Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czy wątek się przyda, bo aktualnie coraz większe dzieci się rodzą, albo nawet szybko nadrabiają początkowe deficyty ... Niemniej jeśli problem dotknął Wasze dziecko, może podzielmy się tu doświadczeniami / radami ...


    Moja Córeczka ur się z wagą 2888 g i mierzyła 52 cm.
    Aktualnie ma 8 m-cy i 9 dni. Wczoraj okazało się, że jest poniżej 3 centyla, jeśli idzie o wzrost. Nieco się zaniepokoiłam. Bez problemu znalazłam sporo stron www nt.niskorosłości :sad: Może zbyt poważnego słowa użyłam, bo zdaje się że niskorosłość to choroba genetyczna, która objawia się wieloma innymi wadami anatomicznymi ...
    Mam nadzieję, że sprawa się rozwikła niebawem i nie będzie potrzeby konsultacji specjalistycznej.


    Spotkałyście się kiedyś z takim przypadkiem?
    -- Mama M & N & W
  1.  permalink
    Bewe, ja myślę, że nie musisz się tak bardzo przejmować. Teraz, jak sama zauwazyłaś, dzieci rodza się coraz większe i mozna popaść w paranoję. Pewnie karmisz piersią? Dzieci karmione naturalnie mają niższą masę ciała, ale to nie oznacza, że są chore. Znajomej córeczka ciągle utrzymywała się poniżej 3 centyla, teraz, po czterech latach zaczęła nadganiać rówieśników. Ale jej mama strasznie panikowała, przeprowadzała serie badań, biegała po lekarzach, popadała ze skrajności w skrajność, bo w chwilach depresji próbowała nawet przymusić małą do jedzenia... Niepotrzebnie. Zaoszczędź sobie stresów i poczekaj
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Dzięki Fretko, ale ja piszę o niskim wzroście.
    Wagę moje dziecko ma OK (mocny 10 centyl) :bigsmile: Mimo, że karmię piersią.
    Gdyby była z wagą poniżej siatek centylowych nie panikowałabym, bo sama jestem drobna - ważę ok. 54 kg. Ale ja do niskich nie należę - 165 cm, więc niepokoi mnie, że Córka jest taka maleńka. Kołacze mi się po głowie za niski poziom hormonu wzrostu, badania, terapia hormonalna... :cry:
    Oby nie!
    -- Mama M & N & W
  2.  permalink
    Bewe82 moja Córka w styczniu bedzie miała 3 latka a z wagą i wzrostem jest poniżej 3 centyla (wzrost 86cm,waga 11kg)także widzisz,że to maleństwo tez sie martwię ale lekarze kazali mi ją obserwować czy się dobrze rozwija itp.Jak narazie jest ok tylko własnie ten centyl mnie marwi.Dodam,że jest strasznym niejadkiem ręcę mi opadają ale już wzięłam na luz.Ja mam 160cm wzrostu moi rodzice też.Mój mąż ponad 170cm teść wysoki ale za to rodzina mojej teściowej jak i ona ma wzrost tak jak ja,więc tłumaczę sobie,że wrodziła się do nas karakanów;P
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    leneczko, a lekarz nie sugerował choćby badań tarczycy?
    Z tego co od wczoraj wieczór przeczytałam, wynika, że nie powinno się myśleć w kategoriach "ma czas żeby wystrzelić", "sami nie jesteśmy wysocy", bo nie wiadomo, czy niski wzrost nie wynika z jakiejś jednostki chorobowej.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Moja teściowa też karakan ... Mąż odziedziczył niski wzrost po niej - ma 172 cm, co daje Mu jako mężczyźnie 12 centyl.
    Liczę na to, że po prostu Natalka wdała się ze wzrostem w Tatusia :smile: No ale kurde, niech chociaż na ten 10 centyl wskoczy.
    Będę Ją mierzyć w przychodni co miesiąc i kontrolować!

