Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    gdy wprowadziłam sie na nowe mieszkanie była strasznie uwalona WC muszla była w opłakanym stanie ale znalazłam fajny sposób

    spsikuje ajaksem, proszkiem do prania vaniszem czy czymś takim i zalewam wrzatkiem potem zamykam muszle i po ok 10 minutach przejeżdzam berłem i potem papierowym recznikiem klape i jest fajnie:D:D

    a co chodzi o sierść to sama mam psa i mam taką rolke z papierem jakby samo przylepnym i z ciuchow schodzi ładnie a co chodzi o sofy to spsikuje małą ilością wody i szczotkąryżową przecieram i tez schodzi ale nie idealnie
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    sierść ładnie schodzi mokrą rękawicą gumową
    --
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeDec 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Odświeżam.

    Dziewczyny, ten amoniak do białego prania czyni cuda :shocked: Ja zrobiłam taką papkę z proszku i amoniaku. Na pranie dałam całą paczuszkę takiego zwykłego, spożywczego amoniaku i wlałam na pranie do pralki. Później pokombinowałam: ustawiłam pranie "bielizna dziecięca" na 90 st. z praniem Silver (mamy pralkę z taką funkcją :wink:), tak, żeby tylko bełtało i zagrzało wodę. Później zostawiłąm w tej wodzie, żeby się namoczyło ok. dwóch godzin i dopiero włączyłam pranie, jakie chciałam. Dzięki temu uniknęłam trujących oparów, bo z pralki się nie ulatniał żaden charakterystyczny zapach.
    Rany, skarpetki były bielutkie jakby dopiero kupione! A proszku też jakiegos tam super nie dawałam, zwykły Bonux chyba.

    Czy któras z Was uzywa produktów z serii W5 z Lidla? Bo słyszałam już wiele pozytywnych opinii i ostatnio zakupiłam płyn z woskiem do paneli. Jakiś tam połysk podłoga zyskała, ale zarysowania ciągle widać. A na Święta chciałabym mieć ładną podłogę :cry: Przerzucić się na Pronto? Bo mnie bardzo korci... :sad:
  2.  permalink
    Cieszę się, że amoniak pomógł! :bigsmile: A jeśli chodzi o podłogę to ja używam pronto :wink:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: Czy któras z Was uzywa produktów z serii W5 z Lidla?
    środek do czyszczenia kuchenek jest super, czyści nawet stary tłuszcz w piekarniku, trzeba spryskać i zostawić na jakiś czas np na noc.
    --
  3.  permalink
    To ja piekarnik czyszczę zielonym Bangiem. Też zostawiam np. na kwadrans, ścieram i jest jak nowy :wink: Z rożnem grilla sobie jednak nie poradził :wink:

    To chyba też wrócę do Pronto...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Te psikadła na tłuszcz, osady z mydła, kamień i rdzę Lidlowe są bardzo dobrą podróbka Banga. Z Lidlowych kupowałam też pianę do prania dywanów i tapicerek i pianę do mycia szyb - daje aminiakiem ale super myje
    Ten amoniak to gdzie się kupuje? Może ja bym spróbowała odbielić kilka rzeczy?.. Zadziała na "żółte ze starości" prześcieradła? Mam takie już wiekowe ale bardzo je lubie bo są grube i takie jakby tkane i szkoda mi ich wyrzucać a wyglądają już koszmarnie :(
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Agunia amoniak to najlepewniej w sklepie spożywczym, na półce obok proszków do pieczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Jaheira: Agunia amoniak to najlepewniej w sklepie spożywczym, na półce obok proszków do pieczenia.
    Pytam bo nigdy nie widziałam - może dziś jak będę w Społemowskim zobaczę ale nigdy tam nie widziałam
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    A jaki z Twojego pytania powstał neologizm mojego autorstwa - najlepewniej czyli połączenie najlepiej+najpewniej:devil:

    Ja parę razy widziałam w spożywce... Ba! Nawet kiedyś kupiłam do jakiegoś przepisu na ciasto... Ale dla mnie zapach i smak nie do przejścia.
    --
  4.  permalink
    No, najlepewniej - to się może nawet przyjąć :smile:
    Aguniu, amoniak jest w przyprawach. Paczuszka u nas kosztuje jakieś 70gr i my na ogół używamy do kruchych ciast (patrz: tortu chałwowego lub kruchych babeczek). Mi się zapach amoniaku kojarzy ze... szkołą: sprzedawano w szkolnym sklepiku amerykany - takie ciastka spore z lukrem wyglądające jak ufo i one strasznie amoniakiem pachniały.

