wymieszać (mikserem). Jaka rozdzielić. Białka ubić na sztywną pianę, a utarte z cukrem waniliowym żółtka dodać do ciasta. Wszystko wymieszać mikserem.
    Następnie kolejno dodawać bakalie obsypane mąką i olejek migdałowy.
    Na końcu dodać ubitą pianę z białek i lekko wymieszać łyżką.
    przełożyć ciasto do wysmarowanych tłuszczem i obsypanych bułka tartą 2 wąskich blaszek lub okrągłej tortownicy o średnicy ok. 25 cm.
    Piec ok. 1 godziny w piekarniku nagrzanym do 175 st. C.
    Po wyjęciu z piekarnika i wystudzeniu polać pozostawiona wcześniej polewą.
    Ciasto pięknie wyrosło. Równie dobrze smakuje bez bakalii.

    SMACZNEGO :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 9th 2011
     permalink
    tak długo piec? nie jest zbyt suchy?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 12th 2011
     permalink
    Zrobiłam pasztet z soczewicy z porem, ale niepotrzebnie dodałam cebulę. Smaruje się dużo lepiej niż z pieczarkami.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny poradźcie; co mogę zrobić na przyjęcie komunijno- roczkowe na obiad i nie tylko, chciałabym coś może mniej oklepanego niż schabowego czy mielonego, może robiłyście w domu imprezki.
    Mam zamiar ugościć około 20 osób wiadomo że w tym będą dzieci wiec jedzenie mieszane będzie.
    Podpowiedzcie proszę.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 12th 2011
     permalink
    Margaretka na str 8 Aga1976 podala przepis na dosc orygianlne kotlety/zrazy (6/3/2008)
    na salatki tez znajdziesz przepisy na poczatku
    ja polecam jeszcze zupe serowa z kulkami miesnymi (str 12 - 10/12/2010) u nas na chrzciny i wieksze imprezy rodzinne zawsze sie sprawdza
    mozesz zrobic jakies kurczacze nogi/skrzydelka nadziewane pieczarkami, devolay (czy jak to sie pisze) czy jakas karkowka
    no i zimna plyta - jajca faszerowane, szczupak faszerowany no i jakies miesiwo w galarecie plus salatki i zielsko
  2.  permalink
    Dzięki Ania właśnie coś takiego chcę zrobić, tzn zrazy, faszerowane udka z papryką, może do tego jeszcze portrawkę tyle ze mięso zrobione w kształcie kuleczek z piersi, różne sałatki, marchcewkę a na zimno zobaczymy.
    co do zupy to jeszcze się zastanawiam....
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Jakiego urządzenia najlepiej użyć, aby zmielić płatki owsiane na mąkę?
    Chyba lepiej kupić od razu mąkę owsianą.
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Ja np mielę w młynku do kawy.
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeApr 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja mielę w blenderze, ale tylko dlatego, że nie posiadam młynka :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Domyślam się, że zwykły robot się nie nadaje, bo nawet ugotowanej ciecierzycy nie udaje się zmielić do końca.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 20th 2011
     permalink
    czy ktoras z was zna ciasto ROZKOSZ PODNIEBIENIA? wiem tylko ze jeden placek z sezamem, jeden z wiorkami a jeden z dzemem plus masa halwowa. moje kolezanki sei nim zachwycaja, rozne przepisy w necie widzialam (najpodobniejszy z relacji jest ten), ale szukam czegos sprawdzonego a od dziewczyn z roboty nie dam rady wydobyc takowego przed swietami
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    O mamo, jakie skomplikowane ciasto. Trzeba mieć zacięcie, żeby takie zrobić :-P
    Siostra mnie namawia na babkę gotowaną, jak uda mi się dorwać formę przed świętami to może zrobię, bo podobno jest bardzo smaczna i delikatna.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Rozkosz podniebienia jest faktycznie baaardzo smaczna tyle ze szalenie pracochlonna, ja do tego ciasta drugi raz juz nie podejde; moja mama wlasnie je na komunie dla Mlodej piecze bo stwierdzila ze to wlasnie takie wielkookazyjne ciacho
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 7th 2011
     permalink
    dziś sprawdziłam nowy przepis. Ciasto robi się ekspresowo, wyszło super - b. ładnie wyrosło, pyszne. POLECAM:

    *Najprostsze ciasto z truskawkami*
    Jajka ubić z cukrem do białości. Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i wymieszać. Na końcu wlać olej i olejek. Ciasto przelać do natłuszczonej blaszki i ułożyć na nim owoce. Piec około 40 minut w temperaturze 180 stopni
    4 jajka
    1 szklanka cukru
    1,5 szklanki mąki pszennej
    5 łyżek oleju
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    0,5 kg truskawek (ale oczywiście mogą być także inne owoce)

    ŹRÓDŁO:
    http://www.wielkiezarcie.com/recipe32773.html
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 16th 2011
     permalink
    Jak ktoś cierpi na niedosyt słodkiego, zdrowego i pysznego to polecam ten przepis: Batoniki śniadaniowe Nigelli
    Dodatki można dowolnie zmieniać, ja dodaję zwykle żurawinę, rodzynki, orzechy laskowe i płatki migdałowe. Przyrządza się to bardzo szybko.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Zagęszczonego mleka nie można czymś zastąpić?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Nie wiem, ono to wszystko ładnie skleja i słodzi.
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJun 18th 2011
     permalink
    czy ktos ma jakis fajny przepis na ciasto z jagodami???
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJun 18th 2011 zmieniony
     permalink
    zrob ciasto jak do murzynka (tylko bez kakao) i wrzuc jagody... mmmm pyszne wychodzi (mozna dawac rozne owoce, jakie sie lubi zawsze jest smaczne)
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJun 18th 2011
     permalink
    o super,szybkie i latwe;
    dzieki**
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    nikt nie ma jeszcze jakis ciekawych przepiswo??
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Cały dział z przepisami masz TUTAJ
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    Poza tym warto skorzystać z Google, czy tutejszej wyszukiwarki. W googla proponuję wpisać "moje wypieki" lub "white plate" Powinny pojawić się na pierwszym miejscu blogi z przepisami na ciasta. Tam jest cała kopalnia przepisów. Ale pewnie najlepiej wszytsko dostać gotowe i nie trudzic się z szukaniem.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    bardzo Ci dziekuje,niesamowicie uprzejmie podchodzisz do tego...............
    wyglada na to ze jestem poprostu leniwa
    chodzi mi o sprawdzone przepisy,te i internetu czasami sa do bani!!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    Gdybyś zajrzała na strony, które wymieniła Irlandia, wiedziałabyś, że są to strony ze sprawdzonymi przepisami.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 19th 2011 zmieniony
     permalink
    To nie są przepisy "z kosmosu" tylko wypróbowane przez autorki i pod kazdym z wpisów masz komentarze z wieloma przydatnymi informacjami. Tak nie jestem uprzejma i tak uwazam, że jesteś leniwa, bo nawet nie sprawdziłas tego co Ci poleciłam. I pewnie teraz się obrazisz a ja dostane minusa. Ale najłatwiej jest przecież założyć wątek, zamiast samemu się pofatygować i czegoś twórczo poszukać.
    Poprosze moda o połaczenie tego wątku z wątkiem kulinarnym zlinkowanym przeze mnie w jednym z poprzednich postów. Dziękuję.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Ciastka bez cukru - niesamowite.
    Za 2. razem wymieniłam 1/2 mąki pszennej na mąkę razową. Można podać jak małe ciasto.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Polecam przepis na jagodzianki - genialne, smak dzieciństwa :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    szybki makaron z tunczykiem