    Wychodzi, że z 18 centyla (w sierpniu) spadła nam na 2-gi ...
    -- Mama M & N & W
  3.  permalink
    Wg mnie najbardziej niepokojące sa rozbiezności w centylach pomiedzy waga i wzrostem.
    Gdyby Twoja córka była na 90centylu wagi i 3 wzrostu to napewno byłby to kłopot do zmartwienia.
    Moja przez dłuższy czas była POZA siatkami centylowymi. Ale ponieważ rosła i tyła równomiernie to nie martwiłam się.
    Myslę,że dla własnego spokoju mozesz zrobić hormony tarczycy.
  4.  permalink
    No moja też Natalia:)chyba te Natalki tak mają:)wiesz nawet nie wspominał,ale ja zawsze profilaktycznie robię jej badania sama tak dla świętego spokoju,ale p TSH zapominam.Następnym razem zrobię:)co miesiąć kochana nie ma sensu.Mierzy się co pół roku.Obserwuj małą a będzie dobrze:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    aga1976: najbardziej niepokojące sa rozbiezności w centylach pomiedzy waga i wzrostem.

    Zgadzam się. Nasza pediatra też to zawsze powtarza, że jeśli waga i wzrost są w podobnym korytarzu centylowym, to jest OK.
    Nie omawiałyśmy wtedy jednak sytuacji spadku wzrostowego poniżej siatki ... Ciekawe co powie na Natalkowy 2 centyl?

    leneczka8484: Mierzy się co pół roku

    Eeeee, przecież w pierwszym roku życia jest tyle szczepień, że mierzą zdecydowanie częściej :confused:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    aga1976: Moja przez dłuższy czas była POZA siatkami centylowymi

    Poza, czyli powyżej 97 centyla, czy poniżej 3? Bo jeśli to pierwsze, to pewnie na Twoim miejscu też bym się nie martwiła.
    -- Mama M & N & W
  5.  permalink
    Na początku tak mierzą i ważą często,ale po 2 roku życia należy dziecko mierzyć co 6miesięcy
    -- ,
  6.  permalink
    bewe- była powyzej 97
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Pewnie tak.
    Ale moje dziecko ma 8 m-cy, więc raczej częstsze pomiary wchodzą w grę :smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Moim zdaniem dopóki dziecko się ładnie rozwija i idzie wzdłuż linii siatki centylowej, to wszystko jest w porządku. Nie jesteśmy z jednej linii produkcyjnej i od szablonu ;). Rozbieżność między wzrostem a wagą o 7 centyli też nie jest jakaś ogromna. Dla porównania podaję centyle moich dzieci, uznanych za absolutnie zdrowe: Maja: waga 50. centyl, wzrost 90. centyl
    Emil: waga 75. centyl, wzrost 90. centyl

    Centyle mówią tylko o częstości występowania dzieci o danych "parametrach". Jeśli rodzice są nieduzi, nie powinni spodziewać się olbrzymich dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Wszystko racja, tyle że po to są te siatki centylowe, by stwierdzić, że między 3 a 97 centylem jest absolutna NORMA.
    ja nie czepiam się dziecka, bo nie jest idealne ... Nie miałabym nic do tego, gdyby z wagą było na 90 centylu, a ze wzrostem na 10. Bo to mieściłoby się w normie, jakkolwiek grubo dziecko by wyglądało.
    A to co wypada z siatki powyżej / poniżej należy konsultować.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011 zmieniony
     permalink
    A swoją drogą na jakich siatkach centylowych bazujecie?
    Okazuje się, że te z końca książeczki zdrowia różnią się od tych opracowanych przez WHO.
    W te drugie moja Córka się łapie :bigsmile: Podobno one są dla dzieci karmionych piersią ... Wiecie coś o tym?

    Siatki tu
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Prześlij mi na priv jej dane, to Ci napiszę, gdzie jest w siatkach niemieckich :wink:.

    Ale co to jest NORMA? Nic innego jak średnia wyciągnięta za społeczeństwa. U mnie w chórze jest normą, że jego członek ma lat 60, czy robi to ze mnie nienormalną? :bigsmile:.