    Nie wiem, czy amoniak poradzi sobie z żółtym... Miałam parę rzeczy poszarzałych ze starości i ciut się poprawiło. Nie wiem, od czego to zależy, chyba od materiału, bo niektóre rzeczy bielutkie jak nowe wyciągnęłam z pralki, inne tylko trochę odzyskały świeżość. Niemniej to dla mnie sukces, bo już czytałam, że dla raz utraconej bieli nie ma ratunku.

    W Lidlu ostatnio kupiłam dwie sztuki WC Duck za niecałe 11 zł. Nigdy nie miałam tego ustrojstwa, zawsze używałam WC Tytan, ale nie powiem... działa :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Ja muszę poszukać amoniaku zatem, bo ciasteczka - amoniaczki, to była nasza tradycja świąteczna, może babcia pamięta przepis...

    A zapach jest intensywny przed wypiekiem, później go nie ma oczywiście.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    O amoniaku nie wiedziałam (ani go w sklepie nigdy nie widziałam) - trochę się cykam, że mi pralkę wyżre od środka ;) Ale skoro do ciast się nadaje... Do wybielania w praniu sody oczyszczonej używam, no i bawełniane białe trzeba co jakiś czas wygotować.
    Z W5 różne rzeczy używam, np. tabletki do zmywarki są OK. Sprej na pleśń taki sobie - znam lepsze. Dziś sobie przypomniałam o spreju ułatwiającym prasowanie z W5 - do wszystkiego go nie używam, ale jak się trafi jakaś wredna zmarszczka,to daje radę, zwłaszcza na ubraniach z dodatkiem sztucznych włókien. Mam też z W5 takie cudo do czyszczenia kabin prysznicowych - usuwa dobrze osad z wody na parawanie szklanym i lustrze. A ten Wc Duck lepszy od Tytana?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Uwielbiam spray do prasowania W5, ale chyba nie ma go w regularnej sprzedaży? Tylko przy okazji akcji "błysk".
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    AniaBB: A zapach jest intensywny przed wypiekiem, później go nie ma oczywiście.


    No ja go niestety i po upieczeniu czuję,ale to kwestia mojego nosa, który tak samo reaguje na sodę i amoniak.
    Ja do czyszczenia białych powierzchni używam kwasku cytrynowego.
    --
  5.  permalink
    WC Duck i Tytan na moje oko tak samo czyszczą i w zapachu baaardzo podobne, czyli żadne tam szpitalne czy chlorowe wonie drażniące nos, jak dla mnie wystarczy :) Myślałam, że zaoszczędzę, kupując ten Duck, ale w zasadzie wyszło na to samo. Butelka jest rzeczywiście wygodniejsza.

