Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 18th 2015
     permalink
    eveke: wypróbowalam w akcie desperacji bo tak jak Ewa mam wenge i szlag mnie trafia.


    ja mam wenge w sypialni - głupota nie boli, sama wybrałam... i płakać mi się chce.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 18th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a a pro po mebli wenge (równiez posiadam), czy Wam się również zbiera biały osad, jeśli używacie nawilżacza?
    --
  1.  permalink
    Ja kiedyś miałam ikeowską serię malm i stolik lack w kolorze wenge... Oj, przeżyć nie mogłam... Niczym się nie dało tego kurzu usunąć. Na szczęście po przeprowadzce trochę urządziłam siostrze salon. A ona z kolei ma salon 50m2 (przewidziane miejsce na kuchnię, ale korzysta z kuchni na parterze, u rodziców). O dziwo na takiej powierzchni się jej nie kurzą i wystarczy raz w tyg przetrzeć. Choć faktem jest, że w tym pokoju bardzo mało przebywa.
    Mnie się nigdy biały osad nie zbierał.Może to kwestia środka?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 18th 2015
     permalink
    ten osad to po porstu kamien z wody. wez destylowana to ci sie nic nie osadzi
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 18th 2015
     permalink
    wez destylowana to ci sie nic nie osadzi


    a widzisz.... To spróbuję...
    No chyba, że to sól... Bo ja solanki robię...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Czy ktoś wie, jak doczyścić taką płytę gazową?
    Po 2 latach użytkowania mam coraz więcej plam, 'chmurek' i przebarwień, które za nic w świecie nie chcą zniknąć :confused:

    http://28dni.pl/pictures/2547033.jpg
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    A ja z pytaniem o czyszczenie piekarnika. W pierwszym tygodniu użytkowania podczas pieczenia "skapała" mi kruszonka z ciasta i się przypaliła na spodzie piekarnika. Próbowałam to wyczyścić octem, sodą, długim namaczaniem, potem cilitem bang i nic :/ mozna to czymś usunąć czy już na zawsze bede miala ślad?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Libra spróbuj na zgnieciona folie aluminiowa nalać trochę mleczka i tym ścierać. działa cuda :) podpatrzyłam kiedys w necie, nie wierzyłam, ale kurcze działa. Mleczko kupuje najtansze tescowe lub bierdonkowe ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    a nie zarysuje to piekarnika?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    nie , przynajmniej u mnie nic sie nie stało Piekarnik mam samsunga
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    dziewczyny mam problem...
    jestem przed wprowadzka do nowego domu i nie moge domyc fug na ziemi
    fugi w jednym pomieszczeniu powinny byc czarne a w innym takie brązowe a aktualnie są szare i czyszcze szoruje i nic nie schodzi masakra
    macie jakies sposoby czy znacie środki do czyszczenia- SPRAWDZONE przeznaczone do Ciemnych Fug
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Szczotka szorujesz? Ja spryskuje fugi. Zostawiam.na 10 minut a.pozniej.szczotka szoruje. Potem wycieram mokra sciereczka i git.

    Treść doklejona: 02.08.16 23:07
    Przy okazji...jakk czyscicie mocno przypalony piekarnik? Nawet stare przypalenia tam mam.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    a props fug - mialam taki zagrzybiony chyba bo takie czarne smugi i kropki byly, na silikonie w lazience, tam gdzie sciana styka sie z umywalka. polalam domestosem i rano cud - wszystko zniklo. moze komus sie przyda
    -- ;
  2.  permalink
    Dziewczyny moze nie uwierzycie ale moj mąż wyczyścił piekarnik papierem sciernym o degradacji 100. Ja sama nie wierzylam ale pokazał mi na blaszce od piekarnika. Zero zarysowania ale mówi zeby to robić delikatnie i pieknie schodzi.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Frances ja gdzies znalazłam fajny sposób - folia aluminiowa zgnieciona a taka gabeczke , na to mleczko do czyszczenie i szorujesz -- schodzi wszystko rewelacyjnie. Ja już tylko tak czyszcze i blachy i piekarnik i patelnie ceramiczne. Nic się nie rysuje
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Szoruje. Szoruje. , ...
    No tylko chodzi mi jak usunąc zabrudzenia pobudowlane bo one gorzej schodzą niż takie po normalnym zamieszkiwali już jakiś czas
    Dziś kupiłam kolejny płyn i nico
    Dalej czarne fugi są szare i brązowe też szare
    Gdzieś coś pisali o jakimś oleju może w końcu będzie przełom
    Na domiar złego cięcie jedne zabrodzie mi nowiutkie okna cerplastem podczas tankowania ponieważ nie zabezpieczyli okien zwykłymi środkami nie schodzi...
    Zawsze ramy już ponoć nie zejdzie. (Nie wyobrażam sobie tego) a że szybko ponoć Z jakimś płynem. .. wyglądają jak gdyby ktoś mi brudna woda jest pochłapal
    Jak patrzę jak to wszystko wygląda to mi się odechciewa tam mieszkac