    Powtarzam, dopóki dziecko ładnie się rozwija, ma energię i wykazuje zainteresowanie otoczeniem, nie ma się czym martwić. Bonsai też drzewko :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    A dziękuję, jeśli chodzi o rozwój to jest bardzo do przodu :bigsmile:
    Ma 8 m-cy i 9 dni, raczkuje od 3 tyg, wstaje od tyg, próbuje chodzić przy meblach od wczoraj. Nikt Jej tego pokazywał i nie motywował, no oprócz raczkowania - to jak najbardziej było wskazane. Nie jestem pocieszona Jej nowymi pomysłami i przybieraniem pozycji pionowej, ale skoro sama jest gotowa ...
    Intelektualnie też super-hiper, chwalić się nie będę :bigsmile: Bo nie o tym wątek.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Chciałam dla ścisłości napisać, że kolejny pomiar pokazał, że Mała wróciła do siatki centylowej - jest między 3 a 10. centylem :smile:
    Mówię o polskich siatkach centylowych, bo jak pisałyśmy poprzednio one są dość wyśrubowane!
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    Temat podbijam:confused:.
    Dziś po bilansie dwulatka mamy skierowanie do por. endokrynologicznej. Natalka ma 25 m-cy i tylko 81 cm (poniżej 3. centyla, a na tych WHO tuż nad 3. centylem, więc bez rewelacji).
    Będę donosić z frontu, może komuś się przyda.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 23rd 2013
     permalink
    Są jakieś wieści z frontu?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Tylko takie, że raz TSH jest ponad normą, a raz w normie ... Natalka przyjmuje Jodid, ale to raczej profilaktycznie - jak mówi endo - kolejna wizyta w grudniu. Pasożyty wyklluczone, morfologia i mocz dobre.
    Nadal okolice 3. centyla.
    Dziękuję, że pytasz :smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Kurcze delikatnie się chyba zaniepokoiłam bo Nina też ma 81 cm.
    Wiek 24 msce.
    Ciekawe czy się na bilanse czepią czy nie.....:neutral:

    Naniosłam na siatkę i z 50-go spadła na 3-ci.
    Upppssss :confused:


    A Natalka urosła coś od czasu tego bilansu ?
    --
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Teorka...powinnaś Kochana kontrolować jej wzrost..jesli spada z siatek do nie dobrze;/ ale najważniejsze,że mieści się w siatkach.
    My po wizytach endokrynologicznych.Na pierwszą wizyte musiałyśmy zrobic RTG lewego nadgarstka z wiekiem kostnymTSH w normie,morfologia ok.Pani doktor przeprowadziła wywiad rodzinny.Naniosła dane na siatki,Kazała zrobic badanie by wykluczyć celiakie,bo to też może odpowiadac za niski wzrost...wynik ujemny.II wizyta odbyła sie 2 tyg temu.Okazało się,że Natalia urosła 3cm wiec idzie ku siatkom nie odchodzi od nich,wiec póki co jest wszystko na dobrej drodze i nie kwalifikuje sie na to by podać hormon wzrostu.Kolejna wizyta za 6mies.
    Kochane mamy lepiej wcześniej zdiagnozowac czy coś jest nie tak niż czekać,aż dziecko urośnie bo niby rodzina niska...to nie ma nic do rzeczy
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    no Teo możesz na bilansie zapytać....ja słyszałam że jak dziecko idzie 3 to idzie ale jak są skoki z właśnie 50na 3 albo z 10 na 75 to coś jest nie tak... choć wcale nie musi lepiej dla własnego spokoju się zapytać przy i tak koniecznej bilansowej kontroli:)
    --
    •  
      CommentAuthormaglin
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Teorka, ja mam co prawfa sporo starszego synna, bo nastolatka, ale na siatce centylowej stopniowo spadl z 90-go centyla na 10-ty, albo ciut mniej i endo zlecil mu rozne badania, mowiac, ze taki spadek jest niepokojacy. Co dziwne, nasza pediatra nie widziala problemu, skoro miesci sie w siatce, a endo jednak tak. Ja bym to skontrolowala, zwlaszcza, jesli bedzie spadek w centylach. Bardzo zaluje, ze zamiast posluchac swojej intuicji zdalam sie na pediatre, zamiast wczesniej srawdzic, czy wszysto ok.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Maglin a mogę spytać czy u syna to był jakiś poważniejszy problem ? Tzn czy wyszło coś w badaniach ?

