Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    a musztarda jakas konkretna?
  1.  permalink
    nie, taka jaką lubisz. Nada się i zwykła sarepska, ale moze byc tez rosyjska albo francuska. Co kto lubi
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeDec 17th 2012 zmieniony
     permalink
    w tym roku Wigilia u nas :smile: Babcia ma zrobić uszka do barszczu, pierogi z kapustą i kapustę z grzybami. Jak robię barszcz czerwony, paszteciki z grzybami (albo z pieczarkami, jeszcze dumam), łososia w białym winie, łososia w sosie grzybowym, rybę po grecku, sałatkę śledziową z cebulą, papryką i pieczarkami; korci mnie, żeby jeszcze zrobić tartę z kapustą i pierogi z soczewicą- to bardziej pod kątem dzieci niż tradycji ;-) a tata wnioskował o kapustę z grochem- do rozważenia
    a ze słodkości upiekłam pierniczki, upiekę jeszcze strucle makowe, pierniki, muffinki piernikowe i jakieś ciasto miodowe. No i kompot z suszu. I chyba tyle :smile:

    A na przedwigilijny obiad mąż wydębił piroga biłgorajskiego, zrobię z sosem grzybowym, mam nadzieję, że trochę zostanie, to odgrzeję kolejnego dnia :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    a u was w wigilie jada sie ciasta???
    ja mam problem z zakupem skladnikow na kompot z suszu, obeszlam wszystkie sklepy i sklepiki i nigdzie nie ma suszonych gruszek :(
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    U mnie ciast nie ma nigdy- ze słodkości są tradycyjne makówki i moczka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    u nas po wigilii na stole stawia się ciasta
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Lexia: U mnie ciast nie ma nigdy- ze słodkości są tradycyjne makówki i moczka

    Śląsk? :wink:
    Ja jak męża mojego do rodziny wzięłam ;-)) to poznałam co to makówki i moczka :bigsmile: no i teraz co roku makówki robię - pycha!
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Ano, Śląsk :smile: Ulcia, wiadomo, że pychaaa :wink: I tak mi tego tutaj brakuje, choć wiadomo, że to typowe regionalne i pewnie większa część z Was nie wyobraża sobie jedzenia rozmoczonego piernika z bakaliami :tongue: Bo makówki to chyba by prędzej przeszły :wink:
    --
  2.  permalink
    U nas sie je ciasta po kolacji. Myslałam,że tak jest wszędzie :shocked:
  3.  permalink
    U nas też ciasta są po kolacji. Dodatkowo w Wigilię wypadają imieniny mojej córeczki i mamy, więc ciasta "pokolacyjne" i z tej okazji są :wink:
    Hyde, ja kupiłam w weekend w Kauflandzie taką mieszankę do kompotu wigilijnego- są tam gruszki.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    obeszlam wszystkie sklepy i sklepiki i nigdzie nie ma suszonych gruszek :(

    dzisiaj na targu kupiłam suszone gruszki :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: U nas sie je ciasta po kolacji. Myslałam,że tak jest wszędzie

    u nas ciacho dopiero 25go, przez to ze to nie postne, ale ja juz pisalam - u mnie w domu rodzinnym nawet majonezu sie nie uzywalo i w tym roku robiac szube juz wiem ze malo kto zje

    Lexia: ze słodkości są tradycyjne makówki i moczka

    a co to sa te makowki?


    cerisecerise: Hyde, ja kupiłam w weekend w Kauflandzie taką mieszankę do kompotu wigilijnego- są tam gruszki.

    w prawdzie nie w kaufie ale w malym osiedlowym sklepiku tez mieszanke za 5zl dorwalam, paczka na 3l wody
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    MrsHyde: a co to sa te makowki?

    taka potrawa na słodko - wigilijny deser :wink:
    Masa zrobiona z maku, mleka, masła i cukru + rodzynki - przekładana warstwami z pokrojoną bagietką - to wszystko razem jak się zmaceruje to jest pyyycha :cool:
    Ja to nazywam makowcem na szybko z dużo większą ilością maku :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    U nas się robi ze zwykłej bułki namoczonej w mleku, właśnie tak, jak napisała Ulcia- przekłada się warstwami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    to chyba gdzies widzialam przepis na cos podobnego ale z chalka
    poniewaz nie udalo mi sie nigdzie dostac pszenicy to nie bedzie kutii, musze zrobic jakeis kluski z makiem ale najpierw musze jakis przepis wyszukac
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Ania, a może rogaliki z masą makową?
    --
  4.  permalink
    u nas kiedyś mama robiła tort makowy- no ale to też z jajkami
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Ciasto drożdżowe (do tych rogalików) może być bez jajek...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    zrobie chyba jednak kluski z makiem (makaron lazanki, miod, bakalie) raz ze proporcje w necie wszystkie podobne wiec raczej wtopy nie bedzie a dwa wyglada to na dosc szybkie do zrobienia
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Lexia: większa część z Was nie wyobraża sobie jedzenia rozmoczonego piernika z bakaliami :tongue: Bo makówki to chyba by prędzej przeszły :wink:


