Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    [quote=The_fragile][/quote] Właśnie czytałam że tego Fructolaxu nie wolno..... Spróbuję śliwek...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Spróbuj, Nadzieja, może pomogą... Współczuję, bo zaparcia w ciąży są paskudne :(((
    --
  2.  permalink
    A to dopiero przecież początek eh... Wszystko przetrwam :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Kandy witaj:)
    Moya Nadziejko witajcie również:)
    -- ,
  4.  permalink
    Dziewcyznki, stesknilam sie za Wami - ja teraz na razie odlozylam staranie na chwile... musze sie ogarnac bo sie mi w zyciu pozmienialo i nie wiem cyz to dobry moment.. bardz chce dziecko ale rozsadek mowi - poczekaj by nie zrobic sobie i dziecku krzywdy poczynajac je w niepewnosci co do partnera....

    czy opróc zLeneckzi w ostatnim tyg któraś zaciążyła jeszcze ?? :)
    --
  5.  permalink
    Cześć Leneczko ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    leneczka witam witam:swingin:
    --
  6.  permalink
    Co u Was MAMUSKII?Widze,że Nadziejke nękają zaparcia,no ja w poprzedniej ciąży pomagałam sobie ogólnie jogurtami i czasem piłam na czczo przegotowaną wodę
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    I ciiisza :fierce:
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeJan 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Nadzieja- mi na zaparcia pomagal kefir bez niczego taki czysty i sok jablkowy :)
    Raz wypilam 1/5 litra soku i dopiero poszlo hheeh ;p taki urok ,mamusiek w ciazy :)))

    Co do sniegu to ja tesknie za nim,uwielbiam sie z mala bawic na sniegu a mielismy go kilka dni i teraz topnieje juz prawie niema...
    Moze i do nas jeszcze przyjdzie :)
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Weekend sie zaczal i zastoj na forum :tooth:
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Ja też znikam:)

    Przepisy Pauli storturowały moje kubki smakowe, przenoszę się do kuchni i robię Kurczaki- zagryzki w cieście brzmi nieźle co?:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Nooo :-)

    Nie rob apetytu :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    The_fragile a możesz powiedzieć dlaczego w ciąży nie wolno czopków glicerynowych, bo mi właśnie w pierwszej ciąży nic nie pomagało żadne śliwki, woda a ginekolog właśnie pozwolił na czopki glicerynowe.
    --
  7.  permalink
    Można czopki glicerynowe w ciąży.
    Dają je nawet Kobietom w ciąży na oddziale, żeby unikały zaparc i wysiłku z tym związanego.
    Ja w ciąży również używałam czopków glicerynowych. Leżałam cała i jelita nie pracowały jak nalezy. Gdyby nie one, nie dałabym rady. Ginekolog KAZAŁ mi je stosować.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Agnieszka25 no właśnie dlatego się zdziwiłam opinią The_fragile, ale pomyślałam że może ma jakieś szczególne informacje na ich temat, ja stosowałam je w pierwszej ciąży i teraz też muszę stosować, bo bez nich się męczę a nie wolno przecież na siłę cisnąć :)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    a one są na receptę?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 20th 2012 zmieniony
     permalink
    nie, normalnie kupuje się czopki w aptece ja kupuję rozmiar dwa a dla dzieci, są jedynki, moja córka jak była niemowlakiem i miała zaparcia(to u nas rodzinne) pediatra kazał jej zaaplikować :)
    te czopki są naturalne nie wiem czemu by miały zaszkodzić w ciąży
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Ja zaproponowalam Nadziejce czopki, bo wydawalo mi sie ze sa bezpieczne w ciazy. Wielokrotnie kobiety w ciazy ich uzywaja. A one generalnie maja rozluznic tam wsxystko w srodku i ulatwic "poslizg". Generalnie to sama gliceryna w skladzie.. i dzialaja miejscowo.
    Ale z fructolaxem faktycznie nie powinno sie.
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    O.K super:) zrobię sobie zapas gdyby mnie dopadło:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Rumbcia, bez Rp. Dla doroslych sa 2gramowe a dla dzieci 1gramowe :-)