    No skontrolujemy na pewno, bez dwóch zdań.
    W sumie teraz nas bilans dwulatka czeka, więc okazja jest.
    Mam nadzieję tylko, że brak szczepień zaległych nie jest przeszkodą i nam ją zbadają co nie ?
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Teo muszą zbadać bez względu na (brak) szczepienia, nie daj się zastraszyć w razie czego. Jakby co zawsze pytaj o podstawę prawną konkretnych działań, jakie chcą wykonać, tutaj odmowę badań itd. ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    zabkaa25: nie daj się zastraszyć w razie czego


    E nie, nie. No coś Ty :wink:

    Tylko kurcze teraz i tak nie pójdziemy no bo z tym moim kulasem zagipsowanym to słabo, kiedy tam tyle schodów i oczywiście brak windy :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    dziewczyny polecam centyle sprawdzać w siatkach centylowych WHO, one nastrajaja bardziej optymistycznie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    No mi tam siatki w sumie nie tak istotne, jak to że właśnie dzisiaj się skapnęłam że Nina od roku nie urosła ani o 1 cm.
    Chyba, że jednak jakieś błędy w pomiarze się wkradły bo jednak przy ścianie mierzymy, więc ten....

    Teraz tak myślę...
    Może ona rok temu miała 71 a nie 81 a ja wpisując na siatkę się walnęłam ?
    Kurde no nie wiem...
    Ubranka niby sprzed roku dobre, ale z ubrankami to wiecie jak jest.....
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Teo a w książeczce nie masz napisane ile miała na ostatnim mierzeniu?
    --
  7.  permalink
    Teorka

    Mysle ze musi gdzies byc blad. Jako roczna dziewczynka majac 81cm bylaby na samym szycie siatki ( mam tylko siatke dla chlopca zeby sprawdzic) a nie pamietam zeby na zdjeciach i filmach byla z tych "wielkich" :D

    Ja tez ostatnio sie zaniepokoilam, gdy Henio spadl z 91 na 50, po czym przypomnialam sobie ze poprzedni pomiar byl na lezaco (jeszcze nie stal wtedy samodzielnie). Przestalam sie martwic.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Kakai: dziewczyny polecam centyle sprawdzać w siatkach centylowych WHO, one nastrajaja bardziej optymistycznie


    wiem,wiem, ale WHO ma uśrednione dla całej populacji na świecie a w każdym kraju mają swoje siatki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    mag_dre: wiem,wiem, ale WHO ma uśrednione dla całej populacji na świecie a w każdym kraju mają swoje siatki


    oczywiście tylko nasze popularne siatki są tworzone na podstawie dzieci warszawskich karmionych mlekiem modyfikowanym:smile: WHO na karmionych pierisą
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Teo a ile Ninka miała przy urodzeniu?

    Moja 51cm a teraz ma już 70 więc chyba niemożliwe aby Twoja na roczek miała 71?
    Kurcze, ale że w rok by nic nie urosła?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Evke możliwe Franco 51 cm urodzeniowe a 73 na roczek ;) Teo może faktycznie się machnełaś?
    --
  8.  permalink
    Tez tak mysle, moj bedzie mial ok 80 cm a urodzil ze wzrostem 57 cm. Zmierze go po urodzinkach :)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Lila też miała na roczek ok 72-73 cm (ur. 51cm) - my też nie jesteśmy wysocy, więc to dla nas norma.
    Eveke - inaczej mierzy się dzieci leżące a inaczej chodzące :) Choć fakt, są dzieci, które rosną więcej i to też jest norma.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Jas na roczek 80cm, teraz juz 83 :D myslę Teo że się rabnęłas:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Nina po urodzeniu miała 55 cm.
    A na roczek ją mierzyłam na stojąco, nie leżąco [tak jej w sumie nigdy nie mierzyłam bo to bez sensu].

