Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    no u mnie w domu nigdy sie nie jadalo, stad m.in. majonezu sie tez nie jada
    w sumie musialabym jutro szkolnych katechetek podpytac jak to jest
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    TEORKA: mi grochu z kapustą, grochu jaśka z masełkiem, gołąbków z grzybami i wielu innych bo u nas zawsze co rok 12 potraw :wink::wink:
    ale tych takich tradycyjnych tzn kluski z makiem, groszek z kapustą, gołąbki, karp, barszczyk, pierogi ruskie, z kapustą, kutia, strudel, kompot z suszu itp

    Eeee mądra... A co Ty będziesz robić:devil:?
    a poza tym ten groch jaś z masełkiem to nie przypadkiem fasolka jaś?
    --
  1.  permalink
    ale tak ogólnie to marzy mi się wigilia w innym zakątku kraju, z innymi potrawami i z innymi zwyczajami...
    Tyle,ze nie sądzę, bym miała okazję wziąć w takiej udział....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    mi tez sie marzy taka "ucieczka"
    nasi znajomi jezdza na swieta w gory, do gazdziny, sa zachwyceni swietami w wydaniu goralskim
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Eeee mądra... A co Ty będziesz robić:devil:?



    babcia z mamą zawsze przygotowują wieczerzę :smile:
    jak mi przyjdzie kiedyś pora to zrobić to pewnie będą ziemniaki i filet z pangi bo ja kucharka żodna :neutral::devil:
    także i tak szacun Kasia, że podjęłaś wyzwanie [bo dla mnie to wyzwanie, nie będę ukrywać]


    Jaheira: a poza tym ten groch jaś z masełkiem to nie przypadkiem fasolka jaś?


    a nie mam pojęcia czy to się różni jeśli w ogóle :wink:




    MRS HYDE
    spróbuję wyżebrać od Babci aczkolwiek nie obiecuję bo Babcia pewnie nie robi tego z przepisem tylko wiesz, tak automatycznie
    jak to babcie :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    A ja sobie jakoś tak nie potrafię wyobrazić świąt poza domem. Wigilia? no jakoś tak do mnie to nie przemawia.

    Livia dzięki za wskazówki co do kompotu, bo już widzę,że bankowo bym przegotowała.

    Treść doklejona: 15.11.12 22:01
    TEORKA:
    a nie mam pojęcia czy to się różni jeśli w ogóle :wink:

    Ej, no chyba wiesz jaka jest różnica między fasolą a grochem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2012 zmieniony
     permalink
    mysle ze wszystko zalezy od "atmosfery"

    aaaa w zeszlm roku robilam terrine lososiowa ale mnie smakiem nie powalila
    tak to wyglada z gory, wlasnego zdjecia przekrojowego nie mam tylko calosciowe ponizej ale mozna znalezc przerojowke tutaj
    dsaa
  2.  permalink
    Ja nie narzekam jakos na atmosferę, po prostu chciałabym zobaczyc jak to jest na "innej" wigilii
    Ale dopóki żyją nasi rodzice święta będziemy spędzali w domu.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    Jaheira: Ej, no chyba wiesz jaka jest różnica między fasolą a grochem :bigsmile:


    a no wiem
    to u nas jest groch polany roztopionym masełkiem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    U nas rok w rok jeżdżenie z domu do domu :-/ Chciałabym choć jedną Wigilię spędzić w jednym miejscu, kurna. A u siebie nie mam jak zrobić, bo mam za małe mieszkanko :-(
    ---
    Jaheira - na zdrowie :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    Livia: U nas rok w rok jeżdżenie z domu do domu :-/ Chciałabym choć jedną Wigilię spędzić w jednym miejscu, kurna. A u siebie nie mam jak zrobić, bo mam za małe mieszkanko :-(

    my przez wszystkei lata mielismy wlasnie takie pielgrzymki zahaczajac wczesniej o mojego brata z prezentami dla chrzesniaczki takze tego... w tym roku bedzie u nas nawet jesli mialabym 2 noce nie spac
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 16th 2012
     permalink
    Ja dziś upiekłam pierniczki. Taaaaaaaaaaak, jestem z siebie bardzo dumna bo wyszły mi;)

    A jutro zrobię chyba przymiarkę pod ten piernik.
    Może któraś z Was robiła?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 16th 2012
     permalink
    elfika: z jakiego przepisu machnelas?