    Trzeba trzymac w lodówie :-)
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    I do tego tanie :-)
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    I takie zimne w tyłek pchać :tongue: brrr aż mnie otrzepało:)

    I stópki też mam zimne, termoforem je grzeje bo mój jeszcze w pracy:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Mnie tez potwornie zimno... a moj M tez wlasnie zaraz przyjdzie z pracy dopiero...
    Ooo... termofor sobie zrobie na noc do wyrcia :-)
    Dobry pomysl! :tooth:
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    czesc dziewczyny, troche mnie nie bylo, ale wlasnie mialam byc na 1,5 tygodniwoym urlopie w gorach, ale moja mała złapała zapalenie płuc i dupa z wyjazdu :(

    czy mozecie zerknac na zdjecie mojego wczorajszego testu owu - czy uznac za niedlugo bedzie owu, czy ze raczej nic nie wyszlo??

    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    troche slabo widac, zdjecie robione wieczorem, dzis jeszcze nie robiłam testu
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    Chantall jak dla mnie owu się zbliża:) Super:) bez wpatrywania się widać drugą kreskę.

    Ja umieram, bo wymiotuje dziś pół dnia, do tego głowa mnie boli strasznie:sad:

    Ciemna strona ciaży:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    channtal kreskę widać, więc owu się zbliża. Dziś napewno będzie wyraźniejsza. A przyjmujesz może oeparol? ja zaczęłam od tego cyklu, ale nie mierze temp. i nie wiem kiedy odstawić.. jak test lh wyjdzie pozytywny?
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    nie nie biore tego. ten cykla mam pełen naturals :wink:
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    to może, któraś z koleżanek coś poradzi? to mój ostani cykl z clo, jak się nie uda to czeka mnie laparo, dlatego robię co mogę żeby się jednak udało:)
    --
  8.  permalink
    Channtall owu jak nic ;)))

    Rumba współczuje - mam podobnie ale bez wymiotów, za to mdłości straszne od rana do wieczora. Dobrze że w nocy spie jak zabita to nie czuje :tooth:
    --
  9.  permalink
    Karla ja niestety nie doradzę nic. Udało się w pierwszym cyklu z clo a też czekała mnie laparo...........
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    Nadzieja cudownie, że Wam się udało dzięki clo! ja też marzyłam o tym, że clo pomoże, ale niestety..a laparo mnie przeraża.. jeśli się teraz uda to będzie cud bo 12 miesięcy bez skutku i 3 cykl z clo..
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    to tak jak u mnie, niedlugo bedzie rok bez zadnego zabezpieczenia i nic, 3 cykle z clo za mna, ten postanowilam miec bez wspomagaczy.
    zobaczymy
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    chantall jak dodałaś zdjęcie?

    Zdradź szczegóły:wink:
    --
  10.  permalink
    Rumba chyba trzeba wstawic na neta a pozniej wkleic adres obrazka.

    http://www.fotoload.pl/123aa23/3750f523680ea469636cd0311957e67e9440.jpg
    --
  11.  permalink
    Dokładnie tak jak mówiłam. Wkleiło się
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    Tfuj, dziewczyny, zwracam honor, bo jak przeczytałam Wasze wypowiedzi to aż się cofnęłam do moich wypocin od lekarza - rycyny mi zabronił, a nie czopków glicerynowych :DDD Przepraszam za zamieszanie, zwalę to na ciążowe zwapnienie...
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 21st 2012
     permalink
    Ok. dzięki Nadzieja pytam bo mam ochotę wstawić jakąś fotkę:)

    The_fragile: zwalę to na ciążowe zwapnienie...