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.08.16 14:21</span>
    Gdyby ktoś znalazł nazwę takiego płynu do usuwania tych zaciekow to poprosze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Biri a moze sprobuj umyc okna plynem do mycia aut? moj brat nam kiedys polecil preparat z serii SHINY GARAGE - nasz sasiad niestety przez chwile palil oponami i niczym ale to totalnie niczym nie szlo tego dziwnego tluszczu zmyc; wiem ze nawet zacieki z wapna zmylo kolezance wiec mysle ze moze warto zaryzykowac bo fortuny nie kosztuje
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    a piekarnik i kominek czyscimy plynem nanomax, ogolnie cala seria jest godna polecenia (u nas do kupienia np w kauflandzie)

    sad
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Przez Was fugi dzisiaj myłam. Też mam na jednej linii takie czarne cosie, ale czytałam, że korektor można kupić :P. To kupię :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Else, ale to grzyb jest wg mnie. trzeba to zniszczyc a nie zamalowac;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Grzyb chyba nie bo to jest od zawsze. Od położenia tej fugi. Pan mowil ze to się wybieli z czasem Ale nic z tego. Natomiast grzyb zrobił mi się na oknie dachowym w łazience. Czymś konkretnie się to usuwa czy po prostu mam to zdrapac?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Jeżu ja mam na fugach w łazience grzyb. Musze to wszystko zerwać i na nowo położyć. Ale połączymy to ze zmiana brodzika, wiec czekamy na przyszły miesiąc. Mam nadzieje ze mi sie dzieci przez ten miesiąc nie pochorują.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Else a to nie wbity jakiś cement albo jakiś opiłek?

    U mnie tak fachowcy fugi zrobili, że pełno takich ciemnych kropek mam. Część wydłubałam i położyłam nową fugę, część musiałam zostawić.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    U mnie na szczęście tylko na oknie dachowym się zrobił. Muszę chyba częściej to okno otwierać zima, ale strasznie się wtedy wychładza. Niby mam wywietrzniki, ale jak widać słabo się sprawdziły.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Else a w ktorym miejscu? na ramie/futrynie czy kolo okna?
    jesli na scianie to ja mam niezly specyfik ale musialabym butelki z nazwa poszukac

    Treść doklejona: 04.08.16 09:52
    chociaz wydaje mi sie ze juz go tu kiedys linkowalam na forum wiec moze cos ci wyszukiwarka wypluje
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Na ramie i na futrynie.
    A teraz zauwazyłam, że u Dawidka w pokoju na oknach w tych kącikach między szybą, a ramą. Nie dużo, ale jednak...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Dziewczyny, jak usunąć z mebli klej po zabezpieczeniach/blokadach dla dzieci. Za cholerę nie mogę tego umyć...udało mi się trochę zdrapać, ale wygląda to paskudnie, a większość mebli/kantów mam poobklejane...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Ja mam ten sam problem ;( Najgorzej poniszczyło kanty stołu. Na szczęście obrus załatwia sprawę :P. Ale już myślę, aby to szlifierka potraktować i albo odmalować, albo okleina okleić.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Takie ślady po klejeniu podobno majonezem schodzą. Jeśli to sa resztki tego kleju/taśmy. Bo jak poodrywało okleinę to wiadomo że nic poza nową nie pomoże.
    Piekarnika też domyć nie mogę, mimo "cudownych" specyfików.
    Ale moze faktycznie spróbuję z tą folią i mleczkiem?
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Zauważyłam, że wszelkie spieczone tłuszcze z blach schodzą jak się popsika octem i zostawi na 10 minut. Potem schodzą bez szorowania. Ale w piekarniku tylko na lżejsze plamy się ocet sprawdza. Ja w ogóle wszystko octem czyszczę. Można spróbować.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Moja mama ostatnio mikrofalówkę myła tak, że wstawiła do niej wodę z octem i włączyła na kilka minut. Potem poczekała aż mikrofala wystygnie i przetarła szmatką. Jak nowa...

    Ja ocet do rożnych rzeczy stosuję: do odkamieniania czajnika, do udrażniania rur, Usuwania osadu z wazonu, usuwanie osadu z kafelek łazienkowych...

