Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    hej dziewczyny :)

    ja wczoraj rozpoczelam nowy cykl. Ehhh nowe nadzieje.
    a tymczasem odebralam wyniki : TSH 3,7 (normy od 0,15 do 5 ) , T4L 8;35 ( normy 7,1 do 18 ).
    TSH spadlo od ostatniego badania ( wczesniej bylo 4,5 ). za tydzien mam wizyte u endo, mam nadzieje ze cos konkretnego z tej wizyty wyniknie.
    Milego dnia !
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    hej kobitki:bigsmile:...u mnie dziś 33dc-okres się spóźnia trzy dni,brzuch już od tygodnia boli okresowo-więc pewnie @ przyjdzie:sad:...test już robiłam w 26 i 30dc i oczywiście była jedna,tłuściutka krecha:wink:.Ech,jak ma przyjść ta małpa to niech już przyjdzie,bo mnie wkurza to czekanie i latanie do kibelka:smile:.pozdrawiam Was dziewczynki:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    hej:-) ruda a moze jednak sie udalo:-) trzymam kciuki
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    gosia...dzięki,ale jakoś czuję że kolejny raz kicha:wink:...pewnie mi się poprzestawiało wszystko, bo jestem pierwszy miesiąc bez dopalaczy:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Hej Dziewczyny :)

    Gosia - moze rzeczywiscie sprawdz u innego gina , jak masz watpliwosci. Dopiero 13dc , moze jeszcze cos urosnie.
    ps. Nie pokazywal Ci gin na monitorze, jak wygladaja jajniki? (Mi pokazuja, plus mam zdjecia).

    Ruda - 3mam kciuki :) Moze jeszcze za wczesnie bylo na testy.

    Moya- 3mam kciuki za wizyte u Endo. :) Ja mam wizyte u mojego gina-endo w czwartek. A w srode robie kolejne badania.

    Poza tym sie ciesze, bo na moje 30te urodzinki lecimy na Fuerteventure. Do miejscowosci, w ktorej juz bylismy - Corralejo. Zwiedzielismy juz ta wyspe wzdluz i w szerz. Takze tym razem, po raz pierwszy od lat beda wakacje podczas ktorych, nie spedzimy polowy czasu jezdzac autem. ;)
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Hej madziauk...ale Ci dobrze,jeszcze troszkę i będziesz się "byczyć":wink:.Ja nie mam żadnych planów urlopowych-więc pewnie czekają mnie wczasy "pod gruszą":bigsmile:.pozdrawiam
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Madziu, tylko pozazdrościć takich wakacji,gdy u nas jeszcze są chłodne dni:-)
    właśnie mnie dziwi, że jak chodzilam do innego na usg to mialam pecherzyki, a dzis poszlam do specjalisty( tak mi sie wydaje bynajmniej) z kliniki nieplodnosci i on jak zwykle rachu ciachu, pare sekund i mowi ze nie ma pecherzykow, radzi zrobic za pare dni jeszcze. teraz pytanie czy mogl przeoczyc? bo skoro byly 2 cykle pod rzad a teraz nie ma to cos dziwnego
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Ruda a jak tam domek?:) wprowadzacie sie juz?:bigsmile:
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    gosia...gdzie tam-stoi zabity dechami i czeka aż ruszę dupskiem i załatwię kredyt:bigsmile:...jakoś mnie nie ciągnie do niego...tyle okien do mycia:tongue:
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    no tak skads to znam:-) mnie tez zachcialo sie domu:-)
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    hej,

    a ja mam zagwozdkę...

    robiłam dziś badanie progesteronu i prolaktyny, dziś 19dc - miałam badanie zrobić pod koniec tygodnia, ale szlam z moją mała na pobranie krwi no i chciałam solidarnie...

    widziałyście testy owu - wyszło ze owu będzie, a poziom progesteronu mam 0,41 ng/ml co wskazuje na faze folikularna ?! ja juz nic nie kumam, czy ktoś mogłby mi to wytłumaczyć
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    chantal,no ja mam wynik mojego progesteronu i na normach jest ze to ta faza o ktorej piszesz
    ja mialam w 29dc - 26,73
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    od 0,25 do6,22 faza owulacyjna, moze dopiero wzrosnie ten prog.
    •  
      CommentAuthorTilly75
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Channtell - powinnas sobie zbadac progesteron 7 dni po owulacji i jak bedzie podwyzszony to znaczy ze mialas owulacje :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTilly75
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Dziewczyny a ja wlasnie dostalam wyniki, moj progesteron w 19dc-7 dni po owulacji byl 127! Czy ktos wie co to znaczy?
    Biore Cyclogest 400 x2, czy to mozliwe ze to on tak podniosl progesteron?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Cyclogest jest naturanym progesteronem o ile pamiętam tak ? Jeśli tak to on jest wykrywalny w badaniu labolatoryjnym
    •  
      CommentAuthorTilly75
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Dzieki abortaW, wlasnie tak myslalam, cyclogest jest progesteronem, biore go w czopkach, ale ten wynik jest chyba bardzo wysoki? Moze powinnam przestac go brac?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Ja wiem, że to progesteron ale progesteron może być naturalny lub syntetyczny ten pierwszy jest wykrywany w badaniu labolatoryjnym natomiast syntetyczny nie, ale z tego co pamiętam to cyclogest jest naturalnym. Ja bym nie odstawiała lekarz z jakiegoś pwoodu Ci go zapisał pamiętaj tylko by zrobić test ostatniego dnia przed odstawieniem
    •  
      CommentAuthorTilly75
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Odstawie go tylko jak dostane @. Dzieki :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    no wlasnie miałam zrobic pozniej ten progesteron, no ale tak wyszło ze musiałam dziś, pewnie tak jak piszesz progesteron wzrośnie 7 dni po owulacji. jutro mam wizyte u ginki zobaczymy co mi powie.