    Oj, amoniak i po wypieczeniu czuć... Po dwóch dniach już nie, ale póki ciasto jest ciepłe, to najwyraźniej jedzie kwaśnym amonem. W praniu nie było tego problemu, bo był zamknięty w pralce - chyba nic nie wyżarł, nie można by go spożywać, jakby był tak drażniący. Chociaż opary są trujące, nawet śmiertelnie, więc lepiej nie wsadzajcie nosa do paczuszki :smile:
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    U mnie do mycia łazienki (kabina, umywalka) sprawdził się Ajax do łazienek, a mam naprawdę twardą wodę.
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Chyba masz rację, Luczynko - nie miałam jeszcze potrzeby rozglądać się za nową butelką, to nie wiem. Ale dzięki za info, zaczaję się, gdy będzie znów tak akcja.
    Fretko, dzięki za odp.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Używam regularnie ułatwiaczy do prasowania i jeśli nie ma w lidlu tego z W5, a akurat potrzebuję, to kupuję na bazarze - zawsze znajdzie się jakiś handlarz niemiecką chemią.
    --
  6.  permalink
    Dokładnie - zachodnie detergenty, choć z tą samą metką są o niebo lepsze :confused:
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Cześć Dziewczyny, piszę do Was z pewnym zapytaniem. Zabrałam się dziś za meeeeega porządki. Stoję właśnie przed frytkownicą ... Niestety, nie mogę niczym doczyścić jej. Wnętrze, sitko - umyłam pięknie nalewając wrzątku i odstawiając na jakiś czas,natomiast nie mam możliwości użyć wrzątku na klapę, a w niej masa zakamarków. Zanim spróbuję użyć jakiejś chemii, może znacie jakieś domowe sposoby na taki trwały tłuszcz ? Podejrzewam, że sposoby doczyszczenia go mogą być zbliżone do tych, których używa się przy myciu piekarnika. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź :) Pozdrawiam !
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    laski nie moge sobie poradzic z lustrem
    pomijam ze kosztowalo fortune i wylazly na nim dziwne skazy (tak jakby zrobily sie dziurki drobniutkie, kropki jakby mucha narobila ale wglebione) to jeszcze nie idzie go doczyscic bo smugi sa masakryczne, probowalam roznych plynow do mycia szyb, wody z octem, sciereczek z mikrofibra i chyba mi juz tylko chusteczki do okularow zostaja
    macie jakies pomysly jak te smugi pokonac??
    niestety lustra reklamowac nie moge bo ngdzie nie udalo mi sie znalezc faktury :(
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    A nabłyszczacz do zmywarek? Albo spirytus?
    Nie próbowałam,ale tak mi się nasunęło.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    nablyszczacz do zmywarek? eee chyba nawet nie wiem co to
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    No taki płyn, który sie wlewa do zmywarki :-)
    Np. taki
    Lidlowy jest taniutki, a bardzo dobry.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    a to my nic nie wlewamy
    mamy tylko tabletk finish quantum czy jakos tak ale w takim razie sie rozejrze (*btw. a ten nablyszczacz to konieczny do zmywarki jest? jestesmy posiadaczami takowej od kilku miesiecy i nawet nie zwrocilam uwagi w sklepie ze cos takiego jest :shamed: )
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Nie jest pewnie konieczny,ale moja zmywarka "dopomina się" o niego.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    my też wlewamy
    z Tesco
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    jutro wyrusze na poszukiwanie gdzie i czy w ogole w mojej zmywarce jest jakas "kieszonka" na nablyszczacz
    mowiac szczerze najczesciej zmyware nastawia maz i dobrze ze wiem gdzie sie tabletke wklada :D
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Obok kieszonki na tabletkę zazwyczaj :-)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 12th 2012 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: btw. a ten nablyszczacz to konieczny do zmywarki jest?


    Tabletki Finish Quantum są 3w1 i zawierają już nabłyszczacz. Nie potrzeba kupować dodatkowego. Moja zmywara też się dopomina, ale nie dostaje :)
    --
  7.  permalink
    Marble, pewnie już skończyłaś z tą frytkownicą :)
    Nie masz zdejmowanej pokrywy? Wtedy wystarczy zdjąć i wrzucić do gorącej wody z płynem do mycia naczyń. Ja używam też zamiennie Cilit Bang zielonego na tłuszcz - kładę pokrywę do zlewu, spsikuję, zostawiam na trochę. Później szczotką z długim włosiem trochę wyskrobię to, co nie puściło, płuczę pod bieżącą wodą i zostawiam do wyschnięcia.

    MrsHyde, matko, strach się bać :shocked: Czarne plamy wklęsłe na lustrze to ja widziałam tylko raz - jak mój M spawał w piwnicy i leciały iskry na lustro. Takie coś nie puszcza
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeNov 23rd 2012
     permalink
    Fretko tak, frytownica wyczyszczona :) Gorąca woda z płynem do mycia naczyń poradziła sobie z tych zaschniętym tłuszczem, jednak próbowałam PURem, Ludwikiem i dopiero ten z Amwaya dał radę. Jestem taka szczęśliwa :) Mimo, że po czasie - dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam !
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Apropos nabłyszczacza do zmywarek, to chciałam powiedzieć, że nabłyszczacz do zmywarek dodany do wody to REWELACJA, jeśli chodzi o mycie podłóg i pozostawienie połysku na podłogach!!!!
    POLECAM! Sprawdził się u mnie doskonale.
    Przyznam się, że nie czytałam tematu od początku, być może ta rada już padła.
    --
  8.  permalink
    Nie, rada nie padła :)