    Wyobrażam sobie jak nie muszę tego piernika jeść bo tego nie lubię :( ale za to makówki to u mnie w rodzinie podstawa... :) i robię z kilograma maku....

    Ciasta ok 3 z czego na dwa prościutkie mam pomysł ale na 3 mi brak...

    Będę również oprawcą ok 7 karpii... tyle u mnie tego schodzi!

    Nie mam 12 potraw :( niestety ale chyba z 9:

    1. Makówki
    2.karp smażony
    3.karp po żydowsku ( mówimy po grecku )
    4.kapusta z grochem całym
    5.kapusta z grzybami (nie pieczarki )
    6.duuużo barszczu
    7.uszka z grzybami
    8.kompot z suszu
    9.śledzie a'la matijas pewnie w śmietanie z celublką i ogóreczkiem - robi mamuśka

    a ciasta:
    1. babka orzechowa ( przepis Cioci Anieli :))
    2. rolada bez nadzienia - pyszniutka
    3. brak pomysłu :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Lady to dawaj przepis na makowki
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Ania a na to jest przepis ? :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    ja nawet nie wiem co to sa te wasze makowki :shamed:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    kilo maku zmielonego wcześniej ale w piekarni ( leniwa jestem do mielenia ) gotuję w garnku.
    Mak wsypuję do gara... przykrywam go wodą ale nie koniecznie zalewam... wrzucam kostkę masła... gotuję na wolniutkim ogniu aby nie przywarł do dna... mieszam w międzyczasie co chwilkę... w trakcie gotowania go kiedy już sobie delikatnie tak bulka wrzucam obrane i pokrojone migdałki w ilości wg uznania... wrzucam rodzynki choć Ada u mnie ich nie lubi to ilość bardzo mała - garść... wsypuję dwie torebki cukru wanilinowego, dają olejek migdałowy do smaku, olekej cytrynowy albo pomarańczowy i np vaniliowy :) ale z nimi to ostrożnie...Cukier daje się wg uznania ale powinny być słodkie no i to wszystko się delikatnie gotuje ( TRZEBA PAMIĘTAĆ O MIESZANIU )... Może być tak, że wody ciutkę za mało to dolewam w trakcie gotowania szklankę lub dwie... Konsystencja taka nie zbyt mocno lejąca nie zbyt mocno zawiesista...
    Przygotowuję sobie batony/lynga/weka - nazwa różna... - kupuję pokrojone z racji wygody :)
    Kładę na dnie miski kromkę albo dwie - zależy od dna i jego wielkości... polewam masą makową i ilość w zależności od tego czy ktoś woli więcej maku czy pół na pół... u mnie pół na pół. Bułka - masa - bułka - masa... jak ostygnie to posypuję do ozdoby kokosem... Nie gotuję na mleku aby nie były za szybko kwaśne... Mleko cieplutkie i troszkę słodkie podaję oddzielnie w naczyniu do polania bułeczki aby była mięciutka :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    a to czegos takiego nie jadlam, ciekawe czy u mnie by przeszlo; a ten baton/lynga/weka to rodzaj bulki???
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    tak to wygląda mniej więcej
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    jakby ci sie ccialo to mozesz wrzucic przepisy na ciasta
    ja bede robila tylko keks i pierniczki z czego pierniczki do szkoly w piatek bede dla moich chlopakow brala; w domu jestesmy tylko w wigilie wiec nie ma co szalec
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Tak to rodzaj bułki ale nie wiem jak u Was się nazywa :) u mnie różnie jak widzisz na to mówią



    Treść doklejona: 19.12.12 09:09
    no Ja też nie szaleję :)
    Pierniczki zrobione wg przepisu z netu :) już 3 rok go praktykuję i jest OK :) dzisiaj dekorowanie Nas czeka :)

    Treść doklejona: 19.12.12 09:22
    Ania chyba nie zamieszczę bo mi ciągle wyskakuje, że taki użytkownik nie istnieje wrrr :( i to nie od dzisiaj :(

    a roladę taką będę robiła

    Składniki:
    5 jajek
    szklanka cukru
    cukier waniliowy
    20 dag margaryny
    1,5 szklanki mąki
    6 łyżek miodu
    1,5 łyżeczki sody
    śmietana 12%
    Sposób przygotowania:

    Jajka z cukrami ubić na puszysta masę. W osobnym naczyniu utrzeć margarynę, dodać ubite jajka z cukrami, a następnie dodać 1,5 szklanki przesianej mąki.