    Z tego.
    I właśnie spostrzegłam,że nie dodałam cukru... Ale to może i lepiej. 300gr miodu na 550gr mąki... chyba będą wystarczająco słodkie
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Jaheira: Ja dziś upiekłam pierniczki. Taaaaaaaaaaak, jestem z siebie bardzo dumna bo wyszły mi;)

    Ale już na święta?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Bilka, tak...
    Wiem,że to wcześnie, ale następny wolny week-end mam dopiero na tydz przed świętami a to raczej za późno na pierniczenie.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Ale pierniki to mogą długo poleżeć (jeśli oczywiście potraficie się oprzeć i nie podjadać :P).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    pierniczki z przepisow z wypiekow to nawet ok miesiaca lezakuja, po prostu nie trzeba puszki otwierac, a jak sie je zbyt pozno by zrobilo to pomoze skorka z jablka wsadzona do puszki
    ja piernik na swieta pieke zawsze z 10dni wczesniej, potem wkladam w lniany worek i chowam w suche miejsce; zrobiony przed samymi swietami nie jest juz taki dobry
  3.  permalink
    A ja dziś upiekłam TORCIK "MLECZNA KANAPKA"-Biszkopt kakaowy z mlecznym kremem - delikatny, puszysty, przepyszny :) Bardzo przypomina takie batoniki ze sklepu o nazwie "mleczna kanapka" i stąd nazwa.
    OTO on a poniżej przepis:


    składniki:

    CIASTO - 6 niedużych jajek
    165 g zwykłego cukru
    100 g mąki pszennej tortowej
    100 g mąki ziemniaczanej
    3 g proszku do pieczenia
    1 g soli
    20 g kakao naturalnego
    1 łyżeczka pasty waniliowej
    2 łyżki oleju roślinnego
    NASĄCZENIE - 4 czubate łyżeczki dobrej kawy rozpuszczalnej
    200 ml gorącej wody
    2 łyżeczki cukru
    KREM - 200 g śmietanki kremówki 30 %
    600 g twarożku waniliowego, użyłam Presidente
    1 łyżeczka żelatyny + 4 łyżki wody
    1 łyżeczka pasty waniliowej
    3 łyżki cukru pudru
    POLEWA - 180 g gorzkiej czekolady, min. 65 %
    25 g masła
    50 g śmietanki kremówki 30 %
    czekoladowa, cukrowa posypka


    sposób przygotowania: CIASTO - Mąki przesiałam razem z solą, proszkiem i kakao. Jajka wybiłam do miski, ubiłam z cukrem i pastą waniliową na bardzo puszystą, białawą masę - cukier ma się zupełnie rozpuścić. Dodałam przesiane składniki sypkie i delikatnie, ale starannie, wmieszałam je łyżką. Gdy już nie było grudek mąki dolałam olej i ponownie, krótko, wymieszałam. Masę wylałam do tortownicy śr. 26 cm posmarowanej tylko na dnie odrobiną masła i wysypanej tartą bułką. Piekłam ok. 20 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st. C, do suchego patyczka. Po upieczeniu od razu okroiłam brzegi i wyjęłam ciasto z formy odwracając je do góry spodem - dzięki temu będzie równe. Zostawiłam do wystudzenia a następnie przekroiłam poziomo na 2 blaty.

    NASĄCZENIE - kawę i cukier rozpuściłam w wodzie. Oczywiście można zrobić napar z kawy naturalnej, ale miałam akurat taką. Można też dodać do kawy nieco alkoholu - likieru kawowego albo spirytusu, ale ja nie dodawałam. Przekrojone, wystudzone blaty nasączyłam równomiernie kawą. Jeden włożyłam na dno tortownicy - tej same w której się piekł tylko oczywiście umytej :)

    KREM - żelatynę rozpuściłam w gorącej wodzie. Zimną śmietankę ubiłam na sztywno z cukrem, dodałam twarożek i pastę waniliową, zmiksowałam. 1 - 2 łyżki masy dodałam do żelatyny i rozmieszałam a następnie przełożyłam do całości masy - zmiksowałam. Odłożyłam kilka łyżeczek do przybrania. Masę, tę większą część, wyłożyłam na pierwszy blat w tortownicy, wyrównałam, przykryłam drugim blatem lekko dociskając. Odstawiłam do lodówki na godzinę żeby masa stężała.