    haha nie może być inaczej:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile nie ma sprawy, dobrze że się wyjaśniło i możemy radami pomóc dziewczynom w zaparciach, bo dla mnie w ciąży to była straszna zmora, pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 22nd 2012
     permalink
    No dla mnie niestety też :(
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeJan 22nd 2012
     permalink
    hej,

    rumba fotke prosto wstawic - musisz najpierw wrzucic na jakies serwer, potem skopiowac adres i wkleic link miedzy nawiasy a na dole zaznaczasz bbcode


    wiecie co nic nie kumam z tych testów owu - tamten z fotki wygladał jakby był pozytywny, a dzis juz jedna kreska na tescie - wiec co - juz po owulacji??? a dzis mam 11dc
    chyba powinnam zrobic badanie progesteronu
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 22nd 2012
     permalink
    hej kochane, ja dzis 24 dzien. Biore dupka, i czekam, choc bez wiekszych nadzieii.

    Simka kochana, mam nadzieje ze sie nie zamartwiasz z powodu negatywu. Jeszcze moze za wczesnie na + . Poczekaj kilka dni i wtedy zrob tescik :) Tym bardziej ze wykres masz obiecujacy, tempka pieknie w gorze. kochana trzymam kciuki :)

    Kandy, widzialam ze jestes, napisz co u ciebie, bo my tu sie wszystkie zamartwiamy.
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeJan 22nd 2012
     permalink
    channtall a pamiętałaś o tym, że na dwie godziny przed zrobieniem testu nie wolno nic pić? ja w tamtym miesiącu miałam taką sytuację, że jednego dnia druga kreska była prawie tak wyraźna jak pierwsza, a na drugi dzień zniknęła (zapomniałam,że nie wolno pić). Kolejnego dnia znów się pokazała. U ciebie dopiero 11 dc myślę, że jeszcze wszystko przed tobą!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeJan 22nd 2012
     permalink
    no wlasnie mysle zze chyba za wczesnie, ze owu nie bylo (lub wogole nie bedzie)

    a czy z porannego moczu moge zrobic tes owu?
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    channtall, jak miałam taki test jak twój na zdjęciu (12dc), a następnego dnia kreska znikła i juz się nie pojawiła. Testowałam do 20 dc. To było w grudniu, więc owulacja jak najbardziej była.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 22nd 2012
     permalink
    nie testuj z porannego moczu, bo Lh syntetyzuje się rano i jego poziom wzrasta w ciągu dnia. (nad ranem jest najniższy)
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Witam Dziewczyny. jesli chodzi o zaparcia to doskonale na mnie działało jak zmieniałam biały chleb na wieloziarnisty, piłam szklankę mleka rano i w ciągu dnia zjadałam ok 3 jabłek (w zaleznosci na ile miałam ochotę).
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    witam was ja juz w domku wczoraj po poludniu wrocilam choc nie maialam na to ochoty ale zastompila mnie teraz siostra , kurcze jestem zla bo doszlam do wniosku ze muj lekarz to z jednej strony naciagacz na kase no chyba jak kazdy a chodzi o to ze wczoraj mialam 13 dc a ze byla niedziela musialam isc na szpital do lekarza ktory ma dyzur i zrobi mi usg zebym mogla wziasc pregnyl i pecherzyk mial 16,4 mm i powiedzial ze poczekac jeszcze 1-2 jak urosnie a muj lekarz mowi mi ze pregnyl tylko w 13 dniu cyklu jesli prcherzyk maly to cykl stracony i zas nastepny miesiac mowilam w szpitalu ze ja myslalam tez ze tylko w 13 dc sie go podaje dzis mam wizyte u swojego lekarza nie wiem czy ten pecherzyk podrosl by podac pregnyl czy czekac do jutra nie sram kasa zeby se tak placic 60 zl w szpitalu za usg tez zaplacila ciezko teraz umnie z kasa z powodu tych wyjazdow zagranice do mojej mamy powiedzcie mi jak bylo u was z podawaniem PREGNYLU????
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Witaj Iwonko, juz pisalysmy ze nie podaje sie go w stałym dniu tylko kiedy pecherzyk jest dobry, czyli 19-23mm w zaleznosci od lekarza, ja bym poszła za 2 dni na usg, a z kasa to trudno sie mowi, tez znam ten bol, no ale albo albo:-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.