    Do rondelka wlać miód i dodać sodę... miód ze sodą się spieni na kolor biały i to przekładamy do ciasta.

    Na wyłożoną papierem do pieczenia, dużą piekarnikową blachę wylewamy ciasto i równo rozprowadzamy je po powierzchni.

    Piekarnik 170 stopni C. Piec ok. 15 minut.

    Ciasto ciemnieje po kilku minutach, a to zawdzięcza miodowi.

    Wyciągamy placek, jeszcze gorący dokładnie smarujemy śmietaną i zwijamy w roladę.

    Ozdabiamy wg własnego uznania. Ciasto najlepsze jest na drugi, trzeci dzień po upieczeniu - warto poczekać

    Polecam!!!
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Lexia: U mnie ciast nie ma nigdy- ze słodkości są tradycyjne makówki i moczka

    Lexia: rozmoczonego piernika z bakaliami

    Moczka jest pycha. Nasza znajoma robi i wymieniamy się z Nią na naszą kutię.
    Moczka bardziej wodnista jest, prawda? Podajemy po znacznym schłodzeniu, mniam.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    No tak, moczka u mnie jest wodnista bardziej, ale to w duzej mierze zalezy od domu. U znajomych czasem lyzeczka w moczce normalnie stoi... ;)
    U nas stoi w wielkim garnku w piwnicy, dlatego caly czas jest wlasnie taka chlodna i fajna do jedzenia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Zaliczyłam dzisiaj z rana obróbkę "rzeźniczą" 6 karpi w tym 4 potężne ehhh ale narzekać nie będę bo to teściowa mi kupuje co roku :) a wiadomo darowane trzeba docenić nawet jak paluchy bolą :( Odszlamowane, pokrojone i przygotowane do smażenia do cebulki z przecierem czyli po grecku ( po żydowsku )...
    Uszka też wczoraj zrobiłam. Mama wałkowała mi ciasto a Ja kleiłam i gotowałam. Łącznie wyszło 266 sztuk :)
    Ciasteczka dzień wcześniej upiekłam a wczoraj do tego laski dekorowały :) oj przeklinały mnie bo chyba ze 130 było :)

    - - -

    Zostały mi takie odpady z filetowania karpia więc chyba w tym roku skuszę się na galaretę :) nigdy nie robiłam ale kiedyś trzeba zacząć... nie wiem czy w ogóle to jest dobre!

    Sobota zapowiada się na smażeniu ryby i upieczeniu rolady - ciasta oraz na zrobieniu kapusty z grochem a niedziela barszczyk i reszta ciast :)
  5.  permalink
    U mnie będzie mało dań taki zwyczaj:)
    karp rodzice
    miruna w sosie greckim dla nas
    śledz w oleju
    sledz po kaszubsku
    uszka z czerwonym barszczem
    Ciasta robie tylko 2 sernik oraz ciasto duńskie
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Mrs kupiłaś gruszki do suszu? Ostatnio w Auchanie dużo widziałam różnego rodzaju i kalibru suszu więc jak masz w pobliżu to zerknij!

    Robicie te 12 potraw aby było tradycyjnie czy dlatego, że Wam tak wychodzi?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Lady zalezy co rozumiesz przez blisko, najblizszy hipermarket mam ponad 90km od domu takze tego...
    susz kupilam w kauflandzie, taki gotowiec - dorzuce suszone jablka i ciut sliwek i musi wyjsc ok

    a ilosc potraw bo mi tak wyszlo, u mojej mamy nigdy tak nie bylo bardziej na zasadzie wliczania tez i chleba sie to odbywalo
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 20th 2012 zmieniony
     permalink
    a z tymi potrawami pytam bo jakoś nie zwracam na to uwagi hmm choć może powinnam:

    Dwanaście ma symbolizować liczbę apostołów, którzy razem z Jezusem zasiadali do ostatniej wieczerzy, choć może to się kojarzyć raczej z Wielkanocą niż Bożym Narodzeniem. Aby zapewnić sobie szczęście i przychylność losu w nadchodzącym roku należy spróbować każdego dania. Inaczej może spotkać nas nieszczęście.

    http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/uroczystosci/dlaczego-na-wigilijnym-stole-powinno-byc-12-potraw-i-dlaczego-trzeba-sprobowac-kazdej-z-nich,87_34803.html


    Treść doklejona: 20.12.12 22:09
    Ania a kaufland to nie market? :)
    Pisałaś wcześniej, że terrina nie za bardzo Ci smakowała więc może taką zrobisz:


    Składniki: (15 porcji po 1 plastrze)
    175-250 g płatów wędzonego łososia
    sałata do przybrania (np. rukola lub roszponka)

    Pasztet z pstrąga
    175 g wędzonego pstrąga
    90 g masła
    90 g serka śmietankowego (typu Philadelphia, Twój Smak czy Almette)
    1,5 łyżki soku z cytryny

    Pasztet z łososia
    125 g wędzonego łososia
    60 g masła
    60 g serka śmietankowego
    1-1,5 łyżki soku cytrynowego
    1 łyżka przecieru pomidorowego
    1 łyżka posiekanego koperku (ja pominęłam)

    Pasztet z makreli (ja pominęłam)
    175 g wędzonej makreli
    90 g masła
    90 g serka śmietankowego
    1,5 łyżki soku z cytryny

    dodatkowo
    forma keksowa o pojemności 1,25 l
    folia aluminiowa
    malakser/blender

    Wykonanie:
    Przygotować pasztet z pstrąga. Usunąć ewentualne ości oraz skórę, a mięso zmiksować w malakserze z masłem, serkiem i sokiem z cytryny na gładką masę. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Przełożyć do miski, przykryć i wstawić do lodówki.

    Przygotować pasztet z łososia. Zmiksować w malakserze na gładką masę wędzonego łososia z masłem, serkiem, sokiem z cytryny, przecierem pomidorowym i koperkiem. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Przełożyć do miski, przykryć i wstawić do lodówki.

    Przygotować pasztet z makreli. Usunąć ewentualne ości oraz skórę, a mięso zmiksować w malakserze z masłem, serkiem i sokiem z cytryny na gładką masę. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Przełożyć do miski, przykryć i wstawić do lodówki.

    Uformować terrine. Formę wyłożyć folią aluminiową, a następnie wyłożyć płatami łososia tak, by zachodziły na siebie i końce długości 3,5-5 cm zwisały z formy. Na dnie formy rozłożyć warstwę pasztetu z pstrąga i powierzchnię wygładzić szpatułką. (Jeśli pasztet przywiera do szpatułki, należy ją zwilżyć wodą.) Następnie rozłożyć warstwę pasztetu z łososia i makreli. Ostatnią warstwę przykryć zwisającymi z formy płatami łososia, by ich końce zachodziły na siebie. Całość przykryć folią i oziębiać w lodówce przez noc.

    Przed podaniem wyjąć delikatnie terrine z formy. Pokroić na grube (1-2 cm) plastry i ułożyć na sałacie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Lady nie jest to kwestia ze nie za bardzo smakowala, po prostu ten smak nie byl warty ceny :P

    a te przepisy co wrzucasz masz sprawdzone czy trafilas na nie przypadkiem? bo ja te z netu to tylko z 2 czy 3 storn w ogole wyprobowuje w sensie ze maja jakas 'wartosc'

    Ladybird76: Ania a kaufland to nie market? :)

    market owszem ale ja wyraznie napisalam ze 90km mam do HIPERMARKETU, czytaj ze zrozumieniem babo :P
    mam 2 lidle i z 9 biedronek w miescie, ale jest nadzieja - tesco otwieraja przed wielkanoca
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Ania wszystko testuję...