    Matylda1982: Jako roczna dziewczynka majac 81cm bylaby na samym szycie siatki

    czerwinka: Franco 51 cm urodzeniowe a 73 na roczek


    No kurcze coraz bardziej się ku temu skłaniam.
    Tzn ku temu że rok temu miała ok 70.....

    W książeczce nic nie mam bo w przychodni nas ponad rok nie było :tongue:

    Ale wiecie ? Nawet jakbym się machnęła rok temu to i tak nie zmienia faktu, że teraz ma 81 cm.
    I jak nanoszę wynik na siatkę to mi wyskakuje 3-ci centyl.
    Przy urodzeniowych 55 cm.
    Ale może ona od początku była na 3-cim ? Kurcze nie da się tego sprawdzić bo siatka tak wczesnego "wzrostu" mi nie zaznacza...

    Treść doklejona: 25.10.13 21:35
    Kakai: myslę Teo że się rabnęłas:smile:


    Nie, teraz się nie rąbnęłam bankowo bo mierzyliśmy ją razem z mężem, kilka razy.
    I nie ma więcej jak 81.
    --
  9.  permalink
    Teorka

    Wedlug mojej siatki centylowej w ksiazeczce zdrowia (dla chlopca), dlugosc urodzeniowa 55cm to 91 centyl. Tyle ze ten urodzeniowy pomiar jest nistety malo dokladny, jak kazdy wykonywany u dziecka na lezaco.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny - dołączam:sad:

    Byliśmy wczoraj na bilansie dwulatka i wróciłam z ciśnieniem zapewne powyżej jakiejkolwiek normy.
    Janko ur. z wagą 2870, 52 cm. Wagowo nigdy nie przekroczył 30 centyla, wzrostowo trudno określić, bo wiadomo, jak się mierzy małe dzieci.

    Lekarka postawiła małego na "dorosłą" wagę - 11.300, wzrost 86 cm (10 centyl), wagowo wg niej poniżej 3 (już wiem, że się rąbnęła).
    Wracając do domu podeszłam do najbliższej przychodni - tam, gdzie ważę zazwyczaj - 11.700 (to już wychodzi pewnie z 15). Lekarka zerknęła i stwierdziła, że już na oko może powiedzieć, że zabiedzony nie jest, tylko po prostu drobny.

    Dostaliśmy skierowanie na badanie krwi, TSH, mocz, usg brzucha. Zrobię mu też analizę kału, bo może jakieś robale się przyczepiły?:confused:

    Zobaczymy, co wykażą badania. Janek ładnie je, tylko non stop jest w ruchu, nawet kiedy je. Teraz nie wiem, czy mam za nim biegać z talerzem, czy wyluzować? Niestety lekarka zasiała we mnie ziarnko niepewności..
    Zastanawiam się też, czy nie ma jakiejś alergii - J. ma AZS, co prawda ładnie opanowane ale może poza mlekiem coś mu jeszcze przeszkadza? Testy z krwi oczywiście niczego jeszcze nie wykazały, bo jest za mały..
    Smutno mi jakoś..
    Ps. W wieku 12 m-cy J. miał ok 73 cm.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    aneta01: 11.300, wzrost 86 cm


    No to wagowo tak jak u nas, a wzrostowo od Niny 5 cm większy.....
    A mniejszy się urodził.

    Dżisas już się boję tego piątkowego bilansu....

    Chociaż moja mama ostatnio stwierdziła, że Ninę okropnie do góry wyciągnęło.
    Tylko pytanie na ile chciała mnie uspokoić bo się z nią obawami podzieliłam....



    aneta01: Dostaliśmy skierowanie na badanie krwi, TSH, mocz, usg brzucha.