    POLEWA - czekoladę połamałam na kawałki, wrzuciłam do miseczki a tę ustawiłam na rondelku z gorącą wodą. Dodałam masło i śmietankę, rozpuściłam całość i wymieszałam na jednolitą masę.

    Wyjęłam ciasto na paterę. Wierzch polałam lekko ciepłą czekoladą. Posypałam czekoladową posypką a gdy polewa czekoladowa zastygła przybrałam rozetkami z odłożonej wcześniej masy kremowej.

    Polewa na zdjęciu całego ciasta jest matowa bo ciasto stało w lodówce a czekolada tego nie lubi - kiedy chwilę postało czekolada zmiękła i zrobiła się bardziej błyszcząca :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Jaheira: I właśnie spostrzegłam,że nie dodałam cukru..

    Aaaa! Bo Ty dla mnie robiłaś:crazy: Przywieź zatem koniecznie:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    _sushi_: Aaaa! Bo Ty dla mnie robiłaś:crazy: Przywieź zatem koniecznie:cheer:

    A miód możesz:tongue::tongue::tongue:????
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Oj tam,oj tam:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    Torcik wygląda mega apetycznie!!!!!
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorhanka242
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    Jaheira: A jutro zrobię chyba przymiarkę pod ten piernik.
    Może któraś z Was robiła?


    Ja robiłam i polecam:-) Bardzo dobry, taki...inny od tych wszystkich" szybkich pierników". Wcale nie jest też taki trudny i pracochłonny:-)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    leneczka8484: TORCIK "MLECZNA KANAPKA"


    Leneczka czy ciasto musi dlugo odstac przed podaniem czy wystarczy przelozyc w sobote rano i wieczorem mozna podawac?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2012
     permalink
    chce kupic FORMY SILIKONOWE do ciasta, najlepiej foremke sernikowa i keksowke/do makowca
    mozecie polecic jakas konkretna firme (poza tupperwear bo moj budzet tego nie zniesie) albo sprawdzonego sprzedawce online?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 28th 2012
     permalink
    Wg mnie te z Lidla są całkiem przyzwoite, pojawiają się od czasu do czasu w wielu kształtach.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    madzinka83: A przepisik można prosić.

    :bigsmile:
    Polędwiczki wieprzowe pokroić na grube plasterki (takie ok 4 cm :wink: ) nie rozbijamy tłuczkiem tylko rozgniatamy dłonią - tak aby nie uszkodzić delikatnej struktury mięska :wink: ale "rozpłaszczyć" nieco, posypujemy solą i pieprzem i smażymy na patelni najlepiej na połączonym masle klarowanym z olejem :devil: i ostatnio tak smażyłam bo kupiłam gotowe masło klarowane - i faktycznie taki fajny posmaczek mięsko ma - ale do tej pory smażyłam na normalnym oleju i tez było super :tongue:
    Sos robię bardzo prosty - śmietanka z kartonika (tak ok pół szklanki), do tego dodaję 2-3 łyżeczki musztardy miodowej (ważne - daje posmaczek) i 2-3 łyżeczki musztardy z ziarenkami, stawiam na ogień i podgrzewam, tak aby nie zagotować, ale aby było ciepłe. Troszkę zgęstnieje ten sosik i jest naprawdę zaskakująco dobry bez żadnych dodatków.
    Mięsko podaję na sałacie w kawałeczkach, kroję do tego pomidorki, polewam sosikiem i jest bardzo dobre.
    smacznego - bardzo szybko się to robi!
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Przepis na polędwiczki w sosie śmietanowo-musztardowo-miodowym :bigsmile:

    Polędwiczki wieprzowe pokroić na grube plasterki (takie ok 4 cm ), nie rozbijamy tłuczkiem tylko rozgniatamy dłonią - tak aby nie uszkodzić delikatnej struktury mięska :) ale "rozpłaszczyć" nieco, posypujemy solą i pieprzem i smażymy na patelni najlepiej na połączonym maśle klarowanym z olejem - ostatnio tak smażyłam bo kupiłam gotowe masło klarowane - i faktycznie taki fajny posmaczek mięsko ma - ale do tej pory smażyłam na normalnym oleju i tez było super !
    Teraz sosik:
    Sos robię bardzo prosty - śmietanka z kartonika (tak ok pół szklanki), do tego dodaję 2-3 łyżeczki musztardy miodowej (ważne - daje posmaczek) i 2-3 łyżeczki musztardy z ziarenkami, stawiam na ogień i podgrzewam, tak aby nie zagotować, ale aby było ciepłe. Sosik troszkę zgęstnieje i jest naprawdę zaskakująco dobry bez żadnych dodatków.
    Mięsko podaję na sałacie (mix sałat się sprawdza) w kawałeczkach, kroję do tego pomidorki, polewam ciepłym sosem i zjadam bo jest bardzo dobre. :))

    Smacznego - pyszne i bardzo szybko się to robi!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 1st 2012
     permalink
    Ul_cia, uwielbiam takie polędwiczki :smile: Ale ja smażę tylko i wyłącznie na klarowanym maśle, bez oleju - wychodzą pyszne, a że mało zdrowe... No cóż :wink: Aha, i doprawiam mięso solą i pieprzem dopiero po usmażeniu, ponoć posolone przed jest twardsze.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    hydrozagadka: ponoć posolone przed jest twardsze

    no właśnie wiem, ale próbowałam tak i w sumie nie widziałam różnicy :cool: a z kolei zdarzało mi się zapomnieć posolić jak nie zrobiłam tego na początku :wink: a masło klarowane to moje nowe odkrycie! :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    sama robisz maslo klarowane czy kupujesz nowosc tego reklamowanego gotowca? ja tylko raz klarowalam do jakiegos przepisu, nawet nie wiedzialam ze klarowane takie dobre do smazenia
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    kupiłam gotowca, ale chyba będę robiła - taniej wychodzi, a można zrobić więcej na raz i podobno może dłużej postać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Ja robię sama, miałam tego gotowca i nie jest tak dobry.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Osz... A ja dziś robiłam polędwiczki i nie widziałam tego przepisu! Ale nie szkodzi, cierrrrpliwości :) Będą następne... :devil:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a jak klarujecie masło? To jakaś większa filozofia, czy po prostu powoli odparowuje się wodę?
    Bo ja lecę na gotowcu i póki co - jestem zachwycona, ale skoro taniej i smaczniej samemu klarować, to czemu nie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    musi to byc takie "prawdziwe" maslo - 82% tluszczu; ja moge wytlumaczyc tylko tak jak robilam i nie wiem czy to na pewno bedzie idealnie i fachowo ale wg mojej mamy klarowanie wyglada tak:
    maslo rozpuszczasz w rondelku na malym ogniu, podgrzewasz i po jakims czasie pojawi sie na wierzchu taka biala piana i ja sie zdejmuje ale nie miesza sie w rondelku bo na dole znowu masz biale, odlewasz to zolte np do szklanki pilnujac zeby to "biale" co jest jeszcze na dnie nie dostalo sie do szklanki
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    tak samo jak MrsHyde :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Dzięki wielkie, brzmi przystępnie nawet dla mnie. Masło na szczęście zawsze kupujemy 82%, więc pewnie niebawem spróbuję.
    --
  4.  permalink
    Ulcia- zrobiłam dziś Twój sos do polędwiczek. Pyszny :) Dodałam tylko łyżeczkę miodu bo lubię jak mięso ma taki lekko słodkawy posmak. Dzięki :thumbup:
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Dostałam za zadanie w tym roku zrobić na święta piernik a mój mąż sernik. Oboje jesteśmy początkującymi "piekarzami ":tooth:
    Proszę o proste i sprawdzone przepisy.
    -- [url
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny, macie jakieś przepisy na świąteczne wypieki dla diabetyków? Nie chodzi mi o cukrzycę ciężarnych, tylko taką normalną, I typu. Spotykam się przedświątecznie z koleżanką diabetyczką i chciałabym jej zrobić kulinarną niespodziankę, chętnie o smaku piernika.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny mozecie podrzucic mi wasza liste potraw wigilijnych? jak na razie to tylko Jahe pisala o konkretnym menu.
    na chwile obecna plan jest taki
    1. kutia
    2. karp smazony
    3. barszcz
    4. pierogi z grzybami
    5.kapusta z grzybami
    6. ryba po zydowsku (zmodyfikowana po grecku)
    7. sledzie w oleju z cebulka
    8. szuba
    9. śledzie na słodko
    10. ryba po japońsku
    11. krokiety z kaszy gryczanej (chyba ?? bo nigdy nie robilam)
    12. kompot z suszu

    mam troche watpliwosci co zrobic i do pkt 9 i 11 najwieksze wiec jak ktoras mnie zainspiruje czyms innym to super bedzie

    edit 19grudnia - pszenicy nie kupilam wiec kutii nie bedzie, zrobie kluski z makiem
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    Hyde, a co to śledzie na słodko i szuba?