    Melduję, że wyczyściłam fugi w łazience :P... A tak się za to zabrać nie mogłam :P.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    dziewczyny ja Wy ten ocet rozcieńczacie? Ma to w ogóle jaieś znacZenie?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Ja rożnie, jak jest coś bardzo zabrudzone to tak pół na pół rozcieńczam czyli porcja octu, porcja wody. Do rur jak słyszę, że mega pozapychane to wcale nie rozcieńczam tylko podgrzewam i wsypuje sodę oczyszczona do odpływu po czym wlewam ten ocet :P
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Ja w ogóle nie rozcieńczam. Przelewam ocet do spryskiwacza i pryskam po blacie kuchennym, meblach, sanitariatach, zlewozmywaku.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Ja zamiast octu robię gorący roztwór kwasku cytrynowego i tym myję zlew, kabinę od prysznica. Nasaczam tez np ręcznik papierowy i przykladam w miejsca mocno okamienione. Ocet mi za bardzo śmierdzi. Kwasek kupuje w opakowaniu 1 kg przez internet.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Alfa i nie smierdzi ci potem w domu?
    ja zeby 'odmyc' zapach z czajnika po odkamienianiu (szklanka octu na 1,5l wody) to minimum 5x wode zagotowuje i przelewam caly czas swieza :/
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Jak Ci śmierdzi octem po odkamienianiu czajnika to rób to kwaskiem cytrynowym.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Można też po prostu użyć cytryny. Pięknie odkamienia.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Ja fugi na podłodze co jakiś czas czyszczę zalewając je żelem z Lidla (płyn anty- kamień W5 w niebieskiej butelce z czerwona nakrętka). Ma taki malutki dziubek i wylewam tylko w miejscach gdzie jest fuga. Potem czekam 15- 20 min i ścieram gąbka cały żel. Kiedyś poleciła mi go klientka. Nie znam lepszego sposobu na czyszczenie. Nie trzeba szorować. W swoim sklepie kiedyś jak potraktowałam tak fugi to okazało sie, ze sa jasno bezowe (a zawsze były czarne :wink:) Warto testowo na małym odcinku sprawdzic czy nic nie stanie sie z kafelkami ale juz tyle rożnych fug tak czyściłam i jeszcze sie to nie zdażyło. Polecam

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    kwasku cytrynowego u nas w domu nei uswiadczy ale z cytryna moze kiedys sprobuje, chociaz jak znam zyce to tez bede dlugo zapach czula (mam mocno nadwrazliwy nos)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Gabcia, a mi pan od budowy odradził takie środki, bo po jakimś czasie podobno te fugi mogą się kruszyć. Podobno. Ja używam środka do fug i nie powiem także nie szoruję. Schodzi jak z płatka. A serio długo tych fug nie myłam, bo czasu jakoś brakowało. Bałam się, że brud się wżarł na amen... Dzięki Bogu nie.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Jezu dziewczyny, niebezpieczny dla mnie wątek, bo ja uwielbiam sprzatac :) muszę wypróbować ten ocet.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Ja uwielbiam porządek, ale sprzątać muszę mieć wenę, inaczej mnie to męczy :P.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Else, tylko ja juz od wielu lat (mniej więcej 2006) to stosuje i nigdy nic nie działo sie z moimi fugami wiec bez przesady. Jeszcze raz zaznaczam, ze stosowałam na wielu rożnych kuchniach/ łazienkach. Nie znam póki co nic lepszego.

    Treść doklejona: 06.08.16 20:23
    Tak samo jak mam mocne przybrudzenia na zlewie przy kranie to obkładam wacikami nasączonymi tym żelem i zostawiam np na noc, rano zmywam i jest śliczniutkie czyściutkie :cool: Ale ja mam hopla na tym punkcie wiec ten...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Kurczę, Gabcia, a mi mama poleciła kran tym, żelem od kamienic w łazience... Zrobiły mi się plamy. Tak jakby mi rozpuściło tę powierzchnie wierzchnia ;(. U mamy tez nic nie zniszczyło, a u mnie rypło na amen... Juz myślę o nowym kranie, ale to zaś wydatek ;(.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Tez tak kiedyś załatwiłam baterie "starego typu" ale innym środkiem. Wyglądało jakby sie utlenilo. Raczej nie czyszczę kranów itp tylko umywalkę przy nich :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    W kuchni krat ocalał :P... Ale łazienkowy.... Dobrze, że to się wymienić da...
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny, jak usunąć prasowanke z bawełnianej koszulki ?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Else, zalezy od materiału z którego jest wykonany kran czy coś podobnego. Jak innym żelem na kamień załatwiłam sobie prowadnicę od prysznica- zostawiłam na dłużej i zostały plamy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    ja kamien przy kranie czy z glowicy prysznicowej (m.in. udraznianie dziurek) usuwam octem, na noc namaczam octem wate i owijam czy to kran czy okladam deszczownice, po nocy jest ok, sladu po kamieniu nie ma tyle ze wate na deszczownicy trzeba czasami namoczyc zeby odlazla :P
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.