    Ale to ze względu na, za małe wg pani dr, przyrosty wagowo wzrostowe tak ?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    U mnie na bilansie tez powiedzieli,ze mloda ma niedowagę 11kg,89cm(urodzona 2880g). Nie zlecili zadnych badan. Ja się nie martwię,bo widze ile ona je,no i ciagle w ruchu, przy jedzeniu tez trudno ja w miejscu utrzymać,przewaznie trzeba chodzic za nia(choć to ukracam). Nie jest w ruchu w zasadzie tylko jak spi:)
    Aneta, na jaka siatke wrzucone, who?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    No mnie ta waga tak nie martwi, ile te nieszczęsne 81 cm........
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    aneta znów potwierdza sie że wszystkie Janki takie same. Calkiem dobrze rozumiem zdenerwowanie, bo mnie pediatrzy co rusz cisną o wagę....

    Mój tez super ruchliwy i neistety je w locie, nie ma czasu na spokojne siedzenie i posiłek... staram sie nie latać za nim z jedzeniem, choć nie powiem, że tego nie robie...

    Treść doklejona: 01.11.13 13:26
    TEORKA:
    Nie, teraz się nie rąbnęłam bankowo bo mierzyliśmy ją razem z mężem, kilka razy.
    I nie ma więcej jak 81.

    chodziło mi o to że może wtedy na roczek się rąbnęłaś, trzymam kciuki za bilans

    Treść doklejona: 01.11.13 13:27
    aneta01: Dostaliśmy skierowanie na badanie krwi, TSH, mocz, usg brzucha. Zrobię mu też analizę kału, bo może jakieś robale się przyczepiły?


    daj znac po badaniach
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Ale to ze względu na, za małe wg pani dr, przyrosty wagowo wzrostowe tak ?

    Tak, Teo. A wiesz, że wczoraj się dowiedziałam, że BILANSE NIE SĄ JUŻ OBOWIĄZKOWE? :shocked:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.11.13 13:47</span>
    montenia: U mnie na bilansie tez powiedzieli,ze mloda ma niedowagę 11kg,89cm(urodzona 2880g). Nie zlecili zadnych badan. Ja się nie martwię,bo widze ile ona je,no i ciagle w ruchu, przy jedzeniu tez trudno ja w miejscu utrzymać,przewaznie trzeba chodzic za nia(choć to ukracam). Nie jest w ruchu w zasadzie tylko jak spi:)
    Aneta, na jaka siatke wrzucone, who?

    --
    Na naszą polską, na WHO wypada trochę lepiej:-)
    TEORKA: No mnie ta waga tak nie martwi, ile te nieszczęsne 81 cm........

    Teo, poczekaj do tego bilansu, może źle mierzysz? A Wy jesteście wysocy? Bo wiesz, niektóre dzieci są długo małe, a potem strzelają pod sam kosmos.
    -
    Kakai: aneta znów potwierdza sie że wszystkie Janki takie same. Calkiem dobrze rozumiem zdenerwowanie, bo mnie pediatrzy co rusz cisną o wagę....

    Mój tez super ruchliwy i neistety je w locie, nie ma czasu na spokojne siedzenie i posiłek... staram sie nie latać za nim z jedzeniem, choć nie powiem, że tego nie robie...

    No chyba że tak- drugiego już nie nazwę Janek:wink:

    Dam znać, jasne że dam. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było ok, bo się denerwuję (a raczej nie panikowałam dotychczas)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    aneta01: A Wy jesteście wysocy?


    No, no. Jak wierzby :tongue:
    Ja mam 167 cm a mąż 173.
    Więc nie ma w sumie po kim być wysoka.

    Pewnie się okaże, że źle mierzymy.
    Oby !!



    aneta01: No chyba że tak- drugiego już nie nazwę Janek:wink:


    E no coś Ty ?! :wink::wink:
    JANEK II nazwij i będzie okej :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.