    już to pisałam, ale w tym cyklu strasznie swędzą mnie piersi!! maskara! nie mam pojęcia czemu, nigdy tak nie miałam
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    witam sie wam wczoraj byl pogrzeb mojej mamy to bylo straszne wiedzac ze zegnasz sie na zawsze.....:cry::cry::cry:
    --
  1.  permalink
    Iwoas[*] dla Twojej Mamusi niech spoczywa w spokoju...A Ty Kochana trzymaj się jakoś,choć pustki po mamie nic nie zastąpi:*
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    ivoas trzymaj sie dzielnie,wiem ,ze najgorsza jest strata.. doskonale rozumiem , przykro mi bardzo
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    [wymoderowano]
    -- ,
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Iwoas... rozumiem Cię doskonale i Twój ból.. który przeszywa na wskroś...
    My... tu zostajemy więc.. cierpimy..
    Pozdrawiam Cię i przytulam ciepło..
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    leneczka, a siostra ma jakieś problemy z ciążą?
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Iwoas, przykro mi bardzo. Trzymaj sie dzielnie!
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    cześć dziewczyny Iwoas współczuję przykro mi.
    Ja już nic nie rozumiem progesteron w normie prolaktyna też w grudniu po 28 dc dostałam lekkie brunatne plamienia trwały 3 dni od tego czasu minęło 33 dni a ja mam codziennie bóle jak na @ a jej brak:( dzisiaj tylko śluz w kolorze kawy z mlekiem temperatura wczoraj spadła z 36,77 do 36,48 nie wiem o co chodzi?:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Mimik, ja tez na kilka dni przed @ mialam mleczno-kawowy sluz. Mysle, ze to zwiastun @ u Ciebie. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
    A test robilas?
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Iwoas, bardzo mi przykro :( trzymaj się

    dziewczyny powiedzcie mi - wczoraj podczas wizyty u ginki gdy miałam usg, ginka powiedziała że wyglada na to jakby pęcherzyk nie pękł....
    a dziś miałam taki chwilowy ostry ból podbrzusza, taki skurcz... czy to mogł być "objaw" pęknięcia pęcherzyka/??
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    robiłam przedwczoraj ale "-" a po za tym temperatura spadła, a jak długi miałaś cykl?
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    mimik...u mnie to samo...testy na "-",brzuch boli od ponad tygodnia na okres-cyce od ponad dwóch tygodni a okresu brak-dzisiaj 35dc...nie pamiętam tak długiego cyklu,przy clo miałam co 29dni a tak to co 31dni...może mi tak organizm fiksuje bo dopalaczy nie biorę:bigsmile:-jadę tylko na foliku:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    no właśnie ja ostatnio normalny @ miałam 3 grudnia po CLO mi się tak zrobiło bo brałam jeden cykl potem nie i od tej pory nie mam @ tylko jakieś brązowe plamienia:(
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    ja ostatni raz clo brałam w grudniu i jeszcze dostałam normalnie okres 29 grudnia...a teraz cisza-ale chyba przed burzą:bigsmile:,w końcu małpa przyjdzie, bo wszystkie znaki na niebie na to wskazują:tongue:...tylko wkurza mnie to napięcie przedmiesiączkowe-bo jestem strasznie obolała:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Laneczka progesteron to nie jest lek na całe zło, w Anglii walczą o ciążę i podają progesteron jeśli są wskazania medyczne do tego, jesli Twoja siostra go nie dostała to najwyraźniej przyczyną plamień jest coś innego.