    Ja się chętnie dowiem, jak uratować jasne zamszowe buty. Są zupełnie nowe a nie noszone, bo mój kochany mąż położył na jedną ze sztuk brudne narzędzia z serii DIY i teraz jest paskudna plama od jakiegoś smaru, która wygląda na wiecznie mokrą :cry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    moja mama czysci zamsz.... skorka do chleba, po prostu pociera i tak odswiezyla sobie bezowe buty i torebke
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    ja używam do czyszczenia zamszu zwykłej, białej gumki, takiej do ścierania ołówka,kredek.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
  9.  permalink
    Dzięki za odzew. Też znam te sposoby, ale tu raczej nie pomogą. Za to czytałam o czyszczeniu zamszu ciepłym mlekiem. Próbowałyście kiedyś? Boję się zniszczyć piękne, wysokie kozaczki :cry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    moje najnowsze odkrycie - plyn do mycia szyb (okien, luster, laminatow)
    w prawdzie plyn dedykowany samochodom ale osoba ktora nam go polecila sama stosuje go u siebie w domu, dzisiaj sprawdzalam no i rewelacja, mycie okien nigdy nie bylo takie proste

    CLINEX GLASS

    DSA
  10.  permalink
    Dziewczyny powiedzcie jak mozna pozbyc sie brzydkiego zapachu po wylaniu sie zepsutego mleka na tapicerke?. Mezowi butelka z mlekiem pekla, wszystko sie wylalo i mimo, ze pral kilka razy zapach niestety pozostal....
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    Cobraczku, ten zapach jest niestety niezwykle trudny do usunięcia.
    Jeśli już to "na świeżo" trzeba zasypać sodą oczyszczoną. Teraz też możesz spróbować, ale nie gwarantuję efektu.
    Myślę,że raczej będziecie musieli się z meblem pożegnać
    --
  11.  permalink
    Jaheira: Cobraczku, ten zapach jest niestety niezwykle trudny do usunięcia.Jeśli już to "na świeżo" trzeba zasypać sodą oczyszczoną. Teraz też możesz spróbować, ale nie gwarantuję efektu.Myślę,że raczej będziecie musieli się z meblem pożegnać


    Kiedy wlasnie problem, ze to jest lozko w ciezarowce....:neutral:
    A najlepsze jest to, ze ciezarowki sie zdaje i maja byc czyste inaczej zglaszaja do szefa i lipa a to byl wypadek niezalezny.
    Kurcze no powiem mu zeby tam soda to przeczyscil, podwarunkiem ze ja ma.
    Dziekuje za podpowiedz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Trzeba zasypac sucha soda na jakis czas.
    Potem ja odkurzyc.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Dziewczyny, pomocy :sad: Kilka dni temu kupiłam sobie bluzkę. Kurde, bluzka super i udało mi się trafić na obniżkę i przecenę o 50%. Byłam w niej aż RAZ, po powrocie ręcznie wyprałam (a w sumie to nawet nie wyprałam tylko zamoczyłam w wodzie). I co? No i kurde farbuje. Najgorsze jest to, że bluzka jest jakby "podpalana"- od dołu ma kolor b. intensywnej czerwieni (to właśnie ona puściła farbę), a idąc wyżej przechodziła w biel. I na tej bieli mam teraz urocze, pomarańczowo-różowe plamy :angry::sad: Da się cokolwiek z tym zrobić? Ma któraś z Was jakiś pomysł? Szkoda mi bluzkę wywalać po jednym wyjściu... :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Lexia, jest odbarwiacz z Dr Beckmann'a. Właśnie na zafarbowania. Kupowałam w Auchan.
    Tylko ja przegięłam, bo zostawiłam bluzkę na całą noc w tym odbarwiaczu i "normalne" kolory też mi się odbarwiły :wink:
    Ale może jeszcze ktoś się wypowie, nie chciałabym mieć na sumieniu Twojej bluzki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    ja bym chyba zareklamowała (zakładając, że prałaś zgodnie z metką). Bo nie powinno tak się dziać. Nawet jak usuniesz te plamy to przy następnym praniu też może lekko podbarwić.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Czy ma któraś z Was irobot'a roomba (dowolny model)?
    Jestem ciekawa opinii jak ten robocik sobie radzi.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    Manguś mam koleżankę, która ma irobota i bardzo sobie go chwali. Ma domek jednorodzinny, rocznego synka i mówi, że nie zamieniłaby irobota na nic innego, sam odkurza. U mnie by się nie sprawdził, bo ja mam kochanego sierściucha i irobot już po kilku minutach zapewne wymagałby wymiany pojemnika czy co on tam ma :wink:
    My kupiliśmy odkurzacz Dyson DC39 Animal i mogę go z pewnością polecić właścicielom goldenów, od momentu zakupu w naszym domu na stałe zagościły dywany :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    No właśnie zastanawiam się jak to przy moich sierściuchach...
    Ale widzę, że może być zabawnie ----> LOL :rolling:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.