    Babooo czytam... ale jak ci napisałam na innym temacie będziesz w moim wieku też Ci na oczy pójdzie ha ha ha poza tym u mnie Kaufland to prawie jak Hipermarket hmmm taki duży więc wiesz... :)

    Biedronaczkami Was otoczyli nooo :)

    Treść doklejona: 21.12.12 19:11
    Dzisiaj jak na złość nie mogę kupić łososia buuu rozkupili mi nooo z lodówek biedronkowych :(

    Poratujcie... macie jakiś naprawdę dobry przepis sprawdzony na ciasto? jeju nie wiem co upichcić :( będzie rolada bez nadzienia, będzie babka orzechowa z przepisu cioci i nie wiem co jeszcze :(

    Treść doklejona: 21.12.12 19:14
    przepisy najczęściej testuje ze strony extrasmaczny.pl oraz zaglądam do: www.tortyartystyczne-lukrowefantazje.p bo z tamtej strony jest fajny przepis na biszkopt :)

    Treść doklejona: 21.12.12 19:17
    ROLADA BEZ NADZIENIA sprawdzona z tej strony i godna polecenia na święta bo w takim smakowym klikacie jest
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie - chciałabym zrobić śledzie pod pierzynką, ale nie na Wigilię, lecz na środę (wyprawiam urodziny córeczki). Myślałam, by zrobić ją we wtorek. Czy to dobry pomysł? I czy buraczki są rzeczywiście niezbędne? I jeszcze jedno - chciałam w całości upiec pierś indyczą - jaką marynatę polecacie?
    --
  6.  permalink
    brombap pierzynę nawet trzeba przygotować dzień wcześniej :-) Buraczki nie są niezbędne , w ogóle możesz zmodyfikować wg własnych upodobań :-)

    Treść doklejona: 21.12.12 21:00
    a indyka nie lubię więc nie doradze
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Dzięki:) Czeka mnie naprawdę świąteczny pierszy dzień Świąt:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    brombap: chciałam w całości upiec pierś indyczą - jaką marynatę polecacie?


    piers z indyka po upieczeniu jest jak dla mnie za sucha, nie myslalas o udzcu? jest jednak bardziej soczysty no i wg mnie smaczniejszy

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.12.12 23:09</span>
    brombap: - chciałabym zrobić śledzie pod pierzynką, ale nie na Wigilię, lecz na środę (wyprawiam urodziny córeczki). Myślałam, by zrobić ją we wtorek. Czy to dobry pomysł? I czy buraczki są rzeczywiście niezbędne?

    dzisiaj na szkolnej wigilii jadlam w wersji z marchewka i kukurydza a bez buraczkow, tez smaczne
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Hyde, pomyślę:-) Na szczęście jeszcze jest czas na zakupy:-)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    a ja spipcyłam jedną roladę i musiałam piec drugą.. to tak jak w kuchni każdy się krząta ehhh ( na kogoś trzeba zwalić ) Druga wyszła już idealnie...
    Teraz siedzę i zastanawiam się nad kolejnym ciastem... chyba zrobię coś z własnej inicjatywy hmmm może wyjdzie a jak nie wyjdzie to wyproszę do kosza :) Masę mam do wyboru albo kajmak z mascarpone i do tego przełożenie z czekowiśni i obłożenie z masy milky way albo hmm nie wiem :(

    Babeczka zaś będzie orzechowa...
  7.  permalink
    Dziewczyny czy dzisiaj mogę upiec sernik? nie za wcześnie? To będzie mój pierwszy więc chcę żeby mi wyszedł i do Świąt był świeży.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    poczekałabym do jutra
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    dziewczyny wrzucilybyscie jakies inspiracje i wasze pomysly na KORECZKI

    a tutaj moje pomysly wigilijne (chrzestna i tata dietujacy)
    - ogorek papryka i avocado zawiniete w plaster wedzonego lososia
    fsd

    marynowane pieczarki, groszek i marchewka w galarecie, mozna bylo zrobic z gotowana ryba ale to zbyt smierdzace jak dla mnie :P
    fs
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Ania Ja chyba koreczki zrobię zwykłe najzwyklejsze... bo jakoś specjalnie nic nie będę szykowała dla mnie Olka i Julki oraz mamy.... ciasto upichcę :)
    Ostatnio zasmakował mi torcik z przełożeniem mojej koncepcji.... oraz posmakowała mi babka orzechowa a zaś Ada zajadała roladą bez nadzienia uznając ją za najlepszą z rolad jakie jadła do tej pory :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Lady to nie na sylwestra tylko na jutrzejsza impreze, szukam inspiracji bo ilez mozna takie same koreczki robic
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    aaa hmmm Ja to na szybko robię szaszłyki z samego fileta z kurczaka... wszystkim smakują zawsze a i w wykonaniu mało roboty... do tego sałatka... dla odmiany i na złość kurczakowi z paluszków z kraba :)
  8.  permalink
    lady- jak szaszłyki z samego kurczaka?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.