    Iwoas [ * ] dla Twojej mamy
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    no ja brałam w listopadzie dostałam w grudniu normalnie @ po 28 dniach potem nie brałam i od tego czasu nie mam @:(
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Mimik, moj cykl trwal 34 dni.
    mysle, ze jak temp. u Ciebie w dol, to lada dzien @ przyjdzie.
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Channtall wydaje mi sie, ze to mozliwe. Skoro gin nie mowil, ze sie wchlonal, albo ze torbiel sie zrobila, to moze pozniej byla owu niz przypuszczalas.
    Wydaje mi sie to mozliwe. A mowila Twoja gin ile ma ten pecherzyk?
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    sinoma mówiłam ale byłam tak zakręcona ze nie mogę sobie przypomnieć ;( eh..

    dzis rano znowu miałam silny, krótkotrwały ból podbrzusza (??) no i zerknij na mój wykres... tempka powinna juz iść w górę chyba?? co?

    Dziewczyny zerknijcie na mój wykres, będę wdzięczna. Albo mam schizy albo jakoś dziwnie to u mnie wygląda.
  2.  permalink
    Myślałam, że już nie będę przeżywała porażek, tłumaczyłam sobie, że widać tak miało być itp. Nic to nie dało dziś znów wypłakuje wiadra łez, nie umiem sobie z tym poradzić inaczej jak tylko rycząc w poduszke. Najgorsze jest jeszcze to, że obok mnie mieszka taka rodzina ,, patologiczna" i tam co rok to dziecko. Rodzice piją dziećmi się wogóle nie zajmują..Najmłodszy chłopczyk ma 6 miesięcy a matka znów jest w ciąży. Gdzie tu sprawiedliwość 8 dzieci a my zdrowe kobiety mające dom, prace, idealne warunki nie możemy mieć nawet jednego maleństwa... Sorki, że przymulam ale muszę się komuś wygadać....
  3.  permalink
    Wkurzająca dobrze, że piszesz. Lepiej się wygadać niż dusić w sobie. Niestety wiem co się czuje jak @przychodzi. Marne pocieszenie, że jest nas wiele, ale uwierz my też będziemy mamusiami. Już niedługo.
  4.  permalink
    Paulinko nie podali jej progesteronu w Anglii bo pwiedzieli,że nie ma potrzeby bo wszystko ok,nawet badań tylko USG a tu dzis znów krwawienia ale naszczęście już jest w PL i podali jej progesteron i oby bylo juuż dobrze
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Channtall... faktycznie Twoja tempka zakrecona :-)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    laneczko jeśli trafiła na early pregnancy oddział w szpitalu to musiała mieć wykonany kompleks badań z krwi w tym również progesteron zresztą jak ona jest w 12 tc z tego co mówisz to już w 6-8 tygodniu w swojej przchodni bądź szpitalu powinna mieć spotkanie z położną i kompleks badań
  5.  permalink
    Ja nie wiem w jakim szpitalu była okazało się za pierwszym razem,że 3 godz sie wyczekali na scan co potem sie okazało,że lekarza wkońcu nie ma wróciła z kwitkiem do domu wczoraj dopiero miała usg gdzie jej powiedzieli,że nic się nie dzieje nic nie widzą i tyle a badania tak miałam ale w 7tc i spotkanie z położną było ok to wszystko co zrobili w tej fantastycznej Anglii a tu zrobili jej badania okazało się,że prgesteron lekko spadł dostała dupka i ma leżeć narazie ale z dzidzią wszytsko ok też zrobili jest USG
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    A skąd wiedzą, że spadł czyli musiała mieć wcześniejsze badania ? Scan wykonują tu dopiero w 12 tc bo jest to usg genetyczne ( wcześniej tylko jeśli są wskazania typu ból wskazujący na ciąże ektopową, plamienie etc). I nie mów, że w Anglii jest zła opieka bo sama znam wiele ciąż leczonych na early pregnancy unit z lekami etc trzeba po prostu dogadać się z lekarzem, położną znać swoje prawa a na stronie NHSu ma jasno napisane wszystkie badania które kiedy jej przysługują i są robione co trymestr niektóre a niektóre częściej. Przy plamieniu jeśli z tym zgłosiła się na early pregnancy unit musieli jej wykonać badanie progesteronu bo takie jest postępowanie tak samo musieli zwrócić uwagę na to czy w usg nie widać plamienia w macicy, czy nie ma odklejającego się łożyska tudzież kosmówki bo na tym etapie ciąży nie ma jeszcze wykształconego w pełni łożyska
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Plus podejrzewam, że gdyby powiedziała, że jedzie do Polski zatrzymali by ją w UK bo z plamieniami nie można podróżować więc musiała o tym nie wspomnieć
    • CommentAuthorsaba___
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Hej dziewczyny .Trochę mnie nie było ale miałam problemy z internetem ale już wszystko naprawione
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    opowiadaj co tam u Was ?
    • CommentAuthorsaba___
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    No to zaczynam opowiadać .Byłam dziś na usg pan doktor powiedział że wszystko o.k widziałam jak do mnie macha , serduszko biło, kręcił się niesamowicie ma już 42.1 mm jestem dokładnie w 11 tygodniu.Krwiaka już niema na szczęście:bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.