    na patelni zeszklic 2 zabki czosnku, wrzucic odsaczonego tunczyka (z puszki, w sosie wlasnym), dodac pesto i odrobine oregano a na koniec ugotowany makaron penne
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Ja dziś będę robić tartę truskawkową (truskawki się kończą więc ostatni dzwonek). Wypróbowany przepis, pychota!!
    http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/desery/pyszna_tarta_z_truskawkami_wg_aleex
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 4th 2011
     permalink
    Do makaronu z tuńczykiem można dodać też 1 paprykę chilli i puszkę groszku. Doskonale pasują.
    --
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 9th 2011
     permalink
    Nie wchodzilam tu bo nie mialam ostatnio ochoty;
    nie jest to mile jak ktos twierdzi ze jestes leniwym w szukaniu przepisow;
    jak sie ma malutkie dziecko to nie ma sie czasu na siedzenie godzinami przy kompie i szukanie przepisow;
    na tej podanej stronce nie znalazlam nic ciekawego;
    dziekuje dziewczynom ktore pofatygowaly sie z przepisami;
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2011
     permalink
    dudzianka: jak sie ma malutkie dziecko to nie ma sie czasu na siedzenie godzinami przy kompie i szukanie przepisow;
    nie przesadzasz? w 70% biorę przepis z netu gdy jakis sie do mnie "uśmiechnie" i zajmuje to max 15 minut przy sporej selekcji. poza tym skoro Ty przy jednym nie masz czasu poszukać przepisu to co ja przy moich maluszkach mam powiedzieć? Jak się chce to się da to zrobić
    --
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 9th 2011
     permalink
    niestety mojemu dziecku poswiecam wiekszosc mojego czasu- a do tego codziennie pracuje okolo 8 godzin jak wracam z pracy staram sie z nim spedzac jak najwiecej czasu;
    nie wiem tylko dlaczego mnie krytykujecie,tak naprawde nikt nie ma pojecia jaka jest u mnie sytuacja i dlaczego prosze tylko a jakies fajne przepisy;
    za to uslyszalam ze jestem "LENIWA" e teraz jeszcze przesadzam
    zreszta nikomu sie nie musze tu tlumaczyc,w koncu po to jest to forum zeby sobie pomagac nawzajem a nie krytykowac!!!!!
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 9th 2011
     permalink
    Za to moge polecic super ciasto-latwe i szybkie,kolezanka mi dala przepis
    4 JAJKA
    1/2 SZKL.CUKRU
    SZKL.MAKI
    1/2 SZKL.MAKI ZIEMNIACZANEJ
    KOSTKA MARGARYNY
    LYZECZKA PROSZKU DO PIECZENIA
    JAKIES OWOCE

    JAJKA UBIC Z CUKREM,DODAC OBIE MAKI Z PROSZKEIM DO PIECZENIA I ROZTOPIONA MARGARYNE;
    PRZELOZYC DO FOREMKI NA WIERZCH NALOZYC OWOCE
    PIEC 45 MINUT W TEMP.180ST. C;

    PYCHOTKA***
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 12th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie wiem czy zauważyły to dziewczyny które krytykują dudziankę ALE TEN DZIAŁ JEST PO TO BY WYMIENIAĆ SIĘ PRZEPISAMI a nie krytykować.Wiem z doświadczenia że niektóre przepisy z neta są do nieczego.Irlandia dziewczyna prosi o fajne sprawdzone przepisy a nie o upieczenie ciasta-to mogłoby nazywać się"dostać gotowe" jak to ujęłaś.Ponadto te dziewczyny które faktycznie znają sie na kulinariach wiedzą że najlepsze przepisy to te już wypróbowane przez kogoś.
    Chrzest to nie czas by siedzieć na necie i szukać przepisów a potem zastanawiać się czy coś się uda czy nie.
    Agunia05 Ty zdaje się nie pracujesz więc możesz sobie siedziec na necie i szukać przepisów ..ale skoro masz gromadkę dzieci to pewnie i chrzty za Tobą już-mogłabyś podać jakiś fajny przepis dudziance na ciasto które u Ciebie na chrzcie było.
    Ja już przejrzałam swoje przepisy i zaraz się zabieram za pisanie Tobie ciast które u mnie na chrzcie były i które polecam.
    --
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 12th 2011
     permalink
    dzieki Aga*****
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.