    Ja polecam sledzie majerankowo czosnkowe w oleju.
    Ukladasz warstwami sledzie, czosnek wycisniety przez praske, majeranek, zalewasz to olejem i delektujesz sie:)
    Bardzo fajna kompozycja smakowa:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    a majeranek taki otarty z torebki i czy duzo tego czosnku trzeba dac?

    szuba to chyba nazwa lokalna, Szczypta podawala podobny przepis jako sledzie pod pierzynka tyle ze u nas w skladzie sa tylko

    sledzie na slodko to sledzie typu matjas z rodzynkami w occie winnym z odrobina gorczycy, listkiem laurowym i zielem angielskim
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    Majeranek otarty. Co do czosnku- zalezy od upodoban, ja lubie sporo.

    Hyde, a jak dokladnie robisz te sledzie na slodko? Bo ja szukam inspiracji na slodka ich wersje.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Jahe jutro wklepie ci przepis bo nie chce mi sie po zeszyt leciec na dol, prosty i szybki; a tu przepis z ktorego robia sledzie kolezanki z pracy SLEDZIE Z RODZYNKAMI I SLIWKAMI SUSZONYMI

    Eveke u nas pierogi z roznych wzgledow sa z samymi pieczarkami. Grzyby te prawdziwe ususzone ida tylko do kapuchy; aha i dodam NIGDY PRZENIGDY nie dalabym ani nie zjadla grzybow kupnych. Raz ze nie wiadomo co tam faktycznie jest ususzone i zrodlo moze byc rozne a dwa po prostu sie brzydze. Rok temu kolezanka sie skusila na kupne i w trakcie odmaczania jej robaki powyplywaly bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    SLEDZIE Z RODZYNKAMI - przepis sprawdzony kilkakrotnie
    50dag filetow sledziowych z octu
    2 lyzki cukru
    1/4szkl oleju
    4lyzki octu winnego
    4lyzki koncentratu pomidorowego
    30dag cebuli
    15dag rodzynek
    lisc laurowy, kilka ziarenek gorczycy i ziela angielskiego

    rozgrzac olej, zeszklic na nim pokrojona w piorka cebule, dodac cukier i chwile podsmazyc mieszajac
    wlac ocet, dodac lisc laurowy, ziele, koncentrat, dusic kilkanascie minut, przyprawic do smaku sola i pieprzem
    garnek zdjac z ognia i dodac gorczyce i 3/4 rodzynek, odstawic az wystygnie

    sledzie pokroic na kawalki, ukladac w sloiku warstwami kazda przekladajac warstwa przestudzonego sosu, odstawic do lodowki na 2-3dni, przed podaniem na polmisku udekorowac reszta rodzynek
  5.  permalink
    MOja kolacja
    Karp smażony
    pierogi z kapustą i grzybami
    filety dla tych co karpia nie lubią
    kapusta z grzybami i śliwkami
    barszcz czerowny
    ryba po grecku
    śledzie dwa rodzaje ( jedne w musztardzie , drugie z czosnkiem)
    roladki z łososia wędzonego nadziewane serkiem almette
    sledzie pod pierzynką
    sałatka warstwowa z łososiem ( chyba )
    kompot z suszu
    Hania chce sushi, ale nie chce mi sie robic
    wiec tyle
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    poprosze o przepis na sledzie w musztardzie i salatke warstwowa z lososiem :)
  6.  permalink
    sledzie w musztardzie to przepisu nie potzrebują :)
    Kupujesz, moczysz, smarujesz z obu stron musztardą, układasz w słoiku warstwami- sledzie i cebula, zalewasz oliwa i wsio ;)
    Ja takie najbardziej lubię
    a na warstwową to poszukam Ci jutro, bo nie chce mi sie isc na dół.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.